Autor Wątek: Kilka pytań nooba ...  (Przeczytany 3691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mrowqa

  • Gość
Kilka pytań nooba ...
« dnia: Kwiecień 05, 2011, 17:21:59 »
Witam !

Chciałem zadać kilka pytań ( oczywiście to nie wszystkie  :P ). Te tutoriale po ang. nie są przeze mnie w 100% rozumiane  ;)

1. Skąd brać statki, jak je wybierać, po co się klonować ?
2. O co chodzi z anomaliami ? I co do radaru, to co on dokładnie robi ? Słyszałem tam coś o wypuszczaniu sond i ustawianiu ich, aby mieć siłę sygnału 100% ( ja mam zawsze, jak znajdę anomalię) i nie mogę wypuszczać sond.
3. O co chodzi z dronami, jak je nabywać, montować, itp ...
4. W tutorku czytałem, że po naciśnięciu PPM na działko masz tam stan ammo, możliwość zakupu itp, ale ja tego nie znalazłem. Mam początkowy statek i pierwsze lasery. Gdzie jest pojemność magazynka, jak kupić ammo itp ...
5. W tutorku o miningu znalazłem opcję wyrzucania kontenerów. Ile można naraz wytworzyć ( skill ? ), jak zrobić te z hasłem ( skill, moduł ? ), ja je łamać ( hacking ? ). I czy one sobie tylko tak sobie lewitują ? Można je jakoś "złapać" ( dron ? ) i z nimi lecieć razem ( coś takiego jak w DarkStar One  :) )
6. Jak podnosić statystyki ( inteligencja itp ) ?
7. Przy statku jest podział (lasery, moduły itp ). Mam jakiś Civilian Damage Control, jaki to typ wyposażenia ? Co on robi ?? :P
8. Co to dokładnie moduły, jak działają itp ( obawiam się, że to obszerny temat  ;D ). Tzn jak je już "zafituje" (załaduje) na statek to jak używać ? Odkryłem taki jeden ( chyba Civilian Shield Booster I ) po włączeniu naprawiał osłonki ... Ale mam inne i nie wiem jak działają ( z tutorków i nie tylko ... ). Są podzielone na jakieś typy ?
Czytałem coś o afterburner'ach ( wzmacniacz speeda / warpa ? )
Mam jakiegoś Codebreaker'a ( hackowanie ? )
Mam też:
Civilian  Analyzer
Cap Booster 25 (10 szt. - wątpie, że moduł :D )
Civilian Sarvager
Passive Targeter

Co to robi ? Są jakieś typy ( tzn. do hakowania, naprawy, itp - takie grupy )?


Jest tu coś w rodzaju np. max energii ( zasilania ) statku czy coś takiego ? Kiedy założyłem drugie działko, które znalazłem zaciemniła się ikonka i wyskoczył jakiś komunikat ...


Sry za tyle pytań, ale chce zrozumieć tę trochę roz(prze?)budowaną grę... Pytam o to z czym miałem styczność ... Dojdzie tego  :D

Pozdrawiam,
Mrowqa

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2011, 17:33:44 »
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Mrowqa

  • Gość
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 17:41:33 »
Dużo mi to nie da ... Przeczytałeś to niżej ( mam na myśli to dalej niż dwie pierwsze linijki ) ?  :P

Pozdrawiam,
Mrowqa

Goomich

  • Gość
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2011, 17:44:52 »
1. Skąd brać statki, jak je wybierać, po co się klonować ?

Z marketu, w zależności do potrzeb i posiadanych skilli, klonujesz się jak cię zabiją.

2. O co chodzi z anomaliami?

To takie nudne, żeby znaleźć, polecieć, postrzelać i zarobić .

I co do radaru, to co on dokładnie robi?Słyszałem tam coś o wypuszczaniu sond i ustawianiu ich, aby mieć siłę sygnału 100% ( ja mam zawsze, jak znajdę anomalię) i nie mogę wypuszczać sond.

Jakiego radaru? Skaner pokładowy? Podstawowa funkcjonalność pozwala ci zobaczyć czy czegoś w pobliżu nie ma (na przykład tłustego kerbira na pasku, albo kwiożerczych pefałperów w drodze na twój pasek), w dalszej kolejności skanuje te anomalki. Za pomocą prób szuka się sygnatur, które mogą być lepsze niż anomalki, albo mogą mieć tłustego kerbira.

3. O co chodzi z dronami, jak je nabywać, montować, itp ...

Prawie wszystko kupuje się na markecie. Jesli twój statek ma drone bay, to sobie je tam wkładasz. Po wylocie ze stacji pojawi ci się nowe okno z dronami.

4. W tutorku czytałem, że po naciśnięciu PPM na działko masz tam stan ammo, możliwość zakupu itp, ale ja tego nie znalazłem. Mam początkowy statek i pierwsze lasery. Gdzie jest pojemność magazynka, jak kupić ammo itp ...

Pierwsze działa nie używają ammo. To co mówisz, to prawdopodobnie stan kryształów do laserów, ale te psują się tylko jak są frakcyjne lub tech2. Bronie pozostałych raz walą z mniej lub bardziej normalnej amunicji i jej stan widać zawsze na broni.

5. W tutorku o miningu znalazłem opcję wyrzucania kontenerów. Ile można naraz wytworzyć (skill?),

Jednego co 3 (albo 2?) minuty. dopóki coś w nich jest, to wiszą przez godzinę do dwóch.

jak zrobić te z hasłem (skill, moduł?),

Market. :P

ja je łamać (hacking?).


Musisz przekonać właściciela, żeby ci podał. Ale jeśli nie taka puszka nie jest zakotwiczona (anchored), to możesz ja sobie załadować do cargo i zawieźć do stacji.

I czy one sobie tylko tak sobie lewitują

Tak, ale maksymalnie przez miesiąc, potem jeśli się jej nie użyło znika.


  Można je jakoś "złapać" ( dron ? ) i z nimi lecieć razem ( coś takiego jak w DarkStar One  :) )

Jeśli nie jest anchored, to prawym na takiej i scoop to cargo.

6. Jak podnosić statystyki (inteligencja itp)?

Wytrwałością i pracą... Możesz kupić implanty na markecie, ewentualnie przemapować je, ale jako że jesteś jeszcze noobem, to nie radzę.

7. Przy statku jest podział (lasery, moduły itp ). Mam jakiś Civilian Damage Control, jaki to typ wyposażenia ? Co on robi ?? :P

Kurde ale się opisał...

To taki dynks, który poprawia ci rezystancje na wszystkim (jak cię strzelą, to mniej HP zabiera).

Cap Booster 25 (10 szt. - wątpie, że moduł :D )

To amunicja do cap boostera. Daje capacitora.

Civilian Sarvager

To pozwala ci salvagować wraki i wyciągać części do rigów. Wersja civilian prawdopodobnie pozwala na salvagowanie wraków z tutoriali.

Passive Targeter

Jak go masz włączonego i kogoś namierzysz, to on nie powinien o tym wiedzieć.

Co to robi ? Są jakieś typy ( tzn. do hakowania, naprawy, itp - takie grupy )?

Otwórz market.

[CBIRR] Soobocz

  • CBIRR
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 224
  • i to wsio :)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Soobocz
  • Korporacja: Charming But Irrational
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2011, 17:46:19 »
Chyba na te Twoje pytania już są odpowiedzi. Proponuję skorzystać z opcji "szukaj"

Pozdro
Charming But Irrational

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2011, 17:47:36 »
Dużo pytań zadałeś a większość z nich myślę, że sam powinieneś za pare chwil "ogarnąć" tak jak z tym boosterem do shield-a.

Ale tak ogólnie.
Większość osób statki kupuje na markecie, choć część powinieneś dostać za misje tutorialowe lub wybudować.
Moduł to coś co się montuje na uchwyty. Każdy statek ma ileś tam slotów = uchwytów podzielonych na 3 grupy czyli hi med i low - w hi zwykle są bronie w med są często montowane moduły odpowiadające za zwiększenie szybkości lub też zwiększający funkcje obronne statków budowanych na osłonach = shield, a low są do modułów zwiększających siłę ataku lub też zwiększające obronę statku budowaną na pancerzu = armor-ze. Każdy statek ma ograniczoną ilość powergrida i cpu czyli ilość energii, którą można przyznać na moduł i cpu odpowiadający komputerowi statku.
Postaraj się sam resztę ogarnąć.

Mrowqa

  • Gość
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2011, 18:52:56 »
Dużo pytań zadałem, próbowałem to ogarnąć, ale nie udało się ... Szukałem specjalnie nawetwraków itp ...

EDIT:
co się stanie jak wlecę w gwiazdę ? zniszczy mnie ? :D

Pozdrawiam,
Mrowqa

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2011, 19:03:23 »


EDIT:
co się stanie jak wlecę w gwiazdę ? zniszczy mnie ? :D

Pozdrawiam,
Mrowqa

Zalezy, jaki masz pancerz, jezeli tytanowy z pokryciem polimerowym to nawet troche wytrzymasz, ale jezeli zwykly chitynowy - nie radze
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Mrowqa

  • Gość
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2011, 19:07:35 »
co tam w ogole jest ??  ???
Temat "kilka pytań nooba" - napisane, że jak nooba no to jestem początkujący, więc mam słąby statek ( nie mówiąc,że uszkodzony ... - nigdzie sie nie da naprawić - nie ma tej opcji w stacji - wczesniej byla )

Pozdrawiam,
Mrowqa

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2011, 19:23:34 »
co tam w ogole jest ??  ???

Pozdrawiam,
Mrowqa

Masa swiatla, jak sie podleci blizej to prawie monitor niewyrabia.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2011, 19:31:08 »
Mrówka nie czytaj Kota bo to trol forumowy (zresztą znów to udowodnił przed chwilą ];) ).
Bezpośrednio do gwiazdy nie wlecisz tak jak i w planetę nie uderzysz, a naprawy są możliwe ale np w jednej stacji jest ta usługa możliwa a już w innej nie. Masz te informacje jak dasz info na stacji.

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:27:53 »
Mrowqa, jak juz sie ogarniesz co nieco zeby chociaz miec postac
to wprowadz jej nick do profilu forum...
porob sobie tutoriale, obserwuj, czytaj, tlumacz sobie, zagaduj inne ludziki i powoli bedziesz wchlanial odpowiedzi...
jesli nie stac Cie na to to nie marnuj swojego cennego czasu dla tej gry, bo oznacza to ze jestes zbyt leniwy by sie nia bawic.
Pytania ktore sformulowales sa tak odstajace od rzeczywistosci gry, ze wiekszosc uzna je za bezsensowne...
Jesli jednak przetrwasz i zaczniesz co nieco chwytac to proponuje zapoznac sie z tym:

http://www.unseen.pl/index.php?topic=3680.0

to polska korporacja zajmujaca sie wkrecaniem ludzi w swiat EVE, po ukonczeniu akademi bedziesz wiedzial mnostwo rzeczy na temat gry...
i masz szanse na przyjecie do innych korporacji ktore nie traktuja nobkow powaznie, co mam na mysli? po UA nie bedziesz juz zadawal takich pytan jak teraz  ;)
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kilka pytań nooba ...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2011, 20:58:26 »
W jego wypadku UA nie potrzebne. Wystarczy że zaprzyjaźni się  z wyszukiwarką na forum

Reszta jak nie macie zamiaru odpowiedzieć to nie pisać. To jest ***** dział dla zaczynających grę nie wasze flamy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.