Autor Wątek: EVE: recenzja  (Przeczytany 46201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
EVE: recenzja
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 19, 2005, 15:45:31 »
Toc mowie ze fajne te malolaty :D




WANT PIE NOW!!!!!

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
EVE: recenzja
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 19, 2005, 16:16:55 »
Mo?e inaczej - niektóre ma?olaty sa fajne...

Te? mamy takiego jednego w korpie, a drugiego zaprzyja?nionego (polskiego uczy si? zawzi?cie) :twisted:  :twisted:  :twisted:
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

RIPsento

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 19, 2005, 19:23:34 »
Cytat: "StellarSheep"
Cena? :P
Jak zwykle wychodzi polskie podejscie do tematu :P


Ale? si? czepi? pewnie tylko tyle uda?o Ci si? przeczyta? z tego co napisa?em. Tak mnie wkurzy?e?, ?e dzisiaj wykupi?em nowe konto.

Konrad

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 20, 2005, 03:43:10 »
Cytat: "RIPsento"
Cytat: "StellarSheep"
Cena? :P
Jak zwykle wychodzi polskie podejscie do tematu :P


Ale? si? czepi? pewnie tylko tyle uda?o Ci si? przeczyta? z tego co napisa?em. Tak mnie wkurzy?e?, ?e dzisiaj wykupi?em nowe konto.


lol  :wink:

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
EVE: recenzja
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 20, 2005, 10:32:05 »
Jestem zlyyyyyyyyyy i rosna mi rogii ueeee  :twisted:
Ale fajnie  :lol:
Jestem tylko ciekaw czy napisales to na powaznie czy nie hehe  :lol:




WANT PIE NOW!!!!!

RIPsento

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 20, 2005, 12:54:46 »
Cytat: "StellarSheep"

Jestem tylko ciekaw czy napisales to na powaznie czy nie hehe  :lol:


Specjalnie dla Ciebie Xfire w podpisie, ?eby? mia? pewno??

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
EVE: recenzja
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 20, 2005, 13:32:08 »
Ja nie wnikam czy wykupiles etc czy bedziesz grac/spac czy robic cos innego :P

Jestem ciekaw czy rzeczywiscie cie wkurzylem i tylko dlatego oplaciles gre hehe  8)




WANT PIE NOW!!!!!

RIPsento

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 20, 2005, 13:38:30 »
Nosi?em si? z zamiarem wykupienia abonamentu. Jednak mia?o to nast?pi? w okolicach grudnia. Fakt faktem twój komentarz podniós? mi ci?nienie i zadzia?a?em nieracjonalnie. Teraz b?d? pokutowa? za to...

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
EVE: recenzja
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 20, 2005, 14:08:00 »
Jaki masz nick w grze? :D
Dam ci szanse zemszczenia sie ingame hehe.




WANT PIE NOW!!!!!

RIPsento

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 20, 2005, 14:27:47 »
Nick mam taki sam jak tutaj. Ripsento!!!
Co do odegrania si? w grze minie jeszcze du?o czasu. Straci?em znowu statek. Normalnie pochlastam si?.

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
EVE: recenzja
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 20, 2005, 14:41:28 »
Hmmm urzekla mnie twoja historia  8)
Bezobrazy ale jaki statek straciles? :P
Ibisa, reapera? A moze velatora? :P

Dolacz do corporacji gdzie ci pomoga. To nie bedziesz miec problemow.




WANT PIE NOW!!!!!

RIPsento

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 20, 2005, 14:56:42 »
Probe - ale na pocz?tku jest to dotkliwa strata :) I nie ma co si? z tego powodu ?mia?  :P

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE: recenzja
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 20, 2005, 14:59:26 »
Cytat: "RIPsento"
Probe - ale na pocz?tku jest to dotkliwa strata :) I nie ma co si? z tego powodu ?mia?  :P


Tak jak pisal Sheep zapisz sie do jakiegos porzadnego corpa to takie freje jak probe dostaniesz od razu z wyposazeniem  8)

Konrad

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 20, 2005, 15:19:39 »
Cytat: "StellarSheep"
Jaki masz nick w grze? :D
Dam ci szanse zemszczenia sie ingame hehe.

z twoim pozimem dostepu do internetu bylby z tym problem

podobno w pracy ci grac nie daja  :lol:

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
EVE: recenzja
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 20, 2005, 16:10:36 »
Zakrece zakrece i wejde :P
Postawie mu bs`a niech sobie leje :D
I nie nabijaj sie ze mnie konrad  :cry:  bo mi smutno  :cry:
Hehe




WANT PIE NOW!!!!!

Farin

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 25, 2006, 13:35:59 »
Witam jestem nowy :] Gry nie mam, poniewa? nie jestem jeszcze na ni? zdecydoany(tym bardziej ?e pocinam w WoW). Chcia?bym prosi? o aktualne info dot. tejze gry.
np. na czym si? skupia, z czym to si? je, czy jedna postac moze naraz sterowac/wydawac komendy kilku statkom, noi na czym polega? ;]
Oczywi?cie te pytania s? tylko przyk?adowe, wi?c dodatkowe informacje pomog? mi si? zdecydowa?. prosz? o rzeczowe przedstawienie opini, a nie reklam? produktu :]
Jeszcze jedno czy jesli skorzystam z trialu(o ile mozna jeszcze) to ?eby gra? musz? kupic gr?, czy jak w przypadku wow-a wystarczy ?ci?gn?? wersj? netow? i sobie pogra? te 14 dni?
z góry dzi?kuj? za informacje, te rzeczowe i te mniej :]

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
EVE: recenzja
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 25, 2006, 13:49:09 »
Cytat: "Farin"
Chcia?bym prosi? o aktualne info dot. tejze gry.


A moze zadal bys sobie troche trudu i przeczytal pare postów w dziale noobgarten bo rece mi opadaja jak widze takie pytania  :P

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE: recenzja
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 25, 2006, 13:56:15 »
Cytat: "Farin"
Witam jestem nowy :] Gry nie mam, poniewa? nie jestem jeszcze na ni? zdecydoany(tym bardziej ?e pocinam w WoW). Chcia?bym prosi? o aktualne info dot. tejze gry.
np. na czym si? skupia, z czym to si? je, czy jedna postac moze naraz sterowac/wydawac komendy kilku statkom, noi na czym polega? ;]
Oczywi?cie te pytania s? tylko przyk?adowe, wi?c dodatkowe informacje pomog? mi si? zdecydowa?. prosz? o rzeczowe przedstawienie opini, a nie reklam? produktu :]
Jeszcze jedno czy jesli skorzystam z trialu(o ile mozna jeszcze) to ?eby gra? musz? kupic gr?, czy jak w przypadku wow-a wystarczy ?ci?gn?? wersj? netow? i sobie pogra? te 14 dni?
z góry dzi?kuj? za informacje, te rzeczowe i te mniej :]


?ci?gnij sobie klienta (free-gry si? nie kupuje, jedyn? op?at? jest abonament), zgeneruj kluczyk na triala (14 dni free) i sam sobie odpowiesz na te pytania.
A wowa skasuj i wywal :P
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
EVE: recenzja
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 25, 2006, 13:58:11 »
Blaster - co si? dziwisz - ludzie s? leniwi... a my niestety za dobrzy i za du?o tu informacji udzielamy.

Farin - jak Blaster napisa?, wi?kszo?? odpowiedzi znajdziesz na stronach tego forum. Co do gry to powiem Ci jedynie, ?e nie mo?esz porównywa? jej z ?adn? inn?, a zw?aszcza z WoW. ?ci?gnij sobie klienta i zagraj - masz 14 dniowy trial. Gra jest warta po?wi?canego jej czasu, bo po prostu nudzi? si? zaczyna jak masz pod 20mln SP. A niedowiarkom odpowiem, ?e mimo wszystko dlatego, ?e jest to gra maj?ca wiele elementów niedopracowanych, a jeszcze wi?cej innowacyjnych.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE: recenzja
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:00:21 »
Ej, Dormio, jak si? ma pod 20 mln SP to si? dopiero zaczyna najlepsza zabawa ;)
Przedwieczny.

Farin

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:05:22 »
Cytat: "blaster"
Cytat: "Farin"
Chcia?bym prosi? o aktualne info dot. tejze gry.


A moze zadal bys sobie troche trudu i przeczytal pare postów w dziale noobgarten bo rece mi opadaja jak widze takie pytania  :P


To dobrze, ?e nogi chodzia? masz sprawne:]

Przegladam to forum od paru dni i poprostu nie znalaz?em odpowiedzi na pytania - w tym topicu np. wi?kszo?c czasu zajmuj? k?utnie, z których nic si? nie dowiaduj? bo nieznam poj??...
Zreszt?  " Jeden kwiatek nie czyni wiosny" a wi?c jedno zdanie to nie ca?y post :p
szukasz dziur w ca?ym niezadaj?c sobie trudu aby przyj?e? si? ca?o?ci :p
Nie sko?czy?em przegl?da? tu wszystkiego i poprostu aby spraw? przyspieszy? zarejestrowa?em si? i poprostu si? zapyta?em.
Dormio szkoda, ?e odrazu za leniwca mnie bierzesz, no ale có? mówi sie trudno zyje si? dalej. Dzieki za odpowied?, zobacz? jeszcze jak to si? je i postaram zatrze? swoje pierwszenieudane wyst?pienie na tym forum...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
EVE: recenzja
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:31:28 »
Farin - przecie? nie nazwa?em Ciebie leniwym - po prostu jest grupa ludzi (niestety wi?ksza) która... hmm je?li wolisz to u?yj? innego sformuowania - woli by? wygodna i poczeka? a? inni odpowiedz?.

Farin - uwierz mi, ?e nie ma znaczenia co ludzie o EVE mówi? - najwa?niejsze b?dzie to co sam odkryjesz. Jednych zachwyca elastyczno?? w wyborze celu gry, innych elastyczno?? w wyborze celu do którego strzelaj?. Zastanów si? czy zach?ci?bym Ci? rozpisuj?c si? o tym jak fajnie i superasko jest kopa? minera?y, a Ty akurat jeste? typem cz?owieka, który woli PVP ? Dlatego napisa?em - ?ci?gnij klienta i zainstaluj. Zrób sobie tutorial - on naprawd? w tej grze pomaga. Wtedy dopiero zrozumiesz, ?e wi?kszo?? odpowiedzi na pytania jakie masz, jakie b?dziesz mia? b?dzie si? pojawia? automatycznie w miar? jak b?dzie Ci przybywa? SP. No i chyba najwa?niejsze - uszanuj innych którzy po?wi?caj? swój czas by przeczyta? i wyszuka? informacje jakie dla nich s? wa?ne, to o co pyta?e? NAPRAWD? by?o ju? opisywane na tym forum.

Xart - dla mnie zabawa zacz??a si? tak naprawd? jak przekroczy?em 10mln SP, ale ju? wiem, ?e kolejne mln to ju? tylko "szlif" na obrazie ca?o?ci... to po prostu kolejne 2, 3 lub 5% do jakiej? cechy. I s?dz?, ?e posiadaj?c ponad 180 skilli na przy najmniej lvl1 wiem o czym mówi? (tiaaa... szkoda tylko, ?e wci?? nawet nie mam 2/3 wszystkich jakie s? w grze - nieoficjalny skill "Skills gathering" jest najtrudniejszy, bo co jaki? czas masz degradacj?  :wink:   :shock: ).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE: recenzja
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:41:41 »
Cytat: "Dormio"
Xart - dla mnie zabawa zacz??a si? tak naprawd? jak przekroczy?em 10mln SP, ale ju? wiem, ?e kolejne mln to ju? tylko "szlif" na obrazie ca?o?ci... to po prostu kolejne 2, 3 lub 5% do jakiej? cechy. I s?dz?, ?e posiadaj?c ponad 180 skilli na przy najmniej lvl1 wiem o czym mówi? (tiaaa... szkoda tylko, ?e wci?? nawet nie mam 2/3 wszystkich jakie s? w grze - nieoficjalny skill "Skills gathering" jest najtrudniejszy, bo co jaki? czas masz degradacj?  :wink:   :shock: ).


No có?, nie zgodz? si? z Tob?, ale nie b?d? dyskutowa?, bo raz ?e kompletnie IMHO a dwa ?e nie w?tek do tego :)
Przedwieczny.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
EVE: recenzja
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 25, 2006, 14:59:23 »
Ha... ale z czym si? nie zgodzisz ? Z tym, ?e kolejny lvl to 2, 3 lub 5% do jakiej? cechy ? A mo?e z tym, ?e Skills Gathering jest najtrudniejszy, bo co jaki? czas masz degradacj? ?
Bo to, ?e mi akurat zabawa si? zacz??a po przekroczeniu 10mln SP to oczywi?cie MSZ.  :twisted: No i masz racj? to nie topic na takie dysputy  :roll:
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
EVE: recenzja
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 25, 2006, 15:00:40 »
Farin my?l? ?e na samym pocz?tku powiniene? przeczyta? FAQ zrobione przez MrJacka - niektóre dane s? odrobin? nieaktualne (jak np. warto?ci i ceny klonów) ale jest to dla pocz?tkuj?cego bardzo dobra lektura:

http://www.motocykl.org/upload/poradnik_eve.html
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
EVE: recenzja
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 25, 2006, 15:04:59 »
Mo?e i 2 czy 5%... ale dla mnie (prawie) ka?dy nowy skill lub nast?pny poziom to nowe modu?y/statki/mo?liwo?ci taktyczne... Jak si? bawi?em w misje, bicie npców czy kopanie, to rzeczywi?cie nie mia?o to dla mnie wi?kszego znaczenia (poza tymi procencikami), ale w tej chwili, jak zaczynam si? bawi? w PvP, to nabiera to zupe?nie innego wymiaru.
Najwi?kszym minusem tej ilo?ci SP jest to, ?e na wi?kszo?? skilli czeka sie po kilka/kilkana?cie dni...
A skills gathering jest rzeczywi?cie upierdliwy :lol:
Przedwieczny.

Farin

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 25, 2006, 17:16:37 »
Cytat: "gosiek"
Farin my?l? ?e na samym pocz?tku powiniene? przeczyta? FAQ zrobione przez MrJacka - niektóre dane s? odrobin? nieaktualne (jak np. warto?ci i ceny klonów) ale jest to dla pocz?tkuj?cego bardzo dobra lektura:

http://www.motocykl.org/upload/poradnik_eve.html

Hehehe jestem pod koniec tego faq :] niestety nie odpowiada mi na kilka pyta?, które zadam wam oczywi?cie, ale dopiero kiedy je poprawnie sformó?uj? :P

pc5

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 27, 2006, 13:02:26 »
Mi po paru miesi?cach gry uda?o si? po?apa? w sprawach TT (produkcja, science itd). A i tak jeszcze nie wiem wszystkiego, mo?e góra po?ow? wiem z tego co mo?na wiedzie? w mojej dziedzinie. A jak si? przesi?d? na PvP... ?o jejuuu, to b?dzie znowu uczenia si? masa ;)

Jakby? mia? pytania co do TT, pisz ?mia?o.

Farin

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 27, 2006, 14:23:11 »
Je?eli chodzi o podstawy to powoli zaczynam ?apa? co i jak :] (czyt. juz znam podstawowe zasady dotycz?ce gry)- jesio nie gram :p .
Moje pytania b?d? natury raczej militarnej, które to zadam w dziale noobgarden w którym? z topic-ów.
BTW Je?li dobrze pami?tam to mia?a byc jaka? recenzja tutaj czy cu? :P

Skorzystam z okazji i podziel? si? pewn? refleksj?:
By? tu taki nowy co troche pozje?d?a? na EVE, a wy?cie (jak to zwykle maj? zapale?cy danej gry) staneli?cie w obronie. W innym topicu z kolei to tak zaczeli?cie narzeka? na t? gr?, ?e ma?a g?owa, a? si? przestraszy?em, ?e znalaz?em si? na jakim? innym forum(czyt. przeciwników EVE). Widz? tu ma?? sprzeczno??(choc jak mawia? pewien filozof: ?wiat jest pe?en sprzeczno?ci :] )

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
EVE: recenzja
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 27, 2006, 15:05:26 »
Widzisz, bo to sprowadza si? do uzale?nienia: wiesz, ?e jeste? uzale?niony i wiesz, ?e jest z?e, ale nie umiesz sobie tego odmówi?.
Tu dodatkowo IMHO dochodzi jeszcze to, ?e EVE to naprawd? jedna z najlepszych gier online. Odcinaj?c si? od sposobu w jaki jest zarz?dzana, to wci?? to co w niej jest mo?liwe i to co daje ka?demu z nas - przypomn?: wolno?? wyboru ?cie?ki, daje naprawd? ogromnego kopa innym - ograniczonym tytu?om. Konwencja jak? przyj??o CCP wydaje si? prosta - to taki ma?y symulator ?ycia w przysz?o?ci. W ?adnym razie nie jest to symulator latania statkiem kosmicznym - chcesz takowy ? To pograj sobie w X2/X3. W ?adnym razie nie jest te? strategi?, ani nawet gr? taktyczn? - rozkazy wydane przez dowódc? zespo?u po prostu ka?dy mo?e zignorowa? ! Nie jest tak?e gr? ekonomiczn? - owszem w?tek ekonomiczny jest wa?ny ale tylko o tyle o ile ISK s? potrzebne by lata? statkiem jaki Ci si? podoba, a sposobów na gromadzenie ISK jest naprawd? mnóstwo.
To wszystko razem plus oprawa graficzna i muzyka tworzy niepowtarzalny klimat. To s? niew?tpliwe zalety EVE, ale niestety te? s? wadami, bo po prostu technologie jakie zosta?y u?yte narzucaj? w?asne ograniczenia...
Z w?asnego do?wiadczenia powiem, ?e gra z ka?dym "patchem" zmienia si? ! Do tego stopnia, ?e wychodz?c jednego dnia z gry masz wszystko ?adnie pouk?adane, a nast?pnego ustawienia jakiego? elementu si? zmieniaj? i nagle gra te super wygodne ustawienia zaczynaj? przeszkadza? (np. w ci?gu ostatnich kilku tygodni CCP chyba z 5x zmieni?o czcionk? - jest to irytuj?ce, ale co zrobi?).
Najwa?niejsze jest to, ?e CCP wci?? s?ucha graczy. Niestety to chyba najwi?ksza i zaleta i wada za razem. Jak pewnie ju? zd??y?e? przeczyta? wg niektórych sceptyków (np. w kilku postach Sheep'a) gra ca?y czas staje si? gorsza. IMHO prawda jak zwykle le?y po ?rodku. Osoba graj?ca d?u?ej (vide wspomniany Sheep) oczekuje zupe?nie innego podej?cia i mechaniki w grze od osoby pocz?tkuj?cej. Obawiam si? jednak, ?e w chwili obecnej CCP postanowi?o popracowa? nad stron? gry nastawion? bardziej na nowych graczy (nowych klientów - czyli zupe?nie naturalnie !), a "weteranom" daje jedynie coraz wi?ksze zabawki. Szcz??liwie przez kilka ostatnich poprawek staraj? si? skorygowa? b??dy, bo likwidacj? ich niestety nie mog? nazwa?.
No i wci?? pozostaje jeszcze jedna kwestia. W grze istniej? 3 typy graczy: troskliwe misiaczki (carebear), neutralni i pvpowcy. Naturalnie wi?kszo?? nowych graczy nale?y do pierwszej grupy, a z drugiej strony wi?kszo?? weteranów to pvpowcy. Ka?da z grup lobbuje za swoim podej?ciem do gry, co niestety odbija si? na grywalno?ci. Wywa?enie gry tym bardziej jest trudne, ?e dodatkow? trudno?? stanowi naturalny podzia? na zwalczaj?ce si? frakcje: 4 grywalne rasy (Amarr, Caldari, Gallente i Minmatar) oraz do?? liczniejsz? grup? NPC frakcji (np. pirackie: Serpentis czy Angels). Wszystko to wprowadza tak wiele zmiennych, ?e czasem wystarczy wprowadzenie 1 drobnej zmiany i dana frakcja zdobywa znacz?c? przewag? nad innymi.
Z mojego punktu widzenia w chwili obecnej gra wydaje si? do?? mocno zrównowa?ona. Oczywi?cie znajd? si? tacy co powiedz?, ?e jest to nieprawd?, bo np. Minmatar jest najtrudniejsz? ras? w prowadzeniu. Zgadzam si? z tym, ale znam wiele osób, które zaczynaj?c w jednej rasie wybieraj? pó?niej specjalizacj? w innej i cz?sto jest to w?a?nie minmatarska.

Nie wiem czy takiej "recenzji" oczekiwa?e?... nie wiem czego tak naprawd? oczekujesz od EVE. To na co chcia?bym Tobie zwróci? uwag? to fakt, ?e codziennie wieczorem masz w grze równocze?nie oko?o 15-20 tysi?cy osób online. To najwi?kszy atut gry. Kolejne to wspomniana ju? przeze mnie elastyczno?? w wyborze profesji (agent runner, industrialist, miner, explorer, sciencist, bounty hunter, pirate - to pewnie nie jest pe?na lista, ale oficjalnie wspierana przez CCP), ?atwo?? "zarabiania", mnogo?? opcji (statki i modu?y), mo?liwo?ci do specjalizacji w wybranej profesji i na koniec mo?liwo?? zmiany profesji w dowolnym momencie.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 27, 2006, 16:36:20 »
Cytat: "Dormio"
Oczywi?cie znajd? si? tacy co powiedz?, ?e jest to nieprawd?, bo np. Minmatar jest najtrudniejsz? ras? w prowadzeniu. Zgadzam si? z tym, ale znam wiele osób, które zaczynaj?c w jednej rasie wybieraj? pó?niej specjalizacj? w innej i cz?sto jest to w?a?nie minmatarska.


Bo Minmatar ma najladniejsze statki (a Caldari dziewczyny :D ).

Cytat: "Dormio"
?atwo?? "zarabiania",


?atwo?? *&^%. Scordite stania?o o prawie 2 ISK! ;-)

Farin

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 27, 2006, 17:09:47 »
Ha Dormio dzi?ki, ?e to napisa?e? i za to ostatnie twoje pytanie:
Czego oczekujesz od EVE? :]]]]]
W?a?nie o tak? recenzj?, w miar? obiektywn?, mi chodzi?o :]
No to teraz poszaleje :]
Pobawi? si? w porównanie bo zazwyczaj to pomaga:
Nexus the jupiter incydent - gra ta by?aby dlamnie idealna gdyby mia?a budow? imerium, zarz?dzanie nim, budow? statków, wynalazki, i wojn? z innymi imperiami.
Nic na to nie poradz?, interesuj? si? taktyk? i strategi?, ostatnio rpg.
Z tego co wiem EVE daje duuu?e mo?liwo?ci rozwoju postaci.
Oczekuj? i? jak zostan? np. producentem to po pracy nad tym w pocie czo?a wyrabiane przezemnie przedmioty b?d? lepsze lub chodzia? tak dobre jak te serwowane przez tzw. computer, a nie jak to mamy np. w WOW, gdzie oboj?tnie jak? profesj? by? nie wybra?(czyt. profesja do wytwarzania dóbr- taki producent) to i tak przedmioty które rzucaj? zabite mobki"bossowie" s? 100 razy lepsze od tych co ja je wytworz?(istniej? oczywi?cie wyj?tki, ale niedosy?, ?e ?eby wykona? taki super uber sprz?t to najperw trzeba ubi? jakiego? bosa xxx razy aby rzuci? si? przepisem do tego? to jeszcze materia?y potrzebne do tego przekraczaj? zazwyczaj mo?liwo?ci jednego gracza, co staje si? ?adko op?acalne w porównaniu z zebraniem kilkunastu/kilkudziesi?ciu osób i zabicie bossa, to jeszcze potwierdzaj? tylko regu??).
Oczekuj? ró?nego rodzaju  mo?liwo?ci w bitwach, podobnych do Nexusa. Czyli np. mo?liwo?? zniszczenia samych dzia?ek zewn?trznych wroga, "zestrzelenia" mu silnika, potrzeby ochrony BS,a przez l?ejsze statki przeciwko tzw. bombowcom, czy te? d?ugich walk(ale nie popadajmy w skrajno?ci) mi?dzy dwoma BS,ami w przypadku dwóch graczy o podobnym poziomie,itd. itp.
O dobieraniu w?asnego uzbrojenia to nie wspomn?.
Przy okazji zadam pytanko(forum przeszukuj? ju? od prawie tygodnia i nieznalaz?em odpowiedzi):
Jak to jest z podzia?em serwerów w EVE i wczytywaniem?. Bo w WoW jeden serwer to jakby jedna rzeczywisto??, jeden ?wiat, wczytywanie odbywa si? tylko w przypadku zmiany kontynentu(s? dwa), a takto wszystko ?adnie bez wczytywania(nie licz?c tzw. Instancji ale to ju? na inn? opowie??). Z tego co wiem to w Everequest2 s? podzia?y na zone i przej?cie z jednego zone do drugiego to kilkana?cie/kilkadziesi?t sek. wczytywania.
chyba wsio uffff :]


EDIT:  jeszcze jedno: nie oczekuj? jakiego? specjalnego traktowania. W Freelancer mia? o tyle plus, ?e jak si? wlecia?o do wrogo nastawionego obszaru to je?li si? mia?o pecha to par? sek. i papa :]

Goomich

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 27, 2006, 18:55:56 »
Cytat: "Farin"

Pobawi? si? w porównanie bo zazwyczaj to pomaga:
Nexus the jupiter incydent - gra ta by?aby dlamnie idealna gdyby mia?a budow? imerium, zarz?dzanie nim, budow? statków, wynalazki, i wojn? z innymi imperiami.


Star Wars: Empire at War. :)

Cytat: "Farin"
Oczekuj? ró?nego rodzaju  mo?liwo?ci w bitwach, podobnych do Nexusa. Czyli np. mo?liwo?? zniszczenia samych dzia?ek zewn?trznych wroga, "zestrzelenia" mu silnika,


Nie ma.

Cytat: "Farin"
potrzeby ochrony BS,a przez l?ejsze statki przeciwko tzw. bombowcom,


To jest.

Cytat: "Farin"
czy te? d?ugich walk(ale nie popadajmy w skrajno?ci) mi?dzy dwoma BS,ami w przypadku dwóch graczy o podobnym poziomie,itd. itp.


Poczytaj sobie kilka ostatnich newsow na ekranie wyboru postaci, lub z bilboarda przy bramach.

Cytat: "Farin"
O dobieraniu w?asnego uzbrojenia to nie wspomn?.


O tego to jest od ch...ry i troch?.

Cytat: "Farin"
Przy okazji zadam pytanko(forum przeszukuj? ju? od prawie tygodnia i nieznalaz?em odpowiedzi):
Jak to jest z podzia?em serwerów w EVE i wczytywaniem?. Bo w WoW jeden serwer to jakby jedna rzeczywisto??, jeden ?wiat, wczytywanie odbywa si? tylko w przypadku zmiany kontynentu(s? dwa), a takto wszystko ?adnie bez wczytywania(nie licz?c tzw. Instancji ale to ju? na inn? opowie??).


W Eve jest podobnie: jeden serwer - jeden ?wiat. Znaczy galaktyka.
S? dwa serwery... jeden do grania, drugi do testowania patchy.

Cytat: "Farin"
EDIT:  jeszcze jedno: nie oczekuj? jakiego? specjalnego traktowania. W Freelancer mia? o tyle plus, ?e jak si? wlecia?o do wrogo nastawionego obszaru to je?li si? mia?o pecha to par? sek. i papa :]


W Eve je?li wlecisz do wrogo nastawionego obszruu, to jesli masz szcz??cie to par? sekund i papa. Mo?e nawet zd??ysz zacz?? skr?ca?.

RIPsento

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 27, 2006, 23:50:42 »
Wróc? po paru miesi?cach grania do tego tematu.
Troche si? pogra?o i ju? nie trac? probow jak leci i niech si? nasza owieczka nie cieszy, teraz bardziej boli i jako? tak czuj?, ?e im dalej tym mocniej.
Reszta pozosta?a niezmienna. Po dotkliwej stracie odk?adam evk? na par? dni, znaczy góra dwa bo wi?cej sie nie da, i wracam. Nie wiem czemu minimatar jest trudny do opanowania??? Ja mo?e podchdz? do tego dziwnie ale gram w tej rasie w systemie typowym dla ammar i jako? si? to kr?ci. Mam czas, ?e chce mi si? rakiet to je trenuje jak kopania to sobie kopie, pe?ny luz.
Ale powiem jedno. Najmocniejsz? stron? tej gry (moim skromnym zdaniem) jest market tu mo?na robbi? cuda.
Nie wiem czy szukasz tu Farin wskazówki jak gra? czy wogóle gra? ale to gra dla specyficznej grupy ludzi (kolejna obserwacja), która reprezentuje pewien poziom, mianowicie - intelektualny.
I mo?e to jest tym biegunem który przyci?ga co nowych ?

regis

  • Gość
EVE: recenzja
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 28, 2006, 11:55:58 »
w eve to jezeli wlecisz do zajetego przez wroga obszaru... to jesli masz szczescie ubijesz pare npcujacych bsow, pare haulerkow... i polecisz w sina dal zanim ktos cie zauwazy :))