Autor Wątek: Total Noob Questions 2  (Przeczytany 101276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 18, 2007, 15:20:12 »
czasem wypadaja ludziki. ludziki sa fajne.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 18, 2007, 15:47:00 »
czasem wypadaja ludziki. ludziki sa fajne.

hehe czyli rozumiem ze nic wartosciowego tam nie ma ...

Pozdrawiam,
Ezrael

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 18, 2007, 17:03:12 »
  Jeżeli latam BSem, to rozwalam po drodze wszystko (bo i tak nie ma nic innego do roboty jak lecisz 130) . Z wartościwych rzeczy, to wypadły mi z przypadkowych habitatów i siolosów cargo:

implanty na poziomie misji, ale zazwyczaj poziom niżej, oraz duże ilości minerałów, czasem jakiś faction stuff typu ammo, lub hardener. No i ludziki :)

  Osobna kwestia to struktury zaliczone do misji. Tam masz gwarantowany loot, zazwyczaj opisany na stronach z misjami. Zestawy implantów, amunicja, faction wypada zawsze jako random, czyli jak masz pecha to wypadnie pospolite ammo etc.

Phonotw

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 18, 2007, 19:38:45 »
mi często wypadają skile z habitatów, casyn, ammo i bronie z armory i storage minsy ze storage i czasami harwesterów, a ogólnie mam zasade że jak sie da rozwalić to po co ma tak sobie wisieć :P

Tekashi Kovacs

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 18, 2007, 22:49:29 »
A to nie jest tak, że struktury warto bić tylko w bonusie AE? i w tej jednej l3 z kablem za kilkanascie baniek.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 19, 2007, 00:36:31 »
  Nie. W  tych misjach masz po prostu gwarantowany loot z określonnej struktury. Z pozostałych jest random, czasem wartościowszy niż to co dropną misyjne. Praktycznie każda battlestacja coś dropi, pytanie tylko czy to będzie coś ciekawego. Jeżeli robisz misję BSem, to nie ma co medytować. Parę salw po drodze do celu i masz puche do zlootwania. Skillbooki, faction itemy itp, to te najcenniejsze. Najczęściej wypada trade stuff tylko.

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 19, 2007, 04:39:13 »
czsem wypadnioe 50 ton papierosow, czasem 40 mleka....czasem galentyjsa bron reczna.....

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:14:37 »
Jak się zakłada korporację? Skille mam tylko nigdzie nie mogę guziczka znaleźć. Nieaktualne - znalazłem.

Jeśli wychodzę z jakiegoś korpa to jestem automatycznie przydzielany do korpa NPC, tylko jest on inny niż startowy. Jak jest ten korp dobierany?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 11:23:35 wysłana przez Martinoff Ma'kaj »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 19, 2007, 11:37:56 »
Jest przypisany do bloodline.

Tekashi Kovacs

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 19, 2007, 17:14:24 »
Nex, factiony nie lecą z byle jakich struktur. Struktury z bonusu AE4, randomowy BS na WC4 i nic poza tym. W pozostałych to góra kabel za 10m raz na 100  konkretnych misji - strata czasu imo.
W ogóle zbieranie lootu to strata czasu.  :o

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 19, 2007, 23:52:58 »
Nex, factiony nie lecą z byle jakich struktur. Struktury z bonusu AE4, randomowy BS na WC4 i nic poza tym. W pozostałych to góra kabel za 10m raz na 100  konkretnych misji - strata czasu imo.
W ogóle zbieranie lootu to strata czasu.  :o

  Nieprawda. Faction loot leci z przypadkowych Battlestation na misjach tak samo jak i implanty. Te wypadają nawet z takich Cargo Rigs, czy Habitatów. Czy raz na 100? Wartościowy loot pewnie tak, ale pierdoły o wiele częściej. Dlatego napisałem, że ostrzeliwuje stacje przy okazji lotu BSem gdy po prostu mam czas pomiędzy celem misji, a RATami. Oduczyłem się rozwalania struktur czymś mniejszym gdy kiedyś usnąłem w plexie podczas przypiekania stacji. Obudziłem się w migającym jajku zamiast Venegacea, ale battlestacji już nie było :P

  Natomiast co do zbierania lootu. Czasem ktoś sobie pokrzyczy jaka, to straszna krzywda, oleje zbieranie gdy robi standy na misjach poniżej swojego poziomu, ale gdy wracasz do zarabiania na lev 4 i każdy zebrany moduł LARGE do przemiału ma wartość od pół do miliona ISK, to szkoda tych ISKów. Przy okazji robisz salv za następne kilka ...naście milionów i raczej nie zrekompensujesz sobie tego dochodu robiąc szybko kilka następnych strzelanek, bo mogą i zapewne zajmą sporo czasu. Przy dobrej organizacji wysalvowanie blokady i innych większych, to około 15-30 minut. Salv + loot średnio 10 - 20 milionów, choć bywa lepszy np samego melted ze 30 sztuk i jakiś named stuff lepszy. Wtedy z jednej misji masz około 50 . Licząc jednak najgorzej z 10 , to i tak więcej niż warta jest sama misja, a nie na każdej jest bounty przekraczające 5 milionów. Jeżeli trafisz na misję do wykonania w 15 minut, to i jej wartość do zestrzelenia nie przekroczy 2 milinów np taki "Duel". W sumie zależy jakie misje dostajesz. Ja niemal wyłącznie jakieś 6 godzinne, więc jak mi sie uda w godzine z salvagerem obrócić na takiej, to po kilku dniach robienia pojedyńczych misji mam na Timecode, na dwa konta i święty spokój na dalszą grę.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:14:06 »
Witam!,
Jest gdzies jakis kalkulator ile mozne iskow wycisnac z misji poszczegolnych ?

Pytanko jesli nie ma takowego:
lvl4 misje quality 18 w 0.82 secu czy lvl4 quality 8 w 0.52 secu ?
Chodzi o income oczywiscie...

Pozdrawiam,
Ezrael.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:43:31 »
Nie wiem za dokladnie o co ci chodzi ale security status ma sie nijak do misji. Liczy sie quality agenta.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 20, 2007, 15:58:14 »
Nie wiem za dokladnie o co ci chodzi ale security status ma sie nijak do misji. Liczy sie quality agenta.

Security status systemu w ktorym stoi agent ma wplyw na kase jaka ci wyplaca za misje ....
mam wrazenie ze ma nawet wiekszy wplyw niz quality agenta, ale chcialem potwierdzic...

Ezrael

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 20, 2007, 16:07:30 »
Ma, potwierdzam. A największy ma na ilość LP.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 20, 2007, 16:18:08 »
lol, no to nie wiedzialem.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 20, 2007, 17:37:48 »
Wracajac do mojego pytania :)

lvl4 misje quality 18 w 0.82 secu czy lvl4 quality 8 w 0.52 secu ?

Ezrael.

Tekashi Kovacs

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 20, 2007, 18:07:10 »
0.1 ss = około 10 efective quality z tego co wiem, czyli ten w 0.8 musiałby mieć teoretycznie około 48 efective quality żeby płacić tyle co ten w 0.5, a taki w ss 1.0 +50 żeby płacić tyle co -20 z 0.5.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 20, 2007, 22:06:02 »
Bounty za RATy też rośnie w miarę obniżania sec, ale specjalnie bym się nie jarał takimi promilami. Misje robić najlepiej tam gdzie wygodnie i szybko da się opchnąć stuff. Czyli parę jump od jakiegoś huba

Hakiru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Hakiru
  • Korporacja: Ministry of War
  • Sojusz: Amar Empire
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 21, 2007, 00:55:38 »
Jak widać jestem tu nowy, pierwszy post.  :) Mam za sobą dwa konta trialowe. Pierwsze to był Amarr w karierze Military, a drugi gostek był Caldari przede wszystkim bawiłem się w górnika nim. Chciałbym teraz po raz trzeci załorzyć Trialowe konto, tym razem jednak mam kasę przyszykowaną na GTC. Skoro chcę zrobić postać, która będzie pracować łowca nagród, to która z tych dwóch ras: Caldari czy Amarr lepiej się do tego nadają ? Napewno wybiorę karierę MIlitary. ( A może Cover Ops, się lepiej do tego nadaje?) Po prostu nie chcę zmarnować kasy i czasu.
Skoro wybiorę Amarr, ( bo lubię tą rasę, przemawia do mnie ich historia, straszny klimaciaż ze mnie  :D ) to dlaczego mam mało inwestować w Will power, chyba na tym przede wszystkim opiera możliwość latania statkami. Do tej pory szkoliłem przede wszystkim Cruiser no i Destroyer, żeby móc latać tymi statkami. Miałem zawsze jakiś cel, zdobycie lepszego statku :) . Jak według was powinny wyglądać staty takiej postaci. Może ktoś z was mi je rozpisze, opierając się na podstawce: Amarr + Military lub Caldari + Military.
Fajny pomysł z tą korporacją dla n00bów, będę się musiał podłączyć. :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 21, 2007, 01:26:06 »
Rasa nie ma znaczenia (zwłaszcza na dłuższą metę). No chyba że RPGowo...

Rasa nie ma wpływu na cokolwiek w grze - ważne są skille. A te możesz sobie kupić niezależnie, której rasy jesteś przedstawicielem.

Jeśli planujesz bojową postać, to maxuj percepcję i willpower, inteligencję i memory na średnio, a charyzmę olej zupenie.
Współczynniki te wpływają na szybkość uczenia się skilli z danego działu, dlatego warto dobrze start sobie ustawić.

Ja o tym nie wiedziałem przy starcie i moja postać jest charyzmatyczna - niestety  ;D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 21, 2007, 09:43:57 »
Nie maksuj  ;D
Zrób postać zrównoważoną z 1-2 punktową przewagą w percepcji w stosunku do int i mem (szczególnie mem), will może mieć również 1-2 punkty przewagi, ale IMHO wystarczy ten sam poziom co int/mem. Charyzmę możesz trzymać najniżej jak się da, ale wg mnie nie ma sensu zbytnio obniżać (3 pkt różnicy to wystarczająco dużo).

W ten sposób będziesz mógł się bawić DOWOLNĄ profesją, będziesz wszystko skillować mniej więcej w tym samym tempie i nie będziesz miał problemów, że tracisz niepotrzebnie czas na skillowanie w trade, bo akurat wymyśliłeś, że będziesz wystawiał loot z misji, albo narzekać, że strasznie mało na tych misjach zarabiasz bo masz niski social.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Hakiru

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Hakiru
  • Korporacja: Ministry of War
  • Sojusz: Amar Empire
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 21, 2007, 11:44:04 »
Dziękuję za rady. Mam jeszcze jedno pytanie: Kiedy założę konto trialowe i je aktywuję to dni się zsumują (14 dni + 30 dni ) ? Wiem, że tak jest kiedy się doładowuje normalne konto (30 + 30). Chciałbym wycisnąć tyle dni ile się da :) .

AimSouth

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 21, 2007, 12:23:21 »
dni Ci sie zsumuja te 15 dni to swiateczny bonus od chlopakow z CCP

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 21, 2007, 12:24:55 »
Pograj sobie na trialu... w ostatnie dni wrzuć coś długiego (co najmniej 5-6d) i wówczas masz "urlop". Potem sobie aktywujesz jak się skillowanie kończy i grasz dalej.
Na temat przedłużania (czy GTC przedłuża czy nie się nie wypowiem) to już było sporo rozpisywane. Na pewno wykupienie kartą subskrypcji nie przedłuży triala, tylko zacznie liczyć od dnia opłacenia (a nie od końca triala).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Farin

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 21, 2007, 20:20:22 »
Mam małe pytanie: Gdzie mozna sprawdzić czego nie mozna robic na trial-owym koncie ? Szukałem dla kumpla ale nigdzie nie moge znaleźć ...
Jeżeli coś mi umknęło w poszukiwaniach to przepraszam ale jestem tylko człowiekiem :]

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 21, 2007, 21:21:49 »
Zadnych statkow wiekszych niz cruiser, zadnych statkow t2, zadnych industriali i o ile pamietam zadnych przelewow na konta innych charow. Do tego brak mozliwosci skillowania roznych skill ( pisze w ich opisie ). Chyba tez nie mozna robic kontraktow ale tego nie jestem pewny. Ale to w sumie maly problem bo przez 2 tyg jedyny statek jaki mozna sensownie wyskilowac to cruiser ( a i to nie bardzo ). Tylko brak industriali jest problemem dla gornikow bo jest sie skazanym na ninja mining.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 21, 2007, 21:42:38 »
Jestem po wigilii firmowej i moje bariery sa mniejsze...

Z Twoim nikiem cieszylbym sie z tego ze nie jest za duzo ludzi polskojezycznych na serwerze Kale.  :krzeslo:

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 21, 2007, 22:52:52 »
he?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 21, 2007, 23:34:54 »

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 21, 2007, 23:48:05 »
Ciekawe 2 lata w grze z tym skrutem i jeszcze nikt sie ze mna tym fekalnym skojazeniem nie pochwalil.
Swoja droga lepiej Albi nie pij wodki z nerwowymi ludzmi. :D

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:01:59 »
Moze nikt nie pil tyle, na trzezwo tez nie mam zastrzezen ;)

Farin

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:37:30 »
Zadnych statkow wiekszych niz cruiser, zadnych statkow t2, zadnych industriali i o ile pamietam zadnych przelewow na konta innych charow. Do tego brak mozliwosci skillowania roznych skill ( pisze w ich opisie ). Chyba tez nie mozna robic kontraktow ale tego nie jestem pewny. Ale to w sumie maly problem bo przez 2 tyg jedyny statek jaki mozna sensownie wyskilowac to cruiser ( a i to nie bardzo ). Tylko brak industriali jest problemem dla gornikow bo jest sie skazanym na ninja mining.
Dzieki za szybką odpowiedź - jak rozumiem, te ograniczenia działają również jak się trial przedłuży za pomocą GTC kupionym na allegro.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 22, 2007, 11:17:15 »
  Bez wzgledu w jaki sposób przedłużysz triala, to automatycznie stajesz sie właścicielem pełnoprawnego konta bez jakichkolwiek ograniczeń. Ewentualne przerwanie opłat jedynie uniemożliwia logowanie, ale konto pozostaje pełnowartościowe, a nawet skiluje to co zdążyłeś aktywować przed zablokowaniem dostępu. Dlatego warto przedłużyć triala i wracać do gry gdy ma się na to ochotę.

Christoforos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:25:00 »
Przeglądałem sobie dział science (skille) i kilka z nich mnie zaciekawiło, co to za mutowanie DNA? Do czego się przydaje, jak się to robi? I co to za skille Wun Yang Techology, albo Sleeper Technology? Pzdr.