Autor Wątek: Milicyjne shipy do pvp i pve  (Przeczytany 10582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Milicyjne shipy do pvp i pve
« dnia: Marzec 29, 2011, 21:28:57 »
Jakiś czas temu zacząłem skilować alta mając zamiar polatać nim na milicyjne misje i ostre wymiany argumentów z innymi milicjantami. Tyle, że najpierw zacząłem skilować, a później pytać innych graczy o co tam właściwie chodzi, dla tego mam postać rasy Amarr, latającą statkami Caldari dla Minmatarskiej milicji :). Zacząłem od skilowania missile na przyszłego bombera, przy okazji robiąc fregaty caldari żeby było czym latać chociaż na misje l1.
Teraz zastanawiam się czy warto zostać przy Caldari i robić skil caldari frigate na 5 i później cruzy na 5, żeby polatać ich wersjami t2, czy zostawić skile na 4 (dla caracal navy i drake) i przenieść skilowanie na statki Minmatar do t2 włącznie?
Wiem, że będę musiał zrobić galentyjskie fretki na 5, ale to tylko dla SB Nemesis i może jeszcze poczekać.
Co możecie powiedzieć o takich statkach jak Hawk, Cerberus i Rook z punktu widzenia przydatności w milicji do latania pvp solo i w małej grupie, ewentualnie milicyjnych misji?
Z drugiej strony są znane i popularne: Vagabond i Munin, czy dość tanie w lp-store Stabber Fleet i Scythe.
O fregatch Jaguar i Wolf niewiele wiem i poproszę o info, jeśli ktoś lata.
Do latania w większych flotach Drake z fitem t2 zrobi się niejako przy "okazji", missile t2 i shield i tak dla obu ras trzeba zrobić, chodzi mi głównie o sensowną inwestycję bardziej czasochłonnych skili na statki t2
(caldari cruiser 5= wstęp do tengu, ale ten argument głównie z przyczyn finansowych odpada na dłuższy czas).

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2011, 22:35:12 »
misje dla matarow najlepiej robic bomberem i warto go wymaksowac.

do pvp w blobie milicyjnym nadaje się cokolwiek. do latania solo to kazda afka, cep i co szybsze cruzy.
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Zgudi

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2011, 08:46:57 »
A misje dla amarrskiej milicji czym najlepiej? I ile można na tym zarobić, nie maksymalnie ale przeciętnie.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2011, 09:52:06 »
dla amarow najlepiej chyba gila lub ishtar. podobnie się robi drejem ale trudniej mijać kampy i zwiewać jak ci wpadną na misje. gilą zarabiam na godzine 80-110 milionow zależnie od cen frakcji w danym okresie. plus czas na wywiezienie statków przerobionych na frakcje i sprzedanie ich. nie bawię sie w puszczanie pojedynczych sztuk tylko hurtem np. 100 slicerow itp. Sprzedajac samemu wyciągniesz więcej ale to trwa.

ciekawie jest tez chyba w milicji galente i caldari - strasznie mało ich widać a latam po ich terenach. czyli konkurencja raczej mala. tereny amarsko-matarskie są dość gorące
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 10:12:52 wysłana przez Azbuga »
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Zgudi

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2011, 11:40:06 »
Cytuj
zarabiam na godzinę 80-110 milionow
kosmos, ja na l4 wyciągam około 10, w porywach 15 mln na godzinę jak się naprawdę niezła misja trafi.

Zsumowałem czas na walkę, salvagowanie nocisem, sprzedaż na stacji, przygotowanie się do kolejnej misji i loty tam i z powrotem.

Porządnie wyskillowanym Paladynem (rok czasu to porządne skillowanie może trwać) 2 razy więcej będzie, czyli ok 20 mln, a w porywach 30.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 11:54:57 wysłana przez Zgudi »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2011, 11:49:46 »
Azbuga:

1) Ile LP za jedną misję? Jakie są widełki?
2) Czy ceny itemów dla Milicjantów to połowa cen "normalnych" (BPC na frytkę to 10k LP zamiast 20k LP?)
3) Ile trwa misja? Jak daleko trzeba lecieć? Jak często trafiają się misje, które się blitzuje - kilka ratów do rozwalenia zamiast przegryzania się przez kolejne spawny?
4) Jak wyglądają agenci milicyjni - też są podzieleni na levele i trzeba grindować standy do nich?
5) Beacon misji pojawia się w momencie jej wzięcia (czyli - czy może być zakampiony, gdy przylecimy?) czy dopiero jak wskoczę do systemu/warpnę na misję?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2011, 11:51:24 »
kosmos, ja na l4 wyciągam 10, w porywach 15 mln na godzinę jak się naprawdę niezła misja trafi. (sumuję czas na walkę, salvagowanie nocisem, sprzedaż na stacji, przygotowanie sie do kolejnej misji). Porządnie wyskillowanym Paladynem (rok czasu to porządne skillowanie może trwać) 2 razy więcej będzie, ok 20mln, a w porywach 30 mln


Eee, taka angelsowska The Blockade machem to ok 19 baniek za samo bounty w niecałe 25 min. Może nawet w 20 min (a do max skili na ten ship - czyt. wymaksowanego dpsa - nadal mam daleeeko). Owszem, od milicyjnych zarobków odstaje, ale bez przesady, z tym pilotem wymaksowanego palladina musi być coś nie tak :)
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2011, 11:55:48 »
Eee, taka angelsowska The Blockade machem to ok 19 baniek za samo bounty w niecałe 25 min. Może nawet w 20 min (a do max skili na ten ship - czyt. wymaksowanego dpsa - nadal mam daleeeko). Owszem, od milicyjnych zarobków odstaje, ale bez przesady, z tym pilotem wymaksowanego palladina musi być coś nie tak :)

To że robisz misję za 20 mil w 25 min, nie oznacza, że zarabiasz 50+ na godzinę.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2011, 12:01:46 »
kosmos, ja na l4 wyciągam około 10, w porywach 15 mln na godzinę jak się naprawdę niezła misja trafi.
Coś źle robisz... jedna z najlepszych farm: WC w przeliczeniu na godzinę "pracy" z samego bounty daje ~20mln (nie licząc LP i lootu). WC nie jest jedyną taką dochodową misją, ale jest to jedna z niewielu, które można farmić dla samego bounty albo zrobić blitzem dla samego LP.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Zgudi

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2011, 12:08:46 »
Cytuj
Coś źle robisz
Niekoniecznie. Robię 3 i pół miesięczną postacią na jeszcze słabo wyskillowanym Apocalypse z działami t1.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2011, 12:11:33 »
To że robisz misję za 20 mil w 25 min, nie oznacza, że zarabiasz 50+ na godzinę.

Trochę minęło, jak przestałem być "zawodowym" wyrobnikiem misji, gdzie siedziałem nad nimi całymi godzinami, choć został mi po tym fajny stand dla matarów, dzięki czemu mam dostęp do agentów wszystkich korpów tej frakcji (gallente zresztą też). Ale dzieki temu ulokowanie raciarki w systemie gdzie jest trzech l4 agentów (plus 1 w systemie obok i od biedy jeszcze kilku 3 czy 4 skoki dalej) pozwala całkiem przyjemnie przebierać w misjach jak juz z jakiś powodów chce się ich kilka klepnąć. I wtedy te 50 baniek jakimś szczególnym osiągnięciem bynajmniej nie jest :P
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2011, 12:26:57 »
Cytuj
2) Czy ceny itemów dla Milicjantów to połowa cen "normalnych" (BPC na frytkę to 10k LP zamiast 20k LP?)
http://www.ellatha.com/eve/lp/24th-Imperial-Crusade
Konkretnie w linku amarski milicyjny lp, nie pamietam nazw corpów FW pozostalych frakcji wiec nie bedę się bawil w linkowanie
Cytuj
3) Ile trwa misja? Jak daleko trzeba lecieć? Jak często trafiają się misje, które się blitzuje - kilka ratów do rozwalenia zamiast przegryzania się przez kolejne spawny?
Sama misja jeszcze jakis czas temu to była chwila, bo właśnie robilo sie je blicem. Problem byl taki że trzeba było zapindalać od agenta do systemu z misją który byl nie odmienie na terenie FW frakcyjnego wroga
Cytuj
4) Jak wyglądają agenci milicyjni - też są podzieleni na levele i trzeba grindować standy do nich?
Ta są levele i trzeba jechać standing (nie pamietam dokładnie ale było chyba podobnie jak z R&D (czytaj stand do frakcji to mało i trzeba lać stand do agenta / corpa) <<< ale nie dam sobie ręki uciąć bo naprawde dawno przygladałem sie tym misjom a w miedzyczasie conajmniej raz poprawiano cały system
kosmos, ja na l4 wyciągam około 10, w porywach 15 mln na godzinę jak się naprawdę niezła misja trafi.

Zsumowałem czas na walkę, salvagowanie nocisem, sprzedaż na stacji, przygotowanie się do kolejnej misji i loty tam i z powrotem.

Porządnie wyskillowanym Paladynem (rok czasu to porządne skillowanie może trwać) 2 razy więcej będzie, czyli ok 20 mln, a w porywach 30.
Robisz coś źle.
Konkretnie:
- brakuje Ci dział t2 (to nadrobisz z czasem)
- być może masz błedne rozeznanie jakie misje brać żeby zarabiać -> w pyte czasu tracisz na tych o dochodowości podobnej do l3
- nie kazdą miesje warto zbierać - odpuść sobie złomiarke po jakich śmiecziach typu blood raiders spay, albo nie wylatuj nią co misję tylko zrób kilka wrakowisk w systemie i potem pozbieraj to hurtem
- pierd**** się ze z dupy wzietymi przelicznikami isk/h wy,myslonymi przez frustratów którzy gdzies tam w swoim ego nie potrafia scierpiec ze robia akurat misje zamiast kampic z 50 kolegami jaks przelotówke i nabijac sobie epena kolejnymi "kilami"

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2011, 12:32:13 »
Azbuga:

1) Ile LP za jedną misję? Jakie są widełki?
2) Czy ceny itemów dla Milicjantów to połowa cen "normalnych" (BPC na frytkę to 10k LP zamiast 20k LP?)
3) Ile trwa misja? Jak daleko trzeba lecieć? Jak często trafiają się misje, które się blitzuje - kilka ratów do rozwalenia zamiast przegryzania się przez kolejne spawny?
4) Jak wyglądają agenci milicyjni - też są podzieleni na levele i trzeba grindować standy do nich?
5) Beacon misji pojawia się w momencie jej wzięcia (czyli - czy może być zakampiony, gdy przylecimy?) czy dopiero jak wskoczę do systemu/warpnę na misję?
1
przy moim strandingu 7.11 z bonusem do frakcji,  hi tech connections na 4 i political connections na 4 od 11 do 24k lp za misje w sumie przy 6 misjach wychodzi coś koło 100k lp
2 za tajfuna fleet issue jest 150k lp czyli polowa nie pamietam czy wszystkie przedmioty kosztują taniej ale raczej tak
3 wszystkie to blitz, jedna misja pare minut , przy indykach jest ich mniej przy star gejtach i innych obiektach które trzeba rozwalić więcej, wczoraj zebranie 6 misji ich przerobienie zabrało mi 1h
4 nie wiem co to grind... ale jeśli dobrze rozumiem agenci są podzieleni na lwl, i na standing do tych na lvl 4 trzeba zapracować, ale nie zajmuje to dużo czasu
5 to drugie, aktywujemy bikon po wlocie do systemu i wybierzemy warp to

AreQ

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2011, 12:38:45 »
kosmos, ja na l4 wyciągam około 10, w porywach 15 mln na godzinę jak się naprawdę niezła misja trafi.

Zsumowałem czas na walkę, salvagowanie nocisem, sprzedaż na stacji, przygotowanie się do kolejnej misji i loty tam i z powrotem.

Porządnie wyskillowanym Paladynem (rok czasu to porządne skillowanie może trwać) 2 razy więcej będzie, czyli ok 20 mln, a w porywach 30.
Uciekaj z tego empire. Więcej na paskach zarobisz, które są uważane za "you do it wrong".

Co do tematu, to zarabia się jakieś LPki za PVP w milicji? Np za ubijanie przeciwnika, albo uniemożliwienie zrobienia przez niego misji? Lub inne rzeczy związane z PVP a nie z PVE?

Belm Starr

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2011, 12:57:03 »
Ja bym tu jeszcze dodał, że standy do frakcji robi się bardzo szybko na misjach FW. Co kilka misji postać dostaje "awans", co poza tytułem daje spory wzrost standa.

IMHO misji z niszczeniem struktur nie opłaca się robić. Kara do standów frakcji przeciwnej za zniszczenie struktury to - o ile pamiętam -20%, za zniszczenie statku (bossa misji) to jakieś dziesiętne, czy nawet setne części procenta. Waląć w struktury można sobie bardzo szybko załatwić bardzo niski stand do frakcji. 

Agent lvl4 quality 20, skille social na 4 dał mi najwięcej ok 27k LP.
Koszt frakcyjnego battleshipe Tier 1 to 150K LP + nexus na parę baniek + normalny BS tier1. Podobnie tier 2, ale ten kosztuje 250K LP.

Nie jest to najlepszy przelicznik isk/lp ale nie trzeba się przynajmniej z detalem bawić.




SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2011, 12:58:24 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2011, 13:24:34 »

IMHO misji z niszczeniem struktur nie opłaca się robić. Kara do standów frakcji przeciwnej za zniszczenie struktury to - o ile pamiętam -20%, za zniszczenie statku (bossa misji) to jakieś dziesiętne, czy nawet setne części procenta. Waląć w struktury można sobie bardzo szybko załatwić bardzo niski stand do frakcji. 


Jestem dumny z mojego niskiego standa do amarskiej frakcji  8), jak planujesz tutaj siedzieć to co za róznica jaki stand bedziesz mieć do wrogiej frakcji,  tak czy siak do Ciebie będzie strzelac wroga npcowa policja

Belm Starr

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2011, 13:34:40 »
Jestem dumny z mojego niskiego standa do amarskiej frakcji  8), jak planujesz tutaj siedzieć to co za róznica jaki stand bedziesz mieć do wrogiej frakcji,  tak czy siak do Ciebie będzie strzelac wroga npcowa policja

Nie wiem teraz, co mój alt od misji będzie robił za kilka miesięcy, na pewno nie będzie w FW do "końca EVE". Narobić sobie we  frakcyjnych standach jest bardzo łatwo, odrobić już dużo trudniej.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 30, 2011, 13:37:40 »
Brak możliwości brania misji od frakcji Empire wielką stratą nie jest, a zdaje się że Dyplo V załatwia sprawę ze strzelaniem przez NPC-owe Navy.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 30, 2011, 13:44:12 »
Cytuj
- pierd**** się ze z dupy wzietymi przelicznikami isk/h wy,myslonymi przez frustratów którzy gdzies tam w swoim ego nie potrafia scierpiec ze robia akurat misje zamiast kampic z 50 kolegami jaks przelotówke i nabijac sobie epena kolejnymi "kilami"

No ręce opadają... Buk cię opuścił chyba...

A to teraz konkretniej:

Ceny LP a statki jakie za to można dostać:

fregata = 10k lp + czip + fregata t1
cruiser = 45k lp + czip + cruiser t1
bs tier 1 = 150k lp + czip + bs tier 1
bs tier 2 = 250k lp + czip + bs tier 2

ceny czipów wachają się od 400k do 1.6kk

Co do samych misji:

Najlepiej zebrać wszystkie misje l4 i l3 od wszystkich agentów z dodatnim quality, pilnując żeby misje pojawiły się możliwie blisko siebie - czasem opłaca się je odrzucać mimo straty standa żeby uzyskać mniejszy rozrzut. To ważne bo same misje robi się bardzo szybko a czas zajmuje jedynie latanie między systemami w których się pojawiają. L3 dają średnio ok. 4k lp za misje a jeśli mamy je po drodze zajmują dosłownie minute czy dwie. L3 robiłem wszystkie poza takimi gdzie trzeba struktury rozwalać w vagasie z pvp fitem.

Jeśli weźmiemy np 12 misji i nie uda nam się ich zrobić z jakiegoś powodu NIE KLIKAMY w przycisk odrzucenia misji. czekamy aż minie jej czas. wtedy nie tracimy standa. jesli agent nie będzie chciał z nami rozmawiać klikamy go jeszcze raz i już zachce. o ile tylko mamy standa oczywiście.

awans nie daje standa - awans w milicji pokazuje tylko jaki stand masz. dla konkretnego standa jest dany tytuł - ot dekoracja.

Wszystkie misje to blitz - spawny są ale tylko jako cierń w dupie bo cel widać zawsze od razu. jest jedna misja z procą po drodze i jakimś cargo do wzięcia ale nigdy jej nie biorę :)

kiedy otwierasz misje pojawia się beacon w systemie na który każdy może warpować. są piloci którzy tylko na to czekają dlatego jeśli robisz misje w bomberze podlatuj w cloacku i pilnuj skanera jeśli ktoś jest na localu. na beacony misyjne można warpować na dowolną odległość. nie jestem pewien czy można wyskanować misję nie otwartą jeszcze przez kogoś i wcześniej tam na niego zaczekać - kiedyś zdaje się że można było tak robić ale teraz nie jestem pewien.

Z ratów na misjach wypadają tagi - warte mniej więcej tyle co bounty za normalne raty w null. czyli te z bsów są warte od 0.5 do 1.5kk mniej więcej. inna rzecz czy warto to zbierać biorąc pod uwagę czas kiedy jesteśmy na misji. niektórzy zbierają. tagi są potrzebne do innych itemków z lp sklepu niż statki.

Dość drastycznie spada nam stand jeśli strzelamy do własnej milicji. Za spodowanie własnego milicjanta oberwiemy naprawde mocno. Chyba że mamy wojnę z jego korporacją. W milicji mimo że jest to coś jak aliance npc nadal można wardecować kogo się chce w tym nawet własną milicję :) co jest całkiem zabawne :D
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Belm Starr

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2011, 13:47:49 »
Brak możliwości brania misji od frakcji Empire wielką stratą nie jest, a zdaje się że Dyplo V załatwia sprawę ze strzelaniem przez NPC-owe Navy.

Przy -8 do frakcji, i Diplomacy na V (20% do standa). Efektywny stand wg moich obliczeń to -6,4.

Navy strzela od -5

sc0rp

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2011, 14:11:27 »
Czy standow do empire sovow nie zalatwia sie epic arcami, tak jak w przypadku angelsow i guristasow?

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2011, 14:13:21 »
Nie, epic arci frakcji empire wymagają właśnie wysokiego standa, bo są to misje L4.

Są inne sposoby - misje dla SoE lub pompowanie standa do kumpli frakcji, u której standa chcemy podnieść.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2011, 14:28:03 »
Są inne sposoby - misje dla SoE lub pompowanie standa do kumpli frakcji, u której standa chcemy podnieść.
SoE i Amarr za sobą nie przepadają... więc podnoszenie standu poprzez misje SoE nie działa w przypadku Amarr
Robiąc misje dla tych którzy mają dodatni stand względem danej frakcji podnosisz sobie stand dla tej frakcji (i.e. robiąc misje dla Caldari podnosisz sobie również stand Amarr). Misyjnie stand do frakcji podnosi się jedynie za pomocą misji storyline/important oraz COSMOS (poza tym jeszcze jest sprzedaż tagów).

Zwykłe misje modyfikują jedynie stand korpowy.

Wydaje mi się, że odkąd są dostępne początkowe (startowe) misje tutorial niezależnie od standu, to również i one mogą pomóc odbudować stand na tyle by udało się znaleźć agenta pozwalającego na grindowanie standu.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 30, 2011, 14:48:13 »
Wydaje mi się, że odkąd są dostępne początkowe (startowe) misje tutorial niezależnie od standu, to również i one mogą pomóc odbudować stand na tyle by udało się znaleźć agenta pozwalającego na grindowanie standu.

Tak, możesz zacząć robić L1 i storyline'ami L1 podnosić standa, aż zaczną z Tobą gadać lepsi agenci, ale szybciej będzie skasować chara ze spieprzonym standingiem i wyskillować nowego, niż tak się bawić. 


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2011, 15:28:28 »
Tak, możesz zacząć robić L1 i storyline'ami L1 podnosić standa, aż zaczną z Tobą gadać lepsi agenci, ale szybciej będzie skasować chara ze spieprzonym standingiem i wyskillować nowego, niż tak się bawić. 
Przesadzasz. W tydzień wyszedłem z L1Q-17 (ten był najwyższy mi dostępny) do lvl3 agentów. Przy czym nie mogłem sobie poprawić standa skillami.

Stand można grindować misjami, które bierze ktoś inny (np. alt) - najpierw wyrabiasz sobie stand w korpie, a jak już "sensowni" agenci zaczną z Tobą gadać, to zaczynasz sam brać misje. Żeby to zadziałało efektywny stand nie może być niższy niż -5 (wówczas to chyba jedynie tutorialowi zostają)...
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2011, 15:30:52 »
Przesadzasz. W tydzień wyszedłem z L1Q-19 do lvl3 agentów.

Mając "głęboko ujemny" stand do frakcji?


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2011, 15:31:45 »
Uciekaj z tego empire. Więcej na paskach zarobisz, które są uważane za "you do it wrong".

Co do tematu, to zarabia się jakieś LPki za PVP w milicji? Np za ubijanie przeciwnika, albo uniemożliwienie zrobienia przez niego misji? Lub inne rzeczy związane z PVP a nie z PVE?
http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=671
ale nie wiem czy w końcu wprowadzili lp za wrogich milicjantów. Tu niech Azbuga sie wypowiada, lub panowie z matarskiej milicji

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 30, 2011, 15:32:03 »
Mając "głęboko ujemny" stand do frakcji?
Czy -4.97 to wystarczająco głęboko ujemny ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 30, 2011, 15:34:48 »
Nie wystarczy, ponieważ nie jest to próg ostrzału przez frakcję. Tu się raczej pytali o taki stand od kturego npc waląalbo wręcz stary standing spalonego mostu czyli bodajże -8 (zanim wprowadzili ze agenci l1 zawsze gadaja -8 i gorzej to była pozycja której nic uz nie mogło cofnąć)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 30, 2011, 16:00:20 »
Nie wystarczy, ponieważ nie jest to próg ostrzału przez frakcję. Tu się raczej pytali o taki stand od kturego npc waląalbo wręcz stary standing spalonego mostu czyli bodajże -8 (zanim wprowadzili ze agenci l1 zawsze gadaja -8 i gorzej to była pozycja której nic uz nie mogło cofnąć)
Effective wychodził -5. Poniżej tego przestawali w ogóle gadać, a SokoleOko pytał o:
Przesadzasz. W tydzień wyszedłem z L1Q-17 do lvl3 agentów.
Mając "głęboko ujemny" stand do frakcji?
czyli jak rozumiem o to jak ciężko było wyrobić stand tak by od najgorszych agentów lvl1 dojść do lvl3.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 19:02:33 wysłana przez Dormio »
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 30, 2011, 16:02:59 »
sa LP za kille wrogich milicjantow - ale to grosze
Some Men Just Want to Watch the World Burn

observer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Kesmond
  • Korporacja: Shocky Industries
  • Sojusz: A4
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 30, 2011, 20:14:49 »
Jak by ktoś chciał popatrzec co ciekawego mają milicyjne lp-store, to na stronce, którą podał Mando http://www.ellatha.com/eve/LP-Stores, to milicja ukrywa się pod nazwami:
Amarr - było wyżej
Gallente - Federation Defence Union
Minmatar - Tribal Liberation Force
Caldari - State Protectorate
Jeśli chodzi o bs-y, to różnica 250k lp a 600k lp nie wydaje sie tak duża  (chociaż w hi-secowych corpach za misje dostaje sie sporo mniej lp), ale np w przypadku fregat navy jest to 80k lp za zwykłe misje i 10k w milicji.  W milicji za jedną misję można mieć 2 fregaty, a normalnie trzeba pewnie z 10 misji na jedną fregatę :) Niestety promocje cenowe dotyczą tylko statków, resztę trzeba kupować za tyle samo li, co w zwykłych corpach.
Jeśli ktoś ma alta/maina misjonarza w tej samej frakcji, to nexus chip potrzebne do kupienia statków, są do wzięcia w lp-store korporacji naukowych (tych z misjami R&D) odpowiednio za 500, 2k i 8k lp.
Jeszcze taki drobiazg o którym nikt nie wspomniał, jeśli ktoś z ciekawości chce na chwilę zapisać się do milicji, zeby spróbować, to kliknięcie "Enlist me" automatycznie powoduje opuszczenie korporacji, w której się postać znajduje, ja się tak niechcąco i zupełnie nieoczekiwanie wydostałem mainem z Unseen Academy :).
Teraz panowie milicjanci poradzcie co by tu podszykować na lvl2, caracal, stabber, a może jednak jakiś AF, albo frakcyjna fregata typu hookbil lub firetail?
Cruzem się troche stracham, że nie dam rady przez kampy przelecieć, a na AF-a nie mam pomysłu którego wybrać, nigdy żadnym nie latałem na mainie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 30, 2011, 21:36:23 »
lvl 1 i 2 robilem taranisem, lvl 3 niektore da sie ale juz trzeba cos z konkretnym tankiem , polecam ishkura . Lvl 4 bomber, vagas, cynabal , reszta to bezwartosciowy zlom. Zakladam ze jestes w milicji matarskiej.

Dec Apilatour

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Mothra Inc
Odp: Milicyjne shipy do pvp i pve
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 30, 2011, 23:16:44 »
http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=671
ale nie wiem czy w końcu wprowadzili lp za wrogich milicjantów. Tu niech Azbuga sie wypowiada, lub panowie z matarskiej milicji

fakt za ubicie kogoś z wrogiej frakcji dostaję się lpki, ale tak jak to napisał Azbuga nie można się na nich dorobić, i raczej ccp tego nie zmieni,
misje byłyby niepotrzebne wystarczyłoby by mieć kolege/alta we wrogiej milicji