Autor Wątek: Total Noob Questions 2  (Przeczytany 98168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 14, 2007, 15:16:35 »
U mnie tylko z +4 do percepcji i willpowera - skończę w kwietniu 2029 z 395M+ SP.

Tak przy okazji, najwięcej skillpointów  ma dr.Caymus (przynajmniej tylko on się przyznał.
http://ineve.net/skills/character.php?charID=MTUwODYzNzk5

Najwięcej skill ma Tripoli:
http://ineve.net/skills/character.php?charID=MTczNDA2OTI3

Jest jeszcze gość, który może latać wszystkimi statkami, ale nie pamiętam jak się nazywa.

Sejbr

  • Gość
Problem nowicjusza
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 14, 2007, 21:53:52 »
Mam pytanie jak założyć na statek np. zbiornik na surowce bo tam gdzie się zakłada broń jakoś nie moge...?

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 14, 2007, 22:02:51 »
na Low Slot'y mozesz zalozyc Expanded Cargohold. To powieksza twoja ladownie.

zbigniewcichon

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 14, 2007, 22:15:59 »
·General Overview
   ·Ship Equipment
     ·Hull & Armor
       ·Hull Upgrades
         ·Expanded Cargohold I

Podałem ci "drzewo" gdzie w markecie znajduje się ten item
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2007, 22:17:36 wysłana przez zbigniew cichon »

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 15, 2007, 08:03:48 »
tylko oczywiscie w momecie zwiekszania expanderami cargo zmniejszasz swoją prędkość,  jest też odwrotnosc tego over drive sie nazywa kosztem cargo zwieksza ci prędkość :), są jeszcze rigi na pojemnosc

detoxx

  • Gość
Pytania newbie...
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 18, 2007, 14:53:42 »
Witam mam zamiar zacząć grać w eve i mam dwa pytania:
1. Czy to typowe mmo(osadzone w kosmosie) w którym robisz lvl?
2. Czy nie mając konta w bannku oraz na allegro, mam szanse jakoś opłacić konto?
3. Czy gra dużo polaków?

misao

  • Gość
Odp: Pytania newbie...
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 18, 2007, 15:14:40 »
w eve jie trzeba robic lvlu. sam sie robi. No jak spisz. albo jesz. albo zarabuiasz pieniadze na oplacenie eve.
Majac konto w banku moznak kupic TC na alegro...
gra dosc duzo polakow. nawet kilka polek

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytania newbie...
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 18, 2007, 16:23:09 »
Ad 1: http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=1
Ad 2: Zależy, czy masz kumpla z kontem. Albo znajdziesz kogoś, komu wyślesz kasę z poczty i Ci opłaci. Albo uda Ci się na trialu zarobić 200 baniek na tc (po triala 14 dni kliknij tutaj.
Ad 3: Sporo.
Przedwieczny.

NeX

  • Gość
Odp: Pytania newbie...
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 18, 2007, 21:03:00 »
Ad 2: Konto w banku nie jest potrzebne do kupienia TimeCode. Gotówka owszem. Przekaz z poczty jest tak samo skuteczny, aczkolwiek wolniejszy i 2 - 3 dni trzeba czekać. Większość sprzedawców podaje jakiś kontakt email, tel itp. Zakupy można robić więc również poza Allegro. Zbieranie 200 milionów ISK na trialu po to aby za wirtualną walutę kupic TC, to masochizm do którego nikogo bym nie namawiał. Lepiej i łatwiej uzbierać te 40zł.

  Co niektórzy mają ambiwalentny stosunek do kupowania od sprzedawców (w domyśle - goldfarmrów) z Allegro, czy eBay. Masz więc jakiś wybór, mozesz unikać tych co handluja bezposrednio ISKami. Ja jak potrzebuję TC, to kupuję nie wnikając w motywacje handlowe sprzedawcy. 8)

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 19, 2007, 13:25:03 »
ja osobiscie oplacam diect debitem bezposrednio z konta na evcie

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 23, 2007, 09:44:21 »
Witam!

Mam pytanie czy jak przenosze sie z calym dobytkiem, paroma shipami 20 jumpow dalej, czy musze kursowac w jajku w obie strony przez n godzin czy jest jakis lepszy sposob na przenosiny ?

Pozdrawiam,
Ezrael.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 23, 2007, 10:12:21 »
Mam pytanie czy jak przenosze sie z calym dobytkiem, paroma shipami 20 jumpow dalej, czy musze kursowac w jajku w obie strony przez n godzin czy jest jakis lepszy sposob na przenosiny ?
A jak się przenosisz ? Zapewne wozisz wszystko w jakimś transportowcu (własnym lub wynajętym). Tak samo możesz sam polecieć - choćby shutlem (kup jak nie masz) - wówczas będzie stosunkowo szybko.
Poza tym można oczywiście w jajku, ale w nim na pewno już nic ze sobą nie zabierzesz.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Nerxes

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 23, 2007, 10:15:11 »
Raczej tak, musisz latac jajem lub shutlem (i zostawiac go przed stacja zeby assetow nie brudzil)
Jesli nie masz implantow to mozesz niszczyc swojego POD'a o (i pamietac o przenoszeniu go do odpowiedniej stacji i aktualizacji)
Jesli to sa low secki lub 0.0 mozesz uzywac "jump clona" ale to bedzie trwalo dlugo (opis jump clonow znajdziesz na centrali)

Male statki (fregaty) zmiescisz do indyka :P  mozesz tez poszukac kogos z frachtowcem i za niewielka oplata ci to gosc przewiezie + wszystkie smieci jakie masz (frachta radze poszukac na centrali bo to troche ryzykowne... gosc ci moze nie oddac staffu )
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 10:18:27 wysłana przez Nerxes »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 23, 2007, 10:18:30 »
Raczej tak, musisz latac jajem lub shutlem (i zostawiac go przed stacja zeby assetow nie brudzil)
Po co ? Niech dba o środowisko - może na tej stacji wystawić taniej (np. po 8999,99 ISK) lub zmielić i tritanium sprzedać.  ;D
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 23, 2007, 13:04:59 »
(i zostawiac go przed stacja zeby assetow nie brudzil)
pewnie, niech zamiast wlasnych assetow smieci w przestrzeni  :idiot2: :idiot2: :idiot2:

Ta, tak jakby nie można było ich reprocesować.

Bonzai

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 23, 2007, 20:59:26 »
Witam
Zaczynam grać w EVE... i oczywiście mam kilka pytań:
1. Jak robić z cechami postaci? Lepiej rozłożyć je równomiernie, czy wywindować tylko 1-2 wybrany skill (np. int i will)
2. Raczej nie moge być dużo czasu online, dlatego myślę nad jakąś profesją, której nie będzie to tak strasznie przeszkadzać... wywnioskowałem, że chyba producent było by najlepsze.. jestem offline, a kasa sama się powoli robi, tylko kilka razy dziennie trzeba doglądać interesu.. dobrze myślę?
3. I jakie wybrać skille do danej właśnie takiej profesji? Z zaznaczeniem, że nie chciałbym spędzić reszty życia tylko na samej produkcji, czy kopaniu minerałów, ale czasami też mieć opcję odegrania się na przeciwnikach, czy wlecenia w sektory 0.0 na dłużej niż 15 min  ;)

Vermian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 23, 2007, 21:06:52 »
Witam
Zaczynam grać w EVE... i oczywiście mam kilka pytań:
1. Jak robić z cechami postaci? Lepiej rozłożyć je równomiernie, czy wywindować tylko 1-2 wybrany skill (np. int i will)
2. Raczej nie moge być dużo czasu online, dlatego myślę nad jakąś profesją, której nie będzie to tak strasznie przeszkadzać... wywnioskowałem, że chyba producent było by najlepsze.. jestem offline, a kasa sama się powoli robi, tylko kilka razy dziennie trzeba doglądać interesu.. dobrze myślę?
3. I jakie wybrać skille do danej właśnie takiej profesji? Z zaznaczeniem, że nie chciałbym spędzić reszty życia tylko na samej produkcji, czy kopaniu minerałów, ale czasami też mieć opcję odegrania się na przeciwnikach, czy wlecenia w sektory 0.0 na dłużej niż 15 min  ;)

1. Wskazany jest balans z wskazaniem na Inteligencje i Percepcje. Charyzma uwazana jest za najbardziej bezuzyteczna state wiec warto sie pokusic o postac z jak najnizszym tym atrybutem.
2. Produkcja daje srednie zyski w Empire (miejscu gdzie zaczynasz przygode w eve). Ludzie czesto produkuja po kosztach po prostu przetwazajac "darmowe" wykopane mineraly. Najlepiej zarabiac na handlu (jak sie ma do tego zylke), pozniej na misjach, dalej na prdukcji, na koncu na PvP (chyba ze sie ma uber killer gang, tutaj pojedynczy talent to za malo;P).
3. Aby strzelac i zarabiac to najlepiej postawic na postac zajmujaca sie robieniem misji bojowych. Sila zeczy jakies skille bojowe musisz wykszalcic aby trzepac enpece, ktore potem mozesz wykozystac w PvP.

Bonzai

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 23, 2007, 21:23:14 »
Dzięki
Tu też zaznaczam, że generalnie właśnie nie nastawiam się na walkę, tylko coś pokojowego. Jakieś szczątkowe PVP tyczy się tego, że zwyczajnie nie lubię jak ktoś mnie bije a ja nie mam czym mu odpowiedzieć (poza krzyczeniem "plix noo, me noob") w obronie, aby następnym razem przemyślał kolejny atak ;) (oraz uwielbiam zwiedzać "niezbadane" światy, co może być proszeniem się o zarobienie "tuby" od przypadkowo napotkanych piratów)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 21:25:31 wysłana przez Bonzai »

Vermian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 23, 2007, 21:47:14 »
EVE to gra grupowa,  jak ktos zaatakuje to w pojedynke raczej sie nie obronisz, zwlaszcza ze atakuja z regoly tak aby miec przewage po swojej stronie (tzw. gank;P). Mozesz pojsc czysto w produkcje, wtedy polecam poradnik dla producenta i gornika jaki jest na tej stronie (zapewne poleca achure jako rase startowa, minimalna charyzma i dobre wywazone staty pozwalajace na komfortowe skillowanie produkcyjnych i bojowych skillow), przy okazji wytrenowac jakie skille na w miare komfortowe latanie fregata czy nawet cruzem z podstawowym e-warem i byc tacklerem (gosc co utrudnia poruszanie sie i ucieczke wrogiemu okretowi), albo specem od e-war (utrudnia celowanie okretom, czesto uniemozliwiajac walke). Wbrew pozorom tackler to bardzo powazna fukcja i opanowanie jej jest duzo trudniejsze niz snipowanie w jakims tam blobie. Dobry tackler, co potrafi do sniper megathrona podejsc t1 fregata z 150 kilometrow bez wiekszych uszkodzen i szybko do tego, to skarb :). E-war tez niczego sobie, co z tego ze pirat napadnie jak nie bedzie  w stanie dzieki dampenerom albo ecm zlapac namiaru. Ot wielki statek co do niczego nie moze strzelic. Polecam przegladanie forum glownego EvE, tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania a wiedza do przyswojenia jest naprawde ogromna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 21:49:10 wysłana przez Vermian »

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 10, 2007, 15:24:02 »
Cześć, postanowiłem zagrać od nowa, jako już wiem co chciałbym w Eve robić. Zdecydowałem się na handel/produkcję. Postaci jeszcze nie stworzyłem, ale czy moglibyście mi powiedzieć w jaki sposób rozlokować początkowe atrybuty?

P.S. Posiadając maks rozwinięte skille z działu Learning (każdy na 5) i najlepszy implant, ile musiałby wynosić dany atrybut, żeby był na dobrym poziomie?
P.S.2. Czy dział Social przyda się dla handlarza?

Dziękuję i pozdrawiam.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 10, 2007, 15:46:21 »
Cześć, postanowiłem zagrać od nowa, jako już wiem co chciałbym w Eve robić. Zdecydowałem się na handel/produkcję. Postaci jeszcze nie stworzyłem, ale czy moglibyście mi powiedzieć w jaki sposób rozlokować początkowe atrybuty?

Najwięcej na inteligencję, dużo na pamięć i percepcję, najmniej na willpower i charyzmę.

P.S. Posiadając maks rozwinięte skille z działu Learning (każdy na 5) i najlepszy implant, ile musiałby wynosić dany atrybut, żeby był na dobrym poziomie?

30.

P.S.2. Czy dział Social przyda się dla handlarza?

Standing zmnjejszy trochę opłatę, czy inny podatek jaki się płaci za wystawienie rzeczy na market.
Dla handlarza najważniejsze są działy Trade, Spaceship Command (industriale, transportowce i frachtowce), Nawigacja oraz Inzynieria (skille do tarcz - życie w Epmpire jest niebezpieczne).

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 10, 2007, 15:50:23 »
A są lepsze implanty niż +5? Te 30 punktów to z implantem +5 czy lepszym?

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 10, 2007, 16:08:37 »
W 0.0 tym bardziej, zajmowanie sie handlem nie implikuje robienia tego w imperium :)

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 10, 2007, 19:28:50 »
Początkowe statsy (bez początkowego bonusu od darmowych skilli z działu Learning):
1. Char - 7
2. Int - 8
3. Mem - 9
4. Perc - 9
5. Will - 6

Dla handlarza/producenta. Jak myślicie jest dobrze czy coś poprawić?

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 11, 2007, 00:41:37 »
Jeśli to tylko handlarz/producent, to maksuj sociale, inteligencję i memory.

Bluszcz

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 11, 2007, 08:07:01 »
maksujesz jesli masz pewnosc ze chcesz tylko handlowac.. bo jak ci sie odwidzi i bedziesz mial w perc i sile woli 4 i 5 to powodzenia ze skilowaniem np. broni... :) ja sie tak troche wkopalem.. bo skiluje skanowanie.. a idzie to jak krew z nosa.. bo na dziendobry stuknelem 15 perc.

misao

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 11, 2007, 09:43:07 »
prawda jest taka ze zbalansowane statsy sa lapsze w dlugim planie. no cyba ze chcesz pograc w eve 2-3 miechy tylko....

Perkulator

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 11, 2007, 19:47:40 »
Właśnie zaczynam z EVE

Grałem w inne mmorpgi, i za każdym razem kończyło się tym, że kończyłem z uwagi na źle dobraną klasę postaci i niechęć do levelowania nowego alta.

Wróćmy jednak do EVE. Przed tym jak sam zacznę grać próbuje sobie zaplanować karierę tak aby nie tracić czasu, głównie oo cele, i przede wszystkim co chce robić w tym uniwersum. Pokornie proszę o wszelkie pomocne rady dotyczące tematu.

Myśle o karierze covert opa. Myśle o zwiadzie albo stealth bombing. Chce ciężką pracą osiągnąc status kogoś, kto sam jest ostrzeżeniem przed tym co ma nadejść( całą flotą bojową). PVP będzie moim celem, tylko będę musiał najpierw zarobić na taką zabawę. Mam następujące pytania:
1. Czy życie na cloaku się opłaca, np czy chowając się spokojnie można dojść do bardziej opłacalnych złóż i dzięki temu jakos zarobić na życie?
2. Czy dobry covert op przydaje się w corpie, chociażby jako zwiad?
3. Czy są jakieś dobre rady co do rasy/statów- myślę o intaki z uwagi na wysoki int/mem/willpower do szybkiego skillowania potrzebnych rzeczy covertowi i z powodu super wyglądających statków(nemesis). Minmatar brzmi nieźle za dodatkowy speed ale czy ich statki nie wyglądają tak sobie i nie mają zbyt niskiej ilości slotów?
4. Co mi da szanse przeżycia i ucieczki jeżeli ktoś mnie wykryje?  Szybkość?
5. Czy macie jakieś dobre rady jak najszybciej skillnać żeby zacząc zabawę z cloakiem?
6. Czy jakiś doświadczony covert mógłby się podzielić radami przede wszysktim jak zacząć taką karierę i przede wszystkim zdobyć kasę?


Dzięki za przeczytanie tej ściany tekstu zbudowanej z cegieł noobowskich pytań
Z góry dzięki za odpowiedzi

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:10:42 »
1. Tak - na eksploracji można nieźle zarobić, a zdecydowanie coverty są do tego najlepsze (w sensie do wykrywania, potem przydaje się coś cięższego).
2. Jak najbardziej tak. Tym bardziej, że w tej chwili są nawet covertowe battleshipy.
3. W sumie chyba każda rasa ma podobnej jakości coverty i recony, więc wybierz tą która ci bardziej pasuje. Intaki nie będą złym pomysłem, tylko trzeba pamiętać,  żeby im perca zboostować.
4. Doświadczenie :)
5. Ech, learningi... A potem EFT twoim przyjacielem (link w dziale programy).
6. Zanim wsiądziesz w jakiegokolwiek coverta dłuższa chwila minie, więc na początku zarabiasz jak każdy inny. Misje, salavage, kopanie, co tam wolisz. Potem eksploracja - temat wałkowany na forum.
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:13:57 »
1. Czy życie na cloaku się opłaca, np czy chowając się spokojnie można dojść do bardziej opłacalnych złóż i dzięki temu jakos zarobić na życie?

Dojść można, ale co dalej? trzeba by je wydobyć, a do tego potrzebne są inne statki.

2. Czy dobry covert op przydaje się w corpie, chociażby jako zwiad?

No ba. Podstawowa funkcja, plus jeszcze skanowanie.

3. Czy są jakieś dobre rady co do rasy

Achura. :)

/statów- myślę o intaki z uwagi na wysoki int/mem/willpower do szybkiego skillowania potrzebnych rzeczy covertowi i z powodu super wyglądających statków(nemesis). Minmatar brzmi nieźle za dodatkowy speed ale czy ich statki nie wyglądają tak sobie i nie mają zbyt niskiej ilości slotów?

Eeeee, statki mają podobną liczbę slotów. A co do latania różnymi statkami, to nie rasa cie ogranicza, tylko kasa.

4. Co mi da szanse przeżycia i ucieczki jeżeli ktoś mnie wykryje?  Szybkość?

Modlitwa.

5. Czy macie jakieś dobre rady jak najszybciej skillnać żeby zacząc zabawę z cloakiem?

To fragment przepisu na cynoalta, ale pasuje też do kloka:

Create new toon,
Caldari
Achura
Add 3 points to intelligence and 2 to memory
Inventors
Military
Soldier

You should end up with following attributes
Intelligence - 15
Perception - 7
Charisma - 3
Willpower - 6
Memory - 8

No dobra, 15 na Inteligencję to za dużo, zamiast 3 tam ja bym dorzucił dwa do percepcji i jeden do willpower, żeby atrybuty były nieco bardziej wyrownane.

6. Czy jakiś doświadczony covert mógłby się podzielić radami przede wszysktim jak zacząć taką karierę i przede wszystkim zdobyć kasę?

Kasę możesz zdobyć kopiąc, robiąc misje, eksplorująć, bijąc raty na paskach, piracąc, handlując, żebrządz, oszukując, kradnąc, etc, etc.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:19:15 »
Właśnie zaczynam z EVE

Grałem w inne mmorpgi, i za każdym razem kończyło się tym, że kończyłem z uwagi na źle dobraną klasę postaci i niechęć do levelowania nowego alta.

Wróćmy jednak do EVE. Przed tym jak sam zacznę grać próbuje sobie zaplanować karierę tak aby nie tracić czasu, głównie oo cele, i przede wszystkim co chce robić w tym uniwersum. Pokornie proszę o wszelkie pomocne rady dotyczące tematu.

Myśle o karierze covert opa. Myśle o zwiadzie albo stealth bombing. Chce ciężką pracą osiągnąc status kogoś, kto sam jest ostrzeżeniem przed tym co ma nadejść( całą flotą bojową). PVP będzie moim celem, tylko będę musiał najpierw zarobić na taką zabawę. Mam następujące pytania:
1. Czy życie na cloaku się opłaca, np czy chowając się spokojnie można dojść do bardziej opłacalnych złóż i dzięki temu jakos zarobić na życie?
2. Czy dobry covert op przydaje się w corpie, chociażby jako zwiad?
3. Czy są jakieś dobre rady co do rasy/statów- myślę o intaki z uwagi na wysoki int/mem/willpower do szybkiego skillowania potrzebnych rzeczy covertowi i z powodu super wyglądających statków(nemesis). Minmatar brzmi nieźle za dodatkowy speed ale czy ich statki nie wyglądają tak sobie i nie mają zbyt niskiej ilości slotów?
4. Co mi da szanse przeżycia i ucieczki jeżeli ktoś mnie wykryje?  Szybkość?
5. Czy macie jakieś dobre rady jak najszybciej skillnać żeby zacząc zabawę z cloakiem?
6. Czy jakiś doświadczony covert mógłby się podzielić radami przede wszysktim jak zacząć taką karierę i przede wszystkim zdobyć kasę?


Dzięki za przeczytanie tej ściany tekstu zbudowanej z cegieł noobowskich pytań
Z góry dzięki za odpowiedzi


ad 1 W pewnym sensie tak bo coverty to jedyne statki ltorymi sensownie sie eksploruje. Tyle ze zeby wyciagnac cos z eksploracji to juz trzeba duzo innych skilli niz tylko te do szukania. Poradnik do eksploracji jest gdzies na tym forum.

ad 2 Przydaje sie w corpach pvp i szczegulnie w duzych fleet opach. Przy okazji powiem ze we flotach i duzych operacjach covert opsy to robota zespolowa ale jeszcze nie slyszalem zeby w gangu bylo o 1 scouta za duzo :D

ad3 Z tego co wiekszosc ludzi mi mowila to najlepszy covert to buzzard (caldari) Ale szczeze mowiac malo sie one miedzy soba roznia :P Co do bomberow to przy obecnym stanie eve sa w sumie nieuzyteczne. To na co powinienes patrzec to recon shipy danej rasy. Teraz na topie so wyraznie matarzy, po nich.....chyba caldari a potem gallente. Co do rasy to wszystko jedno byle by percepcja byla wysoka.

ad 4 Jak cie wykryja w covert opie - Paciorek, predkosc, refleks przy naciskaniu warp albo recloak, okazyjnie jakis modulek ew

     Jak wykryja cie cie w reconie to mniej wiecej to samo z tym ze recony nie sa bezbronne i maja duze bonusy do ew. Z tym ze to duzo zalezy kto cie wykryl jak i ilu ma znajomych i w jakich statkach... ksiazke o tym mozna napisac. :P

ad 5 Skillowac najpierw skille pod standardowe pvp + learningi + fitting skille potem myslec o covert opie. Chyba ze skillujesz alta wtedy learningi i prosto do celu.

ad6 Robic misje, zapisac sie do corpa bazujacego w 0.0 i ratowac, handlowac na altach uczyc sie pvp. Nie da sie zarabiac stricte na lataniu covertem.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 12, 2007, 11:36:18 »
Znacie jakąś stronę ze screenami shipów po Trinity?

Fedajkin

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 12, 2007, 13:27:02 »
hmm... chyba jeszcze nie zaktualizowano żadnej...

Eskel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 12, 2007, 14:47:45 »
Mozna znalezc przeszukujac http://eve-files.com/

nazwa statku i ewentualnie dopisek trinity/dx9 chociaz wiekszosc skrinow po 10 grudnia jest na nowym silniku : )

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 18, 2007, 15:05:24 »
Witam!,

Mam pytanko odnosnie structure na misjach, warto je rozwalac ? wypadaja jakies wartosciowe graty z tego ? jak warto to ktore sa wyjatkowo "wartosciowe" ?

Dziekuje,
Ezrael