Autor Wątek: Certifikaty  (Przeczytany 3852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dudi

  • Gość
Certifikaty
« dnia: Styczeń 31, 2011, 15:26:58 »
Witam
Takie pytanie po co są te certyfikaty które zdobywa się za wyskilowanie pewnego zestawu skilli?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2011, 15:29:03 »
Jak sporo innych rzeczy w EVE. Po prostu są. Z założenia miały pomagać optymalnie skilować się ale ... efekt jest w sumie żaden a dodatkowo przeciwnikowi w pvp to daje pewien pogląd czego może się po Tobie spodziewać. Ja osobiście mam to wyłączone (aby inni nie widzieli) jak zresztą większość osób.

Gregorius

  • Gość
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2011, 15:30:31 »
W praktyce : dla szpanu ;)

W teorii : miało pomagać choćby CEO corpa przy membersach - ci, chwaląc się swoimi certyfikatami pokazywaliby, jakie mają skille i co mogą. Ponadto - wskazywałyby one pilotom jakie skille poboczne są przydatne do tego, co aktualnie skillujesz.

Dudi

  • Gość
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2011, 15:34:12 »
Czyli śmieć. Dzięki:)

Goomich

  • Gość
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2011, 15:40:57 »
Coś by były warte, gdy ktoś nad nimi siedział i na przykład wspólnie z CSMem, uaktualniał je co parę miesięcy.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:53:23 »
IMO certyfikaty dają pewne pojęcie, jakie skille rozwijać na początku. Przydatne szczególnie dla młodych graczy :)

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2011, 01:24:43 »
Nie bardzo, bo ich wymagania są zawyżone w stosunku do tego, co uważa się za rozsądne.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Dudi

  • Gość
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2011, 08:28:05 »
No właśnie to samo zauważyłem. Rozsądne fity dla statku to jakieś 2-3 dni ale przy rekomendowanych certyfikatach 21 dni.

lkasprzak

  • Gość
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2011, 08:48:58 »
Chodzi mi tylko o skille, nie o poziom na jaki trzeba je wytrenować. To już zależy tylko od gracza.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2011, 10:44:33 »
Ale często jest tak, że do "statku X wymagany jest certyfikat Y", a ten certyfikat wymaga czegoś tam na V, czego na przykład ja do dziś nie mam i mieć w ciągu najbliższego roku nie planuję :)

Generalnie najlepszą metodą określenia jakie skille i na jaki poziom trzeba mieć do danego fitu, jest zaimportowanie do/złożenie go w aktualnym EFT. Przy menu wyboru chara będziesz miał od razu listę czego brakuje, żeby w taki setup wsiąść. Dodatkowo, klikając prawym guzikiem myszy na poszczególnych modułach, możesz ręcznie poprzestawiać skille i zobaczyć jakie to daje efekty.

Prosty przykład - masz jakiś setup i brakuje np. 1% pg. Zamiast pakować implant albo ciągnąć przez 4 dni Engineering na V może się okazać, że problem bierze się z rigów do dział i wystarczy podbić o jeden level poziom skilla do tych rigów, żeby fit już się domknął. Tego żaden certyfikat Ci nie da.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2011, 11:29:43 »
Takim klasycznym i najbardziej rażącym przykładem głupoty certyfikatów jest skill multitasking, wymagający targetingu na 5. Multitasking pozwala namierzać więcej niż 7 celów. Bez tego skilla nie można dostać Core Competency Standard, czyli certyfikatu który jest rekomendowany do każdego shipu t2 small i cruser size, z których większość nawet nie jest w stanie lokować więcej niż 7 celów  (chyba tylko recony i logistyki) ???

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2011, 11:33:48 »
jeszcze comandy i marudery

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2011, 11:46:58 »
jeszcze comandy i marudery

Commandy mogą lokować też tylko 6 celów, ale o nich nie pisałem, bo wymagają core competenci elite, do którego multitasking jest potrzebny na 3, czyli teoretycznie można z nim lokować 10 celów. Co ciekawe do latania reconem skill multitasking na 3 nie jest wymagany, czyli trzymając się certyfikatów nie można wykorzystać w pełni możliwości statku. Podobnych kwiatków pewnie jest więcej, ale akurat tego się uparłem, bo to jest jedyny skill, którego mi brakuje żeby zdobyć certyfikat core competency elite, a tak mam tylko basic. Nie żebym się przejmował, bo jakbym sie przejmował, to bym wyskilował :P


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2011, 11:50:16 »
Dziwne na moim NH lokowałem na pewno około 8 celów...

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2011, 12:25:51 »
Dziwne na moim NH lokowałem na pewno około 8 celów...

Sprawdziłem jeszcze raz i masz rację. Patrzyłem poprostu na rasy którymi ja latam. Amarskie i minmatarskie commandy mogą lokować 6 celów, gallente 7 a caldaryjskie faktycznie 8.

Zgudi

  • Gość
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2011, 16:09:32 »
Tak więc pytanie. Jak można efektywnie ułożyć program skilli przy pomocy EFT i EVEmon? Przykładowy cel to harbinger PVP i punisher PVP :P

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Certifikaty
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2011, 17:01:52 »
- dowiadujesz się o tak zwane core skille - czytaj te przydatne dosłownie każdej postaci która z założenia ma wydokować od czasu do czasu (czyli generalnie każdej poza altem do sprawdzania / korygowania cen)
- /opcjonalne/ ze znalezionej listy usuwasz lerning skile
- robisz te skile
- dowaidujesz się jaki obecnie jest standard fitowania jednostki którą sobie upatrzyłeś
- konfrontujesz skile które masz z tymi wymaganymi do fitu
- konfrontujesz listę skili do zrobienia z powy7ższego punktu z listą skili przy których upatrzony fit ma osiągi takie jak w specyfikacji podawanej przy ficie
- skilujesz w taki sposób żeby nie utknąć na pół roku na stacji (tu uważaj na eve mon bo opcja optymalizacji planu IMO jest w nim zryta np ustawi ci działka na 5 > skile suportowe wymagane do specki > speckę zamiast działka na 4 > suport skile działek > działka na 5 > specka)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.