Autor Wątek: Total Noob Questions: Misje  (Przeczytany 173905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 27, 2010, 13:39:21 »
Teraz się możesz wybrać w poszukiwanie innych agentów.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Aldaron

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 18, 2010, 21:05:25 »
To i ja sie tu wkleje ze swoim problemem :)
Dokładnie ta sama misja co koledzy wyżej tyle ze ja jak wyskanuje  jakiś Gravimetric Training Site i lece do niego to znajduje tam Acceleration Gate.
No i teraz lipa bo z bramy nie da sie skorzystać bo potrzebny jest do tego Gravimetric Passkey.
Ten Gravimetric Passkey mogę zdobyć wykonując tę misję ale nie moge jej wykonać bo nie mogę znaleźć nigdzie  Proof of Discovery: Gravimetric który ponoć powinien sie znajdować gdzieś koło tej cholernej bramy.
Może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi bo może ja za głupi jestem.   

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 19, 2010, 10:33:16 »
Masz jakieś obiekty w pobliżu ? Zazwyczaj passkey jeśli nie jest dostarczany przez agenta (sprawdziłeś assets na stacji w której jest agent ?), to powinien być lootem w kontenerze po rozwaleniu obiektu albo NPCa (czasem noszą nazwę Gate Keeper).
Spróbuj sobie włączyć large collidable objects na overview jeśli nie masz ich włączonych i popatrz/spróbuj rozwalić wszystkie jakie są w pobliżu. Czasem jest tak, że NPCe pojawiają się dopiero po jakimś czasie, albo po wykonaniu określonej czynności (zaatakowaniu obiektu, podleceniu do jakiegoś, rozpoczęciu kopania, etc.).

Podając za:
http://www.eveiverse.com/items/32352
jeśli Twoja misja to:
Cytuj
Proof of Discovery: Gravimetric Passkey

Group: Commodity / Miscellaneous
This electronic passkey is provided by tutorial agents as part of a capsuleer training program. It is used to unlock an acceleration gate inside the Gravimetric site training area, where the “Proof of Discovery” documents can be found stored inside containers. The “Proof of Discovery” documents serve as physical evidence that the capsuleer was able to discover a particular type of site.

This passkey is used to unlock Acceleration gates found inside Gravimetric sites only.

Public: yes
Mass: 1 kg
Volume: 1 m3
To powinieneś otrzymać go od tutorial agenta.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #353 dnia: Styczeń 17, 2011, 17:58:03 »
Skończyłem tutorial i teraz chyba powinienem zacząć robić questy u Sisters of Eve (czy jakoś tak) ale część osób mi mówiło że można olać i że lepiej robić np misje dla Ministry of War.

Ja mimo wszystko chyba jednak polecę do tych siostrzyczek ale zastanawiam się jakie są to misje pod względem trudności? To coś jak lvl 1? Da radę je robić punisherem? Niby dostałem z tutoriala Coercera ale wolę chyba jednak Punishera (na dodatek część osób mi mówiło że mogę mieć problem z prądem u Coercera bez skilli).

MrYogi

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #354 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:01:38 »
Witam

Mały problem, dla was pewnie nie problem ale dla mnie wielki

W jednej z początkowych misji, muszę wydobyć 750 jednostek tritanium, ale za diabła nie mogę tego zlokalizować na pasie asteroidów :/
Jak to zrobić ? ( tylko prostym językiem proszę, bez skrótów )

Dzięki

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #355 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:12:25 »
Szukaj skałek o nazwie "Veldspar" (możesz sobie to włączyć w ustawieniach overview). Z Veldsparu uzyskujesz Tritanium poprzez refining (ppm na skałce w hangarze - refine). Potrzebujesz jakieś 3000 unit Veldsparu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #356 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:02:06 »
Szybszy sposób: na markecie. :)

MrYogi

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #357 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:03:37 »
Szukaj skałek o nazwie "Veldspar" (możesz sobie to włączyć w ustawieniach overview). Z Veldsparu uzyskujesz Tritanium poprzez refining (ppm na skałce w hangarze - refine). Potrzebujesz jakieś 3000 unit Veldsparu.

Dzięki, działa :]

Kaevar

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #358 dnia: Styczeń 31, 2011, 20:42:13 »
Czy ktos robiacy misje L4 jest w stanie powiedziec jak sie zmienily po Inkursji? Mialo dojsc troche nowych, zastanawiam sie, czy prezentowane przez nie poziom dochodowosci to mniej wiecej Blockade czy gorzej?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #359 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:22:16 »
Jeszcze żadnej nie trafiłem nowej, na starych róznież zmian (zapowiadanych - że niby trudniej) nie zauwazyłem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Scyther

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 13, 2011, 17:54:11 »
Witam,
Dziś zacząłem swoją przygodę z EvE Online i od razu napotkałem problem w tutorialu u Kirvasa Ohvali - tego od miningu itp.
Jestem przy 3 misji u niego (w wcześniejszej dostawało się statek) moje zadanie to : wyprodukowac "two units of Civilian Afterburner".
Podąrzając samuczkiem doszedłem bodajże do 6 pdpkt i dostałem wiadomość " You need to have the Industry skill at the necessary level." klikając OK by wyprodukować te rzeczy. Industry skill mam tylko jeden mining na poziomie 2 wiec o co chodziło?

I dodatkowa sprawa przez przypadek skasowałem sobie tego samouczka i kliknąłem by przerwać tą misje której nie potrafilem zrobić i Kirvas Ohvali już nie chce mi jej ponownie dac;/ jest na to jakis sposób?


//Przepraszam, powinno być zapewne w TNQ - prosiłbym o przeniesienie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 18:01:29 wysłana przez Scyther »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 13, 2011, 18:11:05 »
primo, nie masz w zakładkach skili wszystkich skili z kategori. Tych których nie masz a potrzebujesz musisz szukać na markecie. I tak jest w tym wypadku. Skill indastry (z grupy skili industry)

Na przypadkowe skasowanie misji pomaga petycja z prośbą o reset (f12 -> create petytion)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Scyther

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #362 dnia: Kwiecień 13, 2011, 18:20:28 »
Już nie ważne. Do usunięcia. Mój błąd.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2011, 18:37:37 wysłana przez Scyther »

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 13, 2011, 18:59:55 »
  To taki wygodniejszy odpowiednik expienia i levelowania z innych gier. Tyle, że w EVE zamiast mordować przez tydzień, miesiąc, czy rok milion pincet super-ultra wypasionych, bardzo groźnych, fioletowych dzików - możesz po prostu kupić za zarobione ISKi skillbook. Wbić go sobie w łepetynę i w czasie kiedy będzie trwała nauka, w świętym spokoju zająć się mordowaniem mega-hiper wykoksanych, różnokolorowych shutli w nielimitowanej odgórnie ilości. Dzięki czemu staniesz się posiadaczem jeszcze większej ilości ISKów za które kupisz więcej skillbooków i najzaje... shutla dla siebie. Będziesz dzięki temu jeszcze sprawniej mordował inne shutle -  w tym te które należą do innych, bardziej lamowatych graczy (głównie tych, którzy jeszcze nie zauważyli, że to mmo i latają samotnie w celach turystycznych).

Zaletą systemu jest generalnie to, że gdy powyższe wydaje ci się zupełnie głupie, to wyłączasz komputer i idziesz spać; na piwo; na dziewczyny, czy co tam lubisz, a skill i tak się zrobi bez marnowania czasu na nieskończonym mordowaniu mobów przed monitorem.

Scyther

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 14, 2011, 14:22:28 »
Witam,

Misja:

Cytuj
Mission briefing
Before we move on to more advanced scanning, I want to explain a few things about the different types of areas you can find out there. Firstly, the method of scanning determines the result. On-Board scanners like the one you just used can only find Cosmic Anomalies. The other method of scanning, which uses special scanning probes, is used to find Cosmic Signatures.

There are many different types of signatures, and we're going to show each of them to you next.

Inside anomalies you won’t find anything other than people to fight, but other hidden areas can have very different treasures inside: untapped asteroids for you to mine, ancient ruins to sift amongst, valuable salvage to recover, secret data facilities to hack into -- there is a great deal out there for an explorer to uncover.

Before we get to finding it all though, it will help for you to first understand the different types of sites you can find; what each offers, and what each asks of you in return.

We've set up a training facility that will help you in this task. If you are ready to learn more, then we can show you some examples of what you might find out there, without you having to risk your ship in combat or learn how to scan these signatures down. Once you have an understanding of them, we will progress to that.

This mission expires at 2011.10.11 12:09:51

An Introduction to Cosmic Signatures Objectives
The following objectives must be completed to finish the mission:

Objective
Follow the instructions from your agent and progress to the end of the Cosmic Signature training course.

This site contains normal ship restrictions.




Granted Items
The following item was granted to you when the mission was accepted




Rewards
The following rewards will be yours if you complete this mission:



Bonus Rewards
The following rewards will be awarded to you as a bonus if you complete the mission within 2 hours and 40 minutes.



Cosmic Signatures
There are four known types of Cosmic Signature: Magnetometric, Gravimetric, Radar and Ladar. Each unique signature type offers something different. You’re about to travel to a training area that will introduce you to each type.

Rozumiem że znowu musze oddokować, skanować i co dalej? Pisze żebym postępował za instrukcjami agenta lecz żaden tutorial po wzięciu tej misji mi się nie włączył. Jeśli daje skan, wybieram jakąs treningową anomalie lece tam i jest tam tylko skrzynka z dokumentem który był potrzebny do poprzedniej misji. Pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 14, 2011, 15:32:55 »
Jeżeli dobrze pamiętam, ta misja to coś w rodzaju wycieczki. Lecisz do miejsca wskazanego przez agenta (może być w innym systemie), tam opowie Ci o co chodzi  w danej sygnaturze i każe lecieć dalej, do następnej sygnatury. A później do następnej i następnej. Nic chyba nie trzeba było skanować.

Dagorian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 18, 2011, 02:06:55 »
Mam takie pytanie:
-Wykonując misje dostaje za nie nagrodę w postaci kasy za jej wykonanie i dodatkowej jeśli się zmieszczę w określonym czasie. Zabijając piratów czasami widzę koło niech napis bounty i wysokość nagrody 4-40k ale te ISK nie pojawiają mi się na koncie po zabiciu pirata. Dlaczego?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #367 dnia: Maj 18, 2011, 02:19:14 »
Bo to obciąża serwer. Co 20 minut dostajesz kasę z bounty.

Qazacolt

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #368 dnia: Maj 18, 2011, 20:31:12 »
Witam wszystkich
Przepraszam jeżeli to już było albo zły dział
Mam takie pytanie do graczy którzy już grają długo w eve jak to jest z zarabianiem na misjach?
Wykonuje obecnie te z tutoriala i nie widzę aby można je powtarzać w celu zarabiania isków tylko po wykonaniu nie mogę już nic u danego agenta zrobić.
Więc czy w dalszych misjach klasy wyższej można wykonywać je dowolnie czy tak ja teraz?
Bo jeżeli nie to chyba po jakimś czasie kończą się misje i trzeba znaleźć nowy sposób na zarabianie.
Pozdrawiam   ;)

Siri Irme

  • Newbie friendly!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Siri Irme
  • Korporacja: Low Technology
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 18, 2011, 20:55:26 »
Tutorial, jak to tutorial, potrzebny jest tylko, abyś ogarnął podstawy podstaw w grze. Te normalne misje nigdy się nie kończą. Ograniczony jesteś tylko poziomem agenta (od lv1 do lv5), gdzie lv1 jest najłatwiejszy, a lv5 najtrudniejszy.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #370 dnia: Maj 19, 2011, 09:30:03 »
Misje "normalne" są powtarzalne. I to zarówno w ten sposób, że póki masz standing wymagany przez agenta, póty będzie Ci on dawał kolejne misje, jak i w ten sposób, ze jest określona pula tych misji i co jakiś czas będziesz dostawał taką, jaka wcześniej juz robiłeś. I tak do smierci aż padniesz z nudów ;)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Dagorian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #371 dnia: Maj 21, 2011, 20:21:52 »
Mam takie pytanie - cześć agentów posiada lokalizację "in space" <-- jak ich się znajduje w systemie?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #372 dnia: Maj 21, 2011, 20:30:32 »
Widać ich jako beacony (w overview)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dagorian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #373 dnia: Maj 22, 2011, 10:56:49 »
Mam pytanie odnośnie "bookmark" misji:

- akceptuje misje, warpuje do Acceleration gate, tam aktywuje wrota i przenosi mnie do misji - bookamarkuje to miejsce i odwarpowuje do stacji albo gdzieś indziej. Ponieważ na starcie jest tam bardzo dużo piratów i chcę wybić ich z odległości 30km (mam taki zasięg optimal).

-a teraz jak daje warpa do punktu co mam zbokmarkowanego bod jakąś nazwa np. "aaa albo misja" to nie przenosi mnie do tego miejsca tylko do Acceleration gate  <-- dlaczego???

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 22, 2011, 11:00:09 »
Ponieważ proca działa w tym wypadku jak bańka interdykcyjna pokrywając caly obszar misji. Tak to zostało zrobione że na misje z procami zawsze dropi cie na proce

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dagorian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 22, 2011, 11:08:06 »
Nie się nie da z tym zrobić ?  - jak tam wpadam to jestem pod ostrzałem kilkunastu statków i jeszcze zasysają mi capa dam rade 30 sek max wytrzymać Mallerem. A uciec im poza zasięg nie bardzo zdarzę.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 22, 2011, 11:11:05 »
jaka to misja? bo podejrzewam że chyba wiem jaka...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dagorian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 22, 2011, 11:22:18 »
Jest to misja Recon 1/3 dla Agenta poziomu 2 Amarr Navy  w systemie Misha

-kilka misji właśnie przez taką sytuacje nie jestem w stanie zrobić głownie przez to że wpadam w sam środek szamba a jak się zalokują to oszczał kilkunastu jednostek i ssą mi capa na dodatek wiec siada reperka i afterbunner. Ale tak sobie myślę czy nie założyć tego chwilowego boosta na speeda (Micrlwarpdriwers) albo wlecieć tam na cloaku (jeśli się da).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #378 dnia: Maj 22, 2011, 11:34:05 »
W ogóle tam nie musisz strzelać. Bierzesz shuttle'a, wskakujesz, w momencie gdy spawnują się pierwsze raty, gate jest odblokowany, przeskakujesz i zaliczyłeś misję.

2/3 - to samo - wskakujesz, lecisz do gate (nie ma go w overview, trzeba znaleźć - po lewej, nieco w dół), w momencie spawnu warp out, zaliczone

3/3 - cokolwiek z tankiem - lecisz przez toksyczną chmurę do gate'a. Skok i zaliczone.

Teraz musisz czekać do DT na zresetowanie, bo już masz tam tabun ratów.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #379 dnia: Maj 22, 2011, 11:37:31 »
Shufla na poziomie dwa to kamikadze. Lepiej otankowana frytka z mwd

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dagorian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 22, 2011, 11:46:49 »
Jak już tam wskakuje to nadal misja nie zaliczona, muszę kawałek gdzieś polecieć?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 22, 2011, 11:53:21 »
wlatujesz na pierwszy poket 25-35 km masz drugą drabinke, masz przez nią przeleciec, w 2/3 jest ciut trudniej ponieważ drabinki nie masz na overviu (jest z grubsza po lewej), za to nie masz przez nią przelecieć a jedynie dolecieć. W lokal chacie agent informuje cioe na tych misjach że doleciałeś gdzie trzeba i możesz wiać

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dagorian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 22, 2011, 11:56:17 »
:) co to jest "poket" i "drabinka" :)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 22, 2011, 12:07:01 »
Poket to obszar misji na który wchodzisz z warpa. Grid jeśli wolisz. Proca / choinka / drabinka to acceleration gate

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Total Noob Questions: Misje
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 22, 2011, 13:11:14 »
Cytuj
Shufla na poziomie dwa to kamikadze. Lepiej otankowana frytka z mwd

Może i shufla na poziomie 2, ale na poziomie 4 to nie ma sensu brać cokolwiek innego, skoro nie spadniesz. 4 razy robiłem to shutlem.