Autor Wątek: Star Conflict  (Przeczytany 161952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 15, 2016, 16:35:25 »
Bo to jest gadka o niczym piszecie tutaj śmieciowe posty jeden za drugim blokując tym nielicznym zainteresowanym dostęp do informacji o grze z tematu.
Nie podoba się nie graj i spadaj pisać o kredytach polityce albo dla odmiany GW2 materiału do kawy na jutro wystarczy.
Dajcie biednym zainteresowanym ( Już ustaliliśmy komu nie :)) szanse na dokopanie się to tych kilku wartościowych postów z informacjami o grze.
mamy 5 stron, a wartościowych postów jest może na jedną reszta to duperele.
I pewnie te "wartościowe" są Twego autorstwa? :D
Normalnie zaczynasz tu pasować se swoim poczuciem humoru :D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 15, 2016, 16:38:55 »
Gówno prawda. Chmiel to tylko przyprawa, dodawana do brzeczki po ukończeniu procesu warzenia, nie wpływa ani na czas klarowania ani fermentacji. A proces warzenia to raptem godzina obróbki termicznej w różnych etapach temperaturowych.Znaczy myślisz, że wiesz coś o temacie bo kiedyś rozmawiałeś z ekspertem? Nie pogrążaj się. Miałeś przyjemność uczestniczyć w procesie "ważenia". Facet wyjął wagę a ty na nią postawiłeś butelkę? Kurwa, gościu, skończ i oszczędź sobie wstydu.
Umiesz czytać bo chyba nie bardzo ? Musze napisać jak dziecku ?
Wykonanie słodu to jest godzina ?
I wytłumacz mi Łotsonie skoro w prawie Polskim jest wyraźnie napisane, że masz obowiązek podać z czego wykonano produkt na jednych etykietkach masz napisane słód jęczmienny i woda, a na innych dodatkowo dopisany chmiel ?
I nie te z chmielem są ZAWSZE najdroższe na półce.
A, że tak zapytam z ciekawości weryfikowania kwalifikacji adwersarzy Twoja szanowna wiedza wynika z praktyki browarniczej czy wujka google ?

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 15, 2016, 16:47:46 »
Umiesz czytać bo chyba nie bardzo ? Musze napisać jak dziecku ?
Nie rozróżniasz podstawowych pojęć, ale idźmy w to:
Wykonanie słodu to jest godzina ?
Rolnikiem nie jestem, a wykonanie słodu to jego działka. Słód to nic innego jak skiełkowane ziarno. Od zasiania do wysuszenia to będzie zapewne prawie cały rok. Dodam tylko że nigdy nie wykonywałem słodu. Zawsze kupowałem w sklepie ześrutowany. Nie mam dość hektarów... może kiedyś.
I wytłumacz mi Łotsonie skoro w prawie Polskim jest wyraźnie napisane, że masz obowiązek podać z czego wykonano produkt na jednych etykietkach masz napisane słód jęczmienny i woda, a na innych dodatkowo dopisany chmiel ?
I nie te z chmielem są ZAWSZE najdroższe na półce.
Nie podają, bo nie muszą, nie ma takiego wymogu prawnego.

http://tomaszkopyra.natemat.pl/83405,10-faktow-ktore-musisz-wiedziec-o-piwie-aby-nie-wyjsc-na-glupka
Cytuj
Napis „zawiera słód jęczmienny” nie oznacza, że piwo nie zawiera chmielu
Niektórzy uważają, że piwa, na których napisano „Skład: woda, słód, chmiel, drożdże”, to piwa prawdziwe. Zaś te, gdzie widnieje jedynie lakoniczne „zawiera słód jęczmienny”, to piwa oszukane, bez chmielu. Otóż producenci piwa, podobnie jak i innych alkoholi są zwolnieni z podawania składu surowcowego. Jedyne co koniecznie muszą podać to zawartość alergenów. Stąd np. na winie napis „zawiera siarczyny”. Napis „zawiera słód jęczmienny” skierowany jest do chorych na celiakię lub uczulonych na gluten. Jęczmień, pszenica, żyto zawierają gluten. Choć akurat sformułowanie „zawiera słód jęczmienny” nie jest zbyt szczęśliwe, bo piwo tak naprawdę słodu nie zawiera, jedynie do jego wyprodukowania użyto słodu jęczmiennego. Ale wróćmy do chmielu. Otóż 99,99 % piw w Polsce wyprodukowano z użyciem chmielu. Na palcach jednej ręki pechowego drwala można policzyć dostępne w Polsce piwa bez dodatku chmielu. Zwykle są to próby odtworzenia tradycyjnych receptur i informacja o braku chmielu podawana jest z dumą.

Głupek x2?

A, że tak zapytam z ciekawości weryfikowania kwalifikacji adwersarzy Twoja szanowna wiedza wynika z praktyki browarniczej czy wujka google ?
Zajmuję się browarnictwem od 6 lat.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 16:57:00 wysłana przez qlko1 »

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 15, 2016, 16:48:27 »
Panie Szerloku, w kwestii piwa znasz się tak samo jak na EVE, skończ, bo do tej pory zrobiłeś z siebie tylko głupka, teraz zaczynasz robić z siebie idiotę.
Zanim zaczniesz się wypowiadać w kwestii chmielu w polskim "piwie", poszukaj historii dlaczego wielkie kompanie piwowarskie przestały go do piwa dodawać ( jak dodają to śladowe ilości), wtedy sie dowiesz dlaczego na niektórych etykietach nie ma go jako składnik.
A może po prostu wziąłeś pszeniczne.

Cytuj
A znalazłeś chociaż jeden post opisujący SC innego autora z konkretną wiedzą bo ja go chętnie przeczytam.

Nie widziałem, pewnie dlatego że nie ma o czym pisać.
A co do postów z konkretną wiedzą... mam nadzieję że nie mówisz znów o sobie, bo owszem, może o SC cos tam wiesz, ale o EVE do której go porównujesz, kompletnie nic i żadne zlepki pięknych, stylizowanych na mądre zdań, tego nie zmienią.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 15, 2016, 16:54:35 »
poszukaj historii dlaczego wielkie kompanie piwowarskie przestały go do piwa dodawać
Powinienem o czymś wiedzieć? Mi bardzo smakują te z ibu 30-70, a czasem i 100 :)

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 15, 2016, 16:59:03 »
Nie rozróżniasz podstawowych pojęć, ale idźmy w to:Rolnikiem nie jestem, a wykonanie słodu to jego działka. Słód to nic innego jak skiełkowane ziarno. Od zasiania do wysuszenia to będzie prawie cały rok.Nie podają, bo nie muszą, nie ma takiego wymogu prawnego.

http://tomaszkopyra.natemat.pl/83405,10-faktow-ktore-musisz-wiedziec-o-piwie-aby-nie-wyjsc-na-glupka
Głupek x2?
Zajmuję się browarnictwem od 6 lat.
Pierwsze słyszę żeby słodowanie robił rolnik ale ja nie mam 6 letniej praktyki :)
Nie znam człowieka nie jest dla mnie autorytetem można go przeczytać, można go cytować, ale to nie jest ktoś komu uwierzę bezgranicznie na słowo.
Wymóg składu produktu dotyczy wszystkich produktów nie tylko piwa jeżeli w składzie nie ma napisane, że jest chmiel to go nie ma.
Żaden koncern piwny nie napisze ci, że truje konsumentów chyba nie jesteś naiwny, że o tym usłyszysz.
Sprawdź sobie wyniki kontroli z zeszłego roku ile koncernów dostało karę za nietrzymanie norm produkcyjnych.
Skoro jesteś fachowcem przyznaję Ci racje nie znam się i wypowiadam się jako konsument nie wytwórca, wiec skończmy ten offtop bezsensowny o piwie i skupmy się na aspektach Star Conflikt bo to o nim chyba temat ?
Ja kupuje tylko piwo, które ma napisane, że zawiera chmiel i nigdy nie mam bóli brzucha ani zgagi następnego dnia, za to te bez takiego napisu kończą się zgaga zawsze.

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 15, 2016, 17:09:42 »
Pierwsze słyszę żeby słodowanie robił rolnik ale ja nie mam 6 letniej praktyki :)
Zależnie od umowy z dostawcą. Nie odwracaj kota ogonem. Pytałeś ile robi się słód, nie mając bladego pojęcia o co pytasz. Ignorant jesteś, ale się wypowiadasz.
Nie znam człowieka nie jest dla mnie autorytetem można go przeczytać, można go cytować, ale to nie jest ktoś komu uwierzę bezgranicznie na słowo.
Proste, jeśli nie mam argumentów, podważam wiarygodność źródła. A akurat to źródło, chociaż osobiście nie lubię jego stylu bycia, to gość który na piwie zna się naprawdę dobrze.
Wymóg składu produktu dotyczy wszystkich produktów nie tylko piwa jeżeli w składzie nie ma napisane, że jest chmiel to go nie ma.
Nie dotyczy wszystkich produktów, napoje alkoholowe nie muszą mieć podanego składu. Doczytaj, a później wyrażaj absoluty.
Sprawdź sobie wyniki kontroli z zeszłego roku ile koncernów dostało karę za nietrzymanie norm produkcyjnych.
Które miały się nijak do rewelacji z żółcią bydlęcą. Niedotrzymanie norm produkcyjnych to cholernie szerokie pojęcie.
Ja kupuje tylko piwo, które ma napisane, że zawiera chmiel i nigdy nie mam bóli brzucha ani zgagi następnego dnia, za to te bez takiego napisu kończą się zgaga zawsze.
A to już raczej przypadek do psychologa, jesteś widocznie bardzo podatny na sugestie.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 15, 2016, 17:15:19 »
Zależnie od umowy z dostawcą. Nie odwracaj kota ogonem. Pytałeś ile robi się słód, nie mając bladego pojęcia o co pytasz. Ignorant jesteś, ale się wypowiadasz.Proste, jeśli nie mam argumentów, podważam wiarygodność źródła. A akurat to źródło, chociaż osobiście nie lubię jego stylu bycia, to gość który na piwie zna się naprawdę dobrze.Nie dotyczy wszystkich produktów, napoje alkoholowe nie muszą mieć podanego składu. Doczytaj, a później wyrażaj absoluty.Które miały się nijak do rewelacji z żółcią bydlęcą. Niedotrzymanie norm produkcyjnych to cholernie szerokie pojęcie.A to już raczej przypadek do psychologa, jesteś widocznie bardzo podatny na sugestie.
Dyrektywa unijna jest porostu mało jasna i naginacie przepis o nie umieszczaniu składu całego piwa nie przekonasz mnie że ten zabieg to zwykłe lenistwo to po prostu furtka do przekrętów jest. Gość mi jest obojętny tak jak napisałem trzeba było dyrektywę unijna z wykazem przepisów linkować to bym uznał ją za dowód w dyskusji.
Nie skończysz mimo że ci przyznałem racje ot szczególny przykład zachowania :) musisz być już strasznie zacietrzewiony :)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 17:38:29 wysłana przez xantinos »

Qlko1

  • Troll
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: ZOMO Zenek
  • Korporacja: Corp dla nowych
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 15, 2016, 17:37:39 »
Za cienki jesteś żeby mnie zacietrzewić. Lepsi od ciebie tutaj próbowali. Niby przyznałeś rację, ale kilka głupot dorzuciłeś... Więc prostuję kolejne idiotyzmy.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka


Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 15, 2016, 17:41:23 »
Co tu pisać o SC. Twierdzisz (jeśli nie bezpośrednio to powiedziałeś, to wynika to z wielu postów) że każdy musi wygrindować swoje, wysiedzieć ileś tam godzin na biciu expa, bo inaczej to było by niesprawiedliwe i cwane omijać proces, który przechodzą pozostali gracze. Uważasz, że przez zbyt dużą swobodę w EVE panuje cwaniactwo i że to jest złe. My uważamy, że pełna swoboda to coś najlepszego.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 15, 2016, 17:43:05 »
Za cienki jesteś żeby mnie zacietrzewić. Lepsi od ciebie tutaj próbowali. Niby przyznałeś rację, ale kilka głupot dorzuciłeś... Więc prostuję kolejne idiotyzmy.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka
Nie widzę żadnych głupot nie wiedziałem tylko, że ktoś wam zafundował furtkę na przekręty z tym odpisem, że powyżej 1.6 % nie musicie, ale możecie wypisywać skład.
Ciekawe co złego było z polska norma i dlaczego do tej pory nie ma rodzimych przepisów regulujących ta sprawę tak samo jak kompletny brak norm produkcyjnych ogólnie dostępnych :)
Możesz wlać tam co chcesz i tak nikt tego nie sprawdzi bo nie musisz tego wypisywać.
dzięki za otwarcie oczu jest gorzej niż myślałem, będę kupować tylko zagraniczne gatunki nie produkowane w Polsce :)

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 15, 2016, 17:50:48 »
Specjalista od MMO, teraz od browanictwa zaraz dojdzie... że to specjalista od Smoleńska O_O.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 15, 2016, 17:53:11 »
Xantinos aż mi ciebie szkoda, gram od niedzieli, gra jak WoT w kosmosie z drobnymi różnicami. Nawet miło się pyka chociaż wiem że na długo mnie to nie wciągnie. I zamiast jakoś sensowniej zareklamować tą grę i zachęcić ludzi do spróbowania, polecić początkującym jakieś konkretne shipy z danego tieru czy co warto na początku skillować to wypisujesz jakieś brednie o pogromie EvE chociaż są to kompletnie różne gry.

Jeżeli chciałeś zniechęcić ludzi do tego tytułu to muszę przyznać że idzie ci naprawdę świetnie jak do tej pory bo oprócz jakiegoś bełkotu to na razie nic ciekawego nie napisałeś.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 15, 2016, 17:56:38 »
Xantinos aż mi ciebie szkoda, gram od niedzieli, gra jak WoT w kosmosie z drobnymi różnicami. Nawet miło się pyka chociaż wiem że na długo mnie to nie wciągnie. I zamiast jakoś sensowniej zareklamować tą grę i zachęcić ludzi do spróbowania, polecić początkującym jakieś konkretne shipy z danego tieru czy co warto na początku skillować to wypisujesz jakieś brednie o pogromie EvE chociaż są to kompletnie różne gry.

Jeżeli chciałeś zniechęcić ludzi do tego tytułu to muszę przyznać że idzie ci naprawdę świetnie jak do tej pory bo oprócz jakiegoś bełkotu to na razie nic ciekawego nie napisałeś.
Czytałeś uważnie od początku czy tylko spam z Puszkenem i spółka ?
Zadaj sensowne pytanie odnośnie tej gry to w stopniu posiadanej prze zemnie wiedzy udzielę ci odpowiedzi lub nie jeśli tej wiedzy nie mam.
Poradnika pisać nie będę linkowałem materiały już ze dwa razy.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 15, 2016, 18:28:28 »
Ja chcę zadaj jedno konkretne i proste pytanie. :)

Xantinos, biorąc pod uwagę całą tę dyskusję, czy dalej uważasz, że SC to "godny następca wysłużonej EVE" i "nowa odsłona EVE"?


sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 15, 2016, 18:31:45 »
Oj Zgudi, bo go spłoszysz i znów będę książki na zamiast centrali na kiblu czytał  >:(

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 15, 2016, 18:32:10 »
Ja chcę zadaj jedno konkretne i proste pytanie. :)

Xantinos, biorąc pod uwagę całą tę dyskusję, czy dalej uważasz, że SC to "godny następca wysłużonej EVE" i "nowa odsłona EVE"?
Jasne nie wycofuje się z ani jednej deklaracji, napisałem też, że jest w SC wszystko to czego brakuje w eve (sprawiedliwej rywalizacji opartej na duchu e-sportu), a nie ma tego co jest niepotrzebne (marketu). W sumie niewiele jak na 5 stron spamu :)
Zgudi kiedy przestaniesz męczyć boty na 3 tierze i pograsz coś poważnego w SC ?
Zrobiłeś błąd lepiej griduj szturmowca imperium, dodaj fregatę dalekosiężną i zrób styxa to podstawa ligi jeżeli chodzi o helera.
Jak podglądałem ostatnio to miałeś 117 walk z tego większość z botami :) przerzuć się na PVE szybciej zarobisz na moduły i nowe statki, a zabawa zaczyna się od 8-9 jak już pisałem wcześniej.

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 15, 2016, 18:35:30 »
Cytuj
Jasne nie wycofuje się z ani jednej deklaracji, napisałem też, że jest w SC wszystko to czego brakuje w eve (sprawiedliwej rywalizacji opartej na duchu e-sportu), a nie ma tego co jest niepotrzebne (marketu).

Xantinos,

I potwierdzasz że "Star Conflict jest ogromnym zagrożeniem dla EVE" tak jak zrobiłeś to na początku?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 15, 2016, 18:43:08 »
Xantinos,

I potwierdzasz że "Star Conflict jest ogromnym zagrożeniem dla EVE" tak jak zrobiłeś to na początku?
Nie z tego się muszę po 2 tygodniowej grze wycofać jak przejrzałem spectrum społeczności jest spora cześć graczy eve, która w to gra, ale to jest gra dla zupełnie innej grupy nie skażonej porównaniami z otwarta głową wchodzą w ducha rywalizacji na równych szansach. Eve gracze się tam nie odnajdą :) no bo jak to nie można zabić początkującego?
Nie ma kilborda tylko ranking oparty na realnych dokonaniach ?
To nie dla nich w większości po prostu uważam że nie dadzą rady poza tym tam trzeba pilotować i nie da się nawalić jak stodoła grając w eve w piątkowy wieczór czy sobotę.
Znaczy SC osiągnie sukces już go osiągnęło, ale nie zabije EVE ono samo umrze bez konkurentów za jakiś czas.

Jakub Trokowski

  • Pod-pilot
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 557
  • pr0 jammer
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jakub Trokowski
  • Korporacja: CCDM
  • Sojusz: Templis CALSF
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 15, 2016, 18:56:58 »
nie ma tego co jest niepotrzebne (marketu)
Kto Cię zascamował? :D

sprawiedliwej rywalizacji opartej na duchu e-sportu
Jest AT. Nawet ostatnio zbanowali oszukistów.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 15, 2016, 19:06:05 »
Nie ma kilborda tylko ranking oparty na realnych dokonaniach ?
Nie żebym bronił killboarda, ale czy wytłumaczysz czym się różni informacja o zabiciu kilku pixeli w jednej grze, od informacji o zabiciu kilku pixeli w innej grze? Czy jak zwykle, niewygodne dla Ciebie pytania pozostaną bez odpowiedzi?

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 15, 2016, 19:38:52 »
Nie żebym bronił killboarda, ale czy wytłumaczysz czym się różni informacja o zabiciu kilku pixeli w jednej grze, od informacji o zabiciu kilku pixeli w innej grze? Czy jak zwykle, niewygodne dla Ciebie pytania pozostaną bez odpowiedzi?
Tak już spieszę :) W eve liczy się wartość strat nie ważne jak ją uzyskasz, możesz jednym kontem kupować i się podkładać drugim zabijać i to jest wykładnia twojego niby skila.
W drugiej z gier masz system punktacji oparty na limicie pojedynków za zabicie trudnego przeciwnika dostajesz więcej  pkt. za zabicie słabego nic albo niewiele.
Aha zapomniałem, że nie da się grac na multikonta stad sztuczne podnoszenie skila nie wchodzi w grę dlatego ranking punktowy jest wykładnią umiejętności gracza.
Na przykład taki  wot ma system wn8 , wn7, wewnętrzny system pkt wargaming oceniający skila.
Łatwo można zweryfikować kogoś czy jest napuszonym noobem czy pro graczem, któremu należy się szacunek i uznanie za umiejętność grania.
W wot zawsze najgłośniej krzyczą największe nie ogary na czacie :)

xanowron

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xanowron
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 15, 2016, 19:47:58 »
Tak już spieszę :) W eve liczy się wartość strat nie ważne jak ją uzyskasz, możesz jednym kontem kupować i się podkładać drugim zabijać i to jest wykładnia twojego niby skila.
W drugiej z gier masz system punktacji oparty na limicie pojedynków za zabicie trudnego przeciwnika dostajesz więcej  pkt. za zabicie słabego nic albo niewiele.
Aha zapomniałem, że nie da się grac na multikonta stad sztuczne podnoszenie skila nie wchodzi w grę dlatego ranking punktowy jest wykładnią umiejętności gracza.
Na przykład taki  wot ma system wn8 , wn7, wewnętrzny system pkt wargaming oceniający skila.
Łatwo można zweryfikować kogoś czy jest napuszonym noobem czy pro graczem, któremu należy się szacunek i uznanie za umiejętność grania.
W wot zawsze najgłośniej krzyczą największe nie ogary na czacie :)

Widzisz, bo kb podobnie jak wn8 trzeba umieć interpretować. A jeżeli szukasz szacunku w grze o kosmicznych statkach no to cóż...

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 15, 2016, 19:53:13 »
Cytuj
To nie dla nich w większości po prostu uważam że nie dadzą rady poza tym tam trzeba pilotować i nie da się nawalić jak stodoła grając w eve w piątkowy wieczór czy sobotę. 
Twierdzisz że SC jest trudniejszą i bardziej intelektualnie wymagającą grą od EVE?

Zresztą na pewno tak twierdzisz. Nie muszę pytać. Ja mając statki na tier 7 (głównie fregaty dalekosiężne) wciąż twierdzę, że to uproszczona pykałka arkadowa wymagająca więcej zręczności niż myślenia. To zwykła, przyjemna gierka, która pozwala się nie angażować. Jest całkowitym przeciwieństwem EVE, niemal w każdym calu. Można doszukiwać się pewnych podobieństw,  ale to drobne rzeczy.

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 15, 2016, 19:54:15 »
@xantinos: Ale ty piszesz tylko o tym jakie to ma dla Ciebie znaczenie. W życiu na swój killboard nie patrzyłem, pewnie mam same straty, Tak samo jak w życiu nigdy nie patrzyłem na rankingi w WT:GF (w WOTa grałem mało, bo to też totalny arcade jak Star Conflict).

Nie do końca też rozumiem dlaczego niby dla kogoś kto ma więcej tych twoich punktów miałby się należeć większy szacunek niż komuś kto tych punktów ma mniej. Ja szacunkiem w grze, weźmy jako przykład WT:GF, kogoś kto potrafi jechać z tobą, skupić ogień na wspólnym celu i nie zostawi Cię na pastwę losu jak masz rozwalony silnik/gąsienice czy też wieżą nie możesz ruszyć. Kogoś kto jak zajmujecie punkt będzie obstawiał inną stronę niż ty i da znać w miarę szybko o tym, że zauważył wroga.

Ale zostawmy to, wróćmy do *realnych* dokonań. Czy rozwalenie statku w SC czy czołgu w WOT jest bardziej realne od rozwalenia statku w EVE? Czy potrafisz zamiast pisać o mechanice przyznawania punktów, napisać co jest bardziej realnego w jednym niż w drugim? Ale tak bez trolowania?

PS. WN8 czy WN7 nie ma nic wspólnego z Wargaming, to jest projekt którego Wargaming w ogóle nie wspiera, więc nie wiem dlaczego mieszasz go z wewnętrznym systemem WoT oceniającym skilla.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 15, 2016, 19:56:46 »
Twierdzisz że SC jest trudniejszą i bardziej intelektualnie wymagającą grą od EVE?

Zresztą na pewno tak twierdzisz. Nie muszę pytać. Ja mając statki na tier 7 (głównie fregaty dalekosiężne) wciąż twierdzę, że to uproszczona pykałka arkadowa wymagająca więcej zręczności niż myślenia.
A możesz uzasadnić ?
Bardzo jestem ciekawy twojej oceny samej walki i różnic.
W SC nie ustawisz orbity klikając myszką  musisz sam na nią wlecieć spam broni czyli reszta walki wygląda podobnie snajpienie jest tutaj bardziej skomplikowane w eve klikasz działka i już tutaj masz celownik.
Jedno co sie różni to nie masz scrambla bo nie odleci ci wróg w siną dal, ale możesz blokować dopalacze, weba masz w rakietach o czymś zapomniałem ? 

xanowron

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xanowron
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: The Minions.
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 15, 2016, 20:08:21 »
A możesz uzasadnić ?
Bardzo jestem ciekawy twojej oceny samej walki i różnic.
W SC nie ustawisz orbity klikając myszką  musisz sam na nią wlecieć spam broni czyli reszta walki wygląda podobnie snajpienie jest tutaj bardziej skomplikowane w eve klikasz działka i już tutaj masz celownik.
Jedno co sie różni to nie masz scrambla bo nie odleci ci wróg w siną dal, ale możesz blokować dopalacze, weba masz w rakietach o czymś zapomniałem ?

Widać, że zbyt dużego doświadczenia w pvp (small scale, nie mówię o blobie) nie masz :P Jak nazywał się Twój char którym latałeś pvp? :)
btw. web w rakietach?

Cytuj
wn8 nie da się oszukać to są fragi i dmg kwintesencja gry w wota.
Jeżeli widzę kogoś z wn8 powyżej 1200 wiem że umie grac i mogę na nim polegać bez specjalnego rozpisywania się, a jak widzę małpiszona z 15 000 bitew i ma wn8 600 wiem żeby grać dla siebie bo wygrana drużyny nie będzie możliwa.
Pewnie po to jest ten system do tego gracze bezskutecznie postulują o zrobienie mm opartego właśnie o skila wtedy dobrzy graja z dobrymi, a małpiszony kisza się same w swoim sosie.

Rozumiem, że grając tylko takim amx13-75 i robiąc 5k wna będę lepszy od kolesia grającego X tierami i robiącego 2,5k?
Jaki masz nick w wot? :)

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 15, 2016, 20:15:57 »
nie mieszam wn7 ani wn8 z wot system napisałem ze są 3 rożne możne przecinków dałem za mało.

Chyba raczej literki Ci zabrakło. Jeżeli chcesz wymienić systemy, to napisz systemy, a nie system.

To ja odpowiem ci pytaniem na pytanie po co grasz w gry ?
Podobno odpowiadanie pytaniem na pytanie jest nie grzeczne, ale już nie o to nawet chodzi. Nie potrafiąc odpowiedzieć na proste pytanie a propos tego co sam napisałeś, wychodzisz na człowieka który po prostu sam nie wie co pisze. Odpowiesz mi sensownie, czy nie?

Nie mniej jednak odpowiem Ci. Bo jest to forma rozrywki jak każda inna. Na pewno bardziej zajmująca intelektualnie o wielu innych form rozrywki, ale to też w sumie zależy od gry. A ty czemu w gry grasz?
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 20:22:36 wysłana przez sztosz »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 15, 2016, 20:22:22 »
Cytuj
A możesz uzasadnić ?
Bardzo jestem ciekawy twojej oceny samej walki i różnic. 

Już pisałem 5 razy ale napiszę raz jeszcze:

1. W SC są kilkuminotowe, maksymalnie kilkunasto minutowe bitwy instant. Klikasz "bitwa" i jest. W EVE nie masz akcji instant, musisz się trochę o to postarać.

2. W SC masz respawn, który możesz bez konsekwencji wykorzystywać dowolną ilość razy. W EVE tracisz wszystko w czym walczyłeś i musisz kupić nowy statek, fit a czasem i implanty.

3. W SC wsiadasz przeciwnikowi na ogon i napierdalasz w LPM aż spadnie, ew. PPM żeby wsadzić mu rakietę. EVE jest grą nieco bardziej taktyczną, wymagającą odrobinę więcej pomyślunku.

4. W SC masz zestaw slotów z konkretną, mocno ograniczoną liczbą pozycji do wyboru na każdy z nich. W EVE masz 10x większe możliwości konfiguracji fitu.

5. W SC nie da się niczego spieszprzyć. Największy kretyn i tak będzie wygrywał bo matchaking go tak wrzuci żeby miał odpowiednich przeciwników. W EVE matchmaking nie istnieje.

Jak dla mnie różnic jest bardzo dużo. A twierdzenie "godny następca eve" i "nowa odsłona eve" to marzenia schizofremika. SC nie jest zły ale jest totalnie inny.

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 15, 2016, 20:31:02 »
Już pisałem 5 razy ale napiszę raz jeszcze:

1. W SC są kilkuminotowe, maksymalnie kilkunasto minutowe bitwy instant. Klikasz "bitwa" i jest. W EVE nie masz akcji instant, musisz się trochę o to postarać.

2. W SC masz respawn, który możesz bez konsekwencji wykorzystywać dowolną ilość razy. W EVE tracisz wszystko w czym walczyłeś i musisz kupić nowy statek, fit a czasem i implanty.

3. W SC wsiadasz przeciwnikowi na ogon i napierdalasz w LPM aż spadnie, ew. PPM żeby wsadzić mu rakietę. EVE jest grą nieco bardziej taktyczną, wymagającą odrobinę więcej pomyślunku.

4. W SC masz zestaw slotów z konkretną, mocno ograniczoną liczbą pozycji do wyboru na każdy z nich. W EVE masz 10x większe możliwości konfiguracji fitu.

5. W SC nie da się niczego spieprzyć. Największy kretyn i tak będzie wygrywał bo matchaking go tak wrzuci żeby miał odpowiednich przeciwników. W EVE matchmaking nie istnieje.

Jak dla mnie różnic jest bardzo dużo. A twierdzenie "godny następca eve" i "nowa odsłona eve" to marzenia schizofremika. SC nie jest zły ale jest totalnie inny.
no ok
ad 1. rzeczywiście cały dzień możesz skakać skradać się żeby powalczyć od minuty do kwadransa, ale akurat dla mnie to najnudniejsza cześć tej gry więc ja sie ciesze ze sprowadzona jest do czystej walki.
ad.2 nie do końca rozgrywka jest ograniczona czasowo, a twoje odrodzenie wydłuża się za każdym razem jak zginiesz.
Są tryby gdzie nie ma odradzania w ogóle, a  z tym kupowaniem statku zgoda, ale czy to jest takie fajne ?
Powiedz mi ile osób z eve nie bawi się w pvp chociaż może by chciała bo ich na to nie stać ?
ad 3. chyba mówisz o botach ? Już widzę jak siedzisz na ogonie jakiegoś fajtera co lata 700 i ma skilowego gościa za sterami.
To co piszesz to może zrobisz powolnej fregacie, ale nie tym małym piździkom niektóre maja ecm inne cloak na pewno nie zabijesz go tak łatwo jak piszesz.
A w eve jak zescramblujesz jakiegoś gościa i orbitujesz interceptorem to niby co innego robisz ?
Nawet nie spamujesz bo klikasz jeden guzik trochę chyba przesadziłeś z wychwalaniem combata w eve.
ad 4 już to przerabialiśmy jak konkretnie chcesz mogę ci zrobić w wolnej chwili zestawienie rozszerzeń do eve i SC sam się zdziwisz jak są podobne.
tu masz rozpiskę jeżeli cie to interesuje.
http://wiki.star-conflict.com/index.php?title=Main_Page
ad.5 Jak to się nie da ? Wystarczy pograć pve to zobaczysz jak brak umiejętności może wpłynąć na rozgrywkę czasem wygrać graniczy z cudem jak grasz sam randoma.
Po wygranej każdorazowo zbierasz dodatkowe nagrody bodajże 5 szt gdzie możesz znaleźć minerały, dodatkowa kasę, albo ulepszenia modułów.
Po przegranej zostaje tylko niesmak i śladowe ilości synergii oraz zmarnowane 10 -15 minut.
O zlamieniu na turnieju gdzie każdy gracz jest na wagę wygranej nie wspomnę.
O Inkursji gdzie grasz w 15 przeciw mega silnemu npc ?
No jest sporo okazji do zepsucia wbrew temu co sadzisz.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 20:41:05 wysłana przez xantinos »

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 15, 2016, 22:21:27 »
Cytuj
ad 1. rzeczywiście cały dzień możesz skakać skradać się żeby powalczyć od minuty do kwadransa, ale akurat dla mnie to najnudniejsza cześć tej gry więc ja sie ciesze ze sprowadzona jest do czystej walki.
Bitew instant nie można porównywać do bitew w EVE jako coś podobnego. Pokaż bitwę PVP w Open Space World w SC to porównamy to do bitwy w Open Space World w EVE

Cytuj
ad.2 nie do końca rozgrywka jest ograniczona czasowo, a twoje odrodzenie wydłuża się za każdym razem jak zginiesz. Są tryby gdzie nie ma odradzania w ogóle, a  z tym kupowaniem statku zgoda, ale czy to jest takie fajne ? Powiedz mi ile osób z eve nie bawi się w pvp chociaż może by chciała bo ich na to nie stać ?
Jak trwa za długo to kończy się z automatu i są podliczane punkty. Niech się odrodzenie wydłuża, ale jest jak byk, co jest mega dużą różnicą w porównaniu do EVE

Cytuj
ad 4 już to przerabialiśmy jak konkretnie chcesz mogę ci zrobić w wolnej chwili zestawienie rozszerzeń do eve i SC sam się zdziwisz jak są podobne. tu masz rozpiskę jeżeli cie to interesuje. http://wiki.star-conflict.com/index.php?title=Main_Page
W wolnej chwili policz mi ilość możliwych kombinacji fitu Templara z SC i Omena Navy z  EVE.

Cytuj
ad.5 Jak to się nie da ? Wystarczy pograć pve to zobaczysz jak brak umiejętności może wpłynąć na rozgrywkę czasem wygrać graniczy z cudem jak grasz sam randoma. Po wygranej każdorazowo zbierasz dodatkowe nagrody bodajże 5 szt gdzie możesz znaleźć minerały, dodatkowa kasę, albo ulepszenia modułów. Po przegranej zostaje tylko niesmak i śladowe ilości synergii oraz zmarnowane 10 -15 minut.
Pisałem o PVP. Jak mi gorzej idzie to wrzuca mnie ze słabszymi żebym bez problemu mógł sobie postrzelać i coś wygrać. Wcześniej chodziło mi o to, że nawet najbardziej kretyńskie i nieprzemyślane granie nie pozostawia żadnych trwałych konsekwencji, prócz jakichś tam statystyk, których jeszcze nie widziałem. O zmarnowanej kasie na naprawę nie piszę, bo jak gram jak idiota i wtapiam co chwilę to i tak kasa otrzymana za bitwę jest większa niż koszt naprawy.

Nigdy chyba nie zrozumiem jak SC który jest przeciwieństwem EVE, nawet gdyby był dobrą grą może być jego następcą.


Dobra, znudziło mi się dokarmianie trola. Niech ktoś inny się postara.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2016, 22:51:08 wysłana przez Zgudi »

sztosz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bartosz Nowak
  • Korporacja: Agnosto Ethnos
  • Sojusz: Honey Badger Coalition
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 15, 2016, 23:08:50 »
Nigdy chyba nie zrozumiem jak SC który jest przeciwieństwem EVE, nawet gdyby był dobrą grą może być jego następcą.

No tak samo jak socjalizm jest  następcą kapitalizmu. Jak możesz tego nie wiedzieć! :o

xantinos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xantinos
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 15, 2016, 23:44:39 »
Bitew instant nie można porównywać do bitew w EVE jako coś podobnego. Pokaż bitwę PVP w Open Space World w SC to porównamy to do bitwy w Open Space World w EVE
Jak trwa za długo to kończy się z automatu i są podliczane punkty. Niech się odrodzenie wydłuża, ale jest jak byk, co jest mega dużą różnicą w porównaniu do EVE
W wolnej chwili policz mi ilość możliwych kombinacji fitu Templara z SC i Omena Navy z  EVE.
Pisałem o PVP. Jak mi gorzej idzie to wrzuca mnie ze słabszymi żebym bez problemu mógł sobie postrzelać i coś wygrać. Wcześniej chodziło mi o to, że nawet najbardziej kretyńskie i nieprzemyślane granie nie pozostawia żadnych trwałych konsekwencji, prócz jakichś tam statystyk, których jeszcze nie widziałem. O zmarnowanej kasie na naprawę nie piszę, bo jak gram jak idiota i wtapiam co chwilę to i tak kasa otrzymana za bitwę jest większa niż koszt naprawy.

Nigdy chyba nie zrozumiem jak SC który jest przeciwieństwem EVE, nawet gdyby był dobrą grą może być jego następcą.


Dobra, znudziło mi się dokarmianie trola. Niech ktoś inny się postara.

Co do fitów jak chcesz armor tanka porównywać z shieldem ?
Jak chcesz porównań to pewnie lepszym będzie Garm z 10 poziomu :
działa wiązkowe są odpowiednikiem laserów ale lepsza jest wyrzutnia zacmienie bo i moze leczyc i zabijać, jako resy pakujesz galwanizowana zbroje na wszystkie odporności chyba, że masz kaprys podnosić pojedynczo,na zwiększenie bufora zakładasz opancerzony kadłub w slocie tarczy dajesz kompaktowy generator tarczy, który zwiększa ci energie obniżając ilość tarczy ,dwa systemy horyzont na zwiększenie optimala i maksymalnego zasięgu do tego dorzucasz wzmocniony scaner na zwiększenie mocy czujników oraz szansy na krytyk 2 % , w slocie silników mocujesz dwa zintegrowane chłodzenia dla zwiększenie czasu do przegrzania broni. w slocie na dodatkowa bron instalujesz dwie ciężkie drony , plus dwie leczące masz z modułu specjalnego, potem masowy generator tarczy do leczenia pasywnego party i aktywnego za razem , autonomiczna stacje ładowania do tarczy dla tego kto ma akurat najmniejsza tarczę, ,chmurę nanodronow do pasywnego i po użyciu aktywnego leczenia kadłuba i na koniec autonomiczna stacje naprawy dla kadłuba.W slocie dodatkowe ulepszenie za kasę z gry możesz dokupić ulepszenie statku na 3 bitwy dodatkowe resy  lub coś innego.
http://wiki.eveuniversity.org/Omen_Navy_Issue tu jakiś tam fit na omena pewnie znasz się lepiej :)

GlassCutter

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 881
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GlassCutter
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 16, 2016, 00:10:05 »
Co do fitów jak chcesz armor tanka porównywać z shieldem ?

Normalnie, w zależności od sytuacji. A nie czekaj... W SC nie ma czegoś takiego :P

http://wiki.eveuniversity.org/Omen_Navy_Issue tu jakiś tam fit na omena pewnie znasz się lepiej :)

I co to ma być? Argument w dyskusji? 1/3 czasu jaki poświęcałem na EvE spędzałem w eft, a Ty mi tu insynuujesz, że w twojej gierce jest tak samo, bo możesz wybrać jeden z 2, 3 modułków?
Keeping points on you noobs!


Bo EVE to szit

Zgudi

  • banned
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 935
    • Zobacz profil
Odp: Star Conflict
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 16, 2016, 00:35:41 »
Cytuj
Co do fitów jak chcesz armor tanka porównywać z shieldem ?
Jak chcesz porównań to pewnie lepszym będzie Garm z 10 poziomu :
działa wiązkowe są odpowiednikiem laserów ale lepsza jest wyrzutnia zacmienie bo i moze leczyc i zabijać, jako resy pakujesz galwanizowana zbroje na wszystkie odporności chyba, że masz kaprys podnosić pojedynczo,na zwiększenie bufora zakładasz opancerzony kadłub w slocie tarczy dajesz kompaktowy generator tarczy, który zwiększa ci energie obniżając ilość tarczy ,dwa systemy horyzont na zwiększenie optimala i maksymalnego zasięgu do tego dorzucasz wzmocniony scaner na zwiększenie mocy czujników oraz szansy na krytyk 2 % , w slocie silników mocujesz dwa zintegrowane chłodzenia dla zwiększenie czasu do przegrzania broni. w slocie na dodatkowa bron instalujesz dwie ciężkie drony , plus dwie leczące masz z modułu specjalnego, potem masowy generator tarczy do leczenia pasywnego party i aktywnego za razem , autonomiczna stacje ładowania do tarczy dla tego kto ma akurat najmniejsza tarczę, ,chmurę nanodronow do pasywnego i po użyciu aktywnego leczenia kadłuba i na koniec autonomiczna stacje naprawy dla kadłuba.W slocie dodatkowe ulepszenie za kasę z gry możesz dokupić ulepszenie statku na 3 bitwy dodatkowe resy  lub coś innego.

Ty mi nie pisz co można bo ja wiem co można. Twoja odpowiedź jest bardzo wymijająca. Napisz mi lepiej co i dlaczego można zrobić lepiej niż w EVE.

Powiedz mi też kolego jak naprawić bug z naprawą. Żeby móc się naprawić to muszę klienta przelogować. Powiedz Gaijim, żeby naprawili tego zbugowanego bubla.

Zresztą, nie chce mi się odpisywać non stop, czuję się przytłoczony determinacją Xantinosa

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 01:41:12 wysłana przez Zgudi »