Autor Wątek: Total Noob Questions edycja trzecia  (Przeczytany 97540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 09, 2008, 09:23:51 »
Piraci-NPCe? No to nic nie znaczy.

Ostry

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 10, 2008, 09:12:12 »
Witam

Jak sfitować Industriala - Bagera - oprócz cargo holdów coś jeszcze na niego zakładać?
W sumie ma mi służyć do zwożenia puszek, na jakieś specjalne niebezpieczeństwa nie będzie wystawiany.
PZDR
Ostrogot


Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 10, 2008, 09:29:39 »
Medium shield extendery (dużo), afterburner, 2 tractor beamy lub tractor beam + salvager.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 10, 2008, 09:30:25 »
Jak sie npc ratow to moze bym sugerowal zamiast duzo extederow 1 extender i resy rasowe.

Ostry

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 10, 2008, 09:35:37 »
Dzieki wielkie  :)
Przy okazji, jaki After Burner, 10MW?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 10, 2008, 10:48:01 »
Większy nie wejdzie, a mniejszy nic ci nie da,

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 11, 2008, 08:35:04 »

Autopilot, dopalacze i warpowanie

Podczas misji transportowej (po w miare bezpiecznych ukladach), gdy mam do przelecenia kilka(kilkanascie) ukladow, zazwyczaj wlaczam autopilota i... ide zrobic herbate. Zauwazylem jednak, ze w wersji autopilota statek nie wykorzystuje swego pelnego potencjalu - tzn. gdy do dolatuje juz do bramy wyjsciowej lece z predkoscia maksymalna - ale nie uzywa dopalaczy (afterburner)- co znaczy ze trace niepotrzebnie kilka, kilkanascie sekund na kazdym ukladzie. Co zrobic, aby takie dopalacze wlaczaly sie automatycznie?

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 11, 2008, 08:49:01 »
Przesunąć AB na pierwszy hi-slot, zablokować czymś F1 (ja używałem łyżeczki do herbaty)

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 11, 2008, 09:11:44 »
Przesunąć AB na pierwszy hi-slot, zablokować czymś F1 (ja używałem łyżeczki do herbaty)

wow  O0

Kolejne pytanie - jak bronic sie przed pociskami mislle? Wiem ze sa jakies any rakiety - ale jak tego uzywac jaka jest skutecznosc? W moich misjach gorniczych moja mala fregatke do kopania wspomaga druga fregatka, na rozne czerwone raty czy NPCe. Ze wsystkimi daja sobie rade w jakis sposob, ale nie moge sobie poradzic z jednym krazaownikiwm Legionary costam - poniewaz uzywa on missle. Rakiety jego sa dosc rzadkie, ale zanim dolece w zasieg moich dzial dalekiego zasiegu - zazwyczaj moja tarcza jest dwymiany. Gdyby udalo mi sie choc czesc jego rakiet unieszkodliwic - jakos, moze na raty, ale bym go nadgryzl - dlatego szukam czegos anty missle.


Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 11, 2008, 09:25:17 »
Jeśli używa rakiet - to nie pozwól mu żeby zalockował Ciebie np. sensor dampener, albo ECM, a jeśli działek - wystarczy szybszy statek, albo turret disruptor.

Kolejne pytanie korzystajac z cytatu z innego watku.

Co powinienem wiedziec o lockowaniu?
Skad wiadomo ze mnie ktos lockuje, albo juz zalockowal?
Jak sie przed tym bronic?
Kto najczesciej korzysta z lockownania? (wiem ze "rakietowcy")
Czy lockowanie jest uznawane za agresje? - kiedys lecac zobaczylem inny statek na bramie, chcialem sprawdzic co to i zamiast show info, kliknalem na ikonie tego statku , co wlaczylo lockowanie...

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 11, 2008, 09:52:52 »
  Lockowanie, to zwykłe namierzanie celu. Masz wiedzieć jaki masz swój zasięg namierzania, czas potrzebny na namierzenie celów różnej wielkości i orientować się jakie są możliwości konkurencji. Jest to istotne przy używaniu damperów skracających o kilkadziesiat procent zasięg targetu. Musisz wtedy określić odległości krytyczne.

Wiadomo, że cię ktoś lockuje bo słyszysz charakterystyczny dzwięk, a co ważniejsze widzisz na overview migajacy zamiast stałego symbol przeciwnika.

  Obronić Cię może przed graczem teoretycznie ecm, damper. Praktycznie spowolini go to raczej. Ostatnio indyk górnika zwiał mi na ecm burście. Na npece to bezużyteczne i niczym w zasadzie nie przeszkodzisz w namierzeniu Ciebie. Burst ecm pozwoli się czasem urwać ze scrambla frejki w close orbicie.

  Jak z tego co wyżej wynika wszyscy korzystaja z lockowania. Włącznie z Tobą. To podstawa strzelania do kogokolwiek. Jedynie drony wysłane wcześniej na cel będą potem walczyć w trybie agresywnym z każdym innym przeciwnikiem w swoim zasięgu nawet jak go nie masz namierzonego. Rakiety FoF trafiają we wszystko co popadnie bez jakiegokolwiek namiaru z twojej strony, tyle że są mało skuteczne w porównaniu do innych rakiet, ale jeżeli robisz np misję Assault i ciągle tracisz target, to czemu nie. Zawsze coś przetrzebią zanim znowu namierzysz.

  Technicznie lockowanie nie jest aktem agresji, ale skoro ktoś cię namierza nawet w Hi Secu, to się zastanów po co to robi.  >:D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 09:55:51 wysłana przez NeX »

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 11, 2008, 10:07:34 »
Dzieki NeX!

Kolejne pytanie - zlodzieje puszek.
Czy jezeli jestem niezalogowany, i ktos ukradnie mi mineraly z mojej puszki (standartowa 1 godzinna niezabezpieczona) - to czy bede wiedzial kto to zrobil i kiedy?
Pytanie NR2 to samo jak wyzej, ale w opcji ze jestem zalogowany, a ktos w innycm ukladzie kradnie mi z puszki.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 11, 2008, 10:12:43 »
  O tym, że ktoś Cię okradł dowiesz się jedynie widząć go w ciągu 14 mninut od kradzieży. Będzie przez ten czas migał na czerwono dając ci prawo do podjęcia walki w Hi Secu. Jesteś tą osobą, która może i powinna wymierzyć sprawiedliwość  ;D

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 11, 2008, 11:09:58 »
  Jak z tego co wyżej wynika wszyscy korzystaja z lockowania. Włącznie z Tobą. To podstawa strzelania do kogokolwiek. Jedynie drony wysłane wcześniej na cel będą potem walczyć w trybie agresywnym z każdym innym przeciwnikiem w swoim zasięgu nawet jak go nie masz namierzonego. Rakiety FoF trafiają we wszystko co popadnie bez jakiegokolwiek namiaru z twojej strony,

Uściślając: FOFy atakują wszystko co popadnie, co cię agruje i jest najbliżej. :P To dronki rozłażą się jak dziwki po koszarach i atakują bez składu i ładu.

tyle że są mało skuteczne w porównaniu do innych rakiet,

Są o 20-10% słabsze od standardowych T1.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 11, 2008, 11:37:46 »
To dronki rozłażą się jak dziwki po koszarach i atakują bez składu i ładu.
To nieuzasadnione oskarżenie... obecnie raczej zachowują się jak kurtyzany (bo znają się na swojej robocie) i czasem (sporadycznie tylko) któraś zbyt wiele wypije i wpadnie w szał bojowy. CCP zrobiło naprawdę ogromny postęp żeby naprawić dronki (jedyny problem z jakim się ostatnio borykam to zbyt szybkie warriory - zawsze się znajdzie taki, który lata na tyle szybko, że orbita mu wypada POZA docking range i trzeba "ręcznie" poprawiać).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 11, 2008, 14:58:09 »
Szukam ostatnio blueprinta do Mining Laser II - niestety w moim regionie go nie ma. Jak mona znale poszukiwany przedmiot w innym regionie? Trzeba podróowa czy jest jaki inny sposób?

Wolver

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 11, 2008, 15:01:30 »
Szukam ostatnio blueprinta do Mining Laser II - niestety w moim regionie go nie ma. Jak mona znale poszukiwany przedmiot w innym regionie? Trzeba podróowa czy jest jaki inny sposób?

Blueprinty na sprzęt Tech II pochodzą wyłącznie od graczy i przeważnie sprzedawane są tylko BPC na ograniczoną liczbę runów. Oryginały kosztują miliardy, bo ich liczba na rynku już nigdy się nie zwiększy, a może się tylko zmniejszyć. Jeśli chcesz produkować T2, zastanów się nad invention żeby zdobyć własne BPC albo po prostu kup gotowe moduły.

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 11, 2008, 16:18:24 »
Są o 20-10% słabsze od standardowych T1.

  Półprawda, bo nie uwzględnia zasad działania, które obniżają wartość bojową FoF o 90%:  :P

Brak koncentracji siły ognia ze wszystkich wyrzutni na jednym celu, atakowanie celów nieagresywnych.

  Być może CCP kiedyś się zlituje i da fokusa na wzór dronek. Nie jestem pewien tylko czy powinno się coś takiego zrobić. Szczególnie gdyby zaczęły mieć minimum AI jak dronki. Aktualnie dronki wysłane na frejkę walczą następnie po kolei z innymi shipami uwzględniając nie tylko agresję wobec gracza, ale także wielkość przeciwnika. Atakują po kolei fregaty, cruzy, HACe, a dopiero na końcu BSy.

Ponieważ rakiety gracz posiada w ogromnych ilościach w porównaniu do dron i może nimi tłuc bezkarnie, bo i tak mają pufnąć, to czyniłoby z FoFów mocno przegiętą maszynkę do mielenia npeców i dron. Dlatego może aby je uzdatnić dałoby się dać samego focusa na salwę, tyle że trzeba by wtedy całego racka wyrzutni traktować jako jeden proces, a to jest raczej sprzeczne z zasadą działania broni w EVE (drony to taka mała flota mająca własne, proste AI, a dopiero potem każda z nich strzela niezależnie od pozostałych uwzględniając tracking). Natomiast rakiety nawet gdy wszystkie wyrzutnie są takie same i odpalone jednym sygnałem, to po kilku salwach walą sobie jak chcą, a nie razem (niejednorodność ewentualnego uzbrojenia w ogóle pomijam).  Caldarskie złomy psują efekt świętego porządku i miły dzwięk jednorodnej salwy, Nie ma nadziei dla FoFów. CCP ich nie lubi  :grr:

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 11, 2008, 22:38:22 »
Cytat: Wolverinelike Skunk link=topic=5125.msg70521
Jeśli chcesz produkować T2, zastanów się nad invention żeby zdobyć własne BPC albo po prostu kup gotowe moduły.
No wlasnie w tym ukladzie 0.3 co jestem - inwencja jest zawalona na maksa, i najwczesniejszy wolny slot jest za 30dni (!). Musze poszperac gdzie ewentualnie lozniej, na hi-secu czy na low-secu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 23:01:41 wysłana przez Xarthias »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 12, 2008, 07:22:14 »
zobacz czy Twoj korp nie ma POSow badawczych, jesli nie ma sprobuj sie dogadac z ludzmi i w kilku postawic, jesli nie da rady sprawdz oferty korporacji i sojuszow ktore masowo takowe POSy udostepniaja (gdzies na forach eve online sell orders w linkach do serwisow powinno byc)

Ostry

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 12, 2008, 08:32:41 »
Witam
To jest norma, że miejsc w reserchach ogólnodostępnych nie ma? W Citadel wszystko zajęte z terminami że proszę siadać, w Lonetrek to samo. Może są regiony w których są wolne sloty, np Amarskie, tam chyba najmniej ludzi jest?

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 12, 2008, 09:08:53 »
Są dużo mniej zaludnione regiony, głównie Amarrskie. Tyle że nie tylko Ty wpadłeś na to żeby polecieć tam robić badania. Trochę luźniej jest w lowsecu.
Ale akurat Ty nie powinienneś mieć problemu, bo z tego co pamiętam z mojej tam bytności, Unseen Company ma parę POSów badawczych, pogadaj po prostu z ludźmi w swoim sojuszu.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 12, 2008, 23:26:37 »
Jak dziala missle typu defender? Mam zamocowane dwie wyrzutnie, w nich defendery ale jak wali do mnie jeden legionare ciezkimi misslami, to nijak nie widze poprawy...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 13, 2008, 10:57:48 »
A uruchamiasz tak jak normalne ?
Odpalać niestety trzeba ręcznie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Salondo

  • Gość
Szukam odpowiedzi (NOWY)
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 13, 2008, 14:36:21 »
Witam.
Jjestem nowy w EVE , Wowa mam w jednym paluszku ale chciałbym znać odpowiedźi na kilka z moich pytań więc nie marnujmy czasu tylko jedziemy:
1. Czy w moim statku moge zainstalować więcej gniazd na działa ? I mógłbym tam np. wsadzić kolejne blastery ?
2. Do zamontowania wyrzutni rakiet potrzebuje zainstalować na statku nowy układ CPU i coś jeszcze ale musze mieć rozwiniete skille (powiedzmy electronics). Jak moge je rozwinąć ?
3. Słyszałem od kolegi że można zarabiać w EVE prawdziwe dolary. Czy to możliwe ?

Narazie tyle ale mam jeszcze takie małe prywatne uwagi. Nie uważacie że misję są troche takie nudnawe ? Wiekszość polega na tym że trzeba wziać rzecz z jednej stacji i przetransportować na drugą.
Pytania dla Was może są żałosne więc prosze o wyrozumiałość.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 13, 2008, 14:47:38 »
1. Układ slotów i hardpointów na wszystkich statkach jest stały, czyli odpowiedź brzmi: Nie.
2. Jeśli masz skilla to klikasz go prawym i "train". Jeśli nie, to wchodzisz w market, kupujesz go sobie, prawym na książkę i "train".
3. Nie, jest to nielegalne.
4. Tak, misje są nudne. Ale to najlepsze źródło ISKów obecnie (szczególnie misje kill).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2008, 15:08:33 wysłana przez Xarthias »
Przedwieczny.

Alnus Incana

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 13, 2008, 14:53:51 »
1. Czy w moim statku moge zainstalować więcej gniazd na działa ? I mógłbym tam np. wsadzić kolejne blastery ?

Nie ma możliwości zwiększenia liczby slotów. Jedyne rozwiązanie to nabyć lepszy statek (zaczynasz w najbardziej kiepskiej fregacie tzw. noobship'ie), ale aby móc go pilotować i wyposażyć potrzebne są skille na odpowiednim poziomie. Robiąc misje dla agenta do którego kieruje pierwszy agent można dostać lepsze fregaty.

2. Do zamontowania wyrzutni rakiet potrzebuje zainstalować na statku nowy układ CPU i coś jeszcze ale musze mieć rozwiniete skille (powiedzmy electronics). Jak moge je rozwinąć ?

Oprócz skilli które posiadasz na początku gry (dostajesz różne i na różnym poziomie w zależności od obranej podczas tworzenia profesji) możesz nabyć następne za pomocą marketu. Zazwyczaj większość skilli można kupić w stacji w której zaczyna się grę jako że to stacja uniwersytetu lub akademii. Czasami skille są nagrodą za wykonanie misji.

3. Słyszałem od kolegi że można zarabiać w EVE prawdziwe dolary. Czy to możliwe ?

Możliwe jak w każdym mmorpg, ale zazwyczaj niezgodne z prawem i grożące zbanowaniem konta

Nie uważacie że misję są troche takie nudnawe ? Wiekszość polega na tym że trzeba wziać rzecz z jednej stacji i przetransportować na drugą.

Generalnie misje dzielą się na dwa rodzaje: courier i kill. Najprawdopodobniej wykonywałeś te pierwsze. To jaką misję da ci agent jest losowe, ale szansa na otrzymanie misji danego rodzaju zależy od wydziału w którym pracuje agent. Jeśli chcesz robić misje typu kill zgłaszaj się do agentów z departamentów: Command, Security, Internal Security, Surveillance, Intelligence - będziesz miał 80-90% szans na misję w której musisz walczyć.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 14, 2008, 16:25:39 »
A uruchamiasz tak jak normalne ?
Odpalać niestety trzeba ręcznie.

Odpalam recznie, ale trzeba klikac chyba co chwile (tak mi sie wydaje) - i nic nie widze zeby to dzilalalo - np. w przpadku trafien - mam informacje ile zadalem obrazen - a tutaj nie widze nic...

---------------------------------
Mam inne pytanie dotyczace mapy. Zalozmy ze jestem w systemie A. Chcialbym sprawdzic jaka jest odleglosc od systemu X do systemu Z - czy moge w jakis sposob to sprawdzic? Sprawdzenie od aktualnego systemu do jakiegokolwiek innego jest latwe - wciskam set destination i widze jaka jest odleglosc - jak to sprawdzic gdy to sa dwa rozne systemy od tego, w ktorym jestem.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 15, 2008, 18:14:01 »
Kolejne pytanie -  jak zwiekszyc CPU?
Mam pernamenty jego brak - jakie jeszcze moduly i skile moga mi go zwiekszyc?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 15, 2008, 19:58:15 »
Mam inne pytanie dotyczace mapy. Zalozmy ze jestem w systemie A. Chcialbym sprawdzic jaka jest odleglosc od systemu X do systemu Z - czy moge w jakis sposob to sprawdzic? Sprawdzenie od aktualnego systemu do jakiegokolwiek innego jest latwe - wciskam set destination i widze jaka jest odleglosc - jak to sprawdzic gdy to sa dwa rozne systemy od tego, w ktorym jestem.

Ustawiasz destination na pierwszy, a potem waipont na drugi. Wiesz ile miałeś do pierwszego, więc jak długa jest cała trasa, wykonujesz proste odejmowanie.

Kolejne pytanie -  jak zwiekszyc CPU?
Mam pernamenty jego brak - jakie jeszcze moduly i skile moga mi go zwiekszyc?

Skill Electronic, moduł pod tytułem Co-Processor, implanty z serii 'Gypsy' KMB- zwiększają.
Poza tym są skille, które zmniejszaja zapotrzebowanie, np. Weapon Upgrades (jest też implant, który idntycznidziała).
poza tym możesz użyć modułów named (to takie, które w atrybutach mają parametr meta od 1 do 4).

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 15, 2008, 22:13:54 »
Wielkie dzieki Mona! Jak zwykle nie zastapiona:)

Wiekszosc tych umiejetnosci czy modulow daje dodatkowy procent np. 7%
Czy te 7% jest dodawane do aktualnej wartosci CPU czy do wartosci bazowej statku - jezeli do bazowej - to jak sprawdzic ile ona wynosi?

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwiec 16, 2008, 00:42:01 »
Wszędzie w eve jest taka sama matematyka, stacking, wszystkie bonusy( skile, moduły, boostery, implanty itp.)  i kary się wymnażają. Jeśli masz np rakiety których zasięg wynosi 10 km to ze skilem od szybkości rakiet na 5 (50%) i skilem od czasu lotu na 5 (50%) dostaniesz
10km * (1+0.5) *(1+0.5) = 22.5 km.
Jedno tylko ograniczenie - jeśli masz jakieś moduły/rigi które robią dokładnie to samo, to każdy kolejny na tym samym staku będzie działał coraz gorzej, tak żę zazwyczaj nie stosuje się więcej niż 3 sztuki czegokolwiek, bo nie ma to sensu ( nie dotyczy to oczywiście np działek ).
Jeśli bierzesz przedmioty np z marketu to w ich info będą wartości bazowe. Jeśli w kosmosie zobaczysz info o twoim statku, to w zakładce moduły będą informacje uwzględniające skille itp.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwiec 16, 2008, 09:22:11 »
Odpalam recznie, ale trzeba klikac chyba co chwile (tak mi sie wydaje) - i nic nie widze zeby to dzilalalo - np. w przpadku trafien - mam informacje ile zadalem obrazen - a tutaj nie widze nic...
Ciężko mi powiedzieć, bo ostatni raz defenderów to jakieś 3 lata temu używałem, a od tego czasu było od groma zmian.

Na pewno możesz wizualnie zobaczyć czy działają - powinieneś mieć rakiety lecące od Ciebie (bardzo szybkie swoją drogą), no i kolejna sprawa - jeśli rakiety przeciwnika Ciebie nie trafiają to chyba wszystko jest tak jak powinno, nieprawdaż ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 16, 2008, 09:22:57 »
Oj cos mi sie wydaje ze nie wszystko sie stackuje. Na przyklad bonusy z damage controla nie stackuja sie z hardami  a pirate sety nie stackuja sie z modulami.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 16, 2008, 09:30:16 »
2 patche wstecz było tak, że stackowały się jedynie atrybuty związane z:
- dmg
- resist
- locking
Wyjątkiem od powyższego był dmg cntrl (DC). Ogólna zasada mówiła, że stack penalty podlegają moduły dodające % do danych wartości, moduły dodające wartości stałe (np. 20m/s) nie podlegały penalty. Ostatnio jednak wprowadzili sporo zmian, część modułów pozmieniali i wydaje mi się, że obecnie już większość atrybutów podlega stackowi. Trzebaby posprawdzać.

Sety - implanty i hardwiring w ogóle się nie stackowały, ale jak jest teraz to nie wiem.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...