Śmietnisko > Oferty Pracy

[RL] Praca przez internet ?

<< < (5/6) > >>

Morbius:
to ja podtrzymam na chwile oftop :)
moglibyście polecić jakieś 2 fajne fundusze inwestycyjne na długi okres - wpłaty co miesiąc dla uśrednienia ceny
1/4 wkładu agresywna 3/4 zrównoważona
bo na forach branżowych t sami naganiacze:)
gpw odpada nie mam czasu siedzieć i gapić sie w notowania ciągłe :)

sneer:
nie pomogę niestety bo nie śledzę jak się fundusze zachowują  - to wbrew pozorom sporo roboty w excelu  jest a korzyści żadnych ...

zastanów sie  - jak chcesz inwetować długoterminowo to masz czas ...
dwa - nie musza to być 2 fundusze tylko
ograniczysz czesc //małą // ryzyka jesli wezmiesz po 3 fundusze zrównowazone i akcyjne

3 niezle łatwiej jest wybrac niz 1 lidera - zreszta to loteria troche jest
z braku innych pomysłów patrz na poziom kosztów i opłat manipulacyjnych

do agresywnej czesci to wzialbym produkt benchmarkowy ... czyli wprost inwestujacy w indeks bez dodatków - wtedy dostaniesz to co na giełdzie i koszty masz małe
na badzo duże ryzyko // chyba jeszcze nie teraz - lepiej miec poduche z zysków najpierw // to fundusze małych i srednich spółek

zreszta - wchodz w to stopniowo - wiedzy bedzie ci przybywac :)
powodzenia

MightyBaz:
opinia o ECN FX Open? bo jeszcze jest cos a la polski broker Fx Pro

Okropniak:
Co do samego inwestowania na giełdzie - nie polecam dla nowych. Naprawdę nie żartuje, możecie wtopić tam masę kasy i nawet nie będziecie wiedzieć dlaczego. Dla niecierpliwych polecam choćby giełda.onet.pl (jakos tak) można tam założyć wirtualny portfel i na nim operaować - bazując na realnych danych.
Ale nawet jak tam wam zacznie wychodzić nie popadajcie w euforie - inaczej inwestuje się wirtualką, a inaczej żywą gotówką.

Co do forex - nie widziałem dobrych symulatorów bazujących na realnych giełdowych danych, brat się w to bawi i mając wrzucone mikro portfel rzędu 2k PLN potrafi dziennie ugrać 500pln, czasem 200 - a czasem wtopić 1500 bo niektórych wachnięć się nie przewidzi inaczej jak "mianiem expa" a to trzeba sobie wypracować.

Nie kierujcie się też opisami różnych cudów cudeniek - analiza techniczna, obserwacja analogicznych rynków itp itd - to tylko "pomagierzy" - exp exp i jeszcze raz exp :D
Osobiście grałem na giełdzie z dobrym skutkiem zresztą, korzystając najpierw z tego co wypracowałem na tym onetowym testerze (exp) czy na Money.pl - tam też jest jakiś symulator, i wspierając się własnoręcznie napisanym ustrojstwem (sieć neuronowa) oraz paroma innymi wynalazkami. A mimo tego high-tech wspomagania i tak czasem lepiej wychodziłem kierując się widzimisię paru kolesi co do których wiedziałem że wymiatają :)

Wracając do głównego wątku - jakakolwiek praca, nie tylko online może i będzie bazować tylko i wyłącznie na tym co wypracujesz sobie ciężką harówką - nie ma możliwości pójścia na skróty. Może Ci się udać parę razy bo będziesz miał przysłowiowy łut szczęścia - ale bazowanie na tym czy popadanie w euforie (jaki to ja jestem zajebisty) kończy się tylko większym upadkiem.

Freelancer - ktoś mądrze napisał że robisz masę małych projektów, wypracowujesz sobie markę i dostajesz coś lepszego, to dotyczy każdej pracy. Chcesz dobre zlecenia - pokaż że jesteś zajebisty - jak nie będziesz wychodził ponad przeciętną zlecenie dostanie studencina bo zrobi prawie to samo za 1/10 ceny.
Chcesz być dobry na giełdzie - możesz być ale musisz poświęcić duuużo żeby dojść do tego.
Czemu ja z kolei nie zacząłem grać skoro wychodziło? - nie kręci mnie to, trzeba obserwować sytuacje non-stop a ja tak nie lubie, nie ma pewności że co miesiąc wyjdziesz na plus a mi się córka urodziła - każdy powód byłby wystarczający :)

Jedna mała rada - nie wybierajcie sobie pls roboty "bo tam się dużo zarabia", nie tak to działa. Powstają potem sfrustrowane potworki narzekające na wszystko ale nie robiące nic by to zmienić. Praca ma cieszyć - jeśli już macie wybór (a to nieczęsto się zdarza, wiem coś o tym bo moja pierwsza praca to PKP - robotnik torowy) to wybierajcie taką żeby wstając rano nie kląć na czym świat stoi :)

(teraz to dostane zjebki za wall of text :D)

SokoleOko:

--- Cytat: Okropniak w Lipiec 27, 2010, 12:20:39 ---Freelancer - ktoś mądrze napisał że robisz masę małych projektów, wypracowujesz sobie markę i dostajesz coś lepszego, to dotyczy każdej pracy. Chcesz dobre zlecenia - pokaż że jesteś zajebisty - jak nie będziesz wychodził ponad przeciętną zlecenie dostanie studencina bo zrobi prawie to samo za 1/10 ceny.

--- Koniec cytatu ---

Bardzo optymistyczne.

Realnie jest tak, że znajomi ciągną znajomych i kropka. Oczywiście, ciężką pracą można wypracować znajomości od zera, ale tu z kolei pojawia się problem rotacji ludzi na stanowiskach. Współpracowałem jako freelancer z jednym wydawnictwem i robiąc dla nich trzy projekty na przestrzeni 1,5 roku, nie pracowałem dwa razy z tą samą osobą (bo poprzednią zwalniano).

Dziś sam zlecam i widzę, że też korzystam z własnego notesu - bo znam tych ludzi, wiem czego się mogę spodziewać, wiem że mnie nie zrobią w konia i jeszcze nieco inaczej negocjuję stawki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej