Autor Wątek: Torpedy, missile... a moze assaulty?  (Przeczytany 8032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suzan

  • Gość
Torpedy, missile... a moze assaulty?
« dnia: Marzec 26, 2007, 16:35:01 »
Witam :)

Jestem sobie CALDARCZYKIEM "z krwi i kości". Latam póki co wszystkim co ma dość dużo miejsca na wyrzutnie i póki co strzelam sobie za pomocą missile'ów. Ale ponieważ kończę skillować to co każdy tygrys potrzebuje najbardziej, zaczynam się zastanawiać nad dalszym kierunkiem rozwoju. I stąd moje pytanie.. w którą stronę iść? Co daje w praktyce największe DPS?

A może inaczej, powidzcie mi proszę do jakich statków najlepiej pasują torpedy, do jakich missile a do jakich assaulty. Gram od 5 miesięcy, więc nie latam jeszcze zbytnio zaawansowanymi statkami. Ale dobrze byłby skorzystać z doświadczeń innych graczy... po co samemu mam głową mur przebijać? :)

Z góry dziękuję za pomoc

roofi

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2007, 16:52:21 »
* rooofi załamany :embarassed:

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 21:21:16 wysłana przez rooofi »

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2007, 17:04:41 »
Roofi... nie przejmuj sie... oni sie nigdy nie naucza szukania na Forum  :uglystupid2:

Suzan... (co to wogole za imie dla faceta?)... poszukaj sobie na forum... to nie boli.
Znajdziesz tam roznice pomiedzy wymienionymi przez Ciebie broni (np. czemu lepiej nie strzelac torpedami do malych statkow, tylko np. cruisami lub heavy missle'ami)... itp... Polecam tez dzial GARAZOWNIA

Ronin

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2007, 17:25:46 »
tomash tu nie chodzi o szukanie :D rooofi zalamany jest ze widzi kolejnego urodzonego w kisogo latajacego caldari.

Goomich

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2007, 17:27:19 »
Latam póki co wszystkim co ma dość dużo miejsca na wyrzutnie i póki co strzelam sobie za pomocą missile'ów. Ale ponieważ kończę skillować to co każdy tygrys potrzebuje najbardziej,

Mining 5?

zaczynam się zastanawiać nad dalszym kierunkiem rozwoju. I stąd moje pytanie.. w którą stronę iść? Co daje w praktyce największe DPS?

Hybrydy. :)

A może inaczej, powidzcie mi proszę do jakich statków najlepiej pasują torpedy, do jakich missile a do jakich assaulty. Gram od 5 miesięcy, więc nie latam jeszcze zbytnio zaawansowanymi statkami.

Otwierasz sobie market, na wszelki wypadek odznaczasz "Show only available", znajdujesz interesujący cię statek, powiedzmy, że to Raven, klikasz takie "i" w niebieskim kółeczki, w nowo otwartym okienku klikasz Description i patrzysz na ostatni akapit (niekiedy dwa ostatnie).
W przypadku rzeczonego Ravena mamy "Special Ability: 5% bonus to Cruise and Siege Launcher Rate Of Fire and 10% bonus to Cruise Missile and Torpedo Velocity per level." I juz wiemy, że na niego najlepiej włozyc torpki i kruzy.

* rooofi załamany  :embarassed:

Zaraz cię jakiś admin opie....li za używanie czerwonej farby. I dobrze ci tak Matarze. :P

future

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2007, 17:53:53 »
Cisza kufa.
X.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2007, 12:04:06 wysłana przez Xarthias »

Yurioni

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2007, 21:07:13 »

Voulture

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2007, 22:46:58 »
Prosze Ire, normalne pytanie, to i mam nadzieje normalna odpowiedz.

Odpowiednik Small dzialek - Na frejki/Deski :
Rockets (pociski Rockets, maly zasieg, maly dmg, duzy rof),
Standard MIssile (strzelaja Lightami, lepszy zasieg, mniejszy dps).

Odpowiednik Medium dzialek - Na Cruzy/BC:
Assualt Missile (Też lighty, strzelaja standardami ale lepszy rof),
Heavy Missile (pociski Heavy Missile, lepszy zasieg, lepszy dmg)
Heavy Assualt Missile (pociski Heavy Assualt, takie dziwactwo dodane w Kali, slaby zasieg, troche wiekszy dmg przyduzym rofie, za to trafiaja w male statki wiele gorzej niz Heavy)

Odpowiednik Large dzialek - Na BS:
Cruisy (pociski Cruisy, swietny zasieg, szybkie, nawet dobzre trafiaja w cruzy i bc, latwiejsze do sfitowania)
Siege (pociski Torpedy, nie dzialaja bonusy na predkosc wybuchu, zmniejszanie kary z velocity itd, wiele wiekszy dmg niz ruisy, ale wolniejsze i wiel ciezsze do sfitowania - np Ravena na 6x siege t2 dosc ciezko sfitowac)

Kiedys z Siege mozna byl ostzrelac Cruisami, ale teraz juz to wyaczyli. Poboczne skille do Explosieon Velocity, Guided Missile Precsion itd NIE dzialaja na Rockets i Torpedo. Wiekszosc bonusow z shipow na predkosc i zasieg latania missili nie dziala na Rockets i HAM!

Istnieja tez FOF'y czyli automatycznie trafiajace missilki, Kara 25%, na 5lvl fofy trafiaja normalnie. Można byc Zjammowanym, bez locka itd zawsze lataja i trafiaja, podobno kiedys przy dampach lataly tylko w Maks zasięgu, ale to juz naprawili:

Fofy istnieja dla: Light Missili, Heavy Missili i Cruisow.

Cena:
Takie porownywalne z dzialkami procz:

Heavy - best named (arbalest) ok 12m, t2 - 8, High sloty Drake'a na t2 to teraz ponad 60m.
Cruisy iTorpedy w okolicach 6m, czyli relatywnie tanio.

Klasyfikacja modulow:
(Najslabsze - Najlepsze)
Wersja t1 - Malkuthy - Limosy - Wersja z numerkami (np XR-3200 dla heavy) - Arbalest - Wersja T2

Specjalizacja na missile nie wymaga innych spec jak to jestw dzialkach. Specjalizacja dodaje Rofa.
Wersja t2 wszystkich chyba pocisków zmniejsza Recharge Capa albo Max Velocity.
Dzialania missilów i ich atrybutów nie będę opisywał, wszystko jest w poradniku.

Fitting:
Z takich orientacyjnych ciekawostek:

Nighthawk na rigach i ficie t2 - okolo 600dps z Heavy Missili.
Raven na Cruisach t2, latwy fitting (2 hivi diminishe, heavy electrochemical, xl booster t2, 3xbcut2 itd) - okolo 650dps z rigami
Raven na Siegach t2: W staklowanego bsa i dobrym ficie z dobrym tankiem ponad 1000dps.
Missilie nie zadaja insta damage, ale Cruisy moga latac i z 8km/s wiec na close nie am to zbytnnio znaczenia.

Chyba wszystko.
Poczytać skille i przejrzec Missile Guide z Eve-Online.
Missile Guide: http://www.eve-online.com/guide/en/g27.asp
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 22:55:33 wysłana przez Voulture »

Ellaine

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2007, 23:38:38 »
Bardzo dobry poradnik, bedac srednio starym lecz nie-caldari i troche nieuaktualnionym graczem sporo sie dowiedzialem z krotkiego tekstu.

Rhovana

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2007, 03:19:50 »

Raven na Cruisach t2, latwy fitting (2 hivi diminishe, heavy electrochemical, xl booster t2, 3xbcut2 itd) - okolo 650dps z rigami

Jedyne do czego moge sie przyczepić to XL sb t2, cała reszta bardzo cacy. Lepiej Imo wpakować najlepszego named XL niż t2 bo t1 ma duration 4 sekundy a t2 5 sekund. Używając shield boost amplifer t2 różnica jest około 100 hp rechargu (t2 ok 800,  t1 700).  Po 20 sekundach na t1 mam wiecej odnowionego shieldu wymaga to niestety dość dobrych skili do capa i zużycia capa przez shieldowe moduły (poza tym używam 3x rigi do rechargu capa i przy moich skilach moge utrzymać 2x invu + XL sb chodzące prawie non stop (bez włączania nosków).

Przy missilach wszystko pięknie ;)

Voulture

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2007, 08:08:53 »
Hmm jestes pewien? Wydaje mi sie, ze shield/sec jest taki sam przy t2 jak i c5-l, ale:
1. T2 fituje sie gorzej (60cpu i 50pg wiecej)
2. T2 ma bardziej oplacalny boost

Bez ampilfiera:
T2: 600 shielda za 360 capa co 5 sec -> 120/sec shield, 72/sec capacitor
C5: 480 shielda za 360 capa co 4 sec -> 120/sec shield, 90/sec capacitor

Na amplifierze (t2, tani jest):
T2: 816 shielda za 360 capa co 5 sec -> 163/sec shielda, 72/sec capacitor
C5: 652 shielda za 360 capa co 4 sec -> 163/sec shielda, 90/sec capacitor

Wychodzi po równo. Dla mnie, jak wchodzi, to pakować t2, jak nie, trudno, tzreba częściej odpalić bateryjkę ^^

Rhovana

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 27, 2007, 12:10:40 »
Mea culpa,
Po przeróbkach fitu w quickficie okazało sie że masz racje  :embarassed: Może coś sie zmieniło z ilością hp odnawianego bo kiedyś jak to liczyłem napewno t2 wychodziło gorzej.  Jest jak jest więc trzeba zmienić sb na t2. Btw thx bo latałem już jakiś czas z błędem w ficie wiec teraz bedzie lepszy tank;)

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2007, 16:27:59 »
Btw thx bo latałem już jakiś czas z błędem w ficie wiec teraz bedzie lepszy tank;)
Jak lepszy ?
Wychodzi po równo.
Czyli taki sam... skoro po równo. Tylko pewnie ekonomiczniejszy...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Rhovana

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2007, 16:38:38 »
lepszy energetycznie = lepszy ;)

suzan

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2007, 08:39:14 »
Dziękuję wszystkim za naprawdę szczegółowe porady. Na pewno skorzystam :)

Przede wszystkim bardzo dziękuję Voulture, który odwali kawał dobrej roboty i sposób naprawdę rzetelny streścił temat.  Dodatkowo specjalne podziękowania dla Ireul Taar za podejście do tematu. Mnie też denerwują odpowiedzi w stylu sprawdź sobie w historii forum. Bardziej wolę tutaj masz linka to sobie poczytaj.

Tomash Kovahlsky

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 601
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tomash Kovahlsky
  • Korporacja: Polish Task Forces
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2007, 09:46:00 »
Dziękuję wszystkim za naprawdę szczegółowe porady. Na pewno skorzystam :)

Przede wszystkim bardzo dziękuję Voulture, który odwali kawał dobrej roboty i sposób naprawdę rzetelny streścił temat.  Dodatkowo specjalne podziękowania dla Ireul Taar za podejście do tematu. Mnie też denerwują odpowiedzi w stylu sprawdź sobie w historii forum. Bardziej wolę tutaj masz linka to sobie poczytaj.


Mea Culpa... nastepnym razem sie po prostu powstrzymam od komentarzy... :P

Raan Kern

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 863
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Raan Kern
  • Korporacja: GBTeam
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2007, 10:52:03 »
Wmontujcie text Voulta w któryś z poradników. Rzetelny i czytelny ;)
Raan Kern - The Sleepkamper
[GBT] Gang Bang Team


Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2007, 12:07:40 »
Niech zmontuje te kilka postów w jeden tekst to się przypnie na głównej.

Panowie, jak już opieprzacie kogoś, żeby poszukał, to może sprawdźcie najpierw czy rzeczywiście ma czego szukać.

Cytuj
Mnie też denerwują odpowiedzi w stylu sprawdź sobie w historii forum. Bardziej wolę tutaj masz linka to sobie poczytaj.
Takich rzeczy też nie będzie. Od tego jest funkcja search, żeby jej używać. Leniom mówimy zdecydowane Nie!  :2funny:

Czujcie się upomnieni :P
Przedwieczny.

suzan

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2007, 20:54:51 »
Takich rzeczy też nie będzie. Od tego jest funkcja search, żeby jej używać. Leniom mówimy zdecydowane Nie!  :2funny: Czujcie się upomnieni :P

Hmm,  jak tak patrzę na tekst Voulture to widzę linka... czyli jednak da się. Wszystko jest tylko i wyłącznie kwestią życzliwości, nie uważasz? :P Tym bardziej jak ktoś grzecznie prosi...

Upomnienie przyjęte.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 28, 2007, 21:53:31 »
Hmm,  jak tak patrzę na tekst Voulture to widzę linka... czyli jednak da się. Wszystko jest tylko i wyłącznie kwestią życzliwości, nie uważasz? :P Tym bardziej jak ktoś grzecznie prosi...
Upomnienie przyjęte.

Po pierwsze, żeby podać Ci linka, ktoś go najpierw sam musiał wyszukać... Skoro on umiał, to i Ty sobie poradzisz nie?
A po drugie... Życzliwość, życzliwością... Ale jak po raz 139 pada to samo pytanie (akurat nie u Ciebie) to nawet  najbardziej życzliwą osobę wkurwienie bierze :)

A poza tym:
Cytuj
:2funny:
Przedwieczny.

Michieru

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2007, 04:23:42 »
Szczerze mowiac, po przeczytaniu tego topicu po raz pierwszy bylem niemal pewny, ze ktos sobie po prostu jaja robi jakims alt-kontem, wypalajac z takim pytaniem podczas "kulturalnej wymiany zdan" ("LOOOOOOOOL" "ROOOOOOOOOOTFL" "LOOOOOOOOOOL KALDARI DO DUPYYYYYY" "KALDARI NIE DO DUPYYYYYYYY" itp.) odnosnie caldari w jednym z najbardziej ujezdzanych ostatnimi czasy topicow.

Zamiast tego, wychodzi na to ze mamy tu ksiazkowy przyklad lenistwa, slepoty, niekumatosci badz dowolnej kombinacji powyzszych.

Droga caldaryjska Zuzanno: moze to bedzie dla Ciebie pomocne.



(Note to self: unikac forow po powrocie z tournee po knajpach.)

Ellaine

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2007, 08:12:38 »
Marudzisz.
A szukaczka forum to nie google, nie jest taka bystra i nie zawsze znajduje to co sie chce i jeszcze trzeba jej umiec uzywac. Mi zajmuje zwykle chwile znalezienie postow ktorych tresc troche pamietam, a co dopiero odpowiedz na pytanie.

suzan

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2007, 08:56:55 »
Zamiast tego, wychodzi na to ze mamy tu ksiazkowy przyklad lenistwa, slepoty, niekumatosci badz dowolnej kombinacji powyzszych.Droga caldaryjska Zuzanno: moze to bedzie dla Ciebie pomocne.

Drogi Michieru:
a) w opcji szukaj nie było nic ciekawego, poza odnośnikiem do missile guide'a. A mnie interesują Wasze spostrzeżenia,  konfiguracje statków (to też jest bardzo pomocne)
b) to jest NOOBGARTEN, a nie ONLY_TO_MASTERS
c) każdy ma takiego nicka... na jakiego sobie zapracował :)
d) poziom robi się kloaczny, więc jeżeli można... to piszmy o sprzęcie, zaletach - wada, a nie o tym kto jest inteligentny inaczej. I nie piję tutaj do Ciebie... tylko raczej do komentarzy o mnie :)

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2007, 15:15:40 »
Fakt voult popelnil kawal dobrej roboty.
A co do wznawiania starych tematow itp. To ja sadze ze co pewiwn czas nalezy napisac odpowiedz na ten sam temat. Bo eve sie zmienia.
A jak kogos wkurzaja typowe pytania "nooba" to to kuzwy nedzy nie musi nawet wchodzic do tego dzialu.
Na opcje post tez wam nikt nie kaze klikac.
Wiec zostawcie ten dzial dla ludzi pytajacych i tych ktozy maja chec odpowiedziec.

Michieru

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 29, 2007, 18:45:21 »
emo? :)

Czlowiek tu chce wniesc troche zakropionego alkoholem luzu w ten bal sztywniakow, a wy zaraz zaczynacie dasac sie i wyplakiwac. Cheer up, emo kids! :)

korpusz

  • Gość
Odp: Torpedy, missile... a moze assaulty?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 21, 2007, 10:35:58 »
Tak sobie mysle o FoFach, mogli by fajny upgrade do nich zrobic i zmienic ich dzialanie dodajac troche swarm logic w ich systemach nawigacyjnych co by zamiast wylatywania i walenia w co popadnie, kazda rakieta podazala za ta pierwsza ktora znalazla cel. Skutecznosc ich by znaczaco wzrosla i fajnie by to wygladalo, wylatuje 6 rakiet kazda w innym kierunku, a po chwili zmieniaja tor lotu i rzucaja sie na jeden cel. Swoja droga w dronkach tez by mogli to dodac (jezeli nie ma) lub poprawic. Jakby dodali do tego, ze trzymaly by sie jedego celu to to ze sa slabsze by mialo troche wiekszy sens. Na razie to one dzialaja jak nieudolne wersje rakiet naprowadzanych na cieplo, dobrze ze w slonce nie leca ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2007, 10:37:59 wysłana przez korpusz »