Autor Wątek: Pytanie do starych carebearow :)  (Przeczytany 10070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sc0rp

  • Gość
Pytanie do starych carebearow :)
« dnia: Grudzień 02, 2010, 10:50:01 »
Zastanawiam sie jaka raciarkie  sobie wyskillowac (a wlasciwie wziasc za free z learningow), wiec osoby latajace ponizszymi raciarkami bylbym wdzieczny za odpowiedz a najlepiej za wskazanie silnych i slabych stron, do czego sa najlepsze (np. co moga zrobic czego inne raciarki nie zrobia) oraz o ile to mozliwe wskazanie shipa "podobnego" do ponizszych jak chodzi o sposob racenia/walki tak jak np. tengu jest cerbem na sterydach. Raciarki nad ktorymi sie zastanawiam to Rattlesnake (do wyskillowania drony), Nighthawk (hull) i Golem (hull), bo jednak eft to tylko eft i pewnych niuansow na nim nie widac.



PS Bede wdzieczny, aby ludzie majacy wybujale ego (hi pr0 pvp) za to uwazajacy ze na raciarke wystarczy 200kk z fitem dali sobie spokoj z trolowaniem

Ganiles

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:01:32 »
Jakie zastosowanie tej raciarki? l5, plexy, l4?

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:04:34 »
Jakie zastosowanie tej raciarki? l5, plexy, l4?

Głownie to takie, gdzie Tengu nie da rady, albo robienie go tengu jest dosc ryzykowne wzglednie mozna ta sama rzecz zrobic szybciej. Raczej pod katem 0.0 wzglednie przyszlosciowo to i w-space.

silvia

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:07:14 »
Tengu - jest w stanie tankowac solo wszystko procz 10/10 z neutami. Przyzwoity zasieg jak i dps.

paladin - calkiem ladnie tankuje. dps lepszy od tengu i zasieg tez calkiem dobry.

jeszcze carriery i mothershipy sa.

Cytat: ganiles
Głownie to takie, gdzie Tengu nie da rady, albo robienie go tengu jest dosc ryzykowne wzglednie mozna ta sama rzecz zrobic szybciej. Raczej pod katem 0.0 wzglednie przyszlosciowo to i w-space.
Proponuje tengu.

Ma lepszy align, jest szybsze, moze atakowac nawet fretki z latwoscia i mma bardzo fajny tank. Do tego calkiem mala sygnatura i gangi drakow juz zadaja mniej damagu.

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:10:28 »
@up nie chcialem byc bezposredni ale nie zostawiles mi wyboru to ostatnie zdanie (PS) bylo glownie do ciebie - nie sadziles ze z jakiegos powodu napisalem raciarki ktore mnie interesuja? I ani paladyna ani capsli a tymbardziej matki tam nie widze - wiec please odpusc sobie ten thread i idz trolowac gdzie indziej.

A tekst ze tengu daje rade zrobic 10/10 jak nie ma neutow to gratz you win eve a teraz poszukaj Maze i nagraj film - bedziesz pierwszym ktory go zsolowal.
po za tym tengu mam all5 wraz z osprzetem.

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:14:46 »
Ratler - dominiks na shield zamiast na armorze, mozna toto zrobić cap stabel nawet na xl (bez strat w dps chyba ze sie upierasz ganiać raty z torpedami - 4 cruise bez dopały ze skila to mniej niz równowartość dodatkowej heavy t2, z wybranych staków najmniej polecam właśnie tego

Nighthawk - bardzo dobrze mi się nim latało dps nieco nizszy niz tengu, ale za to 5 light wiec albo strzelasz w dwa cele na raz, albo masz set ecm z dedykacją dla upierdliwych drimieli czy innego małego agresywnie nastawionego gówna - całkiem fajny na nighthawku jest też bonus do celnosci rakiet, ładnie gnębi sie dzieki niemu małe cele, natomiast może nieco  irytowac mały w porownaniu z tengu zsasięg rakiet, tank tradycyjnie uzywa sie raczej pasywny, ale wiem że mozna również popróbować z aktywnym (zalecam pithum a type med)

Golem - mam i uzywam od niedawna, ale z pobierznych testów wychodzi mi że w zasadzie to jedyny tej wielkosci ship na którym sensownie można sie pobawic torpedami, ma bonus zarówno do celności jak i do TP (w przypadku torped 2 dają ładne walnięcie torpedami w cruzy (bc zazwyczaj na salwe). Jak torpedy to również rigi pod nie, po jednym t2 do zasiegu, wtedy z javelimnów siegniesz w zasadzie każdego rata który Ciebie orbituje, a t1 sporo tych które podlatuja w okolice 30-40 km (javeliny około 60 i troche dolecą) z tego co pisałeś o swoich anomalkach to bedziesz topił gueristy. Odpuść sobie na nim stabilny cap. Da się tak zrobić ale wtedy dps ssie a torpedy to ponownie broń z przyłozenia. W tanku jak najwydajniejszy booster + jeden albo dwa ampilifery , jak sie wykosztujesz + dolo zysz secik crystali to shild z 0 na 100 postawisz w jkaisś 5 cykli (mniej jak 30 sekund)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:20:44 »
Dzięki Doom wlasnie o  taki opis mi chodzilo. Nighthawk to taki drejk na sterydach czy lata sie nim troche inaczej?

Ganiles

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:26:53 »
Czyli plexy (8/10-10/10) i sleepersy. Sam z zadnych z tych konkretnych okretow nie latalem, ale jesli to bedzie solo to sadze ze:
Na plexy 8-10 - 10/10 zabraknie ci dps w rattlesnake i nighthawku.
Jesli bedzie plex z neutami to nighthawk czy rattle lepiej dadza sie zrobic na pasywny tank
W przypadku sleepersow uzytecznosc dron z rattlesnake moze byc drastycznie ograniczona

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:37:37 »
Dzięki Doom wlasnie o  taki opis mi chodzilo. Nighthawk to taki drejk na sterydach czy lata sie nim troche inaczej?
W zasadzie nie mam porównanie :P drakiem pve lartałem jako straszliwy noob z częściowo tylko t2 fitem, później dochrapałem sie ravena (10 minut póxniej znowu latalem drakiem), jak miesiąc póxniej kupiłem cnr to przesiadłem sie z niego dopiero w rattla (stara wersja) i jak mi ccp popsuło ratla to wtedy przesiadłem sie w comanda który w tym czasie sie wyskilował (różnica czasu to prawie rok miedzy drejem pve i nightem) najwieksza różnica miedzy tymi dwoma to moim zdaniem zejscie med slota w low slot troche inny fiting to wymusz , a brak tego 6 slota czasem drażni

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

KusKus

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2010, 11:38:27 »
A tekst ze tengu daje rade zrobic 10/10 jak nie ma neutow to gratz you win eve a teraz poszukaj Maze i nagraj film - bedziesz pierwszym ktory go zsolowal.

Wygralem EvE :D

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:01:51 »
Wiem, że Tego statku nie wymieniłeś ale ... Nighmare nie wchodzi w Twój licznik (duża siła ognia, niezły zasięg i stawiasz go na osłonach). Dodam może, że nie latam nim więc to tylko gdybanie z mojej strony.

Dux

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 010
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Bubu Talib
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: KUTANG KLAN.
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:18:16 »
Jeśli chodzi i WH space to taka mała uwaga odnośnie zaproponowanych raciarek. Golem jak chyba każdy maruder jest bardzo łatwy do wyskanowania. Kwestia wiec, czy jesteś gotowy podjąć większe ryzyko wtopy statku.
Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :P


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:55:46 »
Wiem, że Tego statku nie wymieniłeś ale ... Nighmare nie wchodzi w Twój licznik (duża siła ognia, niezły zasięg i stawiasz go na osłonach). Dodam może, że nie latam nim więc to tylko gdybanie z mojej strony.
Mieszka w rejonie w którym Nightmar jest conajwyżej średnią raciarką ze względu na resy em ratów

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2010, 12:58:59 »
Rozumiem i dziękuję za sprostowanie.

horax

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2010, 13:31:34 »
vagabonda ;)

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:19:29 »
@Doom,Dux i Ganiles  dzieki za rady i wskazowki

@Herezja Nightmare to faktycznie fajna latareczka, ale zdecydowanie za dalego mam do niej (a wlasciwie do lazors) pomijajac wu, awu i hybrid dziala w gunnery mam ~560k sp ;)

@reszta - idzcie robic trzode gdzie indziej :P

Ellaine

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:39:37 »
AWU Ci się przyda nawet do tych gupich rakietuf.

KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2010, 14:58:32 »
Rattle nadje się ze swoim DPS tylko do grania w grupie tj. robienie plexów w 2-3 osoby czy anomalek. Może ktoś się z tym nie zgodzić, ale ja bym nie wytrzymał z dpsem z dron robić jakiegokolwiek plexa... a do robienia sanctumow/heavenów (zależy jakie raty) z reguły starcza dominix jeśli chodzi o ten typ statków.

Co do reszty - nie mam zdania.

Ellaine

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2010, 15:56:12 »
DPS dron to około 450-500. Gdyby wyciągał torpedami jeszcze ze 200-300 to by było spoko... tzn jak Dominix. Znośnie.

Venzon 2003

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 893
  • Mistrz Nekromancji
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Venzon 2003
  • Korporacja: BUFU
  • Sojusz: CartelDOTpr0
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:24:22 »
testowalem rattle na plexach/anomaliach angelowych - w eft wyglada niezle ale w praktyce klepanie npcow idzie jak krew z nosa
szybko pozbylem sie mojego rattle
While i fully endorse this plan i somehow feel that beach-bunnys wont tremble of fear^^

Oxylan

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2010, 20:18:13 »
Tengu deklasuje wszystko czym można latać na pve, oczywiscie jesli chodzi o solo, b dobry tank i dobry dps który jest podobny do ravena na rigorach, raven może tankować tak jak tengu albo lepiej ale do tego trzeba faction shield booster gist xl, nawet raven navy będzie gorszy pomimo lepszego dps, tengu jest zwinny i lata jakies 700ms, lepiej sie spisuje na szybkich misjach gdzie praktycznie się wlatuje i wylatuje, jak zazamataz czy duo of the death, jakby nie było chodzi też o czas, besy to wielkie cieżkie krowy, które zanim doleca i wrócą z misji gdzie np trzeba podlecieć do puszki, bramy (misja wc, recon sporo innych misji z bramami oraz plexy) mija sporo czasu...
 
Co do statków dronowych jak domi czy rattle to nie polecam, sam mam na alcie domiego i sentry t2 + rigi do dmg sentr i 5x 425mm pure dps domi, ale w praktyce nie umywa się nawet do ravena, dobre dla leniwych którzy dają asyste dron na alta albo ustawiają dorny na agresive i idą afk, co do golema to nie ma sensu dawać 500mil za statek który ma identyczny dps jak raven, chyba że torpedy + paintery to jest całkiem znośny z tym że 5x km zasięgu torped nie spisuje się na większosci misji gdzie npc orbitują na 60 - 80 czy spawnują na 120, możesz dac ab i scigać to co ucieka z tym że padnie cap w połączeniu z aktywnym tankiem.

Ps.Wielkim minusem t3 jest brak dron, czasem przydają się żeby rozwalić spider drony, czy frejki, t2 frejki potrafią ładnie tankować nawet heavy missile a strzelanie do nich bez paintera to tragedia, osobiscie szkoda mi 6mil sp w dronach na mainie i kilku mil sp na altach dlatego latam comandem a na altach mam pure dps raweny.

 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2010, 20:51:09 wysłana przez Oxylan »

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:35:38 »
@Albi awu to mi sie przyda do golema lub jak postanowie dreda robic ;) tak to nie widze powodu :)

@Venzon dzieki za uwage odnosnie rattla

@Oxylan dzieki za wywod o tengu, ale jak juz pisalem tengu mam all5, a odnosnie tego pod co mi potrzebny to tez napisalem ze 0.0 wzglednie w-space, a nie misje ;) anyway dzieki za czesc o rattlu i ravenie aha FYI golem moze miec 60+km zasieg torped ;)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:38:08 »
Zasięg torped jest identyczny dla całej lini statków na kadłóbie ravena. Wszystkie mają te same bonusy w tym temaci. Na wersjach t1 i faction może być nawet chyba większy (jesli zmieści się trzeci rig)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Cole Johnsohn

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2010, 13:29:28 »
Cytuj
A tekst ze tengu daje rade zrobic 10/10 jak nie ma neutow to gratz you win eve a teraz poszukaj Maze i nagraj film - bedziesz pierwszym ktory go zsolowal.
po za tym tengu mam all5 wraz z osprzetem.

http://www.youtube.com/watch?v=Kj6xTEFUs0s
http://www.youtube.com/watch?v=Zkq_ahBxevE

EVE WON!


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 04, 2010, 13:45:20 »
Na pierwszym filmiku te "solo" tengu ma suport czegos z dronami, drugi jest zbyt nie wyraźny na moim sprzęcie żeby zobaczyć na nim co kolwiek za wyjątkiem tego że to fit pvp

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ganiles

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 04, 2010, 14:11:21 »
EVE WON!

Solowanie to bicie czegos w pojedynke, bez altow. Drugiego filmika nie ogladalem, ale w pierwszym wyraznie jest solo tankowanie 10/10 :P (nie mylic z solowaniem)

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 04, 2010, 14:36:15 »
http://www.youtube.com/watch?v=Kj6xTEFUs0s
nawet slepy zauwazy "fioletowy kwadrat"
Cytuj
http://www.youtube.com/watch?v=Zkq_ahBxevE

EVE WON!
a to co to ma byc?  idz trolowac gdzie indziej

Cole Johnsohn

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:07:59 »
Jeśli jesteś w stanie coś tankować ( bez pompek, bez pompujących dron ) jesteś w stanie to zrobić. Każdy kolejny statek zmniejsza tylko czas na to potrzebny. Mozę mi wyjaśnisz gdzie w tym rozumowaniu popełniłem błąd ?

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:21:56 »
W tym że tłukąc takie coś godzinami samemu tankując i aplikując dps, wyjdzie na to ze więcej zarobisz orając anomalki w czasie który zużyjesz na jedną taką solówkę? (szczególnie po tym jak ccp bawiło się drop rate)

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Ganiles

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:24:18 »
Z plexami 10/10, 9/10, 8/10 jest problem z dps lub volley jaki trzeba miec zeby rozwalic finalne sentry czy bossa. Czesto mozesz natknac sie na dzialko ktore wytankuje 1000-1500 dps (da sie przebic za pomoca volley, ale nie sadze ze tengacz ustawiony na mocnego tanka posiada fenomenalny dps i volley)

sc0rp

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:34:06 »
Jeśli jesteś w stanie coś tankować ( bez pompek, bez pompujących dron ) jesteś w stanie to zrobić. Każdy kolejny statek zmniejsza tylko czas na to potrzebny. Mozę mi wyjaśnisz gdzie w tym rozumowaniu popełniłem błąd ?
jasne:
1. mozesz miec za maly dps zeby przebic sie przez tank
2. majac 2 razy wiekszy dps, tank jest przez krotszy czas wystawiony na peak otrzymywania dmg. Tzn ze to ze jestes w stanie przetrwac dmg nim wszystkie raty wejda na swoj optimal nie oznacza ze jestes w stanie przetrwac jak juz sa na optimalu - a majac 2 razy wiekszy dps raty spadaja 2 razy szybciej

Ganiles

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:47:40 »
majac 2 razy wiekszy dps raty spadaja 2 razy szybciej
Nawet szybciej - zazwyczaj sie naprawiaja - wiekszy dps - mniej cykli repki - mniej hp do zdjecia.

R@F

  • Gość
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:51:17 »
Tak czytam o tym usunięciu learningów i za pierona niemogę znaleść info kiedy to ma wejść. Może mnie ktoś oświecić??

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:01:02 »
Tak czytam o tym usunięciu learningów i za pierona niemogę znaleść info kiedy to ma wejść. Może mnie ktoś oświecić??
[admin]To pytanie na pewno powinno się znaleźć w tym temacie?[/admin]
przy okazji zagladałeś na główną stronę eve?
http://www.eveonline.com/news.asp?a=single&nid=4278&tid=1

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

yaakuza

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Worm Nation
  • Sojusz: Ash Alliance
Odp: Pytanie do starych carebearow :)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:01:43 »
14 grudnia w najblizszy wtorek  :) jest w newsach na stronie eveonline.com  ;)
pozdr