Autor Wątek: TNQ - Inne  (Przeczytany 190304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nskarus

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:18:49 »
A czy jest mozliwosc napisania petycji o odblokowanie dwoch konta, zeby poprzerzucac sobei graty i iski z jednego na drugie?

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:53:06 »
Czy jeżeli ustawię kolejkę skillowania na np. 10 dni, abonament kończy mi się za 5. To czy one się skończą skillować?

Może prościej - czy jak konto jest nieaktywne, to skille się skillują czy również "zamrażają"?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:57:10 »
Nie, nie ma już możliwości skillowania na kontach nieaktywnych.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 19, 2009, 14:11:17 »
Ale na okoliczność wypadku w formie pomyłki z czasem zakupu tc trening skila który był robiony trwa jeszcze chyba dzień czy dwa zanim się wyłączy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 19, 2009, 14:17:30 »
Ale na okoliczność wypadku w formie pomyłki z czasem zakupu tc trening skila który był robiony trwa jeszcze chyba dzień czy dwa zanim się wyłączy
Do trzeciego DT po ustaniu abonamentu.
Przedwieczny.

eX

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 19, 2009, 18:54:43 »
Do trzeciego DT po ustaniu abonamentu.
Nie wiedziałem, że aż trzeci, a można było to wykorzystać :(

Yakrum

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 20, 2009, 08:08:47 »
podobno można na nieaktywnym koncie napisac petycje żeby właczyli je na kilka godzin i przedłuzyc plexem.
obecnie nieaktywny

nskarus

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 20, 2009, 13:42:45 »
Stworzylem sobie kontro trialowe tak zeby zoabczyc jak eve teraz po roku wyglada. Zauwazylem ze podczas tworzenia postaci nie widac jakie bonusy (do atrybutow i skilli) daja poszczegolne "linie krwi" i "pochodzenia". Dodatkowo w grze nie moglem znalezc swoich atrybutow - ilosc wisdom, int... itp. Czy moglby mi ktos przyblizyc po krotce co sie dzieje? CHyba ze jestem slepy i to tam jest :-).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 20, 2009, 13:45:12 »
CCP zmieniło podejście. Poszperaj na forum było o tym kilkakrotnie napisane.
W skrócie - teraz bloodline nie wpływa na atrybuty, do 1.5mln SP masz skillowanie przyspieszone, nowa postać w pierwszym roku może 2x zmienić atrybuty, atrybuty możesz zobaczyć tam gdzie poprzednio w info postaci (i jeśli dobrze pamiętam to tam jest również możliwość zmiany).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 20, 2009, 13:49:58 »
CCP zmieniło podejście. Poszperaj na forum było o tym kilkakrotnie napisane.
W skrócie - teraz bloodline nie wpływa na atrybuty, do 1.5mln SP masz skillowanie przyspieszone,

1.6.
Do tego jesli zacznie się skilla, który skończy się po przekroczeniu tego, to bonusu nie ma.

nowa postać w pierwszym roku może 2x zmienić atrybuty,

Fixed.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 20, 2009, 14:55:57 »
Thnx. Moje chary od dawna nie są nowe, a zmianę rozlokowania atrybutów robiłem tuż po wprowadzeniu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Sotharr

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 20, 2009, 15:07:49 »
Wydawało mi się, że atrybuty można zmieniać raz na rok. Wprowadzili ograniczenie, że można to zrobić tylko dwa razy?

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 20, 2009, 15:23:15 »
Nie, nowe postaci mogą zmienić dwa razy, po drugim muszą czekać rok (jak reszta) na następny.

nskarus

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 23, 2009, 04:44:43 »
Mam takie mega noobowskie pytanie  :uglystupid2:

nie wiem jak psotowac na forum eve online.

Zalozylem sobie trialowe konto, odczekalem 72h (przed tym czasem nie mozna bylo si ezalogowac do forum), zalogowalem sie, w setting wybralem sobie chara z tego konta, i nadal po wejsciu na forum (gdzie na samej gorze jest napisane ze jestem zalogowany jako XYZ, uuuu <- nazwa wybranego chara), nie widze nigdzie "new topic". Pewnie jestme slepy albo czegos nie zrobilem, ale naprawde jest to kapke irytujace.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 23, 2009, 10:15:18 »
Opcja new topic jest w prawym górnym listy tematów (po wybraniu działu)
Jeśli tego nie masz to może chodzi o to że masz konto trial?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

nskarus

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpień 23, 2009, 10:28:32 »
Ale ktos mi poradzil, ze jesli chce sobie przedluzyc wygasle konto za iski to powieniem stworzyc sobie konto trialowe i z niego zapostowac chec kupna tc-ka na wybrane konto.

Jesli nie tak, to w jaki sposob moge to zrobic? Bo nie mam zadnego aktywnego konta poza trialowym.


Juz nie wazne... trialowe nie moze postowac na forum.... dziekuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2009, 10:35:05 wysłana przez nskarus »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 23, 2009, 10:37:38 »
Ale ktos mi poradzil, ze jesli chce sobie przedluzyc wygasle konto za iski to powieniem stworzyc sobie konto trialowe i z niego zapostowac chec kupna tc-ka na wybrane konto.

Jesli nie tak, to w jaki sposob moge to zrobic? Bo nie mam zadnego aktywnego konta poza trialowym.


Juz nie wazne... trialowe nie moze postowac na forum.... dziekuje.

Ten ktoś to chyba mogłem być ja ;/
niestety:
Cytuj
You must have an active Eve Online game account to post on our forums.
Pozostaje Ci
- poproszenie znajomego o pomoc
- przeglądanie ofert na forum / kanale trade i załatwienie sprawy ze sprzedającym przez convo

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

NeX

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 23, 2009, 15:41:59 »
  Po co się męczyć z kombinacjami na forum skoro wystarczy tym trialem wejść na kanał TRADE/OTHER i poczekać paręnaście minut na ofertę SELL, albo najlepiej samemu wpisać: "WTB GTC secure only". W okolicach 600m ISK kupimy 60 dni. Dzisiaj powinno być taniej. PLEXy stoją poniżej 300m, więc targowałbym się na 550m ISK za GTC. Najłatwiej można kupić późną nocą czasu polskiego gdy Yanks grają.
  Na priv czacie zostaniesz poproszony o imię postaci na którą ma być wysłana oferta, to podaj postać ze starego konta, które chcesz aktywować (jeżeli nie masz 100% pewności jak się postać nazywała, to zaloguj się najpierw na stare konto i sprawdź, a najważniejsze wpłać na tą postać kwotę ISK potrzebną później do opłacenia GTC. Zakładam, że ją posiadasz, lub dostaniesz skoro chcesz kupować za ISK). Sprzedawca wyśle ofertę, a Ty ją po chwili będziesz miał wypisaną na stronie logowania konta. Zaakceptuj jeśli oferta jest zgodna z ustaleniami co do ceny i to wszystko. Znajomość angielskiego wymagana na poziomie "Hi, O.K. WTB, WTS" No może jeszcze przeczytasz po udanej transakcji "Fly safe". Wypadało by chociaż "ThX" wyhaxować :)

vigo70

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 14, 2009, 10:20:30 »
Witajcie.

Ja mam pytanie z innej beczki, moze ktos cos takiego zrobil albo zna strone gdzie to mozna podejrzec
a mianowicie chodzi mi o drzewo skilli z podzialem na specjalnosci, np. chcialbym zobaczyc skile odpowiadajace za tankowanie
i wyswietla je pokazujac kierunek rozwoju tych skili, co na co wplywa itp..

mam nadzieje ze nie zagmatwalem tego pytania

pozdro  :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #229 dnia: Październik 14, 2009, 10:26:45 »
Najbliższe temu co chciałbyś dostać jest drzewko certyfikatów, dostępne z gry lub evemon.
Teoretycznie w certyfikatach z danej dziedziny masz skile jej dotyczące bezpośrednio (np do tanak shieldem będą te od resów, ilości tarczy szybkości regenki itp, ale nie będzie już skili pure capactitor potrzebnych przy tankowaniu aktywnym, bo teoretycznie nie wliczają się w to)
Inna opcja to "show me what that skill enabel"  w evemon
Kolejna to afekted skills w eft

Całościowo i ładnie zrobionego drzewka wszystkich tych zależności jakoś nie spotkałem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #230 dnia: Październik 14, 2009, 11:00:26 »
Innym sposobem jest EFT - znajdujesz jakikolwiek fit na statek który Cię interesuje, po czym prawoklik na poszczególnych modułach "show affecting skill" i patrzysz jak ręczne przerzucanie tego parametru wpływa na różne liczby. Na podstawie wiesz nie tylko co warto skillować, ale także na ile (czasem nie warto męczyć czegoś 3 tygodnie dla +2% - przynajmniej nie na początku grania).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Sotharr

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #231 dnia: Październik 14, 2009, 11:00:46 »
Ja mam pytanie z innej beczki, moze ktos cos takiego zrobil albo zna strone gdzie to mozna podejrzec
a mianowicie chodzi mi o drzewo skilli z podzialem na specjalnosci, np. chcialbym zobaczyc skile odpowiadajace za tankowanie
i wyswietla je pokazujac kierunek rozwoju tych skili, co na co wplywa itp..

http://beaugunderson.com/eve/eve.pdf
http://www.eve-files.com/media/0802/skillchart.png

vigo70

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #232 dnia: Październik 14, 2009, 11:21:06 »
Super pdf!!
dziekowac  O0

vigo70

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #233 dnia: Październik 20, 2009, 08:41:48 »
Jak przystalo na rasowego Nooba mam pytanie
zapewne hmm trywialne ale..
wieczorkiem siedzialem sobie i chcialem odejsc z korpa by zlozyc podanie do korporacji polecanej przez forumowiczow i..
tu zonk za diabla nie wiem jak to zrobic (co kliknac by odejsc z korpa).
plizz o podpowiedz

 :embarassed:

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #234 dnia: Październik 20, 2009, 08:43:21 »
Najpierw musisz zrzucic role, potem odczekac 24 h i dopiero odejsc z korpa mozesz
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #235 dnia: Październik 20, 2009, 08:44:02 »
Jeśli jesteś w korpie założonym przez graczy, to kliknij na siebie prawym na chacie i tam w menu poszukaj quit corporation (pewnie najpierw będziesz musiał zrobić remove all grantable roles).
Jeśli jesteś w korpie npc, to z niego nie da się wyjść :)
Żeby przejść do innego korpa, nie musisz najpierw wychodzić z tego w którym jesteś.
Przedwieczny.

Xeovar

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 815
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xeovar Stoner
  • Korporacja: VOLTA
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #236 dnia: Październik 20, 2009, 10:26:28 »
Żeby przejść do innego korpa, nie musisz najpierw wychodzić z tego w którym jesteś.

Dokladnie tak. Wychodzenie z player corpa do npc po to zeby pojsc do nastepnego player corpa to tylko niepotrzebne smiecenie w bio  ;)

Dajesz remove all grantable roles, skladasz aplikacje do nowego korpa, po 24h nowy korp moze cie przyjac i bam już jesteś :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 20, 2009, 10:34:48 »
Dajesz remove all grantable roles, skladasz aplikacje do nowego korpa, po 24h nowy korp moze cie przyjac i bam już jesteś :)

Ściśle mówiąc, aplikację do nowego korpa możesz złożyć zaraz po "remove all grantable roles". Nowe CEO, który będzie Cię chciał przyjąć, dostanie w tym momencie precyzyjny komunikat, że "role zejdą za X godzin" i dopiero wtedy mechanika gry pozwoli zaakceptować podanie.

Z kolei poprzedni CEO jeśli nie śledzi codziennie kto ma jakie role, nawet się o tym nie dowie.

Najpopularniejszą "rolą" jest dostęp do corp-hangaru.



No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

vigo70

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 26, 2009, 08:44:02 »
Witajcie.

Mam pytanko czy Harbinger z laserkami T1, da rade na misjach L3??
Moze ktos podpowie jaki ficik (by sie nadawal ale... bez szalenstw skille jeszcze slabe mam).

 :)

Kara Mon

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 26, 2009, 09:29:25 »
da rade bez wiekszych problemow

http://www.eve-centrala.pl/forum/index.php?topic=5244.0

jak nic ciekawego tu nie znajdziesz to polecam forum http://www.scrapheap-challenge.com/ - w oceanie Eft warriorow czasem ktos sie trafi kto poda fit ktory lata w grze  O0

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 26, 2009, 09:56:15 »
Jak porównuje się działka? Bo ja patrzę po Atrybutach to żaden z nich nie daje jakiegoś jasnego przekazu - to działko jest lepsze, bo ma więcej DMG czy coś... Naprawdę, nie mam zielnego pojęcia jak sprawdzić, które z działek które posiadam jest lepsze.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 26, 2009, 10:08:42 »
Działka jednego typu (np. hybrydy) podzielone są na tzw. tiery, od najsłabszych, ale za to najłatwiej fitowalnych (i często mających kilka parametrów lepszych, np. tracking) po najmocniejsze, ale o największych wymaganiach PG/CPU. Dla hybryd będą to np. (od nasłabszych): electrony, iony, neutrony, dla projectili, istotną częścią nazwy będzie kaliber (dla small 125mm, 150mm, 200mm).

W ramach jednego tiera, prostym parametrem określającym jakość będzie wartość meta.

To są najbardziej podstawowe informacje, co naprawdę jest dla Twojego fitu najlepsze musisz zdecydować sam zastanawiając się jak chcesz go używać. Zamiast patrzenia na gołe atrybuty, polecam program pomocniczy w rodzaju EFT lub modułu fitowania w EveHQ.

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 26, 2009, 10:23:33 »
Dzięki.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 26, 2009, 10:28:24 »
Do tego najszybszą analizę działek danego typu (różnice między poszczególnymi meta) zrobisz nawet w grze
Dajesz show info, zakładka variations i klikasz przycisk camper na dole ramki, potem zaznaczasz po prostu różn e parametry i masz porównanie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Eleeist

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 26, 2009, 14:53:55 »
Skończyłem karierę Military, jestem teraz na zadaniu 6 Business. Aby je wykonać, muszę posiadać Tracking Computer I. Poszperałem na Markecie i znalazłem po w miarę niskiej cenie. Niestety - okazało się, że nie mogę go zfitować, bo muszę mieć nauczony skill Trajectory Analysis na poziom 1. Znowu otworzyłem Market, zakupiłem skill a tu.... zonk - "To learn that skill reuquires having already learned the following skills: Gunnery level 5. Mam go na 3. Poziom 4 robi się prawie 24h. Nie mówiąc o 5. O bonusie za wykonanie misji w godzinę mogę zapomnieć...

Czy takie sytuacje w świecie EVE są w miarę normalne? Co polecacie robić? Zająć się w międzyczasie karierą górnika, a potem powrócić do biznesu?

I gdzie tu sprawiedliwość na tym świecie....  :-\