Autor Wątek: Mechanizm PvP. Pytania.  (Przeczytany 2763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiarz

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: May
Mechanizm PvP. Pytania.
« dnia: Lipiec 22, 2011, 16:58:48 »
Cześć;

Kilka dni temu postanowiłem wreszcie zagrać w Eve na poważnie. Kiedyś zacząłem triala, ale jakoś nie było motywacji ... Interesuje mnie kariera w PvP. Przeczytałem poradniki. Czytam forum i oglądam materiały poglądowe na youtube. No, ale do rzeczy.

Gracze zamieszczają na killboardzie rezultaty walk toczonych we fregatach ze znacznie większymi (silniejszymi?) statkami np. coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=t2mSa9WBlGs Jeżeli ktoś atakuje fregatą pancernik, to chyba robi to chcąc wygrać? Tak przypuszczam. Pilot takiego Riftera musi mieć ogromną wiedzę, olbrzymie doswiadczenie i umiejętność pilotażu. Ponadto musi mieć pewność ucieczki?

1. Jeżeli newbie taki jak ja wsiądzie do niszczyciela i fit przygotuje konkretnie pod takich pilotów, to czy ma realne szanse na wygraną? Niszczyciela nikt nie traktuje poważnie. Wszędzie piszą "przesiądź się na krążownika, a niszczyciela używaj do zbierania złomu".

2. Czy stosunkowo często można spotkać spryciarza, który przygotuje jakiś niestandardowy, ale sensowny fit? Przykładem niech będzie pancernik z lekkimi laserami?

3. Jak po walce zestrzelić kapsułę? Kolega, który gra ponad rok, mówił mi, że nie da się, bo zawsze ucieknie. Jak to się nie da? Jestem człowiekiem małej wiary, więc jakoś nie chce mi się wierzyć.

Pozdrawiam.

Goomich

  • Gość
Odp: Mechanizm PvP. Pytania.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:18:49 »
1. Jeżeli newbie taki jak ja wsiądzie do niszczyciela i fit przygotuje konkretnie pod takich pilotów, to czy ma realne szanse na wygraną?

Deski są za duże i zbyt wolne, a do PVP trzeba mieć na nich naprawde dobre skille.

2. Czy stosunkowo często można spotkać spryciarza, który przygotuje jakiś niestandardowy, ale sensowny fit? Przykładem niech będzie pancernik z lekkimi laserami?

To akurat nie jest spryciarz.

3. Jak po walce zestrzelić kapsułę? Kolega, który gra ponad rok, mówił mi, że nie da się, bo zawsze ucieknie. Jak to się nie da? Jestem człowiekiem małej wiary, więc jakoś nie chce mi się wierzyć.

Kapsuły wchodzą w warpa natychmiast a do tego dosyć długo się je namierza, więc w low, czy highseku, ciężko taką dorwać. Oczywiście nie ma nic niemożliwego, tamtego może złapac lag, albo może być nubem i nie odwarpować. Największe szanse byś miał odpalając smarbombę w pobliżu, gdy wrogi statek wybucha.

CMHQ_Widget

  • Gość
Odp: Mechanizm PvP. Pytania.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2011, 19:36:20 »
Czasami zdarzają się koledzy, którzy na siłę tankują psychologią, więc każdy fit może się de facto znaleźć na statku ;]

[08:37:36] chlukaszz > mam pytanko... gram Gallente, jutro przechodzę z deski na cruisera i chce dobrze zaplanwoać rozwój skilla pod kątem tankowania. Wiem że zaleca sie dla Gallente tankowanie armorem, z psychologiczneog punktu widzenia lepiej bym sie czul tankujac shieldem

z BASH LFN

Kara Mon

  • Gość
Odp: Mechanizm PvP. Pytania.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2011, 20:23:46 »


3. Jak po walce zestrzelić kapsułę? Kolega, który gra ponad rok, mówił mi, że nie da się, bo zawsze ucieknie. Jak to się nie da? Jestem człowiekiem małej wiary, więc jakoś nie chce mi się wierzyć.



Da sie , kolega mial mniej szczescia ale calkiem spory odsetek ludzi w high/low nie potrafi ratowac jajka . Normalnie jesli juz wiesz ze zaraz spadniesz to wybierasz jakis obiekt w przestrzeni i ciagle spamujesz przycisk warp, gdy tracisz statek jajko wchodzi natychmiast w warp. Jesli ktos nie wykonal tej czynnosci to w momencie zniszczenia statku kamera przybliza sie najblizej do poda i wtedy powstaje delikatny lag klienta zalezny od jakosci komputera. Tutaj pojawiaja sie 2-3 sekundy zanim klient ofiary zacznie dzialac normalnie (~1 sekunda) oraz dodatkowe sekundy na wybranie obiektu do warpa (1-2 zaleznie kto jak szybkie palce ma) co jest wystarczajace dla kumatego pilota interceptora.

Craxon Crais

  • Gość
Odp: Mechanizm PvP. Pytania.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2011, 10:05:33 »

1. Jeżeli newbie taki jak ja wsiądzie do niszczyciela [...]

Możesz pobawić się Thrasherem. Jeden mądry człowiek zasugerował go jak byłem w UA i rzeczywiście nadaje się na początek latania PVP w poszukiwaniu jakiś fregatek do bicia w lowsec.

R4kez

  • Gość
Odp: Mechanizm PvP. Pytania.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2011, 20:27:11 »
skoro interesujesz sie PvP powinienes dolaczyc do korporacji Pirackiej , moge Ci polecic jedną dobrą :D