Autor Wątek: Nowe avatary  (Przeczytany 77657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:47:28 »
Numerek chara można znaleźć w MyCharacter na eve-o.
Przedwieczny.

Precelek

  • Can i Meepo ? i have perfect micro skillz!
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Precelek
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: Uprising.
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:53:49 »
mialem problemy z wczytaniem stronki ze starym avkiem ale sie udalo go wyciagnac :)








silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:56:29 »
Backboor bandit zostal uratowany przez scrapheap!!
 >:D

Imho, wszyscy powinnismy napisac petycje, by ccp zatrzymalo stary avatar dla niego ^_^


A tak na marginesie... czemu wszyscy robia "cutie-pie", zamiast "bad ass"?

Gregorius

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 19, 2011, 16:07:32 »
A tak na marginesie... czemu wszyscy robia "cutie-pie", zamiast "bad ass"?

Ja miałem cutie-pie i przy nim pozostanę :P

A badass często wygląda groteskowo :P No i ile razy można używać aviatorów ? :P (mogliby dodać jakieś inne cyngle ;/)

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 19, 2011, 16:24:00 »
Greg może Cie to zmartwi, ale o ile w przypadku starej mordy było to dyskusyjne to nowa jest strasznie ciotowata :P

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 19, 2011, 17:05:51 »
Aby odzyskac swoje stare zdjecie w windowsie idziemy do uzytkownika,
np. c:\users\xxx\appdata\local\ccp\eve\"klient"\cache\pictures\portraits
zapisywane sa tam portrety kazdego kogo widzielismy w grze... takze wasze wlasne - w calkiem przyzwoitej rozdzielczosci np 504x504 pixeli.

---
kiedys:

teraz:


LOVE!!

Tloluvin

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 526
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Tloluvin
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 19, 2011, 17:35:02 »
Numerek chara można znaleźć w MyCharacter na eve-o.
Jak patrzylem tam na szybko to nie widzialem, ale skoro mowisz ze tam sa to sie przyjrze
Dzieki
"Termin "troll" bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych. Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta, który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego, szerszego omówienia"

[VIDE] Herezja

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 1 510
  • Nudno dziś ];)
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Herezja
  • Korporacja: Virtual Democracy
  • Sojusz: C0VEN
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 19, 2011, 17:46:27 »
Stara i nowa w załączniku

[załącznik usunięty przez administratora]

silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 19, 2011, 18:31:06 »
@Herezja - obie stare  ;D

Gregorius

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 19, 2011, 18:42:09 »
Greg może Cie to zmartwi, ale o ile w przypadku starej mordy było to dyskusyjne to nowa jest strasznie ciotowata :P

Pochwal się swoją ;)

Moja miała być DOKŁADNIE taka, jak stara, ale wyszło, jak wyszło (Deteis ma mało możliwości)

Po drugie ja nie potrzebuję jakiegoś super-szpanerskiego awatara, by grać ;) Jeśli ciebie to boli.. cóż.. przykro mi ^_^. Hard pixel life

Gaavrin

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Gaavrin
  • Korporacja: Blackwater Task Forces
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 19, 2011, 18:46:20 »
Patrząc po tym co tu zamieszczacie i własych doświadczeniach z nowym kreatorem (nie zawsze udanych) mogę stwierdzić, że sam kreator postaci jest bardzo fajny, i poza kilkoma brakami (jak tatuaże, blizny, biżuteria, mały wybór ubrań) oferuje sporo możliwości. Jak będzie można chodzić po stacjach to prezętować się to będzie całkiem fajnie. Ale to co według mnie jest fatalne, to tła przy robieniu portretów. Są brzydkie, nudne, a avatary na ich tle wyglądają nienaturalnie. Większość jest w podobnej tonacji kolorystycznej, przez co później na lokalu wszystkie portrety wyglądają bardzo podobnie. Poprzednie były dużo bardziej urozmaicone kolorystycznie i ładniejsze.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:15:08 »
Ja uwazam iz ccp powinno dodac suwaki jesli chodzi o ksztaltowanie postaci - bylo by latwiej.

Dodatkowo, powinni ulepszyc "jakos" postaci. chodzi o jakos tekstur, szczegolnie wlosow.

Szkoda tez, iz nie mozna wybierac zebow i nie ma lepszej edycji ust. chcialbym by moja panna sie szeroko usmiechnela, lecz wygladalo to jakby pomiedzy zebami mogla kciuka zmieszcic >_>


Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:27:18 »
Pochwal się swoją ;)
Na razie przerobiłem jedną z kilku postaci (brak dodatków wku**** niemiłosiernie) i nie był to main. A w przypadku Ashury wątpliwe jest żebym zdołał sprawić że będzie gorzej niż było ;D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:36:08 »
Imho, ccp moglo by dodac wiecej rzeczy - ciuchow itp. Jesli by mi pokazali JAK je robia (chodzi o ten ich caly system "clothing"), to moglbym im je robic za darmo.

[NF] Masa Huku

  • NF
  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Masa Huku
  • Korporacja: Native Freshfood
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:51:45 »

Aenyeweddien

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Aenyeweddien
  • Korporacja: Unseen Academy
  • Sojusz: The Unseen Company
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:52:28 »
No właśnie testowałam możliwości kreatora (nie zapisałam) i stwierdziłam że moja stara Aeny ma charakter i jest futurystyczna a to co oferuje nowy portret to nic specjalnego... Ciuchy nie są ani trochę oryginalne i wręcz powiedziałabym że teraźniejsze (sama w takich chodzę) , fryzury normalne, żadnych tatuaży, ciekawych akcesoriów (kaptury, nakrycia głowy, czy ozdoby). Jestem ogólnie zawiedziona...
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

Beware I am witch

Alterego Kirh'aard; nezma

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:03:59 »
Edytor twarzy i sylwetki b. fajny, choć nieco za delikatne są niektóre efekty (np. starzenie). Ale z ciuchami to ubogo, a tła to kompletna bieda.
Ale z tego co wiem, to ciuchy i dodatki (także tatuaże) będą, do kupienia ofkors.

W załączeniu moje alty (w tym Babcia ;)).

[załącznik usunięty przez administratora]
Przedwieczny.

silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:40:47 »
Jesli twoja babcia jest bogata, to moge sie z nia prostytuowac  ;D

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:50:03 »
A oto i efekt metamorfozy mojej postaci



W końcu wygląda dostatecznie mroczno jak na Khanida przystało :)
Fajny ten nowy edytor. Owszem wcześniej było dostępnych więcej bajerów na twarz, ale teraz chyba bardziej można się wyróżniać samym kształtem twarzy. I jeszcze jedno spostrzeżenie, ten nowy edytor wymaga większej uwagi i staranności, w starym edytorze można było coś tam kliknąć i jakaś tam nam postać wychodziła. Teraz jak zrobimy na odwal się, to dostajemy coś co wygląda jak by właśnie wyciągnięto to z czterech liter autora. Ale po przyłożeniu się wychodzą na prawdę cudeńka.

Mała sugestia dla osób które dopiero się zabierają za tworzenie swojej nowej buźki, a mają słabe komputery. O ile samo modelowanie postaci, wybieranie ciuchów, włosów można robić na Shaderach ustawionych na low, to już samo robienie zdjęcia i ustawianie postaci trzeba robić na high. Jedynie na high widać wpływ oświetlenie na wygląd zdjęcia, a wpływ ten jest ogromny. Robiąc zdjęcie na low nie widzimy jak tak na prawdę będzie ono wyglądało już po ostatecznym zapisaniu, bo to odbywa się już na serwerze który wykonuje zdjęcie na najwyższych możliwych ustawieniach jakości.

Cytat: mystiq
A tak na marginesie... czemu wszyscy robia "cutie-pie", zamiast "bad ass"?
No to daj przykład, a nie robisz kolejną bląd niunie   :P

Cytat: Gregorius
Po drugie ja nie potrzebuję jakiegoś super-szpanerskiego awatara, by grać  Jeśli ciebie to boli.. cóż.. przykro mi ^_^. Hard pixel life
Każdy któremu nie wyszło tak pisze  ;)

EDIT: No to jeszcze pani alcikowa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 22:00:35 wysłana przez Aptu »

Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Administrator
  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 7 328
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Mandoleran
  • Korporacja: ULF
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:52:31 »
Jesli twoja babcia jest bogata, to moge sie z nia prostytuowac  ;D
Biorąc pod uwagę sposób w jaki doszła do majątku wątpię czy by Ci się ten deal spodobał >:D

W bitwie nie liczy się ten kto ma pierwsze słowo. Liczy się ten kto ma ostatnie.

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:17:22 »
Lol...

http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=846&aid=105650&utm_source=facebook&utm_medium=update&utm_campaign=incursion
Zmiany w kreatorze postaci - będzie możliwość poprawienia sobie chara (ale tylko raz).
Przedwieczny.

Khobba

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 1 123
  • It looks just like a Telefunken U 47
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Khobba Gelos
  • Korporacja: V O O D O O
  • Sojusz: Aegis Cartel
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:02:13 »
Jesli twoja babcia jest bogata, to moge sie z nia prostytuowac  ;D
sądząc po portrecie, ma dużo kasy na lifting skóry twarzy i/lub botox :D

tymczasem, mój ulubiony alt:
Cześć, żeglarzu

edit: tak, mam słabość do tego rodzaju wąsów

silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:14:23 »
tymczasem, mój ulubiony alt:
Cześć, żeglarzu

edit: tak, mam słabość do tego rodzaju wąsów

http://www.youtube.com/watch?v=DbYtqAWDF2U

Gregorius

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:26:55 »

SokoleOko

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 099
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: SokoleOko
  • Korporacja: V0LTA
  • Sojusz: Triumvirate.
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:47:09 »
Przez ostatnie dwa dni miałem tyle roboty, że dopiero dziś wieczorem miałem chwilę na zalogowanie się i pobawienie się edytorem i... jestem naprawdę rozczarowany.

1) WTF każdy może mieć takie same okulary?
2) Wszystkie ciuchy wyglądają tak samo (Gallente/Caldari/Amarr - te same "mundury"), na palcach jednej ręki można policzyć stroje specyficzne dla danej rasy, takie jak amarrskie "szmaty".
3) Fryzury też uniwersalne. Gallente z dredami, ale bez normalnych długich włosów? Za to Amarr z długimi włosami? WTF?

Mam niejasne wrażenie, że parę wersji wstecz na SiSi był większy wybór, zwłaszcza fryzur. A teraz... jakoś... lipa.


No sov, no blues, no prisoners taken, no fucks given...

raspael

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 19, 2011, 23:06:42 »
Nowy jestem, ale tez sie pochwale ;)

Mi sie podoba tylko opcja zoom, ktora chyba przegapilem przy robieniu poprzedniego avatara. Czytam tez opisy poszczegolnych ras i o wiele bardziej podobal mi sie opis spolecznosci Gallente w ISK 2.0 niz w tym updejcie. Czy mi sie wydaje, czy z powodu tego, ze ludzie przestali zwracac uwage na roznice rasowe/ideologiczne devy postanowily je do siebie zblizyc?

Kara Mon

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 19, 2011, 23:22:42 »
Sokole co sie dziwisz? To ci sami ludzie zrobili ktorzy byli zadowoleni jak to im wspaniale sie PI udalo  :D

Na amarow nie ma co marudzic , matarzy sa dopiero pokreceni w zasadzie 3/4 fryzyr przypomina buntownika z lat 60-tych z wlosami z tona zelu i brylantyny :o

Przegladajac mozliwosci kreatora jak dla mnie idealnie pasuje do podkladu audio http://www.youtube.com/watch?v=HTN6Du3MCgI
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 23:32:44 wysłana przez Kara Mon »

magni

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 20, 2011, 00:28:19 »
zgadzam sie z SokoleOko, ten edytor jest bardzo ubogi... niby mozna sobie wybierac okulary ale wszystkie sa praktycznie identyczne, fryzur niby jest sporo ale kazda rasa ma identyczny zestaw, to samo z ciuchami, to jakis zart
w dodatku algorytm robienia miniaturek jest ponizej krytyki, czlowiek sie nameczy, zrobi ladnego awatara, nakombinuje zeby ladne ujecie zrobic a i tak w okienku czata jego postac po miniaturyzacji bedzie wygladac koszmarnie (90% tych obrazkow wyglada moim zdaniem do kitu totalnie - ladne sa po powiekszeniu)

Kara Mon

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 20, 2011, 00:37:58 »
Tez sie zgodze, po co w kreatorze widac pory na skorze jak w grze i tak ich kompletnie nie widac ?  ;D







A alta to przerobie bo mi jakos nie wyszedl tak jak stary :/




Goomich

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 20, 2011, 00:41:49 »
zgadzam sie z SokoleOko, ten edytor jest bardzo ubogi... niby mozna sobie wybierac okulary ale wszystkie sa praktycznie identyczne, fryzur niby jest sporo ale kazda rasa ma identyczny zestaw, to samo z ciuchami, to jakis zart

Po pierwsze, jak ktoś już zrobił, to za niedługo, będzie mógł zmienić portret: http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=846

Po drugie, to od dawna wiadomo, że nie po to robią nowe avatary i WIS, żeby rozdawać za dużo opcji za darmo: http://www.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&bid=815

Jrkan

  • Użyszkodnik
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Jrkan Yarik
  • Sojusz: Amarr Militia
Nowe avatary
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 20, 2011, 01:04:35 »
Miniatury wyglądają złe bo dużo osób robi zdjęcia albo na za małym zbliżeniu albo na za dużym. Efekt jest taki, że albo dostajemy miniature na której nie widać głowy, albo widać tylko głowę. Miniatury zdjęć robionych na takim zbliżeniu jak na starych postaciach wyglądają najczęściej dobrze.

Na niedobór fryzur jakoś nie narzekam, każdy znajdzie coś dobrego. Ubrań i tak prawie nie widać wiec nie przeszkadza mi, że jest ich mało, bo te co są, są ok. Jak wejdzie incarna z pewnością pojawi się ich więcej.
Ogólnie ten nowy kreator bardzo mi się podoba. Stare postaci tego samego bloodline wyglądały niemal tak samo, wśród nowych jakoś jest wieksza różnorodność.       

silvia

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 20, 2011, 02:27:28 »
Ja mam avatar za daleko ;|

magni

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 20, 2011, 08:22:58 »
Miniatury wyglądają złe bo dużo osób robi zdjęcia albo na za małym zbliżeniu albo na za dużym. Efekt jest taki, że albo dostajemy miniature na której nie widać głowy, albo widać tylko głowę. Miniatury zdjęć robionych na takim zbliżeniu jak na starych postaciach wyglądają najczęściej dobrze.


tu nie chodzi o zblizenie, algorytm tworzenia miniatur zle oddaje kolory - jasne kolory sa  przejaskrawione, efekt jest taki ze na duzym zdjeciu wyglada to ladnie a na miniaturce do dupy, szczegolnie jak masz polaczenie jasnej twarzy z ciemnymi wlosami

Starakopara

  • Gość
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 20, 2011, 08:33:59 »
kurde, w moim przypadku postać na miniaturce ma zamknięte oczy, jak robiłem fotkę to miała otwarte, mrugneła czy ki diabeł ?

Xarthias

  • Użyszkodnik
  • *
  • Wiadomości: 6 512
  • Spamin' the World
    • Zobacz profil
  • Imię postaci: Xarthias
  • Korporacja: GoonWaffe
  • Sojusz: Goonswarm Federation
Odp: Nowe avatary
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 20, 2011, 08:39:39 »
Moja jedna miała tak samo, ale następnego dnia jak się logowałem, to już miała dobrze. Jakiś bug pewnie :P
Przedwieczny.