Autor Wątek: To tak na początek  (Przeczytany 2955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robert10

  • Gość
To tak na początek
« dnia: Kwiecień 07, 2011, 19:28:11 »
Witam.
Mam zamiar zacząć grę w EVE. Nie jestem jakimś specjalnym noobem bo trochę się już tą grą interesuję (i parę triali przegrałem) jednak nie grałem nigdy end-game'u i nie jestem pewien nadal co do rasy.

Stawiam jednak na dwie: Amarr oraz Gallente. Ogólnie interesuje mnie późniejsze PVP, tzn ogólnie która rasa ma shipy, lub ogólnie ma predyspozycje do używania wiekszych DPS-skurczybyków?, ogólnie która ma mocne statki. Oczywiście chciałbym, żeby jakoś pve też uwzględnić, trochę trzeba polatać i pozbierać kaski ;)

Co tam jeszcze z info mogę wam podać, drony ? lubię, jeśli chodzi o broń to raczej rakietki ale caldarri bardziej ich używają, więc w sumie z tym mogę się podstosować.

Z góry dzięki za obszerniejsze info i polecenie :)

Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:35:35 »
W dalekiej przyszłości i tak będziesz latał wszystkim
Wiec wybierz sobie mordke a nie rasę
W każdej rasie masz statki przydatne do czegoś tam
Otrzasniesz się z noobstwa wstepujac do Unseen Academy
Polskiej korporacji ludzi o wysokiej tolerancji na Tobie podobnych :)

Do zobaczenia na punkcie
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

Kara Mon

  • Gość
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:44:35 »
Gallente odradzam, zwlaszcza na poczatek, jak juz sie ma troche SP to mozna podtrenowac lachesisa/arazu bo sie czasem przyda ale tak poza tym to imo strata czasu wczesniej  :D

Jesli chodzi o "mocne" statki to zadna rasa sie nei wyroznia, kazda ma cos przydatnego ale caldari i minmatar sa najbardziej uniwersalni jesli chodzi o pvp jak i pve

robert10

  • Gość
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2011, 22:15:59 »
Dzieki za odpowiedzi, pomyślę jeszcze nad caldarri bo grałem nimi kiedyś i w sumie dobrze mi się grało :) No i w sumie minmatar są ciekawi, fajne statki mają całkiem, specyficzne ;)

Jeszcze takie pytanie.
Skoro usuneli leraningi to teraz trenuję to,  na czym mi zależy na początku tak? czyli jeśli dażę do cruzów to trenuję skille pod to, dodatkowo jakieś do latania coby lepiej strzelać ta?
I takie pytanie o build statystyk na początek dla ras Amarr, minmatar i caldari bo te mnie głównie interesują, jaki by tu wybrac jeśli nastawiam się na pvp w przyszłości? Tzn jakiś build. Albo poprostu odnośnik do strony jeśli się komuś nie chce ;) szukałem na battleclinic ale jakoś nie mogę znaleźć, z góry wielkie dzięki! :)

Kara Mon

  • Gość
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2011, 23:01:49 »
Idz do Unseen Academy, tam ci krok po korku wyjasnia co i dlaczego .

Goomich

  • Gość
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2011, 23:08:36 »
Electronic i Engineering. To ciągniesz na 4 natychmiast i na 5 jak najszybciej. Potem skille do capacitora (energy system operation i energy management), tanka (shield operation, shield management, hull upgrades, mechanic - te skille dadzą ci hp na każdym statku, a jeśli będziesz latał na tanku shieldowym, to do tego jeszcze tactical shield manipulation 4 i shield upgrades 4). Bardzo ważna jest nawigacja, więc stamtąd wszystko co nie zaczyna się na "jump". do tego parę rzeczy z elektroniki: targeting, signature analysis, long range targeting i propulsion jamming. W międzyczasie skillujesz fregaty rasy, którą wybrałeś oraz ich małe bronie riftera oraz małe autocannony wraz ze skillami supportowymi do nich.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2011, 09:34:41 »
Na początek wszystkie skille rób na minimum lvl4 (chyba, że inny wymaga lvl5).
Te co Mona X zapodał to oczywiście dobry początek i na pewno nie będziesz żałować, że je zrobiłeś. Pamiętaj jednak żeby wkładać najpierw zdrowy rozsądek i nie wierzyć bezgranicznie w to co inni mówią/piszą (wliczając mnie), w stylu - jak radzą Ci lvl4, to nie znaczy, że koniecznie musisz ciurkiem zrobić skill do lvl4, a IMHO zalecane/wskazane jest żeby w kolejce skillowania przeplatać go z innymi niskich lvli. Szczególnie, że w dobie kolejkowania nie musisz być online by zmieniać/włączać co chwilę nowy skill. 24h "wymusza" konieczność logowania się, ale przecież na końcu kolejki możesz zawsze trzymać jakiś skill, który masz ustawiony na lvl5.

Ostatni poziom skilla to ten sam bonus co na pozostałych poziomach, ale okupiony długim okresem skillowania. Oczywiście w wartościach bezwzględnych różnica może się wydawać ogromna, ale koniec końców sprowadza się do poświęcenia iluś tam dni na jej uzyskanie, co szczególnie na początku grania w EVE jest wg mnie niepotrzebną stratą czasu. W EVE często podobny lub ten sam efekt można uzyskać na kilka sposobów, niekoniecznie skillując lvl5 (np. stosując okablowanie +3%)

Pamiętaj o tym, że to gra i ma w pierwszym rzędzie być rozrywką, a nie nudnym obowiązkiem. Tu nie ma czegoś takiego, że musisz bo ktoś Ci coś radzi (sławetne zalecanie learningów to już przeszłość, ale znam kilka osób, które dały się przekonać, że bez zrobienia ich nic innego nie powinni skillować ::) ). Dlatego jeśli jest coś w grze co chciałbyś spróbować to po prostu próbuj i pamiętaj, że rzadko kiedy porady dawane tu czy ingame są bezstronne (i.e. gallentyjskie statki wcale nie są takie złe jak to obecnie są przedstawiane, ale wymagają sporo SP zainwestowanego, a podobne efekty przy mniejszej ilości SP daje się uzyskać w statkach innych ras).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Ranshe

  • Gość
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2011, 10:25:58 »
No chyba że musisz, bo musisz, tak jak na przykład bez Recon V nie zafitujesz wszystkiego co byś chciał na cloakujące recony. ;) Ale to już na później. Natomiast na początku skill na IV jest jak najbardziej okej, chyba że kolejny wymaga na V (np. Assault Frigates).

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2011, 10:45:11 »
No chyba że musisz, bo musisz, tak jak na przykład bez Recon V nie zafitujesz wszystkiego co byś chciał na cloakujące recony. ;) Ale to już na później. Natomiast na początku skill na IV jest jak najbardziej okej, chyba że kolejny wymaga na V (np. Assault Frigates).

Nie do końca.

Niektóre i dość niszowe fity nie działają na Force Reconach (Arazu, Rapier, Pilgrim, Falcon) bez Recon Ships na V, bo przy IV cloak jeszcze "bierze" CPU a przy V "bierze" 0 CPU.

Natomiast w porządnych gangach/flotach jeśli chcesz lecieć Reconem lub Logistykiem, musisz mieć odpowiednio Recon Ships lub Logistics na V. W przypadku Lachesisa/Huginna różnica w zasięgu tackle'a jest ogromna, z kolei Logistyki ze skillem na IV mają ogromne problemy z capem.

Dalej - wszystkie T3 do sensownego latania wymagają mniej więcej trzech z pięciu subsystemów na V (zwykle offensive/deffensive/engineering). Na szczęście są to skille rank 1 (z IV na V robisz 4-5 dni), no i sam skill "Strategic Cruiser" daje radę na III (bonus do overheata jedynie).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Ranshe

  • Gość
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2011, 10:51:56 »
Nie do końca.

Niektóre i dość niszowe fity nie działają na Force Reconach (Arazu, Rapier, Pilgrim, Falcon) bez Recon Ships na V, bo przy IV cloak jeszcze "bierze" CPU a przy V "bierze" 0 CPU.

No nie jestem wcale pewien czy chęć założenia na Falcona cloaka oraz expanded probe launchera jednocześnie jest aż taka niszowa... ;)

Ale co do reszty masz jak najbardziej rację.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2011, 12:51:58 »
No nie jestem wcale pewien czy chęć założenia na Falcona cloaka oraz expanded probe launchera jednocześnie jest aż taka niszowa... ;)

W czasach, gdy na Tengu robisz to bez łaski, mając dodatkowo bonus do tego launchera i generalnie możliwość utrzymania na punkcie tego, co wyskanujesz.... ;)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

robert10

  • Gość
Odp: To tak na początek
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2011, 16:55:05 »
Dzięki za pomoc.

A jeszcze byłbym wdzięczny za te buildy postaci - byłoby ekstra bo nie mam pojęcia jak te statystyki rozdawać.