Autor Wątek: Nowy gracz - Matar  (Przeczytany 19592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 10, 2011, 22:58:53 »
Cytuj
1. Jak najlepiej uchronic sie przed neutem?
Zapier***** jak najszybciej albo nie wchodzić w zasięg neuta. - oba czasem bywają trudne, ale relatywnie mało shipów jest zawodowymi nuterami z bonusem do zasiegu czy cap drein, a rifter nawet utrzymujący się poza zasięgiem neuta na punisherze wciąż moze go pokrzywdzić

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

R4kez

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 11, 2011, 08:38:11 »
jak sie dowiedziec jakie rezisty ma wrogi statek ? walilem mu z barragy i nie widzialem efektów , mialem tylko maly buferowy tank ,wiec mnie szybko zjadł.

skoro latamy w malym gangu to moze jeden ship na maxa wytankowac zeby zebral cale agro na siebie ,a pozostale statki sfitowac na full dps ?

Fakt bylo wiadomo ,że wtopimy ale ta  lekcja kosztowala mnie tylko 3 kk, a wniosków i nauki dużo :)

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 11, 2011, 08:53:05 »
http://eve.battleclinic.com/killboard/killmail.php?id=12460375

To jest loss tego gościa co nas zestrzelił wczoraj - loss wczorajszy więc to pewnie na tym ficie lata. Nie łata dziur w armorze żadnymi hardenerami, ma 3 rigi armor trimark i do tego reperke :) ciężki do zestrzelenia. Na dziś fituję gankowego Thrashera - zobaczę jak się sprawdzi :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 11, 2011, 09:01:40 »
jak sie dowiedziec jakie rezisty ma wrogi statek ? walilem mu z barragy i nie widzialem efektów , mialem tylko maly buferowy tank ,wiec mnie szybko zjadł.
Jedyne co możesz wiedzieć to jakie resisty ma statek bazowo, ewentualnie jakie są aktualnie najpopularniejsze fity na dany statek. A i tak wiedza ta pójdzie się.... jeśli trafisz na niestandardowo fitowaną jednostkę zrobioną na konkretną sytuację (np na Ciebie). Generalna zasada jest taka:
pvp jednostki omnitank, raciarki albo omni albo pod raty na jakie jest raciarka, przy czym przy omni tanku prawie zawsze jeden resist bedzie troche gorszy od innych na tyle że będzie sie opłacało smażyć gościa amunicją na tą dziórę (tylko kwestia wyczajenia co jest dziurą)


Cytuj
skoro latamy w malym gangu to moze jeden ship na maxa wytankowac zeby zebral cale agro na siebie ,a pozostale statki sfitowac na full dps ?

Fakt bylo wiadomo ,że wtopimy ale ta  lekcja kosztowala mnie tylko 3 kk, a wniosków i nauki dużo :)

Wściekle to się tankuje baita, jak oprzszecie taktykę o jeden tankujacy ship i reszte na ds to sie mozecie zdziwić jak przeciwnik nie zgodzi sie z waszymi priorytetami na celownik weźmie dps a nie tanka, takie ustawki to na npc i to te glupsze co nie zmieniaja celu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 11, 2011, 09:16:21 »
Generalna zasada jest taka:pvp jednostki omnitank, raciarki albo omni albo pod raty na jakie jest raciarka, przy czym przy omni tanku prawie zawsze jeden resist bedzie troche gorszy od innych na tyle że będzie sie opłacało smażyć gościa amunicją na tą dziórę (tylko kwestia wyczajenia co jest dziurą)

Nie do końca.

Na PvP albo po prostu równo podbija się resy (EANM lub Invul) - i wtedy resy rozkładają się podobnie jak na "pustym statku" (show info), ale są po prostu wyższe, albo dodatkowo jeszcze łata się największą dziurę. Musisz wiedzieć co tą dziurą jest. Wiedzę zdobywa wertując fity i show info. Generalna zasada jest taka, że shipy T1 shieldowe mają dziury na EM, a armorowe - na explo.

Z T2 już jest trudniej - zwykle mają najwyższe resy pod swojego RPG-owego przeciwnika. Np. matarski Vagabond (shield) ma najwyższe resy na... EM, bo jego RPG-owym przeciwnikiem będą amarrskie laserboaty strzelające właśnie EM. Tak samo Gallente generalnie dobrze tankują kin.

Dodatkowo, ostatnio trend jest taki, że coraz więcej statków ma dziury na Thermal. Powodem jest CHYBA to, że po prostu mało lata Gallente, więc lepiej pakować pozostałe resy. Ludzie zapominają, że Matarzy równie skutecznie biją Thermal (ammo phased plasma).

Co do raciarek - albo tankowane pod konkretne raty, albo jak PvP - równo. Generalnie w 0.0 bardziej opłaca się mieć na raciarce resy jak na PvP, za to wydajniejszy booster/repkę, bo dzięki temu jest się trochę trudniejszą ofiarą dla roamów (vide Tengu tankowane pod Guristas, które spadają jak szmaty od EM). 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 11, 2011, 09:19:37 »
Cytuj
Powodem jest CHYBA to, że po prostu mało lata Gallente,
Ja bym dodal że to dość niski res zarówno na armorze jak i na shildzie, ale poniewarz nie jest najniższy nie dostaje łaty efekt jest taki że na 1/2 enam/invul + em/explo hard termal jest naniższym resem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

R4kez

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 11, 2011, 10:25:27 »
musze sobie zrobic tabelke z typami statkow i mozliwymi fitami , resami itd - bo inaczej tego nie zapamietam

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 11, 2011, 10:29:30 »
Powodzenia :D po wydruku niezła książka z tego może być :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 11, 2011, 10:43:33 »
musze sobie zrobic tabelke z typami statkow i mozliwymi fitami , resami itd - bo inaczej tego nie zapamietam

Generalne wytyczne (dla Matara - EMP/Phased Plasma/Fusion) są następujące:

Shield tank -> EMP/PP
Armor tank -> Fusion/PP
Amarr T2 -> PP

Jak musisz trzymać dystans, to i tak lepiej wszystko bić z Barrage.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

R4kez

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 11, 2011, 12:03:21 »
No wlasnie szkolenie trzeba przejsc zeby poznac ta mechanike gry :)

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 11, 2011, 14:25:11 »
A od siebie dodam ze nie res jest najważniejszy a siła z jaka piepszniesz przeciwnika
Jeśli jest dość duża to znaczenia nabiera użycie ammo "celnego"
Jak titanium sabot, czy daleko dystansowego jak nuclear.
W tarcze przykładowo Vagaska dobrze strzelać kinetykiem

I chyba Offtop wyszedł z tego topiku
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 11, 2011, 15:07:24 »
A od siebie dodam ze nie res jest najważniejszy a siła z jaka piepszniesz przeciwnika
Jeśli jest dość duża to znaczenia nabiera użycie ammo "celnego"
Jak titanium sabot, czy daleko dystansowego jak nuclear.
W tarcze przykładowo Vagaska dobrze strzelać kinetykiem

I chyba Offtop wyszedł z tego topiku

Eeeee.... czy możesz przeczytać co napisałeś i upewnić się, że dokładnie to miałeś na myśli?

Hint: pojedynek Vagabonda strzelającego Phased Plasma z armor Zealotem strzelającym z laserów ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 11, 2011, 15:53:18 »
Eeeee.... czy możesz przeczytać co napisałeś i upewnić się, że dokładnie to miałeś na myśli?

Hint: pojedynek Vagabonda strzelającego Phased Plasma z armor Zealotem strzelającym z laserów ;)

Wydaje mi się, że Colowi chodziło o to, że broń o lepszym trackingu i zasięgu może zadawać więcej obrażeń, niż broń teoretycznie silniejsza,  ale z gorszym trackingiem i zasięgiem.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 11, 2011, 16:05:28 »
A to zgoda :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 11, 2011, 18:37:10 »
dzis troche racilismy po low i szperalismy po anomalkach w celach zarobkowych. Efekt - po moze 2kk na glowe, to juz lepiej klepac misje :p chyba prawdziwa kasa tylko w null :)

pod koniec wojazy wskoczyl Jaguar i ewidentnie szukal rozroby. Kolega r4kez juz alignowal w Hurku gdy ja w Thrasherze warpowalem na belta. Niestety zwial a co sie pozniej okazalo drugi z gangu stal przyklejony do gate'a w systemie obok ;p tak wiec dzis nic nie postrzelalismy, ale az mnie nosilo tak chcialem sprobowac sie potluc z tym Jaguarem.

Pyt.

1. Jakie mam z nim szanse w Thrasherze na mwd bez weba, ale z nosem i 7x200mm named AC i frakcyjne ammo. Dps mam w granicach 150 i volley ok. 500.
2. Zastanawialem sie nad 7x250mm howitzer z mwd, disruptorem zamiast scrambla i trzymaniem sie na ok. 10 km i probowaniu zdmuchnac freje volleyami, bo volley mam ok 700 ale dps ok 90. Ale musze ten fit potestowac na zaprzyjaznionych frytach :p Co lepsze?


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 11, 2011, 19:46:02 »
Sporo zalezy od tego jaki koleś miał fit, jak bufor na dwóch mse to raczej by Cie przetrzymał

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 11, 2011, 21:06:12 »
na kb widzialem ze latal na jednym mse, gosc mial chara ok 3-4 miesiecznego


lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 12, 2011, 21:46:21 »
ok, mialem kolejna akcje tym razem z Incursionem.Podczas gdy go skanowalem na celestialu na allignie niespodziewanie na mnie wskoczyl na 50 km. Szybki approach. Jako ze z Thrashera zdjalem mwd by zalozyc punkt, weba i MSE trochecto trwalo. Zdecydowalem sie na 7x200mm AC i zdalo to egzamin jako ze Thrasher ma 10% do trackingu. Dosc szybko pufnal. Fita mial na armorze a ja mialem frakcyjne ammo na explo :) Troche sie jednak spocilem bo gdy wypuscil drone i chcialem ja namierzyc stracilem ship z targeta i nie zauwazylem. Nie mial zafitowanego zadnego modulu do jammingu.
Dlaczego tak sie stalo?

ps. musze sprobowac fita na artach i dlugim punkcie :)


Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 12, 2011, 22:00:54 »
ok, mialem kolejna akcje tym razem z Incursionem.Podczas gdy go skanowalem na celestialu na allignie niespodziewanie na mnie wskoczyl na 50 km. Szybki approach. Jako ze z Thrashera zdjalem mwd by zalozyc punkt, weba i MSE trochecto trwalo. Zdecydowalem sie na 7x200mm AC i zdalo to egzamin jako ze Thrasher ma 10% do trackingu. Dosc szybko pufnal. Fita mial na armorze a ja mialem frakcyjne ammo na explo :) Troche sie jednak spocilem bo gdy wypuscil drone i chcialem ja namierzyc stracilem ship z targeta i nie zauwazylem. Nie mial zafitowanego zadnego modulu do jammingu.
Dlaczego tak sie stalo?

ps. musze sprobowac fita na artach i dlugim punkcie :)

moze wyszedl poza zasieg namierzania Twojego statku...
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 12, 2011, 22:04:33 »
Troche sie jednak spocilem bo gdy wypuscil drone i chcialem ja namierzyc stracilem ship z targeta i nie zauwazylem. Nie mial zafitowanego zadnego modulu do jammingu.
Dlaczego tak sie stalo?

Przychodzą mi do głowy trzy możliwości:
1. Wylesiałeś poza zasięg lockowania i straciłeś locka, ze tak to ujmę w naturalny sposób
2. W ferworze waliki "odkliknąłeś" sobie sam ikonkę lock i straciłeś target
3. Jednak miał coś z e-war jammer albo sensor dampener.

Goomich

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 12, 2011, 22:18:16 »
Może drona był EC-.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 12, 2011, 23:03:32 »
Jako ze z Thrashera zdjalem mwd by zalozyc punkt, weba i MSE trochecto trwalo. Z

Nie ma opcji latania na PvP bez MWD (czy AB w przypadku frytek).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 13, 2011, 01:32:31 »
moze wyszedl poza zasieg namierzania Twojego statku...

Thrasher ma 29km locka.

----

Sprawdzilem te drone-Hornet EC. Kurde nie wiedzialem ze sa takie drony. Swietna sprawa.

Co do braku MWD cz AB. Wahalem sie czy zdjac weba czy MWD ale stwierdzilem ze skoro go zwebuje to latwiej trafie na moim optimalu 1000km. Nastepnym razem zaloze MWD :)

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 15, 2011, 21:46:09 »
ciezko cos upolowac w tym low :p zawsze mnie korci by np. sprobowac Vexora puknac :) ale rozsadek bierze gore :)
mam pytanie: jak dyktowac warunki walki? Zmieniac dystans? Pulsowac MWD? Chodzi o fregate.

PS. 2dni do t2 AC :)

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 15, 2011, 21:58:06 »
ciezko cos upolowac w tym low :p zawsze mnie korci by np. sprobowac Vexora puknac :) ale rozsadek bierze gore :)
mam pytanie: jak dyktowac warunki walki? Zmieniac dystans? Pulsowac MWD? Chodzi o fregate.

PS. 2dni do t2 AC :)

Możliwości jest tyle ze najlepszym pomocnikiem jest doświadczenie.
Lataj i próbuj.
Warunki są zmienne i podlegają sporej ilości czynników...
Lataj i próbuj.
Następnym razem ugryz vexora, da Ci to jakieś doświadczenie.
Wysypie na Ciebie drony, kasuj je...
Lataj i próbuj.

Low sec low secowi nie równy, podobnie null...
W rożnych miejscach różni osadnicy i wedrowcy...
Wedruj by zobaczyć różnice.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2011, 00:46:06 wysłana przez Colonel »
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 15, 2011, 22:19:12 »
racja, to tylko gra a ja zawsze sie cykam ze strace shipa :D tyle ze potem trza misje robic a mam chyba awersje do PVE lol :p jak patrze na korpowym jak 2 miesieczne chary z frakcyjnymi pompkami wartymi 70kk na misje lataja we frakcyjnych BSach a u mnie 20kk na wallecie hyhy :D

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 15, 2011, 22:35:31 »
Latasz po low. Patrol po paskach w home systemie i masz na frega z fitem, czasu spalisz mac tyle co na jednej misji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 15, 2011, 22:44:03 »
u mnie 20kk na wallecie hyhy :D

Dobry PvP-er to bogaty PvP-er.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 19, 2011, 12:29:07 »
ostatnio troche zmienilem priorytety skilowania :)zaprzestalem skilowania dzialek small t2 - zostal tylko jeden dzien - wyskilowalem za to bc na l3 do misji, zaczalem skilowac support skille z gunnery na l4, potem chyba podrzuce medium projectile na l4 i bc na 4, i chyba zaczne inwestowac w drony (bez dron na misjach to kicha :P).  A na czyms trzeba zarabiac na to pvp.

PvP ostatnio latam mniej, choc wczoraj przelatujac probem przez low na kierunkowym znalazlem barke na pasku :) glupi bylem bo moglem go combat probami na jeden skan wziasc i warpnac na 0, ale nie chcialem by zobaczyl proby. Zmienilem statek na Riftera, warpnalem na pasek na 0, barka byla na 23km. Dolecialem do 15km i zwial - mialem krotki punkt :/ szkoda bo z 15 baniek bym od niego wyciagnal :P chyba ze by mnie pojechal hehe :)

Stracilem tez Hurricane w low robiac Radar site, moj blad - zle ustawilem skaner kierunkowy i nie widzialem prob. Na dodatek chmara ratow sie zrespila, i zanim zobaczylem BC i BS w gridzie juz bylo za pozno :) Co ciekawe, po tej akcji lecac po nowego shipa zobaczylem blink w Wallecie - 55mln ISK donacji od goscia, ktory mnie zestrzelil. Okazalo sie, ze polak latajacy kiedys w Blackwater Company :) przeprosil, ze mnie stuknal :) Zlozylem nowy ship i jeszcze ok. 20mln ISK zostalo :) Sa porzadni ludzie na tym swiecie :P

Pytanie:
1. Oplaca sie robic anomalki w high sec (systemy 0.5)?

Pozdrawiam :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 19, 2011, 12:35:15 »
Anomalki raczej nie, ale te saity na które proby sie wywala trafiają sie dochodowe

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

R4kez

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 11, 2011, 23:00:06 »
Sakul temat ci zdycha ;] a bylo tyle do opisywania .

lkasprzak

  • Gość
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 11, 2011, 23:30:58 »
witam :)

Jako ze odznaka z UA przyznana, killow na KB coraz wiecej a wtop coraz mniej a chcialoby sie polatac czyms wiekszym niz freja czy decha, kolega rzucil pomysl by polatac Stabberami. Pytanie zadalem juz na forum UA, ale wkleje tez i tutaj:


dzis kolega rzucil pomysl polatac stabberami w malym gangu z tacklerem. Ogolnie ciezko spotkac Stabbera nie tylko w pvp ale i w pve. Po ostatniej wtopie Ruptura zrazilem sie jego brakiem szybkosci, zwrotnosci (latalem na plate). Stabber ma bonusa do speeda i na nanoficie smigalby dosyc ladnie. Poza tym to ladny trening przed vagasem :)
Czy wsiadanie w stabbera ma jakikolwiek sens?


Sakul temat ci zdycha ;] a bylo tyle do opisywania .

ano bylo, na kb sporo killi, lossow coraz mniej :)
dzis udalo nam sie ubic 2 letniego chara w Imperial Navy Slicer ktory sie z nami bawil i nie chcial zejsc ponizej 25km :) ale w koncu po meczarniach go zlapalismy, zawebowalismy i nylo po sprawie :) 2 razy nam sie pilgrim.wpakowal w parade, ale zwialismy. Wczesniej ubilismy Ruptura ktory racil na ficie pvp, a potem mial pretensje ze go 3 pojechalo lol. Zapomnialem dodac, ze pilot Navy Slicera dal sie zlapac w jaju i po uprzejmym wystosowaniu propozycji wykupienia, przelal na nasze konta odpowiednia ilosc iskow :) chociaz potem zalowalismy, ze nie krzyknelismy ze 2x wiecej ;p ale juz nie chcialem wyjsc na lamke i zmieniac nagle okupu :) latanie w malych gangach to jest to :p szkoda tylko, ze wsrod kadetow UA jest moze z 5 osob, ktore z checia lataja na pvp :/ naprawde IMO zadne zajecie nie moze sie rownac dreszczykowi emocji podczas warpa na belta, gdzie niczego niespodziewajacy sie kerbir tlucze raty w najlepsze :)

Pytanie odnosnie pilgrima:
Czy dalibysmy mu rade we 2 Thrashery, Navy Slicerem i np. cepem? Char ok 3 letni, SS-8 :) wiec z niejednego pieca chleb jadl :p

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 12, 2011, 10:03:01 »
Czy wsiadanie w stabbera ma jakikolwiek sens?

Stabber z Vagabondem ma właściwie tylko jedna cechę wspólną - tzw. "GTFO availability", czyli zdolność do zwiania jak się robi grubo. Natomiast Stabber ma bardzo kiepski zasięg i DPS. Ciężko zatłuc tym nawet innego cruisera, a co dopiero większy cel. W efekcie Stabber to raczej "lepszy destroyer" niż pełnoprawny cruiser.

Spróbuj shieldowego Ruptur'a (med: MWD, długi punkt, LSE, z dwa rigi do resów dla zatkania dziur i jeden CDFE, low: DC, 3xGyro, TE). Lata dość sprawnie i bije bardzo mocno jak na cruisera T1.



Pytanie odnosnie pilgrima:
Czy dalibysmy mu rade we 2 Thrashery, Navy Slicerem i np. cepem? Char ok 3 letni, SS-8 :) wiec z niejednego pieca chleb jadl :p

Cały DPS Pilgrima to drony (ma więcej niż jeden set) - klucz do sukcesu to zamordowanie mu dron.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 12, 2011, 10:13:33 »
Wybicie dron pilgrima to raczej zabezpieczenie przed spadnieciem, które nie gwarantuje sukcesu. Jesli koles w ficie uwzglednił zabawki typu td i neuty to wciąż ma sporą szanse sie wyrwać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowy gracz - Matar
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 12, 2011, 10:24:25 »
Wybicie dron pilgrima to raczej zabezpieczenie przed spadnieciem, które nie gwarantuje sukcesu. Jesli koles w ficie uwzglednił zabawki typu td i neuty to wciąż ma sporą szanse sie wyrwać

4:1 gwaratuje sukces. TD nic nie pomoże w takiej akcji (małe ścierwa zawsze mogą podbić na zero), a zneutować jednocześnie 3-4 statki jest praktycznie niemożliwe.

Parę dni temu wskoczyłem Cynabalem na Cynabala i Jaguara - momentalnie web+scramble od Jaga, Cynabal wychodzi mi z zasięgu, więc chciałem zneutować Jaguara po to, żeby chociaż na cykl odpalić MWD... nie dałem rady, choć próbowałem kilka razy. Widok wskakującego przez gejta mojego logistyka w momencie, gdy kończy mi się shield - bezcenny :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...