Autor Wątek: abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?  (Przeczytany 28473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EverSin

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 06, 2005, 17:06:44 »
hehe ja zeby zaplacic za eve pierwszego mieszka to oszczedzalem na kiepach :P i browcach :D Mordega :P

cahim

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 28, 2005, 10:34:31 »
a ja zaglosowalem na "nie".
Jednak z zupe?nie innych powodów. Otó? IMHO gdyby mmo by?y bez abonamentu to gra?oby w nie o wiele wi?cej ludzi. Przyk?ad Guild Wars pokazuje ?e mo?e to wyj?? na korzy?? zarówno graczom jak i wydawcom.
Zastanówcie si? sami: Go?cie z GW chwal? si? ?e sprzedali 1 000 000 kopii gry. Licz?c nawet 100 z? za gre daje to oko?o 100 000 000 z? w bardzo krótkim czasie. Wrzucaj?c taki kapita? na jaki? gówniany fundusz inwestycyjny go?cie dostan? pewnie z 10% rocznie co daje jak ?atwo policzy? 10 000 000 z? rocznie. I co, chyba da si? za tak? sumk? utrzyma? ca?? infrastruktur??

Oczywi?cie w moim przypadku nie ma problemu - zarabiam nie?le, ?ona za p?acenie za gry na mnie nie krzyczy :). Pomy?lciejednak  ilu ludzi po prostu nie sta?.
Z drugiej strony na zachodzie pewnie takiego problemu nie ma bo dla nich takie 15 dolców to tak jak dla nas 15 z?  - generalnie no problem.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 02, 2006, 13:08:14 »
Cytat: "cahim"
a ja zaglosowalem na "nie".
Jednak z zupe?nie innych powodów. Otó? IMHO gdyby mmo by?y bez abonamentu to gra?oby w nie o wiele wi?cej ludzi. Przyk?ad Guild Wars pokazuje ?e mo?e to wyj?? na korzy?? zarówno graczom jak i wydawcom.
Zastanówcie si? sami: Go?cie z GW chwal? si? ?e sprzedali 1 000 000 kopii gry. Licz?c nawet 100 z? za gre daje to oko?o 100 000 000 z? w bardzo krótkim czasie. Wrzucaj?c taki kapita? na jaki? gówniany fundusz inwestycyjny go?cie dostan? pewnie z 10% rocznie co daje jak ?atwo policzy? 10 000 000 z? rocznie. I co, chyba da si? za tak? sumk? utrzyma? ca?? infrastruktur??

Oczywi?cie w moim przypadku nie ma problemu - zarabiam nie?le, ?ona za p?acenie za gry na mnie nie krzyczy :). Pomy?lciejednak  ilu ludzi po prostu nie sta?.
Z drugiej strony na zachodzie pewnie takiego problemu nie ma bo dla nich takie 15 dolców to tak jak dla nas 15 z?  - generalnie no problem.



Mysle ze CCP tez nie wychodzi na swich zasadach njgorzej:

50 tys aktywnych kont x 15 dolców/euro miesiecznie x 12 miesiecy to daje 9 mln rocznie a gra zyje juz ponad 2 lata i ma sie calkiem dobrze.
Zobaczymy ile takie Guild pozyje  :roll:
Ja wole taki uklad jak w EVE  :arrow: dopuki komus place za zabawe ten ktos ja dla mnie utrzymuje (rozwija, organizuje, itp) a z dugiej strony (CCP) jezeli ktos mi za cos placi to czuje sie w obowiazku to robic  8)

rafaello

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 02, 2006, 13:33:21 »
obecnie oplacanych kont jest juz prawie 100k (szczesciem nie wszyscy graja jednoczesnie!)
no ale tez odliczyc trzeba koszty utrzymania serwerow, zalogi, lacz itd... unowoczesniania wszystkiego lacznie z parkiem maszynowym co kosztuje niebagatelne kwoty - jednak mimo wszystko zyski sa niezle

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2006, 13:39:59 »
Cytat: "rafaello"
obecnie oplacanych kont jest juz prawie 100k (szczesciem nie wszyscy graja jednoczesnie!)
no ale tez odliczyc trzeba koszty utrzymania serwerow, zalogi, lacz itd... unowoczesniania wszystkiego lacznie z parkiem maszynowym co kosztuje niebagatelne kwoty - jednak mimo wszystko zyski sa niezle


Zgadzam sie z toba w zupelnosci ale podalem ogólny przychód jaki ma CCP przy 50K aktywnych kont zeby pokazac cahimowi ze nie sa tacy glupi i tez potrafia zarabiac.  8)
A co do 100K kont to calkiem mozliwe bo te informacje o 50K to posiadam juz od ponad pól roku.

rafaello

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 03, 2006, 10:25:31 »
no wczoraj sie zdazylo ze jak sie logowalem to bylo ponad 22 000 online
 chcialem zrezygnowac ale weszlo bez problemow ... co mnie w sumie milo zaskoczylo....
pozniej mala wakla malych flot tez mi sie udalo bez wiekszych problemow czy lagow
wiec generalnie chyba cpp zaczyna isc w dobra strone (niech te laby poprawia w koncu grrr)

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 03, 2006, 10:32:11 »
Cytat: "rafaello"

wiec generalnie chyba cpp zaczyna isc w dobra strone


Tak tylko ze system Jita musieli zamknac ze wzgledu na przeludnienie, btw ciekaw jestem ile bylo tam ludzi w tym czasie?  :roll:

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 03, 2006, 11:38:59 »
Cytat: "blaster"
Cytat: "rafaello"

wiec generalnie chyba cpp zaczyna isc w dobra strone


Tak tylko ze system Jita musieli zamknac ze wzgledu na przeludnienie, btw ciekaw jestem ile bylo tam ludzi w tym czasie?  :roll:

Jako? mi?dzy 17:00 a 18:00 by?o w pewnym momencie 333 osoby ;-)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 03, 2006, 12:14:22 »
Cytat: "influencer"
Cytat: "blaster"
Cytat: "rafaello"

wiec generalnie chyba cpp zaczyna isc w dobra strone


Tak tylko ze system Jita musieli zamknac ze wzgledu na przeludnienie, btw ciekaw jestem ile bylo tam ludzi w tym czasie?  :roll:

Jako? mi?dzy 17:00 a 18:00 by?o w pewnym momencie 333 osoby ;-)


Mi sie wydaje ze musialo byc duzo wiecej kiedy zdecydowali sie zamknac system  8)

Btw dzisiaj ok 10 rano w jita bylo ponad 200 osób przy jakis 9 000 zalogowanych w grze  :roll:

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 03, 2006, 12:22:17 »
Jak si? na alta logn??em to na localu w Jita mign??o mi 468... ale potem mnie wywali?o i si? zalogowac ju? nie mog?em... To by?o oko?o 18 naszego czasu... mo?e chwil? po...
Przedwieczny.

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 03, 2006, 12:50:41 »
Cytat: "xarthias"
To by?o oko?o 18 naszego czasu... mo?e chwil? po...


A blokada byla jakos pózniej  :arrow: 20-21 naszego czasu o ile dobrze pamietam  :?

Mick

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mick Tyxx
  • Korporacja: Defekt Muzgu
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 03, 2006, 15:31:36 »
Przez Jita przelatywa?em 3 godzinki tylko... - 20 minut na bramie, relog - godzina logowania, godzina czekania na autopilota i jeszcze z pó? na nastepnej bramie. Widzia?em max 430 osób. Ale w tym samym czasie ludzie twierdizli ze jest 280 330 albo 350. Wiec cholera jedyna wie ile by?o naprawd?.
Mick Tyxx
niezrzeszony

jamiro

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 06, 2006, 04:47:00 »
moze teraz ja  odkurze troche temat :D

po 1 (dygresja) nigdy nie bylo i nie bedzie pirackich serwerow eve bo baza danych wazy tak duzo ze mysle ze CCP zastanawia sie czy MSSQL Server (na ktorym dziala przeciez eve) jeszcze dlugo pociagnie bo z tego co pamietam to max. rozmiar bazy to 4TB. Poza tym pojedynczy serwer jest w stanie obsluzyc z 100-200 osob jednoczesnie bo przy wiekszym natloku padnie, a eve to w tej chwili 12000-20000 polaczonych w tym samym czasie. Takie gry jak WoW czy GuildWars sa porozbijane na dziesiatki serwerow i jak sie siedzi na takim w np francji to juz nie pograsz z tymi w anglii itd. Caly urok EVE polega wlasnie na tym ze jako jedyna gra MMORPG skupia tak duzo osob w jednym wielkim klastrze, dlatego zaden darmowy serwer nie bylby w stanie uciagnac tej gry. Obecnie to czym dysponuje CCP to 150 serwerow IBM Blade polaczonych w jeden wielki klaster na ktorym graja wszyscy razem. Tak samo porownywanie EVE do darmowego ogame jest calkowicie bezsensowne, kazdy kto pogra przynajmniej dzien w EVE zobaczy (bez obrazy) ze ogame to po prostu wiocha zabita dechami pod wzgledem mozliwosci gry a zwlaszcza jej zaawansowania.

Po 2. Wracajac do tematu placenia to moze to co powiem jest malo popularne, niektorzy uwazaja to za malo zgodne z duchem eve itp, ale co tam... moze przynajmniej dzieki temu przybedzie polakow na eve.
Kupujac dowolna nowa gre w sklepie placi sie ile? 150-180 zeta ja ta kase przeznaczylem na pierwsze 3 miesiace grania. Gre mozna oplacac rowniez w inny sposob jesli nie ma sie na nia pieniedzy a bardzo chce sie grac, a trzeba przyznac ze sa takie osoby, ktore moze nie byc na EVE stac i przynajmniej ja to rozumiem. Otoz wkladajac odrobine wyslilku przez pierwsze 3 miesiace mozna zarobic wystarczajaco waluty gry aby kupic za nia tzw. timecoda/zdrapke/prepaida (jak kto woli). Kupowanie timecodow polega na tym ze sa ludzie na eve ktorym nie chce sie zarabiac kasy w grze i wola ja kupic za prawdziwe pieniadze, ida do sklepu np w stanach, kupuja 10 zdrapek i sprzedaja w grze za walute gry. Oczywiscie CCP na tym nie cierpi bo w koncu kasa z timecodow idzie dla nich, a mniej zamozni gracze moga grac za darmo placac jedynie swoim wysilkiem w grze i cale szczescie CCP to rozumie i na to pozwala. Kupowanie TC za walute gry jest calkowicie legalne. Taki timecode mozna kupic od wielu graczy na eve za 100M ISK za 30 dniowego timecoda albo 270M za 90dni. Nie wiem jak wy ale ja w ten sposob sobie oplacam eve, mam swiadomosc ze CCP dostaje kase za moj abonament, a to ze jakis leniwy koles w stanach woli przeznaczyc swoje bucksy na mojego timecoda bo chce byc jak najszybciej zabijaka i latac navy ravenem uwazam za nie moj problem.
Jak widac jest sposob na granie za darmo, ale pierwsze miesiace trzeba oplacic za prawdziwa gotowke bo poczatkujaca postac nie zarobi na timecoda w przeciagu miesiaca. Czesc osob uwaza to za cos co jest sie w stanie przysluzyc EVE i przyciagnac ludzi mniej zamoznych a inni uwazaja ze granie zeby moc oplacac abo jest bez sensu. W kazdym razie jest alternatywa i to powinno cieszyc.