Autor Wątek: Noble Exchange  (Przeczytany 21419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2011, 23:44:00 »
Diabolo 3 niebawem ^_^.

Popieram przedmówcę i także czekam na Tą pozycję ];p

HammerSnake

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 23, 2011, 00:33:11 »
Swoją drogą to zakładanie przedmiotów z item shopu w ogóle działa, bo ponoć nie:
http://www.youtube.com/watch?v=Vtkiq8nWd44&feature=channel_video_title
?
po raz kolejny można napisać gj ccp? hehe

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 23, 2011, 10:27:15 »
Dlatego pytam sie kiedy bedzie walking in stations a nie jakies popluczyny po wstepniaku do obliviona gdzie tworzy sie postac.
Poczekaj az dodadza do sklepu lodowke i product placementowe puszki piw i napojow energetycznych. Krata piwa za 4 plexy. Mmm pycha.

Jak z dostawą do domu to wchodzę w to :)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Zsur1aM

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 568
  • Kicking ass for teh.. woops retired!
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Zsur1aM
  • Korporacja: a-Losers
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2011, 11:02:07 »
Swoją drogą to zakładanie przedmiotów z item shopu w ogóle działa, bo ponoć nie:
http://www.youtube.com/watch?v=Vtkiq8nWd44&feature=channel_video_title
?
po raz kolejny można napisać gj ccp? hehe

W koncu noble items, dostepne tylko dla ludzi z IQ wiekszym niz 80  :P

Deaell Portt

  • MNCT
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 475
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Deaell Portt
  • Korporacja: Pandemic Horde Inc.
  • Sojusz: Pandemic Horde
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 23, 2011, 13:32:33 »
Dlatego pytam sie kiedy bedzie walking in stations a nie jakies popluczyny po wstepniaku do obliviona gdzie tworzy sie postac.
Poczekaj az dodadza do sklepu lodowke i product placementowe puszki piw i napojow energetycznych. Krata piwa za 4 plexy. Mmm pycha.
Poszukaj na yt wywiadu przed koncowymi walkami z Aliance tournament IX. Tam wlasnie dev tlumaczyl, ze gdy tworzyli "walking in station" caly zasob ludzki przestawili na inne wtedy updaty. Gdy powrocili do projektu okazalo sie, ze kod gry poszedl tak do przodu, ze trzeba bylo zaczynac od poczatku. Z tego co mowil "Incarna" caly czas bedzie rozbudowywana. Kolejny duzy update ma sie pojawic na jesien. Opowiadal o tym, ze chca dodac animacje wydoku/dokowania z stacji etc etc. , mozliwosc zmiany skinow statkow (Shadoo wtedy zazartowal, ze jak zgodza sie zrobic skin Taylor Swift  to PL zaplaci CCP kupe dolcow), a takze umozliwic lazenie po stacji. Soundwave opowiadal o update, ktory ma sie pojawic na zime. Glowny nacisk ma byc polozony na 0.0 region. Kolejny raz chca zmienc zasady sova, a takze zniwelowac msy, tytki (cos wspominal o innych rolach jakie mialyby te statki pelnic). Chca takze, zeby dredy powrocily , a nie jak teraz kurzyly sie w stacjach (Shadoo poprosil o statek do zabijania msow, tytkow). Soundwawe opowiadal o swoim projekcie BFF ( Best friends forever-grupa devow w ccp robiaca update) czyli o mini updatach do EVE, ktore maja poprawiac bledy, dodawac cos cyklicznie, a nie 2 razy w roku przy okazji duzych updatow. 
I ain't like you!
And I don't want your love.
And I don't need your respect.
I just can't hate enough

If you don't like it you can suck my dick

qrAq

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 23, 2011, 14:16:30 »
Z tego co mowil "Incarna" caly czas bedzie rozbudowywana. Kolejny duzy update ma sie pojawic na jesien.
noo pewnie dodadzą kolejną kajutę (pewnie amarr) i animke wydoku. czad

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 23, 2011, 14:54:52 »
Poszukaj na yt wywiadu przed koncowymi walkami z Aliance tournament IX. Tam wlasnie dev tlumaczyl, ze gdy tworzyli "walking in station" caly zasob ludzki przestawili na inne wtedy updaty. Gdy powrocili do projektu okazalo sie, ze kod gry poszedl tak do przodu, ze trzeba bylo zaczynac od poczatku. Z tego co mowil "Incarna" caly czas bedzie rozbudowywana. Kolejny duzy update ma sie pojawic na jesien. Opowiadal o tym, ze chca dodac animacje wydoku/dokowania z stacji etc etc. , mozliwosc zmiany skinow statkow (Shadoo wtedy zazartowal, ze jak zgodza sie zrobic skin Taylor Swift  to PL zaplaci CCP kupe dolcow), a takze umozliwic lazenie po stacji. Soundwave opowiadal o update, ktory ma sie pojawic na zime. Glowny nacisk ma byc polozony na 0.0 region. Kolejny raz chca zmienc zasady sova, a takze zniwelowac msy, tytki (cos wspominal o innych rolach jakie mialyby te statki pelnic). Chca takze, zeby dredy powrocily , a nie jak teraz kurzyly sie w stacjach (Shadoo poprosil o statek do zabijania msow, tytkow). Soundwawe opowiadal o swoim projekcie BFF ( Best friends forever-grupa devow w ccp robiaca update) czyli o mini updatach do EVE, ktore maja poprawiac bledy, dodawac cos cyklicznie, a nie 2 razy w roku przy okazji duzych updatow. 
Gdybym nie wiedział kto to pisał, to bym pomyślał że autor posta faktycznie w to uwierzył ;D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 23, 2011, 18:50:07 »
Narazie to CCP ma problem Fearless. Zakladajac ze to nie troll to sobie wlasnie strzelili naprawde duzego samoboja. Mam kupe znajomych ktorzy sie napalili na WOD i jesli wyjdzie ze to prawda pokarza ccp srodkowy palec.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 23, 2011, 19:13:22 »
Znaczy się, że jak... napalają się na koncept arty?  ::)

Ranshe

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:19:18 »
Może gdybym nie grał w Eve, to bym się może też napalał, bo WoD ogólnie fajny jest. Ale :ccp: ... ;)

sc0rp

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 24, 2011, 03:59:50 »
zadam dziwne pytanie co to WoD ?

Goomich

  • Gość
Re: Noble Exchange
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 24, 2011, 06:12:00 »
World of darkness.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 24, 2011, 07:54:33 »
A po kiego uja animacja wydoku ?!? O ile teraz da się w miarę sprawnie reshipnac i wydokowac...to z tą animacją spełnią się proroctwa doom'a  :-\ co do reszty...idc.

Gregorius

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 24, 2011, 07:58:20 »
Meh, da się jakoś wyłączyć to gówniane CQ, żeby można było sprawnie zalogować ? Trochę kicha, że nie dali opcji "wyłącz CQ i daj mi ship spinning" ^_^

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 24, 2011, 08:20:31 »
Wiesz co nie musisz czekać z wydockiem aż się CQ załaduje ;) ale podobno da się to w opcjach wyłączyć (* nie próbował).

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 24, 2011, 08:22:21 »
Meh, da się jakoś wyłączyć to gówniane CQ, żeby można było sprawnie zalogować ? Trochę kicha, że nie dali opcji "wyłącz CQ i daj mi ship spinning" ^_^

Odhaczasz "load station environment" po prawej w opcjach graficznych, po czym restart klienta lub undock-dock. I mozesz sie cieszyc statycznym widokiem na drzwi kajuty ale stateczkiem nie pospinujesz ;f

Gregorius

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 24, 2011, 09:37:05 »
Odhaczasz "load station environment" po prawej w opcjach graficznych, po czym restart klienta lub undock-dock.

Arigato!

I mozesz sie cieszyc statycznym widokiem na drzwi kajuty ale stateczkiem nie pospinujesz ;f

=chlip!=

HammerSnake

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 24, 2011, 10:46:11 »
No i udało mu się założyć te binokle, ponoć po reinstalce czy coś. 8)

http://www.youtube.com/watch?v=ks0mxm-fNiQ&feature=channel_video_title

Wygląda to... słabo ? ::)

Swoją drogą sam odpaliłem dzisiaj incarne i po 30 sekundach ładowania stacji miałem przezroczystego ludzika- nie było go hehe.

qrAq

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 24, 2011, 10:53:07 »
oj mega słabo
lmao

następnym razem możesz, zamiast kupowac taki szajs, rozdać 4 plexy potrzebującym. Np mnie jeden się przyda, bo tracę ochotę na płacenie za tą farsę

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 24, 2011, 10:56:13 »
Hammer czyszczenie cache'a zwykle pomaga ;)

HammerSnake

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:04:17 »
Przecież to nie mój charek, konto i filmik ::)

/facepalm

Cytuj
następnym razem możesz, zamiast kupowac taki szajs, rozdać 4 plexy potrzebującym.
Puknij się w łeb. Następnym razem jak będzie robić zakupy w markecie wyjmij połowe z koszyka i daj najbliższemu bezdomnemu, ba zafunduj mu jeszcze prysznic i obiadek.

qrAq

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:11:35 »
jaki bulwers!  ;D
uważasz za głupie pomaganie ludziom którzy nie maja nawet gdzie mieszkać?

Faktycznie zamiast "mu" przeczytałem "mi"

HammerSnake

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:20:14 »
Cytuj
uważasz za głupie pomaganie ludziom którzy nie maja nawet gdzie mieszkać?
Uważam, że pierdolisz głupoty.

W eve jak w real jedni jeżdżą nowymi mercedesami, a inni mogą je oglądać przez szybe lub na zdjęciu.(w eve sobie podstaw binokle, nyxa,cynabala,dreda,lotnicho czy pimped raciarke,set drutów etc.).

qrAq

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:29:17 »
zrozumialem, ze kupiles monokla i że jest słaby, to zaproponowałem ciekawszą formę wydawania gotówki. Kup mi tego plexa to gwarantuję ci, że nie będę narzekać.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:34:21 »
zrozumialem, ze kupiles monokla i że jest słaby, to zaproponowałem ciekawszą formę wydawania gotówki. Kup mi tego plexa to gwarantuję ci, że nie będę narzekać.

W kontekście waszej wymiany poglądów...to albo troll albo jesteś ciem... jeszcze się nie obudziłeś.

qrAq

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:37:44 »
pomyliłem właściciela filmiku z tobą i zażartowałem, a ty robisz wielki bulwers i mnie obrażasz. Get a life.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 24, 2011, 11:51:08 »
[admin]Ale może tak nieco spokojniej panowie co?[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Skaza

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:59:20 »

Może trwają przymiarki do przemalowania EVE na system F2P ? Heh...

Nie przeszkadzają mi dodatkowe gadżety, które można zamontować naszej postaci. Nie przeszkadzałaby mi nawet możliwość przerobienia statku na choinkę. To nie jest Facebook, ani NK, abym przejmował się osobami, które napierdzielają gadżetami i lansują się tym badziewiem. Z drugiej strony może doczekamy się czasów, gdy CCP zacznie sprzedawać fanty dające określone bonusy w grze. Np. takie Power License dające +xx % do siły ataku.

 ;)


Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 25, 2011, 18:36:52 »
.... To nie jest Facebook, ani NK, abym przejmował się osobami, które napierdzielają gadżetami i lansują się tym badziewiem...
Rozumiem ze facebooku i nk przejmujesz sie? hehe
* Lubie czasami poprzeklinac

NeX

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 25, 2011, 18:37:39 »
  Item shop mądrze, czy głupio zorganizowany, to nie jest żaden system f2p, lecz jedynie dojna krowa, która ma dawać poza samym abonamentem dodatkowy dochód właścicielowi gry.
Problem w tym, że w przypadku EVE Online wygląda to nachalną próbę wydojenia byka. Niby się da, ale zawartość nie każdemu inwestorowi może zasmakować.

Aby EVE była grą f2p musianoby przekształcić system PLEX z czasu na ilość skillpoint, co w rezultacie bezpośrednio dałoby taki sam efekt dla dzisiejszych abonentów i nielimitowany czas triala (gdy nie płacisz nie możesz się uczyć skili), ale skutkiem ubocznym jest darmowa praca botów i zbostowanie czarnego rynku. Ponieważ w praktyce nie można go zlikwidować i jednocześnie pozwolić graczom na dalsze farmienie ISKów i kupowanie za nie PLEXów in game, to konieczną zmianą byłoby przejęcie przez gameplay gry wszystkich korzyści oferowanych nielegalnie w taki sposób aby mogło na nich zarabiać CCP.
  Np prywatne boty vel hirelingi z DDO. A by nie zniszczyć iluzji wolnej gospodarki w EVE CCP musiałoby oferować jedynie modyfikacje kosmetyczne do już wyprodukowanego sprzętu przez graczy w ramach normalnego gameplay. Konieczne byłoby też bardzo solidne utrudnienie gry AFK botów górniczych i raterskich. One po prostu nie mają prawa zarabiać bez kontroli gracza, bo inaczej CCP musiałoby zrezygnować z płacenia za grę walutą in game (PLEX).

Po samej różnicy ilości tekstu, który musiałem poświęcić na pobieżne opisanie obu stanowisk oceń jak ogromna musi być różnica nakładu pracy na oba typy prowadzenia gry i koniecznych  do zainwestowania w nie środków.

IMO CCP jest na dzisiaj niezdolne do stworzenia z EVE gry f2p. Może po nabraniu doświadczenia z Dustem o ile odniesie sukces.

Skaza

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:14:20 »

Cytuj
Rozumiem ze facebooku i nk przejmujesz sie? hehe

Nie jestem posiadaczem konta na Facebooku, ani na NK. Po prostu źle dobrałem słowa.

NeX, zgadzam się. Przebudowanie EVE z systemu P2P na system F2P wymagałoby olbrzymiego nakładu środków. I obawiam się, że to nie byłoby już to samo EVE... Jednak Item Shop niezmiennie kojarzy mi się właśnie z F2P, stąd moja powyższa wypowiedź. Bowiem otwieranie takiego sklepu w płatnej grze jest jednak zaskakującym posunięciem. Otóż wszyscy płacimy jednakową cenę za możliwość grania (zakładając, że jest się posiadaczem jednego konta) i powinniśmy otrzymywać pełen pakiet. Jednak jak okazuje się, zawsze można poszukać osób, które będą skłonne zapłacić więcej... W porządku, dopóki taki system nie narusza równowagi w grze - Jest to bez znaczenia, prawda ?

Ale jeśli można trochę poteoretyzować : Gdyby CCP wprowadziło do Item Shop przedmioty dające określone bonusy, wtedy otrzymamy model typowy dla gier F2P. Tam mamy graczy, którzy poświęcając swój czas generują walutę nie płacąc za grę. Dzięki zdobytym środkom mogą kupować bonusowe przedmioty od graczy, którzy korzystają ze "sklepu", tym samym generując większy zysk dla właściciela gry.


NeX

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:00:51 »
  Gdyby CCP wprowadziło do item shopu przedmioty inne niż kosmetyczne stanęłoby pod ścianą: albo F2P albo upadek projektu EVE Online.

  Na razie bajki o statkach z 15 slotami, to tylko efekt owczego strachu przestraszonych graczy. Jeśli jednak CCP postanowi handlować itemami z gameplaya, to w pierwszej kolejności zniszczy sandboxa wirtualnej gospodarki EVE, a jeżeli w dalszej konsekwencji wprowadzi zmodyfikowane bojowo, a nie tylko kosmetycznie statki i moduły, to albo już wcześniej przejdzie na system bezabonamentowy w stylu Koreańskim (co moim zdaniem oznacza dla takiej gry spektakularną klapę), albo położy na EVE krzyżyk i wydoi ją do końca przenosząc środki na inne gry. Wegetacja upadających gier trwa długo np Anarchy Online zastąpionej przez właściciela Conanem, który zresztą wcale nie okazał się finansowym hitem, ale to jest tylko wegetacja.

  Przeszedłem już przez kilka emo-rage podczas zmian p2p na f2p, ba sam nawet jeden rozkręcałem (podczas zmian LOTRO), ale generalnie lubię systemy f2p i jestem ich zwolennikiem. DDO było idealne do takiej zmiany, Conan też się nadaje, ale LOTRO, to było bardzo trudne przedsięwzięcie, na szczęście dość udane. Dopiero EVE Online jest progiem, który wydaje się być samobójczy do przekroczenia, a to co wypływa z CCP, to są pomysły azjatyckich grinderów, a nie amerykańskich gier f2p, stąd ogólny szok i trudność z realistyczną oceną poczynań CCP. Poczekamy zobaczymy.

  Ja żadnych quitów robić z gry nie będę. Jeżeli jednak ktoś tak jak ja pozytywnie nastawiony do systemów f2p i real money exchange, bo takie gry też są; jest zdziwiony kierunkiem proponowanych zmian dla EVE, to co się dziwić zwolenikom klasycznych rozwiązań abonamentowych, że panikują.

Są wakacje - mniej mnie obchodzą gry. Życzę CCP aby z tego jakoś wybrnęła z twarzą.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:10:23 »
Biorac aktualne nastroje pod uwagę jedynym wybrnięciem z twarzą dla CCP oznacza powieszenie za jaja palantów którzy wymyslili ten "oszalamiający" content i zmarnowali kilka lat czasu i dużo środków na to. Oraz udostępnienie graczom filmików z egzekucji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Melisanda Armida

  • Team Techniczny
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Korporacja: VIDE
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:14:35 »
... Oraz udostępnienie graczom filmików z egzekucji
Chetnie zaplace pare arum czy jak to sie zwie za obejrzenie:P
* Lubie czasami poprzeklinac

qrAq

  • Gość
Odp: Noble Exchange
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 25, 2011, 20:32:19 »
Nikomu rozsądnemu nie przeszkadzają płatne dodatki typu ciuchy czy malowania statku. Ktoś ma hajs niech kupuje. Co innego przedmioty zwiększające przewagę.
Ot przykładzik z całkiem innej gry
Battlefield Bad Company 2
Za 5PLN można zakupić zestawy SPECACT, czyli skórki postaci i malowanie broni dla każdej z 4 klas. Charakterystyka broni się nie zmienia, tylko wygląd. - bardzo ok
Za 18PLN można kupić Shortcut Pack dla danej klasy czyli gotowy dostęp do wszystkich broni bez koniecznosci zdobywania exp.( to w praktyce jakiś tydzien grania) - to już dyskusyjne rozwiązanie, ale tolerowane bo to fps, a nie mmo i leniwi kasiaści mogą sobie postrzelać czym chcą.

Natomiast potężny shitstorm nastąpił, gdy ogłoszono, że osoby składające preorder na nadchodzący BF3 dostaną w grze jakiś tłumik na snajperkę czy coś. Jako jedyni. To już sprawiło, że podniosły się wrzaski o niszczenie balansu w grze, a producent musiał uspokajać że to nie tak i to nie zwiększy czyichś szans.


Spora część społeczności eve dostało info, że ccp planuje potężne rozkręcenie "mini" transakcji i czemu by nie dać komuś super ammo za $, albo gotowy super standing do intratnej npc korpo? Wiesz, od razu dostęp do czegoś, na co kto inny wcześniej nie zmarnował czasu i materiałów w eve. Czy to dobrze czy źle, nie wiem.

Podsumowując:
Taki se dodatek (mało kogo obchodzi, ile czasu i chęci w to włożyli - to co widać nie powala) + tragiczny start noble exchange (ceny + prawie zerowy wybór) + wycieki sugerujące nadchodzące zmiany na gorsze i ogólnie ujową sytuację w CCP +  brak reakcji lub dolewanie oliwy ze strony CCP = shitstorm, który tu mamy.

Gdyby nie wycieki ciekawego info, to wszystko skończyło by się na negatywnym feedbacku na temat wysokich cen i powrotu ship spinningu. Nie byłoby nawet 1/4 tego, co się dzieje teraz.

Mogli to wszytko tak fajnie rozwiązać. Większość byłaby zadowolona i hajs by leciał ciurkiem, a tak całe noble exchange stało się symbolem nadchodzącgo zła.