Autor Wątek: Total Newb Questions  (Przeczytany 96652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ellaine

  • Gość
Odp: kolejne stado pytań.
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:09:07 »
Ale durnota :)

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: kolejne stado pytań.
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:30:53 »
ghehehe nie no nie ma to jak rozbieżność :-)

pytanie :
Cytuj
6. "Per skill level" np jesli chodzi o bonus do small hybrid weapon to chodzi o moje skile? czy o poziom statku?

odpowiedzi:
Cytuj
6. O Twoje skile
Cytuj
6. Skill statku (też miałem ten problem na początku).

 :crazy2:

Przyjąłem, że pytającemu chodziło o opis statku. Niektóre statki mają bonus do damage/optimal/tracking i wtedy ten bonus liczony jest na podstawie poziomu skilla statku (czyli np. skilla Caldari Frigate lub Destroyers). Opis statku mówi o bonusie "per skill level" ale nie wspomina o jaki skill chodzi. Pamiętam, że gdy zaczynałem grę też miałem z tym problem.

Oczywiście na parametry działek mają jeszcze wpływ skille z działu Gunnery ale przyjąłem, że jest to sprawa tak oczywista, że znana pytającemu.

ylony

  • Gość
Automatyzacja w trenowaniu skili .
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:21:40 »
 Helo od niedawna gram w EVE . I drażni mnie bardzo jedna rzecz .Ano skile . Bo denerwuje mnie , ze jak koncze grac o 1 w nocy i daje jakiegos skila  by sie trenowal jakies 8 godzin , to potem sie czas marnuje i sie nic nie trenuje  :'( Dlatego bo rano nie mam nawed 5 minut by wlaczyc kompa . A szkoda bo przez 12 godzin jak mnie nie ma mogloby sie cos wytrenowac . Jest jakas automatyzacja ? Taka , ze trenuje learning na 3 lvl a potem automatycznie by trenowalo na 4 lvl ? Jest jakis Addon ? Dzieki za odpowiedz . O0

P.S. Sory jeśli jest juz taki topic a ja daje nowy . Niezauważylem takiego .

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Automatyzacja w trenowaniu skili .
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:25:18 »
Helo od niedawna gram w EVE . I drażni mnie bardzo jedna rzecz .Ano skile . Bo denerwuje mnie , ze jak koncze grac o 1 w nocy i daje jakiegos skila  by sie trenowal jakies 8 godzin , to potem sie czas marnuje i sie nic nie trenuje  :'( Dlatego bo rano nie mam nawed 5 minut by wlaczyc kompa . A szkoda bo przez 12 godzin jak mnie nie ma mogloby sie cos wytrenowac . Jest jakas automatyzacja ? Taka , ze trenuje learning na 3 lvl a potem automatycznie by trenowalo na 4 lvl ? Jest jakis Addon ? Dzieki za odpowiedz . O0

P.S. Sory jeśli jest juz taki topic a ja daje nowy . Niezauważylem takiego .

Nie ma ale CCP przebąkuje, że może coś takiego wprowadzą. Póki co trzeba wstawać w nocy. Nie przejmuj sie jednak, wkrótce skille będą Ci się trenowały przez kilka tygodni więc będziesz mógł na noc ustawiać te dłuższe.

Ellaine

  • Gość
Odp: Automatyzacja w trenowaniu skili .
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:29:55 »
Podstawowa strategia jest taka, ze na noce trenujesz cos czemu zostalo jeszcze ponad dobe treningu, a jak jestes online to konczysz skille ktorym zostalo pare godzin lub minut.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Automatyzacja w trenowaniu skili .
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:33:01 »
Można w każdej chwili przerwać trening skila, ustawić inny, a potem dokończyć pierwszy. Bez żadnej straty.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Automatyzacja w trenowaniu skili .
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 11, 2007, 16:37:01 »
Jeszcze jedno: jest program do planowania treningu. Nazywa się EveMON. Nie zmienia on jednak skilla w grze. Pozwala jedynie zorientować sie jak długo będzie trwał trening.

Goomich

  • Gość
Odp: Automatyzacja w trenowaniu skili .
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 12, 2007, 10:25:29 »
Ale nie wolno mu swierzyć na 100%

Pelek

  • Gość
Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 14, 2007, 21:22:58 »
Pytanie wybitnie Noobowe...
Czy secure container z ustawionym hasłem i wystrzelony dla "Siebie" jest napewnow bezpieczny w systemach z security 0.8 do 1.0? W systemach tych nie można go zakotwiczyć czy jest to jednoznaczne z tym, że każdy może sobie go zgarnąć do ładowni albo w nim bezkarnie grzebać?

Pelek

  • Gość
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:07:37 »
Czyli kopanie do kontenera w systemnach 0.8 - 1.0 tak na 100% bezpieczne (od złodziei) nie jest.
Trafiło mi się (podczas mojej krótkiej kariery) znaleźć secure container, który przy próbie otwarcia krzyczał, że chce hasło, a znajdował się w systemie 0.9 sec (i nie miał opcji scoope to cargo hold).
Więc jak to jest?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #220 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:18:48 »
Taki kontener wisi tam już baaaaaaardzo długo... Bo możliwość kotwienia kontenerków została wycofana bodajże w dodatku Exodus (jesień 2004).
Przedwieczny.

Pelek

  • Gość
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #221 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:35:13 »
Te kontenery pojawiły się 2 - 3 dni temu w Duripant
http://pelek.home.pl/pub/2007.06.14.21.30.03.jpg
http://pelek.home.pl/pub/2007.06.14.21.27.57.jpg

i nie da się ich 'scoop(b)nąć ani otworzyć.

Ponawiam pytanie: Jak to jest ?

-- EDIT --
Chyba że coś przeoczyłem
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2007, 23:37:15 wysłana przez Przemysław Pełka »

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #222 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:40:36 »
Jesteś tego pewien? :)
Luknij kto to postawił - prawie na pewno stara postać, więc wiszą tam od dawna, a Ty ich po prostu nie zauwazyłeś wcześniej...
W innym wypadku albo jakiś bug/exploit, albo coś się zmieniło w zasadach (może stand jest potrzebny do kotwienia)... Albo jakis gm postawił kontenerek kumplowi z msn :P :P :P
Ale osobiście stawiam na to pierwsze - czyli wiszą tam od dawna, ale ich wcześniej nie zauważyłeś (może pasy ci się pomyliły czy coś...).
Ewentualnie zagadaj do kolesia co je zakotwiczył i zapytaj jak to zrobił, może dowiemy się czegoś ciekawego :)
Przedwieczny.

Pelek

  • Gość
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #223 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:49:03 »
Faktycznie wiszą tam od ponad 3 lat :P

MightyBaz

  • Gość
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #224 dnia: Czerwiec 15, 2007, 08:44:07 »
kontenenry mozna hackowac...

LosBekoczoS

  • Gość
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwiec 15, 2007, 09:18:41 »
Baz ??  jak hackowac? od kiedy ? slyszalem ze maja powtac takie mozliwosci ale ze juz teraz ?

korpusz

  • Gość
Odp: Secure Container - Czy napewno secure?
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 15, 2007, 09:42:13 »
IMHO SC powinny pekac po 6miechahc nie uzywania bo ciekawe ile juz takich kontenerkow wisi od kilku lat :/

seishin

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 23, 2007, 20:57:18 »
witam :)

niedawno dolaczylem do spolecznosci eve (narazie trial z zamiarem aktywacji) wiec noobowskie pytanko:

zaczalem gallente no i jakims tam cudem dorobilem sie catalysta - ogolnie rewelka ale jako ze narazie tylko wykonuje misje od agentow to mam problem z doborem broni i ewentualnie reszty zlomu :

doszedlem do momentu w ktorym nie wiem czy isc w zasieg i nawkladac railgunow czy zainwestowac w skille zwiazane z propulsion jamming i zostac przy blaserkach??? dodatkowo za niedlugo (jak patrzalem po skillach) bede mogl trenowac obsluge cruiserow wiec wypadalo by juz cos zaplanowac a jako ze jestem ciemny jak tabaka w tych sprawach to nie wiem dokladnie w co pakowac sp - blastery czy raile??? - wiem ze wszystko mozna ewentualnie pozniej poprawic na tym etapie gry ale raczej wolalbym sobie nie robic na starcie miszmaszu ze skillami :)

pozdrawiam

Yurioni

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:10:04 »
zeby bylo ciekawiej :D masz jeszcze 3 opcje a mianowicie dronki :D ja je wybralem i nie zaluje :)

Skeer

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 23, 2007, 21:50:56 »
No dronki wymiatają...  8) Wymiata też ich szukanie, jak się zapomni o ściągnięciu ich na shipa przed warpem...  :laugh:

seishin

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 23, 2007, 22:53:30 »
heh no problem tak czy siak jest ten sam - w koncu kiedys cos sie stanie ze bede musial kogos pozdrowic chmurka plazmy albo kawalkiem metalu i tu lezy pies pogrzebany :)

co do dronek to mam calkiem niezle rozwiniete skile jak na poczatek bo wybralem opcje special forces ale nadal miec 1 dronke na cala chmare npckow troche moze niewystarczyc bateryjek na utrzymanie tarczy i armora calego....

co do cruisera to zostalo mi do ustukania 3 mln jeszcze  na thoraxa :buck2:

wiec jak ktos kiedys bawil sie w rozne fity to niech sie podzieli info :)

tia

Goomich

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 24, 2007, 10:27:17 »
co do dronek to mam calkiem niezle rozwiniete skile jak na poczatek bo wybralem opcje special forces ale nadal miec 1 dronke na cala chmare npckow troche moze niewystarczyc bateryjek na utrzymanie tarczy i armora calego....

Jako gallente olej tarcze i tankuj tylno na armorze.

profesorvico

  • Gość
NOOB
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 24, 2007, 11:08:46 »
Hello mam pytanko noobowe Otóż why otwieraja mi sie okienka od wreckowania w oknie od czata. Wyciagam je stamtad i za kazdym razem otwieraja mi sie w czacie. Jak to zmienic.   

PROFESIOS

NeX

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 24, 2007, 15:49:48 »
Domyslne ustawienia EVE powodują przyciąganie się okienek i ich łączenie jeżeli choć raz wrzuci łeś jedno okienko w drugie. Może się z tego powodu zrobić chaos gdy zaczynają się czasem nie tak ustawiać, więc po wciśnięciu ESC wejdź w konfigurację i zaznacz dociąganie i łączenie okienek jedynie gdy wciśniesz SHIFT.

Nie chce mi sie teraz logować do gry, ale o ile pamiętam, to loot z wrecka,  to ta sama lokalizacja okienka co w stacji pucha. Jeżeli zostawisz czat tam gdzie był oryginalnie (lewy dolny róg), to nad nim otwórz okienko cargo shipa, a ponad nimi okoenko puszki jakiejś. W takiej konfiguracji masz w miarę wygodny przegląd ekranu i po wydokowaniu okienka będą się ustawiać w taki sam sposób. Czyli okienko wrecka z lootem tak samo jak pucha w stacji. Pod spodem cargo shipa i na dole czat.

Wisielec

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:41:38 »
Okejka, mam takie pytanie: Gram Caldariańczykiem z nastawieniem na missle/torpedy/rakiety. Dorobiłem sie Caracala i tak zaczynam rozmyślać: czy rakiety są dobrym wyborem na bliską odległość? (dmg jest mierny w myśleniu długofalowym, nawet ze specjalistycznymi rakietami i dobrymi wyrzutniami) czy lepiej zainwestować w hybrydy, czy wyspieszczone raockiet launchery dają rade?

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:51:27 »
Szkoła klasyczna mówi - pvp armaty, pve rakiety.
Rakiety mają bardzo dobry damage, nawet w porównaniu z dzialkami na srednio-krotki zasieg. Jesli farmujesz NPCe, nie oplaca sie ganiac kazdego zeby mu przysolic z blasterow prosto w pysk.

korpusz

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 25, 2007, 14:17:00 »
Jezeli chodzi PVP to rakiet starasz się używać tylko na srednio-krotkim zasiegu bo te co mogą daleko latac lataja tak wolno, ze wiekszosc pilotow Ci zwieje zanim doleca. Ogólnie tak jak mówi Albi armaty do PVP rakiety do PVE.

Wisielec

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 25, 2007, 15:10:58 »
Hmmm... czyli ogolnie wyrzutnie sa tylko PvE, czy tylko rakiety? ???

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 25, 2007, 15:39:26 »
Szkoła klasyczna mówi - pvp armaty, pve rakiety.
Rakiety mają bardzo dobry damage, nawet w porównaniu z dzialkami na srednio-krotki zasieg. Jesli farmujesz NPCe, nie oplaca sie ganiac kazdego zeby mu przysolic z blasterow prosto w pysk.

Dlatego gonisz tylko te które sie opłaca a reszte olewasz  ;D

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 25, 2007, 15:46:49 »
A i tak gonienie zajmuje wiecej czasu niz zabijanie :)
Ja tam lubie zbierac zlom i zawsze staram sie miec cel w zasiegu tractora zeby nie musiec potem latac za wrakiem, ale w przeciwienstwie do maszyny na blasterkach, nie musze sie napinac zeby w ogole zaczac proces skubania tego rata. No pewnie szybkim HACem jest inaczej ale ja latam  kartoflem.

NeX

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 25, 2007, 15:54:55 »
Czyli ogólnie, o ile potraktujesz sprawę z pewnym dystansem do teorii i objawień - wyrzutnie są najwygodniejsze do PVE. Mają dobry damage, a polując na głupie NPC masz dużo czasu aby nawet torpedy doleciały do celu.
W PVP przeciw graczom tego czasu nie ma, bo nawet najgłupszy gracz pamięta, że jak się dostaje po dupie, to trza wiać, a jak nie dostaje, to znaczy że rozwali Ciebie zanim jakiekolwiek rakiety mu zaszkodzą.

Odwołując się bezpośrednio do Twojego pytania ..."czy tylko rakiety?"... Wręcz przeciwnie - malutkie, szybkie i błyskawicznie się przeładowujące rakietki są jedynymi przydatnymi w 100% w PVP. Mają bardzo dobrą skuteczność w dystansie kilku kilometrów. Często jak mam już jakieś wyrzutnie wetknąć we fregatę, to jest to komplet rocket zamiast missile. Cena małego Kestrela porównywalna z ciężkimi fregatami (około 300k ISK) świadczy wyraźnie o jego skutecznośći. Niestety im cięższy sprzęt tym bardziej trzeba zapomnieć o rakietach w walce solo, ale z drugiej strony solo walczy się głównie na granicy pomiędzy Empire, a low sec. Im dalej tym większe gangi są potrzebne, a tym samym można znaleźć zastosowanie dla ciężkich rakiet w walce. Przecież PVP, to nie tylko zgankowanie samotnego indyka. :knuppel2:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2007, 16:00:28 wysłana przez NeX »

Wisielec

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 27, 2007, 21:46:03 »
Czy skille typu missle bombardment i rapid launch działaja na rakiety?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 28, 2007, 00:32:42 »
Tak, na rockety, HAMy i torpedy nie działa tylko Guided Missile Precision.

Wisielec

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwiec 28, 2007, 14:52:09 »
Na ostatnim queście za zabitych piratów nie dostałem kasy, a wraki były koloru zółtego. W momencie próby wydziagniecia itemów z wraku napisalo mi, ze niby kradne przedmoity z EVE Cental banku.

O co tutaj biega, bo zbaraniałem? :o

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwiec 28, 2007, 14:58:56 »
Nowy bug, powinni niedlugo naprawic.