Autor Wątek: Nowy gracz - Matar  (Przeczytany 19594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lkasprzak

  • Gość
Nowy gracz - Matar
« dnia: Styczeń 20, 2011, 08:57:22 »
Witam,

Po paru latach po raz drugi próbuję swoich sił w Eve. Moja postać to Matar, dużo zastanawiałem się w jakim kierunku iść, na razie skupię się na PvE, i później na PvP jak ogarnę ocb :) bo po paru latach przerwy nie kumam nic :P

I tu mam pytania:

1. Jaki jest optymalny (wg. Was) statek na początki PvE dla mojej klasy? Na misje lvl 2 i 3, jakieś raty na paskach.
2. Za pierwszym razem jak grałem to SP szły w drony, czy jako Matar opłaca się skillować w inne uzbrojenie niż Projectile?
3. Wymyśliłem sobie, że jeśli gra wciągnie mnie na tyle by wykupić konto, zdecyduję się chyba na fitowaniu i skilowaniu statków na Long Range. Czy jest do dobry pomysł grając tą rasą? Czy granie np. solo w PvP sprawdzi się fit Long Range? No i czy fit Long Range sprawdza się w PvE?

Na razie to tyle :) z góry dzięki za odpowiedźi :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2011, 09:19:50 »
1. Cokolwiek -> Thrasher -> Rupture -> Hurricane
2. Projectile to podstawa, drony też trzeba mieć (prawie każdy ship zabiera secik), missile także nie są obce Matarowi (ale spokojnie, nie od razu).
3. Jeśli myślisz o PvP, nie możesz ograniczać się do jednego setupu. Poza tym "solo" to walka na blisko, bo musisz trzymać cel. Zasięg jest ważny dla PvE (żeby nie gonić za ratami na misjach L4 czy anomaliach/plexach w 0.0), ale nie ma czegoś takiego jak "fit Long Range".


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2011, 09:20:44 »
1) Ogólnie Carakal, u dzikusów możesz prubować rupturem
2) na razie troche punktów przyda Ci sie w rakietach (część statków ma po pare slotów na to), i w dronach
3) ponoć dzikusowy sprzet jest teraz top jesli chodzi o LR walke, natomiast do solo jest to dyskusyjne bo i tak musisz trzymać cel czyli być w odległości 20 - 30 kilometrów w zalezności od tego jakiej jakości masz punkt i jak mocno go przepalisz

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 14:07:36 »
Witam,

Po paru latach po raz drugi próbuję swoich sił w Eve. Moja postać to Matar, dużo zastanawiałem się w jakim kierunku iść, na razie skupię się na PvE, i później na PvP jak ogarnę ocb :) bo po paru latach przerwy nie kumam nic :P


W ogarnięciu może Ci pomóc Unseen Academy
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2011, 08:44:20 »
Dzięki za rady :) co do UA to oczywiście aplikuję, problemem może być czas, bo bardzo rzadko jestem popołudniami :/

Sporo wczoraj myślałem na czym skupić się na początku, w jakim kierunki iść. Stwierdziłem, że solo PvP raczej mnie nie kręci, jakoś bardziej przemawia do mnie wizja jakiegoś supportu w gangach. Dlatego myślałem o Long Range - czy wtedy ma to sens, gdy gang ściera się na bliskich dystansach i dostaje wsparcie np. od BSa  z dalekich dystansów? Czytałem gdzieś o fitach na 100km, ale jak to się sprawdza w PvP? Skoro nie Long Range to może jakiś support w postaci transportu shielda, czy coś w tym stylu. No i chciałbym się skupić na razie tylko na BSach. Czekam na Wasze opinie :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2011, 09:17:57 »
Sniper BS-y (170+ km) są "tak bardzo 2009", że dziś kompletnie wyszły z mody.

Na razie nie myśl o lataniu BS-em, bo to naprawdę kupa skilli (zobacz w EveMON ile Ci zajmie wyskillowane uzbrojenie T2 do BS-a wraz z supportowymi skillami z gunnery). Entry level w PvP to albo frytka T1 z fitem T2 w lowsecu (solo) albo BC do gangu.

Jeśli chcesz koniecznie być supportem to zainteresuj się statkami typu "logistics" (Scimitar/Basilisk/Guardian) - ale mniej więcej tyle samo skilli ile BS. Są jeszcze "heavy tacklerzy" (to moja ulubiona rola w gangu).

Jak zapiszesz się do UA i pójdziesz na szkolenie PvP, to tam właśnie o tym opowiadam ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2011, 09:30:47 »
Oczywiście BS to docelowo, a w międzczasie można na BC polatać jak najbardziej. Podanie do UA już poszło, zobaczymy co dalej :)

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2011, 13:35:37 »
Jeszcze jedno pytanko: jakiego tanka używacie grając matarami i latając ich statkami? Bo czytałem, że trochę po trochu i shielda i armora.

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2011, 13:44:39 »
Dokładnie. Raz lepiej sprawdzi ci się armor, a kiedy indziej shield. Zależy od statku i co chesz z nim zrobić.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2011, 03:05:26 »
na razie poskilowalem troche w roznych kierunkach, bc juz prawie mam ale na razie latam na Thrasherze, choc Rupture juz w hangarze sie pasie :p skille sa, ale na razie basic i support skills podciagne na IV  i moze basic na V choc pare dni skillowania poraza :p co dopiero bedzie dalej lol.  Planuje podskilowac missile i drony do III lvl bo to jednak bron drugoplanowa u matarow. Poczytalem dzis obszerny PVP guide odnosnie latania solo Rifterem i chyba poprobuje choc skille nie te, ale to tylko gra wiec fun ma byc bo misje to mi bokiem wychodza choc dopiero L1 ;( wyczytalem pare fajnych tipsow na goon swarm wiki odnosnie roznych zaczepek i cwniactwa w high secu ;) spory fun wiec mozna poprobowac ;p do low tez sie chyba wybiore, nie jeden newbie jak ja tam pewnie lata wiec moze cos ubije jakichs gornikow czy co :p szkolenie podstawowe w UA dopiero 22 lutego bodaj wiec trzeba sie czyms zajac i pobawic sie w pvp na wlasna reke choc wiem ze wtopa bedzie za wtopa nim cos ubije ale raz sie zyje :) sporovsie tez naogladalem i naczytalem o obsludze direct skanera musze tylko w praktyce pocwiczyc bo jeszcze okazji nie mialem, choc nie wydaje sie to trudne ;) lecz wyskanowanie shipa w ss w 10 sek robi wrazenie
pozdro



Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2011, 08:39:25 »
szkolenie podstawowe w UA dopiero 22 lutego
Błąd bo 8 lutego
wyczytalem pare fajnych tipsow na goon swarm wiki odnosnie roznych zaczepek i cwniactwa w high secu ;) spory fun wiec mozna poprobowac ;p
No jak to zrobisz będąc w UA to się licz z szybkim opuszczeniem szeregów
do low tez sie chyba wybiore, nie jeden newbie jak ja tam pewnie lata wiec moze cos ubije jakichs gornikow czy co
Jak jesteś w UA to do low to dopiero po zaliczeniu podstawki
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:04:42 »
szkolenie 8? to super :)

wiem znam zasady UA, wszystko pisalem w kategoriach "moze", "chyba" czy "fajnie by bylo", pokusa jest duza sprobowania cos na wlasna reke :) niekoniecznie czegos legalnego ;p

sc0rp

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2011, 17:15:56 »
No jak to zrobisz będąc w UA to się licz z szybkim opuszczeniem szeregów
A czego w ua robić nie wolno?

Tak z ciekawości pytam

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2011, 17:41:00 »
Np pvp w Twoim stylu, dodatkowo pewnych innych rzeczy określonych w statucie. Część z nich nie wolno robić do czasu ukończenia odpowiednich szkoleń, części permanentnie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2011, 22:07:16 »
moja postac ma juz ponad 2 tygodnie, powoli zblizam sie do konca triala. Po trzaskaniu misji przez 2 tyg polecialem sobie z nudow na belta potrzaskac raty w 0.8. Lootu nawet nie zbieralem. Na pasku kopal 2 miesieczny gornik w Ospreyu. Po jakims czasie widze, ze gosc zawinal mi itemy z containera :) szybki warp na stacje, wsiadam w rifrera sfitowanego do solo pvp - szajski fit, 60 dps na 3x150 autocannonach i jednej wyrzutni rakiet, tank na armorze. Ustawiam -standa na corpa, sprawdzam na localu ze sam jest. Wracam, aktywuje AB, orbit na 500, lock na typa, scram. Odpalam autocannony, serce wali jak oszalale w koncu to moje pierwsze solo ;p gosc wypuszcza drony - 3 harbringery (czy jakos tak), w miedzyczasie sieje we mnie rakietami, szybki lock, webuje drony i sciagam kazda po kolei zadajac dmg w wysokosci ok 100 na salwe. Rece mi sie trzesa, bo shielda juz nie mam a Osprey w polowie dopiero. Z tych nerwow zapomnialem odpalic rakiet lol.  Ok drony pekly, webuje Ospreya i juz sie ciesze jak widze, ze jego tank powoli peka :) gosc otwiera convo i oferuje  2 kk za niezniszczenie statku.Zgadzam sie bo 2kk dla nooba to sporo ;p wallet sie swieci, szybki gf na privie i warp na stacje :)

Teraz wiem ze pvp to jedyna sluszna droga w eve ;) w zyciu takiej adrenaliny nie czulem grajac w gry,  jak podczas tej walki, jesli tak bedzie za kazdym razem, to chyba sie uzaleznie :p

pozdro

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2011, 22:14:45 »
Brawo :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2011, 01:05:24 »
no no gratki

ps. Tym bardziej gratki, że nawet Sokół Ci gratuluje a to się nie zdarza często.

AreQ

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2011, 08:42:46 »
ciach bajera
Brawo, ładnie, i do tego ładny "raport". Chciałbym widzieć więcej takich na centrali, zarówno od młodych jak i starszych graczy. To powinno pokazać tym którzy boją się spróbować PvP gdzie leży smaczek w tej grze :-)

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2011, 08:49:13 »
Dzięki Panowie :) Jak zaczynałem, to myślałem, że solo pvp to nie dla mnie, ale jak się spróbowało to idzie wsiąknąć :P Wiem, że byle lepszy gracz w ficie na pvp by mnie pojecha.

Teraz mam dylemat, bo myślałem w domyśle polatać BSami, ale chyba na razie się skupię na mniejszych statkach :) Co polecacie dla nooba zaraz po frejach? Teraz skiluje capa, PG i CPU, na razie na IV lvl, potem reszta.

A i jeszcze jedno: czy w tym szajskim ficie opłaca się zamienić 3x150mm AC na 3x125AC + MWD zamiast AB? Niby cap będzie stable. Przy orbitowaniu ok 2km/s, większe statki pokrojów cruza, powinny mieć problemy z trafieniem.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2011, 09:09:15 »
Teraz mam dylemat, bo myślałem w domyśle polatać BSami, ale chyba na razie się skupię na mniejszych statkach :) Co polecacie dla nooba zaraz po frejach?

BS-y na PvP wymagają kupy skilli i raczej myśl o nich w perspektywie kilkunastu miesięcy. Plus bardzo straciły na popularności.

Generalnie to Rifter -> Stiletto/Wolf/Jaguar -> Rupture > Hurricane > Vagabond - jeśli chcesz latać w jakiejś lajtowej korporacji. Jak chcesz się bawić w PvP na serio, to wciśnij w skillplan jeszcze Drake'a, choćby z T1 launcherami na początek.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2011, 09:24:34 »
Nie przesadzaj. Druga walka na mojej prywatnej liście tych które mi daly najwięcej frajdy była w gedonie na t1 działach (pierwsza była już na full t2 ficie :P i też w gedonie, ale było to sporo później)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2011, 09:31:37 »
Nie przesadzaj. Druga walka na mojej prywatnej liście tych które mi daly najwięcej frajdy była w gedonie na t1 działach.

Uwierz - projectile i lasery wymagają ammo T2 do prawidłowego działania (chyba, że lecisz 500-osobowej flocie, wtedy różne fail-fity przechodzą). Hybrydy trochę mniej (raile dają radę, blastery jednak bolą bez Null). Kolega lata Matarami, a Autocannony bez możliwości strzelania Barrage są nic nie warte.

Z T1 to można mieć missile launchery.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2011, 16:59:37 »
Chyba zaczne od projectili t2 skilowac, potem stiletto.

Dziś troche posmigalismy po low we 2 i pytanie sie nasuwa. Lataliśmy frejkami i szukalismy latwego celu. Trafil sie indyk w ss, lecz niestety nie mielismy combat probes. Czy oplaca sie na jedna z frej ladowac probe launcher i pozbawiac praktycznie sily ognia (launcher zre sporo CPU), czy jednak probowac latac i znalezc kogos normalnym sposobem.

PS. Waprujac w low na planete by zrobic SS, warpnalem na idnyka i inny statek :) zestresowalem sie i odwarpowalem na SS i potem zalowalem bo goscie od razu dali dzide :D nie zdazylem w sumie zobaczyc co to za drugi byl :)

PS2. Walac do kogos na bramie w low, sprawimy ze sentry nas zmiota?

pozdro...

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2011, 17:04:34 »
Probera trzymasz sobie offline, jak trzeba coś znaleźć wyłączasz parę działek, włączasz probera, znajdujesz cel, wyłaczasz probera włączasz działka, pew pew.

Cytuj
PS2. Walac do kogos na bramie w low, sprawimy ze sentry nas zmiota?

Zawsze jak masz global criminal taga, lub jak amsz criminal taga do korpa, który jest właścicielam tych dział.
Jak latasz we frejce. Jak będziesz miał BS, albo BSa, to możesz je olać.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2011, 18:24:52 »
 w sumie nie pomyslalem zeby probera na off trzymac, dzieki za cenne porady :)

czyli jak sprawdze info sentry to wyswietli czyje to?

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 03, 2011, 18:50:30 »
Praktyczne zasady w low:
1. agrujesz kogokolwiek, kto nie jest dozwolonym celem - dostajesz GCC (czerwony timer)
2. dozwolone cele - osoby, które mają GCC lub (logiczne lub ;) ) osoby, które mają SS <-5 lub osoby, z którymi Twoja korporacja/milicja ma wojnę lub osoby, które Ci coś ukradły lub osoby, na które masz kill rights (i inne, nie chce mi się teraz wypisywać)
3. GCC, global, czerwone aggro - timer, podczas którego strzelają do Ciebie wszystkie działa sentry w okolicy
4. jest jeszcze tzw. żółte aggro, czyli agresja od danej korporacji (frakcji?) NPC - w tym czasie strzelają do Ciebie sentry danej frakcji, ale możesz nie mieć globala. Odnawia się przy każdym kontakcie z sentry danej korporacji, są jeszcze różne hocki klocki, bo działa przy stacjach są często innych korporacji niż działa na bramach :) TBH, sam tego nie ogarniam dokładnie.
5. timer agresji - brama nie przepuści Cię, a stacja nie wpuści jeśli przed chwilą wykonywałeś jakiekolwiek akcje ofensywne

Krótki praktyczny przykład:
1. strzelasz do statku niebędącego legalnym celem pod bramą
2. łapiesz czerwone agro
3. stajesz się (o ile już wcześniej nie byłeś) legalnym celem, strzelają do Ciebie wszystkie sentry jakie napotkasz
4. mija 14 min. czerwonego timera, znajdujesz się, powiedzmy, w systemie Aldranette, na bramie do Nennamaila, strzelają do Ciebie gallentyjskie sentry
5. mija 15 min, tracisz czerwone agro, ale ze wzgledu na to, że w międzyczasie miałeś kontakt z gallentyjskimi sentry (byłeś <150km od nich), za każdym razem odnawiało Ci się agro żółte dla frakcji gallente więc masz cały czas kilkanaście minut żółtego timera (uwaga, żółty timer odnawia się w momencie gdy sentry zaczynają strzelać, więc jeśli lecisz zwinnym statkiem i szybko się zawijasz spod bramy, to go unikniesz)
6. przeskakujesz do caldari space już bez gcc, sentry caldari nie będą do Ciebie strzelać. wprawdzie masz żółte aggro, ale jest ono dla gallente.

edit: Woohoo, 1000. post zużyty na udzielanie praktycznych informacji o lowsecu. YARRR
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 19:48:32 wysłana przez Khobba »

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 03, 2011, 18:57:04 »
czyli jak sprawdze info sentry to wyswietli czyje to?

Sentry pod brama należą do floty danej frakcji, sentry pod stacjami należą do właściciela stacji.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2011, 19:10:36 »
czyli we freji nie agrowac na bramie i lepiej przeczekac na ss :) dzieki za szczegolowe wyjasnienie

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 03, 2011, 19:28:21 »
Praktyczne zasady w low:
(ściana tekstu)

Dla porównania, praktyczne zasady w 0.0:
- strzelasz do czego chcesz, nie ma żadnych konsekwencji.
- obowiązują minutowy timer aggresji - przez 60s od ostatniej akcji agresywnej nie możesz dokować ani skoczyć przez gate'a.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2011, 10:39:32 »
witam,

mozecie powiedziec jak najlepiej wyszukiwac cele w solo pvp? kampienie na gateach nie wchodzi w gre. Jakie systemy sa najlepsze? Low przylegajace do zatloczonych systemow high? 0.0 takze nie wchodzi w gre. Z gory dzieki :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2011, 11:57:25 »
We frytce możesz polować jedynie na beltach (paskach asteroidów). Spróbuj w regionie Molden Heath, który w większości składa się z lowseców (pogranicze Minmatar Republic i nullsecowego regionu Great Wildlands). Alternatywnie, duży ruch jest tam, gdzie bije się milicja.

Do znalezienia celu potrzebujesz umiejętności sprawnego posługiwania się skanerem kierunkowym. Szukasz innych fregat T1 oraz destroyerów (które są raczej gównem i wbrew opisowi, łatwo padają ofiarą frytek).

Ustaw sobie w przeglądarce tą stronę: http://eve.battleclinic.com/killboard/index.php

Jak widzisz gościa na localu, wpisz tu jego nick - szybko zobaczysz ile ma killi/lossów i możesz z grubsza ocenić co umie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 06, 2011, 13:52:50 »
Ok, wyczaiłem na skanerze riftera na pasku, miesieczny char - poszlo latwo, ldwo naruszyl mi armora:

http://www.unseen.pl/killboard/?a=kill_detail&kll_id=6417

Pozniej zostalem zgankowany, moj cap padl raz, dwa, uzywal neutralizatora:

http://www.unseen.pl/killboard/?a=kill_detail&kll_id=6418

Fun jak cholera :P

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2011, 08:57:17 »
Zrób działa T2 na tego Riftera, to jest dosłownie kilka dni ;)

I nie odpuszczaj, GJ :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 07, 2011, 12:15:45 »
Kor-Azor jest fajne  :) Też odbywałem tam swoje pierwsze loty. I też pod flaga Akademii  8)

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 07, 2011, 23:39:52 »
latalbym caly czas pvp nawet jesli mialbym wdupiac :) ale na statki trzeba zarobic i sie zmuszac do tych zas***** misji :/ pamietam jak kiedys gralem to tluczenie ratow w nullu bylo znacznie ciekawsze, polowanie na oficerow, pare konwojow ubilem no i bounty i loot z salvagiem ciekawszy :) nie moge sie doczekac wyprowadzki z empire ;p