Autor Wątek: Pytania początkującego o start w grze.  (Przeczytany 44797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shiro

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:14:34 »
@Aeny

Nie neguję celu UA i nie uczęszczałem, więc nie będę również twierdzić, że nie nauczacie świetnie. Kiedy jednak słyszę "idź do UA" na forum, na chatach in-game, w rozmowach prywatnych, kiedy to słyszę lecąc rifterem po 00, kiedy ktoś mówi mi, że lepiej będzie jak wyjdę z E-uni i dołączę do UA, a wreszcie kiedy słyszę, że brak ukończonego szkolenia UA sprawia, że mam gorsze szanse na wejście do większości polskich korpów, to rodzi się we mnie przekora i bunt. Myślę sobie wtedy- k.wa, co to za zbiorowa paranoja.

Uważam również, że wiele rzeczy można wyczytać z googli i nie trzeba czekać w tym celu na wykład w korpie szkoleniowym. Problem w tym, że nie każdy zada sobie ten trud, bo lubi mieć informacje podane na tacy.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:25:10 »
Już Ci tłumaczę:
- zbiorowa paranoja bierze się z tego że wielu widziało a czasem doswiadczyło na wlasnych shipach tego co co bardziej utalentowany noob potrafi zrobić, po tym jak dano mu wiarę że coś zrobic umie
- w polskich korpach program nauczania eve - uni jest słabo znany
- w przeciwieństwie do programu UA który jest znany w tych korpach za czasów bytnosci tam korpowiczy, albo wręcz jego współtworzenia
- ponieważ program jest znany, wiadomo z grubsza czego nalezy noobka douczyć lub na uczyć od zera na podstawie licencji UA.

teraz jasne?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:35:09 »
Shiro sam jak zacyznalem ponad miesiac jak nie dluzej zwlekalem z wstapieniem do UA bo wydawalo mi sie ze wszystko wygoogluje . Problem jest takiz e wiekszosc dostepnych tekstow i poradnikow jest malo zrozumiala dla czlowieka kompletnie nowego w tym swiecie , druga najwazniejsza sprawa to praktyka. Nic nie da ci teoria jak ktos w terenie ci tego nie pokaze i nie wytlumaczy co jak dziala a praktyka samemu moze byc bardzo bolesna.


Imo kompletnie inaczej czlowiek zapamietuje rzeczy jesli o nich czyta a inaczej gdy ktos ci pokaze co masz zrobic , w zdecydowanej wiekszosci przypadkow wytlumaczenie przez kogos jest efektywniejsze niz przeczytanie tego .

Shiro

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:39:48 »
Doom, argumenty które przytoczyłeś są całkowicie zrozumiałe, jednak moja przekorna, anarchistyczna natura sprawia, że tak nachalne naganianie przyniosło efekt zupełnie odwrotny. A sam fakt, że wybór akademii wpływa na wynik rozpatrywania aplikacji w polskich korpach, trochę mi śmierdzi wyścigiem ku karierze, na który muszę się godzić w życiu realnym- ale nie w grze video.

PS. Wiedziałem, że ten post rozdrażni kilka osób, bo na forum ciężko spotkać człowieka, który nie był instruktorem / uczniem UA:)
PS2. Początkowo chciałem aplikować do UA. Do E-uni poszedłem ze względu na Brata- będąc w innym korpie nie mógłbym się z nim strzelać w hi-sec'u:)

Edit: Kara, zgadzam się. Niektórych patentów nie nauczysz się czytając poradniki. Sam uczyłem się na błędach latając po low/00 i najcenniejszych rzeczy dowiedziałem się bezpośrednio od ludzi tam mieszkających, w tym od jednego intruktora z UA, który poświęcił mi wieczór tłumacząc jak racić w 00 i nie dać się złapać, za co bardzo mu dziękuje:) Za bardzo natomiast mnie nosiło, by siedzieć na wykładach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 13:49:23 wysłana przez Shiro »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:48:44 »
Czyli zastrzeżeń formalnych co do sensu istnienia i "naganiania" do UA nie masz ? Zapewne tym bardziej nie masz zastrzeżeń co do jakości świadczonych przez UA szkoleń. Zgadza się ?

Czyli ujmując to inaczej namawiasz wszystkich nowicjuszy by szli trudniejszą drogą ? Znaczy się - samodzielnie googlali za informacjami nie mając pojęcia czego szukać, jaka jest obowiązująca w EVE nomenklatura, przedzierali się przez tony bezwartościowego śmiecia w postaci niczego nieuczących blogów i trollujących wypowiedzi na forumach... Oczywiście wszystko w tzw. langłydżach. Jako alternatywę proponujesz im korpy szkoleniowe w langłydżach, które nie gwarantują im, że nie będą musieli przechodzić okresu próbnego. Czy dobrze rozumiem ?
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Shiro

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:51:52 »
Czy dobrze rozumiem ?
Źle rozumiesz.

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:52:33 »
Dormio czy sugerujesz ze samodzielna zabawa w odkrywanie zasad gry  jest w jakis sposob gorsza od brania "prosto z talerza"?  :o

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 26, 2011, 13:54:58 »
Źle rozumiesz.
No to wyprowadź mnie z błędu i pokaż co źle ja zrozumiałem, a tym bardziej co źle zrozumie z tego potencjalny newbie.

Dormio czy sugerujesz ze samodzielna zabawa w odkrywanie zasad gry  jest w jakis sposob gorsza od brania "prosto z talerza"?  :o
Znasz mnie nie od dziś i wiesz, że nie o tym napisałem. Jednak żeby była jasność: nie sugeruję, że samodzielna zabawa w odkrywanie zasad jest gorsza. Sugeruję jedynie, że wprowadzenie w podstawy gry oferowane przez UA znacząco ułatwia start, a kolega twierdzi (w moim rozumieniu), że lepiej robić to samemu (znaczy się wprowadzać się w podstawy EVE).
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 26, 2011, 14:10:25 »
No bo nie wiem czy to  tak naprawde ulatwia start.
Na pewno ulatwia zrozumienie zasad, ale to niekoniecznie to samo.

Moge podac ( i ty pewnie tez) przyklad dziesiatek ludzi ktorzy od startu weszli do "powaznej" korporacji, zostali wyszkoleni, wymyslili sobie mega plany na przyszlosc, zaplanowali sobie skille na poltora roku naprzod po czym wylaczyli sobie konto na czas jakiegos dlugiego skilla typu minmatar crusier na V, i juz nigdy nie wrocili.

I jasne ze jest duzo takich co zostali tylko dlatego ze nie musieli sie bic z jezykiem czy mechanika dzieki takim korpom jakim jest UA.



Shiro

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 26, 2011, 14:12:25 »
No to wyprowadź mnie z błędu i pokaż co źle ja zrozumiałem
Sęk w tym, że od trzynastu lat używam jednej klawiatury. Do tej pory działa bez zarzutu i jestem do niej cholernie przywiązany. Nie chodzi tylko o sentyment.. Nie potrafię szybko pracować na jakiejkolwiek innej, bo te nowe mają troche inne ułożenie klawiszy, a same klawisze mają inny skok i inaczej je czuję. Trochę tak,  jak podpułkownik Kilgore w "Czasie Apokalipsy", który miał swoją ulubioną deskę surfingową i bardzo cierpiał, kiedy ją stracił. Staram się dbać o moją kochaną, starą klawiaturę i nie nadwyrężać jej wdając się w potyczki forumowe zmierzające do cytowania siebie nawzajem, przeinaczania, łapania za słowka i wkładania w usta przeciwnika tego, czego nie powiedział  :)

Tłumacząc w skrócie: moja Iryes jest wolnym pilotem i gwiżdże na wymogi, jakie narzuci jej polskie community. Jest takim trochę anarchistycznym włóczęgą o pirackiej, cygańskiej duszy:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 14:22:18 wysłana przez Shiro »

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 26, 2011, 14:26:31 »
Sęk w tym, że od trzynastu lat używam jednej klawiatury. Do tej pory działa bez zarzutu i jestem do niej cholernie przywiązany. Nie chodzi tylko o sentyment.. Nie potrafię szybko pracować na jakiejkolwiek innej, bo te nowe mają troche inne ułożenie klawiszy, a same klawisze mają inny skok i inaczej je czuję. Trochę tak,  jak podpułkownik Kilgore w "Czasie Apokalipsy", który miał swoją ulubioną deskę surfingową i bardzo cierpiał, kiedy ją stracił. Staram się dbać o moją kochaną, starą klawiaturę i nie nadwyrężać jej wdając się w potyczki forumowe zmierzające do cytowania siebie nawzajem, przeinaczania, łapania za słowka i wkładania w usta przeciwnika tego, czego nie powiedział  :)

Tłumacząc w skrócie: moja Iryes jest wolnym pilotem i gwiżdże na wymogi, jakie narzuci jej polskie community. Jest takim trochę anarchistycznym włóczęgą o pirackiej, cygańskiej duszy:)
Sęk w tym, że deska nie jest prosta, a stolarz poszedł na chorobowe i zastępujący go człowiek jak widać nie ma pojęcia co chcesz osiągnąć wiercąc dziurę obok.  :P

Masz swoje zdanie i chwała Ci za to, ale nie krytykuj innych za to, że chcą ułatwiać ludziom życie. Zasadniczo w tym wypadku bezinteresownie. Anarchizm nie ma tu nic do rzeczy. Sugerowanie skorzystania z rad i doświadczenia innych to nie jest narzucanie komukolwiek czegokolwiek. Community jako takie jest tak mocno zróżnicowane, że zasadniczo niczego nie narzuca i zapewniam Cię, że jest co najmniej kilka korpów dla których posiadanie w employment tickera UA jak najbardziej NIE jest warunkiem niezbędnym do przyjęcia.

No bo nie wiem czy to  tak naprawde ulatwia start.
Na pewno ulatwia zrozumienie zasad, ale to niekoniecznie to samo.
No popatrz, a ja zawsze myślałem, że zrozumienie zasad przed startem ułatwia start i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów.



Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 26, 2011, 14:42:27 »
Nie ma racjonalnego argumentu za tezą, że "nie przystąpić do UA jest lepiej niż przystąpić".

Eve jest bardzo specyficzną grą, z pionową "learning curve" i w dodatku zbalansowaną tak, że wszystko co fajne, zaczyna być dostępne po miesiącach grania. Nie każdy jest takim masochistą jak na przykład ja, który podchodzi do tego na zasadzie "im trudniej, tym fajniej" i sporo osób się zniechęca. Bardzo dobrze widzę to na przykład buddy invites - z jakiś 20+ triali przedłużyło grę 4, czyli mniej niż 20%.

Nic nie zyskasz na początku "kopiąc się z koniem", dlatego UA jest tak reklamowane. Weź też pod uwagę, że osoby które polecają UA nic z tego nie mają. Ja dzięki UA zostałem w tej grze i dlatego "spłacam dług" poświęcając swój czas dla młodych, tak jak ktoś kiedyś (Greg, eXegee, Aldaris Haller i paru innych) poświęcił dla mnie.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 26, 2011, 15:03:39 »
I w duzej czesci masz racje, ale EVE to zabawa, a robienie bledow i uczenie sie na nich czesto jest bardziej zabawne, niz dostenie wedki w komplecie z lowiskiem w trzecim tygodniu grania.
(Jasne, ze nie dla wszystkich.)


Eve jest bardzo specyficzną grą, z pionową "learning curve" i w dodatku zbalansowaną tak, że wszystko co fajne, zaczyna być dostępne po miesiącach grania.

Wiekszosc fajnych rzeczy w EVE jest dostepne tak mniej wiecej od trzeciej godziny grania, moze za wyjatkiem pompowania sobie ego czyims kosztem, bo do tego to juz trzeba sobie doskillowac, przygrindowac i wypelnic killboard. :P Reszta to juz kwestia skali.

Ale tak na powaznie: Do zyskania jest fun.
A to ze rozne osoby rozne rzeczy bawia to juz inna kwestia.

I prosze nie probowac mi udowadniac ze mam cos przeciwko UA, bo nie mam i nigdzie tak nie pisalem.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 26, 2011, 15:23:10 »
Wiekszosc fajnych rzeczy w EVE jest dostepne tak mniej wiecej od trzeciej godziny grania

Co za populizm...

PvP (poza - polecieć do low w n00bshipie i dostać w łeb) jest dostępne od 3 godziny grania ? Wormhole? Produkcja/inwencja? Dalej wymieniać?

Nawet jeśli przyjmiemy PvE w rodzaju robienia misji za "fun", to jednak L1 wydawały mi się tak beznadziejene, żę wolałem szukać ratów na beltach w low (żeby zarobić). Dla porównania L4 (dostępne nieco więcej niż miesiącu) są ogłupiające, ale jakoś - z odpowiednią motywacją - można je zdzierżyć.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Kalressin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: j/w
  • Korporacja: Pewnie nadal Vide :p
  • Sojusz: A gdzie vide jest tak w zasadzie?
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 26, 2011, 15:55:46 »
W takim razie cale community EVE musi byc zlozone z masochistow co to potrafia wydawac kase i przez 6 miesiecy i spinowac shipami w stacji az osiagna wymagany poziom zajeb....i aby wreszcie sie dobrze bawic. :D

Dormio

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 3 456
  • Mi'Sie
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Dormio
  • Korporacja: Shocky Industries Ltd.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:21:44 »
Wszyscy za przykład "spinowania shipem" dawali zalecenie skilowania learningów na początku. Sam wiesz co należy sądzić o osobie, która JEDYNIE learningi by robiła przy takim zaleceniu, a równocześnie zrobienie jakiś "podstawowych" innych skilli (i.e. frytki innej rasy) to raptem parę godzin. Szczególnie w dobie kolejkowania.
Levele 1-3 robi się naprawdę szybko, lvl4 na tyle szybko, że ta różnica jest bezpośrednio widoczna w codziennej grze. Z kolei lvl5 jest już długie, a przy tym efektywnie daje małą korzyść (weź na przykład spec do dział czy missili - skillowanie 32d po to by uzyskać 2% dodatkowego dmg ?!).
Jak wszędzie i w EVE trzeba myśleć i otrzymywanie porad od innych nie zwalnia z myślenia.
Brak sygnatury w ramach protestu przed czepiaczami...

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:31:26 »
Z drugiej strony, skillom, które coś odejmują, lvl 5 działa najlepiej (na przykład osławiony logistyk 5, ale też takie tanie głupoty jak skille do rechargu, czy controlled bursts).

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:35:38 »
Ja nie byłem w ua, bo uważam własnie ze odkrywanie samemu > podanie na tacy. Co nie znaczy ze mam coś przeciwko ua czy eu wręcz przeciwnie poslalem kilku kumpli do ua bo enty raz tłumaczyć co to jest align i dlaczego to jest istotne mi sie nie chciało. ;)

Odnośnie ua to mam tylko jedna uwagę ale to pewnie błędna statystyczna, kumpel oblał egzamin ze skanowania mimo ze od tygodnia skanowal po low sec, zgodnie z założeniami eve scanning guide by ccp na yt. Tak czy inaczej będę ja nadal polecał, bo po co samemu młodemu tłumaczyć dlaczego 1mn mwd ssie na caracalu, czemu drejka nie fituje sie na aktywnym tanku czy jak sie planuje uciec przez bramę to nie należy odpowiadać ogniem ;) jak mogą to za mnie zrobić inni

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 26, 2011, 17:34:20 »
Ja nie byłem w ua, bo uważam własnie ze odkrywanie samemu > podanie na tacy. Co nie znaczy ze mam coś przeciwko ua czy eu wręcz przeciwnie poslalem kilku kumpli do ua bo enty raz tłumaczyć co to jest align i dlaczego to jest istotne mi sie nie chciało. ;)
+1

aczkolwiek mam wrażenie, że gdybym zaliczył UA, to koniec końców lepiej bym na tym wyszedł.

Zgudi

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 26, 2011, 21:05:05 »
Dlaczego jeszcze nie jestem w UA? Bo nie mam zbyt dożo czasu na grę i gram o różnych nieregularnych porach. Często coś wypada innego. Nawet choćby odwiedzić ciocię, znów kumple coś szykują i tp. A w UA to jest tak, że jak się umówię na wykład to powinienem być, a szansa, że coś mi w tedy wypadnie jest 50 %.
Nie myślcie, że niechcianym posłuchać czegoś ciekawego o EVE.

Z innej beczki:
Kalressin napisał:
Cytuj
Moge podac ( i ty pewnie tez) przyklad dziesiatek ludzi ktorzy od startu weszli do "powaznej" korporacji, zostali wyszkoleni, wymyslili sobie mega plany na przyszlosc, zaplanowali sobie skille na poltora roku naprzod po czym wylaczyli sobie konto na czas jakiegos dlugiego skilla typu minmatar crusier na V, i juz nigdy nie wrocili.

Ja do takich nie należę, grą tą interesowałem się od roku, zanim zacząłem grać, a czytałem o niej już w 2003 roku :) tak, 7 lat temu :)

Cytuj
Wiekszosc fajnych rzeczy w EVE jest dostepne tak mniej wiecej od trzeciej godziny grania

Moim zdaniem od 3 miesiąca grania najwcześniej, ale zależy co masz na myśli

A teraz coś o UA i masochizmie : Ja po tygodniu gry trafiłem do low sec, absolutne 0 pojęcia o mechanice gry, nawet bez podstawowej wiedzy o tym, jak należy się w tej i tej sytuacji zachować. I gorzko to kilka razy przypłaciłem, ale ja się tym nie przejmuję lecz idę dalej. Nie jestem masochistą, bo...................... to jest gra, a nie prawdziwe życie. Teraz pytanie czy żałuję tego, że w samych kąpielówkach popłynąłem między rekiny? Nie, bo sporo się nauczyłem na swoich błędach. Tak wiem, że UA dużo daje i mogę nauczyć się więcej, ale niektórych ciągnie tam gdzie nie wolno.... :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 22:07:28 wysłana przez Zgudi »

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 29, 2011, 23:04:38 »
Skoro topic mój to i ja się wtrącę.

Doskonale rozumiem co ma na myśli Shiro i paru innych tutaj. Ja również nie neguję że UA jest bardzo pomocną organizacją zwłaszcza dla takich newbie jak ja ale problemem są ludzie co na każde zadane pytanie czy prośbę o radę mają jedną odpowiedź: "Idź do UA, oni ci wytłumaczą" (lub coś w tym stylu).

Na tyle stało się to uciążliwe że łatwiej było przekopywać się przez google i eng poradniki niż pytać o cokolwiek w polskim community.

A pomyśleliście geniusze  że niektórzy pracują w bardzo różnych godzinach i kiedy w UA jest środek wykładu ktoś może właśnie być w pracy? A może UA prowadzi też nocne zajęcia tak gdzieś pomiędzy 1 i 3 w nocy? Ale kogo to obchodzi, idź do UA, oni ci wytłumaczą, nieważne że nawet nie spełniasz wymagań aby tam wstąpić...

AreQ

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 29, 2011, 23:51:26 »
A pomyślałeś o tym ze nawet jak nie będziesz na "zajęciach" to znajdziesz prawie o każdej porze kogoś tam kto ingame Ci odpowie/wytlumaczy?
A wymagania zrobione tutoriale to faktyczne nie do spełnienia...

Asag

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 210
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Wprodukcji
  • Korporacja: WhoKnows
  • Sojusz: JeszczeNieMam
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 30, 2011, 00:02:01 »
Do UA wstępuje się głównie dla kursów/wykładów i chociaż minimalna obecność na szkoleniach też jest wymagana (więc same tutki nie wystarczą), tak że z mojej strony podtrzymuję co powiedziałem, nie do spełnienia:

Cytuj
Kadet od momentu zaakceptowania jego aplikacji ma 3 tygodnie na rozpoczęcie pierwszych szkoleń. Jeśli pilot w tym czasie nie przystąpi do Szkolenia Podstawowego, bez sensownego uzasadnienia, będzie musiał zwolnić miejsce dla innych kandydatów i opuści szeregi UA,

Wstępować tylko dla chatu nie ma sensu.

Zresztą nieważne. Was nie da się przekonać i tyle, tyle do UA wysyłaliście że chyba posty z automatu już lecą.

AreQ

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 30, 2011, 00:15:42 »
Cytuj
bez sensownego uzasadnienia
To że nie mogę bo pracuje mam RL obowiązki jest sensownym.

Kara Mon

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 30, 2011, 00:19:00 »
Ale dlaczego dla chatu nie warto ? ja bylem w UA i w sumie tylko na 1 podstawowym szkoleniu ale informacje jakie zdobylem poza czasem szkolen od innych graczy na tym kanale byly bezcenne  :P

Zgudi

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:47:28 »
To szlag, reklamowałem swój korp na kanale "polisch". To zamiast znaleźć rekrutów to odezwali się ludzie, którzy zapowiedzieli, że wpadną tam i wszystkich nas rozp..... w 3 dupy z nudów. To może zapiszę się w końcu do UA :P

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 30, 2011, 15:00:35 »
To szlag, reklamowałem swój korp na kanale "polisch". To zamiast znaleźć rekrutów to odezwali się ludzie, którzy zapowiedzieli, że wpadną tam i wszystkich nas rozp..... w 3 dupy z nudów. To może zapiszę się w końcu do UA :P
Pogrubiłem miejsce, w którym tkwi Twój problem

Zgudi

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 31, 2011, 09:18:48 »
Jeszcze wczoraj sami odezwali się i przypomnieli słowami: "Szykuj się na wpier...... Zgudi". Żeby tak Polak Polaka za nic??? Przecież nikogo nie obraziłem :(

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 31, 2011, 09:34:25 »
nie przejmuj się, zwykłe polishowe trolle.

a co do "Polak Polaka" - to jest gra, tutaj nie ma Polaków, tylko są Matarzy, Gallente, fanatycy i faszyści służący interesom swoich korporacji i sojuszy. Zresztą, jeśli czytasz KSOD, powinieneś zauważyć sam pewne różnice poglądów miedzy naszymi ziomkami.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 31, 2011, 09:57:53 »
Jeszcze wczoraj sami odezwali się i przypomnieli słowami: "Szykuj się na wpier...... Zgudi". Żeby tak Polak Polaka za nic??? Przecież nikogo nie obraziłem :(

HTFU or GTFO.... jak nie wiesz co to znaczy, to zapytaj wujka Google.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:13:08 »
Cytuj
dzikusy, geje, Amarzy i Caldari
Fixed

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:49:08 »
"Nas, bohaterów, prądem?" :D
Tak mi się skojarzyło :P
Przedwieczny.

Goomich

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:59:36 »
Jeszcze wczoraj sami odezwali się i przypomnieli słowami: "Szykuj się na wpier...... Zgudi". Żeby tak Polak Polaka za nic??? Przecież nikogo nie obraziłem :(

Eve to taka gra, gdzie można właśnie tak za nic. :D
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 12:27:07 wysłana przez Mona X »

AreQ

  • Gość
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 01, 2011, 12:15:07 »
Jeszcze wczoraj sami odezwali się i przypomnieli słowami: "Szykuj się na wpier...... Zgudi". Żeby tak Polak Polaka za nic??? Przecież nikogo nie obraziłem :(
Standard u naszej nacji widoczny w każdej grze MMO:-)
Ja bym sie nimi nie przejmował, bo jak już ktoś napisal trole zwykłe, a w Eve wpier...dostaniesz od każdego dla kogo nie jesteś na +, więc tak naprawdę nic się nie zmienia dla Ciebie.

Pol Kent

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 101
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Ramani Rydiks
  • Korporacja: NPC corp
  • Sojusz: -
Odp: Pytania początkującego o start w grze.
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 01, 2011, 12:30:24 »
Jeszcze wczoraj sami odezwali się i przypomnieli słowami: "Szykuj się na wpier...... Zgudi". Żeby tak Polak Polaka za nic??? Przecież nikogo nie obraziłem :(

A tak w ogóle to kto się przypomniał ? Rzuć jakimiś nickami, zobaczymy kto tak szabelką wymachuje  ;)