Autor Wątek: IT vs North  (Przeczytany 22361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voulture

  • Gość
IT vs North
« dnia: Marzec 28, 2010, 22:52:45 »
Discuss  :coolsmiley:

OutFreejn

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2010, 23:01:22 »
A IT zaatakowało north ?

JimmyBrownie

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2010, 23:36:26 »
Chuj z tego wyjdzie :] Nody padną 15 razy i ludziom się odechce po miesiącu  O0

Goomich

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2010, 23:53:01 »
A IT zaatakowało north ?

Nie, dopiero 1 kwietnia.

shaitis

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2010, 00:08:22 »

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2010, 01:22:20 »
Morsus Mihi has declared war on Cult of War. Within 24 hours fighting can legally occur between those involved.
Morsus Mihi has declared war on Gentlemans Club. Within 24 hours fighting can legally occur between those involved.
 :lol:

cascador

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2010, 01:25:27 »
No to tyle jesli chodzi o trzymanie WEF z dala od duzej polityki ;)

http://dl.eve-files.com/media/1003/it_ts_meeting.mp3

Pelloth

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2010, 03:22:43 »
wiadomo bylo ze to wycieknie nikt chyba nie myslal ze bedzie inaczej ;p moze z tego wyjsc niezla propagandowa bomba " zatrzymamy sie jak juz nie bedzie mozna poleciec dalej na polnoc" to moze z gory zniechecic wielu do podjecia prob oporu, moim zdaniem nawet lepiej sie stalo ze to poszlo w swiat, niz gdyby mialo zostac tajemnica ;]

Sheratos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sheratos
  • Korporacja: BUFU
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2010, 10:27:01 »
Takiej akcji sie nie da utrzymac w tajemnicy z ta iloscia szpiegow + iloscia wymaganej logistyki zeby odpalic taka akcje  :)

Atlasowi to dopiero kozacki ally wojne wypowiedzial  :D
Majesta Empire has declared war on Atlas Alliance. Within 24 hours fighting can legally occur between those involved.

Ezrael

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2010, 13:37:18 »
Ciekawe czy dadza rade w 6 miesiecy jak mowia :) ... to sporo czasu

Ghostden

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2010, 15:20:20 »
Atlasowi to dopiero kozacki ally wojne wypowiedzial  :D
Majesta Empire has declared war on Atlas Alliance. Within 24 hours fighting can legally occur between those involved.

To co, z tego wynika, że Atlas bedzie zdobywał Vale?

Siewca Titum

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2010, 15:51:08 »
Po Atlasie :D

cascador

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2010, 16:49:01 »
Ciekawe czy dadza rade w 6 miesiecy jak mowia :) ... to sporo czasu
No, jesli przyjmujac zalozenia pana w rozowym kapeluszu, czyli rozwalic NC (zakladam, ze sklada sie na to rozpykanie sova w kazdym systemie, kazdej stacji, kazdego posa w kazdym regionie na polnocy, to zycze cierpliwosci? ;p

Ptysiu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 733
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ptysiu
  • Korporacja: The Eye Of Chaos
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2010, 16:55:19 »
No, jesli przyjmujac zalozenia pana w rozowym kapeluszu, czyli rozwalic NC (zakladam, ze sklada sie na to rozpykanie sova w kazdym systemie, kazdej stacji, kazdego posa w kazdym regionie na polnocy, to zycze cierpliwosci? ;p

Co do zasady, w przytoczonym przez Ciebie nagraniu Molle twierdzi, że nie leca zajmować terenu, tylko doprowadzić do zlikwidowania NC. "Przyduszanie", zamiast "ukręcenia łba". Liczą na to, że NC samo się rozpadnie, gdy zobaczą, że mają teren, ale nie mogą go w żaden sposób efektywnie eksploatować.

Btw. Ile osób z NC faktycznie wbiło się na ta "tajną" naradę? :D
"Twoja stara jest tak gruba, że zamyka stałkę jednym jumpem." - Trol Anonim

Trial:

https://secure.eveonline.com/trial/?invc=80cbb5d1-2816-4276-8507-098de6f39fda&action=buddy

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2010, 17:05:36 »
Nie trzeba zajmowac calego sova i wszystkich stacji, zeby sie NC rozpadlo. Wystarcza strategicznie wazne systemy, highend moony, i po kilku wiekszych capitalowych wtopach, RAZOR MM i plankton pojda w rozsypke. Fajnie bedzie to wszystko ogladac z pozycji bezstronnego widza  :)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

cascador

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2010, 17:17:37 »
No tak tak, wiem, strategiczne systemy etc. Jednak napland NC i tak troche zajmuje tej powierzchni i troche tworow tutaj zyje. Mnie ciekawi co za "3 nc entities" prowadza rozmowy o backstabie NC. Coz, zobaczymy co czas pokaze :)

Ja postaram sie conieco pisac o calej sytuacji z naszej perspektywy ;)

shaitis

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2010, 17:27:16 »
Btw. Ile osób z NC faktycznie wbiło się na ta "tajną" naradę? :D

Nie wiem czy sluchales, ale na poczatku nagrania jest stwierdzenie ze jestesmy broadcastowani w NC radio, ta narada nie byla tajna, szczegoly dopracowywane sa na poziomie grup roboczych. Nikt nie wie calosci oprocz managmentu.
Struktura IT jest dosc skomplikowana i to ze ktos np przewozi X z Z do Y nie oznacza ze ten kto mu to zlecil wie jakiego chara, kiedy i jak uzyje. (przyklad).

Ta kampania to przedewszystkim logistyka rozciagnieta.... latwo jest wsiasc do BS-a czy dreada i strzelac, nawet w lagu.

Sammani

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2010, 18:26:54 »
Znow mieszkancy kilku osciennych regionow na polnocy naucza sie szybko przewozic stuff do venal/tenal/tribute. Prawdziwe walki beda o Tribute, cala reszta tylko opozni marsz ku terenom MM.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2010, 23:46:03 »
Samani juz to robia wczoraj ktos od nas podlecial okiem do mid pointa nc. Caly dzien pracowite mroweczki z nc ewakuowaly assety.

cascador

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 30, 2010, 01:03:16 »
Samani juz to robia wczoraj ktos od nas podlecial okiem do mid pointa nc. Caly dzien pracowite mroweczki z nc ewakuowaly assety.
Ja tam przywozilem statki na handel :D

Morbius

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2010, 09:15:47 »
A ja mam niejasne przeczucie że z tego MAX'a gówno wyjdzie, NC spakuje klamoty, da dwie trzy średnie bitki dla zachowania twarzy i się wyprowadzi. Ludziska z SC sie znudzą z czasem i polecą gdzie indziej, Molle będzie musiał kogoś tam zainstalować albo w ogóle zostawić to w cholerę, po czym NC wróci po swoje jak będzie mniejsze ryzyko.
To już było przerabiane i nie sądzę żeby to miało wyglądać inaczej teraz - tym bardziej że na papierze mają przesrane atm

Straszny

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2010, 09:32:08 »
A ja mam niejasne przeczucie że z tego MAX'a Zostałem ocenzurowany wyjdzie, NC spakuje klamoty, da dwie trzy średnie bitki dla zachowania twarzy i się wyprowadzi. Ludziska z SC sie znudzą z czasem i polecą gdzie indziej, Molle będzie musiał kogoś tam zainstalować albo w ogóle zostawić to w cholerę, po czym NC wróci po swoje jak będzie mniejsze ryzyko.
To już było przerabiane i nie sądzę żeby to miało wyglądać inaczej teraz - tym bardziej że na papierze mają przesrane atm

od trzech lat jakoś tak wychodziło że Molle probował i nigdy Tribute nie zdobył, więc zaczyna poświęcać mu pewnie nieproporcjonalnie dużo uwagi w stosunku do aktualnego znaczenia... a tak - nakopie ostatnim graczom jacy brali udział w disbandzie BOBa, zdobędzie Tribute, i SC odleci zadowolone.

Totalizator

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2010, 11:15:30 »
Proponuję zmianę nazwy wątku na "Dzielenie Skóry na Niedźwiedziu"

NC to nie jest proviblob. My i PL przegrupowaliśmy się i bierzemy w tym udział, wreszcie poziom flot/pvp obniżył się na południu dosyć znacząco od ostatniego MAXa, weźmy tu pod uwagę że całe SC NADAL nie zajęło 100% providence (po ilu, 3 miesiącach?) a dumają tutaj że dobrze ufortyfikowane sojusze na drugim końcu mapy złożą się jak domek z kart.

Straszny

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2010, 11:30:44 »
Proponuję zmianę nazwy wątku na "Dzielenie Skóry na Niedźwiedziu"

NC to nie jest proviblob. My i PL przegrupowaliśmy się i bierzemy w tym udział, wreszcie poziom flot/pvp obniżył się na południu dosyć znacząco od ostatniego MAXa, weźmy tu pod uwagę że całe SC NADAL nie zajęło 100% providence (po ilu, 3 miesiącach?) a dumają tutaj że dobrze ufortyfikowane sojusze na drugim końcu mapy złożą się jak domek z kart.

akurat mają imo racje, PL to większe cieniacze niż Providence w długodystansowym wysiłku w EVE
umiejętność niezłego strzelania się w małym skirmishu nic nie da lamusom spod znaku "omg znerfili nam tytany i już nic nie możemy zrobić"

obrona Foutain i Delve była doprawdy żenująca

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2010, 11:58:17 »
W mojej opinii w czasach gdy sov był oparty na posach, tribute był większą fortecą.
Teraz będzie znacznie łatwiej go zdobyć, MM potrafiło zaspamować niesamowitą ilość posów a przegryzanie się przez to to była mordęga. Pare osób tankujące posy mogło baaardzo długo zmuszać do wysiłku całe floty przeciwnika.
Teraz mimo bonusa w postaci ustawiania pod siebie czasu wyjścia z RF i stosunkowo łatwego zatrzymania ataku jednak obrońca musi angażować wszystkie swoje siły do tego.

Po drugie pojawiła się kwestia opłat za systemy. Coś czuję, że highendy pójdą na pierwszy ogień aby odciąć od gotówki przeciwnika. Pozbawione dochodów z moonów NC zacznie szybko tracić systemy. Może nie MM które nie podejrzewałbym o brak rezerw na walecie ale inne sojusze na pewno zaczną pękać.

Kolejną rzeczą jest, że NC w mojej opinii ma mniejszą ilość FC zdolnych poprowadzić całą siłę do walki a to będzie bardzo potrzebne skoro kampania będzie się ciągnąć miesiącami. SC ma więcej FC więc jest w stanie prowadzić natarcie w wielu kierunkach a gdy po pewnym czasie część z nich się wypali na pewno jacyś zostaną. Nawet jeśli atak zostanie ograniczony do powiedzmy 2 kierunków to nie zostanie przerwany.
NC ma większą zagwozdkę przede wszystkim dlatego że jest ich mniej, oraz z powodu wspomnianych FC. Chyba mają dwa wyjścia:
1. Skupić siły i ograniczyć obronę do jednego kierunku ataku. Na pewno są w stanie wtedy to uderzenie zatrzymać choćby ze względu na pojemność serwera ale wtedy będą tracić na kilku innych.
2. Próbować bronić kilku frontów jednocześnie co ograniczy ich skuteczność i może  zaowocować tym, że nie obronią się nigdzie.

Patrząc na ich działania sprzed paru miesięcy gdy mieli tylko dwa fronty otwarte (TRIZOO i Atlas) bramka numer 2 nie wygląda obiecująco. Wtedy dostali baty w Geminate, odpuścili WI. i po regrupie całości zaatakowali TRI ROL Evoków i całą resztę co przyniosło im sukces.

Pewnie znowu zrobią to samo i skupią się na jednym froncie. Nie wiem kto tam do końca teraz kieruje północnym cyrkiem, można jednak postawić kubek quafe na najstarsze i największe sojusze czyli MM RZR i może TCF. I pewnie będą bronić swego do ostatniego statku innych sojuszy.
Czyli skupią się na tribute o ile tam będzie jakiś ostry dym i deklein bo tam jest od groma moonów a TCF może stawić skuteczny opór u siebie.
Ciekawe jak sobie będzie radzić grupa atakująca Tenal.


Tak czy siak na dzień dzisiejszy wygląda to brzydko dla NC i chomików biegających pod serwerami.

shaitis

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2010, 12:24:43 »
a ja cos czuje ze bedzie

kilka capital fightow

a potem to juz tylko bombery...blah blah bombery

Narazie to widze ze dostajemy w pupke(na starcie) bo jakies lamki fleet BS's przy empire ciagna przy 10 wardecach ;) :uglystupid2: :uglystupid2: :uglystupid2:

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2010, 12:46:11 »
jakies lamki fleet BS's przy empire ciagna przy 10 wardecach ;) :uglystupid2: :uglystupid2: :uglystupid2:

Czy to znaczy, ze macie w IT lamki z empire? Slyszalem takie pogloski, ale nie dawalem wiary :-\
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

shaitis

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2010, 12:47:12 »
a ja cos czuje ze bedzie

kilka capital fightow

a potem to juz tylko bombery...blah blah bombery

Narazie to widze ze dostajemy w pupke(na starcie) bo jakies lamki fleet BS's przez empire ciagna przy 10 wardecach ;) :uglystupid2: :uglystupid2: :uglystupid2:

Loc0

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 30, 2010, 17:34:49 »
akurat mają imo racje, PL to większe cieniacze niż Providence w długodystansowym wysiłku w EVE
umiejętność niezłego strzelania się w małym skirmishu nic nie da lamusom spod znaku "omg znerfili nam tytany i już nic nie możemy zrobić"

obrona Foutain i Delve była doprawdy żenująca
Gbc/ bob tez sie wyniesli bez obrony z delve - zwyczajnie nie bylo sensu tego bronic przy takim najezdzie + ally drop (te roamy to nie byla obrona).
Przypominam czytelnikom, ze akurat PL jest/ byl znany z ciekawych zagrywek i przy nich cala reszta jest raczej skostnialym blobem (nie tylko w malych walkach rezali wszystkich ;/).
Mam wrazenie czy niektorym juz sie zalaczyl "hurra optymizm"?;p

Julius Septimus

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2010, 19:03:12 »
A mnie się wydaje, że o wszystkim roztrzygnie tylko supercapitalowych bitew. Komuś zostaną zadane duże straty we flocie capitalowej i będzie po grzybach.
DLatego też stawiałbym na NC - przez ostatnie miesiące spali na technetiumowej fortunie i pewnie jej nie wydali na waciki, tylko na tytany i milfy ---> przy ataku na kilku frontach NC będzie mogło wystawić flotę supercapsów znacznie silniejszą od tego czym będzie dysponował którykolwiek z przeciwników.

cascador

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 30, 2010, 20:36:57 »
Jakie wiesci z Saranen?

Sammani

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2010, 20:41:09 »
na kugu, caod i sch

Frankie

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2010, 21:23:41 »
Moim zdaniem to nie będzie, aż tak długa kampania i tak spektakularny opór jaki NC zapowiada. Ciężko tam dopatrzeć sie ogromnej woli walki, a i bloby nie robią aż takiego wrażenia. Od święta po nawoływaniu przez 3 dni zbierze sie 300-400 ludzi i coś próbuja zrobić ale im średnio wychodzi (choćby przykład D2.. ile to już tygodni próbujecie wsadzić tam swoje pety za każdym razem z tym samym skutkiem). Bruce Ironstaunch pisał, że GS i PL sie przegrupowały i sa gotowe.. rozumiem, że oznaką tego jest masowe tracenie hiendowych moonów praktycznie bez żadnego oporu.
W ostatnich dniach robimy sporo roamów na północ i zauważylismy, że nie panują tam zbyt bojowe nastroje. Bez przewagi 5:1 to nikt tam nawet nie wydokuje ze stacji. Wczoraj lecac 20 osobowa grupa mijalismy wiele systemow z +60 na localu i nikt nigdzie nie chciał walczyć. Dopiero po PM do bardziej poważnych FC została zorganizowana flotka na nas jakies +120 ludzi z bs+triage carriery (na 20 biednych hacow+logistyki) i zajeło to jakas godzinę. Tyły tej flotce zabezpieczała druga jakas 40-50 osobowa, która po naszym wskoczeniu do systemu gdzie czekali uciekała w podskokach (jakas połowa zginęła). Jak to sa siły które maja bronić północy to ja współczuje.
Julius Septimus pisał o supercapach - cóż wydaje mi się że druga strona też nie spała i pare tytków dorobiła nie mówiąc o dreadach i innych mniejszych capach.
Mam nadzieje, że wojna będzie ciekawa i nie skończy się za szybko i każda strona nałapie dużo killi.

shaitis

  • Gość
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 31, 2010, 00:41:45 »
Jesli chodzi o Saranen to akurat bylem tam, tylko ze niestety w JF wiec nie moglem do niczego popykac, ale przez to moglem poogladac.(a nie bylo co szczerze mowiac)

Jump do Posa zaladowalismy sie i pojawil sie recon + cyno, lokal powoli pial sie do gory (zadziwiajaco powoli) na poczatku pojawilo sie kilka capitali - widac wyraznie bylo ze nie ma ich za wiele, po jakis 5 minutach prob zalockowania czegokolwiek wiem ze ubilismy costam (nie wiem jakstraty bo nikt nie krzyczy ze jest down, w miare uplywu czasu przewaga NC rosla - po jakims czasie mielismy we flocie okolo 180-190 capitali (razem z JF i rorqualami) - byc moze bylo troche wiecej ludzi ale dropneli flote - w kazdym razie zaczynalismy od 240 we flocie,

Po jakis 20 minutach lokal urosl do 650+ (ale byly w tym NC BSy itd itp)...

zmienilismy FC, bo poprzedni nie mowil w pelni zrozumiale nazw charow i zaczely sie narzekania na to ze primary dostaje od wszystkich ale nie ma to efektu - prawdopodobnie NC wyszlo z siege i bylo repowane przez carriery.

Przezylem mala chwile grozy bo FC zrobil regroup a ja nie zauwazylem ze moj JF wytoczyl sie na zewnatrz shielda ;)

wtoczylem sie spowrotem, wylaczylem frapsa bo i tak lecial 6 FPS, moj main zostal 1 jump od saranen bo i tak bym sie nie zaladowal ...

I nagle node sie wykrzaczylo

Jakies 30 minut temu wskoczylismy flotka 250-300 capitali i zalogowalismy te ktore zblackoutowaly na node crashu. wszysto razem zmienilo lokacje na decelowa, milo zobaczyc 700 luda w systemie (90% capsy bo subcapitale sa gdzieindziej)

bede updatowal jak cos sie wydarzy

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: IT vs North
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 31, 2010, 10:06:06 »
tutaj komplet skrinow z bitwy (wysoka rozdzielczosc!), jak ktos chce zobaczyc jak to wygladalo oczami uczestnika:
http://img706.imageshack.us/img706/7557/dominionscreenshot.jpg

http://www.eveonline.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=1293912

 :2funny:
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.