Autor Wątek: Mass ban PL  (Przeczytany 14402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rabbitofdoom

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 15, 2010, 00:22:32 »
Teraz juz sie pewnie nie dowiemy bo wszystko tak zostalo poplatane ze nawet jesli by CCP sie wypowiedzialo to nikt by nie uwierzyl.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 15, 2010, 09:05:23 »
Ech, tak siedzę i czytam i nachodzą mnie niewesołe refleksje (poniżej marudzenia starego tetryka, nie do końca na tematy evkowe, kto nie chce niech nie czyta :P).
Boty, programy do "znikania" z locala i cała reszta metagamingu - ja się pytam po jaką cholerę? Przecież to tylko gra.  Żeby wygrać za wszelką cenę? Dla mnie, zwycięstwo osiągnięte oszustwem w ogóle nie ma wartości. Ale może ja nie z tej bajki jestem.
Wręcz z niedowierzaniem czytam, że w dużej ilości mmo dzieje się to samo - wierchuszka dużych gildii kombinuje jak by tu wygrać za wszelką cenę... A gdzie tu przyjemność z gry? Gdzie satysfakcja ze zwycięstwa?
Tak, wiem, rycerze i jednorożce dawno wymarli.
I niestety tak samo dzieje się nie tylko w grach komputerowych.
Kiedy zaczynałem grać w bitewniaki, w połowie lat 90, na turnieje jeździło się z przyjemnością - można było pogadać z ludźmi, powymyślać taktyki, wreszcie zagrać. I to zagrać dla przyjemności, gdzie po całym dniu walk, człowiek miał ochotę na więcej.
Kilka lat później, turniej to ciężka harówa. Ciężko pogadać z kimkolwiek spoza własnej "kliki" czy grupy, nie ma czegoś takiego jak dyskusja o taktykach czy "fitach" armii (żeby ktoś przypadkiem nie zgapił mojego superuber pomysłu). I wreszcie walki - kłótnie o każdy milimetr. Oszustwa w rozpiskach. Nie ma czegoś takiego jak klimatyczna armia - liczy się tylko efektywność, rpg i klimat jest dla mięczaków.
Po przepisowych (zwykle) trzech walkach ma się ochotę tylko jechać do domu i odpocząć. Jak po ciężkim i stresującym dniu pracy. I po co? Dla kilku punktów do klasyfikacji ogólnej?
Nie ma praktycznie, tak jak kiedyś, wymyślania tła dla armii, czemu są w niej takie a nie inne jednostki. Nikt nie gra w dziwne scenariusze, bo to się nie przekłada na wyniki na turnieju. Nie dzwoni się do znajomych: "zrób armię na badmoonach, bo mam fajny scenariusz", ale "zagrasz? bo mam nową rozpiskę turniejową i chcę wypróbować".
Moje figurki od wielu miesięcy leżą w pudełku pod łóżkiem, bo nikt nie chce ze starym tetrykiem zagrać po prostu dla przyjemności... (może ktoś w 3city chce zagrać w 40k dla przyjemności? :P).
A w sporcie co się dzieje? Contador na dopingu. Lekkoatleci na dopingu. Biegacze na dopingu. "Astmatycy" w biegach na nartach. Itp itd.
Nic się nie liczy. Zdrowie, bezpieczeństwo, zasady, uczciwość. Nie, ważne jest tylko zwycięstwo za wszelką cenę.
I co tu się dziwić, że nawet w grach komputerowych dzieją się takie wałki?
Dokąd ten świat zmierza?
Ech, dobra, wypłakałem się :P
Przedwieczny.

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 15, 2010, 09:40:55 »
Nie ma co się poddawać, tylko trzeba tępić.

Kiedy tworzyłem pięć lat (wczoraj rocznica była!) moje [1stCav] (www.1stcav.pl), główną zasadą było brak cheatów. Jakikolwiek gracz, któremu udowodniliśmy cheaterstwo w dowolnym momencie (także granie for fun czy nawet na prywatnym serwerze) zostawał dla przykładu "rozstrzelany" - publiczne wywalenie z klanu z publikacją faktu wszędzie gdzie się dało.

Gdy organizacja się rozrosła do prawie 200 osób, wymagało to powołania własnego kontrwywiadu (kilku adminów naszych serwerów), ale praca tych ludzi przyniosła doskonałe skutki. Przez pięć lat przez [1stCav] przewinęło się około 1500-2000 osób (licząc także osoby, które nie przeszły pozytywnie rekrutacji). Cheaterów było może 3-4 osoby, z czego żadna nie spaliła nam meczu (zawsze łapani byli na treningach na naszych serwerach - ustawionych wyjątkowo brutalnie lub na banlistach).

To plus uporczywe wbijanie do głowy ludziom, że "[1stCav] zawsze walczy fair i do końca" wytworzyło pewne poczucie dumy, które jest przekazywane przez starszych młodszym i gwarantuje nam, że nie będziemy mieć kłopotu z cheatami.

Czyli - jak się chce, to można.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

Okropniak

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Okropniak
  • Korporacja: Zabijaki i Pijaki
  • Sojusz: YARRR and CO
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 15, 2010, 10:51:25 »
mozna - ale trzeba miec do tego checi.
Nie ma checi - nacisk jest na zysk i przywolanie nowych do gry sktutkuje olaniem spraw biezacych bo "przeciez jakos sie kreci" - i mamy wynalazki.
Niemniej jednak botow jako takich i tak sie nie pozbedziesz - to tak jak z zabezpieczeniami antypirackimi - powstanie cos co bedzie lapalo 1% glupich piratow powodujac niezadowolenie 99% normalnych userow.
Juz lepiej bym widzial wstawienie mozliwosci wstawiania swojego "makra" do samego klienta - zamiast nabijania kabzy sprzedawcom botow kazdy by mogl napisac swojego "bota" - gdybym mial doplacic do konta 1/2 tego co zwyczajowo w zamian za taka funkcjonalnosc to nawet bym sie nie zastanawwial.
Zaraz by powstalo mase skryptow - od prostych "skacz na gate przez ss" po "lec na pasek, porac, wroc i melduj" - a tylko od umiejetnosci kombinowania ludzi zalezaloby jak bardzo by sobie automatyzowali prace.
Warunek musialby byc jeden - funkcjonalnosc musialaby isc za zywa gotowke - zadnego kupowania za isk bo skonczyloby sie jak zwykle sie konczy - bot z kontem "bez skryptow" zarabiajacy na skrypciarzy ;p

-> edit:
kurr - troche nie na temat pojechalem, urok "bycia" na teleconf i czytania z nudow forum.
sry.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 11:14:08 wysłana przez Okropniak »

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 15, 2010, 11:13:54 »
Hint:

PL dostaje 20b ISK za każdą przejętą stację.

Nadal się dziwicie, czemu im opłaca się cheatować?
Cała prawda o moim graniu...


yalien

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 18, 2010, 08:59:55 »
Witam,

ehhh .... stare dobre czasy gdy ludzie uzywali tylko tego co im gra oferowala juz chyba bezpowrotnie minely  >:(.
Teraz nie liczy sie frajda z gry tylko bycie na topie za wszelka cene. Stad tyle tego g..na.
Jaj jest czlowiek starej daty 4+ i jak xarthias i sokoleoki zaczynalem giercowac jeszcze w czasach ZX80 ...
Zreszta duza czesc winy za to mozna tez obciazac producentow gier. Upraszczaja gry do maksimum tylko po to coby dzieciarnia kupila, placila co miech za gre ......
Mam sporo MMO (EVE, WoW, Lotro, COD, Bad company, itp.)l i wszedzie widze to samo. Upraszczanie gry tak aby coraz mlodsi mogli grac, zwijanie contentu do minimum, cheaty, mody, itp.
Ehhh. Bede plakal jak xart  :( :(

W domciu prze te kilkanascie lat zebralo mi sie ponad 600 tytulow gier (same oryginaly) i zaczynam powaznie tesknic do Elite czy priwatera. Solo ale bez cheatow. Mialem o tyle frajde ze konczylem gry bez zadnym kodow czy cheatow.
Kupujac gre chce zapoznac sie ze wszystkim co oferuje. Nie moge zrozumiec ludzi ktory wydajac kase na jakikolwiek tytul uzywaja wszelkiego rodzaju cheatow tylko po to zeby skonczyc ja w 1 dzien... po cholerke wydawac kase ?

sc0rp

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 18, 2010, 09:53:46 »
Ktos sledzi ta sprawe banow, czy CCP ugielo sie pod "massive emo rage" pandemicow?

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 18, 2010, 11:00:18 »
Także i mnie ciekawi jak się sprawy mają z PL i ich mass banem. Ktoś coś wie i może przekazać?

Straszny

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 18, 2010, 11:45:34 »
Witam,

ehhh .... stare dobre czasy gdy ludzie uzywali tylko tego co im gra oferowala juz chyba bezpowrotnie minely  >:(.
Teraz nie liczy sie frajda z gry tylko bycie na topie za wszelka cene. Stad tyle tego g..na.
Jaj jest czlowiek starej daty 4+ i jak xarthias i sokoleoki zaczynalem giercowac jeszcze w czasach ZX80 ...
Zreszta duza czesc winy za to mozna tez obciazac producentow gier. Upraszczaja gry do maksimum tylko po to coby dzieciarnia kupila, placila co miech za gre ......
Mam sporo MMO (EVE, WoW, Lotro, COD, Bad company, itp.)l i wszedzie widze to samo. Upraszczanie gry tak aby coraz mlodsi mogli grac, zwijanie contentu do minimum, cheaty, mody, itp.
Ehhh. Bede plakal jak xart  :( :(

W domciu prze te kilkanascie lat zebralo mi sie ponad 600 tytulow gier (same oryginaly) i zaczynam powaznie tesknic do Elite czy priwatera. Solo ale bez cheatow. Mialem o tyle frajde ze konczylem gry bez zadnym kodow czy cheatow.
Kupujac gre chce zapoznac sie ze wszystkim co oferuje. Nie moge zrozumiec ludzi ktory wydajac kase na jakikolwiek tytul uzywaja wszelkiego rodzaju cheatow tylko po to zeby skonczyc ja w 1 dzien... po cholerke wydawac kase ?

:)


starszym graczom popularny termin "skill" kojarzy się z tym że jesteś po prostu dobry w coś co dużo razy grałeś, co lubisz grać,  co masz wytrenowane choć nie koniecznie jesteś mistrz świata, młodym skill z cwaniactwem, oszukiwaniem i nolifeowym graniem.  "Nie korzystać z tak fajnego programiku? Tylko lamus by nie korzystał"

Skeer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
  • Korporacja: Beach Boys
  • Sojusz: Cartel.
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 18, 2010, 12:23:20 »
Skutki uboczne ewolucji.
Cała prawda o moim graniu...


[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 18, 2010, 12:27:34 »
Gwoli ścisłości sam miałem kompa pierwszego lat temu 24 czy coś koło tego i także grywałem w różne dziwne gry, które obecnie na byle jakiej komórce były by uważane za gniot pod względem grafiki np.

A co do wyrażenia "Lamus" to skojarzenia są z lamą (zwierzakiem) ale i z czymś co można odstawić do lamusa czyli na górną półkę tam gdzie się nie sięga aby leżało i kurzem obrastało ];) czyli ... jesteśmy czy też powinniśmy być odłożeni na tą półkę z racji wieku i sposobu postrzegania dobrej zabawy?

Hieronim

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 18, 2010, 12:31:06 »
Nie ma co się poddawać, tylko trzeba tępić.

Kiedy tworzyłem pięć lat (wczoraj rocznica była!) moje [1stCav] (www.1stcav.pl)

Jeszcze jeden mały offtop: Sokole, zróbcie coś ze stronką. Nie chce się ładować, a chętnie bym poczytał...

yalien

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 18, 2010, 12:41:53 »
Gwoli ścisłości sam miałem kompa pierwszego lat temu 24 czy coś koło tego i także grywałem w różne dziwne gry, które obecnie na byle jakiej komórce były by uważane za gniot pod względem grafiki np.

A co do wyrażenia "Lamus" to skojarzenia są z lamą (zwierzakiem) ale i z czymś co można odstawić do lamusa czyli na górną półkę tam gdzie się nie sięga aby leżało i kurzem obrastało ];) czyli ... jesteśmy czy też powinniśmy być odłożeni na tą półkę z racji wieku i sposobu postrzegania dobrej zabawy?

Obawiam sie ze niestety mlode cwaniaki odstawiaja nas na sile do  "lamusa". Nawet najlepsza gra przestaje byc fajna jesli masowo uzywa sie wszelakiem masci cheatow. I niestety w EVE zaczyna byc podobnie...

Zreszta mialem ostatnio kontakt z GM CCP w podobnej sprawie. Gram z jednym goscie w rozne MMO dobrych kilka lat i wydawalo mi sie ze go dobrze znam a on mi number wycial. Dogadalismy sie ze wymienimy sie kasa w grze. Ja mu dalem 20k golda w WoW a on mi w zamian dal 2bill ISK w EVE.
A tutaj CCP blokuje kase i informuje mnie ze to RTM cash jest. Okazalo sie ze gosciu kupil kase na jakims forum i podal mojego nicka z gry .....

I tak to sie toczy. Rak drazy coraz wiecej ludzi ...

Ellaine

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 18, 2010, 12:53:13 »
Jakie masowo? Jakie zaczyna? Eve to MMO działające od 2005. Zawsze były tu kanty, ale nigdy na szczególnie dużą skalę. Zresztą nie ma wielkiej przewagi w starciu z tej mechaniki - można pozabijać ratterów, ale średni gang niezauważony nie przeleci.

MightyBaz

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 18, 2010, 13:36:25 »

Dokąd ten świat zmierza?
Ech, dobra, wypłakałem się :P
syndrom laddera, im wyzej na drabinie tym penny wydaje sie wiekszy, choc patrzac z dolu jest coraz mniejszy, hyhy

Soulscream

  • Ancient Troll
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 2 098
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: nie ma
  • Korporacja: j/w
  • Sojusz: j/w
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 18, 2010, 15:34:21 »
Nie ma tak zlego trolla by sie ktos na niego nie zlapal.

akira akawa

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 20, 2010, 09:43:41 »

F-YU

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 21, 2010, 18:07:04 »
na ccp i aby coś z  tym zrobili jest tylko 1 rada... mówić o tym tak aby ludziom odechciewało się grać  ;) i zapanowało masowe wkurwienie
jak się dostatecznie dużej ilości graczy "odechce grać", to ccp inaczej na sprawę spojrzy. W eve przekręty to nic nowego, ale skala tego obecnie jest taka ze chce się rzygać.

Ellaine

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 21, 2010, 18:28:52 »
Odechciewa ci się grać bo gdzieś na drugim końcu świata jest sobie PL który podobno gdzieś tam kiedyś tam zabił jakiegoś rattera korzystając z cheata który sprawia że są przez minutę niewidzialni na localu?

Platfusek

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 21, 2010, 19:07:15 »
Odechciewa ci się grać bo gdzieś na drugim końcu świata jest sobie PL który podobno gdzieś tam kiedyś tam zabił jakiegoś rattera korzystając z cheata który sprawia że są przez minutę niewidzialni na localu?

bardziej: po co mam walczyć o xxx, skoro druga strona odpali czit i mi to xxx odbierze kiedy tylko będzie chciała

Ellaine

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 21, 2010, 19:16:45 »
Odbiorą ci teren za pomocą cheata na niecałą minutę niewidoczności na localu za który zresztą już zostali pobanowani?

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 21, 2010, 20:00:51 »
no właśnie pytanie ... zostali pobanowani czy nie ?
bo jakieś watpliwości były ...
Sneer Quen

Platfusek

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 21, 2010, 20:26:35 »
Odbiorą ci teren za pomocą cheata na niecałą minutę niewidoczności na localu za który zresztą już zostali pobanowani?

i odbanowani tego samego dnia

Ellaine

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 21, 2010, 22:16:33 »
To słabo :/

sneer

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 767
  • retired
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Sneer Quen
  • Korporacja: Outbreak
  • Sojusz: Outbreak.
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 22, 2010, 02:02:21 »
jesli odbanowali to ccp jest strasznie mięciutkie
Sneer Quen

akira akawa

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 22, 2010, 02:11:20 »
Nie ma takiego trolla co by nikt nie kupił !    (modified by soulscreem)

CoeathalVega

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: coeathal vega
  • Korporacja: Reikoku
  • Sojusz: Pandemic Legion
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 22, 2010, 10:12:13 »
lolol, ktory to juz raz z rzedu "masowy ban PL" jest na caod ?

fascynujace ile razy mozna powtorzyc tego samego trolla i emorage wszedzie :P

sc0rp

  • Gość
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 23, 2010, 18:06:59 »
i odbanowani tego samego dnia

jakis source? Bo jak nie to ci dzwoni gdzies tylko nie wiesz gdzie.


KiFuso

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: KiFuso
  • Korporacja: bez
  • Sojusz: bez
Odp: Mass ban PL
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 31, 2010, 11:33:26 »
Nawet sobie nie potraficie wyobrazić jakie układy mogą być między producentami gier mmo a graczami (zwłaszcza tymi którzy oszukują profesjonalnie i niemal doskonale). Kto grał w SilkRoad to powinien wiedzieć co mam na myśli.. tam wszyscy mieli boty i inne bajery, do tego goldfarmy.. były anticheaty.. ktoś dostawał bana, ale z reguły dlatego że nigdy nic nie kupił przez mikropłatności.

Gry typu FPS to akurat kompletnie inne bajka (ktoś tam pisał, że CoD i BC2 to mmo -_-)

Powiem jedno: Niemal wszystkie dobry klany/gildie/gracze oszukiwały/oszukują, nawet Ci o których się tego nie spodziewamy. Oni są dobrzy w ukrywaniu swoich wspomagaczy i na tym polega gra na wysokim poziomie..