Autor Wątek: Total Noob Questions 2  (Przeczytany 101255 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

tic

  • Gość
platności
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:12:43 »
Witam ;) ;).Chcę założyć sobie konto w EVE...Przeczytałem gdzies w gazecie że ta gra jest platna :o :o...Czy to prawda?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:36:21 »
Szczerze? To jest fatalny biznes z niską marżą i dla cieeeeeerpliwych graczy. Rozmawiałem z Gregoriusem, który sporo wylatał frachtami (notabene Obelisk ma 750000m3, a nie 75000m3 w ładowni) i generalnie są same minusy - słaby zarobek, czasożerność, nuda, rzadko się trafiają ciekawsze przewozy.

AFAIK dzieje się tak od czasu, gdy powstały carriery i zaczęły efektywniej obsługiwać handel niż frachty.
Aha... i Greg jest w pierwszej lidze handlarzy ?
Jeśli tak uważasz to pogadaj z Raanem, może nauczysz się czegoś więcej od gracza ekstraligii.

Jak dla mnie handel to doskonałe źródło by lekką ręką wyciągać dodatkowo kilka %... wystarczy być cierpliwym
Jeśli jesteś producentem to dodatkowo możesz zdobyć taniej minsy ustawiając w odpowiednich miejscach buy ordery (często różnia pomiędzy sell w danym regionie a buy sięga 40-60%). Co da całkiem przyjemny margines zarobku jeśli sam produkujesz rzeczy które potem sprzedajesz.
Najlepiej to widać na przykładzie dronek lub amo - cena rzadko jest niższa niż koszt produkcji obliczany na bazie sell orderów minerałów potrzebnych do ich produkcji. Zatem jeśli skupujesz minsy choćby o 20% taniej to już masz 20% zarobione. Oczywiście by to miało dużo sensu potrzeba kapitału i sprzedazy wielkowolumenowej, a to czasem wymaga frachtowca, ale dlaczego by nie skupić się na zarabianiu na samych minsach ? Problem w tym jedynie, że to już wymaga dużo czasu lub altów by znać ceny w kilku regionach, minimum. Nawet latać z towarem często nie musisz wystarczy, że zaczniesz sterować ceną... ale to już tajemnice handlarzy.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Aeon Horax

  • Gość
Odp: platności
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 25, 2008, 09:43:38 »
Witam ;) ;).Chcę założyć sobie konto w EVE...Przeczytałem gdzies w gazecie że ta gra jest platna :o :o...Czy to prawda?


O rany, polecam zapoznanie sie z regulamiem i z:

http://eve-centrala.pl/index.php?option=com_smf&Itemid=10&topic=3433.0

I TAK, eve jest platne!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 10:35:30 wysłana przez Horax »

Skeer

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 25, 2008, 10:45:53 »
Aha... i Greg jest w pierwszej lidze handlarzy ?
Jeśli tak uważasz to pogadaj z Raanem, może nauczysz się czegoś więcej od gracza ekstraligii.

Jak dla mnie handel to doskonałe źródło by lekką ręką wyciągać dodatkowo kilka %... wystarczy być cierpliwym
Jeśli jesteś producentem to dodatkowo możesz zdobyć taniej minsy ustawiając w odpowiednich miejscach buy ordery (często różnia pomiędzy sell w danym regionie a buy sięga 40-60%). Co da całkiem przyjemny margines zarobku jeśli sam produkujesz rzeczy które potem sprzedajesz.
Najlepiej to widać na przykładzie dronek lub amo - cena rzadko jest niższa niż koszt produkcji obliczany na bazie sell orderów minerałów potrzebnych do ich produkcji. Zatem jeśli skupujesz minsy choćby o 20% taniej to już masz 20% zarobione. Oczywiście by to miało dużo sensu potrzeba kapitału i sprzedazy wielkowolumenowej, a to czasem wymaga frachtowca, ale dlaczego by nie skupić się na zarabianiu na samych minsach ? Problem w tym jedynie, że to już wymaga dużo czasu lub altów by znać ceny w kilku regionach, minimum. Nawet latać z towarem często nie musisz wystarczy, że zaczniesz sterować ceną... ale to już tajemnice handlarzy.

Ja pisałem o profesji transportowca, a nie o samym handlu z własnym kapitałem czy bazą produkcyjną. I nie zmienię zdania - mając tylko fracht i próbując z tego wyżyć, można się pociąć.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 25, 2008, 10:52:16 »
Policz sobie ile zarobisz jeśli przelecisz się z transportem 750k m3, na którym zarobisz 10%. Nawet jeślibyś miał przewozić tylko tritanium i zarobić na każdej przewiezionej sztuce 0,10 ISK to w kieszeni masz 75mln ISK.
Zmodeluj sobie to odpowiednio dla minsów, czy modułów, na których zarabiasz odpowiednio więcej, a dopiero potem narzekaj na to, że kiepska robota i zarobek.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 25, 2008, 10:54:42 »
Dlatego ze majac tylko fracht konkurujesz z fracht altami ludzi z 0.0. Nie maja czasu ani checi szukac biznesow handlowych a moga spokojnie puscic fracht po imperium na autopilocie na drugim kliencie, cokolwiek by nie robil ich main.
Dlatego wynajmowalny transport frachtem po imperium jest relatywnie tani i jest na niego malo zlecen a duzo wykonawcow.

Kiepskosc zarobku na samym frachtowaniu nie polega na tym ze przewiezienie 90 milionow tritanium i zarobienie na tym 0.2 isk na sztuce to taki strasznie denny zarobek, tylko na tym ze ilosc ludzi z frachtami sprawia, ze jest malo cenowo korzystnych ofert z 90 milionami tritanium.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 10:57:03 wysłana przez Albi »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 25, 2008, 11:07:18 »
Znajdz cargo na pełen fracht w jednej stacji z dobrą ceną to sie ukłonie.

Fachowo to sie robi tak żę buy ordera w makrominerskich systemach wystawiasz np. na lód (nawet kostki).

Wtedy po pewnym czasie masz pełne cargo i dobrą trase. Szukanie na makrecie czy kontraktach takich okazji to ciężki kawałek chleba.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 25, 2008, 11:32:21 »
Woże kostki. Niestety konkurencja jest duża i zysk na frachcie jest bardzo mizerny, ale kostki to jedyna rzecz w której moge bardzo łatwo zapchać sobie wiele godzin dziennie lotami frachtowymi (zapewne właśnie dlatego że zysk na frachcie jest mizerny).

Jestem konkurencyjny bo uwielbiam latać całymi dniami na autopilocie ;)

termos

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 25, 2008, 12:10:16 »
Jak pisałem wcześniej: Co? Gdzie? Jak? Kiedy? To też stosuje się do życia transportowca. Jest trochę publicznych zleceń na frachty ale powiedzmy sobie szczerze są one marne i właśnie dlatego są publiczne. Większość atrakcyjnych możliwości zarabiania została rozdysponowana już na starcie. Więc bardzo ciężko jest komuś początkującemu znaleźć miejsce dla siebie ale to możliwe, gdzieś w końcu jest jakaś granica i wcale dla jakiegoś producenta dobrym rozwiązaniem może nie być założenie kolejnego alta tylko w celu latania frachtem. Choć pewnie takie wożenie dla kogoś nie jest wcale podstawowym źródłem utrzymania ale przy odrobinie dobrego planowania można i na tym ładnie zarobić

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 25, 2008, 14:38:28 »
Znajdz cargo na pełen fracht w jednej stacji z dobrą ceną to sie ukłonie.

Fachowo to sie robi tak żę buy ordera w makrominerskich systemach wystawiasz np. na lód (nawet kostki).

Wtedy po pewnym czasie masz pełne cargo i dobrą trase. Szukanie na makrecie czy kontraktach takich okazji to ciężki kawałek chleba.
Dlaczego mam Ciebie wyręczać ? Dlaczego mam Ci podpowiadać, że nie musisz towaru zabierać z jednej stacji, a możesz z każdej po drodze... nie rozumiem dlaczego mam Ci podpowiadać, że nie tylko 0,1 ISK można zarobić na tritanium, ale równiez i 2 ISK na pyerite i 100 ISK na zydrine... no i zupełnie jest dla mnie niepojęte dlaczego MUSISZ latać frachtowcem   ??? ::)

Malkontenci są wśród nas i jak widać wciąż żywe jest podejście - ach chcę zarobić, ale wysiłku to ja nie chcę  :coolsmiley:

Chyba do usranej śmierci powtarzać będę - chcesz wozić to wóź ale nie narzekaj, że nudne i trza się nalatać. Nie chcesz latać to manipuluj rynkiem.

Często na modułach można spokojnie wyciągnąć 200-300% marży na transporcie pomiędzy regionami i czasem wystarczy zrobić ~10j.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

[HDS]Kruk

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 02, 2008, 19:40:05 »
Witam
A ja mam pytanie trochę technicznej natury. A mianowicie podczas zadokowania w stacji kamera robi maksymalne zbliżenie na mój statek, i ni jak nie wiem jak to zmienić. Niedawno zmieniłem kartę graficzną, na starej tak oddalenie zostawało jak je ustawiłem. Przeszukałem wszystkie opcje i nie mogę znalesć ustawień do tego. Nie wiecie gdzie to można ustawić lub jak zapamiętać dane oddalenie ?
Pozdro

Captain

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 02, 2008, 20:40:33 »
esc ---> display & graphics ---> load station enivorment zaznacz

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 04, 2008, 15:54:58 »
Ello,

Mam pytanko odnosnie ravena, wszedzie pisza ze taki super wypasiony jest na misje, zrobilem sobie pare polecanych fitow w etf'ie i kurde patrzac na dps to mega lipnie wychodzi jak to jest ?
fitujac ravena w t1/t2/named przy max skilach moj etf pokazuje 420dpsow ? to gdzie on taki uber ?

Pozdrawiam,
Ezrael

Vermian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 04, 2008, 17:01:11 »
Raven mial bardzo dobra reputacje z czasow gdy torpedy mialy wiekszy zasieg. Teraz jest nieco gorszy, musi ladowac cruise, bo na torpedach moze wyciagnac max 30 km zasiegu. Nadal jednak wiele osob uwaza go za bardzo dobry mission i npc ship, bo moze wybierac swobodnie rodzaj damage jakim chce razic wroga i rakiety zadaja stabilny damage bez wzgledu na zasieg. Nie zapominajmy oczywiscie o doskonalym tanku. Moze nie jest najlepszym stakiem do wszystkich mozliwych misji, ale jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny, przy tym prosty w obsludze. Prawdopodobnie nie ma misji lvl4 z ktora by nie mogl sobie poradzic.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 17:03:48 wysłana przez Vermian »

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 04, 2008, 17:11:33 »
Nie przesadzajmy z tym wspaniałym tankiem, taki Melstrom ma taki sam layout med i low slotów ale ma dodatkowo jeszcze bonus do shield boosteraz którego Ravenowi brakuje. A taki na przykład Scorpion to ma 8 med slotów a taki Rokh to ma resis bonusa. W sumie to zrobienie z Ravena dobrego tanka jest dużo bardziej drogie i wymagające skillowo niż takiego Domiego, Apoca, Maelstroma czy Rokha czy wreszcie statku który wyparł Ravena z rynku młodszych klepaczy misji lvl 4 - Draka.

Marudząc że 420 jest do dupy zważ że te BSy z DPS 1000+ to są setupy z max damage kosztem tanka, krótkim zasięgiem i wliczonymi dronami. Masz też dronki.

Vermian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 04, 2008, 17:27:03 »
Racja z ta wspanialoscia tanka, troche przekoloryzowane z mojej strony, ale z tymi skillami do trenowania to bym sie nie zgodzil. Hardy t2 z armor tanka dluzej sie skilluje niz ze shielda, to samo z cala reszta. Chyba ze chodzilo o co innego. Co do Drake, to racja, tank pasywny w nim wymiata.

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 04, 2008, 17:33:47 »
Łatwiej o stabilność capową armor tankerom AFAIK.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 04, 2008, 18:16:53 »
Nie przesadzajmy z tym wspaniałym tankiem, taki Melstrom ma taki sam layout med i low slotów ale ma dodatkowo jeszcze bonus do shield boosteraz którego Ravenowi brakuje. A taki na przykład Scorpion to ma 8 med slotów a taki Rokh to ma resis bonusa. W sumie to zrobienie z Ravena dobrego tanka jest dużo bardziej drogie i wymagające skillowo niż takiego Domiego, Apoca, Maelstroma czy Rokha czy wreszcie statku który wyparł Ravena z rynku młodszych klepaczy misji lvl 4 - Draka.

Marudząc że 420 jest do dupy zważ że te BSy z DPS 1000+ to są setupy z max damage kosztem tanka, krótkim zasięgiem i wliczonymi dronami. Masz też dronki.

te 420dpsow jest z 5 hammerhedami ...  a co do dpsow innych bsow to na przyklad typhoon spokojnie mozna zrobic na 600 dpsow z dronami max skills dla porownania , a domnix 700 (T1/T2/Named)  :laugh:  wlasnie ..... nikt nie wspomnial domnixa a z tego wychodzi ze jest mega maszynka do zabijania , czy cos mi umknelo ?


Ezrael

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 04, 2008, 18:23:53 »
umknelo ci ze drony musza przebyc pewien dystans pomiedzy jednym celem a kolejnym. biorac pod uwage ze bsy potrafia orbitowac na 50km czyli maksymalna odleglosc pomiedzy dwoma bedzie 100km a predkosc ogrow t2 ze skillami to jakies 1000m/s co daje prawie 2 minuty lotu od celu do celu. w tym czasie ravenem konczyl bys wlasnie drugiego bsa.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 04, 2008, 18:32:02 »
Dominix jest maszynka do robienia misji ale wymaga duzo wiecej skilli niz phoon czy raven.
Raven wymaga tak naprawde bardzo malo skill zeby zaczac misje lvl 4 w nim robic. 500k w misslach banka w engeenering troche w dronach i juz mozesz robic.
Dominix potrzebuje tanka t2 ( dosc dlugo sie robi) i  dron t2 ( tez ze 2 miechy) Dzial na dominixie na misjach raczej sie nie uzywa bo zaczyna sie miec problemy z capem.
Phoon jest malo wygodny (inny zasieg na misslach inny na dzialach jeszcze dronki do obslugi) I  potrzebuje troche wiecej skilli zeby byc efektywnym ( guny, t2 tank, missle, drony)

Tak naprawde na misjach dps jest drugorzedny najwazniejszy jest tank. I oczywisie np rokh ma lepszy tank niz raven ale potrzebujesz tez do niego kilku milionow w gunnery zeby nadawal sie do czegokolwiek i nadal nie jest wygodniejszy niz raven z zawsze trafiajacymi misslami.

Vermian

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 04, 2008, 19:23:43 »
umknelo ci ze drony musza przebyc pewien dystans pomiedzy jednym celem a kolejnym. biorac pod uwage ze bsy potrafia orbitowac na 50km czyli maksymalna odleglosc pomiedzy dwoma bedzie 100km a predkosc ogrow t2 ze skillami to jakies 1000m/s co daje prawie 2 minuty lotu od celu do celu. w tym czasie ravenem konczyl bys wlasnie drugiego bsa.

Dlatego niektorzy uzywaja sentry dronek, np. wardenow ;). Mozna osiagnac nimi nawet okolo 120km optimala na domim, przy t2, dobrych skillach i odpowiednim ficie.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 04, 2008, 19:37:28 »
dominix tak na prawde potrzebuje t2 naprawiaczek czyli wcale nie tak duzo skilli (Hull Upg lv4, Rep systems lv4 i mechanic lv5). z rigami i t2 cap rechargerami na ma medium plus ewentualny CPR na low sprawiaja ze spokojnie mozesz sustainowac dwie large naprawiaczki.

owszem sentry dronki sa mile jesli ktomus sie chce zmieniac czesto drony. zaleta dominixa jest fakt ze mozesz spobie zwarpowac na misje, odpalic tanka, wypuscic drony i zajac sie czyms innym :>

Ellaine

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 04, 2008, 20:31:24 »
Realnie, Domi ma do 450 DPS z dron + troche z dzialek. Troche z działek bo ciężko mu zafitować więcej niż 3 350mm i jeszcze jakieś tracking computery i jeszcze jakieś magstaby tak, by powaznie nie uszczuplic tanka. Pelny zestaw dzial na Domim jest rownie realny i powszechny co wypelnienie Ravenowi ostatnich 2 slotow ciezkimi armatami.

Drony jednak traca nie tylko czas dolotu miedzy ratami (ktore w przypadku gurista walcza chocby i na 80km) ale tez trzeba je chowac przy nowych spawnach i ma sie ograniczone pole dzialania w misjach gdzie warto podjudzać grupy osobno. Panaceum na to sa sentry, choc sentry T2 to kolejny miesiac (pesymisticznie) nauki.

Typhoon natomiast wymiata i annihiluje wszystko, ale dopiero z wymaksowanymi cruisami, dronami, artyleria. Nie latam nim ale podejrzewam, ze jest z nim jeszcze wiecej klopotow niz z Domim, szczegolnie z tankiem.

Raven natomiast ma te zalete ze moze latwo wybierac grupki w misjach gdzie nie wali do nas od razu caly room.

Ezrael

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 05, 2008, 09:50:03 »
No wlasnie a co do sentry dronow to jak one sie sprawuja ? w porownianu do heavy ?
Jakie jest ich zastosowanie ? z tego co widze to jak cos do nich podleci to slabe sa , mam racje ?


Pozdrawiam,
Ezrael.

ivil

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 05, 2008, 10:02:14 »
Long range sentry czyli wardeny i bouncery swietnie sie sprawdzaja na cele lecace bezposrednio na ciebie albo robitujace powyzej 30-40km (w zaleznosci od predkosci katowej celu), na cele znajdujace sie blizej dobrze dzialaja garde ale tak na prawde wszystko co nie jest battleshipem i ma orbite ponizej 20km musisz zalatwic normalnymi dronkami. poza tym sentry drony tak na prawde dobrze sprawdzaja sie tylko na serpentis i guristas poniewaz wardeny (kinetic) maja dosc maly damage mod za to garde(thermal) maja duzy damage mod ale maja mniejszy zasieg i zadaja uderzaja w druga najnizsza resistke tych ras. na angeli masz berserkery i tak na prawde nie potrzebujesz nic wiecej bo pod ich ogniem zazwyczaj(poniewaz angele maja czasem oryginalne statki) pekaja szybko i bezbolesnie do tego sa szybkie jak na heavy dronki. inna sprawa ze angeli sie ciezko tankuje armorem.

Zaafiel

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 08, 2008, 00:38:12 »
Da się jakoś krótko wytłumaczyć na czym polega overload modułów które mają taką opcje?co to jest, co daje, jakie ma skutki uboczne i czy ktos tego w ogóle używa?

Goomich

  • Gość
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 08, 2008, 01:25:54 »
Overload powoduje podkręcenie danego modułu. Wyciskasz wtedy z niego trochę dodatkowego soku, ale zaczyna się on grzać i psuć (zmienia barwę na czerwoną). Do tego psuje moduły, które są z boku. Jak się cały moduł zabarwi, to pada.

Szyszak

  • Gość
Serpentis ship log
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 10, 2008, 11:07:05 »
Witam i pytam :)

Serpentis ship log, serpentis bronze tag, binary transpositional code - co to jest i co z tym robić?

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Total Noob Questions 2
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 11, 2008, 13:19:16 »
umknelo ci ze drony musza przebyc pewien dystans pomiedzy jednym celem a kolejnym. biorac pod uwage ze bsy potrafia orbitowac na 50km czyli maksymalna odleglosc pomiedzy dwoma bedzie 100km a predkosc ogrow t2 ze skillami to jakies 1000m/s co daje prawie 2 minuty lotu od celu do celu. w tym czasie ravenem konczyl bys wlasnie drugiego bsa.
Rakietki też mają czas dolotu (ale owszem mniejszy niż dronki).

Realnie, Domi ma do 450 DPS z dron + troche z dzialek. Troche z działek bo ciężko mu zafitować więcej niż 3 350mm i jeszcze jakieś tracking computery i jeszcze jakieś magstaby tak, by powaznie nie uszczuplic tanka. Pelny zestaw dzial na Domim jest rownie realny i powszechny co wypelnienie Ravenowi ostatnich 2 slotow ciezkimi armatami.
Eeee ? To chyba ja mam jakiegoś innego Dominixa na misje przygotowanego... 4x350 T2+ 2x250 T2 + LAR T2 + 3x1600mm.

No wlasnie a co do sentry dronow to jak one sie sprawuja ? w porownianu do heavy ?
Jakie jest ich zastosowanie ? z tego co widze to jak cos do nich podleci to slabe sa , mam racje ?
Ogólnie T1 heavy < T1 sentry < T2 heavy < T2 sentry, a c.d. odpowiedzi poniżej jako komentarz...

Long range sentry czyli wardeny i bouncery swietnie sie sprawdzaja na cele lecace bezposrednio na ciebie albo robitujace powyzej 30-40km (w zaleznosci od predkosci katowej celu), na cele znajdujace sie blizej dobrze dzialaja garde ale tak na prawde wszystko co nie jest battleshipem i ma orbite ponizej 20km musisz zalatwic normalnymi dronkami. poza tym sentry drony tak na prawde dobrze sprawdzaja sie tylko na serpentis i guristas poniewaz wardeny (kinetic) maja dosc maly damage mod za to garde(thermal) maja duzy damage mod ale maja mniejszy zasieg i zadaja uderzaja w druga najnizsza resistke tych ras. na angeli masz berserkery i tak na prawde nie potrzebujesz nic wiecej bo pod ich ogniem zazwyczaj(poniewaz angele maja czasem oryginalne statki) pekaja szybko i bezbolesnie do tego sa szybkie jak na heavy dronki. inna sprawa ze angeli sie ciezko tankuje armorem.
Jest raptem parę misji na których snipinig ogólnie się przydaje, w większości wypadków wpada się na NPCe na odległość "rzutu kamieniem" 30-50km, więc używanie sentry jest odrobinę utrudnione - albo stoisz w miejscu bo wiesz, że tank wytrzyma i dobierasz sobie odpowiednie sentry, ale przy tej odległości to lepiej IMHO brać heavy, albo zostawiasz je i ewentualną stratę wrzucasz w koszty operacyjne.

W pozostałych wypadkach i tak najlepiej dobrać sobie dronki do typu misji (podobnie jak tank).

Nie polecam używania sentry na misjach jak się nie jest pewnym swojego tanka.

Serpentis ship log, serpentis bronze tag, binary transpositional code - co to jest i co z tym robić?
To są oznaki rangi pirackiego pilota (coś w rodzaju pagonów), można sprzedawać albo na stacjach (w pirackich przyjmują oznaki z empirowych navy), albo u agentów. Niewielki zarobek. Czasem niektóre z nich przydają się w zakupach w LP Store kiedy kupuje się sprzęt faction (nie jestem pewien czy aby czasem nie tylko przy statkach).

Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Voulture

  • Gość
Odp: Serpentis ship log
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 11, 2008, 19:41:18 »
Witam i pytam :)

Serpentis ship log, serpentis bronze tag, binary transpositional code - co to jest i co z tym robić?

Dormio nie do konca ci to wyjasnil.

Masz Logi, kltore od razu sobie topisz - to pozostalosc z dawnych czasow, patrz na to jak na pre dodatkowych mineralkow (nocxium leci z tego).

Tagi przydaja sie teraz zawsze, kazdym modul faction iwiekszosc statkow wymaga teraz procz LP(ktore dostajesz za misje) i Iskow dodatkowo paru tych niesmiertelnikow. Niektore drogie, niektore tanie, warto zbierac bo prawi nic nie zajmuja.

Dodatkowe smieci jak Zbikoki Card, Elite Drione A.I. itd touz do niczego nie potrzebne smieci. Maja wartosc jedynie kolekcjonerska (jak ktos lubi smieci i liczy, ze CCP sobie za pare lat o tym przypomni i zrobi je nagle super przydatne).

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Serpentis ship log
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 12, 2008, 12:17:58 »
Dormio nie do konca ci to wyjasnil.

Masz Logi, kltore od razu sobie topisz - to pozostalosc z dawnych czasow, patrz na to jak na pre dodatkowych mineralkow (nocxium leci z tego).

Tagi przydaja sie teraz zawsze, kazdym modul faction iwiekszosc statkow wymaga teraz procz LP(ktore dostajesz za misje) i Iskow dodatkowo paru tych niesmiertelnikow. Niektore drogie, niektore tanie, warto zbierac bo prawi nic nie zajmuja.

Dodatkowe smieci jak Zbikoki Card, Elite Drione A.I. itd touz do niczego nie potrzebne smieci. Maja wartosc jedynie kolekcjonerska (jak ktos lubi smieci i liczy, ze CCP sobie za pare lat o tym przypomni i zrobi je nagle super przydatne).
Racja... spojrzałem na słowo tag i napisałem odpowiedź.  :-X
Logi - opis zawiera wskazówki gdzie można znaleźć "lepsze" skupiska NPCów. Obecnie w zasadzie można powiedzieć, że zostało to zastąpione przez cosmic anomalies.
Tag - nie mogłem sobie przypomnieć słowa, a Voulture proszę... od ręki... oczywiście, że chodzi o nieśmiertelniki  ;D
Transpositional Code - Voulture napisał - już niepotrzebne bo wycofane (cosmic anomalies), kiedyś pełniło czasem rolę klucza pozwalającego na przejście na kolejny poziom kompleksu
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Szyszak

  • Gość
upgrade hardpoints
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 12, 2008, 17:22:18 »
witam,
czy ktos moze mi powiedziec co to jest to upgrade hardpoints? co ja moge tam zaintalować? czemu to sluzy?

vulor

  • Gość
Odp: upgrade hardpoints
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 12, 2008, 17:46:24 »
Ja Ci nie powiem, ale może laska w tutorialu Ci powie...

Gers

  • Gość
Sterowanie
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 20, 2008, 15:36:46 »
Od 2 dni prubuje zagrać w EVE ale nie wiem jak sterować statkiem. Pomocy!!

Goomich

  • Gość
Odp: Sterowanie
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 20, 2008, 15:42:47 »
Włącz tutorial.