Autor Wątek: Total Noob Questions po raz czwarty  (Przeczytany 128871 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

WB78

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 30, 2008, 23:13:32 »
Wybrałem sobie taką postać:
Amarr
Bloodline : Khanid
Freebies : 3 MEM, 2 INT
Ancestry : Cyber Knights
Atrybuty : Cha 5, Int 8, Mem 7, Per 13, Will 12

czy jest to dobra postać abym popróbował wszystkiego a potem się wyspecjalizował ?
napiszcie mi proszę w czym ta postać może być dobra a do czego się nie nadaje.
Z góry dzięki.

Captain

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 30, 2008, 23:29:54 »
Hmm...

Mam jeszcze kilka pytań.

1. Czy istnieje możliwość przenoszenia przedmiotów / funduszy pomiędzy postaciami na jednym koncie ?

2. Czy istnieje jakiś maksymalny poziom (lub ograniczenie), do którego nasza postać może się rozwijać ?

3. Miałem okazję zmierzyć się ze statkami NPC, jednak potyczka wyglądała w następujący sposób :

 - namierzenie przeciwnika
 - zmniejszenie dystansu
 - aktywacja broni

Czy istnieje możliwość objęcia ręcznego kierowania statkiem, jak np. w Freelancer ? Czy może to właśnie tak wygląda...



1. Jeśli konto jest pełne to bez problemu, chociażby kontraktem, na trialu nie można.
2. Maxymalny lvl skilla to 5, ale żeby zrobić wszystkie na trzeba jakies 20-30 lat.
3. walka wygląda tak jak to opisałeś, mniej więcej  :) bo w bardziej zaawansowanych pojedynkach robisz jeszcze kupe innych rzeczy  :P

Do 2 masz tu temat - http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=2&topic=5612.msg77172
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2008, 23:32:02 wysłana przez Captain death »

Sirhan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 31, 2008, 07:55:31 »
Jak tak sobie myślę, to ta gra przypomina ~XVII wiek na morzu, nawet styl walki jest podobny  8) a atak laga można przyrównać do ataku sił przyrody  :D

Ja przedmioty z jednego triala na drugi przełożyłem w kosmosie - załadowałem statek po sufit ładowni, podleciałem pod jakąś nieużywaną planetę w mało uczęszczanym 1.0 i eject, następnie relog na druga postać, eject z noobshipa i wskoczenie do załadowanej fregaty... tadaaam :)

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 31, 2008, 08:01:51 »
Wybrałem sobie taką postać:
Amarr
Bloodline : Khanid
Freebies : 3 MEM, 2 INT
Ancestry : Cyber Knights
Atrybuty : Cha 5, Int 8, Mem 7, Per 13, Will 12

czy jest to dobra postać abym popróbował wszystkiego a potem się wyspecjalizował ?
napiszcie mi proszę w czym ta postać może być dobra a do czego się nie nadaje.
Z góry dzięki.
dobra

Witchking

  • Gość
Drony
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 31, 2008, 10:07:33 »
Witam
Często sie spotykam z takim ustrojstwem jak drona... ale za chorerę nie moge nigdzie znaleźć co to za ustrojstwo i z czem się je je... Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyc? Tak łopatologicznie, jak chłop noobowi na miedzy  ;D

Banebitch

  • Gość
Odp: Drony
« Odpowiedź #180 dnia: Październik 31, 2008, 10:56:22 »
Search boli oj boli  :knuppel2:

Ale do tematu:

Drona inaczej dronek , galantejski slugusek itp.. ustrojstwo. To takie male coś czego kupujesz pare sztuk ładujesz do Drone Baya w statku, i w przestrzeni wypuszczasz by CI pomagaly, najczesciej gryzac kadlub przeciwnika, choć są różne modele, kopiące rude, zagłuszające  systemy elektroniczne przeciwnika, reperujace itd...

Łopatoligicznie to:

Otwórz sobie market, znajdz zakladke drony. wybierz taki jak CI odpowiada i na jaki pozwalaja Ci skliie oraz potrzeby, zobacz ile m3 zajmuje i ile masz m3 Drone Baya statku ( Show info/ Atributes) w obu przypadkach.
Nastepnie zakup te ktore CI odpowiadaja, kliknij prawym myszki na zadokowany statek i z menu wybierz Open Drone Bay.

Przeciagnij dronki do Drone Baya, zamknij i wydokuj
Gdy bedziesz chcial ich uzyc w przestrzeni powinienes miec dodatkowe okienko( mnie lata pod overview ale to nie reguła) pojawia się tylko jesli masz dronki w drone bayu, z niego mozesz wypuszczac , kazac im atakowac/kopac/orbitowac/wraca etc..
Pamietaj tylko zabrac je ze soba zamin wcisniesz warp. Jesli zapomnisz bedziesz musial wracac po nie osobiscie i ganiac w przestrzeni.

PS Pominelam szczegoly dotyczace Bandwitch itp.. latwo znajdziesz je w poradnikach Centrail i EVE -O

Witchking

  • Gość
Odp: Drony
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 31, 2008, 11:07:59 »
Dzieki  :) O takie info własnie mi chodziło, a search nie boli, po prostu nigdzie nie trafiłem na podstawowe info o w/w  :) A jako początkujący, własnie takich informacji potrzeuję, podstaw.

malroy

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 31, 2008, 16:29:49 »
może mi ktoś powiedzieć jak wykorzystać kod na 60 dni, znaczy jak go użyć na trialu, gdzie wpisać, aby uzyskać abonament. Z góry dziękuję :)

Voulture

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 31, 2008, 17:34:29 »
Zalogowac sie na stronie eve-online.com.
Kliknac my account.
Kliknac Subscription.
Kliknac TC, wpisac i ok.
Voile.

WB78

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 01, 2008, 19:05:44 »
Gdzie mogę kupić Tormentor'a wszędzie go szukam i nigdzie go niema a chcę sprawdzić na starcie górnictwo :)
Dzieki za pomoc

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 01, 2008, 19:54:35 »
Otwierasz market, ustawiasz range na "region" i jeśli nie jesteś w jakimś zapyziałym 0.0, to powinno się pojawić kilkadziesiąt ofert.

WB78

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 01, 2008, 23:00:51 »
Kolejne pytanie:
1. Na allegro są tanio doładowania 60 dniowe których nie można zamienić na ISK czy to jest ok, legalne i czy tym mogę aktywować triala ??

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 01, 2008, 23:04:46 »
Kolejne pytanie:
1. Na allegro są tanio doładowania 60 dniowe których nie można zamienić na ISK czy to jest ok, legalne i czy tym mogę aktywować triala ??


ich legalność jest delikatnie mówiąc dyskusyjna - nie polecam . Efekt moze być taki ze za miesiąc/dwa zniknie ci z konta suma równorzędna do przewinienia... (albo konto będzie  "na minus"  jak kasy nie masz)

Kombat

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kombat PL
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 02, 2008, 12:58:13 »
Kolejne pytanie:
1. Na allegro są tanio doładowania 60 dniowe których nie można zamienić na ISK czy to jest ok, legalne i czy tym mogę aktywować triala ??

To nie jest legalne na 100% bo defacto kupujesz ISK za które potem (nawet nieświadomie) kupujesz TC.

WB78

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 02, 2008, 21:33:14 »
Znikneły mi asteroidy z listy w okienku overview co przy moich zdolnościach gry skutecznie zablokowało dochód ISKów :(
sprawa druga jak się dostać do Unseen na kanale centrala noob nikogo nie ma
proszę o pomoc w ww sprawach
dzięki

Sirhan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 02, 2008, 22:32:29 »
Może się skończyły ;)
Jeśli jednak kamienie są w kosmosie a ty ich nie widzisz to opcjach overview ( klikasz na "> OVERWIEW" i potem na "OPEN OVERVIEW SETTINGS") zaznacz sobie co tam chcesz żeby ci się pokazywało i już. Można też inaczej - jak wisisz na pasku obok kamulca to kliknij go prawym i daj "ADD kamulec TO OVERVIEW"
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2008, 22:46:12 wysłana przez Czarcipomiot »

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 02, 2008, 23:18:50 »
Albo zrob tutorial to sie wszystko wyjasni.

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 03, 2008, 01:42:12 »
CENTRALA NOOBS

WB78

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 05, 2008, 20:14:40 »
kolejne pytanka:
1. Czy jest jakaś statystyka jaka rasa jest napopularniejsza tzn ile % jakiej rasy gra w Eve
2. Zrobiłem sobie postać Ammar ale po zapoznaniu się z grą (baaardzo wstępnie) stwierdziłem że drony to coś co może być fajne ale się dowiedziałemże w tym specjalizują się Galante - pytanie czy Ammarzy mają jakieś fajne statki pod drony (nie górnicze) na PvE i PvP czy grając dronami można spokojnie przeżyć w świecie Eve i jak można o listę fajnych shipów różnych ras dla Dronek
Z góry dzięki

Straszny

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 05, 2008, 20:36:42 »
Ammarzy mają fajne dronowe statki - recony swoje Curse i Pilgrim. Do tego jest to dość uniwersalna rasa - obok statków laserowych - Zealot, Harbinger, BSy, mają missilowe - Damnation i Sacrilege, i dronowe właśnie - wspomniane recony.

Duży wybór róznych shipow i taktyk. Dobry wybór szczególnie pod pvp.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 21:26:16 wysłana przez Scaryman »

malroy

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 10, 2008, 19:32:22 »
czy jest ktoś w stanie podać mi builda na char pod cover ops (scouting, exploring) ?

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 10, 2008, 20:40:26 »
Hm...

Taki char to max 6M SP, o ile się nie mylę :)

No ale skoro pytasz - trzeba postawić na intelligence i memory. Pomijając skillowanie samego coverta to wszystkie skille są w działach electronics (cloak) i science (eksploracja).

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 10, 2008, 21:18:40 »
Buildy to w WoWie. W eve nie warto sobie głowy zawracać takimi duperelami (chyba, że się chary hoduje na handel), tylko robi się postać uniwersalną (Perc>Int, will>mem>>cha), reszta to już "tylko" skille.
Przedwieczny.

Falquan

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 12, 2008, 12:25:50 »
A ja mam takie bzdurne pytanie- istnieje jakiś symulator do POSa podobny do EFT na przyklad? Ewentualnie kompedium wiedzy co można gdzie?
Szukałem na eve-guides i eve-survival, nie znalazłem nic odpowiedniego.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 12, 2008, 12:34:44 »
A ja mam takie bzdurne pytanie- istnieje jakiś symulator do POSa podobny do EFT na przyklad?

Mnóstwo.

Ewentualnie kompedium wiedzy co można gdzie?
Szukałem na eve-guides i eve-survival, nie znalazłem nic odpowiedniego.

Spróbuj w  http://myeve.eve-online.com/ingameboard.asp?a=topic&threadID=783465

barthek

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 14, 2008, 13:29:56 »
mam takie pytanie.. stracilem statek podczas wykonywania misji.. tylko ze najpierw ja wykonalem a dopiero pozniej zginalem na miejscu.. nei pomyslalem i zaraportowalem agentowi ze misjie skonczylem (nagrode odebralem) i teraz jest problem, bo chcialem wrocic do swojego wraku (ladownia byla pelna) i nie wiem jak .. pojecia nie mam co to byla za lokacja (dawalem po prostu encounter > warp to location 0km..

help :D

Mosiek

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 14, 2008, 13:41:41 »
1. Czy istnieje możliwość przenoszenia przedmiotów / funduszy pomiędzy postaciami na jednym koncie ?
2. Czy istnieje jakiś maksymalny poziom (lub ograniczenie), do którego nasza postać może się rozwijać ?
3. Czy istnieje możliwość objęcia ręcznego kierowania statkiem, jak np. w Freelancer ? Czy może to właśnie tak wygląda...


Ad.1 Tak, kontrakty i przelew walletem. (Konto nie trialowe; na jednym koncie możesz skillować równocześnie tylko jedną postać - taka uwaga)
Ad.2 Teoretycznie granicą jest V lvl skilli ale praktycznie nie da się ich zrobić wszystkich (zajęło by to wieeele lat a ciągle dochodza nowe).
Ad.3 Tak to wygląda

litestep

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 14, 2008, 14:41:34 »
@barthekPL:
Jeśli nie zrobiłeś bookmarka na misji to już tego miejsca nie znajdziesz.

@Mosiek:
Wiesz, że odpowiedziałeś na pytanie zadane w czerwcu? :)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 14, 2008, 17:09:41 »
Jeśli nie zrobiłeś bookmarka na misji to już tego miejsca nie znajdziesz.
Może spróbować wyskanować lokację, aczkolwiek ma to niewiele sensu (koszt skanowania i czas potrzebny na znalezienie ograniczony "trwałością" wraków).
W dodatku - nie jestem pewny ale samego wraku chyba nie da się wyskanować, więc jedyna szansa, że używał dronek i jakieś tam zostały, a i to tym bardziej, że musiałby mieć odpowiednie skille do skanowania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 17:12:51 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 24, 2008, 14:46:46 »
Kolejny noob w świecie Eve wita wszystkich serdecznie  8)

Gram jakieś dwa tygodnie, mam już płatne konto. Mój cel to przygoda i robienie kasy. Od dwóch dni realizuję pierwszy ze swoich pomysłów, czyli kontrakty kurierskie. Ponieważ nie wychylam się do 0.0, przerzucam towar używając Catalysta. Ładowni starcza, bardziej ograniczają mnie sufitowe sumy za collateral.

Pytanie: w co inwestować, żeby rozwijać tę działalność?

Zastanawiałem się nad kupnem cruisera (Vexor pasuje mi optycznie i cenowo) lub jakiegoś industriala. Pierwszy nie da się zeżreć w kanapce, drugi ma sporą ładownię, ale zanim nie pchnę skilli mocno do przodu, wydaje mi się zbyt łatwym celem. Z kolei czy cruiser nie będzie zbyt zwracał na siebie uwagę? Na zasadzie - destroyera nikt nie traktuje poważnie plus jest szybki i mam małą sygnaturę. Cruiser jest już spory i dużo wolniejszy, a zastosowanie MWD rozdyma jego sygnaturę. Przy czym różnica w pojemności ładowni między destroyerem a cruiserem jest żadna.

A może jest inna droga, o której nie wiem?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

NeX

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 24, 2008, 15:12:47 »
  Pomijając kwestie, czy warto bawić się transportem jako jakąś specjalną ideą na grę, bo to wyłącznie Twoja sprawa. To akurat Gallente ma cruiser nadający się do lekkiego transportu. Exeqror ma 10% bonus do ładowni za każdy level cruza i 3 low sloty na np WCS i Inertial Stabilizers, bo co innego na transportowiec raczej nie będziesz utykał, chyba że na misji do zbierania lootu.

Nie ma czegoś takiego jak możliwości bojowe transportowca. TAXI ma szybko spierdzielać z bramy i tyle. Liczy się bezpieczeńswo zainwestowanych ISKów.

Podstawowym narzędziem transportu na pełnym koncie jest industrial. Dla Gallente, to Iteron. im wyższy level skila, tym lepszy. Potem frachtowiec, ale to sporo czasu zanim się go dorobisz, wyskilujesz i do czegoś użyjesz.

Vexora możesz mając skile do dron używać do zarabiania na misjach bojowych i pvp gdy będzie cię stać na jego stratę. Jest bardzo dobrym cruzem.

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 24, 2008, 15:24:42 »
Pytanie: w co inwestować, żeby rozwijać tę działalność?

Jeśli nie latasz do lowseka, to industrial będzie w sam raz. Jeśli latasz, to jak najmniejszy (i najzwrotniejszy).

W ekstremalnym przypadku Viator z Covertowym Cloakiem.

Zastanawiałem się nad kupnem cruisera (Vexor pasuje mi optycznie i cenowo) lub jakiegoś industriala. Pierwszy nie da się zeżreć w kanapce,

Wszystko da się zeżreć w kanapce.

drugi ma sporą ładownię, ale zanim nie pchnę skilli mocno do przodu, wydaje mi się zbyt łatwym celem. Z kolei czy cruiser nie będzie zbyt zwracał na siebie uwagę?Na zasadzie - destroyera nikt nie traktuje poważnie plus jest szybki i mam małą sygnaturę. Cruiser jest już spory i dużo wolniejszy, a zastosowanie MWD rozdyma jego sygnaturę. Przy czym różnica w pojemności ładowni między destroyerem a cruiserem jest żadna.

Kill to kill. Fakt, ze lepiej ubić carriera niż destroyera, ale na bezcarrierowiu i destroyer ujdzie. Jedyne, na co możesz liczyć, to to, że jak zwiejesz z kampy, to nie będą cie ścigać zbyt intensywnie.

A może jest inna droga, o której nie wiem?

Viator.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 24, 2008, 15:28:41 »
Nie ma czegoś takiego jak możliwości bojowe transportowca. TAXI ma szybko spierdzielać z bramy i tyle. Liczy się bezpieczeńswo zainwestowanych ISKów.

Czy taki Iteron nadaje się do "szybkiego spierdzielania" bardziej niż cruiser? Patrząc na liczby, wydaje się bardzo kruchy - czy w takim razie cała taktyka sprowadza się do przewagi prędkości w warp i po prostu zwiania przeciwnikom?

Co bardziej nadaje się na transport w 0.0 - industrial czy cruiser? Domyślam się, że lepiej mieć jakiego blockaderunnera, ale chwilowo jest to poza moim zasięgiem.

Na cruisera mogę wsadzić drony... warte coś są w PvP czy PvE?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 24, 2008, 15:29:41 »
Jeśli latasz po hisecu i aktywnie pilotujesz, a nie poprzez autopilota, to wówczas najlepiej Iterona Mk5 zrobić jak najszybciej, a potem transport shipy (Occator i  Viator). Jeśli zaś po lowsecu to warto wykorzystać bonus Exequrora (900m3 ładowni dla lvl5 Gallente Cruiser - bez dodatkowych modułów).

Co do skillowania to najlepiej zrobić learningi (te od charyzmy możesz opuścić) - bazowe na lvl5, adv najlepiej na lvl4. Potem dobrze jest robić skille "ogólnorozwojowe":
- na armor/shield tank
- na cap
- na speed
IMHO dobrą strategią jest robienie skilli na lvl3-4 tych co potrzebujesz (np. działka/drony/fit), a odpowiednio lvl4/5 robić wówczas jak musisz zostawić EVE na dłużej (np. na noc). W ten sposób rozwijasz ogólnie postać i jej możliwości (np. bojowe) nie pozostawiając w tyle rzeczy które są wg Ciebie mniej ważne (np. pojemność capa), a kluczowe w pewnych sytuacjach.
Ponadto warto żebyś sobie analizował propozycje fitów jakie są również na tym forum, a dodatkowo poszukał na forum co i w jakiej kolejności najlepiej skillować.

Jeśli chodzi o grę to nie ograniczaj się jedynie do transportowania towarów, bo to po prostu małodochodowe i nudne (co najmniej tak samo jak kopanie), ale zastanów się czy np. nie warto zrobić misji (w tym od czasu do czasu trafią się i również niebojowe), czy też porattować na paskach.

Najlepiej będzie jak wstąpisz do jakiegoś polskojęzycznego korpa, lub dołączysz do Unseen.

Hehe w trakcie pisania mnie ubiegli...  ;D

Czy taki Iteron nadaje się do "szybkiego spierdzielania" bardziej niż cruiser? Patrząc na liczby, wydaje się bardzo kruchy - czy w takim razie cała taktyka sprowadza się do przewagi prędkości w warp i po prostu zwiania przeciwnikom?

Co bardziej nadaje się na transport w 0.0 - industrial czy cruiser? Domyślam się, że lepiej mieć jakiego blockaderunnera, ale chwilowo jest to poza moim zasięgiem.

Na cruisera mogę wsadzić drony... warte coś są w PvP czy PvE?
Dronki - warte i w PVP i w PVE.

Iteron - nie nadaje się do "szybkiego spierdzielania". Chociaż to zawsze kwestia fitu to na interona raczej nie wsadzisz MWD, a na cruiserki owszem. Kruchość konstrukcji to sprawa wtórna.
Do 0.0 używasz tego co akurat potrzebujesz. Jeśli lecisz konwojem (scouci i eskorta) to i Iteron będzie ok. Jeśli wieziesz coś cennego to lepiej używać Covert Ops Frigate, albo Recon Cruiser.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 15:43:36 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Total Noob Questions po raz czwarty
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 24, 2008, 15:52:35 »
Skąd wrażenie, że będę woził towar do końca mojego wirtualnego życia?  ;)

Pierwszy milion zarobiłem na kopaniu, kolejne 10 na misjach. Teraz wożę, ale traktuję to jako łatwą kasę (nie biorę kursów poniżej 1 mln). Zarobię na coś większego, to zmienię profil działalności.

Na razie wychodzi mi, że następny będzie cruiser.... potem może transport ship (= blockader runner, czy tak?)

"Być zeżarty w kanapce" = byle co może mnie zabić w kilka sekund. Przy cruiserze zbiór "byle co" ma mniej elementów niż w przypadku deski czy indyka, prawda? Oczywiście, mogę mieć pecha i wpakować się na coś naprawdę wielkiego, ale spotkam też przeciwników, którzy zeżarliby "kanapkę z indykiem" od razu, a cruiser może poszczerbi ich na tyle, że uda mu się zwiać.

Co do korporacji... po byciu trzygwiazdkowym generałem dowodzącym 130+ osobowym klanem FPS, mam jakąś niewytłumaczalną potrzebę grania indywidualnego, bez oglądania się na kogokolwiek. O Unseen czytałem... czy ktoś może mi powiedzieć jak bardzo jest to absorbujące w kategoriach dni i godzin (ile razy w tygodni po ile godzin)?

Wkuwanie skillu jakoś tam opanowałem: praktycznie nie zdarza się, żeby jakiś skill się nie robił, gadżet do visty mam stale odpalony, a dostęp do kompa z Eve mam 24/24.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2008, 15:54:13 wysłana przez SokoleOko »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...