Autor Wątek: abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?  (Przeczytany 28435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoekarl

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« dnia: Czerwiec 26, 2005, 19:58:50 »
Bez owijania w bawe?ne:
uwazam ?e placenie za granie w jakiekolwiek gry online jest poroniony bo:
1. P?aci sie za pr?d.
2. P?aci sie za internet.
3. Psuje sie wzrok :)
wi?c dodatkowo p?acenie za granie jest dla mnie poronionym pomyslem (oczywi?cie nie mówie o p?aceniu za kupno gry).
Chcia?bym grac w t? gre ALE MNIE NIE STA?!!
Wi?c prosze uprzejmie jakiego? prawego forumowicza o podanie metody grania za darmo na e-mail: qwicol@op.pl  Numeru gg nie podaje bo dewoci b?d? mnie prostowa?:)
?egnam was raczej mnie wi?cej nie zobaczycie bo moderatorzy\Admini mnie wywal? no ale cu?... po to s? aby przestrzega? prawa na publicznym forum.

Viaderny

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2005, 20:24:38 »
Bez owijania w bawe?n??  To szkoda ?e? sie tyle opisa?.....

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2005, 20:31:48 »
be zowijania w bawe?n?: nie ma metody na granie za darmo  :twisted:

poszukaj sobie gry takiej, na ktora cie stac, albo napisz blagalnie usluzny email do CCP ze biedak i polamany i chory ze cie nie stac.

Ja tez chce jezdzic SUBARU IMPREZA WRX, ale mnie nie stac wiec jezdze fiatem tipo, proste

nigel

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2005, 21:07:12 »
Zoekarl....

s? gry za które si? p?aci i s? darmówki.. dla ka?dego do wyboru..

Je?li uwa?asz ten pomys? za poroniony.. to powiedz w takim razie .. sk?d twórcy gry mialiby bra? kas? na ??cza internetowe? na struktur? serwerów, na p?ace dla ludzi którzy si? tym wszystkim zajmuj? 24/dob??

Kto za darmo dawa?by prawie pewn? gwarancj? i? przez 23h/dob? serwer b?dzie sta?? a jak co? si? wy?o?y to od razu walcz? o jego podniesienie ?

Kto robi?by nowe modu?y do gry?

Znasz takich filantropów? Którzy po przepracowaniu 8h w pracy.. bo przecie? trzeba utrzyma? rodzin? i dzieci... siedz? nast?pne 6-10h pracuj?c charytatywnie ?eby? TY móg? sobie pogra? za free??

Jak s?dzisz jaki poziom ich zaanga?owania by?by? w skali 1-10.. 1.. 2 ??

Mo?e chcia?by? gra? w gr? gdzie przy 12k graczy masz lagi po 2-3 minuty po ka?dej wykonanej akcji? bo serwery stoj? na wolnym ??czu? Albo z powodu przepustowo?ci ograniczona jest ilo?? graczy do.... 250 ?

Mo?e chcia?by? aby przez 2 lata gra wcale nie ewoluowa?a ?

A mo?e jak wiele mmorpgów chcia?by? pirackie darmowe serwery ? gdzie konta s? przechwytywane, serwer znika po 2-3 miesi?cach grania ??

Zastanów si?..
i bez owijania w bawe?n? je?li po przeczytaniu powy?szego nadal b?dziesz si? upiera? przy swoim... to ?ali mi ciebie

SouL SlasH

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2005, 21:15:33 »
Placenie za gry online jest teraz tak powszechne ze stalo sie to juz normalne, zreszta jest to jak najbardziej zrozumiale... utrzymanie lacza , serverow, ciaglej pracy ludzi z CCP nad ulepszeniami EVE, 24h/dobe help online itp. samo kupienie gry nigdy nie wystarczylo by na pokrycie takich duzych i ciaglych kosztow a tak maja stale zrodlo dochodow i wszyscy sa happy 8) .

Druga sprawa ze sama cena subskrypcji dla nas wydaje sie dosc duza , co innego dla osob z zachodniej czesci europy, jest to przecietnie rownowartosc 2 paczek papierosow :D ale coz nam pozostalo... trzeba placic  :wink:

zoekarl

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2005, 21:30:29 »
darmowe fajne gry online??
Rose online.
Linege II chocby na czeskim serwerze
Ogame;]
darmowy serwer wcale nie musi byc piracki. Np: Lineage II przez rok gra?em na darmowym serwerze czeskim, nikt nie rozumial po angielsku ani po polsku ale gra?o sie przyjemnie. serwer byl restartowany codziennie o 17 ale po max 15 minutach wszystko dzia?a?o.
inne rozwi?zanie:
za?o?yc polski serwer i p?aci? w z?otówach powiedzmy 25 niz oko?o 80 za ogólny
poza tym: nie szkoda wam kasy czy jesta?cie milionerami.
jak wygram w totka to b?de p?aci?

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2005, 21:43:30 »
jakby bylo szkoda kasy to gralbym w FREELANCERA. ale nie mialbym tej radochy co mam tu , tyle czubów naraz online  :twisted: pograj sobei w darmowki, typu mu online czy helbreath, wyjdz z miasta i wal godzinami w stworki jeb jeb jeb, przestan sie osmieszac

zoekarl

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2005, 21:54:12 »
ech. p?acenie za granie kojarzy mi sie z czyms w stylu p?acenia komu? za uprawianie sexu z w?asna ?on?.

Viper

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2005, 22:40:31 »
Hehe poznasz jaie to mi?e :)

zoekarl

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2005, 22:49:20 »
wychodze z za?o?enia ?e rozrywka  komputerowa powinna kosztowac tyle co pr?d, internet, zakup gry. wola?bym ?eby zakup mmorpg kosztowa?y ze 180 z? a kozystanie bylo darmowe.

Kamoris

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2005, 22:55:34 »
Jesli cchesz garc za free graj an trialu 14 dniowym :p
Zyjemy w takich czasach gdzie za wszytsko tzra placic a te 60 pln to nie jest az taki wielki majatek zeby nie bylo stac polakow na placenie :P
A skoro nie masz kasy na  gre to poprosta w nia nie grasz i nie ma co plakac.

zoekarl

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2005, 23:56:42 »
w?a?nie instaluje eve za 2 tygodnie powiem wam co my?le. ale nie wiem jak by mi sie ta gra spodoba?a to nie zap?ace 60 z? miesi?cznie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2005, 00:00:22 »
Dodaj?c jeszcze do tego co koledzy napisali powy?ej.
P?acenie za gr? jest dobrym wst?pem do doros?ego ?ycia... Jak kto? nie potrafi zrozumie?, ?e trzeba p?aci? za czyj?? prac? (programistów i developerów w tym wypadku), to pewnie potem (czyt. jak b?dzie doros?y) b?dzie si? pyta? czemu musi p?aci? za telefon (przecie? go w ko?cu kupi?em) czy jedzenie...
Nie wiem ile masz lat, ale Twoje biadolenie wygl?da na ?ale pi?tnastolatka, któremu rodzice nie chc? da? na piwo 8)

Doro?nij ch?opie...

A co do darmowych mmorpg... Eve istnieje ju? dwa lata, jest ci?gle udoskonalana, ci?gle si? zmienia i ewoluuje... Nie wyobra?am sobie, ?eby przez taki czas kto? charytatywnie wydawa? ci??kie pieni?dze na serwery itp...
Piracki czy polski serwer? I  kto by na nim gra?? Te kilkadziesi?t osób z polski? Si?? Eve jest to, ?e naraz w grze jest kilka tysi?cy osób i poprostu "konkurencyjny" serwer nie mia? by szans.
Natomiast twórcy guildwars poszli troch? w innym kierunku. Teoretycznie nie p?acisz za granie, ale musisz kupi? klienta, a potem dokupowa? kolejne rozszerzenie... Czyli defacto p?aci si? za gr?, tyle ?e jest to troch? bardziej zakamuflowane...
Przedwieczny.

aceed-

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2005, 01:32:11 »
Cytat: "zoekarl"
w?a?nie instaluje eve za 2 tygodnie powiem wam co my?le. ale nie wiem jak by mi sie ta gra spodoba?a to nie zap?ace 60 z? miesi?cznie.


Wiesz, po testowaniu bety, kiedy dowiedzia?em si? ile b?dzie kosztowa? granie miesi?cznie, te? zw?tpi?em w sens ca?ego przedsi?wzi?cia (oczywi?cie patrz?c na nie subiektywnie). Na jaki? czas zapomnia?em o EVE... a? do czasu, kiedy otrzyma?em mailem klucz do bezp?atnego triala w ramach podzi?kowania za beta-testing.
Po tych czternastu dniach nie mog?em my?le? o niczym innym, jak o EVE. Brak kasy wci?? by? barier? nie do przeskoczenia. A? do dnia, kiedy znalaz?em prac?. 80 Z? na pocz?tek a pó?niej 60 co miesi?c nie sprawia?o mi ?adnego problemu, po prostu rezygnowa?o si? z jednej imprezy weekendowej i po problemie ;)

Reasumuj?c - przesta? p?aka? ?e za gr? trzeba p?aci?, tylko pomy?l, ile zabawy Ci? tu czeka. W EVE gram ju? ponad rok czasu (nie licz?c bety i triali) i wci?? nie mog? przesta? w ni? gra?. Póki co, imho, przebija ona WoW'a, LineAge'a i Guild Wars.

rafaello

  • Gość
Re: prosto z mostu
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2005, 03:50:04 »
Cytat: "zoekarl"
Bez owijania w bawe?ne:
uwazam ?e placenie za granie w jakiekolwiek gry online jest poroniony bo:
1. P?aci sie za pr?d.
2. P?aci sie za internet.
3. Psuje sie wzrok :)
wi?c dodatkowo p?acenie za granie jest dla mnie poronionym pomyslem (oczywi?cie nie mówie o p?aceniu za kupno gry).
Chcia?bym grac w t? gre ALE MNIE NIE STA?!!
Wi?c prosze uprzejmie jakiego? prawego forumowicza o podanie metody grania za darmo na e-mail: qwicol@op.pl  Numeru gg nie podaje bo dewoci b?d? mnie prostowa?:)
?egnam was raczej mnie wi?cej nie zobaczycie bo moderatorzy\Admini mnie wywal? no ale cu?... po to s? aby przestrzega? prawa na publicznym forum.


L O L
o moj bo.. a nie... jestem niewierzacy
skad sie tacy panowie biora ?
produkcja gry kosztuje gruba kase ! utrzymanie serwerow i ekipy pracujacej przy gzre tez kosztuje co miesiac gruba kase
zeby gra zadowalala graczy (przynajmiej wiekszosc ;] ) musi byc rozwijana, w moogu jak amsz problem liczysz na pomoc - utrzymanie ludzi tez kosztuje

ale na dla ciebie inna propozycje - napisz do elektrowni ze uwazasz placenie za prac za poroniony pomysl ! i ma byc za free :)
w nastepnej kolejnosci proponuje napisac do odstawcy netu ze tez ma byc za free
a pozniej isc do okulisty i powiedziec ze ma tez za free pracowac...

R O T F L  przez podwojnie duze L

Cytat: "zoekarl"
wychodze z za?o?enia ?e rozrywka  komputerowa powinna kosztowac tyle co pr?d, internet, zakup gry. wola?bym ?eby zakup mmorpg kosztowa?y ze 180 z? a kozystanie bylo darmowe.


oczywiscie jest taka mozliwosc - mozesz zaplacic za rok z gory za abonament

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2005, 09:03:31 »
Mamy tutaj do czynienia z klasycznym trollem-socjalist? :)
Proponuje ola? koleg?, bo ci??ko jest dyskutowa? z lud?mi, którym "ci?gle si? co? nale?y" - a ?eby nie by?o, ?e tylko krytykuje, proponuje dla naszego kolegi ma?e ?wiczenie: wyprowadzasz si? z domu rodzinnego, zaczynasz si? sam utrzymywa? (nie mówie tu o ca?ej rodzinie typu ?ona, dzieci) i przez dwa lata pracuj i utrzymuj za darmo takich darmozjadów jak Ty - udost?pniaj?c Im gr? typu eve-online, WOW czy inne AO (wszystko za free ofc) :)

Po dwóch latach wró? i zrób jeszcze raz tak? bzdurn? ankiet?...

ps.
A mo?e kolega ma racj?? mo?e zrobi? ankiet? np. "chce ca?ymi dniami ob?era? si? hamburgerami - czy powinienem by? gruby, czy chudy?"
albo "chcia?bym lata? jak ptak i w tym celu skacze z wie?owca - czy w takim przypadku nale?y z podr?czników fizyki wykre?li? rozdzia?y z twierdzeniami n/t prawa ci??enia? TAK/NIE" :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

jarecki

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2005, 09:16:27 »
no wiec kolega najwyrazniej nie rozumie czym sie rozni zwykla gra od mog-ów. w zwyklej grze kupujesz ja sobie i ciupiesz w domu, ewentualnie z kumplami po sieci, w czym producent ma udzial minimalny, jesli jakikolwiek.


W przypadku mog producent:
1. utrzymuje duza infrastrukture sieciowa niezbedna do funkcjonowania tej gry
2. caly czas dana gre rozwija wkladajac w nia mase "dupogodzin" programistow, developerow, grafikow itp.
3. prowadzi wsparcie klienta: GM, troubleshooting ect.

Dlatego placisz abonament, gdyz wykupujesz nie jednorazowy produkt, a zestaw uslug ciaglych.
Jesli oczywiscie sie to nie podoba, nie placisz za dana gre, nie grasz w nia. Nikt z CCP nie przyklada ci pistoletu do glowy kazac grac. Twoj wolny wybor.

A te 3 bilety do kina da sie jakos zcierpiec, co nie ?

Viper

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2005, 09:24:45 »
Dobry ale jest gra jak najbardziej online Guild Wars za która si? p?aci raz 130 z? i si? gra. Zamiast abonam?tu jest limit lvl postaci który mo?na zwi?kszy? wykupuj?c limit do 50 lvl. Tak samo patche jak jest nowy wi?krzy patch to terz go musisz kupi? je?li chcerz muc mie? te pierdo?y co doda? patch lecz mo?esz gra? bez niego. Ale taki system na pewno nie do EVE bo tu ludzie graj? po kilka lat wi?c CCP by mia?o cosik ma?y wp?yw nie:)

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 27, 2005, 09:53:14 »
Cytat: "Viper"
[...]


oj viper, viper... by?bym odpowiedzia?, ale nic nie zrozumia?em z tego co napisa?e? :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

marcoos

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2005, 09:56:28 »
Cytat: "ireul"
hej a z tym lataniem jak ptak to jak?  8)  ja chce!  8)  8)  8)


no to robimy ankiete, wykre?lamy prawo ci??enia i zapraszam do ?odzi - mamy tutaj jakie? wie?owce... :)
Bermuda Syndrome [BAS-3]

Hall Underley

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 27, 2005, 10:18:09 »
Cytat: "jarecki"
A te 3 bilety do kina da sie jakos zcierpiec, co nie ?


W?aaa?nie. Sko?czy?by? z tym kinem, dawno twojej paskudnej minmatarskiej bu?ki nie widzia?em ;)

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2005, 10:31:05 »
Cytat: "zoekarl"

za?o?yc polski serwer i p?aci? w z?otówach powiedzmy 25 niz oko?o 80 za ogólny


Widac ze kolega nie gral w EVE i nie bardzo wie o co w niej chodzi.
EVE to nie jest gra w której moze usiasc sobie kilku kolegów i naparzac do siebie jak w Quake. Granie w taka gierke jak EVE nie mialoby sensu nawet przy 100 osobach zalogowanych na serwarze.
Na serwerze CCP zalogowanych jest srednio 10 000 graczy i przy takiej ilosci da sie robic ogromne bitwy kosmiczne, wprowadzac watki polityczne, zmieniac czesto przeciwników i bardzo ciezko jest manipulowac rynkiem.
Pograj dluzej to zobaczysz na czym to wszystko polega.

Cytat: "zoekarl"
poza tym: nie szkoda wam kasy czy jesta?cie milionerami.
jak wygram w totka to b?de p?aci?


Ja jestem zdania ze EVE to nie jest gra dla dzieci i nie dlatego ze jest tam brutalnosc czy sex ale dlatego ze potrzebni sa powazni ludzie zeby w nia grac.
Jezeli ktos jest na tyle niesamodzielny ze nie moze sobie na taka gre zarobic lub zaoszczedzic kieszonkowego itp to niech nie gra.
Uwazam ze jezeli ktos ma komputer na którym jest w stanie grac w EVE to musial go sobie kupic (raczej w miare dorosla osoba) albo dostal go od rodziców (raczej dziecko).


Cytat: "zoekarl"
ech. p?acenie za granie kojarzy mi sie z czyms w stylu p?acenia komu? za uprawianie sexu z w?asna ?on?.


Jak sie ozenisz to zobaczysz jakie bzdury wypisywales  :lol:
Po glebszej analizie to sex z zona kosztuje wiecej niz z inna kobita (kosmetyki, ubrania, zycie kulturalne i rozrywkowe itp. itd)
No chyba ze w przyszlosci zona bedzie Cie utrzymywala i sama zarobi na wszystkie swoje potrzeby  :P


Cytat: "zoekarl"
wychodze z za?o?enia ?e rozrywka  komputerowa powinna kosztowac tyle co pr?d, internet, zakup gry. wola?bym ?eby zakup mmorpg kosztowa?y ze 180 z? a kozystanie bylo darmowe.


Sam sobie zaprzeczasz  :lol:
Prad pacisz wlasnie abonamentowo, internet i zakupy tez (jeszcze nie spotkalem osoby która by zaplacila za jedzenie raz i miala je do konca zycia  :P ).
Zreszta z twoich wypowiedzi wynika ze ty wlasnie nie placisz a robia to twoi rodzice tak wiec niech placa tez za EVE  :P


BTW: Kto dal drugi glos na Nie?

WolfSimon

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2005, 11:34:59 »
A ja kupi?em samochód, paliwo powinno by? za free.
Normalnie skandal ?e ka?? p?aci?!!!

Viper

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2005, 11:41:52 »
A mo?e sie pok?u? jak kolega mo?e pozwij stacje b?zynowe ?e bezczelnie ci ka?? p?aci? za paliwo :)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2005, 11:46:40 »
Tiaaa,
tym bardziej, ?e benzynka po 4,15 ju? :(
Przedwieczny.

Viper

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2005, 11:50:57 »
A nooo o to morzecie sie pok?uci? w interesie spo?ecze?stwa 3z?/Litr im by starczy?o :)

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2005, 12:22:01 »
Cytat: "ireul"
a ja chce latac jak ptak  8)  8)  8)  8)


To musisz zjesc kilka takich malych-smiesznych-grzybkow... i chwilke poczekac, a potem, to juz bedziesz umial latac...  :P

zoekarl

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 27, 2005, 12:54:18 »
macie racje je?li mia?bym p?aci? to p?aciliby moi starsi. a teraz przedstawie wam fragment dialogu pomi?dzy mn? a moim starszym.
Ja: znalaz?em fajn? sieciówke tyle ?e granie kosztuje 60 z?oty miesi?cznie.
on: to niech se sami graj?

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 27, 2005, 13:00:35 »
Cytat: "zoekarl"
macie racje je?li mia?bym p?aci? to p?aciliby moi starsi. a teraz przedstawie wam fragment dialogu pomi?dzy mn? a moim starszym.
Ja: znalaz?em fajn? sieciówke tyle ?e granie kosztuje 60 z?oty miesi?cznie.
on: to niech se sami graj?


No to faktycznie masz spory problem  :?
Znam to ze swojej niedawnej mlodosci.
Ta metoda nie dziala zbyt dobrze.
Mozna rezygnowac z innych przyjemnosci takich jak kino itp albo kombinowac w inny sposób...
Ja bralem od starych kase na obiady szkolne (których nie jadlem) albo na któras lekcje korepetycji sie nie poszlo itp i kasa byla.
Wystarczy dobra inwencja albo zbieranie butelek  :wink:

pticu

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 27, 2005, 13:57:23 »
Cytat: "zoekarl"

Ja: znalaz?em fajn? sieciówke tyle ?e granie kosztuje 60 z?oty miesi?cznie.
on: to niech se sami graj?


zadeklaruj starszemu, ze bedeziesz sprzatak cala chalupe co piatek (ZEBY W SOBOTE MIEC LOOZ) i codziennie bedziesz wyrzucal smieci, sa rozne metody szantazowania starszych :) albo zrob foha i nic nie rob, zobaczysz kto silniejszy ty czy starszy... :twisted:

StellarSheep

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: GwiezdnaOfca
  • Korporacja: SzacherMacher!
  • Sojusz: CzeszeBerete!
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:15:02 »
Hehehe po 1 topic niezla beka :D
Po 2. Ile masz lat? 14? Ja w wieku 13 lat juz sam "zarabialem" a tak naprawde dorabialem na rozne sposoby. Czasem u starych w firmie czasem gdzie indziej. Dzieki temu mialem kase na wlasne zachcianki etc.
Wszystko jest kwestia twoich inwencji. 60 pln? Z tego co mi sie wydaje to jakos mniej tego wychodzilo okolo 50 raczej. Juz nie wspomne o tym ze oplaca sie oplacic na dluzej odrazu.
Na urodziny czy cos tam nie dostajesz zadnej kasy? Np?
Zreszta rob jak chcesz. Skolowanie kasy nawet dla 14 latka nie powinno stwarzac wiekszych problemow ...




WANT PIE NOW!!!!!

Viper

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:21:08 »
Cz?owieku jest wiele sposobów
1. Babcie :)
2. Starsi wywalaj? ci? do sklepu to idziesz do takiego w którym paragonów nie daj? i doliczasz za transport itp.
3. Po?yczasz od starych (niekoniecznie musz? o tym wiedzie? :)) Jak starszy zapyta gdzie jego 60 z? to powiesz ?e by? w barze tak si? zala? ?e nawet o tym nie wie :)

Blaster

  • OLD BUFU
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blaster Kroms
  • Korporacja: State Protectorate
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:24:48 »
Cytat: "Viper"

3. Po?yczasz od starych (niekoniecznie musz? o tym wiedzie? :)) Jak starszy zapyta gdzie jego 60 z? to powiesz ?e by? w barze tak si? zala? ?e nawet o tym nie wie :)


LOL to juz jest jazda ekstremalna i raczej wiecej jak 1 czy 2 razy nie przejdzie  :P

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:24:53 »
Cytat: "Viper"
3. Po?yczasz od starych (niekoniecznie musz? o tym wiedzie? :)) Jak starszy zapyta gdzie jego 60 z? to powiesz ?e by? w barze tak si? zala? ?e nawet o tym nie wie :)


PO SIÓDME: NIE KRADNIJ !!!!

Viper! Do czego Ty tego mlodego czlowieka namawiasz !?

Viper

  • Gość
abonamenty w MMORPGach? Kolejny haracz?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 27, 2005, 14:27:46 »
Czy ja gdzie? powiedzia?em ?eby krad? ???? A tak pyzatym to tylko sposób a nie namowa !!!!