Eve Online > Wsparcie techniczne
Problem z routerem.
Gaunt:
Witajcie,
Ręce mi już opadają ponieważ nie mogę sobie poradzić z moim routerem. Próbowałem wszelkich sposobów, lecz dalej nie wiem jak go poprawić. Po prostu dokładnie opiszę co i jak się stało może ktoś miał podobny problem :[ i wie jak temu zaradzić albo jest na tyle mądry, że po prostu wie.
Miałem router TP-Link dosyć długo ponieważ około 0.5 roku nie było żadnych problemów, siła sygnału znakomita, itp. W pewnym momencie zaczął się internet pierdzielić nie pamietam już dlaczego prawdopodobnie dlatego, że antenka była wyrwana, więc zmienilem router na d-link model dir 635 (model akurat chyba nie ma znaczenia ponieważ firmware jest nawet podobne).
Przyszedł mi gość, poustawiał wszystko i poszedł, było ok przed 1 dzień i nagle zaczęły sie pojawiać dziwne skoki pingu.
Mam internet UPC na moim osiedlu w tym momencie jest łączenie się go z aster, ale to nie ma (chyba) znaczenia ponieważ jak podpinam sam kabel idący bezpośrednio od modemu do mojego laptopa to nie ma żadnych przestojów, skoków pingu.
Jeżeli jest okej to ping wynosi około 20, sciąganie to 23mb/s natomiast wysyłanie około 1.2mb/s. Natomiast jeżeli się pierdzieli to ping wynosi około 1600-2000 ściaganie 0.22mb/s a jak ma mierzyć wysyłanie to speedtest.net pokazuje błąd.
Skoki pingu są zazwyczaj do takiej zawyżonej wartości, czasami skaczą do ~400 ale szybko wraca do normy. To ping 2000 jak już wskoczy to utrzymuje się np. 15min-60min.
Próbowałem już wszystkiego, update FW, restartu routera do wartości fabrycznych, zmienianiu kanałów oraz tony innych rzeczy, którą podpowiadali mi ludzie na forum informatycznych, nic to nie dalo. Na innych laptopach w moim domu problemu nie ma tylko jest problem z moim laptopem.
Wydaje mi się, że to nie jest problem zepsutej karty sieciowek lub problemu z nadajnikiem (wiem, że się to inaczej nazywa, tylko zapomniałem :P) tylko jest to konflikt ustawień routera i mojego laptopa oczywiście mogę coś robić źle jak matoł bo się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że to po prostu problem z ustawieniami.
Probowałem zmieniać każde ważne ustawienia, ale nie przyniosło to efektu.
Jedyne co na chwilę poprawia jakość internetu jest przełączenie z automatycznego skanowania najlepszego kanału na ustawienie kanału 1. Wtedy internet chodzi chwilę około 15min czasem dłużej poczym jest to samo.
Próbowałem wyłaczać wszystkie programy w tle, ale niestety nic to nie dało. Próbowalem siedzieć obok routera nic to nie dało.
Czyli możemy wykluczyć sygnał jako problem.
Tak jak powiedziałem wcześniej wydaje mi się, że problemem jest konflikt ustawień routera a mojego laptopa, tylko sam nie mogę tego wyczuć gdzie jest błąd.
Przemaglowałem 60stronnicowego pdfa na temat tego routera i próbowałem grzebać coś w ustawieniach, ale poległem, po prostu nie mam juz sił. Jedyne na co mam ochotę to strzelić w ten router z 1400mm x8.
Jeżeli ktoś nawet nie wie jak rozwiązać problem to może coś podsunie, jakiś pomysł, punkt zaczepienia. Ja w sprawach routerów jestem laikiem wiem tylko to co z forów i tego pdfu d-linku.
Przepraszam za błędy, ale jestem w pracy i mam masę work work a rzygać mi się chce jak pomyśle, że wrócę do domu i bede musiał bawić się z tym %$#%^@^#@2 routerem.
Jeżeli byście byli łaskawi wyczytać moje żale to może ktoś by mi podsunał pomysł jak to naprawić. :'(
Jeżeli coś mam jeszcze napisać, albo robie coś źle to mówcie.
Doom:
Z tego co napisałeś powyżej wynika że nie sprawdziłeś routera podpinając się kablem do niego. Na kablu jest tak samo?
SokoleOko:
Też byłem w Aster i też zostałem przejęty wbrew swojej woli przez UPC.
Objawy były podobne - niby nominalnie jest 30 Mbit, ale mniej więcej co dobę prędkość spadała o połowę. W pingach różnicy nie widziałem (odczuwalnej), ale w momencie, gdy prędkość spadała do 2 Mbit zaczynał się problem z otwieraniem stron internetowych. Restart modemu załatwiał sprawę i cykl zaczynał się od początku.
Wezwany technik bawił się siłą sygnału, sugerował wymianę modemu na nowszy model (co w końcu nie nastąpiło), w końcu rzecz przeszła sama z siebie.
Nieoficjalnie wynikało to z faktu przełączenia ruchu na infrastrukturę UPC, która nie dawała sobie rady. W końcu zrobili upgrade i jest OK.
EDIT - jeszcze jedno. Modem, który dostałem, miał fabrycznie spieprzone WiFi, które chodziło z maksymalną prędkością 1Mbita. Mam swój router Linksysa i do niego podpięty jest komputer stacjonarny (po kablu) i laptop mojej lepszej połówki (po WiFi).
HammerSnake:
mam jeden z pierwszych budżetowych ruterów wifi d-linka- będzie coś koło 4 lat. (chyba płaciłem coś koło 100zł)
Generalnie u mnie jest tak, że jeśli więcej niż 2-3 sprzęty podłączą się pod wifi lub jeśli na wifi pójdzie za duży transfer (to jest imo jedyna przyczyna, która czasem wynika z pierwszej) to urządzenie się "przegrzewa"i wifi się wywala, ale sprzęt podłączony kablami do rutera neta ma nadal bez żadnych zgrzytów. Jak się wywali to ktoś musi się pofatygować i zrestartować. W sumie często się wywala, w dzisiejszych czasach gdy każdy ma phona z wifi... Były propozycje, żeby kupić jakiś porządny sprzęt - niskobudżetowego linksysa, ale przecież "jakoś działa" i nie ma się komu zrzucić, a ja mam po kablu 8).
Generalnie d-linki od początku istnienia miały złą renomę, potem niby coś się poprawiło. Sam w ramach dorabiania montowałem w firmach linksysy i jak zamontowałem tak nadal chodzi zapomniane pokryte warstwami kurzu. Byś dorzucił stówkę więcej i byś miał normalny sprzęt.
Ja bym sprawdził kabel z rutera do tego lapa, no i jaki system windows/linux?
Prowe:
@Gaunt
Sprawdź przede wszystkim czy masz aktualne sterowniki do Wi-Fi i karty LAN. Najlepiej pobrać najnowsze ze strony producenta laptopa. Jeżeli już masz najnowsze, to mimo wszystko warto przeinstalować, czyli w pierwszej kolejności usunąć a następnie wgrać ponownie. Jak już uporasz się ze sterownikami, to... Każdy router D-Linka ma w zestawie płytkę z bardzo dobrym kreatorem konfiguracji. Zresetuj ustawienia routera, odpal płytkę i postępuj zgodnie z instrukcją. Tylko nie wybieraj wariantu dla zaawansowanych, pozwól aby aplikacja wykonała wszystko za Ciebie a Ty ogranicz się tylko do klikania "Dalej". Oczywiście nie zapomnij o szyfrowaniu Wi-Fi. Kiedy już przejdziesz proces konfiguracji zrób screeny ze wszystkich ustawień routera (wszystkie zakładki, bez wyjątku) i nam udostępnij - nie zapomnij o zamazaniu haseł.
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej