Autor Wątek: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?  (Przeczytany 11543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 22, 2007, 13:30:00 »
SP to jedna z podstawowych rzeczy w PvP.
przynajmniej staram się korzystać z doświadczenia najlepszych, którzy twierdzą, żeby nie wylatywać statkiem bez dobrych skilli.
Wystarczy? Proszę, nie kompromituj się już więcej...
A jeśli chodzi o tego celestisa... Ok, może być na t1 dampach... Maulus zresztą będzie miał tą samą skuteczność...
I nie twierdzę (jak próbujesz mi to wmówić), że przy braku skilli da się w pvp zawalczyć (chociaż jak ostatnio GBT udowodniło, nawet shuttlem można walczyć z bsami). Chcę ci tylko udowodnić, że postać mając powiedzmy 1mln sp (trial), ale wiedząc co robi, może zagrać na nosie starszej postaci z osławionym "fitem t2". A ty starasz się od samego początku udowodnić, że bez milionów sp to na pvp nie ma co się ruszać... Może się mylę?
Przedwieczny.

Rhovana

  • Gość
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 22, 2007, 13:38:52 »
Dobry fit na BSa wymaga sensownych skilli. Więc albo miałeś te skille, albo miałeś podstawowy fit.

już inaczej nie bede do ciebie mówił jak NOOBie uwaga zaczynam tłumaczyć:

a Raven full fit t2  - oni 5 fregat 3x Maulus ( bonusy do dampów i każda z nich ma 2 dampy ) raz griffin ( ecm'y) + rifter
i co raven może zrobić przeciwko takiemu gangowi chłopcze? Fregate lockuje sie wtedy 250 -300 sekund bs'em a w medzy czasie bankowo masz jamm od griffina i zaczynasz od nowa. O dronach zapomnij bo sie nimi zajmą na samym początku a rifter jest w tym dobry. I co chcesz zrobić tym swoim bs'em na t2 i na w cholere wypasionych skilach NOOBie. A uwierz mi 5 fregat ma wystarczający dps żeby cie ubić tym bardziej że 3 z nich mają jeszcze drone bay. Dodam ze chłopaki mieli tydzień gry za sobą wtedy a zaczynali w wiekszości z fregatą na V.

Poza tym gdzie ja do cholery napisałem żeby NIE ZAKŁADAĆ T2 fitu. Czytaj chłopcze bo widze że masz z tym problemy. A to co sam napisałeś : "wykorzystać wszystkie słabości przeciwnika"  to sie liczy w pvp jak najbardziej ale ze skilami ma znowu mało wspólnego. Ale ty NOOBie znowu bedziesz wiedział lepiej wiec kończe odpowiadać na twoje urojone i z tyłka wzięte pojęcie o pvp.


Ekhem. Rho, dyskutujemy, ale grzecznie... Bez tych noobów, ok?
X.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2007, 13:57:03 wysłana przez Xarthias »

Sotharr

  • Gość
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 22, 2007, 14:03:24 »
SP to jedna z podstawowych rzeczy w PvP.
przynajmniej staram się korzystać z doświadczenia najlepszych, którzy twierdzą, żeby nie wylatywać statkiem bez dobrych skilli.
Wystarczy? Proszę, nie kompromituj się już więcej...

Jeśli to, co zacytowałeś, znaczy "PvP to tylko skille", to faktycznie strasznie się skompromitowałem.  ;D

I nie twierdzę (jak próbujesz mi to wmówić), że przy braku skilli da się w pvp zawalczyć (chociaż jak ostatnio GBT udowodniło, nawet shuttlem można walczyć z bsami). Chcę ci tylko udowodnić, że postać mając powiedzmy 1mln sp (trial), ale wiedząc co robi, może zagrać na nosie starszej postaci z osławionym "fitem t2". A ty starasz się od samego początku udowodnić, że bez milionów sp to na pvp nie ma co się ruszać... Może się mylę?

Nie, generalnie nie mylisz się. Tylko ja mówię o generalnej tendencji, a Ty o pojedynczych przypadkach lub sytuacjach, w których inne czynniki mają decydujące znaczenie (np. blob vs solo).
Znowu przekręciłeś moje słowa, bo nigdzie nie napisałem, że nie można bawić się w PvP bez skilli. Ale jest różnica między "zawalczyć" a "być skutecznym". Poza tym tak jak pisałem, skille to dopiero początek, dochodzą inne czynniki.
Nie wiem co ma tu do rzeczy przypadek GBT, zwłaszcza, że nie dodałeś, że te shuttle miały przydzielone fightery. Ktoś musiał mieć skille na lotnisko, żeby je przydzielić, prawda?

Rhovana, kompletnie nie jarzysz o czym piszę. Może zastanów się nad tym, czy Twój wypasiony raven T2 pokonałby ravena z fitem T1 pilotowanego przez kolesia z BS lvl 2 i launcher lvl 1 i czy sam poleciałbyś takim ravenem na PvP. O takiej tendencji mówię, a nie o walce z blobem. Aha, żeby założyć fit T2 potrzeba sporo skilli, a Ty twierdzisz, że nie mają one znaczenia.

Rhovana

  • Gość
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 22, 2007, 14:40:10 »
To ty mówisz o duelach czy pvp bo już nie wiem ;D Może nie wiesz ale w eve szlachetnych pojedynków praktycznie nie ma  ;D Widze chłopie że ty naprawde o pvp nic nie wiesz. Wiekszość walk i morderstw wszelakich w grze jest popełniana bardzo nieczyste czy to gangiem czy to commandem vs indyk jeden pies. Twoim zdaniem w PvP decydują skile i tu zdaniem wiekszości która tu sie wypowiada (a ta wiekszosć miała okazje polatać na pvp w przeciwieństwie do ciebie) jesteś w błędzie ale widze ze nadal nie dociera...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2007, 14:49:02 wysłana przez Rhovana »

Voulture

  • Gość
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 22, 2007, 15:17:29 »
Alez kochanie, nikt Ci nie kaze latać Ravenem na ficie t1, skoro możesz wsiąśc w cruza na ficie t1 zabic jego kuplac tacklera posmackowac go na localu i poleciec sobie dalej. :>

Raven jest akurat w podawanych przez was przypadkach dosc ciezkim przykladem, gdyz posiada on jedna pzrewage, ktorej niestety nie da sie juz pozbyc - fofy. Dobrze przemyslany Raven moze zabic "noobgang" wrogow majac na sobie 10 dampow i 5 ecmow. 10 frejek? Bez tanowania speedem to pzreciez wlasciwie 10 salw ;>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2007, 15:20:54 wysłana przez Voulture »

Rhovana

  • Gość
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 22, 2007, 15:24:06 »
Voul wozisz fofy w ravenie? ::)

Ellaine

  • Gość
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 22, 2007, 15:27:09 »
ale przeca frejki z reguly tankuja speedem.

Voulture

  • Gość
Odp: Jak najlepiej poznac EvE na traialu?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 22, 2007, 15:43:54 »
Alez mowilismy o noobkach, mwd to przeciez juz bardzo zaawansowany modul za ktory, z pewnoscia, zostalbym przeklety albo uznany ignorantem czy tam sflejmowany :)

Problem jest taki, by frejka osiagnela taka predkosc, przy ktorej cruisy jej nie zabija. Trzeba miec do tego wlaczone mwd caly czas, ktore nie zawsze da sie utrzymac, majac np. odpalonego scrambla. Frejki z elektronika nie maja capa nawet by utrzymac wlaczona swoja bron ew, nie wspominajac o tanku (cap releye itd), jak chcesz na nich utrzymac speeda? Wniosek jest taki ze nie moga i spadaja od razu. Gdy zas spada ew reszta juz nie jest chorniona wiec nie jest problemem. Standardem ravenowym jest przy cruisach uzywanie 2 hivi nosow, ktore zalatwiaja sprawe z wszystkim mniejszym od cruza natychmiastowo. Nie staram sie bynajmniej udowodnic, ze Raven zabje wszystkie gangi frejek i jest uber czy tam pro czy jak tam kto woli. Stwierdzam jedynie, ze ma szanse, nie mozna wiec generalizowac. Z idea jednak sie zgadzam - floty frejek i cruzow t1 sa naprawde duza sila, trzeba tlyko umiec ja wykorzystac i o niej wiedziec. Musza byc elastyczne i uniwersalne, co nie da sie zrobic z jedneym statkiem pod solo. Trzeba wiec wykorzystywac swoje atuty i doszukiwac siebledow i niedociagniec wroga. To tez jakas idea, nie?

Rho - nie, nie latam nim zwyczajnie na pvp, ale to sie powoli zmienia. Moze za te kikanascie dni pare fofow sie u mnie w cargo zmiesci? Kto wie :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2007, 15:47:56 wysłana przez Voulture »