Autor Wątek: Total Noob Questions 2  (Przeczytany 101300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 24, 2007, 01:17:07 »
Przeglądałem sobie dział science (skille) i kilka z nich mnie zaciekawiło, co to za mutowanie DNA?
Do czego się przydaje, jak się to robi?
\

Chodzi ci o Genetic Engineering? Tym się nie przejmuj, tego nie ma w grze.

I co to za skille Wun Yang Techology, albo Sleeper Technology? Pzdr.

To są skille, które pozwalaja budować z blueprintów znalezionych w COSMOSie.
Talocanie, YAN JUNG, Sleeperzy oraz Takhmahl, to starożytne, dawno wymarłe rasy, które żyły w Eve. Jakiś czas temu, devsi odgrażali się, że tech3 bedzie oparte na ich technologi, więc jak masz ochotę spędzić najbliże 2-3 lata na skilowaniu wyłacznie industry i science (także trochę mechaniki), to możesz się już zacząć przygotowywać.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 24, 2007, 01:23:36 »
Zasadniczo nie wiadomo czy te 4 rasy to nie byly ludzkie cywilizacje ktore upadly miedzy zamknieciem Eve gate a dzis - mialy na to kupe czasu. W sumie nic nie wiadomo i wszystkiego mozna sie domyslac ;)

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 24, 2007, 11:26:45 »
Fituję właśnie Stabbera do misji i zastanawiam się nad działkami (mam 5 hi slotów wolnych) chciałbym zamontować Medium Projectile Turrets i myślałem o takiej konfiguracji - jedno działko z zasięgiem ok. 30 km, jeden autocannon z zasięgiem ok. 2000 m na raty, które za blisko podlecą i 3x 650mm z zasięgiem ok 15 km. Wszystkie Tech I. Chociaż zastanawiam się czy ma to sens, bo ze skillami z działu Navigation, 10MN AB II, i kilkoma modułami na low poprawiającymi szybkość (też tech II) wyciągnę około 1000 m/s, więc może 5 działek 720MM z zasięgiem na 30 km, bo i tak raty do mnie nie podlecą bliżej jak będę jednocześnie uciekał. Moglibyście mi poradzić? Pzdr.

P.S. Cruiserem mam szanse na misjach lvl 3?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2007, 11:31:09 wysłana przez Christoforos »

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 24, 2007, 12:07:18 »
Szanse masz. Ale BCem wygodniej.

Działka w miarę jednolite, żeby się nie męczyć z szukaniem optymalnego zasięgu dla wszystkich naraz  :buck2:

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 25, 2007, 17:00:36 »
Mam problem z Power Gridem, zostaje mi 704 do podziału na cztery działka medium projectile. Policzyłem ich wymogi i ułożyłem 5 konfiguracji:

Pierwsza wersja:
4x 425MM Medium ‘Scout’ Autocannon I

Druga wersja:
3x 650MM Medium ‘Scout’ Artillery I
1x 220MM Medium ‘Scout’ Autocannon I

Trzecia wersja:
2x 720MM Medium ‘Scout’ Artillery I
1x 650MM Medium ‘Scout’ Artillery I

Czwarta wersja:
2x 720MM Medium ‘Scout’ Artillery I
2x 220MM Medium ‘Scout’ Autocannon I

Piąta wersja:
2x 650MM Medium ‘Scout’ Artillery I
1x 720MM Medium ‘Scout’ Artillery I

Na działka Tech II nie mam skilli. Jeśli ktoś nie jest zorientowany to Autocanonny mają zasięg koło 2500 metrów, 650MM na jakieś 18 km, a 720MM na jakieś 25 km. Oczywiście im większy kaliber tym mocniej, ale wolniej wali (w tym przypadku od 5s do 15s). Na którą konfigurację się zdecydować? Latam Stabberem (cruz matarski), postawiłem na tank shieldem i na prędkość i zwrotność (AB II, Inertia II, Nanofiber II, Overdrive II) - chciałbym robić nim misje bojowe lvl 2 i 3. Dziękuję i pozdrawiam.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 25, 2007, 18:01:45 »
Jeśli Ci brak PG, to podnieś Engineering (i tak prędzej czy później będziesz musiał do 5 wyskillować), dociągnij do Advanced Weapon Upgrades - zmniejsza obciążenia PG od dział, chyba jeszcze Energy Grid Upgrades pozwala na oszczędność PG.

Co do setupów na hi - nie znam się na matarach, ale zalecam jednolitość. Żadnych kombinacji AC/Arty, bo jest to nieefektywne. Albo AC i latasz od npca do npca, albo arty i trzymasz dystans. Wybór należy do Ciebie  :)

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 26, 2007, 15:07:28 »
Czemu missle launchery nie mają napisanego maks. zasięgu? Mają jakiś zasięg poniżej którego nie trafiają? Chodzi mi o heavy.

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 26, 2007, 15:34:22 »
Zasięg mają wystrzeliwane pociski (w tym przypadku missile) a wyliczasz go mnożąc max prędkość i czas lotu. Trudno by tuba wyrzutni miała jakiś zasięg :)
na urlopie od EVE

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 26, 2007, 19:25:56 »
ma zasieg. jest to dlusc tuby+ dlugisc twoich rak >_>

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 26, 2007, 21:00:01 »
Mam taki dziwny problem: mam na statku 4x 425MM Medium ‘Scout’ Autocannon I i amunicję zmniejszającą zasięg o 50% - po zmianie mam 1200 m. Kiedy walczę z NPC to nawet jeśli jestem w zasięgu skutecznego strzału (te 1200m) to cały czas mam informacje o tym, że pudłuję. Zupełnie nie mam pojęcia skąd to się bierze. I to obojętnie czy strzelam do fregaty czy cruisera. Macie jakiś pomysł?

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 26, 2007, 21:14:11 »
tracking nie wyrabia.
Autocannonami walczy sie w fallofie nie w optimalu.

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #151 dnia: Grudzień 26, 2007, 21:22:51 »
A to takie buty... Da się jakoś tacking podnieść?

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 26, 2007, 22:49:21 »
Tracking computer w med slot albo tracking enchanter w low slot

Ezrael.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 26, 2007, 23:07:34 »
tracking nie wyrabia.
Autocannonami walczy sie w fallofie nie w optimalu.
Optimal + falloff?

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 26, 2007, 23:16:05 »
optimal + faloff = walimy za polowe obrazen. Optimal + polowa faloff (to bedzie jakies 3km) to okolica idealu.
Jak walczysz z bliska to skuteczny bedzie webifier. Spowolnienie celu te 8 czy 10 razy pomaga. Sam tez za bardzo nie mozesz sie miotac jesli masz problem z trafieniem, keep distance a nie orbit i zadnych wymijań na 200 metrach. Eve ma tak bardzo alternatywna fizyke, ze nie ma roznicy czy Ty lecisz dookola kogos czy ktos dookola ciebie, jednako to utrudnia Twoim dzialom trafienie (choc graficznie mozesz miec go wciaz na jednej burcie a armaty pod stalym kontem).

Jak nie, to tracking computer T2 ze skryptem zwieksza tracking o 30%, ale jak smigasz tuz przy wrogu to i te 30% nie pomoze.

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 26, 2007, 23:46:07 »
Web.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #156 dnia: Grudzień 27, 2007, 02:45:13 »
Jeszcze skill motion prediction, Panowie szanowni  :angel:

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 27, 2007, 10:36:02 »
Przeglądałem sobie dział science (skille) i kilka z nich mnie zaciekawiło, co to za mutowanie DNA? Do czego się przydaje, jak się to robi?
Chwilowo się do niczego nie przydaje, jak już napisano wcześniej - na razie nie jest wprowadzone. Informacyjnie - ma to być odpowiednik boosterów, które już znajdują się w grze, a dokładniej ma modyfikować niektóre z cech Twojego charka poprzez aplikowanie DNA z określonymi parametrami. Co ciekawe DNA jest wprowadzone do gry i można zdobyć, a nawet uzbierać spory zapasik (np. Elena Gazky, Zor, Kruul i inne).

Patrząc na wybrane przykłady  można sobie wyobrazić co aplikowanie danego DNA dawałoby (np. Kruul DNA prawdopodobnie wzrost ROF'u rakiet).

Inna teoria mówi (mniej popularna), że DNA mutatory miały pozwalać na dostęp do unikalnych lokalizacji.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

DaBlades

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #158 dnia: Grudzień 27, 2007, 12:13:19 »
Chwilowo się do niczego nie przydaje, jak już napisano wcześniej - na razie nie jest wprowadzone. Informacyjnie - ma to być odpowiednik boosterów, które już znajdują się w grze, a dokładniej ma modyfikować niektóre z cech Twojego charka poprzez aplikowanie DNA z określonymi parametrami. Co ciekawe DNA jest wprowadzone do gry i można zdobyć, a nawet uzbierać spory zapasik (np. Elena Gazky, Zor, Kruul i inne).

Patrząc na wybrane przykłady  można sobie wyobrazić co aplikowanie danego DNA dawałoby (np. Kruul DNA prawdopodobnie wzrost ROF'u rakiet).

Inna teoria mówi (mniej popularna), że DNA mutatory miały pozwalać na dostęp do unikalnych lokalizacji.


Ja tam wolę wersję, że będą to odpowiedniki boosterów/impów dla Jovian  :idiot2:

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 27, 2007, 12:27:45 »
beda sluzyc to hodowania blood elfow >_>


Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 27, 2007, 18:18:58 »
Zacząłem dzisiaj planować dalsze skillowanie i nie bardzo wiem na jaką klasę statków się zdecydować - ogółem kręci mnie PvP, ale nie interesują mnie walki olbrzymim i powolnym statkiem z jeszcze większymi działami. Chodziłoby mi o strategię walki z bliska, bardzo szybkim i trudnym do trafienia statkiem - którym miałbym szanse rozwalić np. bsa. Moglibyście mi poradzić, którą klasę statków do tego skillować? I ew. jakieś przydatne moduły (nie konkretna lista a bardziej coś ogólnego). Dziękuję i pozdrawiam.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 27, 2007, 18:26:24 »
E-W  - moduły (scramble, web, ECM, dampener), do tego dodaj uzbrojenie (rakiety, dronki, działa)
BC/CBC/HAC/HIC - klasy w kolejności przydatności do zwalczania od najmniej odpowiadającemu do najbardziej podanym przez Ciebie warunkom

Miało być ogólnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2007, 18:28:22 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 27, 2007, 19:06:59 »
A fregaty tech II? Myślę tu głównie o Interceptors.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 27, 2007, 20:03:49 »
A fregaty tech II? Myślę tu głównie o Interceptors.
Miało być ogólnie ? To ogólnie się nie nadają, a szczególnie to można, ale zajmuje to dużo czasu. Tak samo jak można w każdym innym, ale wszystko zależy od okoliczności, doświadczenia i zgromadzonych SP.
Jeśli nie jesteś sam i masz kolegów to nawet bardziej każdy się nada, ale wówczas masz określoną rolę i raczej dość dokładnie wiesz (bo koledzi Ci powiedzą co potrzebują najbardziej).
Ceptor ma zbyt niski dmg by samotnie poradzić sobie z BSem zwłaszcza jeśli trafi się na rozsądnego pilota (o co czasem ciężko). AFy wymagają nieco innej koncepcji i raczej na solo nie zachęcam, SB tym bardziej. Coverty w ogóle się nie nadają do walki solo, no chyba, że za taką uznać wyskanowanie jakiejś ofiary kolegom w czymś cięższym. E-W frytki - te jeszcze troszkę są zbyt krótko w EVE.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 27, 2007, 21:30:11 »
Chodziłoby mi o strategię walki z bliska, bardzo szybkim i trudnym do trafienia statkiem - którym miałbym szanse rozwalić np. bsa. Moglibyście mi poradzić, którą klasę statków do tego skillować?

Nie ma takiej. Jak chcesz blisko to trafiasz w zasięg webifiera a wtedy każda fregata idzie z dymem. BSa możesz ustrzelić gdy latasz w gangu fregat. Tak ze trzy powinny wystarczyć przy sensownym użyciu EW. Ewentualnie jeśli trafisz na wyjątkowo marnego pilota BSa - ale przy takim założeniu to nawet haulerem można latać na PVP.

Parę lat temu znajomy z powodzeniem piracił w Harpy ale to było przed kilkoma dość istotnymi zmianami w grze. Teraz AF w zasadzie się do PVP nie nadają (no może poza Harpy we flocie).

Fregata solo może z powodzeniem być użyta na tyłach wroga przeciwko mniejszym statkom. Nie należy jednak liczyć na dowiezienie łupu do bazy.

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 27, 2007, 21:43:19 »
Zacząłem dzisiaj planować dalsze skillowanie i nie bardzo wiem na jaką klasę statków się zdecydowaći. Chodziłoby mi o strategię walki z bliska, bardzo szybkim i trudnym do trafienia statkiem - którym miałbym szanse rozwalić np. bsa.
Nano HAC, ale to masa skillpointsów i kasy.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 28, 2007, 00:02:15 »
Nawet nanohaca da się rozwalić - wystarczy rapier z webami...  :)

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 28, 2007, 10:49:38 »
Dwa pytanka:
1) Co to jest ten nano hac?
2) Opłaca się kupować statki frakcyjne? Mówię tu o cruiserach Angel Cartel.

Pozdrawiam.

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 28, 2007, 11:07:53 »
1. Nano Hac to hac tylko ze nano, tzn zasuwa np. 6km/s , typowy przedstawiciel to vagabond
2. Nie opłaca się. Wyjątki to np. navy raven do pve, zdaje sie tez ze niektórzy panowie z ss -10 lubia piracic w fakcyjnych bsach ;)  Co nie zmienia faktu ze sie nie oplaca.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 28, 2007, 11:18:22 »
1) Co to jest ten nano hac?
To HAC z fitem nastawionym na speed. W zasadzie sprowadza się to do Vagabonda i Ishtar.

2) Opłaca się kupować statki frakcyjne? Mówię tu o cruiserach Angel Cartel.
Opłaca. Chyba, że zamierzasz w nich uprawiać PVP.
Faction frytki są bardzo fajne, stosunkowo tanie i świetnie się nadają na courier boat jak masz coś cennego lub nielegalnego do przewiezienia. No i prestiż  ;)

Na poświęcanie ich do walki... cóż, w takiej sytuacji wszystko sprowadza się do price/performance i zasobności. Stać Ciebie wywalić kasę na faction, to wywalaj - bonusy są ciekawe, chociaż dodatkowe kilkanaście % w czymś tam, nie zawsze uzasadnia cenę kilkaset % wyższą.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:04:57 »
1. Nano Hac to hac tylko ze nano, tzn zasuwa np. 6km/s , typowy przedstawiciel to vagabond
2. Nie opłaca się. Wyjątki to np. navy raven do pve, zdaje sie tez ze niektórzy panowie z ss -10 lubia piracic w fakcyjnych bsach ;)  Co nie zmienia faktu ze sie nie oplaca.

Aj tam nie opłaca. Jak wylecisz takim Vindicatorem, to wszyscy w promieniu 10 jumpów będą cię gonić. :)

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:20:19 »
Zależy gdzie. W 0.0 tak bo tam gang  zaraz będzie zrobiony.
W low secu jak wpadasz w faction bsie za 600 mln z fitem za nastepne 300 na lokal to jest popłoch hr hr  hr.

Ronin

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:28:39 »
1. To sie nazywa vagabond :P jak chcesz byc prawie niesmiertelny to trzeba w ta zabawke i w siebie z 2 banki zainwestowac wtedy takim cudem sie lata po 15-16km/s bez overheata ;) , i jestes w stanie wysolowac prawie kazdy statek (wszystko kwestia czasu bedzie po prostu)
2.Oplaca sie, tzw noob vaga to fleet stabber, tylko trzeba tam zainwestowac w rigi do falloffa i naprawde fajny stateczek, prawie takie same sloty, niestety jedno dzialko mniej, ale predkosc tez nie najgorsza. Tak samo sprawuje sie jesli nie ciut lepiej cynabal.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 28, 2007, 14:28:40 »
Zależy gdzie. W 0.0 tak bo tam gang  zaraz będzie zrobiony.
W low secu jak wpadasz w faction bsie za 600 mln z fitem za nastepne 300 na lokal to jest popłoch hr hr  hr.

Na takiego z lootem... tfu znaczy się z fitem za 300, to by mi się nie chciało nawet cepa odpalać, żeby zobaczyć jak go będą rozwalać.  >:D

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 28, 2007, 14:40:42 »
Sprecyzuje wypowiedź Roninka jako że jesteśmy w temacie jak nazwa wskazuje dla początkujących że mówiąc 2 bańki ma namyśli 2 mld ISK ( kwota ciut chyba niedoszacowana) za które należy kupić "set snaków" + faction/complex fit na vagasa.

"set snaków" = komplet implantów z dopiskiem "snake" które dają bonusa do velicty.
To i naprawde dobre MWD + policarbony + domination overdrivy i możesz pomykać te 16k m/s.

Z prawie niezniszczalnością się nie zgodze hehe lag dorwie każdego  >:D

Z nanoshipów fajny jest jeszcze slepnirek.Pomyka jednynie 7-8k m/s ale za to ma dps fajowy  :knuppel2:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 14:42:44 wysłana przez Yogos »