Autor Wątek: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)  (Przeczytany 4022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ryrzu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: brak
WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« dnia: Grudzień 15, 2010, 17:38:59 »
Witam!
Właśnie ściągam eve dostałem juz zaproszenie na trial 21. :)
Nie jest to jednak moje pierwsze podejście - ostatnio po prostu bez żadnej wiedzy o EvE ściągnąłem pograłem i porzuciłem zanim 14sto dniowy trial mi się skończył. Byłem (i nadal jestem) przyzwyczajony do WoWowego ciągnięcia za rączkę i pokazania właściwie każdego aspektu gry. W Eve tego mi zabrakło - skończył się tutorial i dalej nie wiedziałem co teraz. Gra jest strasznie złożona i im więcej czytam teraz poradników, faq i forów tym bardziej złożona mi się wydaje. Wiem, ze takich wątków było już na pęczki, jedne mniej inne bardziej podobne, ale wolę założyć swój, bo będę miał wszystko w jednym miejscu jeśli ktoś zechce mi odpowiedzieć. Jeśli jednak macie pisać sto postów "już było" "opcja szukaj" "zgoogluj" to prosze od razu o usunięcie tematu. Ale do rzeczy.

Chcę grać PvP, jestem raczej casualowym graczem i w tygodniu popołudniami mam czasem godzinke czasem dwie a czasem w ogóle nie mam czasu na granie, więc jakieś wielkie farmienie czegokolwiek raczej nie wchodzi w gre chcę móc sie zalogować godzinke posiekać do innych graczy i sie wylogowac - czy to w eve mozliwe?

Jeśli chodzi o postać - domyślam się, że gra jest dość zbalansowana i każda rasa ma szanse w PvP, jednak na pewno różni się styl graniem różnymi rasami - jak to dokładnie wygląda? gdyby ktoś mógł mi pokrótce przybliżyc jak się gra różnymi rasami w PvP byłbym wdzięczny.

Skille - dla mnie najwieksza bolączka eve (wymagaja planowania i wiedzy co wlasciwie ostatecznie chce osiagnac, a ja jako totalny newbie nie mam zielonego pojecia w co mam isc) - jakie skille trenować pod PvP i od jakich w ogole zaczać?

widziałem, że niektórzy uzywaja jakiś addonów (tak sie przynajmniej to nazywało w wowie) do planowania treningu i bóg wie czego... jakie są warte ściagniecia?

czyli w skrócie:
- czy Eve nadaje sie dla casuala?
- jak gra sie pvp różnymi rasami?
- jakie skille pod PvP i od jakich w ogole zacząć zeby nie przepaśc w przestrzeni kosmicznej w pierwszyc dniach gry?
- jakim programom/addonom warto się przyjrzeć?
- co najlepiej robić w ogóle w pierwszych dniach gry (bo podejżewam że na PvP w pierwszych paru tygodniach nie mam co liczyc)?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2010, 17:47:06 »
Witamy na forum.
Zanim odpowiem na Twoje pytania mam dla Ciebie ważniejsze: Czy skasowałeś już konto w WoW?

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

MGGG

  • Gość
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2010, 17:48:19 »
- czy Eve nadaje sie dla casuala?

Tak. Ale jak chcesz sie zalogować i mieć instant pvp, to polecam inne gry.

- jak gra sie pvp różnymi rasami?

Rasy nie maja zadnego znaczenia. Tak samo dobrze mozesz latac statkami kazdej innej rasy niz twoja, a roznice rasowe zniwelujesz po najwyżej dwóch dniach skillowania.

- jakie skille pod PvP i od jakich w ogole zacząć zeby nie przepaśc w przestrzeni kosmicznej w pierwszyc dniach gry?

Zeby sie rozwijac musisz miec kase, wiec skilujesz kolejne statki pod misje (najłatwiejszy sposób zarabiania na początek). Czyli po kolei frejka, deska, cruz i battlecruz wraz ze skillami do fitów do nich.

- jakim programom/addonom warto się przyjrzeć?

EVEMoon (planowanie skillowania) i EFT (planer fitów do statków). W EVE nie ma addonów.

- co najlepiej robić w ogóle w pierwszych dniach gry (bo podejrzewam że na PvP w pierwszych paru tygodniach nie mam co liczyc)?

Zapisać do Unseen Academy: www.unseen.pl

Ranshe

  • Gość
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2010, 18:21:31 »
Nie słuchaj Dooma, on jest wstrętny fantasta i się nie zna. ;)

Będziesz się musiał trochę przyzwyczaić do zupełnie innego stylu gry niż WoW - tam casual typu "pójdę sobie na bg czy areny czy coś" spokojnie daje radę w większości aspektów grania, co najwyżej idzie mu to dłużej.

Cytuj
Chcę grać PvP, jestem raczej casualowym graczem i w tygodniu popołudniami mam czasem godzinke czasem dwie a czasem w ogóle nie mam czasu na granie, więc jakieś wielkie farmienie czegokolwiek raczej nie wchodzi w gre chcę móc sie zalogować godzinke posiekać do innych graczy i sie wylogowac - czy to w eve mozliwe?

Może nie być łatwo, bo nie mamy tu żadnego systemu do instant pvp typu battlegroundy, ale według mnie może się spokojnie dać - może jakieś faction warfare czy inne piracenie w lowsekach? Musiałbyś zagadać do naszych piratów i milicjantów i niech ci poopowiadają jak to u nich jest. :)

Faction warfare podobno jest też całkiem niezłe do zarabiania, a jak będziesz się ograniczać do małych statków - fregaty, AF, cruzy itp, to nie kosztują one aż tak dużo. :]

+1 Unseen Academy - nauczą cię czego trzeba tam, a po podstawowym szkoleniu możesz sobie się po lowsekach plątać i próbować mordować. :)

Goomich

  • Gość
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2010, 19:06:59 »
(bo podejżewam że na PvP w pierwszych paru tygodniach nie mam co liczyc)?

PVP możesz mieć 15 minut po zainstalowaniu gry, a za dwa dni całkiem kompetentnie nawijać rifterem innych nubów w lowseku.

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2010, 19:18:04 »
Mamy system gdzie na przeciwnika się czeka tak do 3 minut - amamake :)

PS. chyba długo nie byłeś w low secu Mona - a rifterem mozna powalczyć ale nie po dwoch dniach tylko po 2 miesiacach i po straceniu z 50 na naukę.

a tak bardziej merytorycznie:

http://dl.eve-files.com/media/corp/wensley/The_Rifter_Guide_Solo_PvP.pdf

zawsze to coś na poczatek
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Goomich

  • Gość
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2010, 20:27:26 »
Nooooo, własciwie, to nawiązywałem do tego, że w okolicy 3 dnia, jakiś taki właśnie mnie przydybał w 0.4 jak deską jakiś Kernite, czy Jaspet kopałem. :D

A parę lat temu, gdy poleciałem do Solitude przeczyścić korpowe hangary, to spotkałem tego delikwenta: http://hq.c0ven.pl/kb/?a=kill_detail&kll_id=76579
Więc wychodzę z założenia, że tego towaru nie brakuje.

W ostateczności może wejść do RVB.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 20:35:04 wysłana przez Mona X »

ryrzu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: brak
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2010, 00:27:41 »
dzięki bardzo za tak szybkie i wyczerpujące odpowiedzi :) wejdę zaraz stworzyć postać i zrobić crash course i ustawić jakieś skille do wytrenowania tylko właśnie - od których zacząć? czytałem gdzieś, że w learning warto zainwestować na poczatku, ale co jeszcze?

Azbuga

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 536
  • w poszukiwaniu idealnego statku do solo :)
    • Zobacz profil
    • teaching by touching
  • Imię postaci: Azbuga
  • Korporacja: teaching by touching
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2010, 00:41:12 »
no wlasnie od dzisiaj learningi zostaly usuniete - wiec sie ciesz bo jestes 2 miesiace do przodu
Some Men Just Want to Watch the World Burn

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2010, 08:09:30 »
Jak chcesz być psychopatą już od pierwszego dnia, przeczytaj pdf o rifterach, możesz również wygooglać stronę rifter drifter, są tam przykladowe fity (przynajmniej na drifterze), których prawie na pewno ne zlozysz z braku skili, ale bedziesz w zamian wiedział jakich skili brakuje Ci na już :P

PS
Cytuj
Nie słuchaj Dooma, on jest wstrętny fantasta i się nie zna.
A Ty kulaj sie poplywać w wulkanie, czy tym co tam wam teraz robi za jeziorka w tym szajsie

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ryrzu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: brak
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2010, 22:08:21 »
mam już riftera i co dalej gdzie mogę się ew postrzelać PvP (zdaje sobie sprawę ze pewnie rozniosą mój statek w pył, ale jeszcze na trialu chce se pobawić PvP, żeby zobaczyć czy mi EvE leży)?
a propo unseen.pl w wymaganiach rekrutacyjnych jest ukończenie misji combat i bussines i potwierdzenie tego. skąd mam wiedzieć czy wykonałem już te misje i gdzie mam tego potwierdzenie?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2010, 22:13:40 »
Tutoriale (jest ich 5) są w 10 misyjnych blokach, po niektórych w tym wzmiankowanych dostajesz certyfikat od agenta

Strzelać możesz sie wszedzie kwestia ewentualnych konsekwencji:
- w high secu (systemy od 1.0 do 0.5) możesz atakować jedynie kolesi ze statusem outlaw globalnym lub do ciebie inaczej pały (concord) wezmą Cię na buty
- w low concord nie przyleci ale atakowanie kogoś na brami lub przy stacji to zły pomysł fregatą bo wciąż są sentry
- w null walisz kazdego wszedzie poza jego własnym posem (znowu działka)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

ryrzu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: brak
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2010, 11:28:19 »
kurde skonczylem ten combat 10 misji i nic nie widze :/

mam jeszcze problem z handlem. kiedy moge sprzedawac a kiedy nie? (czasem nie mam opcji "sell this item"). Przyznam ze to skakanie miedzy sektorami zaczyna mnie nudzic i pogralbym sobie w grupie i moze jakies PvP pocisnął... nie chciałby się ktoś w grze skumać i polatac razem moze na jakies noobskie PvP?

i jak zobaczyc efekty na sobie? jakies spowolnienia itp?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 11:49:11 wysłana przez ryrzu »

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2010, 12:08:37 »
Po prostu nie wszystko da się wystawić na markecie. Itemków frakcyjnych (za wyjątkiem amunicji i od niedawna statków), "plexowych" i komandorskich na markecie wystawić się nie da. Podobnie jak część śmiecia co możesz znaleźć na misji (np. jakieś militians, prisoners itp.) Z tym możesz zrobić cztery rzeczy (zakładam, że takie "cóś" nie jest potrzebne do ukończenia misji, bo wtedy problem rozwiązuję się sam - przy zakończeniu misji item znika):
1) zostawić sobie na pamiątkę,
2) zniszczyć,
3) wylecieć w przestrzeń i porzucić (opcja "jettison" na itemie w cargo),
4) wystawić na kontrakcie (opcja "create contract" na itemie w stacji) - kontrakty stanowią niejako drugi sposób wymiany handlowej między graczami.

Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


MGGG

  • Gość
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2010, 12:29:36 »
mam już riftera i co dalej gdzie mogę się ew postrzelać PvP (zdaje sobie sprawę ze pewnie rozniosą mój statek w pył, ale jeszcze na trialu chce se pobawić PvP, żeby zobaczyć czy mi EvE leży)

Polataj po systemach low sec (security status 0.4-0.0).

ryrzu

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: brak
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2010, 18:50:17 »
długo nie polatałem :) juz rifter rozwalony właśnie lece nowego kupić... kosztowne to PvP (mimo ubezpieczenia)

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: WoWowiec w Eve (podejscie drugie)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2010, 18:58:43 »
(mimo ubezpieczenia)

fregate ? nie warto :>