Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 177217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 18, 2010, 11:08:41 »
Generalnie jak tak chcesz już być tym misjonarzem to wybierając "ostateczną" npc korporację bierz pod uwagę dostępność wysokolevelowych agentów (lev. 4) z dobrej profesji (np. security, internal security; im wiecej dana profesja ma misji bojowych tym lepiej), z dobrym quality (im wyższe tym lepiej) i najlepiej co najmniej dwóch relatywnie blisko siebie. Prócz tego co napisał SkokoleOko pamietaj, ze zmiana korporacji bynajmniej nie oznacza dostawania innych misji. One będa takie same, lub prawie takie same (jak sie przeniesiesz do innego regionu, mozesz mieć na misji częściej do czynienia z innymi frakcjami). Tak czy siak, po jakims czasie człowieka trafic już może od tych krzyżyków :P

Robiac misję zarabiasz takze punkciki do LP stotre. W nim też możesz kupić frakcyjnego shipa. Z tym, ze będziesz tam miał dostępne tylko shipy tej frakcji, do której należy korporacja, dla której misje klepiesz. No i punktów potrzeba tyle, że chyab sie to zupełnie nie opłaca. Lepiej kupic na markecie :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 18, 2010, 11:29:27 »
Jak już się wgłębiamy, to są jeszcze takie "niuanse":

- to czy agent daje misje przeciwko "frakcjom" (minmatar, gallente, amarr, caldari) czy "piratom" (blood raiders, sansha... itd). Generalnie robienie misji przeciw frakcjom uważam za porażkę - nie ma bounty, a stand do "bitej" frakcji leci na pysk i szybko kończysz zakazem wjazdu do pokaźnej części hiseca (będą do Ciebie strzelać). Za piratów dostajesz bounty (więcej zarabiasz), stand wprawdzie tracisz, ale do spowoduje tylko tyle, że nie możesz robić dla nich misji w 0.0. Od czasu epic arc'ów jest możliwość "podniesienia" się z negatywnego standa do piratów, więc już nie jest to "bilet w jedną stronę".

To przeciw komu agent daje misje zależy od jego "dywizji"... Surveillance daje misje przeciw piratom na pewno.

- Pirat piratowi nie równy. Generalnie bardzo opłaca się tłuc Blood Raiders i Angel Cartel, średnio wypada Sansha i Guristas, Serpentis są beznadziejni. Skąd wiadomo kogo się będzie bić? Ze specyfiki regionu danego agenta. 3/4 misji będzie przeciw "natywnym" piratom tego regionu. Jak to określić? Google -> "Eve Regions PDF" -> w tym pliku jest to zaznaczone na mapie całego eve.

- wybór działu jest ważny, bo pod ten dział robisz dwa skille z działu social, które znacząco podbijają nagrody agenta. Tylko skillbooki do tego kosztują po 20-40 mil, więc warto wybrać mądrze.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

mariiox

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 20, 2010, 09:26:44 »
Wykonałem misje od Tutorialu teraz mam lecieć po następne...

Ale jak klikam prawym na tego typa "Set destination"

To wychodzi ze nie ma wypointa?

Co mam zrobić

Starakopara

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 20, 2010, 09:45:29 »
Wykonałem misje od Tutorialu teraz mam lecieć po następne...

Ale jak klikam prawym na tego typa "Set destination"

To wychodzi ze nie ma wypointa?

Co mam zrobić


a nie słyszysz czasem komunikatu " I cannot set a waypoint to the same location twice" ??

jesli tak, to ten nastepny agent jest w tym samym systemie tylko w innej stacji  :)

mariiox

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 20, 2010, 09:51:39 »
tak wlasnie to ;p jak dostac sie na tą stacje? jak klikam prawym to wyskakuje mi tylko 1... czyli jest chyba tam gdzie ja (chyba)

o i jakiś kontrakt mam dać?

Prosi zebym dał mu jakiś formalny kontrakt (czy ze kontrakt to formalność) :P jak dac?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 09:59:22 wysłana przez mariiox »

Starakopara

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 20, 2010, 10:03:44 »
tak wlasnie to ;p jak dostac sie na tą stacje? jak klikam prawym to wyskakuje mi tylko 1... czyli jest chyba tam gdzie ja (chyba)

o i jakiś kontrakt mam dać?

Prosi zebym dał mu jakiś formalny kontrakt (czy ze kontrakt to formalność) :P jak dac?


agent jest w innej stacji, w zakladce " people and places" ( po lewej stronie tuż pod zakładką z info o Twojej postaci ) znajdź tego agenta, w info o nim będzie podana stacja w której tenże agent rezyduje, po wydokowaniu kliknij na pustej przestrzeni prawym myszki i znajdz ową stację w zakładce " stations" i wybierz opcję " dock "

po zadokowaniu możesz oddać się konwersacji z agentem i przyjąć lub nie zleconą przez niego misję  :)


 o7

mariiox

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 20, 2010, 10:17:06 »
Sam luknij :P... Jestem tam gdzie mi kazałeś (do tego zielonego) I nie wiem jak z nim gaddać

http://www.xfire.com/profile/mariiox/screenshots/?view#97776108

Starakopara

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 20, 2010, 10:29:54 »
Sam luknij :P... Jestem tam gdzie mi kazałeś (do tego zielonego) I nie wiem jak z nim gaddać

http://www.xfire.com/profile/mariiox/screenshots/?view#97776108


heh, wychodzi na to, że agent jest w innym systemie słonecznym ( z tego co widzę na screenie to Malukker Solar System )
F10 otwiera mapę Eve jest tam opcja " search " wpisz tam nazwę tego systemu, jak wyszukiwarka go znajdzie to prawy klik, " set destination " i lecisz do typa  :)

EDIT:

albo jeszcze prościej, otwierasz " journal " tak jak masz na screenie otwarty, prawy klik na " żółtego " agenta, set destination i lecisz do typa

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 20, 2010, 10:41:27 »
Wykonałem misje od Tutorialu teraz mam lecieć po następne...

Ale jak klikam prawym na tego typa "Set destination"

To wychodzi ze nie ma wypointa?

Co mam zrobić

Nie klikasz na typa, tylko na "Malukker I - Republic University School".

Shron

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 28, 2010, 11:05:43 »
Jako, że to mój pierwszy post  to chcę powitać Wszystkich i prosić o radę.
Postanowiłem spróbować Eve i pierwsze dni są całkiem ciekawe...ale, pojawił się problem.
Po przekopaniu się przez różnego rodzaju poradniki, fora itp wyszło na to, iż początek to skilowanie działu Learning. Dzielnie uczy się więc mój avatarek. Książki jednak kosztują majątek (ponad 20 milionów), a początkowe misyjki tutorialowe dają około 1. Pozostałą kasę trzeba skombinować i postanowiłem połączyć 2 rzeczy: kase i standing by móc wykupić clona kangura (czy jak mu tam).
I właśnie tu natknąłem się na dylemat. Misje robie od 2 dni i są to misje bojowe. Standing to korporacji płynie powolutku (z 0.0 mam 0.84), frakcyjny do Caldari (czy wspominałem, że gram Caldarii?) wpływa jeszcze wolniej (bo chyba tylko za misje storyline), za to standing do Minmatar i Gallente jadą na MWD już mam -2.4. Misje niebojowe ponoć nie dają takiego efektu, ale tez nie dają kasy z lootu i salvagu. Co więc mam robić? Odrzucenie misji jest pewnym rozwiązaniem, ale...: można to robić raz na 4 RT więc jest nieefektywne, a poza tym wczoraj niemile mnie zaskoczyło to, iż po odrzuceniu misji u agenta który dawał przeciętnie po 70k za misje + 80k za czasówkę następne misje dawał po kilkanaście k. Zmieniać agentów i latać po całym imperium a nadziei ze ktoś gdzieś da misje przeciw piratom a nie frakcji? Bo jak nie 2 to na pewno 4 misja będzie przeciw frakcji.
Czy tylko kopanie wchodzi w grę dla początkującego pilota?

littleozzik

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
    • Blackwater Company
  • Korporacja: Retired
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 28, 2010, 11:31:44 »
I właśnie tu natknąłem się na dylemat. Misje robie od 2 dni i są to misje bojowe. Standing to korporacji płynie powolutku (z 0.0 mam 0.84), frakcyjny do Caldari (czy wspominałem, że gram Caldarii?) wpływa jeszcze wolniej (bo chyba tylko za misje storyline), za to standing do Minmatar i Gallente jadą na MWD już mam -2.4. Misje niebojowe ponoć nie dają takiego efektu, ale tez nie dają kasy z lootu i salvagu. Co więc mam robić?

Moim zdaniem:
1. Nie kupuj mega drogich podręczników na początek.
2. Odrzucaj misje przeciw innym frakcjom - znajdź w okolicy innego agenta z tej samej korporacji - jak odrzucisz u jednego po polecisz do drugiego itd.
3. Zwróć uwagę na "quality" danego agenta - im mniejszy tym gorsze wynagrodzenie i mniej Loyality Points za misję
4. Bounty za raty są lepsze w 0.5 niż w 0.8
5. Trzeba trochę pocierpieć (nie przejmuj się tym co wyczytasz w necie np.: misje lvl 3 - 5 mln za godzinę, na początku to g_prawda)

Czy tylko kopanie wchodzi w grę dla początkującego pilota?
Jasne że nie. Po prostu nie nastawiaj się że zarobisz krocie na początku i tyle (zakładam normalną grę a nie 18/7) :)

Starakopara

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 28, 2010, 12:11:37 »
Cześć

ja dopóki skilowałem learningi to brałem do ręki książkę ( taką prawdziwą  :P ) i czytając ryłem skałki, jak już skończyłem z learningami to okazało się, że mam iski na droższe skillbooki i nowy statek ( to chyba był caracal lub moa ), misjami zająłem się latając tym statkiem i wyjątkowo szybko mogłem je wtedy blitzować ^^

a tak na marginesie, to w EVE cierpliwość jest wielką cnotą, jako głosi stare Caldaryjskie porzekadło
 o7

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 28, 2010, 13:04:21 »
@Shron
A ja Ci powiem - rob w eve to, na co masz ochote.
Jak chcesz czytac ksiazke to lepiej usiadz sobie wygodnie na kanapie i zrob goraca herbate. Jak masz ochote ogladac schnaca farbe to lepiej odmaluj ogrodzenie. Pierwsze miesiace gry w eve to Twoj najlepszy czas i szkoda go poswiecac na nudzenie sie dlatego ja radze zajac sie po trochu wszystkim. Jakies sensowne minimum skilli do prawie kazdej "miniprofesji" nie zajmuje duzo czasu i zazwyczaj na dluzsza mete to i tak nie sa skille stracone wiec mozesz sobie spokojnie na nie pozwolic pomiedzy learningami a pozniej sprobowac troche eksploracji albo zabrac sie fregata do lowseca i ja momentalnie wtopic (pamietaj aby zaznaczyc obiekt i spammowac warp na moment przed tym jak wybuchniesz). Wynudzic sie w eve jeszcze bedziesz mial nie raz okazje czy to robiac poraz wazylionowy Duo of Death, stojac godzinami na kampie albo pod posem czekajac na atak, ktory nigdy nie nastapi, sadzac pol godziny do PoS'a albo umierajac w lagu w wielkich bitwach.

Shron

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 28, 2010, 15:55:10 »
Nie sprecyzowałem i to się zemściło ;)
Pytam czy jest jakiś inny sposób na pikujący w dół standing niż latanie po 8 agentach (na lvl 2, 3, 4 lub 5 są pewnie dłuższe misje i wystarczy 2, na 1 misja+salv zabiera 15min), a czy zlekceważyć spadający standing i robić swoje?
Co do czytania Ivil ma racje, jak chcę poczytać czy obejrzeć film to robie właśnie to a nie gram :) Kopanie skałek to zajęcie (na takich skilach) tak samo dochodowe jak misje lvl 1, z tym że nieco nudnawe. Kopiąc ok 300m3 na minutę trzeba klikac co minutę, po 3 godzinach miałem dość  >:(
I jeszcze jedno: w kilku misjach trafiłem na "docked ....(tu nazwa industriala), czy jest możliwe przejęcie takiego statku? Nie próbowałem bo i tak nie mam na nich skila.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 28, 2010, 16:37:53 »
Cytuj
Nie sprecyzowałem i to się zemściło 
Pytam czy jest jakiś inny sposób na pikujący w dół standing niż latanie po 8 agentach (na lvl 2, 3, 4 lub 5 są pewnie dłuższe misje i wystarczy 2, na 1 misja+salv zabiera 15min), a czy zlekceważyć spadający standing i robić swoje?
Jedyna 100% pewna metoda na nie tracenie standa to:
-nie robić misji przeciw frakcjom empire
- nie robić storyline, cosmosów itp
za zrobienie każdej tego typu misji dostajesz po dupie u jednej a częściej dwóch frakcji.
Ignorowanie standa dobre jest jak char jest altem który sie zakożenił w jednym miejscu i robi Ci za źródło dochodu, w przypadku maina jest to delikatnie mówiąc strzelenie sobie w stopę ze śrótówki, zwłaszcza jesli robisz misje dla mataru lub gejente (w dwóch największych hubach handlowych poza kamikadze atakować cię będą npc)
Teoretycznie skilując socjal, i pilnując standingów możesz robić stporaki odrabiajac je później storakami dla drugiej frakcji, z tymże w ten sposób standy frakcyjne raczej za dużego poziomu nie osiągną
Cytuj
I jeszcze jedno: w kilku misjach trafiłem na "docked ....(tu nazwa industriala), czy jest możliwe przejęcie takiego statku? Nie próbowałem bo i tak nie mam na nich skila.
Sie nie da

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

lolnik1

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 28, 2010, 20:11:59 »
Mam pytanie co do kupna eve online. Widziałem, że można kupić pre paid, ale co z podstawką, samą grą? Jest dostępna gdzies w pudełku, czy trzeba przez internet klucz zamawiać na oficjalnej stronie?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 28, 2010, 20:50:03 »
Ściągasz ze strony i masz :)
W noob garten jest temat do proszenia o trial 21-dni, nim zakładasz sobie konto, instalujesz klienta i grasz. Potem wykupujesz gtc i już masz pełną grę. Żadnego boxa kupować nie trzeba, choć oczywiście można, o ile się gdzieś trafi - w boxie był 30 dniowy gtc, którym się przedłużało triala.
Przedwieczny.

Oxylan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 29, 2010, 04:00:17 »
Jako, że to mój pierwszy post  to chcę powitać Wszystkich i prosić o radę.
Postanowiłem spróbować Eve i pierwsze dni są całkiem ciekawe...ale, pojawił się problem.
Po przekopaniu się przez różnego rodzaju poradniki, fora itp wyszło na to, iż początek to skilowanie działu Learning. Dzielnie uczy się więc mój avatarek. Książki jednak kosztują majątek (ponad 20 milionów), a początkowe misyjki tutorialowe dają około 1. Pozostałą kasę trzeba skombinować i postanowiłem połączyć 2 rzeczy: kase i standing by móc wykupić clona kangura (czy jak mu tam).
I właśnie tu natknąłem się na dylemat. Misje robie od 2 dni i są to misje bojowe. Standing to korporacji płynie powolutku (z 0.0 mam 0.84), frakcyjny do Caldari (czy wspominałem, że gram Caldarii?)

Jeśli chcesz podnieść szybko stand do korpów Caldaryjskich oraz trochę zarobić to mogę pomóc i zapraszam misje lvl 4, zyskasz stand oraz iski na seta adv lernów w godzine może dwie,jesli jesteś zainteresowany to dodaj sobie do książki adresowej nick Oxylan taki sam jak na forum eve centrala, jak zobaczysz że jestem online to śmiało pisz na prv,albo napisz maila, zazwyczaj w grze jestem od 14:00 do północy.

Pozdro

Duditsu

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 31, 2010, 11:38:03 »
Mam pytanie o loot z misji.
Czy jest to jedynie moje odczucie, czy po Tyrannis nastąpił spadek dropu modułów z npców w misjach?
Sam robię lvl 3 dla Caldari Navy i widzę, że coraz mniej wraków dropi moduły (dotyczy to zwłaszcza Guristasów). Częściej znajduje namedy (np. 1MN MWD), ale przez to ich cena szybko spada.
Czy u innych frakcji npc (angelsi, sansha) spadek ilości lootu też przekłada się na odczuwalne zmniejszenie opłacalności misji? Czy CCP chciało trochę przygrzać tylko Caldari misjonarzom :)?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 31, 2010, 11:43:34 »
Tak nie mylisz się. Takie były założenia pacha z grubsza. Czy droop lootu miał spaść aż tak bardzo czy trochę mniej to est raczej bez znaczenia...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 31, 2010, 11:47:17 »
Mam pytanie o loot z misji.
Czy jest to jedynie moje odczucie, czy po Tyrannis nastąpił spadek dropu modułów z npców w misjach?
Sam robię lvl 3 dla Caldari Navy i widzę, że coraz mniej wraków dropi moduły (dotyczy to zwłaszcza Guristasów). Częściej znajduje namedy (np. 1MN MWD), ale przez to ich cena szybko spada.
Czy u innych frakcji npc (angelsi, sansha) spadek ilości lootu też przekłada się na odczuwalne zmniejszenie opłacalności misji? Czy CCP chciało trochę przygrzać tylko Caldari misjonarzom :)?

U wszystkich tak jest. To zamierzone działanie CCP. Tylko, przyznam ze nie moge odgadnąć idei która im przyświecała.  ???
Bo o ile ogólny nerf lootu a co za tym idzie ilości minsów jest OK. O tyle zmiany w tabelach dropu są dziwne. Kilka dni wystarczyło żeby cena np. best named 10MN MWD Y-T8 Over..bla bla bla.. spadła z 6-9mil do 1mil !!!! :o
jeśli to nie jest jakiś bug to ja się pytam o co chodzi ?? Kto będzie latał na MWD T2 ???. Nie wiem jak jest z innym named dropem.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 31, 2010, 11:54:59 »
U wszystkich tak jest. To zamierzone działanie CCP. Tylko, przyznam ze nie moge odgadnąć idei która im przyświecała.  ???
Bo o ile ogólny nerf lootu a co za tym idzie ilości minsów jest OK. O tyle zmiany w tabelach dropu są dziwne. Kilka dni wystarczyło żeby cena np. best named 10MN MWD Y-T8 Over..bla bla bla.. spadła z 6-9mil do 1mil !!!! :o
jeśli to nie jest jakiś bug to ja się pytam o co chodzi ?? Kto będzie latał na MWD T2 ???. Nie wiem jak jest z innym named dropem.

Wywali sporo meta 0, no to czymś te wraki było trzeba było napchać. Jako że scrapsy są beznadziejne (gówno warte i jeszcze zajmują sporo miejsca), to dopchali więcej modułów named.

Zmiana obojętna - misjonarze i tak generalnie dostali po tyłku, PvP-erom tańsze named moduły się przydadzą, górnicy powinni zyskać kopiąc lepsze ore. Więc named lootu z pewnością puściło w skarpetkach rynkowych spekulantów skupujących taki towar, bo ich assety straciły sporo na wartości.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 31, 2010, 12:03:48 »
Wywali sporo meta 0, no to czymś te wraki było trzeba było napchać. Jako że scrapsy są beznadziejne (Zostałem ocenzurowany warte i jeszcze zajmują sporo miejsca), to dopchali więcej modułów named.

Zmiana obojętna - misjonarze i tak generalnie dostali po tyłku, PvP-erom tańsze named moduły się przydadzą, górnicy powinni zyskać kopiąc lepsze ore. Więc named lootu z pewnością puściło w skarpetkach rynkowych spekulantów skupujących taki towar, bo ich assety straciły sporo na wartości.

Dopchali named. OK, ale niech to będzie Meta 1, 2, 3 a nie best named.
Z jakiegoś powodu są to właśnie moduły best named a nie szajs named...
Best named guny takie czy inne kosztowały po 5-10mil za sztukę a teraz ?
Za tydzień wszyscy będa latać na projectileach Scoutach, railch Prototypach i laserach Modulated... a Weapon Upgrades i Adv. na lvl 4 o lvl 5 nie mówiąc będą robić po 2 latach gry jak zechcą się Capslem powozić.
Bez sensu. jak zaraz nie będzie "silent zmiany" to kto będzie używał Meta 1, 2, 3 ??

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 31, 2010, 12:30:06 »
OK, ale niech to będzie Meta 1, 2, 3 a nie best named.

W przypadku "średnich" i "dużych" MWD masz JEDNO named, a w przypadku "małych" chyba dwa. Wyboru więc nie ma i dlatego tutaj najbardziej widać ruch.

Namedowym uzbrojeniem bym się nie przejmował, bo meta 4 baaaardzo dużo brakuje do meta 5 - po pierwsze, nie mogą używać lekkiego ammo T2 (matar bez Barrage nie ma co wydokowywać), po drugie wciąż pozostają bonusy ze skilli (różnica między "podstawowym na IV", a "podstawowym na V" + specjalizacja na III/IV" jest całkiem spora).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 31, 2010, 13:02:49 »
Mieli wywalić wsio basic tech 1 item, nie wywali, na oko szansa dropu takiego itema w przypadku działek / armor plates / tego co było na kolejnych miejscach top 5 do mielenia spadła o jakieś 99% ale wciąż potrafią dropnąć, w zamian miał wzrosnąć drop namedowych wersji tych modułów (nie zauważyłem). Efekt jest taki że tech 1 jak dropiło sie mnóstwo syfu typu cargo scaner tak dropi się dalej, w namedowym dropie zaszły zmiany ale w obu kerunkach zwiększył się np drop wspomnianego med named i kulku innych drobnych rzeczy, ale np spadł drop namedowych blach (chyba ani jednej 400mm i grubszych nie widziałem od pacha) i dział

IMO coś znowu zjeb*** przerabiając tabelkę

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Duditsu

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:41:36 »
Nie wiem czy to najwłaściwszy topic na takie pytanie.
Wiem, że właściwszego nie znalazłem :)
Najprościej: planuje przeprowadzkę. Obecnie siedzę w Citadel (misje dla Caldari Navy), a przenieść się chcę do Amarrów. Jesto kilka powodów:
bliżej siedziby UA (szkolenia, poza tym miałem ostatnio delikatne przejścia z lolpiratami prowokującymi podbieraniem loot z misji)
w dalszej perspektywie - bliżej polskiego 0.0 i chyba większości polskich korpów latających w 0.0 (niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę)
Mam w związku z tym 2 pytania:
- czy misje powiedzmy dla Imperial Navy różnią się jakoś znacznie opłacalnością od tych Caldari Navy? Przeciw komu głównie trzeba się strzelać?
- nastawiam się na sprzedaż rzeczy z LP store. Jaki się ma przelicznik LP na isk u Imperial Navy? Jakie itemy warto Waszym zdaniem wykupować z ich LP store pod kątem sprzedaży na markecie?

sc0rp

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:47:29 »
- czy misje powiedzmy dla Imperial Navy różnią się jakoś znacznie opłacalnością od tych Caldari Navy? Przeciw komu głównie trzeba się strzelać?
co najwyzej salvage lepszy bo guristasy maja jeden z najgorszych a amarr strzela sie glownie z sansha i blood raiders.

Cytuj
- nastawiam się na sprzedaż rzeczy z LP store. Jaki się ma przelicznik LP na isk u Imperial Navy? Jakie itemy warto Waszym zdaniem wykupować z ich LP store pod kątem sprzedaży na markecie?

Excel w dłon + http://www.ellatha.com/eve/LP_Stores.asp + otwary market/kontrakty i porownujesz ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:50:52 »
Cytuj
poza tym miałem ostatnio delikatne przejścia z lolpiratami prowokującymi podbieraniem loot z misji
tacy trafiają się wszędzie, jedyna różnica to natężenie zjawiska i trudność odstrzelania takiego cwaniaka (lub idioty :P )
Cytuj
- czy misje powiedzmy dla Imperial Navy różnią się jakoś znacznie opłacalnością od tych Caldari Navy? Przeciw komu głównie trzeba się strzelać?
Rasowy wróg amarów: blood raider, snasha nation, minmatar republic, czasem gueristas / galente, bardzo zadko angel cartel. Misje z dronami i mercami są nie obliczalne i trafiają się u każdej frakcji. Z blood i sansh lecą w niezłych ilościach armor plates i jeszcze 3 inne elementy salvage które nieźle idą na markcie ale nie pamiętam nazw, loot tez nie jest zły (pomijając ostatni nerf) armor plates, działa laserowe

Tak BTW to imperial navy ma w high secu takich sobie agentów, znacznie lepsze pod tym względem jest bodajże ministry of war
Cytuj
- nastawiam się na sprzedaż rzeczy z LP store. Jaki się ma przelicznik LP na isk u Imperial Navy? Jakie itemy warto Waszym zdaniem wykupować z ich LP store pod kątem sprzedaży na markecie?
Primo w high secu to masz gówno a nie zarabianie na lp store
Z itemów na pewno okablowanie do nauki +3 i  +4, hardwiry ale tu już nie podejmuję się określać jakie, amunicja zwłaszcza szkiełka z zakresu multifrequency - sstandard, ponoć ładnie schodzą slicery mało opłącalne są moduły które przez koszt tagów zwykle dają malutko zysku

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:55:47 »
ponoć ładnie schodzą slicery

Już nie... od Dominion Slicery raczej staniały i chyba już się nie opłaca. Wcześniej ich produkcja z BPC kupowanych za LP była jednym z moich źródeł przychodu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Duditsu

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwiec 07, 2010, 12:02:49 »
 Excel w dłon + http://www.ellatha.com/eve/LP_Stores.asp + otwary market/kontrakty i porownujesz ;)
[/quote]

Szczerze mówiąc właśnie tego linka poszukiwałem (słyszałem o nim od kolegi, ale niestety nie znało namiarów) - jednym słowem - wielkie dzięki O0

tacy trafiają się wszędzie, jedyna różnica to natężenie zjawiska i trudność odstrzelania takiego cwaniaka (lub idioty :P )
Tak BTW to imperial navy ma w high secu takich sobie agentów, znacznie lepsze pod tym względem jest bodajże ministry of warPrimo w high secu to masz Zostałem ocenzurowany a nie zarabianie na lp store
Z itemów na pewno okablowanie do nauki +3 i  +4, hardwiry ale tu już nie podejmuję się określać jakie, amunicja zwłaszcza szkiełka z zakresu multifrequency - sstandard, ponoć ładnie schodzą slicery mało opłącalne są moduły które przez koszt tagów zwykle dają malutko zysku

Wiem, wiem, ale od czegoś trzeba zacząć (i szkolenia w UA pociągnąć) zanim do low wskoczę.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwiec 07, 2010, 16:06:18 »
Już nie... od Dominion Slicery raczej staniały i chyba już się nie opłaca. Wcześniej ich produkcja z BPC kupowanych za LP była jednym z moich źródeł przychodu.

Niby tak ale nie bierzesz pod uwage faktu ze ich sprzedaz poszla w gore bo to naprawde bardzo fajne statki , no i 30 m w amarr i 35+ dalej to wcale nie jest taka tragiczna cena. Wada to to ze milicjant stuknie w 15 minut badziewna l4 i kupi slicera , high secowy carebear nie dosc ze ma mniej lp z amisje to i LP store drozszy.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwiec 07, 2010, 16:09:54 »
Niby tak ale nie bierzesz pod uwage faktu ze ich sprzedaz poszla w gore bo to naprawde bardzo fajne statki , no i 30 m w amarr i 35+ dalej to wcale nie jest taka tragiczna cena. Wada to to ze milicjant stuknie w 15 minut badziewna l4 i kupi slicera , high secowy carebear nie dosc ze ma mniej lp z amisje to i LP store drozszy.

Pytanie dotyczyło tu chyba "normalnych L4" i dlatego powiedziałem, że te Slicery wypadają cienko, skoro przed Dominion kosztowały 45 mil i też nie miałem problemów ze zbytem. I - co ciekawe - wtedy były totalnie gówno warte.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Templar Brave

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:38:14 »
Masz rację, że nie jest to już takie dochodowe, chociaż EVE jest grą dość nieprzewidywalną i tak na przykład ja miesiąc temu sprzedałem 2 runowe BPC na Slicera za 80 mil.

Spiegol

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwiec 20, 2010, 14:45:23 »
Wykonuję bodajże 6 misję w Industry i do wykonania pewnego blueprintu potrzebuje mexallon, tritanium i pyerite. Tritanium wiem już jak zdobyć, natomiast o m i p przeczytałem z jakich skał można je wydobyć (pyroxeres czy plagioclase) ale nie wiem jak je znaleźć jak się odnaleźć w tym wszechświecie, jak zrobić by polecieć w pas asteroid gdzie je znajdę. Jak je zlokalizować? Jak sprawdzić gdzie jestem i gdzie muszę do nich polecieć no i to zrobić? :P

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwiec 20, 2010, 14:56:52 »
Pyerite będziesz miał wszędzie, bo mozesz go zdobyc choćby przez rafinację scordite (on jest we wszystkich systemach). Mexallon możesz mieć choćby właśnie z tych skałek co podałeś (w high secu jeszcze z kernite). Z tym, że te skałki są w systemach z security status 0.8 w dół plus niektóre 0.9. Jesli nie jest to system 0.9 to pamietaj, że na pasku co jakis czas sie pojawiaja raty, więc sie pilnuj :)
http://evemaps.dotlan.net/map
Tu masz mapkę z regionami. Wejdź w ten gdzie jesteś i poszukaj najbliższego systemu z tymi skałkami.
Pasy asteroid (asteroid belts) masz w kazdym systemie. Choćby prawoklik na puste pole (jak jesteś poza stacją) wybierasz "asteroid belts", potem konkretny pasek (zazwyczaj w każdym systemie jest ich co najmniej kilka) i "warp".
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P