Autor Wątek: Metody zarabiania dla noobka  (Przeczytany 16447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zysiolo

  • Gość
Metody zarabiania dla noobka
« dnia: Maj 11, 2010, 14:39:58 »
Jakie są metody zarabiania? Interesuje mnie, która metoda nie jest skomplikowana ani nie ma dużych wymagań

Jabolex

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jabolex
  • Korporacja: Bane Heavy Industries
  • Sojusz: LAWN
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2010, 14:44:02 »
Na początek robisz tutorial = książki, statki.
Następnie misje.

JM

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2010, 15:03:24 »
Uczysz się skanować, kupujesz frytkę do skanowania, robisz skille do tego (to jest parę dni, literalnie parę), lecisz do hubu misyjnego (Dodixie, Motsu, Taru).

Skanujesz za BS-ami robiącymi misje, robisz sobie BM-kę, wracasz po drugą frytkę z AB i salvagerami i kroisz jego wraki. Dopóki tylko używasz salvagera, misjonarz nawet nie może Cię tknąć, ale jak znajdziesz jakiś fajny moduł meta 4, to żal nie wziąć - tylko musisz wiać, bo przez 15 minut misjonarz może Cię zabić.

Salvage sprzedajesz w hubie handlowym = profit.

Moralnie kontrowersyjne, ale łatwy sposób na pierwsze 100 baniek. "Pierwszy milion trzeba ukraść"  :coolsmiley:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2010, 15:06:21 »
Po tutorialach dobrym choć miejscami trudnym źródłem kasy jest epic arc (50 misji, w nagrodach kolejne booki i chyba jakieś statki)
Sam byłem za stary żeby to docenić kiedy się pojawiło, ale kadeci Unseen po części tak robią i raczej nie maja problemów ze startem
Uczysz się skanować, kupujesz frytkę do skanowania, robisz skille do tego (to jest parę dni, literalnie parę), lecisz do hubu misyjnego (Dodixie, Motsu, Taru).

Skanujesz za BS-ami robiącymi misje, robisz sobie BM-kę, wracasz po drugą frytkę z AB i salvagerami i kroisz jego wraki. Dopóki tylko używasz salvagera, misjonarz nawet nie może Cię tknąć, ale jak znajdziesz jakiś fajny moduł meta 4, to żal nie wziąć - tylko musisz wiać, bo przez 15 minut misjonarz może Cię zabić.

Salvage sprzedajesz w hubie handlowym = profit.

Moralnie kontrowersyjne, ale łatwy sposób na pierwsze 100 baniek. "Pierwszy milion trzeba ukraść"  :coolsmiley:

Jesli jesteś w Unseen i bawisz się w ten sposób wylatujesz w czasie potrzebnym na znalezienie cię na liście memberów po tym jak CEO się o tym dowie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sammani

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2010, 15:07:53 »
Czemu UA potepia ninja salvaging? To jest najlepsza metoda zarobku dla noobka w high.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2010, 15:10:45 »
Ponieważ wyobraź sobie mamy w UA Zasady, które mówią że co legalne w mechanice gry niekoniecznie jest legalne w UA
Jak Ci się nie podoba takie wyjaśnienie to wymyśl sobie inne np że takie z nas kerbiry że boimy się wardeków z pozdrowieniami od okradanego misjonarza itp dupereli

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2010, 15:14:42 »
Po tutorialach dobrym choć miejscami trudnym źródłem kasy jest epic arc (50 misji, w nagrodach kolejne booki i chyba jakieś statki)

Możesz rozwinąć trochę w kwestii statków i książek? Porzuciłem Epic Arcs na rzecz misji lvl2 i zastanawiam się czy nie wrócić do sisters :)

Co do ninja salvaging to latał ostatnio za mną taki jeden. Nie wiedziałem co zrobić więc podleciałem i "puknąłem go w pancerz" rupieciem. On warp i już nie wrócił  ;D

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2010, 15:19:50 »
Co do ninja salvaging to latał ostatnio za mną taki jeden. Nie wiedziałem co zrobić więc podleciałem i "puknąłem go w pancerz" rupieciem. On warp i już nie wrócił  ;D

Nie rób tego. Gość może wrócić w czym lepszym, a ja widziałem już parę shipów za dużą bańkę, które stracono w ten sposób.

Jak chcesz się pozbyć natręta, to odwarpuj nagle (może złapie aggro i pęknie od pierwszego strzału) i/lub strzelaj do wraków.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

devilsbirth

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2010, 15:21:32 »
i/lub strzelaj do wraków.
To zły pomysł.

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2010, 15:21:48 »
Ja go nie zaatakowałem, tylko do niego dobiłem "czołowo" :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2010, 15:22:26 »
Zrobiłem kilka epiców, później coś mnie od nich odciągneło i nie chce mi się do nich wracać, ale dość szybko dostałem tam skil na deskę i chyba samą deskę, jak jest dalej nie wiem, ale nagrody od agentki są bardzo wysokie jak na misje oficjalnie lv 1
Nie rób tego. Gość może wrócić w czym lepszym, a ja widziałem już parę shipów za dużą bańkę, które stracono w ten sposób.

Jak chcesz się pozbyć natręta, to odwarpuj nagle (może złapie aggro i pęknie od pierwszego strzału) i/lub strzelaj do wraków.
Albo wołaj kolegów z korpa  którzy poleca w czymś fitowanym pod pvp :knuppel2:

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Sammani

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2010, 15:30:08 »
Ponieważ wyobraź sobie mamy w UA Zasady, które mówią że co legalne w mechanice gry niekoniecznie jest legalne w UA
Jak Ci się nie podoba takie wyjaśnienie to wymyśl sobie inne np że takie z nas kerbiry że boimy się wardeków z pozdrowieniami od okradanego misjonarza itp dupereli

bez cisnienia, pytam sie o powody, a nie oceniam.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2010, 15:30:25 »
To zły pomysł.

Co mi umknęło? Sam tak robiłem i nie było concordokken.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2010, 15:33:47 »
XIII chodzi zapewne o to ze niszczysz swoją kasę.

Sammani zasady na jakich funkcjonuje UA są niezmienione od dawna, nie dam głowy bo za krótko dla nich pracuję, ale cześć o highsecowym piractwie (can fliping, nija salvaging, kamikadze na indyki itp) definiował chyba osobiście Xartias jak zakładał corpa.

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

devilsbirth

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2010, 15:36:04 »
Co mi umknęło? Sam tak robiłem i nie było concordokken.
To zależy on ninjy a to potrafią być uparte skurczybyki, zwłaszcza "zawodowi", zostanie taki z tobą aż rozwalisz wszystkie wraki i zamiast polowy kasy z wraków (salvage) nie dostaniesz nic (ani salvagu, ani lootu), powiedzmy, że traktują to ambicjonalnie :). Odwarpienie na parę minut działa skuteczniej, bo taki ninja albo padnie od salwy ratów, ale to musi być głupi, albo po prostu w dwie minuty znajdzie następnego łosia do oskubania.

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2010, 15:45:03 »
Do SokoleOko w sumie większość zrozumiałem ale nie rozumiem terminów :
-frytkę
-hubu misyjnego (domyślam się że chodzi o stacje w której będą mi misje do explore dawać)
-BS
-frytkę z AB
-salvagerami (chyba mam coś takiego ale nie wiem dokładnie)

A pozatym skile już mam 4 astrometic uzywam już combat probe.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2010, 15:48:46 »
- frytka = fregata
- hub misyjny - system (lub systemy obok siebie) w którym masz łacznie kilku agentów bojowych w tym co najmniej cześć levelu 4
- bs - battleship
- frytka z AB = fregata z afterburnerem
- salvager = moduł który tnie wraki na żyletki :P te żyletki to salvage partsy, a niektóre z nich są całkiem drogie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2010, 15:52:13 »
Zobacz sobie na markecie itemy "armor plates" albo "alloyed tritanium bar".

Realnie jesteś w stanie zebrać salvage'u za jakieś 10 milionów w ciągu 2 godzin.

Na youtube znajdziesz filmowe tutoriale pokazujące jak skanuje się shipy.

W przypadku takiego hubu jak Dodixie (to nazwa systemu) często nawet 100 osób jednocześnie wisi tam i robi misje. Wywalasz sondy i trafiasz coś na 100% za 2-3 razem.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2010, 15:59:58 »
Owszem możesz zająć się ninja salvagingiem, ale wcześniej musisz zadać sobie pytanie czy chcesz się zakwalifikować do najniższych form życia jakie latają w eve. To już nawet can fliperzy są mniej pogardzani bo robią to dla funu, a sucide gangerzy przynajmniej na swoim procederze zarabiają.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2010, 16:01:42 »
Najniżej stoją goście, który wiszą na undocku noobstacji i wyrzucają w puszkach jakiś "free stuff dla new players" po czym rozwalają n00bshipy tych, którzy się na to nabierają.

Ninja-salvager jest przy tym elitą  :angel:


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2010, 16:10:18 »
Jak się sprawdzało jakiego typu misje agent daje mam okno gdzie są agenci zainteresowani mną ale nigdzie nie mogę znaleźć jakie misje dają :S

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2010, 16:13:35 »

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2010, 16:29:58 »
 Division które zaznaczyć aby wyszukało tylko agentów od exploracji?

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2010, 17:33:05 »
Jak się sprawdzało jakiego typu misje agent daje mam okno gdzie są agenci zainteresowani mną ale nigdzie nie mogę znaleźć jakie misje dają :S a na http://eve-agents.com Division co trzeba zaznaczyć aby wyszukał exploration agentów !!!??? plx help

Goomich

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2010, 17:48:20 »
1. nie ma takich agentów.
2. http://www.evegeek.com/mission.php

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2010, 17:52:29 »
hmm to jak mogę znaleźć agenta który bedzie dawał misje w tych dziedzinach? Znaczy ze skanowania

Goomich

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2010, 17:57:21 »
Nie ma misji eksploracyjnych, więc nie znajdziesz takiego agenta.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2010, 18:03:13 »
Niektóre COSMOS misje są pseudo exploracyjne, ale robisz je raz na gre... połowa jest zabugowana, cześć debilnie trudna...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

FirguS

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 11, 2010, 18:19:17 »
Nie jest to co prawda metoda dla totalnego nowicjusza, ale jeśli już jesteś w stanie wsadzić moduły t2 na frytkę to polecam zabrać jakiegoś kumpla z korpa i lecieć na ratki do low sec. 0.3-0.1 ryzyko wysokie ale zarobki również. Nawet jeśli stracisz frytke t1 z modułami t2 to to co już zarobiłeś pozwoli ci kupić nowy fitt a jeszcze wyjdziesz na +. Wczoraj wydropiłem true sansha itemki warte 40 baniek ;). Jak potrzeba to mam w zanadrzu niezły fitt do punishera radzi sobie nawet z bs'ami.

F-YU

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2010, 18:41:30 »
uczą cię tu sadzić ziemniaki,
masz tu pierwsze ideologiczne wykłady,
zasmakuj misji, otrzaskaj się trochę i idź do milicji - można tam zarobić, milicja ma swoje unikalne misje, unikniesz evowej wersji sekciarstwa i od początku będziesz grał z ludźmi.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2010, 18:44:49 »
Raty w low są fajne dla początkujacego. Tak zarobiłem swoje pierwsze 100 milionów, a to było w czasach, gdy w low spotykało się maks BC po 250k za sztukę.

Latałem przez parę tygodni Vexorem z 4 dronami (brak skilla na V), nigdy nie zginąłem na belcie, natomiast niestety dwa cruisery spadły mi na gate campach na wlocie do low. Potem latałem już z noob altem do scoutowania.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Templar Brave

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 11, 2010, 19:14:29 »
Niektóre COSMOS misje są pseudo exploracyjne, ale robisz je raz na gre... połowa jest zabugowana, cześć debilnie trudna...
Trudne? Chyba te w low, bo dla mnie one są po prostu nudne i bez sensu, a w dodatku dają za mało kasy, a powyżej pewnego poziomu stand frakcyjny już prawie wcale nie rośnie.

A jeśli chodzi o metody zarabiania takie, co to można dużo zarobić, ale żeby się zbytnio nie narobić, to polecam arbitraż cenowy w hubach  O0

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2010, 21:05:51 »
Sądze że zajme się teraz troche produkcją różnych rzeczy, większości terminów w powyższych postach nie rozumiem.

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 11, 2010, 21:54:33 »
Do SokoleOko czyli ja mam skanować system w poszukiwaniu wraków statków czy mam szukać żywych i je napierdzielać (pvp?) i wraki kroić?

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 12, 2010, 08:40:41 »
i jeszcze co to jest:
Cytuj
robisz sobie BM-kę

-BM?