Autor Wątek: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.  (Przeczytany 5804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gregorius

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 19:35:22 wysłana przez Gregorius »

Kara Mon

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 21:19:43 »
Najlepszy moment teraz, niedlugo wybory, powie "Słońce Peru" ze oni chcieli dobrze ale im te zle pisiory czy inne komuchy nie pozwolily a tak wogole to ci nastepni to jeszcze gorzej planuja zrobic iwszyscy beda dalej sie usmiechac jak do tej pory.

Idealnie na wybory beda mogli utrudnic zycie serwisom ktore nie beda zgadzac sie z jedyna sluszna wizja swiata jedynej slusznej partii  ;D

Ktos chyba zapomnial tylko ze w sumie zamiast takiego wp.pl zrobi sie wp.ru i za przeproszeniem gowno im zrobia  :D

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 22:17:41 »
Najlepszy moment teraz, niedlugo wybory, powie "Słońce Peru" ze oni chcieli dobrze ale im te zle pisiory czy inne komuchy nie pozwolily a tak wogole to ci nastepni to jeszcze gorzej planuja zrobic iwszyscy beda dalej sie usmiechac jak do tej pory.
HERP DERP

wszystkie partie w sejmie równo głosowały za tą ustawą. Ustawa jest, delikatnie mówiąc, dziwna, ale jej kształt i wielu innych rzeczy w naszym prawie wynika po prostu z ciemnoty zarówno posłów, jak i współobywateli.

disclaimer:  Byłem wyborcą platformy w 2007 i pewnie będę w 2011 ze względu na brak sensownych alternatyw z realistycznymi pomysłami. Wiele rzeczy w nich mi się nie podoba, ale serio, nie widzę alternatyw. Niestety, imperatyw moralny nie pozwala mi nie głosowac w ogóle.

Gregorius

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2011, 23:29:55 »
Chyba czas najwyższy się spakować...

Ciekawe, czy ponownie wrócą do "cenzury" internetu i dopuszczania stron do listy możliwych do przeglądania w polsce.
Na mediarun też o tym pieją. Będzie się działo, jeśli faktycznie to przegłosują i przepchną... ojj złe czasy nadchodzą.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2011, 00:41:17 »
Jak to przejdzie to internet jaki znamy w polskim wydaniu zacznie zamierać i firmy tym się trudniące wyniosą się za granice a co za tym idzie podatki na państwo znów spadną i znów będzie słychać o dziurze budżetowej.

Swoją drogą nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale ... ta ustawa jest sprzeczna z dyrektywami unijnymi. Mylę się?

Kara Mon

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2011, 06:17:59 »
Tak jest sprzeczna ale nasi genialni politycy ostatnimi czasy probuja byc "bardziej unijni niz unia" i probuja kontrolowac i ustawami opisac i kontrolowac kazda sfere zycia obywatela.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2011, 07:36:59 »
Jeżeli ktoś podejmuje się takiej działalności gospodarczej, to wchodzi na rynek i konkuruje z nadawcami tradycyjnymi. Boisko powinno być równe dla wszystkich. Jeżeli jedni są koncesjonowani i w jakiś sposób regulowani, to niestety inni też -  bronił rządowej ustawy w TOK FM mec. Igor Ostrowski, z zespołu doradców strategicznych premiera.

Mam dziwne przeczucie ze nie chodzi o net tylko jakies dziwne proby ratowania TVP. Biorac pod uwage ze ma dotyczyc tylko plikow video.
Bzdura na skale pomyslu sciagania abonamentu od ilosci odbiornikow radio i tv w domu. (tak odbiornikow nie zalerznie czy sie oglada TVP bo nie wiem czy ktos z moich znajomych ze mna wlacznie oglada ta tube propagandowa tego kto akurat wcisnie wiecej swoich)

Za ta ustawa zgodnie glosowal caly sejm. Jeden posel wstrzymal sie od glosu. Zreszta wersja ktora za swojej kadencji przygotowywal PiS byla jeszcze bardziej debilna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 07:50:04 wysłana przez Rabbitofdoom »

horax

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2011, 07:39:58 »
Sry Greg, ale podałeś źródła dwóch najbardziej szmatławych dostawców informacji. Szukanie taniej sensacji przez w/w poraża i jest śmieszne. Nie mowie, żeby słuchać Radia Maryjana czy czytać Gazetę Polska, ale ja zawsze mam dość duża rezerwę do tego co znajdzie się w tvn czy 'gazecie'.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2011, 07:51:04 »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polscy-internauci-kontra-rzad-odczepcie-sie,1,4211530,wiadomosc.html

Hmm tez szmatlawcy? Swoja droga Polsat i TVN tez jest przeciwko bo glownie od nich portale biora reportarze na swoje strony. Wychodzi na to ze najwiecej faktycznie moze zyskac na tym bublu prawnym TVP.

CATfrcomCheshire

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 569
    • Zobacz profil
  • Korporacja: RAVE
  • Sojusz: C0ven
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2011, 08:23:31 »
ja zawsze mam dość duża rezerwę do tego co znajdzie się w tvn czy 'gazecie'.

+1
Welcome to EVE. If you aren't busy finding some way to injure or at least mildly inconvenience another player, you have a lot of catching up to do.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2011, 09:08:09 »
w tych artykułach piszą ze karą za publikowanie bez wpisu do krrt i koncesji ma być 10% rocznych przychodów a nie zablokowanie strony :) czyli mamy po prostu podatek od sieci dodatkowy. wszyscy sobie te 10% wliczą w koszta i po problemie. albo przeniosą stronę do innego kraju
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2011, 09:09:32 »
ja zawsze mam dość duża rezerwę do tego co znajdzie się w dowolnym przekazie medialnym.
FYP

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2011, 10:07:50 »
w tych artykułach piszą ze karą za publikowanie bez wpisu do krrt i koncesji ma być 10% rocznych przychodów a nie zablokowanie strony :) czyli mamy po prostu podatek od sieci dodatkowy. wszyscy sobie te 10% wliczą w koszta i po problemie. albo przeniosą stronę do innego kraju

Azbuga nie rozrozniasz chodzi o 10% przychodu nie dochodu. Mozesz miec 1000000 zl przychodu a 20tys dochodu albo nawet konczyc rok strata. Po drugie kara jest liczona od przychodu z poprzedniego roku nie musze przypominac ze mamy kryzys i ten rok bedzie znacznie gorszy. Dla malych portali operujacych na granicy oplacalnosci to pewne bankructwo praktycznie.

Po drugie ta ustawa to duze dodatkowe koszty. Wynikajace chociaz z koniecznosci archiwizacji wszystkich plikow umieszczanych na serwisie. Skladaniem sprawozdan do KRRIT etc.

Po trzecie KRRIT moze odmowic rejestracji. KRRIT jak by nie patrzec jest wybierana przez politykow i moze sie nagle okazac ze onet za bardzo bedzie anty rzadowy i nie dostanie zgody albo mu cofna pod jakims durnym powodem.


Po czwarte wymog 15% materialow europejskich. Jestem ciekawe jak taki wymog ma np. spelnic portal o anime. Chyba puszczajac bolka i lolka co oczywiscie wiaze sie z dodatkowymi kosztami bo trzeba zaplacic za prawa autorskie etc.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2011, 10:16:42 »
no wymog promocji programow europejskich to zenada. ale podobne plany sa co do stacji radiowych i to chyba ostrzejsze. byl projekt ustawy ze 50% czasu antenowego jesli puszczaja muzyke to musza byc polskie piosenki... ja rozumiem ze polscy tzw. artysci tez chcą jesc ale zmuszac prywatne stacje zeby to gowno puszczaly...
Some Men Just Want to Watch the World Burn

sc0rp

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2011, 10:29:01 »
Sry Greg, ale podałeś źródła dwóch najbardziej szmatławych dostawców informacji. Szukanie taniej sensacji przez w/w poraża i jest śmieszne. Nie mowie, żeby słuchać Radia Maryjana czy czytać Gazetę Polska, ale ja zawsze mam dość duża rezerwę do tego co znajdzie się w tvn czy 'gazecie'.
To sie wysil i przeczytaj ustawe http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/3812_u/$file/3812_u.pdf (link trzeba recznie skopiowac, bo forum zle go "pocielo") akurat "szmatlawe" czy nie to maja racje. A ty jesli uwazasz ze to tania sensacja to zrob przysluge innym internautom i odetnij sie do internetu.

Anyway czy ktos sie orientuje czy w Polsce mozna jakas inicjatywa obywatelska zablokowac ustawe?

PS I pomyslec za ja na tych zlodziei glosowalem :/ a teraz zabieraja mi chleb

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2011, 10:44:55 »
Jeżeli ktoś podejmuje się takiej działalności gospodarczej, to wchodzi na rynek i konkuruje z nadawcami tradycyjnymi. Boisko powinno być równe dla wszystkich. Jeżeli jedni są koncesjonowani i w jakiś sposób regulowani, to niestety inni też -  bronił rządowej ustawy w TOK FM mec. Igor Ostrowski, z zespołu doradców strategicznych premiera.
Słuchałem tej audycji. Mam mieszane uczucia, aczkolwiek wrażenie, że za chwilę na YouTube pokazywać się będzie masowo tablica: Brak zgody na publikację treści w Twoim kraju jest w tym wypadku potwornie silne.

Wg mnie ustawa "zrównuje" maluczkich do molochów typu TVP, bez rozróżniania co kto robi i dlaczego, a dodatkowo daje kolejne narzędzia tzw. koncernom medialnym do walki z "pospolitym ruszeniem" ambitnych twórców. Ktoś kto przygotowuje treść do emisji (powiedzmy nagrywa sobie wykonanie jakiegoś popularnego utworu chronionego prawem autorskim) i nieodpłatnie ją udostępnia na YouTube i nie występuje o koncesję jest w takiej sytuacji w szarej strefie tej ustawy - kary KRRiT nie może mu nałożyć, bo przecież nie ma przychodu z działalności, jest twórcą, więc podlega również innym przepisom. Koncerny medialne będą pewnie chciały go ścigać z tytułu praw autorskich, co on może bronić na zasadach interpretacji i wykonywania na potrzeby własne...

Kolejny bubel nam szykują w dodatku pod szyldem dostosowywania się do prawa unijnego. Najśmieszniejsze, że mecenas sam przyznał, że ustawa jest sprzeczna z dyrektywą (SIC !).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2011, 10:47:24 »
Cytuj
Anyway czy ktos sie orientuje czy w Polsce mozna jakas inicjatywa obywatelska zablokowac ustawe?
Podkablować do trybunału konstytucyjnego i czegoś podobnego w strukturach unii?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2011, 10:58:52 »
Teraz w książkach o e-biznesie  pierwszy rozdział będzie poświęcony wypadowy za granicę z celu założenia firmy lol.

W Anglii można ponoć prowadzić firmę przez 3 miesiące bez zarejestrowania i ponoszenia państwowych opłat,czyli mamy 3 miesiące czasu na sprawdzenie czy interes ma szanse na powodzenie ,u nas tylko potrafią kolejne przeszkody generować ,bo na porządną prace/reformę nikomu nie starcza sił.

Zresztą widać po tym głosowaniu .Jeden się wstrzymał . Reszta banda nierobów w większości nawet łaskawie nie przeczytałem za czym głosują. Przyjść popierdzieć w siedzisko nacisnąć przycisk i fajrant. Zresztą coraz częściej nagle po głosowaniu łapią się za czym głosowali vide między innymi PiS i się jakoś mętnie tłumaczą.  >:( .

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2011, 11:36:33 »
Wszyscy glosowali bo obu partiom ta ustawa jest na reke. Zawsze jednym z pierwszych ruchow po wyborach jest skok na KRRIT. Co do ustawy to jesli mnie pamiec nie myli obywatele jesli zbiora dosc podpisow to podobnie jak z inicjatywa ustawodawcza moga skierowac wniosek do trybunalu konstytucyjnego.

horax

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2011, 11:42:29 »
To sie wysil i przeczytaj ustawe http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/3812_u/$file/3812_u.pdf (link trzeba recznie skopiowac, bo forum zle go "pocielo") akurat "szmatlawe" czy nie to maja racje. A ty jesli uwazasz ze to tania sensacja to zrob przysluge innym internautom i odetnij sie do internetu.


Nie zrozumiałeś mojego przekazu, więc muszę Ci coś wyjaśnić. Pisząc o szmatławych portalach miałem na myśli nie to, czy piszą prawdę czy nie, ale to w jaki sposób przekazują informacje - robiąc z byle czego narodową tragedię czy krytyczny problem społeczny. Jak dla mnie artykuły tam ujęte (tak, na onecie też!) nie są i nigdy nie były obiektywne. Skierowane do bezmózgich kretynów, którzy dają się 'złapać' niby kluczowymi nowinkami prosto z rynsztoka. Styl przekazu jest niedopuszczalny: "anonimowi pseudo-eksperci", L. Miller czy społeczność "internetowa" składająca się z półinteligentów wyładowujących swoje frustracje na forach i w komentarzach, to nie jest ktoś na kim mogę opierać swoją opinie. Jeśli chcesz to proszę bardzo, możesz wierzyć ich interpretacjom i już ruszać na krakowskie przedmieście i bronić "wolności" internetu. Nie zapomnij przywiązać się do modemu czy innego rutera. Pozdrawiam.
 

Ranshe

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2011, 12:36:08 »
Portal jak każdy inny, jak się nie podoba to poczytaj na lepszym albo u Vagli.

Gregorius

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2011, 12:40:53 »
Sry Greg, ale podałeś źródła dwóch najbardziej szmatławych dostawców informacji. Szukanie taniej sensacji przez w/w poraża i jest śmieszne. Nie mowie, żeby słuchać Radia Maryjana czy czytać Gazetę Polska, ale ja zawsze mam dość duża rezerwę do tego co znajdzie się w tvn czy 'gazecie'.

Może i są szmatki, ale na szybkiego nie mogłem niczego innego znaleźć. Ale problem jest nie od dziś. Moja sister pracuje nad media streamingiem w Gemiusie i już od jakiegoś czasu narzekała mi na ten "postęp". W świecie mediowym aż huczy od tego, więc nie jest to raczej problem wyimaginowany przez Gazetę i tym podobne ;)

Zresztą - nie wierzysz - nie musisz ;) To tylko forum ;)

i tu wcale nie chodzi o to, że duży będzie mieć źle - duży będzie mieć w dupie, ale każdy np. vloger będzie mieć nielichy problem (albo da zarobić ludkom za granicą)

horax

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2011, 12:46:09 »
No to nabiliście piany, żeby pozostać na poziomie cytowanych źródeł...

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kontrowersyjna-ustawa-ws-internetu-na-razie-rezygn,1,4211983,wiadomosc.html

Ranshe

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2011, 13:10:58 »

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Kolejne super-rządowe pomysły na internet.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2011, 14:35:43 »
No to nabiliście piany, żeby pozostać na poziomie cytowanych źródeł...

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kontrowersyjna-ustawa-ws-internetu-na-razie-rezygn,1,4211983,wiadomosc.html

Nie trzeba bic piany wystarczy przeczytac tekst ustawy majac praktycznie podstawowa znajomosc terminow prawniczych zeby widziec jaki to bubel na skale pierwszej ustawy internetowej ktorej wieksza czesc zapisow byla martwa przez dwa lata. Tak czy siak przepisy uderza w serwisy niszowe bo beda zmuszane do tego by przeznaczyc 10% kwoty jaka wydaja na zakup materialow na finansowanie albo zakup praw autorskich do produkcji europejskich nawet jesli to serwis filmow indyjskich. Na stronie ministerstwa jest opublikowane sprostowanie tylko ze bral bym je z conajmniej szczypta soli bo nie wynika z tesktu ustawy i o ile wiem nie jest to formalnie wykladnia tych przepisow.