Autor Wątek: Total Noob Questions 2  (Przeczytany 98140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SpookyPl

  • Gość
Total Noob Questions 2
« dnia: Listopad 02, 2007, 22:14:20 »
Ponieważ poprzedni wątekmusiał zostać zamknięty to zakładam nowy. Tutaj można zadawać pytania bez zakładania kolejnych wątków.

1. Robiłem misję dla Caldari dla Abishi Tian dla School of Applied Knowledge. Była to 3. albo 4. misja dla tego agenta i polegała na znalezieniu jakiegoś wraku/statku, złamaniu szyfru zabezpieczającego i zabrania jakiegoś ładunku. We wraku opkazało się, że nie ma jednego a aż cztery przedmioty (w tym jeden questowy). Tak więc questowy item odddałem a resztę sprzedałem i udałem się na rozmowę z agentem. Ten chciał, zbym z 3 pozostałych przedmiotów znalezionych we wraku zrobił coś tam! Niestety, przedmioty były sprzedane a ja lekką ręką anulowałem misję myśląc, że może da się ją powtórzyć albo że dostanę poprzednią i zdobędę sprzedane przedmioty raz jeszcze. Rzeczywistośc jednak nie poszła tą drogą i agent się na mnie obraził nie dając już misji. W takim przypadku mam pytanie co robić? Agent jest rzeczywiście jednym z najlepszych dostępnych w okolicy i znalezienie innego jest trudniejsze niż myślałem (Szukałem wśród chyba ośmiu corp.). Proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2007, 22:52:55 »
Masz dwa wyjścia imo.
1. Olać agenta i poszukać sobie nowego, normalnego i nie tak obrażalskiego. Agentów możesz wyszukiwać przez np http://www.eveinfo.com/
2. Spróbować odkupić to co sprzedałeś na markecie.

Generalnie hint jest taki - póki nie oddasz misji, nic nie sprzedawaj ;)
Trochę przydatnych rzeczy odnośnie misji znajdziesz również tu: http://eve-survival.org/ (działa w in-game browserze).
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2007, 22:58:00 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2007, 00:57:31 »
za anuloanie misji spada stadning. porob misje u innego to ten lepszy wroci:)

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2007, 10:41:07 »
A wlasnie ktore stronki dzialaja w ingame web browserze gdzie znalesc jakis spis do tych stronek ?
a moze jest jakies ingame google ;) ?

Pozdrawiam,
Ezrael.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2007, 11:44:14 »
Dostałem dzisiaj eve-maila od jednej osoby grającej mniej niż jeden dzień z ofertą handlu iksami, adresem www itp. I mam dwa pytania:

1. Zgłosić to?
2. Można w eve rozysałać spam przez nieświadomą/niewinną osobę, tak, że jeśli to się wyda to ta osoba ma blokowane konto?

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2007, 11:50:10 »
i tak to trial konta. po 14 dniach je zostawie wiec po co banowac. po prostu daj block i wywal z maila

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2007, 12:13:55 »
Gdzie się udać, aby zarabiać na manufakturze/researching?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2007, 12:41:31 »
@Martinoff - zgłosić możesz, nigdy nie zawadzi.
Przez niewinną osobę można rozsyłać tylko, jesli zna się hasło dostępu do jej konta.

@Marcin - najlepiej w okolicach hubów handlowych chyba, czyli Jita, Amarr, Oursualert, Rens. Ale poczytaj poradnik producenta, to się więcej dowiesz.
Przedwieczny.

dmx

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2007, 13:39:18 »

Co oznacza quality agenta ?

Nie wiem w jakiej korporacji opłaca się robić misje (podnosić standingi), możecie coś doradzić (minmatar, kariera military) Może coś z tych : Republic Security Services, Brutor tribe, Republic Military School  ?


Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2007, 13:47:30 »
Im wyższe Quality tym większa zapłata za misje od danego agenta.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2007, 13:49:14 wysłana przez Martinoff »

dmx

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2007, 13:52:25 »

Od czego zależy quality danego agenta ? od mojego standingu względem korporacji tego agenta ?

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2007, 14:22:36 »
Nie jestem 100% pewien, ale Quality każdy agent ma ustawiony odgórnie.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2007, 15:10:10 »
Robiac misje uzbieralo mi sie kupe roznego stuffu ktorego za bardzo nikt nie chce kupic , warto to wszystko zezlomowac i sprzedac materialy ? (mam liche skille do reprocesingu)

Pozdrawiam,
Ezrael.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2007, 15:16:45 »
Jak nie ma chętnych do kupna w jednym regionie to leć do innego i w końcu sprzedasz.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2007, 18:14:35 »
Co i gdzie produkować Caldari lub też badać (research)

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2007, 18:49:47 »
Sprawdzaj i ucz sie rynku, wiedza co najlepiej sie oplaca sama w sobie jest warta miliardy, ale kiedy beda to wiedzialy juz dwie osoby - dwa razy mniej ;)

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2007, 18:56:29 »
Nie jestem 100% pewien, ale Quality każdy agent ma ustawiony odgórnie.

Bazowe Quality - owszem. Ale stand do frakcji + skille (connections, negotiations etc.) podnoszą Twoje Quality, zwane po modyfikacji - Effective Quality.

SpookyPl

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2007, 19:49:50 »
Dlaczego pod nickiem mam MAT gdy inni mają Marynarz?  :police: :knuppel2:

Czy znacie kogoś latającego w Sinq Laison?

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2007, 01:42:31 »
Owszem - ja tam latam  :D

A stopień zależy od liczby postów.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 08, 2007, 11:46:51 »
Dzisiaj poznałem takie określenie: latanie podkillem (albo jakoś tak). Może mi ktoś wyjaśnić z czym to się je?

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2007, 11:57:49 »
To chyba chodzi o specjalna taktyke dekoncentracji wroga. Wsiadasz w jakis statek do ktore go ludzie chetnie strzelaja, np blackbirda, nie tankujesz go w ogole, podlatujesz blisko, a kiedy Cie zestrzela nie warpujesz jajem tylko zaczynasz plakac. Twoi wrogowie zastanawiaja sie dlaczego tak zrobiles, dekoncentruja sie i przegrywaja bitwe :)

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2007, 12:15:06 »
Latanie podkillem? To można być duchem i straszyć innych ludzi? :D



PS Mowa chyba o lataniu podem - zwiedzasz świat w jajku...

Tratoc

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 08, 2007, 14:11:12 »
Dzisiaj poznałem takie określenie: latanie podkillem (albo jakoś tak). Może mi ktoś wyjaśnić z czym to się je?

Latanie podkillem to taka forma podrozowania na dalekie dystanse, moznaja tez wykorzystac do zrobienia JumpClona. W stacji z medical wybierasz sobie lokalizacje gdzie chcesz sie obudzic po smerci, najczascie bardzo daleko od twoje aktualnej pozycji :D Wylatujesz w shuttlu ze stacji, dajesz autodestruct.. ladujesz w jajku i znowu autodestruct. Budzisz sie w miejscu docelowym golutki :P Przydatne jak nie maasz zadnych implantow w glowie(albo ci ich nie szkoda), no i jesli w miejscu docelowym mozesz liczyc na zakup statku i uzbrojenia czy czego ci tam potrzeba do szczescia.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 08, 2007, 14:22:45 »
Wylatujesz w shuttlu ze stacji, dajesz autodestruct.. ladujesz w jajku i znowu autodestruct.

Miektórzy ekstremiści (na przykład ja) wylatują od razu jajem, dzięki czemu nie tracimy ani czasu, ani kasy na szuttle.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2007, 16:27:56 »
Aaa - pod expres... :P

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2007, 16:31:30 »
Albo suicide jump.
No ale w tutaj nie ma mowy o lataniu :)

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 09, 2007, 02:01:54 »
ku informacji shu;a nie trzeba destructowac... wystarczy eject. a jak eve nie chce wypuscic ze stacji... wtedy trzeba wejsc do shipa, wyjsc z shipa i wyleciec jajkiem.

kardigen

  • Gość
Eve gametime???
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 09, 2007, 08:46:59 »
Hej,
  Zamierzam zacząć grać w EVE i tak chce się upewnić czy dobrze rozumiem za ile czasu jest opłata abonamentowa??? Czy 30 days gametime oznacza czasu wirtualnego w grze (czyli jak nie gram to czas i tak leci) czy 30 dni czasu rzeczywiście wygranego??? czyli czas rzeczywisty który faktycznie gram. Czy też jest to czas gry (czas eve który zdaje się płynąć szybciej od rzeczywistego - może się mylę :D), który naliczany jest podczas zalogowania do gry?

Pewnie jest gdzieś info na ten temat - ale w archiwum nie znalazłem odpowiedniego tematu ;)

pozdrawiam,
  MK

EverSin

  • Gość
Odp: Eve gametime???
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2007, 08:53:11 »
Hej,
  Zamierzam zacząć grać w EVE i tak chce się upewnić czy dobrze rozumiem za ile czasu jest opłata abonamentowa??? Czy 30 days gametime oznacza czasu wirtualnego w grze (czyli jak nie gram to czas i tak leci) czy 30 dni czasu rzeczywiście wygranego??? czyli czas rzeczywisty który faktycznie gram. Czy też jest to czas gry (czas eve który zdaje się płynąć szybciej od rzeczywistego - może się mylę :D), który naliczany jest podczas zalogowania do gry?

Pewnie jest gdzieś info na ten temat - ale w archiwum nie znalazłem odpowiedniego tematu ;)

pozdrawiam,
  MK

Heh, 30d to 30d czasu REAL...
czyli jak wykupisz subskrypcje na 01.01.2008 to bedziesz mogl grac do 1.02.2008 +- 1 dzien :P
tak samo jest z nauka skilli... jak masz napisane ze nauka bedzie trwala np 8dni 10godzin 56minut to jest to tez czas rzeczywisty... (czy jestes zalogowany czy nie zegar tyka i postac sie uczy) :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Eve gametime???
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 09, 2007, 08:53:26 »
Jak w każdym mmo - 30 dni, to 30 dni - kalendarzowych, tym bardziej, że skillpointy lecą nawet jak nie jesteś zalogowany.
Przedwieczny.

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2007, 10:59:26 »
czas nie plynie szybciej .. masz czas serwera poprostu przed zmiana godziny bylo to 2 godziny wstecz teraz po zmianie jest godzina serwery sa w islandi :)


Krotkie pytanie szybka odp:

Atakuje mnie np. Galante wypuszcza drony ... oblegaja mnie co atakowac? statek jego czy drony?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 11:24:43 wysłana przez Bluszcz »

kardigen

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 09, 2007, 11:42:05 »
eee to se nie pogram ... szkoda mi kasy na kilka godzin grania w m-cu....

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 09, 2007, 11:59:30 »
czas nie plynie szybciej .. masz czas serwera poprostu przed zmiana godziny bylo to 2 godziny wstecz teraz po zmianie jest godzina serwery sa w islandi :)

W Anglii.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 09, 2007, 12:15:55 »
eee to se nie pogram ... szkoda mi kasy na kilka godzin grania w m-cu....

Lol...
Zapraszamy tutaj, tam mają priv serwery i wcale nie musisz płacić :2funny:
Przedwieczny.

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 09, 2007, 12:17:48 »
hmmm mi nie szkoda a chyba nie gram wiele co to jest 36h w tym tygodniu  ^^


stary no nie smiej sie najwiekszy serwer avalon polski miesci chyba 1000 graczy ^^