Śmietnisko > Off Topic
Atari, Commodore i Amigi. Zlot fanów starych komputerów
[VIDE] Herezja:
Ci, którzy pamiętają jeszcze takie nazwy jak Atari, czy ZX Spectrum i godziny spędzone przy wgrywaniu jednej gry, spotkają się w najbliższy weekend w Gdańsku na imprezie Retro Komp.
- W dobie dzisiejszych technologii może być dziwne, że jakaś gra wgrywa się przez 15 minut, po czym się… nie wgrywa – przypomina z uśmiechem Tomasz Maciuk, jeden z organizatorów zlotu Retro Komp.
Swój udział w imprezie już zapowiedziało 50 wystawców. Każdy, kto ma w domu stary sprzęt może go nieodpłatnie zaprezentować.
Dzięki fanom komputerów sprzed prawie 30 lat, będzie można przypomnieć sobie wygląd m.in. Atari, Commodore, Amigi, czy ZX Spectrum oraz starych konsoli Nintendo i Sega. Na tym nie koniec atrakcji.
Pograć w grę z lat 80-tych
Organizatorzy zapewniają, że każdy będzie mógł pograć także w ulubione gry. - Aby były lepiej odbierane, niż kiedyś, czyli na 14 calowym telewizorze z kineskopem, będziemy obraz wyświetlać na projektorach multimedialnych. Wtedy każdy będzie mógł z gry skorzystać, nie tylko jeden użytkownik, ale dwóch, trzech - zapowiada Maciuk. W ofercie m.in. RiverRide, SWoS, Lotus Turbo Challenge i Montezuma.
Zlot odbędzie się w najbliższą sobotę w siedzibie Sceny Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25. Początek o godz. 10.00. Wstęp kosztuje 3 zł. Każdy kto przyniesie ze sobą swój "retro-sprzęt" ma zagwarantowany wstęp bezpłatny.
Autor: aja/par / Źródło: Pomorska TV
FITTIpalti:
Fajna sprawa, miałem kiedyś takie codo :
http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?c=436&st=1
http://www.museo8bits.com/SonyHB55p.jpg
Eh aż się łezka w oku kręci :)
Kharim:
Musiałbym odkopać ze strychu mojego commodore 64 i kasety z giercami. Niestety praca nie pozwoli mi pojechać z nim do Gda.
ManganMan:
O boże, miałem kiedyś Amigę 500...
Teraz jest na śmietniku :(
Xarthias:
Moja Amiga 1200HDD leży bezpiecznie w pudełku na dnie szafy... Czasem ją wyciągam, żeby sobie pograć w starocia.
Wobec czego powyższą imprezę niewątpliwie odwiedzę :)
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej