Śmietnisko > Off Topic

Przeglądarki internetowe, jaką wybrać?

(1/14) > >>

Oxylan:
Mam mały problem, po ostatnim update firefoxa przeglądarka strasznie zamula,strony bardzo powoli się wczytują, wspomnę że nie mam wirusów i nic nie spowalnia mi neta, w sumie bez lagów da się grac w eve na 2 konta plus jakieś sciąganie w tle, wiec to chyba wina przeglądarki, doradzicie coś szybkiego ? tylko nie IE dlatego że ponoć ma b dużo dziur w bezpieczeństwie, ogólnie to nie ma zbytnio w czym wybierać, liczą się gogole chrome i opera a może jest jeszcze jakaś inna b dobra?

silvia:
opera

Xarthias:
Opera albo Chrome.
Obie się rozwijają, mają dobre wsparcie. Inne produkty (pomijając FF i IE) to już kompletne nisze, z dużo wolniejszym łataniem dziur czy aktualizacjami.
Co do dziur, to wszystkie przeglądarki je mają. IE "wyróżnia" się tu na minus zarówno ich ilością jak i tempem ich łatania...

Opera - kombajn z wbudowanym mailem, ircem, klientem torrent, pseudoserwerem (opera link - możesz udostępniać znajomym pliki ze swojego kompa podając linka do nich), zapamiętywanie ostatnio otwartych zakładek, zapisywanie sesji i narzędziem do inspekcji stron (Dragonfly). Dużo rzeczy, które trzeba robić w FF dodatkami Opera ma już wbudowane w siebie (np. synchronizacja zakładek, strona startowa czy gesty). Miewa problemy z niektórymi stronami (rzadko). Czasem też, szczególnie przy flashu potrafi zjeść mnóstwo zasobów systemowych, ale imo to wina bardziej flasha i bałaganiarsko napisanego kodu strony. Opera ma widżety, ale nie zdarzyło mi się z nich korzystać, bo sama przeglądarka ma wszystko co mi potrzeba.
Opera ma jeszcze jeden plus jeśli ktoś dużo korzysta z urządzeń mobilnych - Opera Mini i Opera Mobile, w których możemy synchronizować zakładki z "dużą" Operą. No i tryb Opera Turbo dla słabszych łącz/netu mobilnego.

Chrome - taki FF tylko sporo chudszy i nieco szybszy. Ma wbudowaną synchronizację zakładek poprzez konto googla. W standardzie, tak jak FF, nie ma prawie nic, natomiast jest spora ilość dodatków - ale jak to z dodatkami, im więcej zainstalujesz, tym bardziej zamulona przeglądarka. Plusem jest to, że każdy plugin i każda karta otwierana jest w nowym procesie, więc jest szansa na jego zabicie jak się zawiesi, bez zabijania całej przeglądarki.
Nie zapamiętuje otwartych zakładek (chyba, że przy crashu, a i to nie w 100%) i ma (dla mnie) wkurzającą cechę - jak zamykam ostatnią zakładkę, to zamyka się cała przeglądarka, zamiast otworzyć nową, czystą, tak jak w Operze.
Bywają problemy z prawidłowym otwieraniem stron (np lekko sypie się większość themów do forum SMF).

Ogólnie, gdybym miał między nimi wybierać, to chyba wybrałbym Operę, ale Chrome przegrywa naprawdę minimalnie. FF daleko w tyle, a za nim hen hen Safari i IE.
Zainstaluj sobie obie i przetestuj, to nie boli :)
Obie te przeglądarki dostępne są też w wersji portable - bez instalacji, działające np. z pendrive:
http://opera-usb.com/
http://portableapps.com/news/2010-07-26_-_google_chrome_portable_5.0.375.125
Chrome ma wbudowanego flasha, do Opery trzeba go ręcznie dograć do katalogu plugins (np kopiując z takiego samego katalogu w "stacjonarnej" Operze lub FF).

Stary Pierdola:
Maxthon

http://www.maxthon.com/download.htm

bedziesz zaskoczony co browser moze robic o szybkosci nie mowiac , najszybszy broser na planecie imho.

sc0rp:
Nim pożegnasz się z Firefoxem sprawdź dodatki jakei masz zainstalowane może któryś z nich ci zamula najprościej poprostu wyłącz je wszystkie i sprawdz jak działa jak będzie ok to włączaj pokolei i wywal tylko ten dodatek. Z doświadczenia powiem że wszelkie dodatki do SEO i developerki mocno obciążaja FF. Jeśli nie pomoże to tylko Opera, i jak najdalej od IE8 (najwięcej exploitów) i jak najdalej od Chrome (no chyba że Ci nie przeszkadza, że google będzie miało twoje dane) w ostateczności zawsze możesz używac http://www.pinkbrowser.com/ ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej