Autor Wątek: Pytanko  (Przeczytany 3946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GyrosHunter

  • Gość
Pytanko
« dnia: Wrzesień 07, 2011, 10:42:01 »
Witam,
czy ktoś mógłby wyjaśnić mi, jak dokładnie działa Covert Cynosural Field Generator?
Znam angielski dobrze, ale opis w Evepedia niewiele mi mówi, jak to w praktyce działa?
Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Czy to jest ta popularna "bańka"?

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2011, 10:50:53 »
Tak samo jak zwykły Cynosural Field Generator, ale można go założyć tylko na coverta, SBka, black opsa lub force recona i mogą na niego skoczyć tylko blopsy, ewentualnie przeportalować te statki (plus blockade runnera). Da się odpalić w cynojammowanych systemach.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:20:44 »
To nie jest bańka. Bańka służy do zatrzymywania "celów" na gridzie, uniemożliwiając im odwarpowanie (jak są w jej polu). Cyno to coś co można określić punktem/polem/miejscem, na który "skaczą" statki z innch systemów. Przy czym covert cyno od zwykłego cyno różni się tym, że jest widoczne tylko w gridzie, a nie w całym systemie. Tym samym wlatując do systemu (lub będąc w nim) nie wiesz, że takie cyno wisi (nie masz pewności), dopóki nie wylądujesz w jego gridzie (czy tam w gridzie statku, który je postawił, czy jakoś tak :P ). Zwykłe cyno pojawia się natomiast zawsze na overview u wszystkich, którzy są w systemie (o ile delikwent nie wyrzuci go z ustawień OV) i każdy może się na niego warpnąć. Cynosural field generator i jego odpowiednik covertowy to moduły montowane na statku pozwalające takie cyno postawić (zwykły do zwykłego cyno, covert do covert cyno). Wymogi do stawiania covert cyno Mona już podał :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:29:28 »
Cytuj
Tak samo jak zwykły Cynosural Field Generator, ale można go założyć tylko na coverta, SBka, black opsa lub force recona i mogą na niego skoczyć tylko blopsy, ewentualnie przeportalować te statki (plus blockade runnera). Da się odpalić w cynojammowanych systemach.
Przez covert portal puścić można wszystko co może zafitować i użyć covert clocka - w tym wypadku zapomniałeś o covertowej configuracji t3 :P

Covert cyno ma podobno jeszcze jedną właściwość - można je włączyć i wyłączyć insta przez co nie unieruchamia statku na x czasu

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:32:10 »
Czyli to jest coś jakby stawiał w przestrzeni bookmarka / waypointa? Do czego to służy, kiedy się przydaje?

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:33:53 »
Przez covert portal puscić dodatkowo cokolwiek chcesz co ma mase mieszcząca się w granicy dostępnego paliwa na BO a po drugiej stronie jest cynogen posowy.
Nie uwierzycie jakie to zdziwienie wywołało kiedyś jak 3 drejki skakały przez portal BO  >:D
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:36:10 »
Czyli to jest coś jakby stawiał w przestrzeni bookmarka / waypointa? Do czego to służy, kiedy się przydaje?
Tia latarnia nawigacyjna, podobnie jak zwykłe cyno.
A słuzyć moze do wielu rzeczy
- wkurzanie czyichś rentierów blacopsowymi rajdami - cynojamer  nie działa więc można wrzucić do takiego systemu kilkanaście bomberów przez portal omijając banki i campy po drodze
- można hotdropować w ograniczonym zakresie nakryty cel
- z tego co wiem jest to też ciekawy i wzglednie dyskretny sposób do przewozu ważnych ładunków ale generalnie caps chyba zrobi to lepiej i równie bezpiecznie (czytaj jak dorwą to i tak spadniesz)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:41:12 »
Aha, czyli mogę na przykład wskoczyć covert opsem do systemu, warpnąć na SS, postawić tam to cyno ceno i koledzy mogą już wtedy skoczyć na to, omijając gate?
Jest jakieś ograniczenie, bo z tego co zrozumiałem, to masa, tak?
Caps - capital ship?
Potrzebne jest do skakania jakieś paliwo?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:45:18 »
Wstrzymaj konie waść
ograniczenia są takie
- skil do cyno na 5
- musisz sie przebić przez kampe
- potrzebujesz minimum jednego BO w gangu a to jest mało popularny w skilowaniu ship (0i robi sie dluższy kawałek czasu na ni capitalowych charach)
- poza wyjatkiem podanym przez Rook'a to wskoczy do systemu tylko to co uzywa covert clocków i ewentualnie same BO
Tak paliwo jest palone. Covert pali paliwo u siebie na cynogene, bo pali paliwo na przeżucanie statków / swoje skoki

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:46:24 »
Czyli to jest coś jakby stawiał w przestrzeni bookmarka / waypointa? Do czego to służy, kiedy się przydaje?

http://www.youtube.com/watch?v=VXMcagpOcUk&t=1m34s

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2011, 12:07:09 »
Pięknie,
to tylko nie wiem jeszcze co to jest BO, a także co znaczy przebić się przez kampe.

>Tak paliwo jest palone. Covert pali paliwo u siebie na cynogene, bo pali paliwo na przeżucanie statków / swoje skoki<

To znaczy że covert przerzuca statki, czy one same skaczą? ucieka mi to :/

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2011, 12:13:22 »
Nie obraź się ale jak zadajesz TAKIE pytania to jeszcze z pół  roku nauki gry przed toba zanim bedziesz gotowy do udział w blac opsowym opie
BO = Black Ops (widow, redemer, sin, panther) - bs t2 do operacji specjalnych.
To co stawia covert cyne pali swoje paliwo z cargo tylko na generator, natomiast cała reszte roboty robi BO który ma skakać lub przerzucić coś na to cyno. Ma specjalny bak na paliwo i to jest ogranicznik jednorazowego transferu na komendę "jump". Ile co paliwa mu wypala za przejście przez portal zalerzy od masy i dlatego np rzadko  widzi się skaczace przez BO gangi armorowe bo 1600 strasznie zwiekszają ilość paliwa. Paliwo w baku można uzupełniać z cargo, lub z jetisona obok i można tak robic puki cyna nie zgaśnie.
Portal na BO działa z grubsza jak portal tytana (tyle że ze wspomnianymi ograniczeniami)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2011, 12:20:48 »
Nie obrażam się,
nie wiem jednak za bardzo gdzie indziej miałbym pytać o takie rzeczy, a i nie mówię, że biorę się za BO akcję jutro.
Po prostu niedługo będę mógł wsiąść w Anathemę i wyczytałem o tym module - chciałem się dowiedzieć, co to jest dokładnie.
Dziękuję za pomoc.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2011, 12:30:21 »
No na początek informacji mogliby ci udzielić korporacyjni / aliansowi piloci BO ;)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

GyrosHunter

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2011, 13:28:54 »
Nie,
wszystkie moje kolejne NoobQuestions będę adresował imiennie do Ciebie :]

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 07, 2011, 16:39:35 »
Po prostu niedługo będę mógł wsiąść w Anathemę i wyczytałem o tym module - chciałem się dowiedzieć, co to jest dokładnie.

Najważniejsze co musisz wiedzieć, to: PRZYWRÓCIĆ STARY EFEKT SKOKU!

http://www.youtube.com/watch?v=lKviRpvGXBs&t=55s
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2011, 16:48:46 wysłana przez Mona X »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 07, 2011, 16:48:44 »
Najważniejsze co musisz wiedzieć, to PRZYWRÓCIĆ STARY EFEKT SKOKU!
Nie można zapominać o smugach kondensacyjnych! (w próżni, a co!)

Goomich

  • Gość
Odp: Pytanko
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 07, 2011, 22:48:45 »
Przez covert portal puscić dodatkowo cokolwiek chcesz co ma mase mieszcząca się w granicy dostępnego paliwa na BO a po drugiej stronie jest cynogen posowy.
Nie uwierzycie jakie to zdziwienie wywołało kiedyś jak 3 drejki skakały przez portal BO  >:D

To musiał być stary bug, bo przed chwilą na SISI:

20:43:52 Notify Your ship does not have the technology to utilize that jump portal