Autor Wątek: Total Newb Questions  (Przeczytany 96041 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 21, 2007, 13:13:27 »
Chcę aktywować triala do pełnego konta, mogę to zrobić za pomocą zwykłego miesięcznego TimeCode'a?

White_Haven

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 21, 2007, 14:18:17 »
Tak

Sadorus

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 22, 2007, 18:15:17 »
Witam mam takie pytanko co lepiej wybrac ?:)

Minmatar
Charisma 6
Inteligent 11
Memomy 8
Perception 7 + 4
Willpower   7 + 2
Sebiestor
Tinkerers
Military
Soldiers

czy moze

Minmatar
Charisma 6
Inteligent 8
Memory 8
Perception 8 + 4
Willpower 9 + 2
Sebiestor
Rebels
Military
Soldiers

no chyba ze ma ktos lepsza propozycje :)?

Aeon Horax

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 22, 2007, 18:46:34 »
Sadorus, przesli avatary, to wybierzemy Ci tego brzytszego  :D

A tak na serio, to obie postacie są raczej równoważne, choć lepsza na początek będzie druga ze względu na perc i will zrównoważone i wysokie (szybciej wyskalujesz lepsza fregate).
A po wyskalowaniu learningow to nie będzie miało większego znaczenia...

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 22, 2007, 18:48:03 »
Zalezy co chcesz robic, pod przyszle pvp 2 jest calkiem przyjemna.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 22, 2007, 18:48:55 »
Chyba ze w ramach pvp robisz wyscigi na kopanie paskow, a statkow bojowych uzywasz tylko do zarabiania kasy :)

Rhovana

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 22, 2007, 18:52:27 »
Witam mam takie pytanko co lepiej wybrac ?:)

Lepiej wybrać Caldari ;D

Sadorus

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 22, 2007, 19:16:15 »
Hmm to powiadacie 2 opcja ? :) Czy jescze wiecej per i willpower ? Bo wiadomo niechce byc chlopakiem do bicia :)

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 22, 2007, 19:29:58 »
12 podstawowej percepcji po learningach i na implach da ci okolo 26 na koniec. Zwiekszenie o jeszcze jeden punkt zwiekszy Ci do 27. Czyli przyspieszy twoje szkolenie tych umiejetnosci o (27\26*0.66) niecale 7%. Sam ocen czy to duzo czy nie, ale wez pod uwagejescze jeden szczegol - gdy szolisz sie pod pvp wiekszosc twoich skillpointow zajma skille czysto zwiazane z percepcja i willpower, zastanow sie wiec jeszcze czy te 7% nie bedzie warte wiecej niz te 7% w inteligencji zwiekszonej tym kosztem? 8 inteligencji i memory to chyba dobry wybor, pozwola Ci spokojnie osiagnac te 22pkt. Sam teraz mam okolo 20 na +4 i szzerze powiem ze nie wiem czy dobrze zrobilem maksujac sobie perc i willpower czy nie.

Ta od serca Ci powiem, ze to dobry wybor, taki jaki podjales tam troszke nizej pod punktem 2  z jedna mala zmiana - perc jest lepszy niz willpower na ogol - przerzuc na perc ze 2 punkty jak mozesz. Jak tylko jeden... to durgi daj na inteligencje i bedzie super.

Sadorus

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 22, 2007, 20:12:07 »
Dzieki za pomoc , i juz ostatnie pytanie a mianowicie czy przy takim ustawieniu jak podal kolega wyzej nie lepiej zrobic brutora? czy pozostac czy Sebiestorze ?

kuglarz

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 23, 2007, 19:44:50 »
Witam.
Mam kilka noob pytań ;)
Gram dopiero cztery dni i z mozołem przebijam się przez poradniki i to forum ale kilku rzeczy nie znalazłem. Może po prostu przeoczyłem, jeżeli tak to z góry przepraszam za powtórzenie tematu.
Jako, że kopanie znudziło mnie dość szybko, postanowiłem kupić coś do misji. Wyczytałem, że bardzo dobry jest kestrel, wiec wyskillowałem szybko i go kupiłem [gram caldari]. Oczywiście gorzej było z fitem - wyczytałem, żeby wsadzić "4x standard missle launchers I" no ale wlazły mi tylko 3, potem zabrakło energii, więc jako czwarty wsadziłem rocket launcher I i small shield buster [może go wywalić i wrzucić czwartą missle laucher?]. Szło nieźle przez pierwszych 20 misji, ale potem nadziałem sie na dwie takie, na których rozwaliłem już 3 statki, łącznie poszło jakieś 800k ISKów, może to nie jest duża kwota, ale dla noobka to sporo ;). Poszukałem fitu na forum eve-online.com i znalazłem coś takiego:
"NPC:

4 upgraded limos launchers with bloodclaws
10mn AB
1mn AB II
named small shield injector
2 MAPC

PVP:

4 rocket launchers with thorns
10mn AB II
1mn AB II
2 MAPC"

Ehmm... jak by to wytłumaczyć... połowa z tego to dla mnie czarna magia, szczególnie te  "2MAPC" bo 10mn AB rozgryzłem, że to Afterburster [oczywiście nie mam skilli na to ;p]. Czy ktoś wytłumaczy mi co oznaczają dokładnie te skróty i czym je ewentualnie zastąpić, przy moim zatrważającym braku skilla?

Pytanie kolejne:
Jak przerywam trening jednej umiejętności na rzecz innej, to jak wrócę do tej przerwanej to czas leci od nowa czy od momentu w którym przerwałem naukę?

i ostatnie pytanie: Jak długo przeciętny gracz osiąga w EVE poziom nazwijmy to średnio zaawansowany? Wiecie... lubię trudne gry ale bez przesady ;)

Pozdrawiam naabowskim okrzykiem HALP PLAX!!11!! :P

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 23, 2007, 20:53:57 »
MAPC - Micro Auxilary Power Core. Dodaje wartosc pg, nie procentowa, wiec wychodzi to dosc wydajnie dla frejek, o ile pamietam skille jakies tam ma wymagane, nie najnizsze dla poczatkujacych.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 23, 2007, 21:23:39 »
Jeżeli przerwiesz skillowanie, a potem wracasz - to zaczynasz od momentu, w którym przerwałeś.

Średnio zaawansowany... Zależy co przez to rozumieć :)
Jeśli chodzi o swobodne zarabianie na misjach kill, to jakieś 6 tygodni :)
Ale tak naprawdę, to w eve nie ma czegoś takiego jak "średnio zaawansowany" :)
Przedwieczny.

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 24, 2007, 08:15:00 »
Czy uważacie, ża warto zacząć grać od nowa, żeby zdobyć Skill Book: Salvage Drones Operations? Już go raz miałem, ale straciłem jak rozwalili mi statek. Wiem jak go zdobyć. Pozdro.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 24, 2007, 08:29:28 »
To cos takiego jest? :O

Ale ogolnie, jesli jest cos co dostajesz w misji cosmos ktora mozna wziasc tylko raz, mozesz zalozyc alta na tym samym koncie, wziasc misje i zrobic ja glowna postacia. W ten sposob nie zaczynasz wszystkiego od nowa.

Jesli jest cos co zdobywasz w misji Cosmos ale nie od agenta tylko z puszki, mozesz znalezc ta lokacje niezaleznie czy masz misje i zwyczajnie wyjac to z puchy.

A jeszcze ogolniej, jesli jakis przedmiot da sie zdobyc to da sie tez kupic :)

Asoth

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 24, 2007, 09:01:11 »
... jesli jest cos co dostajesz w misji cosmos ktora mozna wziasc tylko raz, mozesz zalozyc alta na tym samym koncie, wziasc misje i zrobic ja glowna postacia. W ten sposob nie zaczynasz wszystkiego od nowa.

A czy przypadkiem alt nie musi mieć odpowiednich standingów żeby dostać misje od agenta?

NeX

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 24, 2007, 21:34:41 »
Zazwyczaj alty nadrabiaja standingami corpa, więc trzeba je gdzieś trzymać.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 24, 2007, 22:10:40 »
... jesli jest cos co dostajesz w misji cosmos ktora mozna wziasc tylko raz, mozesz zalozyc alta na tym samym koncie, wziasc misje i zrobic ja glowna postacia. W ten sposob nie zaczynasz wszystkiego od nowa.
A czy przypadkiem alt nie musi mieć odpowiednich standingów żeby dostać misje od agenta?
Nowa postac przeznaczona na glowna bedzie przeciez miala to samo.

Endriu

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 25, 2007, 13:47:06 »
Z tego co sie orientuje ta ksiażka ma byc wycofana , badz juz zostala wycofana. Taka przynajmniej rozmowe podsluchalem na kanale TRADE->others.

NeX

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 25, 2007, 17:31:38 »
Książkę mogą sobie wycofać, ale wyuczony skill pozostanie. Jedna z moich postaci ma BLACKMARKET i mimo wprowadzenia KALI i zniknięciqa samego skila z opcji tworzenia postaci, to u mnie bardzo ładnie sobie istnieje od dwu lat :)
Ale wczoraj po patchu lepszy numer trafiłem. Po wyświelleniu w character sheet działu SCIENCE z opcją all skills, zobaczyłem milusi skill "MNEMONICS" - "Skill at handling skill stimulator boosters. 20% Bonus to skill booster duration per level"  :smitten: Tylko nigdzie na markecie tego ustrojswa nie widać :'( :knuppel2: :2funny:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 17:35:08 wysłana przez NeX »

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 25, 2007, 20:50:59 »
Podobny przyklad:

Wucikfit, ktory pobaiera baze danych z eve - skille: Bombers (pierwotnie oddzielone skillem coverty i sb?), Biology (miesiac pzred kali zobaczylem), Station Managment, Inteliggence Analyst, Public relations, Rafinery Managment, Flagships i wiele wiele innych.

NeX

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 25, 2007, 21:55:14 »
Nom, tyle że takie BIOLOGY mozna kupić za drobne i sobie nawet toto skilnąłem (sam nie wiedziałem po co, bo znałem tylko ten opis z booka). Mnemonica do wczoraj nie było i na markecie nie występuje jeszcze wogóle. Muszę znowu forum przewertować, ale pewnie i tak nigdzie nic sensownego nie pisze podobnie jak o BLACKMARKET i szczególnie o jego advance SMUGGLING.

Trybiq

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 26, 2007, 09:07:46 »
Salvage Drones Operations mozna znalesc na contractach wiec chyba jescze nie wycofali cena sie wacha miedzy 20-40mln zalezy w jakim regionie.

Pozdro

Martinoff

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 01, 2007, 16:18:41 »
Co to może być? Nie mogę wejść na żaden kanał czatowy poza lokalnym, jak chce wejść na inny to wyskakuje coś takiego:

The specified proxy or server node (1001207) is dead

AntyBiotiC

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 01, 2007, 16:43:10 »
Cytuj
Co to może być? Nie mogę wejść na żaden kanał czatowy poza lokalnym, jak chce wejść na inny to wyskakuje coś takiego:

The specified proxy or server node (1001207) is dead

ekhm.....mam dokladnie ten sam problem-pojawil sie nagle i zburzyl moj spokoj...
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2007, 16:45:02 wysłana przez AntyBiotiC »

Dragy

  • Gość
Tworzenie nowej postaci
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 09, 2007, 12:01:12 »
Troche czasu minelo odkad tutaj postowalem ... jestem ciekawy jak najlepiej dobrac role i atrybuty, aby postac amarr z bloodline amarr miala najbardziej dogodne pod wzgledem pvp

Werbus

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 11, 2007, 22:30:30 »
Witam, mam dwa drobne pytania :)

1. Jak narazie prowadze postać caldari nastawiona na mining, z czasem (po dotarciu do bargy, zrobieniu skilli w refiningu i takimi tam) bede zmuszony w podstawowym zakresie chociaz podszkolic sie do pvp.. i tu pojawia sie moje pytanie, czy jest sens rozwijac sie dalej w caldari shipach czy lepiej isc w jakies inne? A konkretniej rzecz biorac jakiej rasy statki polecalibyscie do pvp, jako miner startowalem z minimalnymi skilami w statkach i broni wiec zmiana na inna rase nie powinna mnie kosztowac zbyt wiele sp...

2. Zostajac juz przy Caldari, a konkretniej rakietach.. Czy skille i bonusy statków sa uzwgleniane przy "ogladaniu" info rakiety czy musze sam je podliczac?


Ellaine

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 11, 2007, 23:01:46 »
Co to znaczy "bede zmuszony w podstawowym zakresie chociaz podszkolic sie do pvp"?

Czy "zamierzam latac po niebezpiecznych systemach w pogoni za rzadka ruda i chce byc w stanie sam obronic swoja koparke przesiadajac sie szybko w cos innego?"
Jesli masz taki plan, szykuj sie na potezne straty.

Czy "zamierzam zapisac sie do sojuszu w 0.0 i tam kopac, i chce byc gotowy sluzyc w pospolitym ruszeniu w razie potrzeby, ale nie chce inwestowac w to za duzo szasu szkolenia."
Jesli tak, to ok. IMHO w takim przypadku "caldari nie nadaje sie do pvp" to bzdura. Caldari maja dwa statki - Blackbirda i Rokha. Blackbird jest najtanszym (nie liczac tego ze sie go czesto traci) sposobem skutecznego i znaczacego wsparcia malego gangu dla postaci z malymi skillami w walce. Rokh jest prawdodpobnie najlepsza opcja jesli chcesz byc czescia wielkiej floty i miec taki zasieg jak inni, ale nie chcesz tymczasem spedzic pol roku na szkoleniu dzialek T2. Drugi kandydat to gallente - gallente nadaje sie do pvp bezdyskusyjnie i w przeciwienstwie do matarow i amarrow nie narzekaja zwykle ze ich rasa mozna zaczac walczyc dopiero na bardzo wysokich skillach.

Czy "wyobrazam sobie, ze kazdy kiedys musi zajmowac sie pvp"?
To nie prawda. Mozesz cale zycie tylko kopac jesli Cie to bawi.

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 12, 2007, 09:57:07 »
2. Zostajac juz przy Caldari, a konkretniej rakietach.. Czy skille i bonusy statków sa uzwgleniane przy "ogladaniu" info rakiety czy musze sam je podliczac?
Jak moduł masz już założony i klikasz na niego show info to pokazuje podliczone parametry.
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


misao

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 14, 2007, 09:16:19 »
co do caldari i pospolitego ruszenia. Caracal i Heavy misle. i jestes przydatny w wiekszosci gangow^_^. skilownie to tak z parenascie godzin.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 14, 2007, 11:16:11 »
Z tymi skilami do galente to nie tak siup. Żeby sensownie med hybrydy na t2 wyskilować  to jest 2mln SP. Do tego 1.5 mln SP w dronki (small i med t2 + interferencing na IV). Cruzy t2 oznaczają ponad 2 mln SP w command. Tank blachą sensowny  zaczyna się koło 1 mln sp. Do tego liczyć trzeba skile z electronics, energinering i navigation. Jak chcesz recona no to 1.5 mln sp idzie do electroniks. Do tego learningi na start. Podsumowując żeby sensownie w latać w cruzach t2 galente no to pół roku skilowania minimum.

Z drugiej strony całkiem fajnym shipem do pvp jest ssacą dronkujacy vexor. Nosy nie wymagają prawie wogóle sp wsadzasz troche w dronki dajesz plejta dużego i można sie już pobawić fajnie. Suport EW w celestisie też nie wymaga zbyt dużej ilości SP i jest skuteczny. I do tych shipów można wsiąść pare dni po założeniu konta praktycznie.

Thoraxa na blasterach odradzam na początek. Tak samo brutixa. Natomiast myrmydion o ile sie ma mar t2 (co jest szybkie) to można fajnie pobawić nawet jak sie jest noobem.


Shipy do gangu to zależy jakiego. Dronki się nie sprawdzają w blobach. Natomiast w mniejszych vexorek czy celestis da fajny suport.

« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2007, 11:17:55 wysłana przez Yogos »

ArchenTheGreat

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 14, 2007, 13:07:15 »
Z drugiej strony całkiem fajnym shipem do pvp jest ssacą dronkujacy vexor. Nosy nie wymagają prawie wogóle sp wsadzasz troche w dronki dajesz plejta dużego i można sie już pobawić fajnie. Suport EW w celestisie też nie wymaga zbyt dużej ilości SP i jest skuteczny. I do tych shipów można wsiąść pare dni po założeniu konta praktycznie.

Na oficjalnym forum CCP był wątek o piratowaniu (solo) na koncie trialowym. Wyszło, że najłatwiej robić to właśnie Vexorem. O ile pamiętam druga w kolejności była Rupture.

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 14, 2007, 15:29:14 »
No vexorek fajny na hi wsadzasz nosy, tank duzym plejtem a dmg robią dronki. Nie orientuje sie na ile mozna wyciagnac drony na swiezej postaci ale jesli do dronek na V to interferencing szybko mozna sklepac i wtedy przy cruzie na IV już vexorek zacznie być groźny.

Asoth

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 14, 2007, 16:16:03 »
Gallente - Military - Special Forces
zaczyna między innymi z
drones 5
drone navigation 5
drone sharpshooting 4
scout drone operation 4
gallente frigate 4

więc to ladny start do latania tym stateczkiem

Voulture

  • Gość
Odp: Total Newb Questions
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 21, 2007, 15:30:50 »
No fakt, szybko Vexor, t1 tank, nosy...
Zarowno na misje jako i jako wsparcie do pvp.
Caldari ma chara startowego ze skillem, ktorego nie mam zrobionego w moich 3,5 - milionowych missilkach :D