Autor Wątek: TNQ - Inne  (Przeczytany 185657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #735 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:17:08 »
A jesteś pewien że masz miejsce w cargo? Salvager mógł się włączyć, cykl trwać i wtedy drona dowiozła loot zapełniając cargo. Następnie salvager kończy cykl i nie ma miejsca. Tylko to mi przychodzi do głowy.
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #736 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:17:55 »
Wtedy jest komunikat w logu, a loot z cyklu na który nie ma miejsca idzie w pizdu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #737 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:33:16 »
A jesteś pewien że masz miejsce w cargo? Salvager mógł się włączyć, cykl trwać i wtedy drona dowiozła loot zapełniając cargo. Następnie salvager kończy cykl i nie ma miejsca. Tylko to mi przychodzi do głowy.

Nawet połowa cargo nie było zapełnione. Zauważyłem to przypadkiem bo akurat robiłem salvage frakcyjnego, wyskoczył komunikat że udany salvage, chciałem zobaczyć czy jakiś t2 salvage nie wpadł a tu 0 jakiegokolwiek salvage w środku. I wtedy akurat używałem salvagera a nie dron (bo jak kiedys wysłałem drony na frakcję to wisiały 10 minut i nie zrobiły).

Goomich

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #738 dnia: Styczeń 19, 2014, 01:38:54 »
Ostatnio zauważyłem coś dziwnego przy salvagowaniu wraków a nie chce zakładać tematu to pytam tutaj.

Ostatnio dość często zdarza mi się że pomimo komunikatu o udanym salvage nie pojawia mi się żaden loot w cargo. Zdarza mi się tak gdy używam zarówno dron jak i salvagera.

Zawsze myślałem ze są tylko 3 opcje:

- nieudany salvage i próbuję dalej
- udany ale brak lootu - "sucessfully salvage but unfortynatelly bla bla"
- udany salvage i wtedy loot

Możliwe aby przy trzeciej opcji nie było też lootu?

Testowałem to z pustym cargo więc nie ma mowy o przeoczeniu czegoś.

W jaki sposób odróżniasz "udany salvage bez lootu", od "udanego salvage'u z lootem, ale bez lootu"?

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #739 dnia: Styczeń 19, 2014, 09:51:57 »
Pewnie po komunikacie :P
@Asag a po tym frakcyjnym oczekiwałeś salvagu t2? Bo one równie chętnie dropią t1, może coś trafiło do cargo i wymieszało się z pozostałymi śmieciami po ratach?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #740 dnia: Styczeń 19, 2014, 14:40:37 »
Może po prostu dostałeś Metal Scrapsy, które zawsze się dropują na potęgę?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #741 dnia: Styczeń 19, 2014, 14:51:46 »
Tia, a z frakcji nawet czesciej niż ze zwkłych

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

CIVMAN

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: CIVMANEK CIVMANI
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 27, 2014, 15:39:43 »
Witam,

Mam pytanie:

Korporacja w której byłem rozpoczęła dwie wojny (obie wywołane przez przeciwników), czy muszę przeczekać jakiś czas z przejściem o nowej korporacji? Czy swoją osobą "przeniosę" te wojny  do nowej corp, czy po prostu wychodzę i wszelkie wojny pozostają dla mnie tylko historią?
CIVMANEK CIVMANI - (Jak to powiedział pewien doświadczony gracz - gość z bardzo wk... nickiem)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #743 dnia: Styczeń 27, 2014, 20:13:46 »
Po wyjściu jesteś jeszcze jakiś czas war targetem, bodaj 24h, ale to dane sprzed jakiegoś czasu i cos mieszali w tym wiec doczytaj

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

maszkara

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #744 dnia: Styczeń 29, 2014, 01:27:46 »
Witam

chcialbym rozpoczac swoja przygode z eve. Z ankiety na specjalizacje ze strony eve wynika ze powinienem zajac sie eksploracja albo zostac zlomiarzem. O ile rozumiem czym zajmuje sie zlomiarz to eksplorator jest dla mnie nie jasny. Moglby ktos sprecyzowac mi czym on sie zajmuje oraz:

- co jest latwiejsze i przyjemniejsze na poczatek eksplorator czy zlomiarz
- czy i ile potrzebuja oni ofensywnego ustawienia
- ew jaka rasa zaczac
- linki do aktualnych poradnikow

z gory dziekiuje

Zlorf

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: MK69A1
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: C0VEN
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #745 dnia: Styczeń 29, 2014, 01:53:05 »
Witam

Chciałbym rozpocząć swoja przygodę z Eve. Z ankiety na specjalizacje ze strony Eve wynika ze powinienem zając się eksploracja, albo zostać złomiarzem. O ile rozumiem czym zajmuje się złomiarz to eksplorator jest dla mnie nie jasny. Mógłby ktoś sprecyzować mi czym on się zajmuje oraz:

- co jest łatwiejsze i przyjemniejsze na początek eksplorator czy złomiarz
- czy i ile potrzebują oni ofensywnego ustawienia
- ew jaka rasa zacząć
- linki do aktualnych poradników

Z góry dziekuję.
Hej!
Jesli nie wiesz, "To nie jest gra dla dla Troskliwych Misiów, tu się rucha w dupę młotkiem" * i tak powinieneś podchodzić do Eve.
Na razie zapomnij o eksploracji i salvagingu ( zbieraniu złomu), ukończ misje wprowadzające/ początkowe i wstąp do Unseen Academy.
Polskojęzycznej  szkółki dla początkujących, tam Ci dadzą możliwość nauczenia i poznania Eve.

Po ukończenu kursu podstawowego, pve i pvp itp. Bedziesz mógł sie zająć ...
http://www.unseen.pl/index.php?PHPSESSID=dddf24b7ceb89f1c5d99f18f36634400&board=2.0

*
troskliwe misie / carebear
 http://www.youtube.com/watch?v=f4jQ6i57SS8
https://wiki.eveonline.com/en/wiki/Carebear


"Jeden kosi trawe, a drugi jest paladynem lvl 72"

[BU FU] Karas

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 250
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ann Karas
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #746 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:59:52 »
kolejna ofiara medialnego szumu?
"mam go w kierunkowym na 1 planecie w 180*"

maszkara

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #747 dnia: Styczeń 29, 2014, 18:25:25 »
hmm czyli zadnej specjalizacji na pocztaku nie wybieram?

nie stronie od pvp dlatego pytalem o ofesywe, ale w mmo pvp zaczya sie  od wyzszego lvl.

Przedstawiono mi eve jako gre ktora nie wymaga tyle uwagi, znaczy moge odejsc od niej w kazdym momencie oraz zlecic robote i zajac sie czym innym np praca

o co chodzi z ta ofiara?

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #748 dnia: Styczeń 29, 2014, 18:43:14 »
Nie, nie wybierasz specjalizacji, to bardziej jedna z opcji kariery ktora mozesz wybrac. W EVE zabawe w PVP  spokojnie mozna zaczac juz po kilku dniach, bardziej liczy sie tu wiedza co i jak sie robi niz skille na postaci.

W ostatnich dniach o evce bylo glosno, wiec mozna sie spodzwewac naplywu nowych graczy, tzn ofiar ;p

Net

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Net Malone
  • Korporacja: BUMSI
  • Sojusz: S
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #749 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:23:58 »
Z ankiety na specjalizacje ze strony eve wynika ze powinienem zajac sie eksploracja albo zostac zlomiarzem. O ile rozumiem czym zajmuje sie zlomiarz to eksplorator jest dla mnie nie jasny. Moglby ktos sprecyzowac mi czym on sie zajmuje oraz:

Eksplorator to taki podroznik dookola wszechswiata lub gdzies osiadly, ktory skanuje aby znalezc sygnatury typu relic lub data. Tam znajduja sie puszki z materialami do sprzedazy lub produkcji.

W miedzyczasie mozna znalezc wormhole - dziury w czasoprzestrzeni - pozwalajace przeskoczyc do odleglych rejonow przestrzeni.

Eksplorator to obecnie bardzo popularne zajecie, pozwalajace niezle zarobic kilkutygodniowa postacia.

Zlomiarz to raczej nie "kariera" a krotkoterminowe zajecie. Musisz znalezc kogos kto tyle zarabia na bounty z ratow, ze nie oplaca mu sie zbierac zlomu. Nie majac skili na samodzielne strzelanie do ratow jestes od tej osoby uzalezniony przez tygodnie lub miesiace. Dodatkowo obecnie sa modulki, ktore same zbieraja zlom wiec mniej osob ma go do oddania.

Polecam Akademie. Mozesz grac lata i nie dowiedziec sie wielu waznych, przydatnych i interesujacych rzeczy lub miec o nich blade pojecie. Wymagania: mozliwosc grania do 22 - 23 wieczorem bo tak sie koncza szkolenia.

Cytuj
- co jest latwiejsze i przyjemniejsze na poczatek eksplorator czy zlomiarz

O gustach sie podobno nie dyskutuje :)  Wszystko zalezy od tego jak ciezko zniesiesz strate statku. Czasem to boli jak fizyczna rana na ciele in RL ;) Co skutkuje "przerwa" w grze.

Cytuj
- czy i ile potrzebuja oni ofensywnego ustawienia

Zlomiarz zadnego ofensa/defensa nie potrzebuje. Eksplorator dla wlasnego bezpieczenstwa potrzebuje skile do szybkosci statku i defensa. Strzelanie do innych nie jest wymagane.

Cytuj
- ew jaka rasa zaczac

Nie ma znaczenia. A raczej jeszcze nikt nie robil porownania. Minmatarzy maja szybsze statki, covert galantyjski ma wiecej slotow niz caldaryjski i inne takie. Bez wiekszego znaczenia.

Cytuj
- linki do aktualnych poradnikow

google, unseen academy, eve university, in-game-info, ts3

Te dwa zajecia moga dawac jakas kase "od razu", nie musisz miec skili do strzelania ani standa do misji lvl4 (i skili ;) ).

Mozesz tez dolaczyc do korpa PVP ale bez skilli bedzisz tam sie nudzil i czul sie malo potrzebny. A czy cokolwiek zarobisz bedac skautem to ciezko mi powiedziec :) Bo zeby cokolwiek _konkretnego_ w tej grze robic to trzeba miesiecy skilowania.

Podsumowujac: mozesz sprobowac samotnej eksploracji albo pojsc do jakiegos korpa przyjaznego dla mlodych graczy. Jak znasz angielski lub inny jezyk mozesz sprobowac nie polski korp.

Warto siebie samego przekonac do wstapienia do Akademi.
--
Net

maszkara

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 30, 2014, 11:43:13 »
dziekuje bardzo Net o taka odpowiedz mi chodzilo

Tomoyo

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #751 dnia: Styczeń 31, 2014, 17:12:13 »
Witam

Czy opłaca się kupować 30 day starter pack za 5 dolców? Jeśli tak to jaki? Te zawarte itemy są coś warte/przydatne? Samo 30 dni za ~16 zł kusi :)

Amarr Bounty Hunter
Amarr Explorer
Lava Planet Command
Asteroid Miner
Minmatar Arms Dealer

Isengrim

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 650
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Isengrimus
  • Korporacja: Call of the Wild
  • Sojusz: The Minions.
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #752 dnia: Styczeń 31, 2014, 18:55:40 »
Witam

Czy opłaca się kupować 30 day starter pack za 5 dolców? Jeśli tak to jaki? Te zawarte itemy są coś warte/przydatne? Samo 30 dni za ~16 zł kusi :)

Amarr Bounty Hunter
Amarr Explorer
Lava Planet Command
Asteroid Miner
Minmatar Arms Dealer

Już dla samego miesiąca gry za 16 zeta się opłaca. Nie wiem dokładnie jak ten boost do skillowania (Cerebral cośtam) działa, ale chyba też jest fajny.
Poza tym w tych pakietach są drobiazgi, zależy czym chcesz się zajmować w grze, to one dadzą MINIMALNY boost na początku, ale to są itemy, które można dostać zdaje się po tutorialu / zarobić na nie po paru dniach robienia misji lvl 1.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 31, 2014, 18:57:00 »
Prototype Cerebral Accelerator (skill booster) <<< bardzo fajny itemek jednorazowego uzytku i bodajrze przestający działać jak postać jest starsza niż x dni, albo uzbiera  ileś tam skill pointów (albo oba na zasadzie które pierwsze)
Jesli masz chara który nie może tego użyć lub nie chcesz tego użyć (a daje niezłego kopa do szybkości skilowania) to możesz sprzedać, jak ostatnio sprawdzałem (dawno) chodziły po 250-300 baniek

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Tomoyo

  • Gość
Odp: TNQ - Inne
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 01, 2014, 00:16:35 »
Prototype Cerebral Accelerator (skill booster) <<< bardzo fajny itemek jednorazowego uzytku i bodajrze przestający działać jak postać jest starsza niż x dni, albo uzbiera  ileś tam skill pointów (albo oba na zasadzie które pierwsze)
Jesli masz chara który nie może tego użyć lub nie chcesz tego użyć (a daje niezłego kopa do szybkości skilowania) to możesz sprzedać, jak ostatnio sprawdzałem (dawno) chodziły po 250-300 baniek

Jednak daje to za dużego kopa, żeby sprzedawać :D
+9 do wszystkich atrybutów na 14 dni liczone od założenia postaci :P