Autor Wątek: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu  (Przeczytany 62619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Goomich

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 05, 2011, 12:49:34 »
W kosmosie nie ma powietrza i wirów powietrza, które zakłóciłyby kierunek lotu paprocha?

Kamera była na zewnątrz?

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 05, 2011, 13:29:46 »
kazdy wie ze amerykanie nigdy nie polecieli w kosmos, i to wszystko im kubrick krecil w holiwood

Stare informacje masz, praktycznie większość "dowodów" że lądowanie na Księżycu nie miało miejsca zostało obalone. Ciekawsze jest raczej to, dlaczego zdjęcia z Księżyca mają powycinane prostokąty w tle. Ściągnij sobie zdjęcie z serwera NASA i rozświetl całe zdjęcie (kontrast+jasność).

Tooten

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 781
    • Zobacz profil
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 05, 2011, 13:51:57 »
  Pięknie byłoby, gdyby była to prawda, ale to trochę "overthinkowane". Zakładając, że konspiracja jest, i jest 100% skuteczna, stwierdzenie, że gość ma rację pod każdym względem, jest szaleństwem.

  Musimy inwigilować NASA. Ochotnicy?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 05, 2011, 15:20:25 »
Ciekawsze jest raczej to, dlaczego zdjęcia z Księżyca mają powycinane prostokąty w tle. Ściągnij sobie zdjęcie z serwera NASA i rozświetl całe zdjęcie (kontrast+jasność).

Bo te zdjęcia są składane z wielu mniejszych, robionych pod różnymi kontami, innym przybliżeniem itd., a tam gdzie nie było fotografowane masz czarne tło :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

magni

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 05, 2011, 15:28:33 »
Jako że jestem ciekaw wszystkiego i zdania 2 stron, bardzo chętnie posłucham Twojej wersji i Twojego obalenia dowodów. O ile wiem w świecie naukowym "to są brednie" nie wystarcza do obalenia jakiejś tezy. Więc, jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie to posłucham z takim samym zaciekawieniem jak oglądałem film.

kazda osoba wiedzaca cos o fizyce od razu zauwazy ze koles nie wie o czym mowi i zna sie na tym o czym opowiada jak przyslowiowa kura na gwiazdach...
pierwszy z brzegu przyklad: kiedy zaczyna wyjasniac swoja "teorie" lotow z predkoscia wieksza od predkosci swiatla stwierdza tonem absolutnej pewnosci  ze swiatlo porusza sie zawsze z ta sama pradkoscia... - jest to bzdura o ktorej powinien wiedziec przecietny uczen podstawowki...
to jego wiekopomne "odkrycie" to nic innego jak zwiekszanie predkosci radialnej kosztem zmniejszania orbity, nie ma w tym nic niesamowitego (wykorzytuje ten efekt kazdy lyzwiarz figurowy jak kreci piruety sciagajac ramina do tulowia w celu przyspieszenie obrotow), to OMG WTF odkrycie jest przedstawiane uczniom podstawowki na lekcjach fizyki i bynajmniej nie umozliwia poruszania sie z predkoscia przekraczajaca predkosc swiatla...

 

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 05, 2011, 16:39:18 »
kazda osoba wiedzaca cos o fizyce od razu zauwazy ze koles nie wie o czym mowi i zna sie na tym o czym opowiada jak przyslowiowa kura na gwiazdach...
pierwszy z brzegu przyklad: kiedy zaczyna wyjasniac swoja "teorie" lotow z predkoscia wieksza od predkosci swiatla stwierdza tonem absolutnej pewnosci  ze swiatlo porusza sie zawsze z ta sama pradkoscia... - jest to bzdura o ktorej powinien wiedziec przecietny uczen podstawowki...

W podstawówce nie ma fizyki :P. Poza tym do poziomu szkoły średniej fizyka jest na poziomie fizyki klasycznej, więc sorki ale przesadzasz, bo każdy uczy się, że prędkość światła to wartość stała: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87_%C5%9Bwiat%C5%82

Poza tym, przeciętny uczeń podstawówki a nawet gimnazjum ma w tej chwili problemy z chociażby matematyką bo nie znają chociażby tabliczki mnożenia lol (bo w końcu mają kalkulator "co nie?").

Jeżeli według Ciebie prędkość światła nie jest stała w próżni to co wpływa na jej zmianę? Jesteś pewien że w filmiku nie było powiedziane coś w stylu "w przypadku który tutaj mamy prędkość światła jest stała" ?

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 05, 2011, 16:41:35 »
W podstawówce nie ma fizyki

To wiele wyjaśnia. W mojej była:)

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 05, 2011, 16:47:10 »
W podstawówce nie ma fizyki

To wiele wyjaśnia. W mojej była:)

Co to wyjaśnia?

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 05, 2011, 17:01:09 »
Wyjaśnia kwestię nad którą chwilkę się wczoraj zastanawiałem: czy dokładnie podsumowując mnie, moje wykształcenie i moje życiowe perspektywy na podstawie jednego zdania, miałeś do tego jakąkolwiek podstawę:) Moje robocze założenie było takie, że jeśli żyjesz sobie na tym świecie sporo dłużej niż ja, wiele przeżyłeś i widziałeś, to możesz mieć całkiem niezłe podstawy do takiego sądu. Oczywiście nie byłem w stanie stwierdzić, czy założenie jest poprawne, ponieważ nie posiadałem żadnych przesłanek do wnioskowania o Twoim wieku.
Teraz jednak, kiedy stwierdziłeś że w szkole podstawowej nie ma fizyki, dostarczyłeś mi pewnych danych. Na ich podstawie mogę już coś założyć, podpierając się informacjami o zmianach w systemie edukacji w Polsce i ich umiejscowieniu w czasie. Ponieważ w mojej - ośmioletniej - podstawówce fizyka była, zakładam, że Ty uczęszczałeś do szkoły podstawowej albo dużo wcześniej, albo nieco później, tym samym jesteś albo młodszy, albo dużo starszy. Druga opcja wydaje się mało prawdopodobna, ze względu na statystyczny wiek użytkownika Internetu w Polsce, który raczej czterdziestki nie przekracza.
Naturalnie istnieje możliwość, ze wspominając o podstawówce bez fizyki, nie odnosiłeś się do doświadczeń własnych, a np. nauki swoich dzieci. Przyjęcie tego założenia sprawiłoby jednak, że znalazłbym się znów w punkcie wyjścia, czyli bez żadnych danych pomocnych w wyjaśnieniu nurtującej mnie kwestii.

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 05, 2011, 17:35:49 »
Wyjaśnia kwestię nad którą chwilkę się wczoraj zastanawiałem: czy dokładnie podsumowując mnie, moje wykształcenie i moje życiowe perspektywy na podstawie jednego zdania, miałeś do tego jakąkolwiek podstawę:) Moje robocze założenie było takie, że jeśli żyjesz sobie na tym świecie sporo dłużej niż ja, wiele przeżyłeś i widziałeś, to możesz mieć całkiem niezłe podstawy do takiego sądu. Oczywiście nie byłem w stanie stwierdzić, czy założenie jest poprawne, ponieważ nie posiadałem żadnych przesłanek do wnioskowania o Twoim wieku.
Teraz jednak, kiedy stwierdziłeś że w szkole podstawowej nie ma fizyki, dostarczyłeś mi pewnych danych. Na ich podstawie mogę już coś założyć, podpierając się informacjami o zmianach w systemie edukacji w Polsce i ich umiejscowieniu w czasie. Ponieważ w mojej - ośmioletniej - podstawówce fizyka była, zakładam, że Ty uczęszczałeś do szkoły podstawowej albo dużo wcześniej, albo nieco później, tym samym jesteś albo młodszy, albo dużo starszy. Druga opcja wydaje się mało prawdopodobna, ze względu na statystyczny wiek użytkownika Internetu w Polsce, który raczej czterdziestki nie przekracza.
Naturalnie istnieje możliwość, ze wspominając o podstawówce bez fizyki, nie odnosiłeś się do doświadczeń własnych, a np. nauki swoich dzieci. Przyjęcie tego założenia sprawiłoby jednak, że znalazłbym się znów w punkcie wyjścia, czyli bez żadnych danych pomocnych w wyjaśnieniu nurtującej mnie kwestii.

Stwierdziłem po prostu fakt, że fizyki nie ma w podstawówce. Chodziło mi o to, że Devious zarzuca gościowi coś, a sam popełnia błąd. Nie czepiam się tutaj, zwracam uwagę, że się myli bo nie posiada informacji na bieżąco. Oczywiście jak nie masz dzieciaka to możesz nie wiedzieć, bo jednak zmiana systemu edukacyjnego była nie tak dawno. I w tym miejscu chciałbym wrócić do tematu ufo. Na tej samej zasadzie opierają swoje zdanie przeciwnicy ufo. Nie pochłaniają żadnej wiedzy i negują wszystko bo tak, bo nie wierzą w ufo. A przecież to nie jest (sic!) wiara katolicka że trzeba w coś wierzyć, liczą się dowody, które staram się od czasu do czasu zbierać jak odkurzę półkę z tematem UFO. Co lepsze, ludzi nie interesuje nawet nowy temat który zapodaję, bo mają to w dupie (bo trzeba myśleć), wtedy zazwyczaj pada odpowiedź "ja się nie znam".

A co do tematu wieku, to źle myślałeś, w tym roku skończę 30 lat i też kończyłem 8-letnią podstawówkę i też miałem fizykę w podstawówce.

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 05, 2011, 18:07:01 »
Podejście "ja się nie znam" jest mimo wszystko o wiele lepsze od innego, bardzo popularnego: "ja się nie znam, wiec tym chętniej wypowiem się w temacie jako autorytet":) Jeśli jednak chcesz powiedzieć, że lepiej byłoby gdyby ludzie w ogólności więcej "pochłaniali wiedzy", to mogę się z tym zgodzić bez zastrzeżeń. Osobiście jednak preferuję wchłonąć trochę czarnego pana z tego linka: http://www.youtube.com/watch?v=CAD25s53wmE&feature=related niż profesjonalnego ufologa z linka poprzedniego.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 05, 2011, 18:56:08 »
Panowie, kurwa, to ja tu ucieszony, widzę, że na mój post jest masa odpowiedzi a wy mi tu flejmujecie o jakimś kurwa filmiku którego nawet nie widziałem.
Czy wyście z chuja spadli? Jest dział od pierdolenia głupot i od dyskusji na tematy w jakimkolwiek stopniu powiązane z wysileniem intelektu.
See the point?

Bez względu na to czy film jest fajny czy nie, po co ten gnój ?

Mac Dercad

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 05, 2011, 19:01:01 »
Masz na myśli ten link http://gielda.onet.pl/odkryto-ogromne-zloza-cennych-mineralow,18726,4780308,1,news-detal który nie ma nic wspólnego z oryginalnym tematem wątku? ;) Tak to już jest, że na forach dyskusyjnych czasem troszkę zbacza się z tematu;) Zresztą wydaje mi się, że flejm właśnie nam wygasał.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 05, 2011, 19:32:37 »
W podstawówce nie ma fizyki

To wiele wyjaśnia. W mojej była:)

W mojej tez, nawet uczyli ze predkosc swiatla zalezy od osrodka w jakim to swiatlo sie rozchodzi.

magni

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:09:01 »
W podstawówce nie ma fizyki :P. Poza tym do poziomu szkoły średniej fizyka jest na poziomie fizyki klasycznej, więc sorki ale przesadzasz, bo każdy uczy się, że prędkość światła to wartość stała: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87_%C5%9Bwiat%C5%82

Poza tym, przeciętny uczeń podstawówki a nawet gimnazjum ma w tej chwili problemy z chociażby matematyką bo nie znają chociażby tabliczki mnożenia lol (bo w końcu mają kalkulator "co nie?").

Jeżeli według Ciebie prędkość światła nie jest stała w próżni to co wpływa na jej zmianę? Jesteś pewien że w filmiku nie było powiedziane coś w stylu "w przypadku który tutaj mamy prędkość światła jest stała" ?

jak ja bylem w podstawowce to byla fizyka i uczyli ze predkosc swiatla wcale nie jest stala tylko zalezy od osrodka w jakim sie przemieszcza (w prozni jest inna, w powietrzu inna i w wodzie tez inna) stad mamy efekt zakrzywienia promieni swietlnych np w soczewkach -> wlasnie z powodu roznicy predkosci swiatla w szkle w stosunku do powietrza
ba, malo tego, swiatlo mozna calkowicie zatrzymac :) naukowcy dokonali tego w laboratorium...

twoja wypowiedz swiadczy o tym ze wcale nie obejrzales dokladnie filmu o ktorym dyskutujesz, koles w nim nic nie wspomina ze chodzi o predkosc swiatla w prozni -  mowi ze swiatlo porusza sie zawsze z ta sama predkoscia
sensacje podane w tym filmie moga podniecac wlasnie tylko tych co to nie mieli fizyki w szkole i maja problemy z tabliczka mnozenia, niestety coraz wiecej takich...


CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:47:29 »
twoja wypowiedz swiadczy o tym ze wcale nie obejrzales dokladnie filmu o ktorym dyskutujesz, koles w nim nic nie wspomina ze chodzi o predkosc swiatla w prozni -  mowi ze swiatlo porusza sie zawsze z ta sama predkoscia
sensacje podane w tym filmie moga podniecac wlasnie tylko tych co to nie mieli fizyki w szkole i maja problemy z tabliczka mnozenia, niestety coraz wiecej takich...
Film oglądałem dawno, teraz po prostu z racji dyskusji wróciłem do niego. Tak czy inaczej nie pamiętam, żeby gościu popełnił taki błąd. Po prostu nie chce mi się wierzyć, że gościu, który zabiera się za taki temat może popełnić taki podstawowy błąd.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 05, 2011, 22:08:20 »
malo tego, swiatlo mozna calkowicie zatrzymac :) naukowcy dokonali tego w laboratorium...

Masz może gdzieś link do źródła? Czytałem, że w jakimś gazie schlodzonym do temperatury bliskiej zera absolutnego udało się spowolnić światło do prędkości około 60km/h, ale o tym nie wiedziałem.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

amra

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 06, 2011, 01:32:08 »
W podstawówce nie ma fizyki :P.
Ty sobie jaja robisz czy na serio ?

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #228 dnia: Lipiec 06, 2011, 06:55:56 »
spoleczenstwo nam otumaniaja jeszcze bardziej niz za cara, przed 89...
podstawowka 6 klas, brak fizyki...dopiero od gimnazjum.
Nie pamietam juz od ktorej klasy byla fizyka kiedy ja chodzilem do podstawowki..
jesli od 7 to by sie pokrywalo z tym co teraz

btw
czy mozna serio brac filmik, ktorego narratorem jest aktor komediowy ?
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #229 dnia: Lipiec 06, 2011, 07:15:57 »
A ja tutaj popre Widgeta. Fajnie ze wszyscy sobie robicie jaja i przezywacie omph ze nie ma fizyki w podstawowce, ojej straszne. To na pewno jest argument ktory mozna zastosowac przeciwko lub za filmikowi kolesia od ufo!
Nastepny sie wyrwal zupelnie nie w temacie Colonel, ktory zdyskredytowal film bo ten i ten jest narratorem. Wszak w Twojej edukacji podstawowka miala 8 lat, a od 6 klasy byla fizyka, wiec nie moze Ci jej przedstawiac aktor komediowy!

Najlepsze jest jednak rozprawianie czy koles jest ekspertem, bo powiedzial ze swiatlo ma stala predkosc. No ten argument jest bardzo latwo obalic, tylko przypomnijcie mi czy po drodze do najblizszej gwiazdy lecimy przez jakis ocean?

Sam podchodze sceptycznie do kazdej takiej rewelacji, ale fakt ze zaciekawilo mnie kilka spraw, ktore ufoguy odnalazl i poruszyl. Jest tylko kwestia prawdziwosci przedstawionej np wymiany maili miedzy gosciem z nasa i nim, oraz autentycznosci nagran nad ktorymi rozprawia. Tego nie moge kategorycznie ocenic.
Oczekuje od postujacych tutaj aby sie odnosili konkretnie do tematu a nie do swojego wieku, pensji 1400 czy czegokolwiek co tam wymyslicie idiotycznego ;p

BTW najbardziej merytoryczny post jaki tu sie pojawil podwazajacy nagrania ufoguya byl post Mony - paproch przed kamera. Reszta to na razie belkot :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 07:27:21 wysłana przez Kira Korpii »

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #230 dnia: Lipiec 06, 2011, 07:22:50 »
Ja fizykę miałem od 4 albo 5 klasy podstawówki, a było to jeszcze nie tak dawno temu bo byłem drugim rocznikiem który trafił do gimnazjum. Co do otumaniania społeczeństwa masz Col dużo racji, z tego co słyszałem obecne roczniki nie mają w liceum na matematyce pochodnych, nie jestem pewien czy nie usunięto też funkcji trygonometrycznych... (które zresztą mój ojciec miał wprowadzane w podstawówce...). No ale to i tak nie przeszkodziło 25% tegorocznych maturzystów oblać matury. To samo obserwuję na studiach, nowe roczniki to jakaś porażka. Nie wiadomo, czy cieszyć się z powodu braku konkurencji na rynku pracy, czy płakać nad przyszłością tego kraju.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 06, 2011, 09:22:10 »
Zgodnie z życzeniem Kiry zapostuje merytorycznie, no może nie do końca.

Jako że miałem fizykę w podstawówce, a przede wszystkim logikę na studiach, to spoglądam na świat niejako przez brzytwę Ockhama. Cokolwiek ten facet pokazuje na tych zdjęciach, nawet jeżeli skręca, zawraca i robi cuda wianki płonąc w atmosferze, przekonany jestem że istnieje na to setki prostszych wyjaśnień, niż obecność na tych zdjęciach statków kosmicznych, których to pasażerowie są w konspiracji z amerykańskim rządem. Jakkolwiek nie jestem mistrzem optyki, ba był to mój najbardziej nielubiany dział fizyki, to wiem tyle, że złudzenia optyczne potrafią płatać nielada figle. Przecież nikt z nas nie powie że fatamorgana na pustyni, to hologram który pokazują nam obcy ze swojego statku kosmicznego, żeby się z nami pobawić. Być może tu jest podobnie. Obraz zawracającego statku kosmicznego, to tak naprawdę meteor, którego światło odbija się od atmosfery, po czym nagle wyłania się zza horyzontu i "zawraca" tak naprawdę lecąc cały czas po linii prostej.

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 06, 2011, 10:15:46 »
Obraz zawracającego statku kosmicznego, to tak naprawdę meteor, którego światło odbija się od atmosfery, po czym nagle wyłania się zza horyzontu i "zawraca" tak naprawdę lecąc cały czas po linii prostej.

Po pierwsze, meteor nie świeci, tylko odbija światło słoneczne. Na filmach widać, że ten "meteor" jest poza atmosferą więc się nie pali (palący się zostawia warkocz). Jeżeli w momencie "wychodzenia zza horyzontu" widać odbicie to znaczy, że źródło światła czyli słońce masz za plecami, skąd więc światło "za horyzontem" ?

Po drugie, intensywność światła bezpośredniego i odbitego jest znacząco różna, dlatego, że od takiej atmosfery część przejdzie a część się odbije, więc widzielibyśmy różnicę.

Po trzecie, meteor o wielkości takiej, że byśmy widzieli go widzieli musiałby mieć z kilkanaście-kilkadziesiąt metrów średnicy, nawet jeżeli większość i tak się wypali i zostanie 20-30cm to ja zaczynam się bać jak będę wychodził na ulicę. Mogę się oczywiście mylić, trzeba by spytać eksperta jakiej wielkości musi być skała żeby cokolwiek doleciało do ziemi (zakładając że składa się z najczęściej spotykanych pierwiastków a nie jakiegoś lodu).

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 06, 2011, 13:42:13 »
Widget powiem Ci tak, w początkowym okresie lotów kosmicznych astronauci donosili o dziwnych błyszczących obiektach przelatujących tuż obok rakiety, pojawiających się po pewnym czasie od wyjścia z atmosfery. Okazało się że była to zawartość toalety którą rakieta wyrzucała w przestrzeń :) Co do samego filmu to nie przebrnąłem przez pierwszą część szkoda mi czasu na takie pierdoły. Z tego co udało się zobaczyć to widziałem tam nagrania burz, kilka palących się w atmosferze rzeczy i sztucznego satelitę przelatującego na tle stacji kosmicznej, ach no i perfidny fake z 5:25.. :)
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #234 dnia: Lipiec 06, 2011, 15:32:58 »
Po pierwsze, meteor nie świeci, tylko odbija światło słoneczne. Na filmach widać, że ten "meteor" jest poza atmosferą więc się nie pali (palący się zostawia warkocz). Jeżeli w momencie "wychodzenia zza horyzontu" widać odbicie to znaczy, że źródło światła czyli słońce masz za plecami, skąd więc światło "za horyzontem" ?

Po drugie, intensywność światła bezpośredniego i odbitego jest znacząco różna, dlatego, że od takiej atmosfery część przejdzie a część się odbije, więc widzielibyśmy różnicę.

Po trzecie, meteor o wielkości takiej, że byśmy widzieli go widzieli musiałby mieć z kilkanaście-kilkadziesiąt metrów średnicy, nawet jeżeli większość i tak się wypali i zostanie 20-30cm to ja zaczynam się bać jak będę wychodził na ulicę. Mogę się oczywiście mylić, trzeba by spytać eksperta jakiej wielkości musi być skała żeby cokolwiek doleciało do ziemi (zakładając że składa się z najczęściej spotykanych pierwiastków a nie jakiegoś lodu).


Gadamy o zjawiskach atmosferycznych (ja twierdze że naturalnych, ty że sztucznych). Nie potrafię i nie chce mi się wyjaśnić ci, co dokładnie widać na tych zdjęciach, pewnie jakiś specjalista by to zrobił. Ja po porostu uważam, że szukanie odpowiedzi w istotach pozaziemskich czegoś czego nie potrafimy dokładnie wyjaśnić jest nielogiczne. To to samo co dopatrywanie się na zdjęciach Marsa sprzed 100 lat kanałów oznaczających istnienie tam zaawansowanej cywilizacji.

magni

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #235 dnia: Lipiec 06, 2011, 16:52:10 »
Gaarvin slusznie przywolal tu brzytwę Ockhama. Mialem sam o tym juz wczoesniej napisac ale nie chcialem sie rozdrabniac i jak juz zaczalem o predkosci swiatla tak to ciagnalem. Ale teraz moze wlasnie o brzytwie Ockhama czyli ekonomi myslenia :)
Uwazam ze zastosowanie wlasnie tej ekonomii myslenia calkowicie przeczy istnieniu ufo (w sensie ze nie sa to statki kosmiczne obcych).

Zalozmy przez chwile ze istnieje zaawansowana cywilizacja ktora jest w posiadamiu technologii lotow z predkosciami nadswietlnymi i moga dzieki temu tu do nas przyleciec. Owi Obcy maja do wyboru dwie sciezki postepowania:
1. nawiazac z nami kontakt
2. unikac kontaktu

chyba widac ze te dwie opcje wyczerpuja przestrzen mozliwosci? :)

Rozwazmy teraz jak powinni sie zachowywac w kazdej z tych opcji:
1. aby nawiazac kontakt powinni sie z nami w jakis sposob skomunikowac, zaczac wysylac sygnaly, najprosciej byloby wyladowac swoim ufo przed bialym domem albo na placu czerwonym i probowac nawiazac dialog... nic takiego nie zaobserwowalismy wiec jedyny sluszny wniosek to taki ze obcy jednak nie chca kontaktu z nami

2. jesli wiec nie chca kontaktu,  to po pierwsze po cholere w ogole tu przylatuja?  odpowiedz ufologow jest na to taka: chca nas obserwowac... ok, pytanie czy jesli chcesz obserowowac swojego sasiada to w tym celu wsiadasz w swoja wypasiona bryke i smigasz mu na pelnym gazie pod oknami?
nie sadze... jesli faktycznie obcy chcieliby nas tylko obserwowac to mogliby to robic tak obysmy ich nie zobaczyli (w koncu maja z definicji technologie o wiele bardziej rozwinieta od naszej a juz nasi naukowcy opracowuja materialy mogace uczynic obiekty niewidocznymi... )

stosujac wiec brzytwę Ockhama jedyny wniosek jest taki ze ufo to nie zadni obcy a rozne naturalne fenomeny (rowniez oszustwa)

Calix

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #236 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:35:24 »
Obejrzałem zrobiło mi się smutno.
W części 4 koleś analizuje filmik. (7:26) i zaczyna się taniec na jednej nodze. Cytat:"...but also object is leaving earth gravity and that something impossible unless object has internal energy powerful enough to escape earth gravity... [ciach] ...and that simply cannot be natural object"
Dziwne że taki specjalista nie wie że istnieje coś co się nazywa prędkość ucieczki, i że obiekty w kosmosie porusza się z prędkościami większymi od prędkości ucieczki. Pewnie zapomniał. Jak spojrzeć na filmik i na to co narysował na tablicy to okazuje się że obiekt porusza się z jednostajną prędkością w jednym kierunku. Bzdura 1 która wyłapałem bez potrzeby szperania ale dalej jest lepiej
[8:37]Gdzie widać bardzo ładny przykład zderzenia meteorytu ze złomem na orbicie, łącznie z wytraceniem energii. Niestety nasz prezenter sugeruje że w tej sytuacji powinniśmy widzieć potężną eksplozję  >:D

Sorki dalej pisać mi się nie chce... Przypomina mi to seminarium literackie w Katowicach gdzie prelegent wyszedł z teorią że "Labirynt Fauna" jest manifestem feministycznym po czym spędził godzinę przekonując chichoczącą publikę że tak jest... :'(

Goomich

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #237 dnia: Lipiec 08, 2011, 15:15:06 »
http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html

Za dwie godziny Atlantis wystartuje po raz ostatni.

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #238 dnia: Lipiec 08, 2011, 17:32:30 »
I polecieli:)
* Lubie czasami poprzeklinac

Trzmielu

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 18, 2011, 01:01:18 »
http://www.astronautilus.pl/
Coś dla miłośników astronautyki - czasopismo popularnonaukowe online. Wciąga jak cholera :] Numery archiwalne dostępne pod adresem http://www.astronautilus.pl/arx/an**.pdf W miejsce gwiazdek wystarczy wstawic numer (od 01 do 14)

Gregorius

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #240 dnia: Lipiec 18, 2011, 12:34:01 »
Bardzo fajny ezin. Dzięki śliczne za linka.
Szkoda jedynie, że nie w każdym artykule podawane są źródła. A to jednak dość kluczowa sprawa ^_^. Za samą inicjatywę należy się uznanie  8)
Mogliby dodać jakieś 1-2 słówka o autorach artykułu (coś, jak w Świecie Nauki) zdecydowanie wzmacnia to wiarygodność takiego tekstu ;) [w tym numerze tylko o jednym były podane 2 zdanka :D]

Raz jeszcze dzięki za linka!   ;)

FITTIpalti

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 547
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: FITTIpalti
  • Korporacja: Beach Boys
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 19, 2011, 13:29:36 »
O czym ten topic ( nie chce mi się czytać 10 stron tekstu ) jeśli o naszym podboju kosmosu to wydaje się mi że nie mamy o czym gadać :] http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=94
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #242 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:08:13 »
O czym ten topic ( nie chce mi się czytać 10 stron tekstu ) jeśli o naszym podboju kosmosu to wydaje się mi że nie mamy o czym gadać :] http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=94

Najpierw UFO, teraz lądowanie na Księżycu (ciekawe czy są ludzie, którzy wierzą w obie te teorie spiskowe jednocześnie?)

A więc, przeczytałem sobie ten artykuł, obejrzałem fotografie. Nie żeby było z czym polemizować, bo sporo tam bzdur kompletnych nawet dla takiego laika jak ja. Kiedyś sporo na ten temat czytałem, oglądałem programów. Wszystkie osoby, które twierdziły, że Amerykanie nigdy nie wylądowali na Księżycu pomijali pewien fakt: (kompletnie się nim nie zajmowali, woleli oglądać zdjęcia) Skąd na Ziemi wzięło się prawie 400 kg skał księżycowych? Dodam, że naukowcy są w stanie stwierdzić czy skała przeszła przez obróbkę termiczna podczas wchodzenia w atmosferę, więc nie są to naturalne meteoryty księżycowe, których łączna masa, wszystkich znalezionych na Ziemi odłamków, wynosi 6kg. Dodam również, że skały te były i są udostępniane naukowcom, nie tylko z NASA, ale również z innych krajów i nikt, nigdy nie podważał ich autentyczności. Żeby rozwiać wszystkie wątpliwość, nie przywiozły ich również pojazdy bezzałogowe. Radzieckie Łuny przywoziły próbki po 100 kilka gram, a nie 400 kg (jest więc też materiał porównawczy z amerykańskimi próbkami)

Jak ktoś mi wyjaśni skąd te 400 kg księżycowych skał się wzięło, jak nie z lotów Apollo, to wtedy uwierzę, że ludzie nigdy nie chodzili po Księżycu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 14:18:43 wysłana przez Gaavrin »

Centurion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CenturionKac
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #243 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:32:09 »
Cytuj
Jak ktoś mi wyjaśni skąd te 400 kg księżycowych skał się wzięło, jak nie z lotów Apollo, to wtedy uwierzę, że ludzie nigdy nie chodzili po Księżycu.

Przecież odpowiedziałeś sobie w pierwszym zdaniu - UFO :P

Bardziej poważnie mówiąc, niezłe bzdury. Trzeba mieć naprawdę zerową wiedzę i na dodatek nierówno pod kopułą, że w większość tzw. teorii spiskowych wierzyć. Wierzenie w różnego rodzaju filmiki najbardziej rozwala, oko ludzkie idzie z łatwością oszukać a co dopiero obiektyw kamery.

Ludziom, którzy widzą na filmikach ufo czy inne niestworzone rzeczy polecam przejść się na jakieś otwarte wykłady z optyki :)

Calix

  • Gość
Odp: Druga ziemia - wielki krok w badaniach kosmosu
« Odpowiedź #244 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:59:48 »
O czym ten topic ( nie chce mi się czytać 10 stron tekstu ) jeśli o naszym podboju kosmosu to wydaje się mi że nie mamy o czym gadać :] http://analizyrynkowe.cal.pl/articles.php?article_id=94

Źle Ci się wydaje:

http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html

http://www.youtube.com/watch?v=mefEKqzq8cg

Więcej mi się nie chce pisać.

Edyta: Calix zapomniał o najlepszym filmie dokumentalnym na ten temat:
http://www.youtube.com/watch?v=R4SjUbQDP7g&feature=channel_video_title
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 15:20:22 wysłana przez Calix »