Autor Wątek: Ortografia i agresja (było: Odp: [Polityka] Północny wschód czyli "Tańczący z Niedzwiedziami")  (Przeczytany 11197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yurioni

  • Gość
C0ven mieszkał kiedys na północy. Ciekawe czy Brickom podniosło to epena że urzędują tam gdzie kiedys C0ven :P
A no tak myslalem ze juz ktos dzieli poludnie nim wojna na polnocy sie dobrze skonczyla.
normalnie nie jestem czepliwy, ale na milosc boska...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Te Panie. Umówmy się, Ty GTFO od mojego pisania, a ja w zamian nie będę za mocno czepiał się merytoryczności Twojego pisania. OK?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Yurioni

  • Gość
Te Panie. Umówmy się, Ty GTFO od mojego pisania, a ja w zamian nie będę za mocno czepiał się merytoryczności Twojego pisania. OK?
i po co ta agresja?

Kira Korpii

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 196
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Julia D'maro
  • Korporacja: Pink Bunnies
Przepuszczaj posty przez autokorekte zanim walniesz "wyslij".

Ranshe

  • Gość
i po co ta agresja?

Od razu widać, że w UA nie byłeś :D

Yurioni

  • Gość
Od razu widać, że w UA nie byłeś :D
jak zaczynalem to iirc UA nie istniala

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
wszystko ok, ale momentami bycie uber strarznikiem ortografii nie jest cool.



OJEZU O MATKO NAPISAŁEM STRAZNIKIEM ŹLE


pewpew

Yurioni

  • Gość
wszystko ok, ale momentami bycie uber strarznikiem ortografii nie jest cool.



OJEZU O MATKO NAPISAŁEM STRAZNIKIEM ŹLE
nigdy nie pretendowalem do bycia cool i nie mam zamiaru tego zmieniac :D

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
słabo nam ten flame idzie :c
może na dark flonoe coś powiemy  ?  >:D
pewpew

Yurioni

  • Gość
słabo nam ten flame idzie :c
może na dark flonoe coś powiemy  ?  >:D
ze sie nie zna? :D

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
a nie wiem, może, że generalnie jest noobem :DDD
pewpew

Yurioni

  • Gość
a nie wiem, może, że generalnie jest noobem :DDD
proponuje kompromis jest nubem i sie nie zna :D

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
ale w sensie że jest noobem bo się nie zna czy nie zna się więc jest noobem?

Yurioni

  • Gość
to nie jest wnisek przyczynowo skutkowy tylko koniunkcyjny :P

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
precz z ortografią!!!

jeszcze jak pisze ręcznie to jakoś mi idzie, ale jak już mam klepac w klawisze to mam spory z nią problem. Dzięki Bogu za autokorekty!!!

Dajcie żyć tym co nie widzą różnicy. Są dysgrafie, dyslekcje i inne. Ortografia to przeżytek, a mózg Dooma ma inne ważniejsze sprawy na które zwraca uwagę, a my nawet o nich nie wiemy, że istnieją, niż ogonki i kropeczki i inne rz:)

Jeszcze nie zdarzyło mi się napisać "alkochol" inaczej niż przez CH, może dlatego że wtedy jest go więcej!!!

Widzieliście kiedyś taki spot na National Geografic na którym .....poczekajcie.....

http://www.youtube.com/watch?v=p6dOXQ8dDsY

według tego, ci co widzą błędy mają coś nie tak, jakiś umysł księgowego czy jakoś tak:) :P tudzież nie potrafią czytać i skladają po literce :)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

Gregorius

  • Gość
Tak sobie to tłumacz :P :P

Mnie poprawiają, że nie umiem liczyć i nie zakrywam się żadną... dys.yyy... dyskalkulią tylko po prostu lenistwem w pewnym okresie swojego życia (nie chciało mi się trzepać zadanek bo nic z nich nie kumałem). Na studiach niestety życie pokazało, że bez liczenia to człek dupa. Spiąłem poślady i nauczyłem się dodawać ^_^.

Z ortografią może być tak samo - nigdy nie jest za późno ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 11:41:33 wysłana przez Gregorius »

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Tak sobie to tłumacz :P :P

Mnie poprawiają, że nie umiem liczyć i nie zakrywam się żadną... dys.yyy... dyskalkulią tylko po prostu lenistwem w pewnym okresie swojego życia (nie chciało mi się trzepać zasanek bo nic z nich nie kumałem). Na studiach niestety życie pokazało, że bez liczenia to człek dupa. Spiąłem poślady i nauczyłem się dodawać ^_^.

Z ortografią może być tak samo - nigdy nie jest za późno ;)

QFT.
Pracuję z prawie 60-letnim gościem, zajebiście wszechstronnym zresztą, który też miał w swoim czasie stwierdzoną dysgrafię (stwierdzoną, nie lewe zaświadczenie, żeby było łatwiej w szkole, bo już wtedy dawno szkoły pokończył był :) ). Niemniej jednak, pracując z nim ponad trzy lata, nigdy nie widziałem, żeby popełnił błąd ortograficzny, ani w piśmie ręcznym, ani na komputerze. Twierdzi, że mimo dużych problemów po prostu zaparł się w sobie, nauczył się na pamięć reguł i wyćwiczył świadome prawidłowe pisanie. Mówi, że po prostu wstydził się pisać z błędami...

Więc, nic nikomu z Was nie ujmując, postarajcie się, do chuja, pisać poprawnie (a co, we flejmie mogę :D ).


PS1
o ortografii jako przeżytku mówili moderniści z początków XX w.. pisanie tego teraz jest więc nieco passe ;)

PS2
http://www.youtube.com/watch?v=p6dOXQ8dDsY
Heh, ostatnio mi się coś przestawiło we łbie i b. często piszę na kompie mniej więcej jak jest pokazane na tym filmiku (mimo to, bez ortów :P )

Gregorius

  • Gość

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
o ortografii jako przeżytku mówili moderniści z początków XX w.. pisanie tego teraz jest więc nieco passe ;)

A nie futuryści w okresie międzywojennym? :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
A nie futuryści w okresie międzywojennym? :)
Oczywiście, masz rację, posypuję głowę popiołem. Na swoją obronę, przyznaję, że pisałem posta akurat świeżo po przeczytaniu pewnego artykułu, w którym pojęcia modernizmu i postmodernizmu (same słowa) występowały dość gęsto. Skojarzenia w głowie źle się ułożyły :/

sc0rp

  • Gość
a nie wiem, może, że generalnie jest noobem :DDD
alez ja jestem noobem ;)

proponuje kompromis jest nubem i sie nie zna :D

this


CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Gregorius

  • Gość
doleję oliwy do ognia, bo w coraz większej ilości postów na centrali spotyka się takiego bohomaza :


CELÓW!
NIE BYŁO CELÓW!
BYŁO MAŁO CELÓW!
SZUKAMY CELÓW!


a nie żadnych k* celi... W celi to można siedzieć!

Dopełniaczem (kogo? czego?) "Cele" jest "Celów"

Na Buddę dbajmy o jakość naszego języka..
 ;)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.


Szczerze mówiąc, ja czytam czyjeś posty pełne błędów* to jest to odpowiednikiem prowadzenia rozmowy z osobą, która spluwa mi na buty.

*oczywiście, są przypadki chorobowe i tutaj nie ma siły.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
nie macie czegoś takiego, że jak piszecie na komputerze to robicie błędów dużo więcej? bez autokorekt oczywiście :)

Ja jak pisze na kompie, to robię ich mnóstwo, do tego jak czytam tekst na monitorze, to za diabła nie znajdę, błędów, w szyku literówek, ortografów itp. Jak tylko wydrukuje tekst biorę kartkę do ręki i od razu łapie się za głowę :)

Jeżeli chodzi o ortografię, to będzie coraz gorzej. Dzieci wychowane na edytorach tekstów, w życiu nie nauczą się pisać poprawnie, bo po co komp sam za nich poprawi błędy. W dodatku i tak posługują się zupełnie innym językiem, który sami tworzą więc żadne reguły ich nie obowiązują. Zastanawiam się, czy wychowanie na ruchomych obrazkach z reklam, TV, Viva i ogólnie całej tej kulturze migawkowej, gdzie ilość danych i obrazów przewyższa formę nie powoduje takiego ukształtowania mózgu za młodu, że potem książka, pisanie itp nie jest w stanie na dłużej skupić uwagi.

Ja już pisze szybciej na komputerze niż piórem, czy długopisem. W dodatku czytelniej :)
Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Szczerze mówiąc, ja czytam czyjeś posty pełne błędów* to jest to odpowiednikiem prowadzenia rozmowy z osobą, która spluwa mi na buty.

*oczywiście, są przypadki chorobowe i tutaj nie ma siły.

ja jestem przypadkiem chorobowym, mam prawdziwe niesfalszowane zaswiadczenie o ciezkiej dyslekcji, potrafie ten sam wyraz napisac na trzy rozne sposoby w tym samym zdaniu, za kazdym razem na nowo musze sie zastanawiac nad najoczywistszymi przypadkami. Lekarz mi tlumaczyl, czemu niektorzy ludzie tak maja, ale mialem wrazenie ze wspolczesna medycyna sama nie do konca zna przyczyny tego zjawiska, i on sam rowniez tego nie rozumie. Przeczytalem w zyciu tone ksiazek, wiec gdyby mialo mi sie cos utrwalic to juz dawno by sie utrwalilo. Mysle, ze to podobny mechanizm jak z tabliczka mnozenia, wiekszosc dzieci wkuwa ja na pamiec, a ja pamietam ze mialem same piatki z matmy, ale zawsze na nowo w pamieci liczylem nawet najtrudniejsze dzialania i tworzylem wlasne wzory, obliczajac zadania na swoj wlasny czesto zupelnie naokolo sposob, i wychodzil mi dobry wynik, ale wzory z ksiazki zadko pamietalem. Tak wiec pamietajcie, ze obok osob leniwych czy niedouczonych wspolistnieja rowniez te, ktorym jest zwyczajnie trudniej, i pisza kazdy post 3 razy dluzej zeby tylko jakiegos grammar nazi nie urazilo w oczy.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Świetnie, CAT, tylko przeczytałem bardzo uważnie Twój wall of text i nie znalazłem w nim jednego błędu (pomijając brak polskich znaków).


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
i pisza kazdy post 3 razy dluzej zeby tylko jakiegos grammar nazi nie urazilo w oczy.
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Gaunt

  • 1337
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 129
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Teh Gaunt
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Verge of Collapse
Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanika to niewątpliwy znak, że jesteś mugolem.

wy pozamagiczne istoty o braku wyobraźni!
pewpew

sc0rp

  • Gość
Tak wiec pamietajcie, ze obok osob leniwych czy niedouczonych wspolistnieja rowniez te, ktorym jest zwyczajnie trudniej, i pisza kazdy post 3 razy dluzej zeby tylko jakiegos grammar nazi nie urazilo w oczy.

I oto chodzi cat ludzie z prawdziwa dysleksja nie piszą "óżont" machajac swistkiem ze maja dysleksje, tak robia tylko dysmatoly co nie chce im sie czytac ksiazek, aby ortografia sama weszla do glowy.
ponadto zauwazylem ze ludzie ktorzy rzeczywiscie cierpia na dysleksje pisza bardziej poprawnie od zwyklych ludzi, wlasnie z powodu ktory napisales

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
I oto chodzi cat ludzie z prawdziwa dysleksja nie piszą "óżont" machajac swistkiem ze maja dysleksje, tak robia tylko dysmatoly co nie chce im sie czytac ksiazek, aby ortografia sama weszla do glowy.
ponadto zauwazylem ze ludzie ktorzy rzeczywiscie cierpia na dysleksje pisza bardziej poprawnie od zwyklych ludzi, wlasnie z powodu ktory napisales

troche jak Demostenes - jakala, ktorzy przekrzykiwal ryk morza z kamieniami w ustach  ;)
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Ranshe

  • Gość
Świetnie, CAT, tylko przeczytałem bardzo uważnie Twój wall of text i nie znalazłem w nim jednego błędu (pomijając brak polskich znaków).

ale wzory z ksiazki zadko pamietalem.

Wall of text (szczególnie bez polskich znaków) nie pomaga w szukaniu błędów :)

sc0rp

  • Gość
Wall of text (szczególnie bez polskich znaków) nie pomaga w szukaniu błędów :)
no to juz jest czepianie sie

Ranshe

  • Gość
Tu jest flamewar, tu mogę :)

Chupacabra

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 218
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Blackchupacabra
  • Korporacja: Blackwater Company
  • Sojusz: Frozen Synapse
Jeżeli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanika to niewątpliwy znak, że jesteś mugolem.

wy pozamagiczne istoty o braku wyobraźni!

masz jakiś kontakt z dziećmi z podstawówki i gimnazjum? Ostatnio kolega poprosił mnie o lekturę dla córki (9lat), bo książki nie mógł zdobyć, była sobota, a na poniedziałek trzeba było przeczytać, ściągnąłem jej eboka:) w poniedziałek przychodzi do pracy kolega  i mówi jaka była reakcja córki "a na video nie było? ani audioboooka chociaż?"

uwierz mi nie czytają, i nie tylko dzieci w podstawówce. Ilu miałeś kolegów w technikum, którzy czytali???


a mi jak Catowi czytanie w sprawach ortografii nie wiele dało, ale nie mam papierka, po prostu jestem leniem, albo za bardzo kombinuje:) pamiętam jak w podstawówce dostałem 2 za "lektóra" :) w dodatku pokłóciłem się o to z nauczycielką, bo przecież się odmienia na "lektor" :) i druga 2 wpadła:)

Dark Flonoe:
ludki z lolseca mowiace o tym ze tidi jest fajne na podstawie papierowych wyliczen i filmu na yt lol