Autor Wątek: Total Noob Questions edycja trzecia  (Przeczytany 97540 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 16, 2008, 18:51:31 »
Dzieki za podpowiedzi. Mam kolejne pytanie.
Co to jest killboard? Jak sie do tego dopisac?
Czy w wyskilowanej fregatce moge cos zaczac sie bawic w PvP?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 16, 2008, 19:03:02 »
Co to jest killboard? Jak sie do tego dopisac?

To strona, na którą wkleja się killmaile. Dzięki temu można zobaczyć, kto strzela, kto czym lata, posmiać się z tego i (za pomocą róznorakich statystyk) porownać kto ma większego e-peena.

Przykłady killboardów (a raczej mniej lub bardziej zabawnych fitow) możesz zobaczyć w wątku
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=5191.0

Czy w wyskilowanej fregatce moge cos zaczac sie bawic w PvP?

We fregatce własnie powinieneś zacząć się bawić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2008, 19:05:24 wysłana przez Mona X »

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 16, 2008, 22:01:40 »
Czy do overheatingu potrzeba tylko termodynamiki (+ skili wymaganych do samej termodynamiki) czy cos jeszcze trzeba wyskilowac?
Jakich skili potrzeba i jak sie naprawia "przegrzane" moduly w przestrzeni? (nanite paste zdaje sie ze trzeba kupic ale czy do tego tez sa potrzebne jakies skile?)


Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 16, 2008, 23:04:25 »
To strona, na którą wkleja się killmaile. Dzięki temu można zobaczyć, kto strzela, kto czym lata, posmiać się z tego i (za pomocą róznorakich statystyk) porownać kto ma większego e-peena.

Przykłady killboardów (a raczej mniej lub bardziej zabawnych fitow) możesz zobaczyć w wątku
http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=5191.0

We fregatce własnie powinieneś zacząć się bawić.

No wlasnie, przegladalem ten watek, i nie za bardzo rozumiem - dlaczego wszyscy smieja sie z tej ofiary?
Domyslam sie za damage done - to informacja ile dana osoba zadala obrazen? A ostatnia linijka przy portrecie to bron z jakiej atakowano?

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 16, 2008, 23:06:04 »
A o ktorym kmie mowisz?

Tuba

  • Gość

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 17, 2008, 00:00:40 »
  W sumie nie ma w killu nic śmiesznego. Ktoś sobie przygotował warpujacego w cloacu (niewidzialnego) recona na transport. Marnotrastwo, ale nic zdrożnego. Zapewne wybierał się po coś dużego, lub sporą ilość i wartościowszego niż cruz T2, stąd cargo expandery. Niedoleciał - jest 100 milionów w plecy. Śmiać to się można jedynie z tego, że dał się złapać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 00:02:54 wysłana przez NeX »

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 17, 2008, 12:04:20 »
[1] Jak sie dopisac do takiego killboarda? Jest ich wiele, ktory polecacie? Co znaczy km czy killmail w waszej gwarze?

[2] Czy jest w EVE cos ala Arena czy duel? Chcialbym potrenowac np. walke przeciwko fregatom rakietowym.

[3] Czy ktos kupil/czytal kiedys gazetke EON? Warta grzechu?

[4] Czy dla nooba warto wstapic do milicji?

[5] Czy noob moze uprawiac walki PvP w systemach >0.2 nie ryzykujac ustrzelenia przez Concordy?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:16:52 »
[1] Jak sie dopisac do takiego killboarda? Jest ich wiele, ktory polecacie? Co znaczy km czy killmail w waszej gwarze?
[2] Czy jest w EVE cos ala Arena czy duel? Chcialbym potrenowac np. walke przeciwko fregatom rakietowym.
[3] Czy ktos kupil/czytal kiedys gazetke EON? Warta grzechu?
[4] Czy dla nooba warto wstapic do milicji?
[5] Czy noob moze uprawiac walki PvP w systemach >0.2 nie ryzykujac ustrzelenia przez Concordy?
ad.1. tak samo jak do corpa/ally - najczęściej KB jest ich właśnością
ad.2. nie ma, potrenować zaś możesz na SISI, albo w korpie non-npc
ad.3. czytał, czy warta, to zależy od odpowiedzi na pytanie jaki grzech masz na myśli ?  ;)
ad.4. IMHO warto, ale to pojęcie subiektywne  8)
ad.5. może
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:26:08 »
Czy do overheatingu potrzeba tylko termodynamiki (+ skili wymaganych do samej termodynamiki) czy cos jeszcze trzeba wyskilowac?
Jakich skili potrzeba i jak sie naprawia "przegrzane" moduly w przestrzeni? (nanite paste zdaje sie ze trzeba kupic ale czy do tego tez sa potrzebne jakies skile?)
Thermodynamics - to pozwala na "przegrzanie". Naprawiać można się na stacji, lub używając nanite paste. Do użycia pasty potrzeba Nanite Operation i/lub Nanite Interfacing (nie pamiętam który). Op daje 5% redukcji zużycia pasty, a int o 20% powiększa zakres napraw.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 17, 2008, 17:13:07 »
Co oznaczaja rozne kolor lini na mapie? Sa czerwone niebieskie fioletowe...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 17, 2008, 18:04:31 »
Fioletowe to skoki między regionami, czerwone między kontelacjami, a niebieskie miedzysystemowe.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:32:27 »
Dzieki Mona!

Kolejne pytanie - jak uzywac directional scan do szukania "przedmiotow".
Na poczatku daje duzy zasieg i 360 stopni - jak to potem najlepiej zawezic? Przelaczam na 180 stopni i ewentualnie na mniej, a co gdy poszukiwany obiekt zniknie mi - rozumiem - probowac lewo, prawo - a co z gora dol?

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 17, 2008, 23:13:15 »
Zawezic skan do 90 stopni  w 2s mozna tak:
Skan 360. Jesli widzisz cel nastepny skan na 180 stopni , zmiana konta skanowania o 90 stopni i drugi skan na 180 stopni.
Dzieli ci to 360 stopni na 4 cwiartki. Dalej to juz zalezy czego szukasz. Przy czym pamietaj ze 90 stopni tak samo mozesz podzielic na 3 czesci skanami na 60 stopni.

Jak chcesz zobaczyc czy cel jest "nad" toba czy "pod" to robisz skan 180 patrzac pionowo w gore.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 19, 2008, 18:40:52 »
Automatyczne namierzanie celu.

Nie wiem czemu, ale ostatnio statek automatycznie namierza mi cel - np. raty. Natomiast przed chwila, po wysjsciu z bazy, moj cruiser namierzyl automatycznie innego cruisera - z czego wyniknela mala strzelanina - i znowu latam fregatka  :grr:

Skad to sie bierze i jak to wylaczyc?

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 19, 2008, 18:46:28 »
ESC, General Settings, srodkowa kolumna, "auto target back" ustaw na "0 Targets".

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 19, 2008, 18:54:59 »
ESC, General Settings, srodkowa kolumna, "auto target back" ustaw na "0 Targets".

Dzieki! Czy to ze kogos namierzylem moze byc podstawa do ataku mnie? Akurat 2-3 sek.po wyjsciu z bazy moj statek przygotowywal sie do wrapa na paski. 5 strzalow od innego cruisera i po zawodach. Zdazylem tylko wlaczyc naprawe tarcz i nie zdazylem nawet wystrzelic. Jak uniknac takich sytuacji w przyszlosci? Wiem ze chyba jest 15 sek spokoju po wyjsciu z bazu - czy wlaczenie namierzania (np. automatyczne) zdjemuje ze mnie te ochrone?

Victim:
Security: 0.3
Damage Taken: 6865

Involved parties:
Ship: Thorax
Weapon: Heavy Electron Blaster II
Damage Done: 4536

Name: Angel Legionnaire / Archangels
Damage Done: 2329

Zaafiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 19, 2008, 19:31:12 »
w systemach ponizej 0.5 wszystko moze być powodem do ataku Cie :] ucierpi na tym najwyzej troche sec. stat. osoby atakującej. w low secu podstawa do duzo sie przemieszczac i nauczyc sie obslugi skanera.
A jesli chodzi o targetowanie to uwazaj na to przy bramach w low secu, czasem tak sie sprawdza obycie pilotów, "namierz go, zobaczymy co zrobi", czesto jest tak ze mlodsi piloci troszke panikuja i odpalaja guny zanim najpierw zorientuja sie w sytuacji, co oczywiscie sciaga na nich sentry z bramy, a agresor czasem nawet zadnego modułu nie musi uruchamiac ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2008, 19:33:17 wysłana przez Za'afiel »

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 19, 2008, 19:49:04 »
Czyli nie ma zadnego okresu ochronnego przy wychodzeniu ze stacji? Ktos sobie czeka 1000m ze szybkimi dzialkami na krotki dystans,ktos inny wychodzi (z dzialkami na dlugi dystans do misji) - bach bach i po zawodach.
Agresor wlacza wrapa, odjezdza do inneg systemu, czeka 15 min i wraca z podobnym planem. Czyz nie tak?
Jak sie przed tym bronic? Macie jakas strategie?

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 19, 2008, 20:08:28 »
Jest okres ochronny po wydokowaniu i wynosi on bogdajrze 20 sekund. Z założenia służy on do ochrony statków którym klient gry nie załadował jeszcze scenerii (czasem trwa to długo). Jeśli wykonasz jakąkolwiek akcję - podejście do warpa, zmianę kierunku, prędkości, kockowanie, aktywację modułu - system zakłada że Twój klient już działa i okres ochronny się kończy. Ergo - nic nie dotykaj aż ocenisz sytuację i zaplanujesz poczynaniu (szybko powrót do stacji, walka lub odlot).

W zależności od konkustrukcji stacji, po wydokowaniu pozostajesz w zasięgu dokowania krócej lub dłużej - jeśli pozostajesz w zasięgu, możesz zadokować, o ile nie jesteś w warpie (kiedy wiadomo że jest źle i nie zdążysz wywarpować możesz zatrzymać to przez Ctrl+spacja lub maleńki trójkącik po lewej stronie wskaźnika prędkości) i nie strzelałeś w ciągu ostatnich 30 sekund (co teoretycznie zapobiega dokowaniu w środku walki - jeśli widoki na zwycięstwo są marne - nie strzelaj i próbuj zadokować).

Jedną ze strategii zapewnienia sobie bezpieczeństwa przy wydokowaniu jest zrobienie sobie bookmarka (people and places, places, add bookmark) ponad 150km (z reguły jakieś 300 jeśli chcemy nadal widzieć stację lub ponad 1000 jeśli nie) dokładnie przed siebie przed punktem wydokowywania. Czas wchodzenia w warp zależy od prędkości i kierunku statku, a że wydokowujesz mając już jakąś prędkość i odpowiedni kierunek - warp jest praktycznie natychmiastowy. Zanim wróg doleci do Ciebie w nowym miejscu, masz czas na ustawienie się i odlot do porządanego miejsca.

Jeśli nie mamy takiego punktu (trzeba go sobie wcześniej przygotować dla danej stacji), próbujemy zatrzymać się i warpować normalnie.

Drugi sposób to wydokować razem z kolegami i wymordować tych którzy nie zdążą się zadokować :)

Ale ogólnie, to nie próbuj zarabiać w lowsecu. Jeśli ktoś w low zarabia to są to mistrzowie ninjowania lub piraci w przerwach między piraceniem.  Jeśli chcesz zarobić pieniądze a nie jesteś jednym z powyższych, podczep się pod sojusz w 0.0 lub klep kase spokojnie i bezstresowo w highsec (systemy 0.5 i wyzej). Jeśli lecisz do lowsecu to zawsze z założeniem że może dojść do mordowania ludzi lub bycia mordowanym.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 19, 2008, 22:16:24 »
Dzięki Albi  O0

O to mi właśnie chodziło. Ponieważ gram solo na razie, najbardziej interesje mnie opcja z bookmarkiem (nawet chyba stosowałem to kiedyś, ale miałe 3 miesięczną przerwe w gre). Teraz pytanie bardziej szczegółowe z tą opcją z bookmarkiem.

[1] Skoro pirat wie, że sposobem ucieczki jest bookmark 150km od stacji, to czy nie może on sobie zobić takiego bookmarku gdzieś w tej odległości? I jeżeli ja uciekne szybko, on może z dobrym bookmarkiem szybko doskoczyć.

[2] Czy jest jakiś skill, fit itp. co odpowiada za szybkość wrapa? Wiem że fregatka szybciej wrapuje jak tranporter, czy jest jakaś cecha, która opisuje tę ceche statku (jak np. maksymalna prędkość itp.)

[3] Czy jest jakiś wygodniejszy dostęp do zakładek - normalnie trzba kilkać "People and Places" potem ewentualnie przełączyć na "Places" poszukać (jak mamy więcej) potrzebnej zakładki i dopiero potem kliknąć - w sytuacji kiedy każda sekunda jest na wage złota, jest to trochę uciążliwe. Czy można zrobić jakiś skrót bezpieczeństwa gdzieś na ekranie głownym, gdzie w razie czego klikam raz i mam ustawiony bookmark.

[4] Piszecie że normalnie jest ok. 20 sekund luzu - ja miałem włączone autotarget, więc automatycznie straciłem okres ochronny. Chciałbym wykorzystać ten autotaregt w walce z ratami (szczególnie gdy jest ich dużo). Czy gdy np. ustawię 3 cele do autotargetu i gdy zestrzele jedenego rata, to czy ten autotarget automatycznie doda mi kolejnego? Czy są to może tylko pierwsze 3 cele po wejściu w daną strefę?

[5] Jaka jest minimalna odległość dla WRAPA (wrap range)?

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 20, 2008, 01:06:28 »
1 Bookmark moze byc w odelglosci 150km 200.000 km albo 100 AM nieistotne. Istotne jest to zeby byl w linii undocku.
2 Szybkosc warpa czy szybkosc wchodzenia w warpa? Do szybkosci warpa jest rig, a szybkosc wchodzenia w warpa zalezy od zwrotnosci, przyspieszenia statku.
3 Bookmarkowac mozesz wszystko (wraki, kontenery etc) z pod menu prawego klawisza. Bookmarki z danego systemu tez sa pod prawym.
4 Autotarget dziala kiedy cel zaczyna namierzac. Najlepiej miec go zawsze wylaczonego i kropka.
5 150km

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 20, 2008, 07:39:54 »
2 Szybkosc warpa czy szybkosc wchodzenia w warpa? Do szybkosci warpa jest rig, a szybkosc wchodzenia w warpa zalezy od zwrotnosci, przyspieszenia statku.

Dziéki Kalressin za odpowied.
Czy skoro szybko wchodzenia w wrapa zaley od zwrotnosci i przyspieszenia, to jezeli podszkole te cechy, to bede szybciej wchodzil? Czy stosowanie afterburnera przyszpiesza wrapa?

Wilk

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
    • Gildia
  • Imię postaci: Wilk Stepowy
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 20, 2008, 07:54:21 »
Spowalnia, bo zwiększa maksymalną prędkość statku. By wejść w warpa musisz lecieć z określonym % maksymalnej prędkości, a im większa ta maksymalna prędkość tym więcej czasu zajmie Ci osiągnięcie prędkości potrzebnej do warpu.

Szybkość składania się do warpu zwiększają też moduły typu inertia stabilizers
na urlopie od EVE

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 20, 2008, 08:08:16 »

Ale ogólnie, to nie próbuj zarabiać w lowsecu. Jeśli ktoś w low zarabia to są to mistrzowie ninjowania lub piraci w przerwach między piraceniem.  Jeśli chcesz zarobić pieniądze a nie jesteś jednym z powyższych, podczep się pod sojusz w 0.0 lub klep kase spokojnie i bezstresowo w highsec (systemy 0.5 i wyzej). Jeśli lecisz do lowsecu to zawsze z założeniem że może dojść do mordowania ludzi lub bycia mordowanym.

Tutaj sié nie zgodze z Toba. Majac jeszcze mala gornicza fregatke ze zwyklymi minerami, postanowilem nie kopac dluzej w hi-secu (za male zyski), i postanowilem poleciec do low-secu (0.2-0.3) - tak zeby miec kernite czy omber. Analizowalem chyba ze 4 godziny mapy i dostepne tam statystyki. Interesowala mnie ruch w ostatnich godzinach, zestrzelenia etc. I uwierzcie mi mozna znalezc troche fajnych oazek z dala od uczeszczanych szlakow. W systemie, ktory ja znalazlem (0.2) zazwyczaj jest 1-2 osoby, a bardzo czesto nikt. Wiec spokojnie kopalem sobie omber - szkoloac skile i zbierajac na lepszy sprzet. Bedac na paskach bylem bardzo ostrozny - zastosowalem wszystkie Wasze wskazowki z watku porady dla nooba gornika - tzn. bylem wyaliginowany w stacjie, obserwowalem lokalny kanal, i jak pojawis sie ktos z ujemnym standingiem w systemie, albo ktokolwiek w mojej obecnosci - wlaczalem dokowanie. Byl taki spokoj ze przestalem przestrzegac zasad BHP przy wychodzeniu ze stacji  8) szczegolnie jak dorobilem sie uzbrojonego krazownika - ale to juz inna bajka. Wracajac do tematu. Kazdy noob (gorniczy)moze sobieposzukac takiej spokojnej oazy w low-secu - i tam odkladac na przyszlosc. Aby ograniczyc latanie do innych systemow (nawet systemu obok) - trzeba kupic blueprinty na wszytko co sie uzywa - czyli fregatka gornicza, minery, afterburner, frgatka bojowa, dzialaka, amunicje - i to dziala! Jak starce przez nieuwage sprzet, to w bazie wlaczam produkcje (a mineralow mam sporo, wiec nie ma problemu).
Moj Rifter wystarczy do pozbycia sie ratowkich cruiserow, a gdy pojawi sie battleship, czasmi rozmawiam z kim na localu z wysokim standingiem.

Najwazniejsze w tym wszytskim to spedzic troche czasu na mapie i poszukac cos cichego. :)

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 20, 2008, 10:21:08 »
Ale nie wszędzie.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 20, 2008, 13:18:04 »
jeden i drugi jest w hisec. omber widzialem w 0.7, kernite w 0.6 - dodam, ze nie bylo tloku. (3 lata temu :D )

Wg poradnika górniczego na oficjalnej stronie EVE, omber owszem bywa w wyzszych systemach, ale nie minimtarskich - a ja w tych latam :)

A dla mnie nooba, wszystko co na czerwono to juz low-sec  ;D wiec 0.2 w niewyskilowanej fregatce to juz maly hardcore  :police:

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:19:19 »
[1] Skoro pirat wie, że sposobem ucieczki jest bookmark 150km od stacji, to czy nie może on sobie zobić takiego bookmarku gdzieś w tej odległości? I jeżeli ja uciekne szybko, on może z dobrym bookmarkiem szybko doskoczyć.
Skoro jest w stanie przewidzieć gdzie warpujesz (nawet ograniczając tę przestrzeń do zakresu gridu ~max 300km od stacji, daje to ogromną przestrzeń), to lepiej zrobi grając w totka. Najczęściej piraci korzystają w takich sytuacjach z "kupnych" BMek licząc, że właśnie z takiej korzystasz. Nawet jeśli mają kilka/kilkanaście potencjalnych miejsc które mogą pokrywać ten "wycinek" przestrzeni obok stacji, to mają zaledwie góra kilka sekund by sie zdecydować na wykonanie warpa, ryzyko pomyłki jest na tyle duże, że solo piraci nawet nie próbują, w grupie zaś, zwłaszcza jeśli ma w składzie ceptora czasem podejmują takowe próby.
Innym sposobem grupy piratów na piracenie jest ustawienie się około 150-200km od stacji - wówczas albo snipping albo warp na punkt, ale w wówczas najczęściej i tak jest to ceptor/tackler.

Cytat: Richie Rich
[2] Czy jest jakiś skill, fit itp. co odpowiada za szybkość wrapa? Wiem że fregatka szybciej wrapuje jak tranporter, czy jest jakaś cecha, która opisuje tę ceche statku (jak np. maksymalna prędkość itp.)
Warp masz zawsze przy około 80% prędkości maksymalnej, zatem wszystko co wpływa na czas jaki potrzebujesz na osiągnięcie tej prędkości oraz znalezienie się na linii warpu wpływa na czas wejścia. W skrócie będzie to:
- prędkość maksymalna (Overdrive +, Bulkhead -, Cargohold -, MWD +, AB +)
- waga (Nanofiber -,Armor Plate +, MWD +, AB+)
- bezwładność (Inetria Stablizer -, Bulkhead +)
- uruchomione/zamontowane moduły

Cytat: Richie Rich
[3] Czy można zrobić jakiś skrót bezpieczeństwa gdzieś na ekranie głownym, gdzie w razie czego klikam raz i mam ustawiony bookmark.
ppm w dowolne miejsce w przestrzeni (ale nie w pobliżu obiektu warpu) i na samym dole pokazują się BMki - idąc od dołu - niesegregowane, foldery użytkownika, folder (BMki) związany z misją jeśli masz aktywną w danym systemie
ZAWSZE masz pokazywane w ten sposób jedynie BMki danego systemu. W P&P lokalne (danego systemu) BMki są oznaczane kolorem (jeśli dobrze pamiętam zielonym)

Cytat: Richie Rich
[4]  Czy gdy np. ustawię 3 cele do autotargetu i gdy zestrzele jedenego rata, to czy ten autotarget automatycznie doda mi kolejnego? Czy są to może tylko pierwsze 3 cele po wejściu w daną strefę?
Nie. Ten autotarget namierza jedynie te "obiekty", które właśnie aktualnie Ciebie namierzają do zadanego limitu. Co oznacza, że jak namierza Ciebie 15 obiektów, a masz ustawione auto na 1, to namierzy Ci 1. Natomiast rozpoczyna namierzanie WSZYSTKICH obiektów jakie Ciebie namierzają, lecz te które zostaną zalockowane uzależnia od szybkości z jaką Ty namierzasz (np. jeśli pośród wspomnianych 15 masz 1 BS - wówczas to on zostanie namierzony).
Jeśli z pośród tych które zostały autonamierzone zniszczysz jakiś to kolejne nie zostaną dodane ponieważ one NIE namierzają Ciebei aktualnie, a po prostu mają juz zalockowanego.

Cytat: Richie Rich
[5] Jaka jest minimalna odległość dla WRAPA (wrap range)?
150km

Wg poradnika górniczego na oficjalnej stronie EVE, omber owszem bywa w wyzszych systemach, ale nie minimtarskich - a ja w tych latam :)
No sorrrrry... lataj gdzie chcesz, ale omber i kernit jest tam gdzie jest. Czasem można spotkać omber i kernit w systemie gdzie go normalnie nie ma (z resztą każdą dostepną w grze rudę), ale tylko w ramach tła do misji (co oczywiście nie przeszkadza po rozwaleniu ratów by zacząć kopać).

Cytat: Richie Rich
A dla mnie nooba, wszystko co na czerwono to juz low-sec  ;D wiec 0.2 w niewyskilowanej fregatce to juz maly hardcore 
Dla przypomnienia:
- lowsec = 0.1-0.4
- nullsec = 0.0
Nie bardzo wiem na czym ten Twój hardcore ma polegać, ale różni mają różne upodobania..
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2008, 15:22:08 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:36:57 »
na osiągnięcie tej prędkości oraz znalezienie się na linii warpu wpływa na czas wejścia. W skrócie będzie to:
- prędkość maksymalna

Prędkość maksymalna ma takie samo znaczenie przy przyśpieszaniu od zera do 80%, jak wielkość capacitora przy ładowaniu go od 0 do tych 80%.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 20, 2008, 17:06:32 »
pomocy

Mam dziwny problem. Dzis rano wszystko bylo OK, ale teraz gdy wychodze ze stacji i kilkam na moja zakladke - nie mam opcji WRAP do zakladki oddalonej ok. 180km , tylko approach. Probowalem ustawic zakladke 200km od stacji to samo - nie mam mozliwosci wrapa. Z duzych odleglosci jest ok. Co przestawilem i jak to naprawic?

karol66

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 20, 2008, 22:19:16 »
Wg poradnika górniczego na oficjalnej stronie EVE, omber owszem bywa w wyzszych systemach, ale nie minimtarskich - a ja w tych latam :)

A dla mnie nooba, wszystko co na czerwono to juz low-sec  ;D wiec 0.2 w niewyskilowanej fregatce to juz maly hardcore  :police:

Jak ladnie poprosisz jakiegos misjonarza (matar, gallente) to Ci wyspawnuje prywatne, ukryte pole z omberkiem (40k m3 o ile pamietam) respawnujace sie po kazdym downtime.
Zero problemow ze zlodziejami, piratami etc.
A misjonarz caldari/amarr moze wyspawnowac misje z podobna iloscia kernite.


Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 21, 2008, 18:05:39 »
[1] Jakie skile trzeba miec, zeby moc sprzedawac rzeczy ktore sa w innym regionie?
[2] Co to jest jump clone i jak tego uzywac?

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 21, 2008, 18:31:54 »
1. navigation. Trzeba bowiem poleciec do tego innego regionu.
2. to pytanie domaga sie linka do poradnika, moze ktos inny zna.

Tuba

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwiec 21, 2008, 18:41:15 »
1. navigation. Trzeba bowiem poleciec do tego innego regionu.

Chodzi mi o to, ze w odleglym regionie juz mam przedmiot, ktory chce sprzedac, nie potrzebuje go zawozic...


----------
Juz znalazlem. Niestety poza regionem bedzie raczej ciezko..
Marketing
Skill at selling items remotely. Each level increases the range from the seller to the item being sold. Level 1 allows for the sale of items within the same solar system, Level 2 extends that range to systems within 5 jumps, and each subsequent level then doubles it. Level 5 allows for sale of items located anywhere within current region.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2008, 19:09:10 wysłana przez Richie Rich »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions edycja trzecia
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwiec 21, 2008, 19:43:25 »
no dokladnie, na zmaksowanych skillach handlowych i tak musisz pojawic sie w regionie