Autor Wątek: Problem z solowaniem misji lvl 4  (Przeczytany 11392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzejdzej

  • Gość
Problem z solowaniem misji lvl 4
« dnia: Marzec 31, 2011, 20:06:43 »
Witam
Mam problem z robienie solo misji poziomu 4 solo. Ostatnio przesiadłem się z lvl 3
Gram caldarem civire. Latan Ravenem Fit dość typowy jak na misje tego typu

Power Diagnostic System II
Power Diagnostic System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Control System II
Ballistic Deflection Field II
Ballistic Deflection Field II
Heat Dissipation Field II
Parallel Weapon Navigation Transmitter
X-Large Shield Booster II


'Arbalest' Cruise Launcher I,Paradise Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I,Paradise Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I,Paradise Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I,Paradise Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I,Paradise Cruise Missile
'Arbalest' Cruise Launcher I,Paradise Cruise Missile
Large Capacitor Control Circuit I
Large Capacitor Control Circuit I
Hardenery t2 dobieram do misji. Co prawda dronki mam jeszcze tylko t1 podobnie jak cruise ale nie jestem przekonany czy to ma olbrzymie znaczenie. Bardziej mam wrażenie ze to słaby shield tank jakby nie doskilowany. Choć najważniejsze skille mam co najmniej na 4 w tarczy .U agenta lvl 4  zrobiłem 1 - 2 misje bezproblemowo, na innych  muszę się ostro pilnować żeby nie stracić shipa. I raczej ich nie kończę.
Może ktoś podpowie co "podkręcić"  zeby z większym spokojem robić lvl 4
pozdrawiam

Starakopara

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2011, 20:16:56 »
skill caldari battleship na jakim masz poziomie?
to samo co ze skillem cruise missles i ogolnie ze skillami z działu missle launcher operation?

wrzuciłeś tylko 2 rigi CCC, czy nie dopisałeś trzeciego?



Hardenery t2 dobieram do misji. Co prawda dronki mam jeszcze tylko t1 podobnie jak cruise ale nie jestem przekonany czy to ma olbrzymie znaczenie. Bardziej mam wrażenie ze to słaby shield tank jakby nie doskilowany. Choć najważniejsze skille mam co najmniej na 4 w tarczy .U agenta lvl 4  zrobiłem 1 - 2 misje bezproblemowo, na innych  muszę się ostro pilnować żeby nie stracić shipa. I raczej ich nie kończę.
Może ktoś podpowie co "podkręcić"  zeby z większym spokojem robić lvl 4
pozdrawiam

wytłuszczony fragment praktycznie odpowiada na Twoje pytanie  :)

Tak, ma znaczenie bo to dps, im go więcej tym szybciej  zdejmiesz z siebie dps ratów, tym mniej bedziesz musiał cyklować SB, co przy rozmiarze X-L pożera masę prądu

dzejdzej

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2011, 21:48:40 »
skill caldari battleship robie wlasnie na 4 ( jeszcze 4 dni )
cruise missle mam na 3, missile bombardment, missile laucher operation, missile projection i rapid laucher na 5 inne ważne na 3 lub 4
rigi mam wszystkie trzy w CCC, coś się nie wkleiło

Tak,  wiem jakie znaczenie ma dps ale odnoszę wrażenie ( może mylne ) ze shield tank słabo trzyma ). Z drugiej strony faktem jest ze przetrzymać atak jednoczesny 20- 30 statków z bliska jest poprostu ciężko

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2011, 22:01:02 »
a skoro masz spory zasieg rakiet nie lepiej odlatywac od npeców?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2011, 22:11:33 »
Nie wiem jak wklejaleś fit ale gdzieś zgubiłeś slot medium.
To co pisali przedmówcy:
-  pięć t2 lekkich dronek t2 do zdejmowania z dupy webów i scrambli
- skile na shild tank poza compensacjami raczej juz powinny być na prawie 5
- kilka skili podstawowych w tym wszystkie 3 na capacitor również na 5 bardzo dobrze, na 5 dwa ogólne i 4 ten od tarczy to ujdzie
- uzywanie amunicji pod raty
- nie agrowanie wszystkiego na wejściu
- wykorzystanie zasiegu  raven na wejsciu nawet na noob skilach ma zasieg strzału cirka dwukrotnie wiekszy niz zasieg locka
- nie puszczanie boostera non stop (ravena nie zrobisz cap stabel ze znosnym dps, jesli nie wywalisz kasy na frakcje lub dead space itemy
- opcjonalnie masz błędne informacje o dps ratów i ich slabych punktach w typie dmg
- opcjonalnie agent jest z dupy i wysyła Cie na misje które poprostu ciężko robi sie tym sprzetem (merconerys misje i te gdzie kują w Ciebie laserami)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

amra

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2011, 23:09:37 »
Poczatki sa trudne.  Ale nie ma co sie podawac.
Tak jak koledzy wspominaja zamiast tankowac trzymaj dystans, wrzuc AB i pierwsze co robisz to odlec na 50-60km. Cele zdejmuj w kolejnosci od najlatwiejszyc. Najpierw cruise size potem bs i tez najtwardszy na koniec. Jak mimo odleglosci dalej nie tankujesz to lataj w align na stacje, zabij 2-3 cele odlec, napraw shield i wracaj po nastepne 2-3 az zredukujesz ilosc to poziomu twych mozliowsci tankowania. Przed misja sprawdzaj, jakie NPC bedziesz mial i zakladaj hardnery pod te NPCe.
I nie porzucaj misji lvl4, zawsze dokoncz, penalties sa dosyc drastyczne.
Raven ogolnie z nawet max skill bez cap boosterow nie tankuje lvl 4 chyba ze na drogim fit-cie frakcyjnym/plexowym. I pamietaj zeby nie agrowac wszystki grup NPC naraz, wybierz jednego i strzel, potem namierzaj i niszcz tylke te ktore cie namierzaja az skanczysz ta grupe.

Starakopara

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2011, 07:33:28 »
Nie wiem jak wklejaleś fit ale gdzieś zgubiłeś slot medium.
To co pisali przedmówcy:
-  pięć  lekkich dronek t2 do zdejmowania z dupy webów i scrambli
-  pięć średnich dronek t2 do zdejmowania upierdliwych cruiser size shipów

fixed for ya Doom  ;)

dzejdzej

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2011, 09:26:36 »
Dzięki za porady . Większość z tych zasad znam.
Po prostu sądziłem ze dobrze fitowany raven ( bez frakcyjnych sprzetów ) jest w stanie się oprzeć misją lvl 4 na tyle dlugo zeby powybijać co trzeba. A tu wychodzi ze trzeba nadal iść w odległość. Na lvl 3 mogłem stać w miejscu i tylko używając czasem boostera powybijać wszystko. Tu różnica jest zasadnicza.

Cytuj
- opcjonalnie agent jest z dupy i wysyła Cie na misje które poprostu ciężko robi sie tym sprzetem (merconerys misje i te gdzie kują w Ciebie laserami)

a który nie jest z dupy i jak go znaleźć ?? . Wybrałem najbliższego mojej lokacji i odpowiednio dalekiego od low seca żeby tam nie wysyłał

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2011, 09:35:01 »
Agentów znajdujesz wyszukiwarką eve-agents.com , niestety nie wiem dla kogo pracujesz, ani jakie misje masz najczęściej wiec nie poradze tez na temat ewentualnej zmiany.

A co do ravena mimo że nie jest juz tak fajny jak kiedyś to wciąż jest to sprzęt zdolny do solowania l4, a że z odległosci? Czego sie spodziewałeś mając średniej klasy tank i bardzo duzy zasięg wybranego uzbrojenia? (jak już nie lubisz tego egzemplarza, albo misja obfituje w bs'y zawsze możesz załozyć mwd + torpedy :P , ale to po podskilowaniu dron bo torpeda to takie wybredne bydle ze w nic mniejszego od bc nie trafisz bez specjalnego fitu, który z kolei osłabi mocno tank )

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2011, 09:50:52 »


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

dzejdzej

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2011, 11:34:03 »
Cytuj
Agentów znajdujesz wyszukiwarką eve-agents.com , niestety nie wiem dla kogo pracujesz, ani jakie misje masz najczęściej wiec nie poradze tez na temat ewentualnej zmiany.

Misje robie dla Caldari Navy najczesciej command lub internal security, generalnie misje akcji

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2011, 12:20:01 »
Heh. Caldari Navy wcale takie fajne nie jest - niby ma duzo agentów, ale poza motsu jakoś tak ich nie uświadczysz w zadowalającym zagęszczeniu per konstelacja. Niemniej sporym procentem misji jakie dostajesz powinny być gueristy a przeciw nim tank ravena sprawdza się ze dwa / trzy razy lepiej niż przeciwko blood i sansha.

Jako alternatywę spróbuj może jednego z tych agentów:
http://eve-agents.com/index.dxd?AgentName=&System=&Region=10000016&Corporation=1000041&Faction=500001&Division=90&Level=4&Skill=-&Locator=-&Storyline=-&FWAgent=-&Sort=5&Direction=0

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Platfusek

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:20:50 »
Czytałem że wkrótce twórcy gry skasują quality u agentów i już nie będzie opłacało się siedzieć w motsu bo każdy agent będzie miał takie samo quality. Skończą się skupiska misjonarzy teraz każdy będzie dążył do robienia misji tam gdzie jest cicho i spokojnie (bez złodziei wraków i kamikadze piratów którzy umrą śmiercią naturalną a przynajmniej mocno się ich populacja zmniejszy).

Mają być jakieś zmiany w dywizjach ale nie najlepiej mi idzie angielski pewnie wiecie więcej.


P.S a może wydzielimy ten wątek z tematu?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:22:40 »
Wiesz zanim do zbiorowej swiadomości motsu dojdzie ten fakt to spece od arty apoków jeszcze troche sprzetu wyjmą z wraków misjonarzy :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:37:08 »
Ehh. Jak w apocalypse zrobię niemal wszystkie misje l4, tylko niektóre 3 razy wolniej niż weterani, to czytam odpowiedź że na pewno robię coś źle....

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:45:32 »
wyskiluj ravka (przyda Ci sie do nightmara :P ) i poleć nim na bloodów to pogadamy.  >:( (poza tym nikt nie twierdzi że dzej wszystko robi poprawnie i tylko szuka wskazówek żeby o 5% podnieść skuteczność)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Zgudi

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:50:33 »
Dla ciebie Doom, będę cisnął angel extravaganza :P w apocu

Starakopara

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:57:23 »
Dla ciebie Doom, będę cisnął angel extravaganza :P w apocu

Doom chyba woli większy hardcore ( to tylko mniemanie ), pociśnij bonus room w AE lecąc ibisem  :P :P :P

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2011, 13:57:43 »
wyskiluj ravka (przyda Ci sie do nightmara :P ) i poleć nim na bloodów to pogadamy.  >:(

O czym?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:04:44 »
O porównywaniu robienia misji apokiem i ravenem przeciw bloodom.

Zgudi apoc obsysa na angeli - Bierz Abadona to sie oże zmieścisz w tym "trzy razy dłużej niż weterani"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:14:06 »
O porównywaniu robienia misji apokiem i ravenem przeciw bloodom.

A jakiego EW uzywają? Jak td, to raven bez dwóch zdań.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:16:34 »
TD (istotne na apocu) + Nuty (istotne na obu przy czym apoc wyrabia się przeciw nim zdecydowanie lepiej) + spawanie em i thermal (ravena boli znacznie bardziej niż apoca) + mniejszy dps ravena (jak na cruisach) lub chroniczny problem z zasięgiem (jak na torpach t1)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:56:41 »
TD (istotne na apocu) + Nuty (istotne na obu przy czym apoc wyrabia się przeciw nim zdecydowanie lepiej)

Z tankiem, działami i neutem?

+ spawanie em i thermal (ravena boli znacznie bardziej niż apoca)

Tylko, że raven ma 6-7 slotów na tank, a Apok ma 7 slotów na tank/gank/RCU. :P

+ mniejszy dps ravena (jak na cruisach)

A z czym to porównujesz?

amra

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2011, 17:16:58 »
Wiesz zanim do zbiorowej swiadomości motsu dojdzie ten fakt to spece od arty apoków jeszcze troche sprzetu wyjmą z wraków misjonarzy :P

Jesli plotki sie potwierdza, to spece w apokach z arty tez po pupci dostana z pachu. Bez insurace beda mniej chetni to takiej zabawy.

Nitefish

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 173
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Nitefish
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2011, 18:05:58 »
Angel Extravaganze robiłem apokiem navy z palcem w d... aż byłem zdziwiony, że tak szybko szło.

amra

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2011, 22:42:45 »
Nite, mowimy o Ravenie nie apokokach, to raz. Dwa apok navy to frakcyjny ship, co oznacza drogi i mnostwo skilli wymagajacych. Radzimy newbie ktory nie ma skilli na ravena, a ty z apokiem navy.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2011, 20:06:35 »
Akurat navy apoka latwiej zafitowac niz zwyklego a ae bez bonusa to sie na jednym navy larze jedzie trzeba tylko pamietac zeby zabrac valkirie i warriorki zeby zdmuchnac szybciej tego elite cruza w trzecim pokecie bo fafkulec ma jakos 90/80 na lazroki.

Co do ravena to przedewszystkim nauczyc sie trigerow w misjach po drugie podkrecic skille po trzecie pomysl pomalu o implantach. Standy na JC pewnie juz masz to zawsze mozesz przeskoczyc jak nagle odkryjesz co to pvp. :D

dzejdzej

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:10:13 »
Widzę ze temat poszedł trochę w bok a ja "dorosłem" do zmiany statku.  Frakcyjny Raven Navy czy Rattlesnake ? Podpowiem ze ciągnie mnie do tego drugiego Pomimo konieczności podskilowania Gallente

amra

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:20:32 »
1 ) Jak masz skile na t2 heavy drony to rattlesnake jak nie to raven NI.
2) Co sprawi Ci wiecej frajdy, bo chyba po to grasz w eve ;).

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:35:51 »
A ja powiem Scorpion Navy

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

dzejdzej

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 07, 2011, 21:56:04 »
Cytuj
A ja powiem Scorpion Navy

a dlaczego tak powiesz ?

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2011, 22:08:58 »
a dlaczego tak powiesz ?

No....bo....może.  :D
Pewnie dlatego że Scorpik Navy ma z tego towarzystwa chyba najbardziej wykoksany tank.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2011, 22:34:57 »
Np dlatego że poprawnie sfitowany (co nie znaczy drogo sfitowany) scorp to dps ravena (zwykłego) / golema połączony z bardzo mocnym tankiem. CNR ze swoim nieco wyzszym dps cierpi na tą samą chorobę zwiazaną z tankiem co raven, natomista ratler bez bardzo potężnego podskilowania gallente (bs galente + wspomniene t2 heavy drony i / lub t2 sentry) ma obsysający palke dps

@Pol najcięzszy tank z wymienionej trójki ma rattler

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Goomich

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2011, 23:30:48 »
CNR ze swoim nieco wyzszym dps cierpi na tą samą chorobę zwiazaną z tankiem co raven,

Zabija wszystko szybko i nie musi bardzo tankować? :)

dzejdzej

  • Gość
Odp: Problem z solowaniem misji lvl 4
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2011, 23:34:52 »
Cytuj
poprawnie sfitowany (co nie znaczy drogo sfitowany)

Przemyśle te kandydaturę Co w tym wypadku znaczy poprawnie sfitowany ?