Autor Wątek: Metody zarabiania dla noobka  (Przeczytany 16441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 12, 2010, 09:36:07 »
1. Masz kroić wraki. Zaatakowanie pierwszemu gościa na misji skończy sie ubiciem Ciebie przez Concord. Często do spółki z tym graczem. Oczywiście da sie to "obejść" jak misjonarz głupi, ale na początek grania niepolecane (bo pewnie Ci nie wyjdzie).
2. BM (beemka, BMka) = bookmark. Robisz przez prawoklik na jakis obiekt w kosmosie lub wyskanowaną lokacje na skanerze i opcję "add to bookmark". Potem prawoklik na przestrzeń w kosmosie i masz w tym "okienku" ów BM jako obiekt, na który możesz warpować (ew. pociskać napędem "konwencjonalnym", jak jesteś zbyt blisko). Identycznie jak warpujesz na misję.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


eX

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 12, 2010, 09:36:20 »
Lecisz sobie do systemu o niskim security status w jakiejś wypaśnej zwrotnej fregacie, lądujesz na pasie asteroid, patrzysz czy są tam piraci NPC (ci za których zabicie dsotajesz nagrodę - bounty) i ich strzelasz, jak nie ma nic na pasku albo już zabiłeś i zlootowałeś to lecisz na kolejny pas.

A co do BMek:
http://www.youtube.com/watch?v=GJ_DGL1CnLs#
Ps. polecam ustawić jakość na 480p :)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 09:41:29 wysłana przez eX »

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 12, 2010, 09:54:49 »
Jak znaleźć huba handlowego?

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 12, 2010, 09:58:09 »
Przynajmniej co do zasady stacja w regionie, która na markecie wystepuje najczęściej (jako miejsce, w którym sprzedawane/kupowane są przedmioty) jest takim hubem :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Sammani

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 12, 2010, 12:18:48 »
odpusc sobie ninja salvaging, dolacz do UA i tam ci ludzie odpowiedza na wszystkie Twoje pytania. Jesli tych info sam nie potrafisz znalezc, a ciagniesz topic juz tyle czasu, znaczy, ze potrzebujesz ich pomocy wiec musisz sie dostosowac do ich zasad.

Egnos

  • Emerytowany Pirat
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 322
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Egnostos
  • Korporacja: Association of Veldspar Mining Enthusiasts
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 12, 2010, 12:31:40 »
Jita, Amarr, Rens, Dodixie
I zglos sie do Unseen Academy...

devilsbirth

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 12, 2010, 17:37:42 »
przy czym hub handlowy =/= hub misjonarski

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 13, 2010, 17:59:15 »
Zaraz jeszcze czegoś nie zrozumiałem w ninja salaving, bo przecież jak skanuje system to wyszukuje mi shipy jak do nich warpne to co mam z nimi robić (oglądałem filmik na youtube gościu znalazł statek i jak do niego warpi to są tam już szczątki)  :( o co b znajduje statek przez skaner i co robie dalej?

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 13, 2010, 19:03:59 »
Hmm jeśli mam używać salavagera na żywych shipach to nie da rady pisze że nie mam do tego skila np gallane frigate a przecież mam 3 lvl LL

Loc0

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 13, 2010, 19:21:38 »
Zapisz sie do Unseen Academy ;p
1) to nie jest gra single player
2) zanim zdazysz sie rozpedzic w planowaniu rozwoju twojej postaci, te malenkie niuanse cie od gry odstrasza

Odpowiadajac na pytanie (jak bys byl w UA to odpowiedz mial bys juz 2h temu na ich corp chacie) ninja salvaging to salvagowanie wrakow statkow, ktore ktos juz zniszczyl. Co potrzeba:
- skill salvaging na lvl 3 przynajmniej
- ship (najlepiej chyba destroyer) z afterburner
- 6x salvager I, 2x tractor beam I
Jak znajdziesz wraki (w skanerze musisz miec ustawione zeby pokazywal wraki) to modulem TB je do siebie przyciagasz (musisz zalockowac tak samo jak statki) i salvagerami rozbierasz na czesci pierwsze. Nastepnie lecisz na stacje i sprzedajesz to co uzyskales.

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 13, 2010, 20:06:31 »
jestem w UA ale nie moge zalogować się na main kompie (próbowałem wszystkiego teraz spróbuje przinstalki) ingame jestem 2 dni w tygodniu więc omija mnie wiele szkoleń :diabeł:

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 13, 2010, 20:28:19 »
- ship (najlepiej chyba destroyer) z afterburner
- 6x salvager I, 2x tractor beam I

Oj, pała z kerbiryzmu, Loc0  :2funny:

- Tractory nie działają na "nie swoje" wraki, więc są niepotrzebne (pomijając że ich cena z punktu widzenia n00ba po prostu zabija).
- deska z 6 salvagerami nie wyrobi pod kątem capa (skille) - starczy jakakolwiek frytka z 3-4 highslotami. Ja używałem Riftera.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kara Mon

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 13, 2010, 20:29:05 »
Szkolenia szkoleniami ale w czasie gdy na forum dostajes zodpowiedz na 1 pytanie na kanale unseen dostaniesz odpowiedzi na pytan 20 wiec sie oplaca.

Loc0

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 13, 2010, 20:32:08 »
* Loc0 i`m sorry :( :D
Nie wiedzialem o tym patencie z tractorami. U mnie deska z jakimis cap modami dawala rade przy salvagowaniu ale na slabych skillach byc moze bylby problem.

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 13, 2010, 20:34:32 »
UA od tygodnia jestem ;p dziś dostałem zaproszenie czy coś na ich kanał jak zrobiłem posta na ich forum(przedtem nie mogłem wejść na ich kanał)

devilsbirth

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 13, 2010, 20:49:30 »
UA od tygodnia jestem ;p dziś dostałem zaproszenie czy coś na ich kanał jak zrobiłem posta na ich forum(przedtem nie mogłem wejść na ich kanał)
Zdajesz sobie sprawę, że jeśli do tej pory nie patrzono ci na ręce to właśnie zaczęto? ;)
Cytat: Doom o ninja salvagingu
Jesli jesteś w Unseen i bawisz się w ten sposób wylatujesz w czasie potrzebnym na znalezienie cię na liście memberów po tym jak CEO się o tym dowie

FirguS

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 13, 2010, 21:12:18 »
Szczerze to każdy korp akceptujący nowicjuszy jest dobry, i nie koniecznie polski. Jestem w międzynarodowym korpie z oddziałem dla nowicjuszy I po miesiącu gry mam całkiem niezłe pojęcie o jej mechanice (całkiem miła atmosfera, pewnie dlatego że polacy mają tendencję do niepotrzebnych komentarzy :)). Jeśli po miesiącu gry nie wiesz jeszcze jak zarabiac to chyba trzeba pomyśleć o zmianie gry ;)

F-YU

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 13, 2010, 21:50:57 »
Jakie są metody zarabiania? Interesuje mnie, która metoda nie jest skomplikowana ani nie ma dużych wymagań

zapisujesz się do corpa, zdobywasz zaufanie wylatujesz do 0.0, po jakims pol roku przeciągasz wszystko z hangaru corpowego w stacji do swojego - masz na lata gry, na samochód, dziwki, wódkę, dom...
tak robią pro nooby w tej grze :), którzy czasem są CEO, albo głównym dyrektorem.

http://www.youtube.com/watch?v=PJwd86x81SI#

a zwykłe szaraki no cóż - zostają z gołym tyłkiem

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 14, 2010, 17:58:40 »
Ej a jak w skanerze ustwić w filtrach aby wyszukiwał mi wraki statków (nie wiem jak to się nazywa szukałem tam i nie było nic co kojarzyłoby mi się z wrakiem statku) (no wiecie ninja salaving)

Templar Brave

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 14, 2010, 19:02:14 »
Chyba Akademia zaprosi Cię na przymusowy urlop dziekański  :D
P.S.: Czytałeś poprzednie posty???

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 14, 2010, 19:18:00 »
Cytuj
Jak znajdziesz wraki (w skanerze musisz miec ustawione zeby pokazywal wraki)
Na kanale UA mówią mi że nie da się tka ustawić ...

FirguS

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 14, 2010, 19:20:43 »
Szczerze nie rozumiem tej zasady...w ded plexach leżą tony wraków których nikt nie chce więc dlaczego nie skorzystać  :uglystupid2:?? Szczególnie jeśli jest się początkującym graczem ???

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 14, 2010, 19:39:24 »
A może odpowiedź na moje pytanie a nie kolejny raz słysze że UA nie uznaje ninja salaving i żebym na kanale UA się pytał gdzie nikt mi nie powie bo jest to nie legalne według nich  :diabeł:

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 14, 2010, 19:55:46 »
Wraki widać na skanerze kierunkowym, ale nie da się ich wyskanować (tak żeby można było na nie warpnąć). Dlatego trzeba skanować misjonarza na misji, a nie jego wraki.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 14, 2010, 19:59:06 »
Cytuj
Dlatego trzeba skanować misjonarza na misji, a nie jego wraki.
Lece do systemu który mi wskazałeś biore misje i co dalej robie bo skanowanie misjionarza na misji dla mnie jako noobka nie przemawia ;p

Loc0

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 14, 2010, 20:08:23 »
wchodzisz w:
- overview settings
- filter - types
- celestial
- odhaczaczasz "wreck"
otwierasz scanner/ directional scanner
- odchaczasz "use active OV setting"
- w okienku range wpisujesz: 2147483647 (to max scan range = 14,4 au)
voila
I tak jak Sokole pisze - samo wyskanowanie wraku directionalem nic nie da (choc jak polecisz do low sec to mozna tam trafic na wraki na asteroid belt i je wlasnie odnajdziesz directionalem).
Inna opcja to uzycie skanera:
- system scanner
- scan filter
- odchaczasz "cosmic anomaly"
W ten sposob wyszukujesz anomalki, ktore ktos zrobil/ robi i byc moze beda tam nadal wraki. Jesli znajdziesz anomalke na ktorej sa same npce to sie ewakuuj asap bo shipa stracisz ;)
Ps nie wysylaj mi pm`ek :) z prosbami o nauke (akurat szkolenia ze skanowania sa w UA) bo ja sie tym nie zajmuje. Uzywaj googli/ forum eve online i youtube - tam jest wszystko czego potrzeba :)
Powodzenia.
Ps2 Jeszcze raz bumpniesz swoj zalew pytan spowodowany niechecia korzystania z klasycznych narzedzi (wymienione powyzej) przez "dupa" to sie serio zirytuje. To jest forum dyskusyjne a nie chat na onecie.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 20:17:44 wysłana przez Loc0 »

zysiolo

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 14, 2010, 20:13:34 »
Dzięki wielkie

Marek W.

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 17, 2010, 17:26:03 »
Hmm... Obmyśliłem pewien sposób, dzięki któremu można zarobić na PLEX-A na koncie (kontach) trialowych.

Otóż:

1-Zakładamy konto trialowe.
2-Zbieramy kasę ze wszystkiego, co się da.
3-Gdy trial nam się kończy, zakładamy nowe konto, przelewamy na nie ISK-I ze starego konta i powtarzamy operację. Wymaga jednak trochę czasu, ale cel w końcu zostanie osiągnięty.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 17, 2010, 17:43:57 »
Jeśli tego nie zmieniono to trial nie może dokonywać transferów isków na inne chary..

Ponadto robienie tego w ten sposób to masochizm pierwszej klasy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Marek W.

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 17, 2010, 19:49:28 »
No kurczę, CCP mnie wyprzedziło...

Ponadto robienie tego w ten sposób to masochizm pierwszej klasy
Nie kumam...

Templar Brave

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 17, 2010, 21:18:42 »
Nie kumam...
Chodzi prawdopodobnie o to, że trochę by to trwało, bo teraz nie jest już tak jak dawniej bywało...  :D

FirguS

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 17, 2010, 22:19:15 »
da się nastukać 300mil w 2 tygodnie np: kampiąc ded1 ale to dopiero jest masochizm  :uglystupid2: po miesiącu jak ktoś się uprze może zarobić na plxa ;) np: masowo młócić ratki w low secu, przy odrobinie szczęścia +100mil tygodniowo da się wyciągnąć ;) (nie licząc ewentualnych strat poniesionych z ręki aspołecznych graczy  :2funny:) ja po półtorej miesiącu gry osiągnąłem próg 500mln  O0

HammerSnake

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 17, 2010, 22:21:49 »
Chwycić indyka i czekać w jita aż kogoś łosie załatwią ,zwinąć dropa przed nimi i zadokować/odskoczyć.Szybszej kasy i łatwiejszej chyba nie ma.Długo czekać nie trzeba .Zawsze jak wylatuje z stacji to puffają indyki aż miło.

ThakRa

  • Gość
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 17, 2010, 22:28:30 »
na trialu chyba nie można indyków skillowac z tego co pamiętam

Marlon Zaipher

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Marlon Zaipher
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Metody zarabiania dla noobka
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 17, 2010, 22:42:05 »
czekać w jita aż kogoś łosie załatwią

Nie ty masz siedziec w indyku tylko ofiara i nie ty do niej strzelasz tylko suiside gankerzy,metoda spoko aczkolwiek mozna sie nareazic przy tym.