Autor Wątek: Pomoc w rozwianiu wątpliwości  (Przeczytany 11721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SEM

  • Gość
Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« dnia: Luty 10, 2010, 15:28:31 »
Witam
Niedawno zainstalowałem sobie triala i jako, że jestem gracze który lubi od razu zaplanować sobie przebieg rozwoju swojej postaci zacząłem studiować wszystkie fora i tutoriale. Zamiast odpowiedzi pojawiło się tylko więcej pytań więc jeżeli ktoś będzie miał czas i dobre chęci byłbym wdzięczny za zapoznanie się z moim problemem i odpowiedzenie na moje pytania.

W EVE planuje grać głównie PvP (solo/grupowe gankowanie, większe bitwy). Preferuje styl walki bardziej kontaktowy dla tego strzelanie z końca mapy lub używanie dronów to raczej nie są moje klimaty (pewny na 100% nie jestem bo w końcu jeszcze za dużo nie grałem). Podczas walk grupowych chciałbym przede wszystkim "niszczyć" :D (chodzi mi o to, że nie lubię być supporterem). Nie boje się skomplikowanego stylu gry (jeżeli przynosi on oczywiście dobre efekty a nie tylko nerwy :D). Z tego co wyczytałem najlepiej odpowiadał by mi "Amarr" albo "Minmatar" (chyba :D).
Zdaje sobie sprawę, że każda nacja jest grywalna w PvP. Nie chodzi mi tutaj o wybór "która jest najlepsza" a o pomoc w dopasowaniu jej do mojego stylu gry.
Co do wyboru postaci na zasadzie, która mi się bardziej podoba raczej będzie ciężko bo wole statki Amarr-ów ale klimat Minmatar-ów :P.

Oprócz tego mam jeszcze klika pytań:
-Jaki rozmiar statku najlepiej odpowiada do takiej gry?
-Czy da się tak rozwinąć postać aby była jednocześnie dobra w sterowaniu dużymi jak i mniejszymi statkami czy jest to nieopłacalne?
-Znacie może jakąś dobrą stronę/tutorial gdzie można poczytać coś więcej nt rozwoju postaci? (bardziej szczegółowe informacje)
Wiem, że pytam się pewnie o sporo rzeczy do, których można by dojść samemu ale z doświadczenia wiem, że gracze którzy oswoili się z grą zawsze potrafią lepiej doradzić niż miesiąc poświęcony na czytaniu tutoriali o grze ;].

Ian666

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2010, 15:32:15 »
Wyskiluj Vagabonda i zrobisz nim wszystko to co sobie zaplanowałeś. Dobry statek na solo i na roam.

Porzeczka

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Porzeczka
  • Korporacja: BSI
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2010, 15:45:21 »
Nie jest na dluzsza mete wazne jaka rasa bedziesz grac, bo kazdy moze sie nauczyc latac wszystkim (co ewentualnie sie zdarza w miejszym lub wielkszym stopiu).
Vaga dobra, czyli Minmatar :)
Wazne, zanim zaczniej rozwijac skille do pew pew zrobic Learningi (podnosza atrybuty = szybkosc uczenia sie kolejnych skilli).
Jezeli chodzi o postac poczatkujaca to pew pew jest troche ograniczone, ale nie niemozliwe :).
Warto natomiast na poczatek oswoic sie z gra i nauczyc co nieco czym to sie je. tutaj pomocna jest Unseen Academy gdzie sa szkolenia zarowno z walk pvp jak misji, kopanie ekspolarcji, handel tez sie pojawia itp. Wybor jest duzy nie ma obowiazku przechodzic wszystkich dopstepnych szkolen i fakultetow a nauczyc mozna sie sporo + duzo fajnych ludzi ktorzy zawsze pomoga, no i zawsze razniej grac w grupie :)

devilsbirth

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 16:21:58 »
-Jaki rozmiar statku najlepiej odpowiada do takiej gry?
-Czy da się tak rozwinąć postać aby była jednocześnie dobra w sterowaniu dużymi jak i mniejszymi statkami czy jest to nieopłacalne?
Myslę, że HAC i Battleship to twój cel. Zanim do tego dojdziesz minie sporo czasu, więc najpierw i tak będziesz latał fregatami, cepami czy BCkami.
Bez problemu da się zrobic postać latającą małymi i dużymi statkami i to kilku ras, capitale w sumie też się da, ale to już trwa dość długo żeby mieć wszystko na jednym charze. Jeśli nie chcesz byś suportem to faktycznie Amarr i Minmatar wydają się najlepszym wyborem. Pamiętaj też, że możesz skilować statki dowolnej rasy więc nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił postać Minmatar a statki skillował Amarr lub odwrotnie.

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 17:25:43 »
Zrób sabra. Mini Vagas, ma większe zalety od niego, lata się przyjemnie i przy odpowiedniej wprawie terroryzuje całą okolicę  :)
Cała prawda o moim graniu...


eX

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2010, 17:42:07 »
Oprócz tego mam jeszcze klika pytań:
-Jaki rozmiar statku najlepiej odpowiada do takiej gry?
Myśle, że small-medium (fregata, krążownik i battlecruiser (nie podoba mi się tłumaczenie tego słówka :P ) )

-Czy da się tak rozwinąć postać aby była jednocześnie dobra w sterowaniu dużymi jak i mniejszymi statkami czy jest to nieopłacalne?
Da się. Na początku może być nie opłacalne. Zasada jest taka, żeby raczej zaczynać od mniejszych stateczków i powoli iść w góre. Skille z mniejszych statkół i tak są potrzebne do tych większych. No ale możesz mieć zagwózdkę, czy np. taki średnio efektywny battleship nie przyda Ci się do robienia misji.

-Znacie może jakąś dobrą stronę/tutorial gdzie można poczytać coś więcej nt rozwoju postaci? (bardziej szczegółowe informacje)
Wiem, że pytam się pewnie o sporo rzeczy do, których można by dojść samemu ale z doświadczenia wiem, że gracze którzy oswoili się z grą zawsze potrafią lepiej doradzić niż miesiąc poświęcony na czytaniu tutoriali o grze ;].
Spróbuj dołączyć się do unseen academy, instruktorzy i instruktorki na pewno ucieszą się z kolejnego rekruta do wymęczenia. :P
A takich stron jest tyle, że aż ich nie pamiętam :D na początek zawsze możesz przeczytać wszystko tutaj i na forum eveonline.com


PS Go gallente, myślę, ze najlepiej będzie Ci odpowiadać (tak, jest to moja subiektywna opinia)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 10:03:54 wysłana przez eX »

SEM

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2010, 21:12:44 »
OK dzięki za pomoc pomogliście mi trochę poukładać sobie wszystko w głowie :D. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie trenowania statków innej rasy. Czy np jako Minmatar będę chciał sobie wyskillować statek Amarra to czy będę miał jakieś "-" za używanie statku nie swojej rasy albo czy po prostu nie będę mógł go rozwinąć na tak wysoki poziom? Moje pytanie może być głupie ale po prostu nie mam jeszcze pojęcia o tym jak dokładnie wygląda to trenowanie tych statków i czym się za to "płaci" :P

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2010, 21:23:11 »
Tylko tym, że będziesz musiał od zera skillować daną rasę. Nie ma żadnych kar.
Cała prawda o moim graniu...


Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2010, 22:10:02 »
Tylko tym, że będziesz musiał od zera skillować daną rasę. Nie ma żadnych kar.
Chyba ktoś już wcześniej pisał(albo to inny topic był), że wybór rasy nie ma znaczenia. Jakby była rasa "pan mietek zza płotu" to wybierając ją nadal mógłbyś latać każdym statkiem, czyż to nie cudowne ? :)

SEM

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2010, 22:37:54 »
Nawet bardzo :D.
Swoją drogą jedna rzecz mnie nurtuje trenowanie umiejętności coś kosztuje poza czasem? Trzeba nabijać jakieś "expy"? A może są jakieś ograniczenia co do maksymalnej ilości? Bo szczerze mówiąc nie ogarniam tego do końca :P i trochę się boje trenować co popadnie na czuja :D

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2010, 22:57:05 »
Nawet bardzo :D.
Swoją drogą jedna rzecz mnie nurtuje trenowanie umiejętności coś kosztuje poza czasem? Trzeba nabijać jakieś "expy"? A może są jakieś ograniczenia co do maksymalnej ilości? Bo szczerze mówiąc nie ogarniam tego do końca :P i trochę się boje trenować co popadnie na czuja :D
Nie ma nabijania żadnego expa. Musisz mieć czasem kasę, żeby kupić pewne skille i tyle. Reszta się sama dzieje, jak masz aktywne konto. O maksymalna ilość też raczej nie masz się co na razie martwić... :)

eX

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2010, 23:36:17 »
Trenowanie ma to do siebie, że możesz je nieco przyśpieszyć montując w klonie kosztowne implanty. Reszta robi się całkowicie SAMA, offline, jedyne co musisz zrobić to nacisnąć skilla.

Witamy w EVE, tu nie grinduje się dla expa :P

SEM

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2010, 00:16:35 »
Ulżyło mi z tym, że nie ma jakiś ograniczeń. Nie mogę nic popsuć swoją niewiedzą w takim razie ;]. Dzięki za pomoc :D

Templar Brave

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2010, 02:47:01 »
...battlecruiser (nie podoba mi się tłumaczenie tego słówka :P ...
Może ciężki krążownik  ;)

Maver

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2010, 06:57:48 »
Co do wyboru postaci na zasadzie, która mi się bardziej podoba raczej będzie ciężko bo wole statki Amarr-ów ale klimat Minmatar-ów :P.
To wybierz postac Minmatarow i skilluj odrazu statki Amarrow. Proste.

Cytuj
Oprócz tego mam jeszcze klika pytań:
-Jaki rozmiar statku najlepiej odpowiada do takiej gry?
Wedle starego polskiego przyslowia.... to zalezy jak duzego e-peena chcesz miec :)
A powaznie to zalezy z kim chcesz sie lac i w jaki sposob.
Mozesz fregatom, mozesz i carierem.

Cytuj
-Czy da się tak rozwinąć postać aby była jednocześnie dobra w sterowaniu dużymi jak i mniejszymi statkami czy jest to nieopłacalne?
Do wyskilowania "duzych statkow" jak to napisales i tak musisz miec zrobione te "małe".

Cytuj
-Znacie może jakąś dobrą stronę/tutorial gdzie można poczytać coś więcej nt rozwoju postaci? (bardziej szczegółowe informacje)
Poszukaj ingame "Unseen Academy", tam ci wytlumacza... bo i tak plan ci sie zmieni 1000 razy w ciagu pierwszego miesiaca.

Cytuj
Wiem, że pytam się pewnie o sporo rzeczy do, których można by dojść samemu ale z doświadczenia wiem, że gracze którzy oswoili się z grą zawsze potrafią lepiej doradzić niż miesiąc poświęcony na czytaniu tutoriali o grze ;].

Zamiast czytac tutoriale zacznij grac :)
Tu i tak nic w miesiac nie osiagniesz. Na poczatek uzbroj sie w odpowiednia dawke cierpliwosci. I jak pisalem, dobrym krokiem na poczatek jest niewidoczna akademia, gdzie pokaza ci rozne aspekty gry i powiedza co i jak.... potem mozesz siedziec i sam kombinowac dalej co z ta wiedza zrobic.

Luisa

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 295
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Luisa
  • Korporacja: Pator Tech School
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2010, 09:34:22 »
Ulżyło mi z tym, że nie ma jakiś ograniczeń. Nie mogę nic popsuć swoją niewiedzą w takim razie ;]. Dzięki za pomoc :D
Popsuć możesz jak zaczniesz robić nie przydatne skille ;)) Takiego hulka na przykład  :2funny:

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2010, 09:45:04 »
Myśle, że small-medium (fregata, krążownik i battlecruiser (nie podoba mi się tłumaczenie tego słówka :P ) )
Dlatego przyjmuje sie nie tlumaczyc klas stakow rowniez... Jakby sie mnie ktos zapytal czym sie rozni krazownik od niszczyciela to bym dlugo sie zastanawiala o co mu chodzi jak pytanie pada o roznice pomiedzy cruzem (cruiser) a deska (destroyer) to nie mam najmniejszego problemu.

Spróbuj dołączyć się do unseen academy, chłopaki na pewno ucieszą się z kolejnego rekruta do wymęczenia. :P
No ladnie a o mnie sie juz nie pamieta :diabeł: :diabeł:
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Morbius

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2010, 09:50:29 »
No ladnie a o mnie sie juz nie pamieta :diabeł: :diabeł:

Any nie wiedziałaś że w Eve nie ma kobiet ?  :coolsmiley:

eX

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2010, 10:00:22 »
No ladnie a o mnie sie juz nie pamieta :diabeł: :diabeł:
Bo jak ja miałem swoją kadencję w UA, to Ciebie nie było. :P
Zaraz poprawię, tylko nie bij. =)

Sammani

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2010, 10:25:22 »
Trzeba sie zgodzic z osobami piszacymi powyzej tylko musze cie prosic o jedna rzecz. Nie mysl o tej grze w kategoriach innych mmo. Tu nie ma odpowiednikow klas jak lucznik czy tank czy sztyleciarz. To czym bedziesz sie poslugiwac w danym gangu zalezy od tego jak jest on duzy i jaki ma profil. Z doswiadczenia wiem, ze czym wiekszy gang tym wiekszy dystans. Solo czy maly :wulfpack: to przewaznie trzymanie sie blisko by zablokowac specjalnym modulem celom mozliwosc ucieczki, stopniowo jak rosnie gang pojawiaja sie wyspecjalizowani tacklerzy, az przy bitwach flot mowimy o sniperach walacych z 200km od celow. W mojej oponii ostatnio znaczenia nabieraja wlasnie gangi walace z duzych dystansow drage fag gangi czy hac long range. Typowa droga wojownika czyli megathron na neutronach i reszta close range bsow raczej odchodzi w zapomnienie. Naszczescie skillujac do vagabonda bedziesz mogl tez latac muninem. Co do zamykania sie w ramy tylko dmg dealerow tez bym nie przesadzal. Latanie reconami jest bardzo fajne, a sam czesto latam w malej grupie wlasnie reconem. Duzo electronic warfare (ew) potrafi takiej grupie uratowac dupe.
Co do typow statkow i coraz wiekszych modeli to wszystko przyjdzie z czasem. Rozni ludzie uczac innych o pvp maja rozne podejscie. Jednak ja caly czas kieruje noobkow w korpie sciezka ktora kiedys w coven nakreslil PC5. Rifter, a pozniej ceptory i coraz wieksze statki. Male i szybkie stateczki, ktore sa bardzo delikatne, ucza w mojej opinii szybko ogarniac pole walki, reagowac na zagrozenie i przyzwyczajac sie do strat. Sam slysze w korpie jak ludzie z fregat size hulli przesiadaja sie na bcki, bsy czy nawet tech 2 cruisery i mowia "jezu jakie to jest wolne i ociezale":P.

A i nie musisz skladac podania do UA , na tym forum jest masa korpow ktore przygarna graczy nastawionych na pvp w swoje szeregi i odrazu dadza okazje do nauki i praktyki. W mojej opinii UA jest dla tych, ktorzy nie wiedza jeszcze co chca robic w eve. Nie umniejszajac oczywiscie swietnym osiagnieciom oddanych instruktorow z tego korpa.  ;)

SEM

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2010, 11:44:00 »
Cytuj
Trzeba sie zgodzic z osobami piszacymi powyzej tylko musze cie prosic o jedna rzecz. Nie mysl o tej grze w kategoriach innych mmo. Tu nie ma odpowiednikow klas jak lucznik czy tank czy sztyleciarz.
Wcale tak nie myślę ;]. Po prostu lubię wszystko wiedzieć :D

Popsuć możesz jak zaczniesz robić nie przydatne skille ;)) Takiego hulka na przykład  :2funny:
Kurcze akurat hulka rozwinąłem... Mógłby mi to ktoś dokładnie wyjaśnić jak to wygląda z tymi skillami jaki jest limit? Bo pytałem się na tym ingame helpie to napisali, że nie ma ale teraz widzę, że coś jednak musi być jak da się popsuć :D a nie chciałbym potem od początku zaczynać :P

Swoją drogą napisałem już podanie do corpa. Więc jak mnie zechcą to ich zacznę już napastować moimi pytaniami :P.

P.S. Musze się gdzieś wypłakać... Durne zlecenie coś mi rozwaliło na hita mojego nowiutkiego riftera :C

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2010, 11:51:03 »
Da się popsuć w tym sensie że stracisz ileś tam czasu skilując coś czego potem nie będziesz używał i o tyle dłużej będziesz skilował coś co jednak będzie przydatne. Cała filozofia

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2010, 11:53:01 »
Mógłby mi to ktoś dokładnie wyjaśnić jak to wygląda z tymi skillami jaki jest limit? Bo pytałem się na tym ingame helpie to napisali, że nie ma ale teraz widzę, że coś jednak musi być jak da się popsuć :D a nie chciałbym potem od początku zaczynać :P
No oczywiście, że jest limit. Hulka na więcej jak exhumer lvl 5 nie da się wyskillować. Jednakowoż jakby spojrzeć na to z drugiej strony to możesz jeszcze spróbować porobić skille na Orcę albo Rorquala, ale wówczas podnosisz limity kolegom latającym w Hulku.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SEM

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2010, 12:04:33 »
Miałem na myśli nie taki limit że skill max na 5lvl tylko, że np mam "50pkt leveli" do rozdania i np jak dam hulka na max czyli 5 to potem np nie starczy mi na tarcze i będę mógł tylko na 3lvl ale jak to tylko strata np 1h w moim przypadku to nic się złego nie stało :D.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2010, 12:16:37 »
Miałem na myśli nie taki limit że skill max na 5lvl tylko, że np mam "50pkt leveli" do rozdania i np jak dam hulka na max czyli 5 to potem np nie starczy mi na tarcze i będę mógł tylko na 3lvl ale jak to tylko strata np 1h w moim przypadku to nic się złego nie stało :D.
1 h to moze teraz pozniej zobaczysz ze im dale tym skille dluzej trwaja (ja teraz mam z lvl 4 na lvl 5 po 30 dni trwajaca nauke)
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Kara Mon

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2010, 12:21:41 »
Jedynym ograniczeniem jest czas jaki bedziesz gral, mozesz trenowac co chcesz i nic cie nie ogranicza poza czasem jaki bedziesz chcial grac w Eve. Nie kombinuj na poczatku czym chesz latac, i jak seibie widzisz w pvp na poczatku gry, robilem to samo i wiem ze to nie ma zadnego sensu z czasem bedziesz mogl latac wiekszoscia okretow mniejszych niz capitale i niekoniecznie bedzies zmial ochote latac tylko tym co wydaje sie dobre bedac na starcie.

p.s. Droga "rifter> interceptor>cala reszta" jest bardzo dobra , latwo i tanio mozna nauczyc sie mechaniki pvp zeby pozniej w drozszym i wiekszym sprzecie nie istniec na kb glownie w dziale loss

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 11, 2010, 13:00:32 »
Miałem na myśli nie taki limit że skill max na 5lvl tylko, że np mam "50pkt leveli" do rozdania i np jak dam hulka na max czyli 5 to potem np nie starczy mi na tarcze i będę mógł tylko na 3lvl ale jak to tylko strata np 1h w moim przypadku to nic się złego nie stało :D.
W EVE nie ma grindowania SP. W EVE co najwyżej możesz grindować ISK.
SP "zdobywa" się automagicznie w miarę upływu czasu. Jeśli tylko nie zapomnisz ustawić skill to automatycznie będzie przyrastać SP. Ilość SP jaką zdobywasz jest pochodną posiadanych skilli i implantów, oraz ewentualnie remapa początkowych atrybutów.
W EVE nie ma rozdzialania zdobytych EXP, bo nie ma EXP. W tym samym czasie (RLT) można zdobywać SP tylko dla 1 wybranego skilla.

Utrata SP to jedynie jeśli zapomnisz ustawić klon - zawsze powinien mieć pojemność większą niż zakumulowana ilość SP na charze.

Różne skille mają różną maksymalną ilość SP jaką można na nich uzyskać dla lvl5 i jest ona bezpośrednio zależna od RANK skilla (i.e. 14 to 3 584 000 SP, a najwyższy rank obecnie w grze to 16 = tytan).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2010, 13:13:43 »
Utrata SP to jedynie jeśli zapomnisz ustawić klon - zawsze powinien mieć pojemność większą niż zakumulowana ilość SP na charze.

T3.

Hakiru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Hakiru
  • Korporacja: Ministry of War
  • Sojusz: Amar Empire
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2010, 13:23:23 »
Się trochę chłopaki rozpędzili z tymi vagasami i Battleshipami. No i innymi statkami. Wybór rasy jest ważny :D bo inaczej będziesz miał avatara jak goguś :D i to tyle odnośnie rasy :) Poza tym, zanim przejdziesz do robienia DPSu w pvp, to rób skille z działu learning bo im dłużej z tym się zwleka tym potem straty SPków do kolegów startujących w tym samym czasie są liczone w milionach. Zainwestuj w implanty +4, załatw sobie stały dochód gotówki - na przykład misjonując (skille się pokrywają z tymi do pvp). A szał DPSowania ci kiedyś minie, bo czystym DPSem czasem nie da się powalczyć. Są i skradanki reconem, i statki które robią ci z elektroniki twojego statku zupełnie nieużywalną masę, ale będziesz powoli sam do tego dochodził ze stratą kolejnych statków - to jedne jest nieuniknone.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2010, 13:36:47 »
T3.
Racja, zapomniałem o T3. Dzięki Mona.

Wybór rasy jest ważny :D bo inaczej będziesz miał avatara jak goguś :D i to tyle odnośnie rasy :)
Jest ważny jeśli przywiązujesz jakąkolwiek uwagę do wyglądu popiersia postaci. BTW CCP zapowiedziało, że awatara trzeba będzie wykonać "od zera" przy wprowadzaniu Incarna (Ambulation). Co prawda nie odpowiedzieli na pytanie czy będzie można zmienić rasę, należy jednak zakładać, że możliwa będzie zmiana jedynie wyglądu w ramach zdefiniowanych wcześniej ras, płci i blodline.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Sammani

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 11, 2010, 13:42:49 »
Się trochę chłopaki rozpędzili z tymi vagasami i Battleshipami. No i innymi statkami. Wybór rasy jest ważny :D bo inaczej będziesz miał avatara jak goguś :D i to tyle odnośnie rasy :) Poza tym, zanim przejdziesz do robienia DPSu w pvp, to rób skille z działu learning bo im dłużej z tym się zwleka tym potem straty SPków do kolegów startujących w tym samym czasie są liczone w milionach. Zainwestuj w implanty +4, załatw sobie stały dochód gotówki - na przykład misjonując (skille się pokrywają z tymi do pvp).

Yeah zagonmy mlodego  napalonego na pvp do misji. Zeby triala nie przedluzyl. Po to niektorzy maja refundacje by mlodzi nie musieli zarabiac, a bezstrosko sobie strzelali :).

devilsbirth

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 11, 2010, 13:47:15 »
Się trochę chłopaki rozpędzili z tymi vagasami i Battleshipami.
To chyba oczywiste, że pisząc o BSach i HACach nikt nie miał na myśli jak najszybszego wyskilowania hulla i z głowy, latanie jakimś statkiem to cała masa innych skilli - prąd, tank, nawigacja, guny, rakiety, drony, taniec towarzyski itd.

SEM

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 11, 2010, 13:49:33 »
Mam kolejne pytanie. Jak wygląda sprawa z atrybutami jakie one mają znaczenie i które są najważniejsze do PvP bo widzę, że między poszczególnymi wyborami postaci są jakieś różnice.

Morbius

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2010, 13:54:29 »
guny i statki to Perc i Wilp
Support i dronki - Int + Mem
Charyzma - ... :buck2:

devilsbirth

  • Gość
Odp: Pomoc w rozwianiu wątpliwości
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2010, 13:55:10 »
Są? A mi się wydaje że w atrybutach akurat różnic nie ma.
Atrybuty wpływają na czas skilowania, każdy skill ma dwa atrybuty od których zależy jak szybko się robi, primary i secondary, przy czym secondary ma dwa razy mniejszy wpływ niz primary. Skille związane z pvp to głównie perception i inteligence, w trochę mniejszym stopniu willpower i memory, charismę generalnie się olewa.