Autor Wątek: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]  (Przeczytany 51730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 13, 2011, 16:15:53 »
Problemem eve nie jest nc , stada kerbirow etc ,ale to że to nie jest gra pvp. Zakodujcie sobie to w końcu. To jest gra ekonomiczna - simsy.
NC jak i cała stagnacja etc to już jest tylko skutkiem do którego musiało dojść.

Czy w grze pvp dowódca floty w czasie ataku na jakiś inny teren zastanawiałby się czy rzucić x statki do walki -bo przecież tamci mogą wrzucić więcej?

Każdy statek jest przeliczany na żywą gotówkę ,a każde działania militarne jest najpierw rozpatrywane w kontekście bezpieczeństwa kurwidołków ,bot dołków , moonów na których automatycznie kopana jest kasa na posach etc.
O ile na początku gry był jeszcze sens ideowych walk o teren etc . To teraz gdy już każdy nachapał się swojego to po co ma narażać wszystko dla zabawy pvp? Bo to nie jest gra pvp. Ktoś tam wspomniał o dziesiątkach systemów ,w których fruwają boty, taśmowo schodzące codziennie super kapsle za tysiące dolarów , konflikty żeby przesunąć granice od bot dołków etc. Coś tam sokół wspomniał ,że ludzie z "góry" chełpili się dziesiątkami tysięcy dolarów z bootowanych isków, ktoś tam wymienił jakąś liczbę w tysiącach przy pobraniach jakiegoś bot programu .
Do tego ccp które samo się zajmuje handlem iskami na realną gotówkę i wcale się nie przejmuje boterami etc. Ba dali nawet możliwość legalnego handlu postaciami.
Wszyscy  trzymają się za ręce i farmią dalej swoje miliardy.

Nie ma co się napinać barbarzyńskie południe i cywilizowana północ. Wszędzie jest tak naprawdę taka sama stagnacjai ten sam syf . Już sobie wyobrażam ,żeby ktoś w Covenie powiedział biorę tytany etc i lecimy spalić tych obok. Od razu by się pojawiło puknij się w czoło- narażasz nasze interesy ,kurwidołki, kopiące posy ,etc bla i tak jest w gruncie rzeczy wszędzie i przedewszystkim po co? Jaki w tym interes?Bo to jest gra interesów ,a nie pvp.

Ot w nc mamy już finalną wersje eve i skupiają zwyczajnie najwięcej graczy dla których ta gra została stworzona . To jest zwyczajne second life w którym przy smykałce do interesów można zrobić mnóstwo pieniędzy.
Trudno się dziwić ,że przy takim profilu gry odsetek pvperów jest malutki . Możesz się napinać na cipeczki etc ,ale to ty zwyczajnie pomyliłeś gry.Bo to nie jest gra pvp.
Masz racje ,że w grze pvp kasa byłaby farmiona na jakiegoś tytana,xyz etc  tylko po to ,żeby zaraz nim polecieć komuś dać w mordę etc ,ale po raz kolejny zaznaczę to nie jest gra pvp.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 13, 2011, 17:32:41 »
Hammer, right.... widać, że już nie grasz.

Tymczasem: http://eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=8876360 i padł nod. Od 15 minut nie mogę się zalogować w Wicked Creek.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 13, 2011, 18:44:53 »
Hammer, right.... widać, że już nie grasz.

Znaczy się? Wiesz jak gadam pierdoły to mógłbyś mi rzucić jakieś inne światło na te sprawy. Idiotą nie jestem i jak mi ktoś przedstawi argumenty to nie stoję ciągle jak debil przy jednym stanowisku?
Czy może tak jak covenowcy masz zabronione wypowiadanie się sensownie w dyskusjach jedynie możesz rzucać legalnie mięsem na prawo i lewo?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 18:51:11 wysłana przez HammerSnake »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 13, 2011, 20:18:32 »
Znaczy się? Wiesz jak gadam pierdoły to mógłbyś mi rzucić jakieś inne światło na te sprawy. Idiotą nie jestem i jak mi ktoś przedstawi argumenty to nie stoję ciągle jak debil przy jednym stanowisku?

W Eve poza PvP nic nie ma sensu. Każda inna aktywność jest mechaniczna, powtarzalna i do bólu nudna. Bicie krzyżyków - jeśli ciekawe za pierwszym razem, potem farma. Produkcja/inwencja/PI - klikfest. Mining? To już w ogóle żart, bo minsy biorą się z Dronkowa, a nie z kopania, chyba że ktoś ma zamiar kopać velda w hisecu.

Dla mnie jest to gra pure PvP.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 13, 2011, 22:46:44 »
W Eve poza PvP nic nie ma sensu. Każda inna aktywność jest mechaniczna, powtarzalna i do bólu nudna. Bicie krzyżyków - jeśli ciekawe za pierwszym razem, potem farma. Produkcja/inwencja/PI - klikfest. Mining? To już w ogóle żart, bo minsy biorą się z Dronkowa, a nie z kopania, chyba że ktoś ma zamiar kopać velda w hisecu.

Dla mnie jest to gra pure PvP.

DLA CIEBIE

I tu jest caly sens pogrzebany. Spinacie sie bo ludzie umieja sie bawic w inny sposob niz Wy.

sc0rp

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 13, 2011, 22:49:33 »
DLA CIEBIE

I tu jest caly sens pogrzebany. Spinacie sie bo ludzie umieja sie bawic w inny sposob niz Wy.
This, a do tego nieudolnie bo nieudolnie ale przeszkadzacie bawić sie innym - wiec nie kumam czemu sie Dziwisz ze ci którym przeszkadzacie walczą z wami pr0pvperami jak umieją?

Straszny

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 13, 2011, 22:55:03 »
można sie bawić na 2000 sposobów, ale ile lat grałem w EVE (4 konkretnie) to wszystko poza PVP (też przecież uprawianego na setki sposobów) jest tak koszmarnie nudne i ograniczone że to chyba żarty... na forum znalazło sie dwóch hałaśliwych careberów, którzy próbuja dorobić filozofie do tej bezdennie durnej częsci eve jaką jest w niej PVE.

Dlaczego od EVE odchodza gracze? Bo właśnie poza pvp, raz fajnym , raz wkurzającym, nie ma w tej grze nic ambitnego czy nawet średnio-sensownego. Prawie wszystkie czynności PVE w eve  można wykonać przy IQ na poziomie porażenia mózgowego, tylko formy interakcji przeciwko innym graczom wymagają tutaj serio kumatości ogólnej od ludzi i do tego po prostu jaj.

Dlaczego WoW np tak mocno związał ludzi ze sobą na tyle lat? Bo obok contentu PVP ma zróżniocowany i ciekawy content PVE, coś czego nigdy autorzy EVE nei potrafili zaprojektować i jakoś sensownie zbalansować.

@Solulscream
w zacietrzewieniu o tym pvp mylisz pojęcia, nie chodzi o to że fatalną rzeczą jest podniecanie się PVE , fatalną rzeczą jest podniecanie się PVE w EVE, która to gra ma to do dupy poziom interakcji z NPCami przy wielu popularnych MMO. Tu jest to źle zrobione.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 23:05:38 wysłana przez Scaryman »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 13, 2011, 23:10:26 »
Eve to moje pierwsze MMO i nie mam porównania, ale nie mam Eve za złe, że PvE jest do kitu, bo interakcja z żywymi ludźmi zupełnie wystarcza mi do szczęścia.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 13, 2011, 23:34:32 »
W Eve poza PvP nic nie ma sensu. Każda inna aktywność jest mechaniczna, powtarzalna i do bólu nudna. Bicie krzyżyków - jeśli ciekawe za pierwszym razem, potem farma. Produkcja/inwencja/PI - klikfest. Mining? To już w ogóle żart, bo minsy biorą się z Dronkowa, a nie z kopania, chyba że ktoś ma zamiar kopać velda w hisecu.

Dla mnie jest to gra pure PvP.
No właśnie jakby ktoś mnie zapytał o mmorpg z najlepszym pvp na podstawie własnego doświadczenia wskazałby mu bez wahania eve online.
Mimo ,że do doskonałości sporo mi tutaj brakuje ,ale jednak nigdzie nie spotkałem się z taką adrenaliną przy pvp jak właśnie w evce oraz takiemu wachlarzowi możliwości udostępnionemu graczowi do staczania walki. Statek w zasadzie można fitować na kilkadziesiąt możliwości nie mówiąc o konfiguracji floty . Tudzież ile może zależeć od umiejętności jednostki we flocie ,umiejętności takiego gracza ,ile jest możliwości zastosowania różnych taktyk -teoretycznie wszystko zależy od wyobraźni fc . Oczywiście nic łatwo nie przychodzi im bardziej wymyślna zabawa tym potrzeba większego zgrania ,większych umiejętności ,doświadczania ,a czasem zwyczajnie treningu. Tak teoretycznie przyjmując co może zrobić 100 osobowa flota, która przeszła x godzin treningu jest wypchana elektroniką etc. Jest rozłożone sprawne dowodzenie etc przeciwko 100 osobowej otankowanej noob flocie której fc ogranicza się do primary ,secondary etc. Zakładając oczywiście ,że nie ma laga i można manewrować jak się chce?
Oczywiście to tak teoretycznie . Praktyka wielkich bitew stosowana w 0.0 ,słabe możliwości serwerów niestety bardzo spłycają to pvp .

Dla mnie również bardzo zastanawiające jest co ludzie widzą w kontencie pve, bo co by na patrzeć to bardziej pasjonująca jest praca babki siedzącej na kasie w biedronce od takiego minera (z całym szacunkiem dla osoby pracującej na takim stanowisku - żadna praca nie hańbi ). No cóż to chyba zwyczajnie kwestia gustu.

Jednak patrząc w szerszym kontekście  panowie ,przynajmniej moim zdaniem sandbox ma to do siebie ,że o losie gry decydują gracze.

Gdy widzę tysiące ludzi ,którzy czerpią przyjemność z uprawiania pve (jakim by one nie było ) ,a potem z obrzydzeniem patrzącymi na pvp etc.. . Następnie obserwuje "ruchy" i "dynamikę" wojen w 0.0 etc. to dochodzę do wniosku ,że core tej gry w 0.0 to nie pvp ,a zatem w ogóle w eve. Co nie znaczy ,że nie mogłoby być ,ale gracze zdecydowali inaczej . Nie mogę znaleźć żadnego sygnału wskazującego ,że celem istnienia "wielkich graczy" na mapach jest pvp . Wszystko tak na prawdę kręci się wokół isk - to jest ten magiczny core. PVP to margines. (potrzebny margines).
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 23:45:15 wysłana przez HammerSnake »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 13, 2011, 23:40:05 »
@Solulscream
w zacietrzewieniu o tym pvp mylisz pojęcia, nie chodzi o to że fatalną rzeczą jest podniecanie się PVE , fatalną rzeczą jest podniecanie się PVE w EVE, która to gra ma to do dupy poziom interakcji z NPCami przy wielu popularnych MMO. Tu jest to źle zrobione.

Nie myle. PVE to nie tylko klepanie kwadracikow na paskach. PVP jest oczywiscie fajnym aspektem tej gry, ale znam ludzi ktorzy wciaz graja w te gre bo jara je ekonomiczny aspekt tej gry.  PVE jest zlozone, a CCP wciaz stara sie udoskonalic to w tej grze (ktora de facto jest sama w sobie do dupy :V)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 14, 2011, 00:44:12 »
Ale po co? Przez dwa lata jedynym PvE, które dostarczyło mi JAKIEGOŚ wyzwania, było wysolowanie bonusa AE w Drake'u na naprawdę marnych skillach. Zrobiłem, zaliczylem, dziękuję, PvE nie jest mi do niczego potrzebne. OK, robię, bo potrzebuję kasy, ale nie jest to nic innego niż przykra konieczność.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 14, 2011, 01:15:01 »
Odpowiedź jest prosta.

Albo sprawia im to przyjemność , tak jak innym sprawia przyjemność pvp (o tym to decyduje mózg ,co dokładnie to  nie powiem ,bo neurologiem nie jestem  . Tak samo jedni popierają fanatycznie prawice drudzy lewice,jedni lubią taki a siaki film ,a drugim się nie podoba etc.) .
Jak nie przyjemność to mogą to traktować jako źródło prawdziwej gotówki. ;)

Przynajmniej ja tak to sobie tłumacze ;p.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 01:29:05 wysłana przez HammerSnake »

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 14, 2011, 01:59:20 »
Ale po co? Przez dwa lata jedynym PvE, które dostarczyło mi JAKIEGOŚ wyzwania, było wysolowanie bonusa AE w Drake'u na naprawdę marnych skillach. Zrobiłem, zaliczylem, dziękuję, PvE nie jest mi do niczego potrzebne. OK, robię, bo potrzebuję kasy, ale nie jest to nic innego niż przykra konieczność.

Tobie nie, komus tak. Deal with it.

VonBeerpuszken

  • Let's be bad guys.
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 768
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: VonBeerpuszken
  • Korporacja: HUSARIA
  • Sojusz: Curatores Veritatis Alliance
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 14, 2011, 08:48:10 »
Gdy tak czytam Wasze wypowiedzi, a szczególnie tzw. propefauperów przypomina mi się kolega gej, który ukrywał swoje gejostwo w dośc pokręcony sposób - geje do gazu a potem do pieca, tak w skrócie  ;)
Mam nadzieje że moja aluzja jest zrozumiała  ;)

Acha, tak gwoli wyjaśnienia (prewencyjnego) bo nie chce mi sie potem odpisywać 10 razy tego samego - nie, nie strzelałem do czerwonych krzyżyków od.... dawna, bo nie pamiętam kiedy to było  ;)
Zgudi:
Centala - jedyne takie miejsce w internecie, gdzie wszystkie trole (prócz starych centralowych) uciekają w popłochu.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 14, 2011, 09:09:30 »
Roznica jest bardziej taka ze dla pvpera kerbirka jest srodkiem zdobycia iskow na pew pew nie celem samym w sobie. Osobiscie po 3h na pasku zaczyna mnie szlag trafiac. Po 4-5 jestem juz tak znudzony ze potrafie wyskoczyc w raciarce do hosta.

ps. Wcale nie uwazam sie za jakiegos pro pewpera.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 09:17:06 wysłana przez Rabbitofdoom »

sc0rp

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 14, 2011, 09:35:24 »
Roznica jest bardziej taka ze dla pvpera kerbirka jest srodkiem zdobycia iskow na pew pew

A type of game wherein human opponents primarily compete against one another.

Hmm to jestem pvperem pelna geba, bo zbieram iski na to aby przejmowac coraz to nowe markety niszczac konkurentow, dzieki Rabbit za wytlumaczenie czym sie rozni kerbir od pvpera - zawsze chcialem byc pro0pvperem.

PS Panowie PvPerzy polecam lekture - http://www.urbandictionary.com/define.php?term=pvper a pozniej obejrzenie wlasnych killboardow a nastepnie zapoznanie sie z http://www.urbandictionary.com/define.php?term=griefer jak widac daleko wam do pvperów a do grieferów bardzo blisko

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 14, 2011, 09:38:59 »
Albo sprawia im to przyjemność , tak jak innym sprawia przyjemność pvp (o tym to decyduje mózg ,co dokładnie to  nie powiem ,bo neurologiem nie jestem  . Tak samo jedni popierają fanatycznie prawice drudzy lewice,jedni lubią taki a siaki film ,a drugim się nie podoba etc.) .

Jest to jakieś wytłumaczenie, ale chyba niepełne.

Spójrzmy na to z innej strony. Pogrywam ostatnio w Test Drive Unlimited 2, gdzie - używając terminologii Eve - jestem totalnym failbearem. W ogóle nie interesują mnie wyścigi z innymi graczami (bo gram na klawiaturze i po prostu nie mam szans). To co mnie bawi to czysty lansik - zapuścić muzyczkę i podziwiać widoki. Żadnego ciśnienia na bycie pierwszym czy udowadniania komuś czegokolwiek.

Jednak TDU2 do porównaniu do Eve, po pierwsze - oferuje znacznie więcej "poza PvP". Contentu jest po prostu więcej (liczba kilometrów tras, różne samochody), no i przecież nie będę nad tym spędzał setek godzin przez najbliższe miesiące. Znudzi mi się za miesiąc, dwa. Po drugie - faktycznie jest pewne ograniczenie sprzętowe, które w Eve nie ma. Poza wyjątkowo drastycznymi przykładami starych komputerów, jeśli ktoś jest w stanie zrobić misję/anomalkę/plexa, to jest w stanie brać udział w skirmishu 50 v 50.

Wniosek? PvE w Eve jest beznadziejne. To jest fakt, a nie ocena wartości impresjonizmu w malarstwie. Dość powiedzieć, że nawet na kanale Unseen Academy słychać jęki graczy o tygodniowym stażu, którzy rzygają misjami.

@Dark
I tak wiemy o co chodzi, żadna zewnętrzna definicja tego nie zmieni... kerbirze :P


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 14, 2011, 10:02:19 »

@Dark
I tak wiemy o co chodzi, żadna zewnętrzna definicja tego nie zmieni... kerbirze :P

szkoda ;)

Poki co to ja sie zastanawiam jak w globalna polityke wpisuja sie PL, jesli to co pisal rabbit o blobie zlozonym ze 100+ sc jest prawda - z takim wygarem to nc mogloby miec problem szczegolnie jesli dolozysz 100+ IT (czy tam raiden.) i bloba ruskich juz nawet nie z powodu ze zostana zblobowani bo wierze ze nc posiada podobna ilosc ale tego nod nie wyrobi

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 14, 2011, 10:26:06 »
Jak wypuszcza drony to bedzie taki wygar, ze noda padnie. Ot elite pvp PL. A co do IT to ehm jakie IT ?

sc0rp

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 14, 2011, 10:49:00 »
A co do IT to ehm jakie IT ?

http://www.evenews24.com/wp-content/uploads/2010/12/20101205200752.jpg takie IT, dlatego napisalem it/raiden bo nie wiem gdzie "polazly" te sc/tytki jedno jest pewne nie splonely

F-YU

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 14, 2011, 12:01:49 »
ccp powinno eve trochę odmłodzić.
ta gra ma już ładnych parę lat... żywopłot też trzeba przycinać - panowie z ccp o tym zapomnieli - inaczej gra staje się bez sensu. Jedyną siłą króra może pokonać tak ogromy powerblok to NPCe.
sansha napadająca na posy, czy w bardziej losowy i dynamiczny sposób napadająca na systemy utrudniając logistykę, racenie i wszystko inne, przejmująca sov - wtedy przesłanie intra Incursion
coś by znaczyło.

jeden z najlepszy system w MMO jaki wymyślono polega na tym że poza stronami walczących ze sobą graczy jest strona trzecia kontrolowana przez komputer i ta strona jest gwarantem balansu siły w grze. (wymyślono nie znaczy zrealizowano, bo chyba nie ma gry gdzie by ten system działał jak powinien)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 12:08:12 wysłana przez solo »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 14, 2011, 12:18:55 »
Nowe CSM to będzie bitwa o Jump Bridge. I jeśli zostałyby znerfione/skasowane - to mogłoby znacząco zmienić Eve, które znów stałoby się wielkie.

Chodź z drugiej strony - ze dwa razy mieliśmy już wormhole'a z Curse na Północ (do Deklein na przykład) i potem okazywało się, że WH się zamknał, więc wracaliśmy "z buta". Okazuje się, że w godzinę da się dolecieć gangiem BC z Północy do domu.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Totalizator

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 14, 2011, 12:32:41 »


F-YU

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 14, 2011, 12:53:38 »
kiepski bajt.


HammerSnake

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 14, 2011, 16:11:11 »
Cytuj
ccp powinno eve trochę odmłodzić.
ta gra ma już ładnych parę lat... żywopłot też trzeba przycinać - panowie z ccp o tym zapomnieli - inaczej gra staje się bez sensu. Jedyną siłą króra może pokonać tak ogromy powerblok to NPCe.
sansha napadająca na posy, czy w bardziej losowy i dynamiczny sposób napadająca na systemy utrudniając logistykę, racenie i wszystko inne, przejmująca sov - wtedy przesłanie intra Incursion
coś by znaczyło.

ale że jak ?
Przecież o to chodzi w sandboxie dajesz zabawki ,możliwości , a reszta zależy od graczy.

Sprowadzili grę w 0.0 (wielką politykę )  do farmy isków to ich wybór. Jakby NC było o połowę mniejsze to to by coś zmieniło? Gdzie te co miesięczne ( tak przykładowo)  epickie wojny na bagnety z szturmem na pełnej ku**** o wszystko na "barbarzyńskim południu" he? Wszyscy okopani zajęci farmieniem. Z zazdrością spoglądający na twór na północy. :P

Ingerencja jaka była w ostatnim czasie ze strony ccp to chyba przez jakiegoś skorumpowanego gma ,który w czasie batalii atlas - rosjanie przekazał ruską jakąś strukturę ,a to tak to starają się dorzucać nowe zabawki.

Co to znaczy odmłodzić ? Choćby zrobili reset to w przeciągu jakiegoś czasu wszystko wróci do obecnej formy .
Wszelkie znaczące modyfikacje nie wchodzą w grę z powodu olbrzymiej większości graczy zajętych robionem interesów ,którym obecna forma evki odpowiada.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 16:18:35 wysłana przez HammerSnake »

F-YU

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 14, 2011, 18:08:32 »
odmłodzić znaczy zmienić system - zasady gry - poprawić to co w grze nawala
np. bloby capsów i matek, samoprodukujące się miliardy miliardów z moonów itd , przeanalizować co w grze działa źle że takich 10 kolesi zdominowało całą grę.

odmłodzić znaczy nie bać się radykalnych zmian i nie przejmować się  "interesem" graczy tylko znacząco ulepszyć samą grę
aby zwiększyć jej dynamizm i grywalność.
np. w efekcie takiego czegoś pół asestu mogło by ci wyparować, albo na koncie miałbyś o 2 zera mniej.

gra to nie real - bez ręcznej regulacji co jakiś czas to się musi rozlecieć.

nie podoba się wielu graczom pomysł?
to znaczy że jest on zajebisty bo grę się ulepsza często godząc w interes gracza. Pożyjemy, zobaczymy co wymyślą, pewnie nic  ;D

HammerSnake

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 14, 2011, 18:27:35 »
no ale komu przeszkadza obecna sytuacja oprócz Czech lionowi?
W imię czego to zmieniać ? Przyzwoitości ?

Eve to symulacja więc  real i dla wielu ludzi to całe życie plus praca .  To jest sandbox ;p.

Wiesz mogą wiele rzeczy zrobić , choćby ciekawe pve z wykorzystaniem tego enignu łażenia po stacjach, mogą wypierdolić wszelkie zasoby minerały i misje z 0.0 przekształcając je na pola pvp gdzie za kille dostajesz jakieś punkciki itp , likwidując kółka wzajemnej biznesowej adoracji ,zlikwidować utratę statku i produkcje ,wprowadzić płatny abonament i zlikwidować plexy i zacząć banować boterów oh wait ich już nie będzie ,bo pve przeniosą do instancji ludkowej etc.

Mogą wszystko choćby wyżej wymienione obrócenie gry o 180 stopni w themepark . Tylko po co pakować miliony dolarów ,setki godzin programistów szukać jakiś rozwiązań jak nikt tego nie chce , może garstka ludzi ,która jest ułamkiem grającym w tą grę ?
Czy ktoś w Covenie czy jakimkolwiek innym sojuszu tak naprawdę jest niezadowolony z obecnej sytuacji ? Założę się ,że nie . Ludzie mają swoje roamy , kasa się mnoży . Ot można jeszcze pomachać e peenisem w stronę nc. :P

Jeszcze odnośnie pve w eve dlaczego nie zostanie to zmienione.
Grind i pve w eve jest tym na czym ona się podpiera to płuca tej gry. Bo co by się stało jakby te tysiące zachodnich playerów wrzucających plexy na market i skupujący za setki tysiecy zielonych iski od chińczyków przestali by to robić i zaczęli się bawić w strzelanie do npc? Nagle w grze zostało by 10 tysięcy ludzi albo i mniej ? :D
Chyba ,że właśnie ten grind jest blokadą przez którą evka ma tak mało graczy i by naplyneli nowi . Bo jakby nie patrzeć grind jest standardem koreańskich/chińskich mmorpg.

Edit:
Zresztą jak pomyśle grind jest domeną wszystkich sandboxów . Może to chodzi o to ,żeby zarabianie kasy było ciężką harówką jak w real life ,a sprytnym kasa wpada łatwo? :D.
Może ciekawe pve jest domeną zarezerwowaną dla themeparków .

Na pewno ccp w stronę themeparku nie może skręcić ,bo na horyzoncie  są Star Warsy ,z kosmicznym budżetem,świetnym światem etc . Chyba premiera jest za parę miesięcy ,a każda ingerencja w sandbox i narzucanie ograniczeń to zmierzanie w stronę themeparku . ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 23:43:26 wysłana przez HammerSnake »

sc0rp

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 14, 2011, 22:11:52 »
nie przejmować się  "interesem" graczy tylko znacząco ulepszyć samą grę
aby zwiększyć jej dynamizm i grywalność.

interes graczy to interes ccp, czyli doprowadzmy własna firmę do ruiny i ulepszmy cokolwiek to znaczy grę z której zrezygnują  wszyscy albo prawie wszyscy którym rozwalimy sandboxa. Lol czy ty wogole czytasz co piszesz?


Cytuj

nie podoba się wielu graczom pomysł?
to znaczy że jest on zajebisty bo grę się ulepsza często godząc w interes gracza. Pożyjemy, zobaczymy co wymyślą, pewnie nic  ;D
hmm Boże co ty palisz daj namiary na dilera poniżej 2 pomysły które bardzo nie spodobaja sie graczom a wg. Twojego toku rozumowania to są one "zajebiste":
1. Niech cały new Eden posiada ss na poziomie 0.0
2. Niech cały new Eden posiada ss na poziomie 1.0

I na koniec pomysł wręcz idealny według twojego pokreconego toku rozumowania: niech ccp zamknie projekt eve i wyłączy na zawsze serwery rotfl gwarantuje ci ze to pomysł który nie spodoba sie największej liczbie graczy

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 14, 2011, 23:23:41 »
odmłodzić znaczy zmienić system - zasady gry - poprawić to co w grze nawala
np. bloby capsów i matek, samoprodukujące się miliardy miliardów z moonów itd , przeanalizować co w grze działa źle że takich 10 kolesi zdominowało całą grę.

odmłodzić znaczy nie bać się radykalnych zmian i nie przejmować się  "interesem" graczy tylko znacząco ulepszyć samą grę
aby zwiększyć jej dynamizm i grywalność.
np. w efekcie takiego czegoś pół asestu mogło by ci wyparować, albo na koncie miałbyś o 2 zera mniej.

gra to nie real - bez ręcznej regulacji co jakiś czas to się musi rozlecieć.

nie podoba się wielu graczom pomysł?
to znaczy że jest on zajebisty bo grę się ulepsza często godząc w interes gracza. Pożyjemy, zobaczymy co wymyślą, pewnie nic  ;D

Nie pisz wiecej, stek bzdur i nie masz pojecia jak to cudo CCP dziala w ogole.


Goomich

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem? [PL]
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 15, 2011, 03:12:52 »
Oprawa audio



http://www.evenews24.com/wp-content/uploads/2011/02/2011.02.14.22.30.jpg

http://eve-kill.net/?a=kill_related&kll_id=8891033


A tak poza tym:

http://i55.tinypic.com/2sb017c.jpg

DRFowi i E/N podskoczyły numerki

Poza tym SW dostanie Maverick Navy. Jakby te 3 bloki zebrać do kupy, to dominacja NC już nie wygląda tak bardzo strasznie (czyli każdy może rozłożyc dowolny node. :P).
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2011, 03:40:57 wysłana przez Mona X »

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 15, 2011, 07:59:15 »
Komentarze mnie miażdżą z rana, lepsze niż niezły kabaret  :P :P

"goonieslol
· 5 hours ago
(7:07:57 PM) rawr-mv-traderjohn: where is goons?
(7:08:04 PM) ctlq-qsuc-junior-svk: goons laughing on us atm"



DISCLAIMER
Żeby nie było, że atakuje tu jakoś goonsów, tudzież staram się wbić komuś jaką szpile.
Po prostu zwyczajnie zlewam z GIFa i całej sytuacji :P :P :P

Anna Nietrzeba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Korporacja: CBC Interstellar
  • Sojusz: [CONDI] Goonswarm Federation
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 15, 2011, 08:51:39 »
Podobno FC nie wiedział ze tytany nie mogą używać DD w lowsecu - żeby nie było ze się wymądrzam ja tez nie wiedziałem ale FC nie jestem  ;D. Cóż , zeszły już pewnie z altów tytany dla poturbowanych i otwiera się miejsce dla produkcji nowych :)
Sponsored By Technetium  ;D

Yogos

  • Starszy Moderator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 773
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Yogos
  • Korporacja: GBT
  • Sojusz: c0ven
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 15, 2011, 09:08:05 »
Hm ?  :o

Cofam to co napisałem wcześniej w temacie o FC NC. Jednak nie znają się na swojej robocie.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 15, 2011, 09:15:59 »
Cofam to co napisałem wcześniej w temacie o FC NC. Jednak nie znają się na swojej robocie.

Albo taka teoria:

Cytuj
reports are coming in that the nc thought lag was so bad they could not cycle doomsdays!!!!!


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

sc0rp

  • Gość
Odp: Czy dominacja NC stanowi problem ? [PL]
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 15, 2011, 09:40:50 »
Podobno FC nie wiedział ze tytany nie mogą używać DD w lowsecu

/facepalm

no i jak widzac nie trzeba zbierac do kupy reszty eve zeby pojechac nc, bo nc sie samo pojechalo ;)

@Yogos gif rzadzi