Autor Wątek: CSM a polska społeczność  (Przeczytany 13951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
CSM a polska społeczność
« dnia: Maj 31, 2011, 12:57:05 »
Disclaimer - tym razem spróbujmy porozmawiać serio, bez trollingu i generalnie dojrzale :)

Kto śledzi "politykę" ten wie, że w ubiegłym tygodniu CSM6 (6. kadencja, trwa teraz rok) zaliczyło "summer summit" z CCP, czyli trzydniowy marator narad i dyskusji na Islandii.

Generalnie wygląda na to, że CSM przerosło nieco oczekiwania CCP, stając się sensowną i kompetentną organizacją graczy, która mimo wewnętrznych radykalnych różnic potrafi wypracować wspólne stanowisko i konsekwentnie prezentować je CCP. Efekty tych działań są widoczne w grze od mniej więcej 9 miesięcy - wszystko zaczęło się od ubiegłorocznego "Summer of rage".

Tyle tytułem wstępu, teraz czas na pytanie - czy widzielibyście jakąkolwiek korzyść z tego, by polska społeczność miała swojego reprezentanta w przyszłych CSM?

To czy jest możliwe zebranie odpowiedniej liczby głosów jest inną sprawą - ja pytam o to, czy byłoby czymś pozytywnym dla nas, Polaków w grze (obojętnie czy jesteśmy "wannabe PvP', czy failbearami, czy pozostałymi)?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2011, 13:12:40 »
Wizerunkowo z pewnoscia, tylko co moglibysmy uzyskac przez to jako Polacy. Polska wersje klienta - no thx, jednak wole okreslenie Drake niz Kaczor ;) Inna sprawa ze graczy jest zbyt malo aby zrobili polskiego klienta.

Generalnie po za c0ven reszta polskiego community imo nie ma zadnego interesu ktory mozna by na CSM przepchnac/zalatwic etc.
CSM zajmuje sie mechanika gry i w mojej opinii wazniejsze od tego jaki paszport czlonek CSM jest to jaka opinie reprezentuje, jaka ma umiejetnosc prowadzenia dyskusji(negocjacji) i na jakie poparcie wewnatrz CSM moze liczyc.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2011, 13:16:28 »
wydaje mi się to dość obojętne. Polak czy inny żadna różnica. A jeśli chodzi o polish community i kontakty z ccp to zupełnie będę zadowolony jak z raz do roku wpadną postawić piwo :) obecność ccp drastycznie zwiększa ilość ludzi na zlocie jak było ostatnio widać.

PS. sokole - jak będziesz kandydował to mój głos masz :)
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2011, 13:20:06 »
Dark trzeba było być na spotkaniu w Warszawie >:D
Sprawa lokalizacji klienta była tam omawiana dość szeroko, z uwzględnieniem wad, zalet, mozliwych form itp. Dodatkowo jest również detal który np mnie skloniłby do przełkniecia tych mniej upierdliwych wad (kaczora zaliczam do wad "po moim trupie" żeby nie było) - jest to warunek do tego aby uzyskać polskiego GM'a.

Polski reprezentant w CSM to byłby krok we właściwym kierunku. Graczy jakoś masakrycznie wielu nie ma przynajmniej w tle z liczbami zarejestrowanych kont, ale jako narodowość w grze jesteśmy widoczni z róznych stron, zarówno pozytywnych jak i negatywnych, oraz znani też w róznych aspektach gry. Nie wspomnę o tym że pomijając kilka klinicznych przypadków których z ksywki wymienial nie będę nawet najgłupsze "nasze" pomysły na naprawę różnych aspektów gry są IMO o wiele lepsze niż to co oferuje czasem ten czy inny ccp_ktostambardzoważny na dev blogach itp

Sokole prośba do Ciebie jako założyciela tematu - podsumuj jakoś działania rady dla tych którzy się tym interesują od przypadku do przypadku

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2011, 13:20:43 »
wydaje mi się to dość obojętne. Polak czy inny żadna różnica.

Teoretycznie narodowość nie powinna mieć znaczenia. Z drugiej strony, nie każdy Polak siedzi na FHP/Eve-O, czyta blogi po angielsku i w ogóle identyfikuje się z Seleene czy Mittanim.

Plus, chociażby z racji dysproporcji zarobków między nami a Zachodem, może jednak są jakieś różnice, które warto byłoby zaakcentować?

PS. sokole - jak będziesz kandydował to mój głos masz :)

Heh, dzięki.. aczkolwiek o personaliach tu nie rozmawiamy :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2011, 13:23:45 »
Do pierwszego CSM kandydował Albi. Z tego co pamiętam dużo mu nie zabrakło (był 2 miejsca za podium), a wiem, że wtedy dużo Polaków na niego nie głosowało tylko dlatego, że on z Centrali... Ciekawe czy coś się zmieniło :P
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2011, 13:27:55 »
Albi tak jakby przestał się udzielać publicznie :P
Do następnego CSM Ty startujesz ;) :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2011, 13:30:09 »
jakie różnice z racji zarobków akcentować? żeby polski reprezentant oprócz biletu na Islandię dostawał zupki regeneracyjne? :) za grę większość znanych mi osób i tak płaci iskami - a kto nie potrafi ani zarobić isków albo real kasy na opłacenie konta w sumie i tak długo miejsca nie zagrzeje...
Some Men Just Want to Watch the World Burn

sc0rp

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2011, 13:31:29 »
Dark trzeba było być na spotkaniu w Warszawie >:D
Trza bylo ;) Afaik to rynek musi byc wart dla ccp 1M USD. A czemu polski GM jest uwarunkowany od lokalizacji klienta?
Pytam z ciekawosci, bo nie widze zwiazku a juz z pewnoscia da sie bez tego patrz: wow (nie ma chyba pl gmow ale sa w roznych dziwnych jezykach w ktorych gry nie ma)

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2011, 13:31:55 »
na spotkaniu z tym kolesiem z CCP rozmawialismy o innych wersjach językowych
ale...
wyniknęło z tego że jezykowe sprawy to nie moduł do wpięcia / wypiecia
niestety pisząc engine pozaszywali to jakoś kretyńsko w kodzie
wiec jak ten moment za duzo roboty i nie ma opcji
Sneer Quen

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2011, 13:34:45 »
Nie ma mowy, nigdzie nie startuję, nie mam na to niestety czasu. Może znajdę go odrobinę na Eve Agents, ale też nie wiem jak to będzie.
Nie wiem o co chodzi z tą zależnością GM, a lokalizacja. Kiedyś było to uzależnione po prostu od liczby subskrypcji z danego kraju. I z tego co wiem, francuzi, mimo że lokalizacji nie mają, to swoich GMów mają (mieli?). Szczerze mówiąc nie interesowałem się tym za bardzo.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2011, 13:34:51 »
Czemu polski GM tylko z lokalizacją? Bo taka jest polityka ccp i nie odstąpia od niej bo by mieli z lekka piklo w temacie "oni dostali gm'a my też chcemy"
Czemu jest to warte milion zielonych podsumował sneer - lokalizacja to nie tylko tłumacz, ale jeszcze czarnuch który to potem wszystko powkleja gdzie trzeba i nie spierdoli czegoś tak że będą musieli backup stawiać w trybie awaryjnym

Xart brakiem czasu to sie nie wymigasz :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2011, 13:37:21 »
Bo taka jest polityka ccp i nie odstąpia od niej bo by mieli z lekka piklo w temacie "oni dostali gm'a my też chcemy"
No to blizzard ma w pompie te placze ;)

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2011, 13:39:54 »
Wymigam się wymigam.
Ostatnio nie mam czasu wejść, skilla zmienić (2 tygodnie bez skillowania :P), a Ty mi tu o jakimś CSM :P
Mam kupę roboty, na stare lata zachciało mi się kolejnego mgra robić, nie mam czasu.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2011, 13:41:32 »
Blizard wyrobil sobie na tyle renomę pierwszym diablo i paroma tytułami z tamtego czasu, że może pozwolic sobie na odgrzewanie starych pomyslów, olanie tej części działu rozwoju które wymyśla faktycznie nowe rzeczy, oraz malych grupek graczy ktorzy mają problem z angielskim. Tyle w temacie Blizarda. Bo przypominam topik jest o CSM, kolejne wyskoki fanow wow i ich świetne "a w wow... ' ktore widziałem w tym tygodniu w innych topikach pójdą na odstrzał razem z autorem

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Syntion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Syntion
  • Korporacja: PBN
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2011, 13:44:37 »
Disclaimer - tym razem spróbujmy porozmawiać serio, bez trollingu i generalnie dojrzale :)

czy widzielibyście jakąkolwiek korzyść z tego, by polska społeczność miała swojego reprezentanta w przyszłych CSM?


Nie, nie i jeszcze raz nie. Jedyna szansa zeby tej organizacji udalo sie COS zrobic to brak w niej POLAKOW.
Counting the days in the haze around me

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2011, 13:47:19 »
Syntion zauważ że mówimy w liczbie pojedynczej (narazie >:D ), a nie mnogiej. Przecież każdy wie że gdzie trzech polaków tam pięć różnych opini na jeden temat :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2011, 13:48:41 »
Sokole prośba do Ciebie jako założyciela tematu - podsumuj jakoś działania rady dla tych którzy się tym interesują od przypadku do przypadku

Spróbuję, ale nie z roboty - więc pewnie bliżej weekendu. Trochę materiału do opracowania jest, bo zakładam że nic poniżej "TL;DR" nikogo tutaj nie usatysfakcjonuje ;)

Co do polskiego GM-a - na rozrost polskiego community do poziomu założonego przez CCP możemy sobie poczekać do czasu, kiedy każdy z nas z nudów będzie maksował tytana... tymczasem polski reprezentant w CCP mógłby być jasnym sygnałem, że w Polskę warto zainwestować. Nawet niekoniecznie trzeba byłoby walić pięścią w stół w czasie "summitu", ale jak mówię - sam fakt.

BTW, czy ja dobrze rozumiem, że "polski GM" = pisanie petycji po polsku, ew. rozmowa na czacie po polsku? Czy to inaczej działa?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Jedyna szansa zeby tej organizacji udalo sie COS zrobic to brak w niej POLAKOW.

Faktycznie, dwóch Polaków mogłoby CSM rozsadzić od środka, ale jeden sam ze sobą się nie pokłóci :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2011, 13:51:15 »
A widzisz jakieś inne zasadnicze rożnice między gm anglojęzycznym a rodakiem? (pomijam oczywiste "bo to nie jest senior gm Nova")

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2011, 13:54:04 »
BTW, czy ja dobrze rozumiem, że "polski GM" = pisanie petycji po polsku, ew. rozmowa na czacie po polsku? Czy to inaczej działa?
Z racji tego ze Doom "zbanowal" rozmowy o pewnym mmo, to odpowiem na podstawie AoC - dokladnie tak to dziala.

Syntion

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Syntion
  • Korporacja: PBN
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2011, 13:57:53 »
Syntion zauważ że mówimy w liczbie pojedynczej (narazie >:D ), a nie mnogiej. Przecież każdy wie że gdzie trzech polaków tam pięć różnych opini na jeden temat :P

Doom ale jak tam wejdzie choc jeden polak to skluci wszystkich ze wszystkimi, wmowi im ze czarne jest czarne (sic!) a na koniec zarzada dostepu do morza czarnego.
Zostanmy przy naszym narodowym narzekaniu na zadupiu europy :)
Counting the days in the haze around me

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2011, 14:04:49 »

czy widzielibyście jakąkolwiek korzyść z tego, by polska społeczność miała swojego reprezentanta w przyszłych CSM?

Podstawowa korzyscia bylby dostep do informacji. Bylby bowiem ktos kto z pierwszej reki wiedzialby co sie dzieje w CCP i w jakim kierunku bedzie szlo EVE i moglby sie podzielic wiedza z reszta spolecznosci.
Nawet zakladajac, ze czesc informacji bylaby tajna, to i tak pozostaje pewien poziom ogolnosci o ktorym mozna by rozmawiac.

Druga korzysc to wplyw polskiej spolecznosci  na gre.
Na tym forum padaja rozne propozycje, ktore dzieki polskiemu przedstawicielowi mialyby wieksze szanse wejsc w zycie. Mozna by tez przedyskutowac rozwazane przez CCP/CSM rozwiazania dzieki czemu polska spolecznosc moglaby probowac skierowac je w bardziej odpowiadajacym Polakom kierunku.
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

sc0rp

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 31, 2011, 14:08:31 »
Podstawowa korzyscia bylby dostep do informacji. Bylby bowiem ktos kto z pierwszej reki wiedzialby co sie dzieje w CCP i w jakim kierunku bedzie szlo EVE i moglby sie podzielic wiedza z reszta spolecznosci.
Nawet zakladajac, ze czesc informacji bylaby tajna, to i tak pozostaje pewien poziom ogolnosci o ktorym mozna by rozmawiac.
not really wszyscy uczestnicy CSM podpisuja NDA - Mittani o tym mowil zaraz po tym jak dostal stolek

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 31, 2011, 14:11:05 »
Jak komuś Polacy przeszkadzają to:
Cytuj
Obywatel polski traci obywatelstwo polskie na swój wniosek, po uzyskaniu zgody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego. Wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego następuje w formie postanowienia.

Zrzeczenie się obywatelstwa dotyczy obywatela polskiego, który legitymuje się również dokumentem stwierdzającym posiadanie obywatelstwa innego państwa lub przyrzeczenie jego nadania, wydanym przez właściwy organ państwa, którego jest obywatelem lub o którego obywatelstwo występuje.

A jak nie, to STFU :P

W CCP pracuje co najmniej 2 Polaków (o tylu wiem), kolejny jest w ISD, przez pewien czas pracował GM polskiego pochodzenia mieszkający na stałe w Islandii. Od jakiegoś czasu go nie ma, nie wiem czy awansował czy odszedł.
Tak, oficjalny polski GM to byłyby petycje czy rozmowy w naszym języku, plus możliwość organizowania eventów dla naszej społeczności. Taki oficjalny GM jest to dla CCP pewien kłopot, właśnie przez całą tą nieanglojęzyczną korespondencję - przy wszelkich problemach/reklamacjach trzeba zajmować się jeszcze tłumaczeniami rozmów, petycji itp.. Poza tym takie eventy "narodowościowe" to też nie jest tkaie hop siup. Póki gracze w Polsce nie będą stanowili sporego procentu całości, CCP się to po prostu nie opłaca. Jedyne na co możemy liczyć, to, że jakiś Polak zostanie "normalnym" GMem i się do tego przyzna :P, bo każdorazowa sprawa załatwiana z nim nie po angielsku, będzie od niego wymagała tłumaczenia wszystkiego na angielski, "do protokołu".

Jeśli zaś chodzi o CSM, to nie wiem jak się głosy rozkładały w ostatnich 2-3 wyborach, ale ciężko mi sobie wyobrazić, żeby ktoś z "naszych" został wybrany tylko głosami Centrali, bez wsparcia jakiegoś sporego powerbloku (międzynarodowego), dla którego narodowość kandydata będzie miała znaczenie raczej drugorzędne.
Przedwieczny.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 31, 2011, 14:25:32 »
Z tego co Dark postował po ostatnich wyborów wychodzi mi ze Mitaniemu wystarczyło coś ze 3k głosów
Coven + reszta SW (robota dla Xeo i jego dyplomatów) to już by było pod 1k, taki bufu, yarr itp sami pod setke głosów osobno mogą rzucić (nawet A4 jakby się wzieło za ludzi i pogoniło na głosowanie, morze dać podobną liczbę głosów), wiec faktycznie troche mało, ale zawsze można by jeszcze dyplomacji użyć :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 31, 2011, 14:40:50 »
No właśnie o tym gadamy na ircu bufonowym. Mamy już 4 kandydatów do CSM, każdy na swój sposób zajebisty: Yurioni, Kusy, Dorian i moja skromna osoba. Dzięki Waszym głosom możemy zawładnąć światem!

sc0rp

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 31, 2011, 14:43:12 »
Tobie to sie musi Nitefish dzis nudzic wyjatkowo mocno, bo trolujesz wiecej niz zwykle.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 31, 2011, 14:43:56 »
Serio mówię.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 31, 2011, 14:44:30 »
No właśnie o tym gadamy na ircu bufonowym. Mamy już 4 kandydatów do CSM, każdy na swój sposób zajebisty: Yurioni, Kusy, Dorian i moja skromna osoba. Dzięki Waszym głosom możemy zawładnąć światem!
[admin]Wierzę że Sokół załozył ten topic faktycznie tak jak pisal, dlatego kolejnego trolla spotka straszny los. BTW to Nite zważaj boś sie ostatnio za bardzo rozbrykał z kolegami i blisko masz żeby zacząć łapać punkty[/admin]

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 31, 2011, 15:01:47 »
not really wszyscy uczestnicy CSM podpisuja NDA - Mittani o tym mowil zaraz po tym jak dostal stolek

Oczywiście, ale NDA nie obejmuje wszystkiego - i całą resztę można byłoby przekazać po polsku. Są zresztą oficjalne "minutes" (protokoły) z tych spotkań.

I jeszcze raz proszę o nie trollowanie w tym wątku :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 31, 2011, 15:28:12 »
Z tego co Dark postował po ostatnich wyborów wychodzi mi ze Mitaniemu wystarczyło coś ze 3k głosów
Coven + reszta SW (robota dla Xeo i jego dyplomatów) to już by było pod 1k, taki bufu, yarr itp sami pod setke głosów osobno mogą rzucić (nawet A4 jakby się wzieło za ludzi i pogoniło na głosowanie, morze dać podobną liczbę głosów), wiec faktycznie troche mało, ale zawsze można by jeszcze dyplomacji użyć :P

To może odpowiednio wcześniej przed wyborami założyć "armię" altów sztuczny tłum robiącą? :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


HammerSnake

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 31, 2011, 15:29:09 »
To może odpowiednio wcześniej przed wyborami założyć "armię" altów sztuczny tłum robiącą? :P
Pewnie takich, którzy tak zrobią jednym plexem będzie więcej.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2011, 15:32:16 »
To może odpowiednio wcześniej przed wyborami założyć "armię" altów sztuczny tłum robiącą? :P

Z CCP płyną sygnały, że takie wykorzystywanie buddy jest naruszeniem "ducha prawa" i będzie karane. Plus, do kolejnych wyborów jest tyle czasu, że moim zdaniem CCP zdąży się z tej promocji wycofać.

Plus - tu grzebię w pamięci na szybko - chyba konto musi mieć więcej niż 30 dni, żeby mogło głosować, czyli jeden plex to będzie za mało.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 31, 2011, 15:36:58 »
plex + 21 dni z buddy invite.

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: CSM a polska społeczność
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 31, 2011, 15:39:06 »
Nie ma jak polska przedsiębiorczość, jak nie drzwiami to oknem  ;)