Autor Wątek: Limited API vs Full API  (Przeczytany 12919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Minna Hinata

  • Gość
Limited API vs Full API
« dnia: Sierpień 09, 2011, 17:51:07 »
Ostatnio zauważyłem że coraz więcej korporacji przy rekrutacji wymaga Full API.

Jednocześnie zaczynam się poważnie zastanawiać "po co?". Rozumiem że wgląd w market / assety mogą (chociaż nie wiem na ile) powiedzieć coś o kandydacie ale czy potencjalna osoba która udostępnia Full API zdaje sobie sprawę jakie informacje wychodzą z jego konta?

Poniżej link do pełnej listy rzeczy do których jest dostęp poprzez Limited & Full API:

http://wiki.eve-id.net/APIv2_Page_Index

W dużym skrócie:

Full API zdradza wasze:

- Assety
- Cała produkcja + research
- Całą waszą skrzynkę mailową (tytuły wiadomości oraz ich treść, wraz z nimi zawartość skrzynek Corporation i Alliance)
- Listy mailingowe
- Notyfikacje wraz z ich treścią
- Kill maile (tylko te które wiszą fizycznie u was jako final blow)

Ciekawi mnie co z tego jest potrzebne do rekrutacji. Czy potencjalny dyrektor lubi poczytać sobie czyjeś maile (które bagatela można usunąć i nie będą dostępne), czy interesuje go czy mam jakieś BPO Tech2 ect.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2011, 18:02:50 »
W czasach kiedy standardem było limited api mówili wprost że chcą wiedzieć czy są alty a jqak tak to gdzie (spy defens) i tyle. Wszystko to co ważne dla rekrutera znajduje się poza api (np historia postaci) lub w limited (skile, chary na koncie itp).
Dlaczego teraz się to zmieniło?
To co pisał  Franki w topicu o husari to jedno, drugie to jakiś nowy ficher ala pandemi legion o którym jeszcze nikt nie wie :p

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2011, 18:52:52 »
- Assety
- Cała produkcja + research
- Całą waszą skrzynkę mailową (tytuły wiadomości oraz ich treść, wraz z nimi zawartość skrzynek Corporation i Alliance)
- Listy mailingowe
- Notyfikacje wraz z ich treścią
- Kill maile (tylko te które wiszą fizycznie u was jako final blow)

Ciekawi mnie co z tego jest potrzebne do rekrutacji. Czy potencjalny dyrektor lubi poczytać sobie czyjeś maile (które bagatela można usunąć i nie będą dostępne), czy interesuje go czy mam jakieś BPO Tech2 ect.

Pozwala odsiać część szpiegów (tę głupszą).
Ktoś może nie wyczyścić kosza w mailach i już widać trochę brudów), postać mogła dostać spora kupkę kasy od kogoś i już widzisz, że to może być alt, albo ma assetsy w twojej stacji, więc może jest zainteresowana wywózką ich, itd. itp.

Mona mylisz się i to bardzo. Jest to bardzo niebezpieczne dla osoby udostępniającej full api. Większość corpów obecnie żąda właśnie full api a to rodzi bardzo poważne obawy. Jeśli dany corp Cie nie przyjmie zdobywa o tobie wszystkie możliwe informacje i to nie jedynie z konta,

Zdobywa snapshota.

którym się starałeś przyjąć ale również z wszystkich innych.

Toonach, nie kontach.

Wie gdzie co masz, w jakich miejscach masz assety.

To tylko odrobinę więcej niż żeby dyr zaglądał ci bezpośrednio do hangaru. No i wiadomo, czy nie chcesz dołączyć tylko po to, żeby te assetsy zabrać.

Co robisz na altach. Gdzie mielisz BPO/produkujesz itp. Ogólnie świetne źródło informacji. Przemielisz kilkaset full api i wiesz gdzie produkuje się połowa stuffu T2 z BPO, na których posach kopiują się tytany/SC itd. Potem tylko zebrać małą ekipę i przeorać delikwentowi takie posy.

Przez te 24 godziny nim wojna wybuchnie, delikwent pochowa POSy.

Druga sprawa to market- widzą czym gdzie handlujesz... życzę powodzenia w konkurowaniu na rynku jak ktoś wie wszystko o tobie.

Tam może być jeszcze 20 innych handlarzy.

Dodaj do tego produkcje capsów/SC/tytków ze znaną lokalizacją położenia stoczni i parę innych drobnostek

Hmmmmm, koleś ma stocznię tytanów w VFK i złożył podanie do nas. PRZYJMOWAĆ!

(pomijam tu sprawy kont które zajmują jakąś pozycje w alliance/corpie)
Moim zdaniem żądanie full api to przegięcie, które naraża osoby na bardzo niebezpieczne konsekwencje. Oczywiście jak masz 1 konto i 1 postać na nim to full api możesz podać, ale jeśli robisz coś poza tą jedna postacią to taki corp chyba nie jest celem dla Ciebie.


Może jak twój alt co wymaksował Caldari jest w Razorze, Minmatar w Cry Havocu, Gallenciak w Testach, a Amarr C0venie, to masz problem, ale u mnie jest Mona i banda (kiedyś) wąsko wyspecjalizowanych altów, więc jak przechodziłem to całym stadkiem, a poza skillującymi postaciami na kontach mam cynoalty, więc po prostu nie widzę problemu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2011, 19:10:02 wysłana przez Mona X »

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2011, 19:29:06 »
Właśnie zagłębiając się w działanie Full API i testując skrypty które na poczekaniu zrobiłem nie widzę informacji które jak kolwiek by pomogły w rekrutacji.

IMO to tylko ciekawość czy delikwent którego przyjmuje nie jest bogatszy ode mnie, czy nie da się go szantażować że ukradnę mu BPO T2 (bo jak wiadomo dyrektor ma prawo wyciągać z hangarów graczy cokolwiek chce) itp.

Ogólne udostępnienie Full API jest kretynizmem. No ale 90% charów w eve to szpiedzy, słyszałem nawet o jakimś o którym był cały topic na centrali lol :D


* Minna Hinata idzie szukać topica o centralowym szpiegu

Lt Rook

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Lt Rook
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2011, 19:55:03 »
(bo jak wiadomo dyrektor ma prawo wyciągać z hangarów graczy cokolwiek chce)

niema takiej możliwości, nawet CEO tego nie może, wkładać do hangaru membersa owszem, wyciągać nie.
"Welcome to Eve Online, here's your Rubik's Cube, go f*** yourself"

Frankie

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2011, 21:57:50 »
Przez te 24 godziny nim wojna wybuchnie, delikwent pochowa POSy.
Przez grzeczność nie skomentuje tego zbyt brutalnie, ale zastanów się sam co piszesz.... Posy mielą BPO na tytki/SC/BPO t2 a ty chcesz to ściągać? 6 miesięcy badania w plecy lub kopia warta 10b czy cześci na coś T2 itp. Nie rozmontowuje się posów od tak prosto na hura.
Zgłębiając temat full Api to branie jakiegokolwiek api jest debilizmem z założenia, bo jak ktoś chce szpiegować to będzie to robić. Przeniesienie chara na nowe konto kosztuje 2 plexy i czyścisz mu całą historię więc tak naprawdę api nie wykryje nic jak ktoś chce coś ukryć. Szpiegów w każdym sojuszu jest jak mrówek, a jak ktoś pomacha SC/tytkiem to nieważne skąd jest przyjmą go wszędzie. Konkludując taki sposób oceniania ludzi i szukanie czegokolwiek w api to wymysł paranoików, który jest powielany przez masy. Nie daje nawet najmniejszej pewności odsiania prawdziwych szpiegów, a w czasach kiedy każdy ma kilka kont nie daje kompletnie nic. Wszystko zależy od uczciwości graczy, a nie od głupiego sprawdzania ich historii. Jak pokazują przykłady z historii w każdym alliance znalazł się szpieg, który dostał się do posad dyrektorskich. Parafrazując twoją końcową wypowiedź o kontach był jeden dyrektor, który pełnił swoją rolę (dyrektora) jednocześnie w Bobie (IT), CH, MM, Razorze, NC. i PL.

Goomich

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2011, 22:11:23 »
Lepiej stracić trochę czasu, niż trochę czasu i POSa.

Anna Nietrzeba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: [CONDI] Goonswarm Federation
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2011, 06:54:52 »
Właśnie zagłębiając się w działanie Full API i testując skrypty które na poczekaniu zrobiłem nie widzę informacji które jak kolwiek by pomogły w rekrutacji.

Zajmujesz się rekrutację, że takie kategoryczne stwierdzenia piszesz? Ja mam zupełnie przeciwne doświadczenia, pobieranie full api od rekrutów pozwala odsiać spora cześć niechcianych osób przed przyjęciem do korporacji.
Poza tym to ludzie przychodzą do korporacji a nie odwrotnie , jeżeli ktoś nam nie ufa to ja pytam czemu my mamy zaufać jemu ? (interes dziesiątek graczy kontra jedna kandydująca osoba). Widziałem do tej pory setki api i zapewniam cię, że nikomu nie stała się w związku z tym jakakolwiek krzywda - w tym również tym którzy nie zostali przyjęci.
Poza tym jest dokładnie tak jak napisał MONA niebezpieczeństwo(dla korporacji) z udostępnianiem FULL API występuje jedynie w wypadku dyrektorów i ceo korporacji, ewentualnie osób posiadających specyficzne role więc siłą rzeczy nie dotyczy to rekrutów. A co do przejmowania marketu rekrutom to są  chyba jakieś jaja  ;D . Korporacje rezydujące w 0.0 starają się zachęcać ludzi do handlu a nie ich "wygryzać" . W 0.0 jest tyle luk na markecie że naprawdę nie trzeba się specjalnie o konkurencję martwić. No chyba, że ktoś wstępuje do korporacji stacjonującej w Jita lub Amarr i żyjącej z handlu ;)

Teraz krótka wzmianka czemu IMHO  część korporacji  zadowala się limited api:

1 Są to stricte pvp korpy gdzie odsiew odbywa się na poziomie KB i aktywności pvp gracza w czasie triala. Mało który szpieg będzie poświęcał np 2 godzinny dziennie pvpując aby utrzymać się w korpie i  uzyskać dostęp do trzeciorzędnych informacji.
2 Korpy w hi secu.
3 Małe korporacje gdzie wszyscy się znają.
4 Korpy które nie dbają o własne bezpieczeństwo, ewentualnie są po prostu nieświadome ryzyka  ;)
5 Rentierzy -przynajmniej do czasu dopóki nie będą musieli spłacać pierwszego awoxera  :P

To kilka powodów które akurat przyszły mi do głowy, pewnie można znaleźć ich znacznie więcej.


PS: No i jak stracisz "zaufanie" do osób którym podałeś api to zawsze istnieje magiczna opcja "change api key" i "quit corporation"

PS2: Oczywiście FULL api w żadnym wypadku nie jest panaceum na wszelkiej maści szpiegów i szkodników , jak ktoś będzie chciał zrobić "krzywdę" to zrobi tyle tylko, że będzie się musiał nieco bardziej wysilić. Jednak część mniej ambitnych i leniwych szkodników odpada w przedbiegach a to już wystarczający powód do korzystania z dobrodziejstw API.  ;)



« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 08:47:39 wysłana przez Anna Nietrzeba »
Sponsored By Technetium  ;D

Minna Hinata

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:36:14 »
W ten czy inny sposób czytanie wszystkich maili (prywatnych, tych z byłej korporacji) oraz przeglądanie listy kontaktów jest co najmniej chore. Nie twierdze że jako potencjalny rekrut "jestem szpiegiem" ale aktualne podejście do ludzi świadczy o tym, że każdy boi się potencjalnego nowego jak ognia "bo przyjmę szpiega". Idiotę można poznać nie patrząc nawet po jego api.

Do tego jeśli na koncie z charem pvp posiadam chara który zajmuje się handlem oraz produkcją z walletem rzędu 200+b to myślisz że będę chciał się dzielić taką informacją?

Wymóg podania full api jest tylko zmuszeniem człowieka do zrobienia nowego konta, przeniesienia chara i dopiero podania api oddzielnego konta, bez przyznawania się do innych charów itp. Ogólnie paranoja dyrektorów i rekruterów przekracza powoli zdrowe granice.

I tak, jako dyrektor przeglądałem API ale dla moich potrzeb wystarczy Limited bo nawet jeśli przyjdzie szpieg to i tak nowa osoba nigdy nie dostaje ról do posów ani hangarów w których korporacja trzyma najdroższe assety. Nawet jak ktoś posiada SC / Tytana to korporacja funduje mu frakcyjna wieżę z wyposażeniem, postawieniem i tankowaniem gratis. Mnie interesuje to czy char posiada skile aby sobie poradzić w hi-class wh.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:45:09 »
Poza tym żaden szpieg (chyba że szpieg specjalnej troski) nie kontaktuje sie z mocodawcami za pomocą maili/czata ingame... wiedząc właśnie że ojcowie dyrektorzy mogą to podejrzeć.
Ogólnie mi osobiście to rybcia czy ktos ma wgląd w moje czy nie, i tak tam nic nie ma, szczególnie na wallecie  :P Ale taki wymóg jest idiotyczny i tyle. Nic kompletnie nie wnosi, bo czy po wallecie, orderach handlowych czy lisice kontaktów stwierdzisz że ktos jest szpiegiem? Na 99% procent NIE, bo co z tego że np. ja mam na liście kilka osób z przeróżnych korporacji i aliansów? Też NIC, bo kiedys bylismy w jednym korpie, rozeszliśmy sie po świecie i trzymamy ze soba kontakt nie mający nic wspólnego z przekzywaniem informacji.
A jeśli rzeczywiście korporacja aż tak sie boi szpiegów to po co rekrutuje?
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:58:52 »
Tia lista kontaktow.... Ja na swojej mam kilkunastu ludków którzy dla SHCK lub całego A4 są KOS. To co szpieg jestem? Nie. Mam ich tam bo chcę wiedzieć kiedy gnojki są aktywne i np zdążyć wsiąć w orkę i podlecieć do naszego górnika, zanim na pasek wpadnie złodziej :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Anna Nietrzeba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: [CONDI] Goonswarm Federation
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:04:08 »
Minnata ale w czym problem ? Jak nie chcesz podawać pełnego api to szukasz korporacji która tego nie wymaga i tyle.
BTW full api bierze sie nie po to aby uniknąć szpiegów ale np. także po to zeby w razie w razie problemów dyskretnie sprawdzić podejrzanego itp. Z własnego doświadczenia - dzieki full api udało nam się kiedyś wykryć złodzieja w corpie, gdybysmy nie mieli full api to pewnie do dzisiaj by sie u nas bawił w najlepsze. IMHO pobieranie full api jest jak najbardziej uzasadnione  . A ze ktoś ma inne zdanie cóż ma do tego prawo ... 

Poza tym ja sam równiez podawałem swoje pełne api ( i dalej jest w dostepne w rekach zaufanej osoby jak każde innne api w korpie) i jakoś zyje. A ja jestem z tych osób co to ryzykują sporo gdyby api wyciekło na zewnatrz. Ot kwestia zaufania.

Puszkien odwrócę twoje pytanie - jeżeli rekrut zakłada ze korp chce go orznąć to po co probuje wstąpić  ;D ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 10:18:18 wysłana przez Anna Nietrzeba »
Sponsored By Technetium  ;D

sc0rp

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:08:04 »
Full api daje ogromne mozliwosci do naduzyc, szczegolnie jesli alt jest ceo/dyrkiem w altcorpie, bo mozna wyczytac dokladnie wszystko co przyjdzie do glowy - na zasadzie jesli widzisz to w grze to widzisz to przez api. Sam sobie ulatwiajac gre korzystam wlasnie z informacji dostarczanych przez api.

Chodz mi sie to srednio podoba, ja rozumiem corpy wymagajace podania full api bo tylko dzieki full api:
- ma sie dostep do przegladania wszystkich assetsow danego pilota - pozwala przeciwdzialac wywozeniu assetsow, pomaga zlapac zlodzieja jesli nie zdarzyl sie wyzbyc "goracego" towaru
- pelna historie kontraktow - pomaga zlapac zlodzieja jesli wystawil "hot" towar przez kontrakt.
- wallet journal - pozwala przeciwdzialac RMT
- eve-mail - przepuszczony przez newralgiczne slowa kluczowe - pozwala na wykrycie szpiega

Inna sprawa ze sprytnego zlodzieja, szpiega czy avoxera sie nie zlapie w ten sposob, ale ludzie sa lekkomyslni a malo kto sobie zdaje sprawe z tego jak poteznym narzedziem jest full api.

@Minna Hinata wallet jest widoczny tez na limited api.

Tia lista kontaktow.... Ja na swojej mam kilkunastu ludków którzy dla SHCK lub całego A4 są KOS. To co szpieg jestem? Nie. Mam ich tam bo chcę wiedzieć kiedy gnojki są aktywne i np zdążyć wsiąć w orkę i podlecieć do naszego górnika, zanim na pasek wpadnie złodziej :P
LOL ja mam kilkudziesieciu fc, scoutow i solo pilotow ktorzy sa dla NC  hostami - bo watchlista jest boska do sprawdzania logoffskiego.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:16:18 »
Cytuj
@Minna Hinata wallet jest widoczny tez na limited api.
Ale tylko aktualny stan waleta dla danej postaci, bez historii i informacji o perspektywie jego powiększenia z aktualnych market orderów itp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:20:05 »
Eee, mały off top. Któż to/cóż to jest avoxer?
:P

Edit: dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 10:49:22 wysłana przez Dux »
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:25:06 »

Puszkien odwrócę twoje pytanie - jeżeli rekrut zakłada ze korp chce go orznąć to po co probuje wstąpić  ;D ?
Ale ja nigdzie nie napisałem że korporacja chce mnie orżnąć, bo nawet mając te API nie jest w stanie...ale pisze rzeczy oczywiste.
Moim tylko zdaniem jest to bez sensu i tyle, bo jak napisałem wcześniej inteligentnego złodzieja/szpiega/avoxera raczej sie przez to nie nakryje, a idiota sam sie zdradzi  ;)
Ja to widzę bardziej jako modę - tylko niepoważne korporacje nie żądają API... wniosek taki że jak chcesz być widziany jako poważny żądaj w poście rekrutacyjnym API, najlepiej full, korporacja będzie widziana bardziej jako elytarna  :P
3 lata temu jak wstepowałem do CBC nikt nawet nie kwiknłął o jakims API, a teraz? Jakżeby inaczej, wymaga sie podania full  :P
A jeszcze rok temu nawet w Legionie of Death wystarczał limited. Sprawa ewoluuje, niedługo CEO zaczna żądać dostępu do konta... wtedy taka korporacja to bedzie elytarna  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

sc0rp

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:29:25 »
Eee, mały off top. Któż to/cóż to jest avoxer?
:P
char ktory dolaczyl do corpa/ally aby miec standy co pozwoli mu na stacklowanie pimped raciarki gdy corp/ally jego maina stoi za rogiem ;)

3 lata temu jak wstepowałem do CBC nikt nawet nie kwiknłął o jakims API, a teraz? Jakżeby inaczej, wymaga sie podania full  :P
Nie wiem gdzie bylo i co robilo CBC 3 lata temu, ale wiem (zreszta Ty tez wiesz a jak nie to poczytaj stare maile) ze po pewnym incydencie wyszlo zarzadzenie o full api i iirc winny zostal namierzony i to nie ma nic wspolnego z tym ze CBC "wanna be elyte" ;)

Ektobus Rired

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ektobus Rired
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: Fidelas Constans
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:45:11 »
VonBeer 3 lata temu CBC było samotną korporacją siedzącą sobie spokojnie w hi secu, od tego czasu zmieniło się trochę więcej niż moda.

A co do paranoi, ktoś pisał o tym że dyrektorzy są paranoikami bo wszelkimi sposobami chcą zabezpieczyć swoją korporacje, jednocześnie twierdząc że jak tylko ktoś zobaczy ile isk ma na alcie, jakie bpo obrabia lub czym handluje to zaraz cała korporacja ruszy żeby go ograbić orżnąć , zaorać posy i przejąć rynek. Pytanie brzmi które podejście jest większą paranoją.

Piszecie że inteligentnego szpiega i tak się nie wykryje, a nie inteligentny sam się zdradzi. Tyle że nawet jeśli zdradzi to często dopiero po przyjęciu do korpa. W TNT widziałem co działo się z korpami z bardzo liberalnym podejściem do rekrutacji, niektórym znikały posy, wraz ze statkami za kilka B, inni musieli płacić za awoxerów którzy 1-2 dni po przyjęciu do korpa umożliwiali redom ubicie raciarek za kilkanaście B, a polityka była taka że do momentu wyrzucenia awoxera cały corp wypadał z ally (stawał się neutami) a wszystkie straty sojusznków pokrywał corp awoxera. Oczywiście świeża postać nie dostaję dostępu do assetów korpowych, ale status blue dla wszytkich sojuszników i możliwość rejestracji na wszystkich możliwych commsach i forach itp. ma od samego początku więc możliwości zaszkodzenia corporacji, ally, sojusznikom są całkiem spore.
Profesjonalnego szpiega się nie wykryje, tak samo jak zamek w samochodzie czy mieszkaniu/bardzo wysoki e zabezpieczenia sieci komputerowej, nie powstrzymają naprawdę profesjonalnego złodzieja/hackera, ale czy to oznacza że nie ma sensu zamykać drzwi czy stosować zabezpieczeń sieciowych.


Colonel

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 286
  • Pirate Out of Nowhere
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Col Cherryman
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:18:56 »
W naszym komunity moglibyśmy postawić  swego rodzaju ISO gwarantujące czystość intencji rekruta ;)
Jak tego dokonać ?
To już nie istotne jeśli ma być i działać :p
Pytanie czy CEO polskich korpow tego chcą ??
✜ Red Cross Friendly
https://www.youtube.com/watch?v=9IS8nwmT9F0
Even though I fly through the valley of the shadow of death or any other space
I will fear no evil, because I know that I'm the biggest bastard in this space


http://eve-centrala.com.pl/index.php?topic=10356.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:24:35 »
Nie mówiłem że CBC chce być elyte, podałem to tylko jako dobrze mi znany przykład, tak jak podałem przyklad Legionu, w Legionie tez juz przestał wystarczać limited  :-X

Rozumiem że macie swoje zdanie na ten temat, i nie próbuję narzucić swojego.
A moje zdanie juz tu opisałem. Dam przykład:
wyszedłem z CBC (trochę pogniewany na pare osób) ale z informacja że zawsze moge wrócić. Więc wracam, podaję full API, pełen legal, za tydzień proszę o prawa do postawienia POSa i jak poprzednio dostaje prawa dyra, bo w końcu każdy mnie zna, bla bla bla. Zapitalam cały majątek korpowy i wystawiam na aukcję, sam robiąc rząd i idąc stąd  :P
Co dało te moje API? NIC  ;)
Bo w API nie ma napisane co mi we łbie siedzi  ;)
Ale jak mówiłem, to jest moje zdanie na te sprawę, nie wiem czy słuszne czy nie, ale znając życie i przeciwnicy i zwolennicy maja tej racji po równo.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Frankie

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2011, 14:43:07 »
Bardzo dużo racji ma VonBeerpuszken w tym co pisze i nadal uważam ze paranoją jest śledzenie gracza po Full Api. Wam się tak naprawdę nudzi dlatego bierzecie api żeby popatrzeć co inni robią. Wszystkie gry internetowe opierają się na zaufaniu i albo się je do ludzi ma albo nie. Żadne api nie pomoże w tym. Przykładów można mnożyć w nieskończoność, ale najłatwiej to przedstawić przykładem:
Przychodzi do was char 100mln SP pure pvp z 2005-6 roku. Siedział sobie w BOBie potem trochę na południu w AAA potem na północy w MM czy czymś takim i pyta się czy może dojść do korpa bo chce sobie trochę spokojniej /agresywniej pograć. 99% corpów w eve go przyjmie i totalnie nie będzie miało znaczenia api (ten 1% to corpy wymagające jezyka jakiegoś w którym ta osoba nie włada lub z całkowicie zamkniętą rekrutacją). Jak char jest wystarczająco stary lub ma wystarczająco dobrą specjalizacji zostanie przyjęty wszędzie (chyba ze z góry jest informacja, że jest szpiegiem).
P.S. Pomijam aspekt gromadzenia takich full api które potem w 80% wypływają i stanowią większe zagrożenie niż pożytek dla korporacji. Ileż to pełnych list full api członków przewija się przez niepowołane ręce. Ile matek/tytków przez to spadło...opowiadać można godzinami.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2011, 14:59:12 »
Wam się tak naprawdę nudzi dlatego bierzecie api żeby popatrzeć co inni robią. Wszystkie gry internetowe opierają się na zaufaniu i albo się je do ludzi ma albo nie.

Właśnie o to chodzi, śledzenie ludzi to żałosny manewr. Jeśli bierzesz wszystko jak leci do korpa to znaczy, że zależy Ci tylko na pustych liczbach. Poza tym z góry zakładasz, że część z nich to oszuści itp. Czy to nie bez sensu?

Dobrego szpiega i tak nie wyśledzi się w tak marny sposób jak przejrzenie full api.

Goomich

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 10, 2011, 15:08:50 »
Wszystkie gry internetowe opierają się na zaufaniu i albo się je do ludzi ma albo nie.

Po trzech latach w Eve masz jeszcze zaufanie do ludzi?

Frankie

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2011, 15:29:47 »
Po trzech latach w Eve masz jeszcze zaufanie do ludzi?
Z każdym rokiem większe... bo nie zmarnowałem tych kilku lat i starałem się spotykać ludzi którym mogę ufać i którzy ufają mi. Jeśli Ty masz odwrotnie to szczerze Ci współczuje bo miałeś pecha. Ogólnie przez jakieś 10 lat grania w online gry 3 razy przejechałem się na zaufaniu do ludzi. Czy to dużo, raczej nie i nadal wychodzę z założenia, że należy zakładać pozytywnie niż negatywnie. Ja nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem i nie chciałem nikomu zrobić czegoś "złego" to dlaczego mam zakładać, że inni będą chcieli wykręcić mi numer. Fakt trudno wypracować sobie u mnie zaufanie, ale jeśli się już je ma to nie zmienia się ono jak chorągiewka.
Sednem problemu o którym rozmawiamy jest właśnie zaufanie. Wy wychodzicie z założenia, że wszyscy są źli więc trzeba wszystkich szpiegować. To powoduje, że atmosfera w corpie się psuje nikt nikomu nie ufa i w konsekwencji w ludziach wygrywają te "złe" instynkty i ktoś prędzej czy później wykręca Ci numer. Konkludując sami sobie prowokujecie sytuacje, że zostajecie przez kogoś oszukani waszym dążeniem do eliminacji takich zagrożeń. Wiele lat temu jeszcze w zupełnie innej grze miałem podobne podejście (rozbudowany wywiad itp) i właśnie tam najbardziej nadszarpnięte zostało moje zachowanie do ludzi. To paniczny strach i obawy przed tym, że coś może się stać powodują, że się to dzieje.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 10, 2011, 15:32:13 »
Po trzech latach w Eve masz jeszcze zaufanie do ludzi?
Nie przesadzaj, gruba większośc jest uczciwa, czy to w EVE czy RL, tyko nie są tak widoczni jak ci mniej uczciwi. O uczciwym obywatelu sie nie gada bo nie ma o czym, gada sie o złodziejach i mordercach.
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 10, 2011, 15:40:11 »
Jedną z pierwszych rzeczy jaką uczą na kursach nauki jazdy jest zasada braku zaufania, a przecież kodeks drogowy dość dokładnie określa co wolno, a co nie... w przeciwieństwie do EVE, gdzie prawie wszystko jest dozwolone.

Nie przesadzaj, gruba większośc jest uczciwa, czy to w EVE czy RL, tyko nie są tak widoczni jak ci mniej uczciwi. O uczciwym obywatelu sie nie gada bo nie ma o czym, gada sie o złodziejach i mordercach.
Ach te rzesze uczciwych ludzi w RL, to pewnie Ci zawistni nieuczciwi uknuli powiedzenie, że okazja czyni złodziejem...  :P
No i nawiązując do przykładu kierowców - jakoś nie przemawia do mnie gruba większość: skoro przeszło 90% ankietowanych przyznaje, że przekracza dozwolone prędkości, skoro 17% skontrolowanych kierowców zgłaszane jest przez KGP jako kierujących pod wpływem alkoholu...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2011, 15:51:01 »
Ach ten podły niedobry świat z podłymi niedobrymi ludźmi którzy o niczym nie myślą jak tylko o tym jak np. pana Dormio okraść czy wymusić na nim pierwszeństwo...
Sorki, ale takie życie musi być strasznie ciężkie... normalnie jak na froncie, gdzie nie spojrzysz to ktoś chce cię zabić  :D
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:12:13 »
Ach ten podły niedobry świat z podłymi niedobrymi ludźmi którzy o niczym nie myślą jak tylko o tym jak np. pana Dormio okraść czy wymusić na nim pierwszeństwo...
Sorki, ale takie życie musi być strasznie ciężkie... normalnie jak na froncie, gdzie nie spojrzysz to ktoś chce cię zabić  :D
No ciężkie jest, poważnie Ci mówię - cholernie ciężkie. Na 6 lat grania w EVE na scammera naciąłem się raz, kilka razy dałem się złapać na pasku w low z gaciami w wiadomo jakich okolicach, napatoczył się może z raz canflipper... Więcej razy dałem się dziecku przekonać, że coś robi ostatni raz niż w grze udało mi się trafić na nieuczciwą osobę.
Ale masz rację życie jest okropnie straszne, a jeszcze straszniejsza jest świadomość, że kończy się zawsze śmiercią ! :P ;)
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:50:07 »
Wszystkie gry internetowe opierają się na zaufaniu i albo się je do ludzi ma albo nie. Żadne api nie pomoże w tym.

Wiec jezeli ktos nie ma na tyle zaufani do dyrekcji korpa by powierzyc swoje API, to znaczy dyrekcja takze nie powinna ufac takiej osobie  ;). Zaufanie buduje sie na obustronnych relacjach, proste.


Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:53:54 »
Może jeszcze pin do karty?

Frankie

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 10, 2011, 18:17:57 »
Tylko? No daj spokój sądzę, że należy rozpocząć od depozytu na 10-50k złotych u CEO corpa na wypadek niewybaczalnej zdrady lub knowań.

sc0rp

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 10, 2011, 18:39:33 »
jp w czym macie problem, nie chcecie dawac full api -> szukacie korpa ktory tego nie wymaga, nie przeszkadza wam to ze ktos ma wasze full api -> to idziecie do wymarzonego corpa. podstawowa zasada eve adapt or die z czym jest problem?

zeby nie bylo pisalem na poprzedniej stronie ze nie bardzo mi sie podoba podawanie full api, ale akceptuje to i rozumiem.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 10, 2011, 19:27:19 »
jp w czym macie problem, nie chcecie dawac full api -> szukacie korpa ktory tego nie wymaga, nie przeszkadza wam to ze ktos ma wasze full api -> to idziecie do wymarzonego corpa. podstawowa zasada eve adapt or die z czym jest problem?

zeby nie bylo pisalem na poprzedniej stronie ze nie bardzo mi sie podoba podawanie full api, ale akceptuje to i rozumiem.
Nie mam problemu, szczególnie że też wcześniej pisałem że dla mnie to rybcia bo nic "wstydliwego" w grze nie robię  ;) Chodzi mi tylko o to że jest to wedle mnie swego rodzaju przerost treści nad formą, bo wszystkie "porządne" korporacje tak robią więc trzeba im dorównać i też żądać full API, niezależnie czy to duża korporacja w wielkim aliansie czy jakaś popierdółka z Koziej Wólki za trzecim wormholem  :P Jakiś czas temu korporacje sie bez tego spokojnie obywały teraz gdzie sie nie obrócisz na dzień dobry słyszysz daj API.
A dziwnym trafem kradzieży, avoxerstwa, szpiegostwa jest coraz więcej... taki dziwny paradoks, prawda?  :P
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Frankie

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 10, 2011, 19:53:45 »
jp w czym macie problem, nie chcecie dawac full api -> szukacie korpa ktory tego nie wymaga, nie przeszkadza wam to ze ktos ma wasze full api -> to idziecie do wymarzonego corpa. podstawowa zasada eve adapt or die z czym jest problem?

zeby nie bylo pisalem na poprzedniej stronie ze nie bardzo mi sie podoba podawanie full api, ale akceptuje to i rozumiem.
Widzę ze masz problem z przenośniami i ich rozumieniem. My (osoby które uważają full api za zbędne) pisząc o kartach i depozytach pokazujemy skrajności do których to teoretycznie może doprowadzić i jak dużą to jest głupota. Problemu nie mamy żadnego bo nie mamy ciśnienia na bycie w pro mega super postępowych corpach gdzie musimy pokazywać full api, a nawet jak takie będziemy mieć to api się poda (co nie zmieni faktu ze w moim odczuciu do niczego to nie doprowadzi sensownego).

keeper28

  • Gość
Odp: Limited API vs Full API
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 12, 2011, 03:59:04 »
W Anglii macie samych uczciwych obywateli + imigrantów. XD
Co do pokazywania wszystkiego o swoim koncie ,to wnioski korporacji o takie procedury są dość uzasadnione.
Ludzie ludzi się boją ,bowiem trzeba wiedzieć kogo się do korporacji wpuszcza.
Rzeczywiste firmy jeszcze lepszy proces inwigilacji prowadzą ,a ludzie na FB sami dają się za darmo inwigilować. :P