Eve Online > Dyskusje ogólne
CSM 12
[NOGRL] Asm Nihouyah:
--- Cytat: [NAUKE] Son of Rainbow w Marzec 13, 2017, 20:51:17 ---Nastepnie o ilosci kont. Jesli gracz w FW wrzuca kilka kont to tylko po to by wystawic oczy badz pullowac misje. To Panowie z nulla czy hi np na incursions graja na kilka/kilkanascie kont bo maja taka mozliwosc ze wzgledu na dosc duzy spokoj. Nie wyobrazam sobie pilowac w low FW 4 maszyn jednoczesnie nawet majac X monitorow i masazystke za plecami.
--- Koniec cytatu ---
Akurat 4 konta (przy dwóch monitorach) powinno się dać użyć bez większego problemu - Huginn i Lachesis na widocznych klientach, plus 2x Curse z asystą dron na Lachesisa. Siedzisz na mediumie i czekasz na biedną ofiarę, która wleci bez sprawdzenia combatami co siedzi za bramką. Jak widzisz combaty/za dużo ludzi na scanie, warp squad na spota i/lub friendly cytadelę. Jak w miarę szybko klikasz (czytaj: jesteś w stanie ogarnąć micro w carrierze) to możesz do tego dołożyć piąte konto - Rook, coby nic ci nie spadło. ;-)
--- Cytat: [NAUKE] Son of Rainbow w Marzec 13, 2017, 20:51:17 ---Nalezy pamietac takze, ze low czesto okreslany jest jako end game dlatego, ze bardzo duzo graczy idzie tam na emeryture a nie tylko zaczyna gre. Ostatnio nawet takie stwierdzenie znalazlem na forum w postach odnosnie naszych filmikow z gry.
Low ma zupelnie inna mechanike, jest o wiele wieksza wolnosc i niezaleznosc jak w WH czy nullu. To wszystko ma ogromne plusy jak i ogromne minusy. Eve natomiast opiera sie na tym, ze mozna wszystko czego nie zabrania EULA badz prawo stanowione w Wielkiej Brytanii.
--- Koniec cytatu ---
Z określeniem "endgame" bym polemizował, natomiast to jest zdecydowanie najlepsze miejsce na emeryturę czy low-effort grę. Mieszkanie w low wymaga minimalnego (jeśli nie zerowego) utrzymania miejsca, w którym się żyje - żadnego trzymania/bronienia sova, podbijania ADM (co jest konieczne w sov null), czy codziennego skanowania dziur i szukania przelotu do contentu/farmienia (co jest potrzebne w WH). Podobnie działa też NPC null (choć mniej ruchliwy i często zdominowany przez większe grupy trzymające sov po sąsiedzku) i hisec (specyficzna, zupełnie inna mechanika). Jednym taki sposób życia będzie odpowiadać, innym już niekoniecznie - pięknem EVE jest to, że różne preferencje istnieją w tym samym świecie gry i mają ze sobą kontakt - często wychodzą z tego zabawne sytuacje i ciekawe interakcje (patrz: progod zamknął pół floty w WH, ludzie z low wpadający w bańki ściągające, osoby zaskoczone gate sentry w low).
--- Cytuj ---tacy ludzie co swoje zycie w eve definiują tylko poprzez bicie noobów w hiseku - tak naprawdę nie są tej grze potrzebni, gra na dobre zaczyna się na 0.0, wszystko inne to ośla łączka a przynajmniej powinno nią być. Ludzie latający solo na 4 konta na low,którzy nie widzą nic poza swoim jedynym słusznym solo stylem gry to patologia w takiej grze jak eve. Im więcej zasad pętających graczy tym jest gorzej i tym większe pole do nadużyć i brudnej gry. Jak dla mnie to wszędzie powinni 0.0 zrobić i tyle człowiek był by zmuszony gdzieś dołączyć i się socjalizować i bardzo dobrze.
--- Koniec cytatu ---
Akurat gankowanie jest (obok inkursji) chyba jedynym hisekowym zajęciem, które wymaga współpracy pomiędzy graczami i socjalizacji - reszta jest możliwa całkowicie solo. Dodatkowo takie ganki napędzają ekonomię, większość ofiar ganków to osoby (semi)afk albo takie, które nie zwracają uwagi na otoczenie i nie są świadome zagrożeń ze strony innych graczy w hi. Polowanie na misjonarzy, którzy nie zwracają uwagi na to co się dzieje i odpalają smartbombę to czysta przyjemność - CONCORD ma killa, ja mam loot. :D Hisec to specyficzna mechanika, której trzeba się nauczyć jeśli chce się tam żyć.
[NAUKE] Son of Rainbow:
--- Cytat: [BWTF] Asm Nihouyah w Marzec 14, 2017, 16:23:11 ---Akurat 4 konta (przy dwóch monitorach) powinno się dać użyć bez większego problemu - Huginn i Lachesis na widocznych klientach, plus 2x Curse z asystą dron na Lachesisa. Siedzisz na mediumie i czekasz na biedną ofiarę, która wleci bez sprawdzenia combatami co siedzi za bramką. Jak widzisz combaty/za dużo ludzi na scanie, warp squad na spota i/lub friendly cytadelę. Jak w miarę szybko klikasz (czytaj: jesteś w stanie ogarnąć micro w carrierze) to możesz do tego dołożyć piąte konto - Rook, coby nic ci nie spadło. ;-)
--- Koniec cytatu ---
W sumie racja, mozna i tak. Jednak to dosc droga zabawa w porownaniu do tego co moze wpasc. No ale grunt to zabawa.
Co do reszty w pelni sie zgadzam. W FW z tym sovem bywa roznie, natomiast po wprowadzeniu cytadel zero problemu
Nosum Hseebnrido:
--- Cytat: [NAUKE] Son of Rainbow w Marzec 13, 2017, 16:51:48 ---Statki przewozace rope naftowa na terenach przylegajacych np do somalii (ogolnie) gdzie plywaja piraci maja zakaz posiadania jakiejkolwiek broni palnej. Czemu? przeciez piraci atakuja i raz na ruski rok nawet przejmuja jakis tankowiec. Otoz wyposazenie tych statkow w bron doprowadzilo by do tego, ze piraci mieliby wiecej broni, byliby lepiej zorganizowani a raz na jakis czas jakis tankowiec by poszedl na dno.
--- Koniec cytatu ---
Każdy statek bandery podległej ONZ ma zakaz posiadania na swoim wyposażeniu broni palnej; co podkreślam nie jest jednoznaczne z tym że na danym statku nie znajduje się broń palna, bo może się znajdować w posiadaniu wynajmowanych zakontraktowanych najemników na określony odcinek trasy jaką pokonuje statek, o czym wszyscy piraci w okolicy są uprzejmie i wielokrotnie informowani na otwartych kanałach. Ze względu na bezpieczeństwo ładunku statek może płynąć w eskorcie składającej się z kilku statków i jakiegoś okrętu wojskowego, śmigłowca patrolującego. Jeżeli dochodzi do ataku na jakąś jednostkę, to zazwyczaj piraci doskonalone wiedzą co przewozi, jaki jest jego obecny kurs, skąd i gdzie płynie, kto jest na jego pokładzie, ile pieniędzy znajduje się w sejfie, naturalnie wśród piratów zdarzają się idioci, ale przeważnie atak jest przemyślany. Piractwo to nie terroryzm, statek idący na dno nie przynosi piratom profitu, dlatego łatwiej jest im porwać załogę dla okupu, albo przekształcić jednostkę w 'okręt matkę', który powiększa obszar ich kontroli.
Co jeszcze, jeżeli tak jak piszesz statek transportuje jakiś 10 czołgów i masę nowoczesnej broni to pertraktacje i tak będą prowadzone za zamkniętymi drzwiami, co by piraci na tym nie ugrali to i tak 'szeregowi' dalej będą biegać boso z zardzewiałymi kałachami.
Correct me if I'm wrong ;).
[BWTF] Nightwisherek:
"Każdy statek bandery podległej ONZ ma zakaz posiadania na swoim wyposażeniu broni palnej"
A nie jest czasem tak, że ochroniarze armatora mogą używać broni palnej tylko na wodach międzynarodowych?
[NAUKE] Son of Rainbow:
Oto w ten sposob rozmowa odnosnie CSM zeszla w kierunku wodnej armatury. Takie rzeczy tylko na centrali :D
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej